Sampdoria strikt Ruud Gullit Alwin Don schrijft twintig bedrijven aan PSV in zware poule loting UEFA Cup Marseille onder voorbehoud in Europa Cup Nationale titel voor schutter Van Damme Crombeen haalt in Clinge kwartfinale Van Dierendonck haalt laatste acht July van Bakergem in de halve finale sport 14 Ex-international tekent contract voor een jaar Stratenloop in Domburg Toby Hage blijft derde WOENSDAG 14 JULI 1993 GENUA/DEN HAAG (ANP) - De sfeergevoelige Ruud Gullit heeft gekozen voor een club die furore maakte als vrienden- ploeg: Sampdoria uit Genua. De Nederlander, door vijf opera ties beducht voor overbelas ting, kan zich concentreren op de wedstrijden in het weekein de. Sampdoria wist zich niet te plaatsen voor Europees voet bal. Sampdoria. opgericht in 1946, verwierf het afgelopen decen nium sympathie gepaard aan succes als een vriendenclub. In de herfst van 1984 sloot een aan tal spelers een pact, met een ei genaar van een pizzeria als ge tuige. Ze beloofden de club pas te verlaten, als een hoofdprijs was gewonnen. In de vluchtige wereld van het topvoetbal wa ren vijf van de zeven zelfs acht jaar later nog lid van „Samp", toen de club de finale van de Eu ropa Cup voor landskampioe nen met 1-0 verloor van Barce lona. Voordien waren de prijzen allang gewonnen. De Beker (1985. '88 en '89), titel (1991) en Europa Cup voor bekerwinnaars (1990), Gisteren, de bijna 31-jarige Gul lit was juist, terug van vakantie, stond president Paolo Manto- vani op de stoep voor Gullits wo ning in Milaan. Of de Nederlan der wilde ingaan op het bod. was de vraag. Gullit belde met zaak waarnemer Coster in Amster dam en besloot voor een jaar te tekenen. AC Milan ontvangt waarschijnlijk ongeveer vijf mil joen gulden voor Gullit, die in GENEVE (ANP) - PSV is voor de Europa Cup-loting van morgen ingedeeld in een zware poule. De nummer twee van Neder land behoorde niet tot de zes tien door de UEFA geplaatste clubs en ontmoet in de eerste ronde een tegenstander uit het volgende rijtje: KV Mechelen, Valencia, Norrköping, Karls ruhe, Nantes, MTK Boedapest en KR Reykjavik. Vitesse, dat de laatste jaren re delijk presteerde en daarmee een voorkeursbehandeling af dwong bij de Europese bond, krijgt te maken met Boavista, Slavia Praag. OFI Kreta, de club van de Limburgse trainer Ge- rai'ds, Norwich City, Hearts en US Luxemburg. FC Twente, de derde Nederland se club in de UEFA-beker, loot Bayern München (Jan Wouters), Bordeaux (Richard Witschge), Celtic, La Coruna, Young Boys. Aalborg of Bohemians uit Du blin. In de Europa Cup I is Feye- noord als elfde geplaatst, waar door een op papier sterke tegen stander in de eerste ronde uit blijft. Ajax is in de Europa Cup 2 als vijfde ingeschat, wat bete kent dat Amsterdammers pas in de kwartfinales een topper van de plaatsingslijst kunnen tref fen. Dc plaatsingslijst van de UEFA in de drie Europese toernooien is als volgt: Europese beker voor lands kampioenen: 1. AC Milan (ILa). 2. Olympique Marseille (Fra), 3 Barce lona (Spa), 4. Manchester United (Eng), 5. Werder Breinen (Dui). 6. An- derlecht (Bel), 7. FC Porto (Por), 8, Spartak Moskou (Rus), 9. Glasgow Rangers (Sch), 10. Steaua Boekarest, 11. Feyenoord, 12. Galatasaray (Tur), 13. Sparta Praag (Tsj), 14. Lech Poz- nan (Pol), 15 Austria Wien (Oos), 16. FC Kopenhagen (Den). Europese beker voor bekerwin naars: 1. Panna (Ita), 2. Torino (Ita), 3 Real Madrid (Spa). 4 Benflca (Por), 5. Ajax, 6. Standard Luik (Bel). 7. Pa ris SG (Fra), 8. Leverkusen (Dui), 9. Torpedo Moskou (Rus), 10. FC Tirol (Oos), 11. Arsenal (Eng), 12. Panathi- naikos (Gri), 13. Aberdeen (Sch), 14. Universitatea Craiova (Roe), 15. CSKA Sofia (Bul), 16. Besiktas (Tur). UEFA-beker: 1 Juvenilis (Ita), 2. Bayern München (Dui), 3. Atletico Madrid (Spa). 4. Inter (Ita), 5. Borus- sia Dortmund (Dui), 6. Aston Villa (Eng), 7. Monaco (Fra), 8. Eintracht Frankfurt (Dui), 9. Bordeaux (Fra), 10. Sporting Lissabon (Por), 11. KV Mechelen (Bel), 12. Waregem (Bel), 13. Admira Wacker (Oos), 14. Vitesse, 15. Antwerp (Bel), 16 Valencia (Spa). Ruud Gullit is de derde Nederlander, die het komend seizoen in Genua speelt. een seizoen naar verluidt 1,8 mil joen gulden gaat verdienen. Eerder hadden Coster en Gullit een goed gesprek gevoerd met Sven Goran Eriksson, de Zweed se trainer die prijzen won bij IFK Göteborg, Fiorentina, Benfica en AS Roma. Na Bayern had Coster contact gezocht met tal van clubs. Hij noemt Torino, AS Roma, Atletico Madrid, Real Madrid, Olympique Marseille, Saint-Etienne, Valencia. Gullit zelf vergaarde ook informatie. Zo hoorde hij van Futre en Schuster slechte verhalen over Atletico, de club van de eigen zinnige voorzitter Gil. Overschot Coster, die de contacten legde (de advocate Ella Adriaanse re gelt het contract in fiscaal-juri dische zin): „Economische re cessie of niet, veel clubs zitten met een overschot aan buiten landers. Torino heeft er geloof ik zeven onder contract. Ruud had daar geen zin in." De havenstad Genua is straks, bij de aftrap van de Serie A, de tweede voetbalstad met drie Ne derlanders. Voor Genua geldt komend seizoen hetzelfde als voor Milaan. In de handelsstad van het noorden deelt Inter (Bergkamp, Jonk) stadion San Siro met AC Milan (Van Basten). In Genua gebeurt hetzelfde met Luigi Ferraris: de ene week be speelt Sampdoria (Gullit) het prachtige, gerenoveerde stadion met een capaciteit van 42.000, de week erop Genoa (Van 't Schip, Vink). GENEVE (IPA) - Olympique Marseille is aangemeld voor de loting van de Europa Cup voor landskampioenen, maar door de Franse bond is een voorbehoud gemaakt. De win naar van de belangrijkste Eu ropese beker is gewikkeld in een omkopingsaffaire. De UEFA heeft de Franse bond (FFF) laten weten dat tot 30 augustus de mogelijkheid be staat een vervanger voor Mar seille in te schrijven. Voorzitter Foumet-fayard van de FFF maakte gewag van het voorbehoud. „Tussen nu en 15 september, de datum van de eerste wedstrijd in de eerste ronde, kan veel gebeuren", al dus de praeses, die tevens deel uitmaakt van het bestuur van de UEFA. Voorzitter Noel le Graet van de nationale voet balliga zei: „Ik heb al gezegd dat Olympique vanaf 24 juli zal meedoen aan de competitie, maar wat de Europa Cup be treft, is deelneming veel min der zeker. Als bewezen is dat Marseille de zaak heeft bedro gen, zullen we logischerwijs aan de bond vragen de club niet in te schrijven voor het Eu ropese toernooi." De Europese bond schrapte de Poolse clubs Legia Warschau en LKS Lodz van de deelne merslijst van het toernooi om de UEFA-beker. Dat gebeurde tegen het advies van de Poolse bond in. Beide clubs werden door de nationale bond be straft, omdat ze hun tegen standers op de laatste speel dag. aangezet zouden hebben tot weinig oppositie. Dinamo Tiflis (Georgië) en Hajduk Split (Kroatië) kregen te horen dat ze mogen deelne men bij respectievelijk de landskampioenen en de beker winnaars. Ze konden de UEFA ervan overtuigen dat voor de veiligheid van toeschouwers en spelers in de nieuwe landen wordt gewaakt. Eydelie Jean-Jacques Eydelie is giste ren uit voorlopige hechtenis ontslagen. De speler van de Franse kampioensploeg Olym pique Marseille, verdacht van betrokkenheid bij een poging tot omkoping van voetballers van Valenciennes, heeft sinds 27 juni in bewaring gezeten. Maandagavond heeft hij be kend deel gehad te hebben in de omkopingsaffaire. Aanklager Eric de Montgolfier verklaarde gisteren dat Eyde lie in zijn bekentenis geen nieuwe namen had genoemd, waardoor de clubvoorzitter nog steeds buiten schot is. Al onderzoekt justitie de verkla ringen van Valencienne's oud trainer Boro Primorac, die ge zegd heeft dat Tapie hem ver zocht heeft de schuld op zich te nemen. Tapie ontkent die be schuldiging in alle toonaarden. Gepromoveerde scheidsrechter uit Grijpskerke op zoek naar sponsor van onze verslaggever GRIJPSKERKE - Hartstikke mooi, maar tegelijkertijd kos- tenverslindend. Zo ongeveer verwoordt Alwin Don zijn hob by als voetbalscheidsrechter. De 31-jarige fluitist uil Grijps kerke, onlangs gepromoveerd naar groep 1, is het komend sei zoen actiefis in de hoogste klas sen van het zaterdagamateur- voetbal. „Maar er moet geld bij", geeft hij te kennen dat zijn favoriete vorm van vrijetijds besteding hem naast plezier maar weinig oplevert. Vandaar dat de agent van het regiokorps Walcheren een aantal weken ge leden een uniek initiatief nam en een twintigtal bedrijven aanschreef met het verzoek hem te sponsoren. „Ik ben op een niveau aanbe land, waar de spelers er aardig wat aan overhouden, terwijl ik ongeveer evenveel inspannin gen lever en alleen een kilome tervergoeding krijg waarvoor mijn auto net kan rijden", was Dons achterliggende gedachte toen hij in navolging van een col lega-arbiter, bij wie hij ooit als grensrechter langs de lijn stond, in de pen kroop. Don zegt in geval van positieve reacties niet bang te zijn voor be langenverstrengelingen. Dat hij het met eenzelfde sponsornaam op zijn trainingspak rond loopt als één van de ploegen, die hij moet fluiten, zou hij persoonlijk niet als hinderlijk ervaren. „Ik vind dat het moet kunnen, maar zou het zo zijn, dan zou ik het wel eerst goed overwegen. Boven dien sponsoren de bedrijven die ik heb benaderd geen clubs op mijn niveau. Het gaat mij ook vooral om trainingskleding, want het is uiteraard niet toege staan om een sponsornaam op het zwarte pak te plaatsen. Dit is voor mij echt iets individueels", benadrukt Don zeker niet het veld in te stappen als wandelen de reclemezuil, compleet met fluit. „Het lijkt mij gewoon leuk om het te combineren nu ik toch bij wedstrijden -kom die een enigszins landelijk karakter hebben." Objectiviteit Aan zijn objectiviteit en neutra liteit hoéft volgens de Grijps- kerkse arbiter niemand te twijfe len. Hij leidt al zijn wedstrijden immers naar eer en geweten. „,Ik probeer oprecht en eerlijk te zijn, maar ben wel iemand die duidelijk zijn grenzen heeft. Gaan ze daaroverheen, dan vind ik dat niet prettig. Er valt met mij absoluut niet te marchande ren", maakt hij op niet mis te verstane wijze duidelijk. Het ar- bitreren van een voetbalwed strijd is voor hem ook niet zo maar een hobby. „Het is voor mij een positieve verslaving. Ik leef ook echt naar de wedstrijden toe. Kijk, je kunt het niet altijd 22 man naai- de zin maken. Maar ik krijg er wel een kick van als ik een wedstrijd, die vantevoren als beladen geldt, tot een goed einde weet te brengen." Hoewel hij zijn uitspraken be dachtzaam formuleert, is Don overtuigd van zijn eigen kwali teiten. Zoals een waar politie agent betaamt, kende hij tot dusverre weinig problemen met het handhaven van de openbare orde op de velden. „Ik denk dat ik een zodanige uitstraling heb dat spelers1 voelen hoe ver ze kunnen gaan. Als je bepaalde za ken maar zo vlug mogelijk in de kiem weet te smoren, kan het ei genlijk al niet meer stuk. Op sommige momenten is dat best eens vergelijkbaar met mijn werk. Daar krijg ik ook weieens kritiek naar m'n hoofd. In beide gevallen moet je kunnen om gaan met de stress en rustig blij ven." Respect „Ik denk na afloop van een wed strijd weieens: dat had ik anders moeten doen", geeft Don aan, dat ook arbiters fouten maken. „Natuurlijk, want een scheids rechter is ook maar een mens. Men is nu eenmaal niet zo gauw tevreden. Een goede scheids rechter is iemand die probeert een wedstrijd consequent te lei den. Wat het publiek een goede scheidsrechter vindt, is over het algemeen toch een subjectieve waarneming. Fluit hij in het voordeel van iemands club, dan is de scheidsrechter goed. Valt de beslissing nadelig uit, dan is hij slecht. Ze moeten echter uit gaan van een objectieve beoor deling. die eerlijk genomen is. Daar mag men best eens wat meer respect voor opbrengen. Joh, het is echt een mooie hob by. Daarom is het ook zo jammer dat met name op de lagere ni- veau's zo'n schrijnend tekort is aan scheidsrechters. Want ook daar hebben ze een arbiter no dig." Nu hij zelf door het hele land kan worden aangesteld als leidsman, wil hij in ieder geval kijken waar zijn grenzen liggen. Gezien zijn nog betrekkelijk jeugdige leef tijd 31en zijn tot dusverre voor spoedig verlopen carrière zou het betaalde voetbal een logi sche volgende stap zijn. Zo ver wil hij echter nog niet kijken. „Zit dat er in. dan zou ik dat graag proberen. Alleen niet kos te van alles," verklaart hij dat de hobby wel met werk en gezinte combineren moet blijven. Entourage Fluiten op eerste-klasniveau is Dons eerstkomende uitdaging. Een prima manier om zijn visite kaartje af te geven. Hij kijkt er al van onze medewerker BIDDINGHUIZEN - Adriaan van Damme is op de schietba nen Dorhout Mees te Bidding huizen voor de derde keer natio naal kampioen kleiduiven- schieten geworden. Bovendien eindigde de schutter uit Ossen- drecht met de eerste Zeeuwse A- ploeg als tweede in het teamklassement. Het eerste Zeeuwse A-team werd gevormd door Adriaan van Damme (Ossendrecht). Rinus Vermue (Lewedorp), Cees Pol derdijk (Grijsperke). Rob de Graag (Goes), Martien de Visser (Middelburg) en Cees Schippers (Kats). De strijd werd beslecht over vijftig gepresenteerde klei- schotels; 25 trap en 25 skeet. Te vens was er een gouden insigne •te verdienen voor de schutters bij een individuele score van 45 of meer treffers. Dit werd echter maar doot twee schutters be reikt. Ook dit jaar bleek niemand Adriaan van Damme te kunnen kloppen en was hij met een score van 23-2 op beide onderdelen ie dereen de baas. De Noordhollan der Jack Veenenbos eindigde met 45-5 op de tweede plaats voor Gerard Messink Uit Halle met 44-1. Dankzij de score van Van Dam me werd het Zeeuwse A-team eerste achter Noord-Holland: 205-20 om 207-31. Drenthe I werd met 199-19 derde. Zeeland II werd negende met 177-22. In de B-klasse heerste de Drent Herman Kampherbeek met 34- 4. In deze klasse speelden de in dividuele Zeeuwse schutters een bijrol, maar het eerste B-team deed meyt een tweede plaats wel van zich spreken: 148-23. Utrecht greep de titel (148-16) en Gelderland won met 144-10 het brons. Zeeland II werd in deze categorie vierde en met gering verschil op Gelderland: 143-20. Bij de beginnende schutters in de C-klasse won de Noordhollan der Jan Heemskerk. Een fraaie vijfde plaats was er voor de Wis- sekerkenaar Rudy van 't We steinde met een score van 35-1 waarmee hij net zijn naam- en streekgenoot Marco van 't Westeinde, 35-2 naar de zesde plaats verwees. De Zeeuwse C-ploeg werd vierde plaats met 164-7. Utrecht won 169-4). Gelderland werd met 166- 6 tweede en Noord-Holland won met 164-2 Het brons. WOENSDAG 08.30-15.00 EURO: Diverse takken van sport 13.40-16.30 Ned 3: Tour de France: rechtstreeks verslag van de 10e etap pe Villard-de-Lans-Serre-Chevalier. 14.00-16.30 BRT 2: Sport extra: wiel rennen, Tour de France, 10e etappe: Villard-de-Lans-Serre-Chevalier. 15,00-16.30 EURO: Wielrennen: Tour de France met vandaag de 10e etap pe Villard-de-Lans-Serre Chavalier (206 km). 16.30-01.30 EURO: Diverse takken van sport. 17.00-17.15 Did 2: Sport Heute. 18.30-19.00 BBC 2: Open golf cham pionship: reportage vanuit de Royal St. Georges Golfclub te Kent. 18.45-19.10 RTL Sport. 18.50-19.20 Ned 3: Tour de France: sa menvatting 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 21.30-22.00 BRT 2: Sport. 22.00-23.00 EURO: Wielrennen: Torn de France met de vandaag verreden etappe. 22.15-22.30 Ned 3: Sportjournaal. 22.35-23.00 BRT 1: Sport. Alwin Don: niet bang voor belangenverstrengeling. foto Ruben Oreel Van onze atletiekmedewerker DOMBURG - Een flink aantal toppers heeft zich reeds inge schreven voor de traditionele Domburg-stratenloop van Dy namo '70 over tien kilometer, die vanavond (woensdag) wordt gehouden. Er wordt een felle strijd ver wacht tussen Sepp Vermeulen van Scheldesport, Rachid ben Meziane van Deltasport en Rian van de Broeke van Atletica. Daarnaast komen aan de start van onze medewerker CLINGE - Werner Crombeen wist zich op het vijfde Sloeber- toernooi van de tennisvereni ging Game'78 als eerste te plaat sen voor de C2-kwartfinales. De winnaar van het tennistoernooi in Kloosterzande trof in Fred van Cauteren beslist geen ge makkelijke tegenstander, maar uiteindelijk wist hij in drie sets (1-6,6-1,7-5) te winnen. De dames zijn in dezelfde cate gorie (C2) in een verder gevor derd stadium. Vier dames be reikten hier de kwartfinales. In eerste instantie hadden Gaby Bauwens, Ella Neefs en Veerle Haak zich al gemakkelijk ge plaatst. Een van de favorieten voor de toernooiwinst, Annelies Hoek, voegde zich gisteren hier bij na de winst met 6-4, 6-1 tegen Sandra Haayer. Voornaamste uitslagen: Dames- DEC2 G. Bauwens-I. Borisel 6-0,7-6; A. Hoek-S. Haayer 6-4,6-1E. Neel's-N. Haak 6-2,6-1: V. Haak-N. Willaerl' 1,6-3. DED1: C. Zaal-T Bosman4-flj 1,6-2: E. Langedijk-M. Lauwereilo 4,3-6,6-4. DED2: M Zaman-D. R lands 4-6,6-4,6-4; F. Kool-I. Cauteren 6-2,6-1; C. Blonunaert-j,! Schrijver 6-1,6-1 DE-E M. Hegei^ I. Martens 6-2,6-4; W RodrigDj d'Hooge 6-0,6-0. Heren - HEG?, j Orombeen-F. van Cauteren 1-6,6-); 5. IIED1 J.P de Bakker-E. cleMaagu 0,6-1, P. Segers-P de SmetO-6,7-5,5 H. v.d. Voorde-J. Kouijzer 6-1,3-6^ M. Clark-p, Vonk 6-2.6-1; M. de Bn'j> H. van Duyse 6-1,6-2. Hü Dl: Deü ter/Van Goethem-Haak/Willaert 6,6-2; Van Goethem/Verschutfê Blanckaert/De Blieck 7-6,6-1, Clri Spork-Anlheunis/Rodrigo 6-2,44,1 3; Missiaen/De Blok-Cleijmaaj Maagt 7-5,6-2. GD-D1: Van Goefe /VanGoethem-Tuenter/WillaertG-); 2; Nijssen/Kouijzer-Bosman/Scli-2 hout 6-3,6-1. HE 1)2: J. de Bakketj Schauwaert 7-5,3-6,6-2; C, Cleiji® J. v.d. Staal 6-2.6-4; E Neve-E Kerkhoven 6-2,6-7,6-2 IID D2: R; man/Nagelkerke-De Saeg man 6-2,6-3. HE D 50+: P. vtd, Wa H. v. Cauteren 6-0,6-3; B, Hoek-? Heyndrickx 6-3,6-1; C. Jongelie) Marckx 6-1,6-3. van onze medewerker TERNEUZEN - Sophie van Die rendonck uit Hulst verbaasde gisteren vriend en vijand op het Open jeugdtennistoernooi van de Terneuzense tennisclub Animo. Het enige overgebleven Zeeuwse (de rest werd in de eer ste ronden uitgeschakeld) ta lent won bij de meisjes veertien jaar met 6-4 en 6-1 van de als derde/vierde geplaatste Sanne Wilt. Daarmee kwalificeerde de Hulsterse zich bij de laatste acht. Van de weinige Zeeuwse deelne mers werden Louis Nijsten, Ro bert Lippens en Fabian Probert gisteren vroegtijdig uitgescha keld. Bij de jongste categorie werd favoriet nummer één Tho mas de Klein uitgeschakeld (6- 1,6-1) door Maurice Heniger. Uitslagen, Jongens 12 jaar tweede ronde: Maurice Heniger-Thomas de Klein 6-1,6-1; Sjoerd Wildschut-Char- les Bloemen 7-6,6-3; Bas Wilberink- Michel van de Berg 6-2,6-2; Pa, Paul Stolk-Stephan Sinnema 6 Jongens 14 jaar tweede ronde: Me tijn Foks-Jort van Dongen 64,6 Johan Dijkstra-Remco Linnekanip 1,6-0; Steven Bijl-Jelle Sueters 6-J) 1; Ralph Zijderhand-Koen Meer 6-2,6-4. Jongens 16 jaar eers ronde: Björn Folkers-Holke-Hï Boersma 6-3,6-2; Alexander Marles Joost Coenen w.o„ RemcoLamtói Karirn Ben Moussa 6-3,6-3; Jeroji van Toorn-Ralph van de Plasseü l! 1Wes van Erp-Mike van VugtG-2.i;.; Rob Mensink-Jochum van Brum® len 6-1.6-4; Koen Tuinbeek-Maili; Dijkstra 6-2,6-4; Tom Janssen-® van Doorn 6-0,3-6,6-2. Meisjes 12jü tweede ronde: Puck Fransen-Mscj teld Meinen 6-0,6-2; Janine Cuifs-R cole Wattez 6-2,1-6,7-6; eerslc ron4 Inge Winkelman-Kristy van Bosli 6-4,5-7,6-0. Meisjes 14 jaar (wed ronde: Juliette van de Eerden-Ta mara Dullens 6-2,6-0; Debbie Boude wijns-Jitske Idema 6-1,6-4; van Dierendonck-Sanne Wilt, 6-4.6-1, Anouk van Bragt-Inez.BrflhuisJ-». 3; Elles Kromme-Michou Tulfci MJ) 2; Marline Riviere-Anne-Fleur M terkamp 7-5,7-5; Marion Sjouke Liem 6-4,6-0: Anouk SinmgL DaniellejBiemond 6-1,6-2. echt naar uit, omdat het in zijn ogen toch allemaal iets groot schaliger is dan hij gewend was. „Ten eerste is daar de samen werking met de grensrechters, die in de eerste klasse neutraal zijn. Over het algemeen is de sa menwerking met clubgrensrech- ters ook prima, maar ja, het blij ven wei. clubmensen... Boven dien is ook de hele entourage en publieke belangstelling van een ander gehalte. Nee, ik voel daar bij niet zo zeer druk. Gaandeweg je carrière zie je toch steeds stij gende belangen. Het is maar net hoe je daar mee omgaat. Als je voor ogen houdt dat het uitein delijk slechts voetbal is, dan ben je al een heel eind." van onze dammedewerker WESTERHAAR - In Wester- haar werd de zesde en de zeven de ronde om het juniorendam kampioenschap van Nederland gespeeld. De Zeeuwse vertegen woordiger Toby Hage staat nog steeds op een gedeelde derde plaats, echter nu met vijf in to taal. Tot. aan de zevende ronde heeft Hage nog geen wedstrijd verloren. Uitslagen zesde ronde: S. Lenselink- F. Kemperman 0-2, M. Robbens-M. Kemperman 1-1, K. Thijssen-H, Klaassen 1-1, M. Barkel-F Fennema 0-2, T. Hage-M. Voskamp 1-1, M. Koop-B. Zwart 1-1. Uitslagen zeven de ronde: F. Kemperman-M. Koop 1- 1, M Kemperman-S. Lenselink 2-0, H. Klaassen-M. Robbens 1-1. F. Fen- nema-K Thijssen 1-1, M. Voskamp- M. Barkel 0-2, B. Zwart-T. Hage 1-1. Stand na zeven ronden: 1 Mark Kem perman 7-10, 2 Bert Zwart 7-9, 3 Fris co Fennema 7-8, Toby Hage 7-8, Fer ry Kemperman 7-8, Mathijs Robbens 7-8. Kees Thijssen 7-8. 8 Marino Bar kel 7-7, Michel Koop 7-7.10 Mike Vos kamp 7-5, 11 Hans Klaassen 7-4, 12 Stephen Lenselink 7-2. van onze medewerker AARDENBURG - July van Ba kergem bereikte gisteren in Aardenburg op het tennistoer nooi van de plaatselijke tennis club S.J.E.F. de halve finale da mes enkel D. Zij klopte na een spannende strijd met 2-6,6-3,7-5 haar tegenspeelster Christian Dhont. Verrassend was verder de uitschakeling in de tweede ronde van de nummer één ge plaatste speler in de D-catego- rie Rudi Snouwaert. De Aarden burger verloor met 7-5, 6-2 van Pascal Vermeire. Vandaag (woensdag) beginnen ook de heren enkel B aan hun eerste partijen. uies,jfcn: Htrcn enkel D: K. Schoonbaert-C. Trap man 6-3,6-3; R. Scherbeijn-MJ Muer 6-2,6-4; P. Hubregsen-R." vaet 6-0,5-7,6-4; A. Trapman-H.SIf Lel 6-2,6-4; P. Vermeire-R. Snouwa 7-5,6-2. HEC1: F. Hamelink-J. Di 6-4,6-2. HEC2: C. Kommers-L ft 0,6-7,6-1B, Bouwhuis-N. Stellens 2,6-3; P. van Bohemen-B Benlle; 1,6-3. HDD. Baas/GoethalS'ï] Kampen/Steutel 6-2,2-6,7-6. I 35+Neyrinck/Schei'beijii'l Eenennaam/De Coninck 6-2,6-3;!! naerl/Verheul-Van Kampen/Kula 3.3-6.6-3. Dames enkel C2: M.Vi ke-C. Vriends 6-3,6-4. DED: G li1) K. de Rop 6-0,6-0; M. de Rijcke-Li. der Meulen 6-1,6-2; J. v. Bakergem v. Hulle 6-4,6-4; J. v. Bakergca Dhont 2-6.6-3,7-5. Dames dubbfll M. en T. De Rijcke-I. en Ch. VrienS 3,2-6,6-2, Ingels/De Coninck-VenB len/De Rop 6-1,6-2. Gem. dubbd 35+: Vermeulen/Custers- L. en Standaert 7-5.6-4, Honkbal Jan de Wilde van AV'56, Piet Hopmans en Piet van Dijke van Spado en Ad de Bruyne die sinds kort een eigen lopersgroep heeft opgericht. De start voor deze stratenloop is om 20.00 op de Markt voor de kerk van Domburg en gaat over acht ronden van 1250 meter. De trimmers kunnen al' om 19.00 uur van start voor een loop over één tot en met acht ronden. De inschrijving is in het Schutters hof aan de Kanonweistraat te Domburg. Sundbyberg/Alby (Zwe). EK, vijfde dag. Halve-finalegroep1 Nederland - Italië 7-1. Werpcijfers. Nederland: Callenbach (9): 6-3'8-0. Italië; Ceccaroli (6): 4-2-12- 2, Cabahsti (2); 0-0-1-1, Parri (1): 0-0-2- 0. Andere wedstrijd Zweden - Frank rijk 5-6. Stand: 1. Nederland 3-6, 2. Italië 3-4,3. Frankrijk 3-2,4. Zweden 3- 0. Om vijfde plaats: Spanje - België 5- 9, Rusland - Duitsland 8-9. Stand: 1. België 3-6, 2. Spanje 3-4, 3. Duitsland 3-2, 4. Rusland 3-0. Sportprijsvragen Lucky Ten. Trekking van dinsdag 13 juli. 3-9-12-13-14 16- 18-20-25-30 34 - 40 - 50 - 63 - 64 65 - 68 - 70 - 71 - 79 (onder voorbehoud) Tennis Kitzbiiliel, vrouwen 300.000 gulden: eerste ronde: Huber (Dui/1) - Segal (Isr) 6-0 6-1. Labat (Arg/8) - Ercegovic (Kro) 1-6 6-0 6-4, Dopfer (Oos) - Farine (Ita) 6-1 6-3, Wiesner (Oos/5) - Van Lottum (Fra) 6-2 6-2, Gaidano (Arg) - Bentivoglio (Ita) 7-5 6-2, Zardo (Zwi) - Dahlman (Fin) 6-4 6-3, Martinek (Dui) - Bonsignori (Ita) 2-6 6-0 6-.1 Praag, vrouwen 200.000 gulden: eer ste ronde: Corrochategui (Arg/1) - Havrlikova (Tsj) 6-0 6-0, Kelesi (Can/ 7) - Langrova (Tsj) 6-2 4-6 6-4. Frankl (Dui) - Krejcova (Tsj6-2 6-0, Tarabini (Ai'g/4) - Ciofii (VSt) 6-3 6-2, Medve- deva (Oek) - Probst (Dui/5) 7-5 6-0, Ba- bel (Dui/8) - Thoren (Fin) 7-6 6-1. Universiade Buffalo (VSt). Turnen: Vrouwen, vierkamp: 1, Lisenko (Oek) 38,462, 2. Stovtsjataja (Oek) 38,225, 3. Evrard (Bel) 37,275. Voetbal Oefenduels: Rijssen: Excelsior '31 (derde klasse) - Ajax 0-12 (0-4I.B punten: Litmanen 4, Huysen3,0 mars 2, Blind, Frank de Boereni - Burik. Toeschouwers: 4500. De Knipe: Read Swart (derdeklu - SC Heerenveen 2-8 (2-4). Doel? ten Heerenveen: Schaap 2, K®-1 2, Keur. Roelofsen, De Visser ei hen. Stedum: Regioteam - FC Gronir: 1-3 (0-1). Doelpunten Groiiis? Gall, Djurovski en Erwin Meijer, Schijndel: SV Avanti (derdekW Vitesse 1-7 (1-3). Doelpunten Vii« Cocu, Helder, Gillhaus, Straal,!! heru. Bos en Laamers. Alemaniè Aachen (Dui) - Rodal 0, Volkel (vierde klasse) - RKCMj Doelpunten RKC: Boogersi' Van Herpen, Hoekstra. Schreuder en Van Rijswijk. Terwolde: Go Ahead Eagles-b' jeugd 4-1 (3-0). Doelpunten Ahead; Heering 2, Pothoven en; velt. UEFA-jeugd: Reuser. 1 schouwers; 3000. Reuver (derde klasse) - WVO1" Rouleau 3, Van de Meer, Deris.® en Laros. Waterpolo Catania, FINA World Cup vroj eerste dag; Poule B: "Nederlaag zachstan 13-5 (4-0 3-2 4-2 2-1). A: Japan - Canada 9-11. Wielrennen Ronde van Rijnland Pal's teurs). Zevende etappe, eerste deel, Kirn - Bitburg: 1 VS Meulenhof (Ned) 122 km in 3D Baldinger (Dui). Tweede de» burg - Wittïi'ch; 1. Ozers (Lel)80>j 1,59.06,2. Dietz (Dui). Algemeen sement: 1. Dietz 26.10.08.' 2. B 0.20. Zeilen Bangor (Ierland), WK Finn. wedstrijd: 1. Monk (NZei. 16. (Ned), 39, Schippers (Neel), van Hellemond (Ned), 50 tR (Ned), gediskwalificeerd: JatJ Hellemond (Ned).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 26