Van Almsick blijft nuchter Leontien van Moorsel mist Longo Feyenoord betaalt schadevergoeding Royale winst voor waterpoloërs: 14-2 Hempel springt naar derde Duitse goud Rooks met steun Knetemann op jacht naar WK-ticket Twee dopinggevallen WK-kwalificatieduel ~"ïeen medaille foor Both llessure van jeannie Longo lalt mee Jeniorenvak in puwe stadion Laatste produkt uit DDR-zwemschool in middelpunt belangstelling Korving naar WK HEFFIELD (ANP) - Basic In- jinct versus Beethoven. Marjo- jjn Both ontleende de muziek oor haar solo tijdens de Euro- pse zwemkampioenschappen »n de geruchtmakende film an Paul Verhoeven. Olga Seda- pva zwom gisteren op de Ne mende van Beethoven, een wat ^plichtmatiger keuze. Sedakova n. on, want kunstzwemmen is fe»ort en geen waterballet, al il niet iedereen daar aan. moths rechtervuist ging in de is. ptseconden van haar uitvoe- s-pg omhoog, maar ze verloor a.jis. Daarmee was rekening ge er kiden. Dat de 21-jarige Am- erdamse de stijgende presta- niet kon vasthouden, g-as misschien een tegenvaller, haar vierde Europese titel- rijd waren er uitsluitend vijfde jaatsen: met de ploeg, als duet- temster en in de solo. Na klas- af ringen als achtste, zevende en li-erde bij de voorgaande EK- ernooien, was er meer ver- Ie pcht. te boral door anderen; zelf hecht- is jze niet al te veel betekenis'aan ie derde plaats, die ze na de ver- ar schte stof bezette. „Ik weet dat id jirianne Aschmacher uit een geweldige finale e-pemt", had ze tevoren gezegd. Ie at de Italiaanse Giovanna s- lirlando in de ochtendsessie op vijfde plaats pende, was niet programmeerd. e- feite is Boths verrichting van t zelfde kaliber als die van een ar geleden, toen zij bij de Spe- n van Barcelona als vijfde Eu- t- pese soliste eindigde. Toen [d ze de opgaande lijn nog te e- pcken, nu is er sprake van stag- ïfltie. Desondanks is Both van j- gning dat een internationale le edaile als soliste binnen haar Is reik ligt. Dat vertrouwen had ith vooral nadat ze de Engelse :rry Shacklock - bij het EK rde - tijdens wereldbeker- idstijden in Lausanne ver- •eg. heffield" heeft daarin niets ge- jzigd. „Ik wil graag nog eens Olympische Spelen meema- Ik ben bereid te investe- Both, oranje badpak met veren lovertjes, verloor de ;rde, mogelijk de derde plaats Is danks de verbale assistentie n de voltallige mannenwater- el loploeg. De jury schrok wak maar waardeerde de oefe- igen van Aschmacher en Bur- ido toch hoger. n verder te komen, moet Both lgens bondscoach Heather hnston op details uitblinken, laar solo had geen thema. Ba- Instinct was gekozen voordat in Nederland coach werd. arjolijn heeft geen zwakke ipten, maar ook geen sterke. EGEVE (AFP) - Jeannie Longo eft weer gekoerst. Zes dagen ihaar val in de Tour Féminin erd ze achter twee mannen Irde in een criterium in Mégè- lin de Franse Alpen, jngo, 34, kwam in de eerste appe van de Tour Feminin plaar ten val. Ze werd zwaar met een ernstig uit- hoofdwond opgenomen it het ziekenhuis. Aanvankelijk pird gevreesd voor een schedel- ^sis-fractuur. De Frangaise pef twee dagen voor onderzoek rt het ziekenhuis. De aard van ij I verwonding bleek mee te val- orn. Longo had alleen een 'vtiieurtje in de wenkbrauw op- Ieüopen. ïdj Jzf,BURG (ANP) - Het nieuwe van voetbalclub Wil- II krijgt een speciaal 'senio- met medisch toezicht or personeel uit een zieken- juis. Het vak is tegen betaling a een meerprijs uitsluitend igankelijk voor supporters tl n 65 jaar en ouder, totaal 273 speciale stoeltjes ji voorzien van extra hoge jZileuningen en armleuningen. SHEFFIELD (GPD) - In een land waar zelfs maar de geringste be weging van 'de royalty aanlei ding is voor schreeuwende, wil de koppen op de voorpagina's van de ontelbare pulpbladen, is het slecht toeven voor de 'Lady Di' van de zwemsport. Franziska van Almsick is een ei- genheimertje van amper vijftien jaar oud, maar nu al 'hot stuff en verheven tot de sportieve adel. Het wonderkind van Duitse komaf heeft de flair en uiterlijke kenmerken van een fotomodel in haar sterkste jaren. Lange be nen, pezig gespierd lichaam, vro lijke bruine lokken en ogen die zo diepbruin zijn dat de fans er onontkoombaar in verdrinken. En. nog belangrijker; ze zwemt snel, heel erg snel. Wereldrecords, op de kortebaan vooralsnog. Tweemaal olym pisch zilver en brons in Barce lona. Absolute hegemonie op de vrije slag, op de vlinderslag. Op basis van aangeboren, lichame lijke eigenschappen. Uniek in zijn soort, een genot om naar te kijken. Maar Franziska van Almsick blijft ook een kind. Een tiener die thuis in Berlijn bij papa en mamma nog met haar poppen en de kat speelt. Een kind dat ondanks alles nog zakgeld van haar ouders krijgt. Daar, in Ber lijn voelt ze zich op haai- gemak, hoeft ze geen spel te spelen en geen vragen te beantwoorden waar ze als puber geen raad mee weet. 'Schrecklich' vindt ze het publiciteitscircus, verschrikke lijk. Maar het moet. Van haar manager. Van sponsor Arena die jaarlijks 700.000 gulden in haar investeert. Van de kleinere geld schieters, die de inkomsten naar een hoogte van 1,2 miljoen gul den opstuwen. En van de Duitse zwembond uiteraard, die maar wat graag paradeert met het laatste produkt van de oude DDR-school. In Leeds, na afloop van de met goud beladen Euro pese jeugdkampioenschappen liet ze de media vorig jaar nog vruchteloos wachten. Maai' gis teren, aan de vooravond van de 21ste EK zwemmen voor de se nioren was het dan zover. Ze ziet er gebruind uit, een kleur overgehouden aan het trainings kamp van de Duitse ploeg in het Amerikaanse Flagstaff. Daarna vier dagen in Hannover volde den voor deze EK. Het beuls werk was al verricht, daarvoor, met haar trainer Dieter Linde- mann. De coach was na de her eniging van de beide Duitslan- den eigenlijk al op straat gezet door de bond. maar toen bleek dat zijn pupil naar een wereld topper groeide werd hem alsnog een contract aangeboden. Lin- demann was daar dolblij om. Niet alleen vanwege het feit dat hij als een van de weinige DDR- trainers in zijn professie werk zaam kon blijven, maar vooral omdat het werken met Franzis ka van Almsick iets heel aparts blijkt te zijn. „Het is maar heel zelden datje de drie eigenschap pen die van iemand een top zwemmer kunnen maken in een en dezelfde mens verenigd ziet. Kracht, snelheid en gevoel voor het water. Franziska is zo'n uit zondering. Ik ben blij met haar verder te kunnen werken." Van Almsick zelf hield zich tra ditioneel op de vlakte. Gadege slagen door haar voorgangster en koningin van de Spelen in Seoul, Kristin Otto beperkte de 1.78 lange scholiere zich tot ant woorden die de druk van haar schouders konden afnemen. Na tuurlijk was ze op de hoogte van de verwachtingen die anderen koesterden voor deze EK: zes, misschien wel zeven gouden plakken, „Ik houd er niet van persoonlijk voorspellingen te doen", rea geerde ze nuchter. „Niet wat be treft mijn tijden, niet wat betreft eventuele medailles. Ik voel me goed in de ploeg, dat is belangrij ker". Of ze zich ook op haar ge mak voelde in Engeland dan? Een ontluisterend 'nee' dus. „Al les is hier andersom. Heel raar". En de pennen krasten, de came ra's rolden. Zodoende ook de vraag noterend of ze in België geboren was. Alleen op dat mo ment wel een ontwapenende glimlach. Haar Nederlandse grootvader leidt nogal eens tot wat verwarring, vandaar. „Franziska". zou nationaal vrouwencoachAchim Jedams- ky later zeggen, „is van onschat bare waarde voor het Duitse zwemmen. Ik zal niet ontkennen dat de bond ook profiteert van haar populariteit. Ze heeft Steffi Graf al in verschillende verkie zingen verslagen, staat op nage noeg alle covers van de grote magazines. Ze is voor ons het ideale uithangbord. En, vergeet dat niet, ze is nog niet eens vol groeid. Als we voorzichtig met haar omgaan kan ze nog jaren mee. Psychisch zit het namelijk ook goed. Ze is heel erg nuchter, ze blijft zichzelf. Daarom eist en geven we haar ook geen voor keursbehandeling. Ze krijgt 's avonds aan tafel precies hetzelf de voorgeschoteld als haar buur vrouw." Op EK in Sheffield SHEFFIELD (SID) - Door Jan Hempel uit Dresden op de 3-melerplank heeft Duitsland gistermiddag in Sheffield de derde gouden medaille in het EK schoonspringen bin nengehaald. Hij volgde zijn landgenoot Albin Killat op. De overwinning van Hempel met 637,77 pun ten was een verrassing. Het zilver werd gewon nen door de Rus Dimitri Sajoetin, het brons door de Zweed Joakim An- dersson. Eerder wonnen Simona Koch en Peter Böhler de titels op de 1- meterplank. Bij twintig voorgaande Europese kampioenschappen was Duitsland nooit zo suc cesvol als dit jaar in Shef field. De beslissing op de 3-me- terplank van de mannen viel bij de voorlaatste sprong toen Hempel een anderhalve salto met een drie en een halve schroef zuiver in het water bracht. Favoriet Sajoetin verknalde direct hierna een twee en een halve sal to. Jan Hempel tijdens zijn gouden sprong van de 3 meter-plank, foto Reuter Marsal verrast Oranje-vrouwen in Tour Feminin TOULOUSE (GPD) - Liggend op de massagetafel van verzorger Raymond de Meester, op kamer 146 van het Novotel in Toulouse verrast Leontien van Moorsel de toehoorders. Ze zegt Jeannie Longo een beetje te missen. „Het had de competitie welis waar veel harder gemaakt, maar dertig kilometer in je een tje op die cols is vreselijk geest dodend. Neem dat maar van mij aan". Het wegvallen van de Franpaise, voormalig alleenheerser in het damespeloton, en de suprematie van haar Brabantse opvolgster bepalen (samen met de twee dagsuccessen van Monique Knol natuurlijk) het beeld van de Tour Féminin 1993. Dat Lon go op de tweede dag van de ron de zo hard ten val kwam, dat het peloton zonder haar verder moest, zegt Van Moorsel te be treuren. Vanwege het gebrek aan spanning; een 'vloek' die on langs ook op de Tour de France rustte. „Nu sta ik ruim vijf minu ten voor", zegt de wereldkam pioene. „Met Longo erbij was het het beslist weer een seconden- spel geworden". Dat ze dank zij de afwezigheid van Longo eerste staat, gaat Van Moorsel. die geheel volgens haar verwachting dit weekeinde in de bergen een waar slagveld aan richtte, echter te ver. „Want, en dat is voor mijzelf de grootste verrassing van deze ronde, ik heb mijn sprint weer terug. De power in de laatste meters was ik kwijtgeraakt met de vele ki lo's die ik de laatste jaren ben af gevallen. In de voorbije maan den ben ik echter weer een paar kilogram aangekomen. Dat DEN HAAG (ANP) - Robin Kor ving heeft aan zijn Europese jeugdtitel op de 110 meter hor den een startbewijs bij de we reldkampioenschappen atle tiek in Stuttgart overgehouden. Korving veroverde zaterdag in San Sebastian de Europese jeugdtitel met een tijd van 13,85 seconden, mocht. Moest zelfs, want ik zat eigenlijk ver onder mijn gewicht. Daardoor heb ik hier toch al twee massaspurts gewonnen. Omdat ik in de bergen minstens gelijkwaardig ben aan Longo en ik zeker weet dat ik in de spurt sneller ben, was ik haar sowieso op basis van de bonificatiese conden voorgebleven". Van Moorsel staat op vier ritze- ges. Gisteren ging de winst aan haar neus voorbij. In Toulouse werd de sprint van een twintig tal dames gewonnen door Ca therine Marsal. Elsbeth Vink werd tweede. Van Moorsel der de. Het was de bedoeling dat voormalig junioren wereldkam pioene Vink haar eerste dagsuc ces zou boeken. Laat Van Moor sel a la Miguel Indurain zomaar etappezeges lopen? „Nee hoor. ik wil altijd winnen. Ik start elke dag weer om de bloemen te pak ken. Maar. als de gelegenheid zich voordoet, is het ook goed als je een ploegmaatje in winnende stelling kan brengen. Jammer genoeg verraste Marsal Vinkie vandaag". Vandaag geniet het damespelo ton in Toulouse van de rustdag. „Daar zijn we hard aan toe. Vol gens het routeschema zou de rit naar Toulouse vlak zijn, maar het ging alsmaar op en af. Ik voelde mijn lichaam proteste ren". Er volgen de komende dagen on der andere nog een individuele tijdrit en een tweetal bergetap pes. Zaterdag, op Alpe d'Huez. zal Van Moorsel waarschijnlijk haar laatste gele trui mogen af halen. Tour Féminin. Achtste etappe. St. Gaudens - Toulouse: 1. Marsal iFra) 125 km in 3 IS 45. 2 Vink (Ned). 3 Van Moorsel iNed). 4. Hughes (Can), 5. Van de Vijver (Bel), 6. Valvik (Noo), 7. Delemer (Fra>. 8. Leboucher <Frai, 9. Bollerud (Noo), 10. Koliasseva (Rus), 11. Hillinga. 24. Dijkstra, 25. Schop. 41. De Laat 1.35. 50. De Bruijn, 54. Knol 3.56.55 Kroes. 57. Kelderhuis 6.07, 58. Smooren burg, 62. Van Geffen 32.12. Algemeen klassement: 1. Van Moor sel 22.48.30, 2. Van de Vijver 5.23. 3. Luperini (Ita), 4. Clignet (Fra) 6.26. 5. Vink 8.16. 6. Marsal 10.10, 7. Kolias seva 10.13, 8 Polnova (Rus) 10.15, 9. Piu vis (GBr) 10.23.10. Dijkstra 10.37. 16. Schop 12.36. 34. Hillinga 21.18. 35. De Laat 21.44.47. De Bruijn 29.02. 50. Knol 32.26. 52. Kelderhuis 35.29, 54 Kroes 38.07. 59 Smoorenburg 58.07, 62. Van Geffen 1.56.27. In 'Helders e affaire' ROTTERDAM (ANP) - Het bestuur van Feye noord heeft ingestemd met het financiële voorstel, dat de advocaat van de familie Schouten naar aanleiding van de „Helderse affaire" heeft gedaan. Voorzitter Jorien van den Herik en manager Fred Blankemeijer be reikten gisterem te Nibbixwoud in het ouder lijk huis van het slachtoffer Ronald Schouten overeenstemming over de hoogte van de scha devergoeding. „Het gaat om een regeling van zekere im portantie". verklaarde Van den Herik voor de microfoon van Radio Rijnmond. „Over de hoogte van het bedrag hebben we verder niet gediscussieerd. We hebben niet aan hand jeklap gedaan, het ging om een redelijk voor stel. In het bedrag zijn ziekenhuiskosten, inko mensderving en een aantal andere zaken opge nomen. Er is tenslotte bij de speler sprake van een blijvend litteken. Bovendien is een zenuw in zijn lip geraakt en daarvan staat nog niet vast of het helemaal geneest." Ronald Schouten werd vorige week donderdag tijdens een vechtpartij in de oefenwedstrijd door een Feyenoorder neergeslagen. De dader is nog altijd niet officieel bekend. De klap ver oorzaakte een kaakbreuk en een dikke lip bij de voormalige speler van AZ. Vrijdag onder ging Schouten een operatie. Nadat Feyenoord zich bereid had getoond een schadevergoeding te betalen, zag de voetballer af van aangifte van mishandeling bij de politie. Na een grondig intern en extern onderzoek denkt het bestuur van Feyenoord de boosdoe ner binnen de selectie te kennen. Vandaag wordt de verdachte tijdens de jaarlijkse Open Dag van de club geconfronteerd met de bewijs last. De betrokken speler wacht een zware dis ciplinaire straf. Ploeggenoten van Schouten hebben inmiddels international Van Gobbel als de vrijwel zekere dader aangemerkt. De KNVB heeft zich gisteren eveneens in de „Helderse affaire" gemengd. De tuchtcommis- sie heeft Feyenoord om een schriftelijk verslag gevraagd van de gebeurtenissen in Den Hel der. Scheidsrechter en grensrechters hebben hun visie inmiddels al in Zeist gedeponeerd. Na bestudering van alle ingediende rapporten be slist de tuchtcommissie of één of meerdere spe lers van Feyenoord in staat van beschuldiging worden gesteld. Steven Rooks. WARMENHUIZEN (GPD) - Ste ven Rooks krijgt bij zijn poging om een startbewijs af te dwin gen voor het WK wielrennen in Oslo de steun van bondscoach Gerrie Knetemann. De Kneet heeft het plan omgevat om met een gemengde formatie, met Rooks als kopman, deel te ne men aan de Profronde van Ne derland (16-20 augustus). Op die manier kan Rooks zijn vorm aanscherpen voor de mondiale titelstrijd. De bondscoach zou zelf als ploegleider willen op treden. Knetemann adviseerde Rooks, nadat hij ziek de Tour had verla ten, een goed voorbereidings programma op het WK te rijden, teneinde zijn startbewijs zeker te stellen. Toen Festina, de Spaanse werkgever van Rooks, vorige week afzegde Proffonde van Nederland, was dat een lelij ke streep door de rekening van Steven Rooks. „Ik heb met Knetemann gespro ken over de mogelijkheid van een gecombineerde Nederland se ploeg", zegt Rooks. „Het is mijn laatste kans om te laten zien dat ik op het WK thuis hoor. Hopelijk hebben we voor het eind van de week zekerheid. Het belangrijkste is dat we een spon sor vinden." Naast Rooks wil Knetemann een beroep doen op renners die niet met hun ploeg niet deelne men aan de Profronde, maar wel deel uitmaken van zijn (voorlo pige) WK-selectie: Jos van Aert, John van den Akker. Erwin Nij- boer en Tom Cordes. SHEFFIELD (ANP) - De Neder landse waterpoloërs hebben gisteren de derde wedstrijd in het toernooi om de Europese ti tel gewonnen. Groot-Brittan- nië, de zwakke broeder in de groep, werd met royaal verschil verslagen: 14-2. Stan van Bel- kum. Koos Issard en Rob Ros- ner scoorden ieder drie keer. In Leeds bleven de vrouwen zo als verwacht ongeslagen. Na Slowakije en Griekenland was ook Duitsland een maatje te klein voor de ploeg van bonds coach Kees van Hardeveld. Het werd uiteindelijk 20-8 in het voordeel van Nederland. Alice Lindhout was met zeven treffers weer eens topscoorster. Sandra Scherrenburg gooide viermaal raak. Sheffield. EK mannen, derde dag. Groep A: Rusland - Italië 8-9(1-2 4-2 1- 2 2-3), Duitsland - Roemenië 10-6 (3-2 4-3 2-0 1-1). Stand. 1. Italië 3-6 (31-23). 2 Duitsland3-4<31-23).3. Roemenië 3- 3128-311.4 Kroatië 2-2 18-20). 5. Rus land 3-1 (27-32), 6. Oekraïne 2-0 (17- 23). Groep B: Hongarije - Spanje 14-11 (2- 3 4-1 3-3 5-41. Griekenland - Slowakije 7-7 (2-0 2-4 2-1 1-2). Nederland - Groot- Brittannië 14-2 (5-1 4-0 2-1 3-0). Doel punten Nederland: Stan van Bel- kum. Rosner en Issard 3. Meijn 2. Marc van Belkum. Van der Leden en Van de Meer 1; Groot-Briltannië: Campbell en Simons. Stand: 1. Hon garije 3-6 (42-21). 2. Nederland 3-4 138- 28). 3. Spanje 3-4 (40-344. Slowakije 3- 3 (29-28). 5. Griekenland 3-1 (22-28). 6. Groot-Brittannie 3-0 14-46) Leeds. EK vrouwen, derde dag. Groep A: Tsjechie - Rusland 5-24 12-7 1-5 2-4 0-8). Groot- Brittannië - Hon garije 7-13 (2-2 4-2 1-5 0-4i. Frankrijk - Zwitserland 21-6 (4-1 5-3 7-0 5-2). Stand: 1. Hongarije 3-6 (55-15). 2. Frankrijk 2-4 (32-14). 3. Rusland 3-4 (42-22). 4. Groot-Brittannlë 3-2 (26- 35), 5. Zwitserland 2-0 (6-33), 6. Tsje chië 3-0(14-67). Groep B: Italië - Slowakije 23-2 (5-0 6- 0 4-0 8-2). Nederland - Duitsland 20-8 (8-2 3-2 6-1 3-3). Doelpunten Neder land: Lindhout 7. Scherrenburg 4. Hiemstra. Kuipers en Van den Berg 2. Leyendekker. Bast en Verdam 1. Stand: 1 Nederland 3-6 (59-17). 2. Ita lië 3-6 (37-14). 3. Spanje 2-2 (20-8». 4. Duitsland 3-2 (20-32), 5. Griekenland 2- 0 (13-21). 6 Slowakije 3-0 (4-611. ZURICH (AFP/Reuter) - Bij de kwalificatiewedstrijd voor het wereldkampioenschap voetbal tussen Bolivia en Brazilië (2-0) zijn bij twee spelers sporen van cocaïne in de urine aangetrof fen. De wereldvoetbalbond (FI FA) maakte dit gisteren bekend. Na afloop van het duel op 25 juli werden de Boliviaanse verdedi ger Miguel Rimba en de Brazi liaanse reserve-doelman Arme- lino Qoagliato (Zetti) op gebruik van dope gecontroleerd. Bij het tweetal werden sporen van co caïne ontdekt. De FIFA heeft de Braziliaanse en Boliviaanse bond opdracht gegeven binnen 24 uur met een reactie te komen. De spelers zijn voorlopig ge schorst. De FIFA handelt de zaak verder af als het antwoord van de bonden binnen is. Brazilië behaalde in groep B in haar derde wedstrijd wel de eer ste overwinning. In San Cristo bal werd Venezuela haar derde thuisnederlaag, 1-5. Bebeto van La Coruna scoorde twee keer voor de Brazilianen. WK kwalificatie Zuid-Amerika: Groep A: Peru - Argentinië 0-1 (0-1). 28. Batistuta 0-1. Scheidsrechter Marin (Chi). Toeschouwers: 27.000. Rode kaart: Reynoso, Soto (Peru). Zapata (Arg). Gele kaart: Batistuta, Simeone, Borelli, Goycochea (Arg). Colombia - Paraguay 0-0. Scheids rechter: Marsiglia (Bra). Toeschou wers 70.000. Gele kaart: Herrera (Col), Ayala, Mendoza. Cabanas (Par). Stand: Argentinië 1-2 1-0), Colombia 1-1 (0-0). Paraguay 1-1 (0-0i. Peru 1-0 lO-li. Eerstvolgende wedstrijden: 8 augustus Paraguay - Argentinië. Pe ru - Colombia. Groep B: Venezuela - Brazilië 1-5 (0- 11. 34. Rai 0-1 (strafschop), 60. Bebeto 0-2.64. Branco 0-3. 78 Bebeto 0-4. 84 Garcia 1-4, 88 Palinha 1-5. Scheids rechter: Perez Hoyos (Col). Toe schouwers: 15.000 Rode kaart: Eche- naussi (Ven), Gele kaart: Careca. Be beto, Evair (Bra), Mathias, Rodri guez (Ven). Uruguay - Ecuador 0-0. Scheidsrech ter: Tejada (Per) Toeschouwers: 50.000. Stand: Bolivia 2-4 (9-11. Uruguay 2-3 1-0), Brazilië 3-3 (5-3), Ecuador 2-2 (0- 0). Venezuela 3-0 (2-13). Eerstvolgen de wedstrijden: 8 augustus: Bolivia - Uruguay. Ecuador - Venezuela. Mexico-Stad. Vriendschappelijk duel. Mexico - Atletico Madrid 2-3 11- 0i. 17 Galindo 1-0. 49. Garcia !-!. 51 Garcia 1-2,75. Moacir 1-3.77. Alves 2- 3. Toeschouwers: 60.000. Rode kaart: Campos. Ramirez (Mexi, Kosecki. Diaz (Atletico). Autosport Brooklyn (VSt). IndyCar, 500 mijl van Brooklyn. 1 Mansell (Engi Lola Cosworth 2.39.24.131 (gem. 302,875 km/ut 2. An- dretti (VSti Lola Cosworth op 9.43. 3. Luyendijk (Nedi Lola Cosworth 1 ronde. 4. Boesel <Brai Lola Cosworth 2 ronden. 5 Goodyear (Can) Lola Cosworth 3 ronden Stand IndyCar: 1 Mansell 123 pnt.. 2. Fittipaldi (Bra) 105. 3. Boesel (Brai 98, 4. Andretti 97, 5. tracy (Can) 83, 6. Luyendfjk. Sportprijsvragen Lotto 30: Eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: 5 winnaars f. 15.630. der de prijs: 133 winnaars f. 881, vierde prijs: 5577 winnaars f. 21. vijfde prijs: 75.050 winnaars f, 5. Cijferspel: 6 cijfers goed: geen win naar. 5 cijfers* 4 winnaars. 4 cijfers: 23 winnaars, 3 cijfers: 238 winnaars. 2 cijfers 2503 winnaars van vaste prij zen. Lucky Ten, maandag 2 augustus 4-5-13-17-23 26 - 30 - 34 - 38 - 49 56 - 57 - 62 - 63 - 64 68 - 69 - 74 - 78 - 80 Tennis Ranglijst: Mannen: 1. Sampras (VSt) 4197 pnt., 2. Courier (VSt) 3845,3. Ed- berg (Zwel 3230. 4. Becker (Dui) 2788, 5. Bruguera (Spa) 2531, 6. Stich (Duii 2325. 7. Lendl (VSt) 2103, 8. Korda (Tsj) 1938, 9. Chang (VSt) 1914, 10. Krajicek (Ned) 1888, 11. Ivanisevic (Kro) 1858, 12. Medvedev (Oek) 1783, 13. Muster (Oosi 1565, 14. Martin (VSt) 1526.15. Novacek (Tsj) 1452. 16 Volkov (Rus) 1410. 17 Pioline (Fra) 1370. 18. Ferreira (ZAT) 1352. 19 For get (Fra) 1334, 20. Washington (VSt) 1292. 24. Gustafsson (Zwei 1158, 27, Agassi (VSti 1058.35. Costa (Spa) 871. Nederlanders: 45. Siemerink 718, 52. Haarhuis 680. 72. Eltingh 545. 203- Schapers. 246. Koevermans. Ranglijst: Vrouwen: 1. Graf (Dui) 341.6 punten. 2. Seles (Joe) 278.9. 3. Sanchez-Vicario (Spa). 4. Navrati- lova (VSt) 245,0, 5. Sabatini (Arg) 160,2, 6. Conchita Martinez (Spai 159,7, 7. Mary Joe Fernandez (VSt) 149,7, 8. Novotna (Tsj) 132.3, 9 Ca priati (VSt) 125,7, 10 Huber (Dui) 107.2, 25. Oremans 48,8, 33. Schultz 38.5, 36. Stéphanie Rottier 36,5. Wielrennen Ronde van Burgos, derde etappe Melgar de Fernamental - Miranda de Erro: 1. Wust (Dui) 185 km in 5.19.37 (34,820 km/u), 2. Zabel (Dui). 3. Gu tierrez (Spa). 4. Kappes (Dui). 5. Van Petegem (Bell, 6. Vermote (bel). 7. Gouvenou iFrai, 8 Santamaria (Spa). 9. Schur (Dui). 10. Dekker (Ned), 14. Stephens (Ausi, 33. Van Poppel, 49. Kokkelkoren. 61. Van Or- souw, 72. Dufaux (Zwi). 73. De Ko ning. 80. Verhoeven, 120. en laatste Baker (VSt) 1 10. Algemeen klassement: 1 Stephens 10.01.36, 2. Dufaux, 3. Cubino (Spa) 0.06. 4. Martinez (Spai 0.10, 5. Van de Laer (Bel) 0.29,6. Zabarrabeitia (Spa) 0.35, 7. Triana Gonzalez (Spa) 0.41, 8. lino (FRa) 0.44, 9. Rodriguez (Spa) 0.46, 10. Bernard (Frai, 83. De Koning 5.38,92 Van Orsouw 5.59,95. Kokkel koren 6.44, 113. Verhoeven 16.19, 115, Van Poppel 17.15. 117. Dekker 17.30, 120. en laatste Torres (Spa) 18.28. Ronde van Portugal. Tweede etap pe, Alcoutim - Evora: 1. Pinto (Por) 174 km in 4.14.40. 2. Mendes (Pori, 3. Silva (POri. 4. Castignola «Itai. 5. Koerts(Ned). Algemeen klassement: 1. Pinto 7 35 45.2. Koerts 0.06. 3 Mendes 0.10. 4. Stanchev (Bull 0.11. 5. Martins (Port Roosendaal. Profcriterium: 1. Cipol- lini (Ita) 100 km in 2,12.11. 2 Riis (Den). 3. Van Aert (Rijsbergem. 4. Schurer (Oud-Gastel) 0 05. 5. Van der Poel (Kapellen), 6. Veenstra (Zun- dert) 0.15. 7, Cornelissen (Amster dam), 8. Jaermann (Zwi), 9. Talen (Kalmthout), 10. Hopmans (Hooger- helde). Amateurs: 1. Ansems (Chaam) 100 km in 2.19.37, 2. Rasenberg (Terhey- den). 3. Sestig (Oosterhout). 4. Kna- ven (Zevenaan. 5. Slenders (Zwijn- drecht). Vrouwen: 1. Haringa (Hoofddorp) 65 km in 1.39.45, 2. Margareta Groen (Nieuw-Lekkerland), 3 Donkersloot (Almkerk). Zeilen Cagliari. EK Laser. Eindstand: 1 Herryson (Zwel 72 pnt.. 2. Gowers (GBr) 86, 3. Lacoste (Frai 88. Neder landers' 8 Zielhuis 112, 13. De Jong 135. 28. Kats 184. 34 Boers 195, 46. Vos 219, 51. Cnossen 235. 59 Lanter- mans 250, 64. Brandt 267. 101. Groe- neveld 419. Kalovig (Den). WK Europe. Mannen, eerst race: Boletti (Ita), 2. Könholt (Den), 3. Hermansson (Zwe), 59. Dercksen, 60. Stibbe, 61. Blom, 79. Christis. Vrouwen, eerste race: 1. Robertson (GBr). 2. Wikström (Fin). 3. Van Leeu wen (Ned). 15 Fokke. 37 Matthijse, 67. Beemster. 78. Duchateau. Cowes (Eng). Admiral's Cup. Derde etappe (27 zeemijl): 1. Mandrake (Ita). 2. Swing iJapi. 3. Ragamuffin (Ausi. 11 Promotion VII iNed), 20 Ace iNed). Landenklassement: 1 Italië 132.63 punten. 2. Australië 127,25, 3. Duits land 116,50,8. Nederland 58.50. Zwemmen Génève. Zwemmarathon, 12.3 km. Mannen: 1. Tarabol (Ita) 2.33.47, 2. Akatieu (Rus) 2.36 00. 3 Chiarandini (Ita) 2,38.25. 7. Van Dartel (Ned) 2.43.58, 12. Van Heusden (Ned) 2 49.36. Vrouwen: 1. Van Dijk (Ned) 2.42.40,2. Veldhuizen iNed) 2.48.02. 3. Hlava- cova (Tsj) 2.48.52. Landenklassement: 1 Nederland 11.04.16. 2. Italië 11.07.32, 3. Zwitser land 11.20.27. Voetbal Duitsland, eerste ronde bekertoer nooi: Werder Bremen (amateurs) - Bayern München 1-5 (0-1). Oefenvoetbal: Heerenveen - Barce lona 5-4 (2-2). Doelpunten: Heeren veen: Tammer 2. Regtop. Schaap, Ten Voorde; Barcelona: Romario. Ivan. Beguiristain, Stoitsjkov; Scheidsrechter: Blankenstein. Toe schouwers: 12.300 GSV (4e klasse) - Feyenoord 0-8 (0-4). Doelpunten: Van Loen 3. Obiku 2, Gorré. Heus en Van Bronckhorst. Eijsden (lc klasse) - MVV 0-4 (0-1). Doelpunten: Hofman 2, Lanckohr en Scheepers. NSC - Vitesse 0-4 (0-0). Doelpunten: Cocu, Gillhaus. Vermeulen en Mac- kaay. Excelsior - Panahaiki (Gril 0-3 (0-1).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 15