Voetbalkamp slaat aan bij jeugd Verslingerd aan het échte rally rij den Rabout slaat aanval van Marlon Roels af Martin de Kroo eist hoofdrol op Westerweel breekt verzet van favoriet Drie enerverende dagen voor jongeren van acht tot elf jaar Pieter Proper en Theo Lefèbre in Classic Marathon n van onze medewerker GOES - Het had het kenmerk van een ludieke actie, maar werd door de KNVB (voetbal bond) wel degelijk bloedserieus genomen. Tijdens de afsluiting van een drie dagen durend voet balkamp in Goes kreeg de Zeeuwse jeugd een verrassings pakket. waarin onder meer een witte en een zwarte schoenve ter was terug te vinden. „Er worden op de voetbalvelden steeds vaker onvriendelijke dingen gezegd over mensen die uit andere landen komen en wij vinden dat een puur slechte zaak. Wij hopen dat jullie het met ons eens zijn en dat laten zien door het hele seizoen met een witte en een zwarte veter te spelen", gaf Dick Vleugel het jonge gezelschap als boodschap mee. Met de prijsuitreiking van de di verse programma-onderdelen sloot de afdeling Zeeland van de KNVB gisteren in Goes drie voorbeeldig verlopen Jeugd- voetbaldagen af. Voor de 176 deelnemers (een recordaantal) in de leeftijd van acht tot en met elf jaar kwam daarmee een eind aan drie enerverende, maar ook krachten slopende dagen. Bondstrainer en coördinator Jan van Loon sprak na afloop van een geslaagd evenement, waarin vooral de beleving van de voetbalsport centraal stond. Vanaf volgende week woensdag komt de jeugd tot en met vijftien jaar aan bod. Dat brengt het to tale aantal deelnemers voor dit jaar op 336. Vrijwilligers Met een trainersgroep van 22 man en de hulp van veel vrijwilli gers was Van Loon woensdag, donderdag en vrijdag van 's mor gens zeven uur tot tegen de avond in touw om het de Zeeuw se voetbaljeugd naar de zin te maken. Bovendien verleenden de Zeeuwse profs Dennis en Ge rard de Nooijer en Jimmy Kik kert (allen Sparta), keeper Wilco Doeleman (PSV-jeugd) en de amateur-doelverdedigers Frans van der Veen (Sluiskil) en Ron van Huizen (Walcheren) hun me dewerking. De voetbalbond mikt met de kampen op werving van nieuwe leden, maar anderzijds ook op behoud van het huidige leden aantal. Dick Vleugel, die een paar dagen achter de schermen vooral administratief bezig was: „Er zijn jongens bij die al vanaf hun achtste jaar meedoen en blijven komen. Je moet er trai ners op zetten, van wie ze iets kunnen leren. Ik moet zeggen dat we deze week fantastische trainers hebben gehad. Eind van de maand evalueren we dit kamp en daarna plannen we al weer voor volgend jaar." Geen selectie Veel spelers deden gedurende drie dagen nieuwe ervaringen op. Vreemde ogen dwingen nu eenmaal en wie woensdag sa men met Dennis de Nooijer een partijtje voetbaltennis speelde, kon daar vrijdag nog opgetogen over verhalen. Jan van Loon: „Dit is absoluut géén selectie kamp. Wij doen niet moeilijk als een kind drie keer een bal ver keerd schiet. Het gaat erom dat ze leren voetballen. Dennis en Gerard kunnen die kinderen iets leren, dat is werkelijk ongeloof lijk. De eerlijkheid gebiedt te zeggen dat we in het verleden een aantal echt grote namen hebben gehad, zoals Vanenburg en Heintze. Maar dat viel enorm tegen. Die jongens kwamen in gewone kleding, deelden wat handtekeningen uit, staken het geld in him zak en waren weer weg." Ook de 22 gediplomeerde trai ners werden door middel van een coach-clinic nauwlettend gevolgd. Aan de hand van video opnamen werden trainingen achteraf besproken en werd de tijdens trainerscursussen opge dane kennis opgefrist. „Dit is nu het achtste jaar dat we zo'n kamp houden. Elk jaar weer hebben we de ervaring dat som mige dingen de eerste dag voor geen meter lopen en vanaf de tweede dag wel. Hoe dat komt? De trainers moeten aanvoelen wat de mogelijkheden van hun groep zijn en dat kost even tijd", legt Van Loon uit. „Maar ik sta er elk jaar weer van versteld hoe veel de kinderen in twee dagen opsteken. Als je dat verschil toch ziet: dat is enorm. Er ko men ook echt ouders naar ons toe die zeggen dat ze zouden wil len dat er bij hun club ook zo zou worden gewerkt." Daar mikt de voetbalbond ook op. „Wij hopen dat de clubs dit overnemen. Dat ze zelf voetbal kampen gaan organiseren. Wij doen hier iets voor, laten de jeugd drie dagen voetballen. We stellen tenues beschikbaar, ver zorgen de lunch, leveren deskun dige trainers en hopen dat die boodschap over komt. Vereni gingen kunnen bij ons alle infor matie krijgen. Naar Goes komen is voor velen toch een beetje moeilijk. Ik weet dat bij Corn Boys bijvoorbeeld elk jaar kort voor de competitiestart een voetbalkamp wordt gehouden. Het is toch prachtig, als je dit bij je eigen club kunt krijgen." van onze medewerker ZUIDZANDE - Theo Rabout was donderdagavond tij dens de trimloop in zijn eigen woonplaats niet te klop pen. De Zuidzandenaar sloeg een vroege aanval van Marlon Roels af en soleerde daarna onbedreigd naar de overwinning. Met 160 deelnemers aan de start was de Zuidzandse trimloop van de atletiekvereniging De Wielingen uiter mate goed bezet. Op de langste afstand (9,9 kilometer) was het Marlon Roels die onmiddellijk na de start de knuppel in het hoenderhok gooide. De triatleet uit Vlis- singen ging in de aanval, waarop alleen plaatselijk favo riet Theo Rabout in staat was te reageren. Aan het eind van het openingsrondje door de kern van Zuidzande was echter duidelijk dat het Rabout de groot ste moeite kostte om in het spoor van de ontketende Roels te blijven. Ook in de eerste van drie rondes door de polder dreef Marlon Roels zijn opponent tot op het tand vlees om in zijn kielzog te blijven. Toen ging de kaars echter uit voor de smaakmaker van het eerste uur. Zijn tempo zakte snel en het kostte Theo Rabout weinig moeite de kop over te nemen en er vervol gens alleen vandoor te gaan. Dat was het begin van een solo over zes kilometer, die de atleet van Atletica uitein delijk met een dik verdiende zege afsloot. Uitslagen: 9,9 km. - heren: 1. Theo Rabout (Zuidzande) 33,54, 2. SHNHHHH Marlon Roels (Vlissingen) 34,35, 3. Rien van Kessel iDeumei 34.58, 4 Peter Jansen (Sluiskil) 35.18, 5. Erwin Camphens (Zei- zate) 35.28, 6 Frank Verschorre (Breskens) 35.36, 7, Alfred Blum (Neustrassburg) 35.43. Dames: 1. Marian Delaruelle (Frankrijk) 40.35,2 Therese van Lare (Sluis) 41.03,3. Corrie Dekker (Temeu- zen) 45.54. 3,8 km. - heren: 1. Johan van Leeuwe (Sluis) 12.34, 2. Patrick van Queckelberghe (Aardenburg) 12.35, 3. Herman Bos (Emmenl 12.39. Dames: 1. Marjan de Wachter (Wachtebeke) 16.55. 2. Mar lies v.d. Voorde (Oostburg) 18.38, 3. Cindy Provoost (Schoondij- ke> 18.42. 1,2 km. (Jeugd) - jongens: 1. Bas Wijnen (Deurne) 4.24, 2. Bart Zingerink (Hengelo) 4.50, 3. Tjip Tripchard (Deurne) 4.52. Meis jes. 1 Sandra de Blok (Hulst) 4.54, 2. Ineke Penteman (Wychen) 5.00, 3. Maike van Kessel (Deurne) 5.08. van onze verslaggever Koen de Vries HEIKANT - Pieter Proper en Theo Lefèbre zijn niet alleen gek op rallyrijden, ze zijn ook helemaal idolaat van oude au to's. De Hulstenaar Pieter Pro per (47) heeft zelfs van zijn hobby zijn beroep gemaakt. Toen hij acht jaar geleden stopte als commercieel direc teur bij een grote bierbrou wer, ging hij beroepshalve in oude auto's handelen. Korte tijd later begon hij ook met hel 'restaureren' van oude vier wielers. Opknappen is volgens Proper niet het goede woord. Theo Lefèbre (41uit Heikant is chemisch technoloog maar is in zijn vrije tijd, sinds hij in con tact kwam met Proper, zeer re gelmatig in zijn garage te vin den. Daar bouwt en restaureert hij MG-TD's. MG is de naam van een in de jaren zestig over de kop gegane Britse autofa brikant. TD is een type-aandui ding. Met de tot het laatste spaakje geprepareerde auto van Pieter Proper, een MG-A uit 1961, gaat het Zeeuws-Vlaamse duo in de Classic Marathon van start. „Dit is het zwaarste zo- mer-evenement ter wereld", weet Proper. „In de winter heb je de rally van Monte Carlo, in de zomer de Marathon Classic. Dit is écht rijden, niet voor pronkers." Regen Proper heeft een broertje dood aan de zogenaamde tochtjes voor oude auto's. „Sommige deelnemers aan die ritjes ko men niet opdagen omdat de weerman regen heeft voor speld. Want dat is slecht voor hun auto. Je mag niet eens even aan het chroom van hun auto komen, want aan je han den zitten zuren die het vet dat op het chroom zit zouden kun nen oplossen. En dan zou je wel eens roestvorming kunnen krijgen." Proper en Lefèbre houden van het échte rallyrijden, het rijden op snelheid. „Daar zijn die au to's voor gemaakt", vindt Pro per. Zaterdag 25 september, 's avonds om een uur of negen, vertrekken ze voor het kasteel van Versailles voor de tocht naar Marakesh, die zeven da gen duurt. Ze zullen overnach ten in San Sebastian, Toledo. Carmona (bij Sevillaj, Tanger. Ifrane, Ouarzarate en Mara kesh. Het Zeeuwse duo legt in Frank rijk 920 kilometer af, 1400 kilo meter in Spanje en 1600 kilo meter in Marokko. Tijdens de ritten worden er klassements proeven gehouden. In een deel daarvan moet een bepaald tra ject met een gemiddelde snel heid afgelegd worden. „Dat is een uiterst precies werkje", vertelt Theo Lefèbre, die chauf feur Pieter Proper als naviga tor vergezelt. „Er kunnen bij voorbeeld spoorbomen voor je neus dichtgaan. Dat kan bete kenen datje tijdens een traject dat met een gemiddelde snel heid van vijftig kilometer per uur afgelegd moet worden, plotseling 140 moet gaan rij den. Kom je te laat aan dan krijg je strafpunten, maar die krijg je ook als je te vroeg arri veert." Pure snelheid Het tweede onderdeel van de klassementsproeven is veruit het spectaculairste. Dan gaat het om pure snelheid. Volgens Proper worden de snelheids wedstrijden meestal in berg achtige streken gehouden, waar het er ruig aan toe gaat. „Een paar jaar geleden wilde Gerard van Lennep (de broer van de bekende autocoureur Gijs) me met zijn supersnelle Volvo 122 S op een heel smalle bergweg passeren. Ik dacht dat het daar te smal was, maar hij reed mijn spiegel en deurknop eraf en was me voorbij. Nee, dit zijn geen wedstrijden waai- je zomaar voor de gezelligheid aan meedoet." De organisatie spreekt overi gens nooit van snelheidswed strijden. Proper: „Dan kunnen ze problemen krijgen met ver zekeraars, milieubewegingen of plaatselijke autoriteiten. Er wordt meestal gezegd dat je een traject met een gemiddelde snelheid van bijvoorbeeld vijf tig kilometer moet afleggen. Maai- zo hard gaat nog geen echte racewagen op zo'n berg achtig traject." Voordat de tocht begint, wor den de wagens aan een nauw keurige inspectie onderwor pen. „De auto moet bijna hele maal in originele staat verke ren. Je mag er alleen een wissel stroom-dynamo inzetten, waardoor je halogeenlampen kan gebruiken. Anders zie je te weinig in het donker." Verder wordt de tocht gere geerd door een dik pak regle menten. De eerste versie van het reglementenboek bestaat uit zestien pagina's. Het offi ciële rallyboek dat pas kort voor het begin van de wedstrijd Veel automobilisten zullen er wel eens op een vrije dag aan hebben meegedaan: aan een puzzeltocht of een gelijksoor tige activiteit waarin de bestuurder en zijn bemanning zo min mogelijk in de valstrikken van slimme organisatoren moeten lopen. Pieter Proper en Theo Lefèbre zijn helemaal verslingerd aan dergelijke rally's. Maar vraag ze niet of ze aan de Oranjerit van het afgelopen jaar hebben meege daan, want dan worden ze boos. De manier waarop zij ral lyrijden. is van een heel andere orde. Op 25 september gaan ze van startin de zesde 'Classic Marathon'. Een volgens hen echte rally voor oude auto's, die deze keer van Parijs naar het Marokkaanse Marakesh leidt. verschijnt, zal ongeveer tien keer zo dik zijn. Waaraan moeten de wagens zoal voldoen? Een korte bloem lezing: Er dient een brandblus- apparaat aanwezig te zijn van minimaal 2,5 kilo. Er moet een goedgekeurde eerste-hulp-set aanwezig zijn (met een plastic zakje met wat pleisters en een schaartje mag je zeker niet starten). De banden mogen een maximale maat van 175/15 hebben (175 milimeter breed en 15 inches in doorsnee). De equi pes mogen geen gebruik ma ken van servicewagens. Het parcours mag beslist niet ver kend worden en tenslotte, de motor moet volledig origineel zijn. Geschaafd Die motoren zijn dan wel origi neel, er is desondanks heel wat aan geschaafd. Zo wist de 1600 cc motor van Pieter Pro per in eerste instantie 82 paar- dekrachten op te brengen, maar na veel sleutelen -in vak termen heet dat 'tunen'- werd het vermogen verhoogd naar 116 pk's. „En dat is ook wel nodig, want de concurrentie is enorm", al dus Lefèbre. De Zeeuwen krij- Pieter Proper en Theo Lefèbre (links): gek op rallyrijden en idolaat van oude auto's. foto Oscar van Beest gen in hun klasse (klasse zes, voor wagens van 1600 tot 2600 cc) te maken met Porsches, FIAT'S 1600, diverse typen Al fa's en natuurlijk MG's. Het leeuwedeel van de equipes komt uit Groot-Brittannië. Daar is rallyrijden met oude auto's, zeker in de hogere krin gen, razend populair. Van de tachtig toegelaten wagens ko men er vijftig uit dat land. Ook staan er vijf Nederlandse ploe gen aan het vertrek en zijn er ploegen uit Duitsland, Spanje, Zwitserland, Ierland, de VS, Frankrijk, Oostenrijk, België, Italië, Nieuw-Zeeland en Mo naco. De animo voor dit soort wed strijden is enorm. De Zeeuwse rallyrijders hebben geruchten vernomen dat de organisatie wel twintig keer zo veel wagens had kunnen laten starten dan de tachtig die nu vanuit Ver sailles vertrekken. „Ik heb mijn inschrijfformulier voor de zekerheid al in februari ingele verd", zegt Proper. Hij is geen onbekende in de ral lywereld. Dit jaar deed hij ook aan de rally van Monte Carlo mee en was hij verschillende keren in de Claret Classics van de partij. Eén maal schreef Proper die wedstrijd in de om geving van Bordeaux op zijn naam. Rallyrijden is geen sport voor mensen met een smalle beurs. Proper laat een haastig opge steld lijstje zien waarop de tot- nu-toe uitgegeven bedragen genoteerd staan. Het totaal be draagt ruim zesduizend gul den. „Als we weer thuis zijn zul len we tien- a twaalfduizend gulden kwijt zijn", denkt Theo Lefèbre. „En dan hebben we de kosten voor het prepareren van de wagen nog niet meegere kend. We zijn hard op zoek naar sponsors, want dit zijn voor ons grote bedragen." Beste tien Hoewel de financiële middelen van Proper en Lefèbre beperkt zijn, willen ze zich toch bij de beste tien klasseren. „Dat moet gewoon kunnen", vindt het duo eenstemmig. „De wa gen is volgens mij optimaal in orde, we hebben behoorlijk wat ervaring en deze oude man kan natuurlijk aardig rijden", zegt Pieter Proper met een knipoog. Er zit volgens de Hulstenaar, ondanks een hele rits van aan sprekende namen, nog aardig wat kaf tussen het koren: „Wat heb je aan een tijger in je tank als er een beer achter het stuur zit." van onze paardesportmedewerker VLISSINGEN - Enkele goede prestaties en massale deelname uit het gehele land zorgden er gisteren voor dat het derde Ver onica concours-hippique van Scheldestad een uitmuntende start beleefde. In het zonovergo ten Vlissingse park Westerzicht eisten in de springrubriek voor paarden B de ruiters en amazo nes van de Scheldestad de hoofdrol voor zich op. Martin de Kroo bleef met Equator als enige foutloos in de klassieke omloop. Jacqueline van Beuse- kom eindigde met een balk aan het been van Lando als tweede. Van Beusekom nam in de twee de manche revanche door de vijf jarige ruin foutloos over het houtwerk te sturen. Martin de Kroo ging ditmaal in de fout door Equator te dicht onder de oxer te brengen, wat hem op vier strafpunten kwam te staan. Ook De Kroo's clubgenoot Theo de Leeuwen haalde met Uberto een balk naar het gras. De stijl sprak in het voordeel van De Kroo zodat de 18-jarige ruiter uit Nieuw- en Sint-Joosland het zil ver mocht afhalen. Het leverde de Scheldestad-combinatie ook nog de Veronica-prijs, een paar- dedeken, op. Bij de pony's ging de hoofdprijs naar Brenda He- rens met Ramiera uit Oude Pe- kela. In de dressuur bij de paarden toonde Esther Bogerman zich een klasse appart. De amazone uit Bruinisse stuurde de donker bruine ruin Bastion van Oos- thinder naar het eindtotaal van 144 punten, wat de Sasruiter- combinatie het maximum van drie winstpunten opleverde. Bo german werd op eerbiedwaar dige afstand gevolgd door Es ther van de Velde. In de klasse Z-zwaar dressuur stelde Mathilde Koster met Ri- nardo haar kandidatuur voor het Zeeuwse kampioenschap dat volgende week in Domburg- wordt verreden. De amazone uit Yerseke stuurde de bruine ruin naar een totaal van 63.64 pro cent. Ondanks deze prima pres tatie moest Koster toch in de Limburger Edwin Kluskens, die met Edwin 67.88 procent totali seerde, haar meerdere erkennen. De wedstrijden krijgen vandaag (zaterdag) een vervolg. Springen paarden B: 1 Martin de Kroo/Equator, Scheldestad, o Jaqueline van Beusekom/Lt Scheldestad, 4/4; 3 Willy Prov Diamond, Oranjezon, 8/47. B ve anii parcours: 1 Jaqueline van Beustaar /Lando, 0/70; 2 Martin de Kroo/I )Ujt tor. 4/72; 3 Theo de Leeuwen/Ut Scheldestad. 4/70 16 Ponys Z cat. C 1 Mireille Lap! Shirley. Honter.. 0. Z cat. D <nJ Sabine Kesseler/Tequilla. An 'ez dam, 0/32.2; 2 Irene Davidse/Wi am N-Bev., 0/39.0; 3 (z.b.) Leonie Kir nd< /Nandor, 4/75 2. Z jacht: 1 Sifah Kesseler/Tequilla, 75.2, 2 Mat ::n Walraven/Mr Donald, 83.9. M (n - Teun v/d Broek/Wienie, Bergt Zoom, 0/32.2; 2 Rafaela v/d IJsel Oranjezon, 0/32.3: 3 Anthony v, /Dizzy Girl. Hulst. 4/35 8 M i; lar< Brenda Heeres/Ramiera, Oud- istf kela. 68.2: 2 Rafaela v/d IJsel hit 74.4. L (n.b.): 1 Ingrid Jakobse afl. ceen. Oranjezon. 0/32.8; 2 Albf aa Joosse/Freedom. Oranjezon, O/Sf Josse de Vetter/Hippo, Hulst, L jacht: 1 Josee de Vetter/H 74.28: 2 Ann Kusters/Bles, Gn 75.0; 3 Albertine JoosseFre? anc 77.0. B: 1 Jantien Haak/Carlies ge: ringr., 0/44: 2 Martin de Kroo/Hi èni 0 25/46, 3 Janneke v/d Heiden nc nis. Bergen op Zoom, 3/42. B ve pare., cat. C: 1 Josee de Vetter/D 0; 2 Colinda Cornelissens/K 1 Girl, Hulst. 3. B cat. D/E: 1 Mir|et; Francke/Silvester, Oranjezon, Mariska de Kroo/Graatcia. stad. 3; 3 Martin de Kroo/Heraufcle Dressuur paarden B (ring A) ther Bogerman/Bastion van thinder. Sasr., 144; 2 Esther v/d' /Bonny, Gouwe Reyers, 123; Minderhoud/Venus, Scheld; 120. B (ring B): 1 Anita Schoute we lade S. Weelr., 126; 2 Loes Ce Curla. Gouwe Reyers, 120; Koster/Hedy. Honter.. 120. Ponys Z2: 1 Erwin Kluskens/ELe Weert, 67.88%; 2 Mathilde Kost. L nardo, Z-Bev., 63.64%; 3 Er Sturm/Ilonka, Honter., 60% Z tricia v/d Jagt/Nutti Game. Z- 196; 2 Brenda Heeres/Ramiero, Pekela, 177, 3 Mariska de Kroo sanne, 176. M2:1 Teun v/d Broei nie. 128; 2 Nadine Timmerma: star, Oranjezon. 120; 4 CorinaZ wij/Look outs Kim. Z-Bev. Miranda de Rooy/Taffy, Etten! 129; Angela Daane/Caesar, 126; 3 Franca Reynierse/Rapid Scheldestad. 124. L2: 1 Tamara genberg/Calipso, Bergen op 130: 2 Miranda de Rooy/Rakke 5 Rafaela v/d IJsel/Udo, O ran; M 120. L (ring 11 Angela Rockx/j as Oranjer. W. 134; 2 Ingrid Jako ver Boy. Oranjezon, 125; 4 Anthos Ven/Dizzy Girl, Hulst. 122. L (rr e{j. 1 Ann Kusters/Bles, Grensr., i Ann Kusters/Micky, 128; Nicole besien/Fatouch, Scheldestad, 1 Jy (ring 1): 1 Ruth Jakobsen/Fir Oranjezon. 128; 2 Vivian Aio KI Popplin, Rodeoruiters, 120: 31 ese Zijnen/Hertog Jan, Scheldestad otei B (ring 2): 1 Ramona Franckei Oranezon, 122; 2 Ilse de Feyle nouska, Luctor et Emergo, 121. oid van onze medewerker KORTGENE/COLIJNSPLAAT - In het jeugdtennistoernooi van Kortgene en Colijnsplaat is het vandaag halve finale dag. Een aantal minder druk bezette klassen zijn zelfs al gevorderd tot de finales, die een dag later op het programma staan. De meisjes tot zestien jaar verlo ren gisteren verrassend hun reekshoofd. WTV-speelster Cyn thia Westerweel versloeg over tuigend Annemieke Huibregtse. Na een krap verlies van de eerste set met 7-5, was het verzet van de favoriete definitief gebroken: 6- 2. Bij de meisjes tot veertien jaar bereikte Lenneke Clement als laatste speelster de halve finale door Ingrid Saaman te kloppen. Dezelfde speelster staat een leef tijdsgroep lager al in de finale. Esmee Hoogendoorn is daar iHE hel kt eg cto Ti u 1 'iHE ;h 'eu ■Ni zondag, zoals voorspeld, 1 genstandster. Bij de jongens tot veertien de klasse waarvoor zich der te spelers inschreven, we üi pas de kwartfinales versp,„, Favoriet Kees van Over!,, Frank Westdorp, Ilco van zen en Jaap Vogelaar berei allemaal volgens plaatsini laatste vier van het toei Het bereiken van de halve! fj door Ricky van Oost bij de gens tot twaalf jaar was we verrassing. Michel Zuyde; had niet voldoende verweif^ gen Van Oost. Dc belangrijkste uitslagen: joi 0„ 14 jaar: Kees van Overloop -) - de Rooy 6-0 6-1, Frank Westdoii Korstanje 6-3 6-0, Ilco van Be Robert Schras 6-1 6-0, Jaap Vo; "i 6-3 6-2. -10 jaar: Ricky van Oos rö' chel Zuyderwijk 7-5 6-3. meisjick jaar: Cynthia Westerweel mieke Huibregtse 7-5 6-2. -H Lenneke Clement - Ingrid Saar 1 6-3. -12 jaar; Esmee Hoogenó ida Josephine Schras 6-0 6-1. sch: Zaterdag 08.30-13.00 EURO: Diverse sporten. 11.55-18.15 BBC 1: Grandstand: cric ket (vijfde testmatch Engeland-Au stralië vanuit Edgbaston), vrouwen cricket (World cup finale vanaf Lord's, samenvatting). EK Zwem men (finale vanuit Sheffield), voetbal (Charity Shield nieuws vanuil Wem bley), paardekoersen vanuit Hay- dock Park en Final score (voetbaluit slagen). 13.00-18.30 EURO: Zaterdag live ten nis (ATP-toemooi van Kitzbühel), wielrennen (San Sebastian Classic, live) en zwemmen (EK vanuit Shef field). 15.00-17.00 Did 3: Sport 3 extra 15.00-17.30 Ned 3 Studio Sport: wiel rennen, Ronde van San Sebastian, rechtstreeks verslag. 17.30-18.02 Did 1: Sportschau. 17.40-18.25 Did 2: Sport extra: EK zwemmen, finales vanuit Sheffield 17.40-19.40 BBC 2: Cricket (vijfde testmatch Engeland-Australië) en zwemmen (EK vanuit Sheffield). 18.30-02.00 EURO: Diverse sporten 18.32-19.01 Ned 1: World of golf: 8-de- lige informatieve serie over golf. 18.50-19.22 Ned 3: Studio sport: met o.a EK zwemmen in Sheffield. 19.10-19.50 Did 1: Sportschau. 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 20.45-21.00 BBC 2: Sport 22.00-23.20 Did 2: Das aktuelle Sport- Studio: o.a de aanloop voor het nieuwe voetbalseizoen 22.15-22.45 Ned 3: Studio sport. 22.20-22.40 BBC 1: Sport. 22.30-23.00 BRT 1: Sport op zaterdag. 23.35-00.30 BBC 1: FA Charity Shield: verslag van de traditionele openingswedstrijd van het voetbal seizoen Arsenal-Manchester United vanuit Wembley. 00.30-01.00 BBC 1: Cricket: vijfde testmatch Engeland-Australië van uit Edgbaston, samenvatting. lei Zondag 08.30-12.00 EURO: Diverse s| 11.30-13.00 Ned 2: Sport. 11.55-13.30 BBC 1: Cricket: testmatch Engeland-Australi; uit Edgbaston. 12.00-22.00 EURO: Zondag aliv nis (ATP-toemooi van Los An EK zwemmen, tennis ATP-tce van Kitzbühel). golf (BMW-Id tional Open vanuit München) tosport (IndyCar races vanaf tflfl cuit van New Hampshire en kampioenschappen vanaf hel holz-circuit. 13.00-16.30 RTL 4: Sport: autö 13.30-20.00 BBC 2: Sunday stand: cricket (vijfde testmatt geland-Australie vanuit Edgte atletiek <GP wedstrijden van Carlo, samenvatting), zwemn l!e waterpolo (EK te Sheffield). 15.05-17.00 Did 1: Sport e: (International Open vanuit chen-Eichenried), American ball (American Bowl Bufallo L„( Minnesota Vikings vanuit Bef autosport (Duitse rally kan: schappen vanuit Diepholz) f 15.30-17.00 BRT 2: Sport extn Ier nis, Belgische kampioenscl J) vanaf de Leopold Club te Ukfc It 17.05-18.15 Did 2: Die Sport-i 5(j tage: met o.a. Bundesliga voe'. f atletiek vanuit Lindau 17.30-18.33 Ned 3: Studio sport 18.10-18.40 Did 1: Sportschau: zine. met o.a. het EK Zwemmé -e uit Sheffield, Groot-Brittannië 18.41-20.00 Ned 3: Studio sport 18.45-19.10 RTL Sport. 19.30-19.45 BRT 1: Sport. 19.45-20.50 BRT 1: Sportweek? 22.00-02.00 EURO: Diverse spö 22.45-22.55 Did 2: Sport am f 22.50-23.10 BRT 1: Sport. 23.05-00.05 RTL 4: Sport: Frans Beckenbauer en All tltf^u dents sports. fet: Autobedrijf Van Striei Een recordaantal deelnemers genoot van de KN VB-jeugddagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 14