Acties tegen vestiging Mestac cuiiit: PZC Echtpaar Rammeïoo viert diamanten huwelijksfeest Terneuzen heeft belang fietser nog niet hoog op prioriteitenlijst Sluis onderzoekt mogelijkheden tot bezuinigen streek 12 Inwoners Sluiskil en Sas van Gent bieden bezwaarschriften aan WOENSDAG 14 JULI 1993 van onze verslaggever SLUISKIL - Inwoners uit Sluis kil en Sas van Gent, en de stich ting Welzijnsraad Sas van Gent blijven zieli verzetten tegen de komst van de mestafzetcoöpe- ratie Mestac naar het Kanaalei land bij Sluiskil. De verontrus te Zeeuws-Vlamingen bieden vrijdagmiddag om 15.00 uur bij het stadskantoor in Sas van Gent gezamenlijk een aantal be zwaarschriften aan burgemees ter ing J. van Rest aan. Verder gaat de Sluiskillenaar en het Terneuzense raadslid W. Goet- Inwoonster Sluis vindt plaatsing urinoir nodig van een medewerkster SLUIS - 'Een Belg kijkt niet waar hij kan plassen, hij plast waar hij staat'. Die mening is de Sluisse VVD-wethouder J. du Fossé toegedaan. Hij deed die uitspraak dinsdagavond tij dens een commissievergade ring in Sluis. Mevrouw Hogerheide uit Sluis vroeg via het inspreekrecht of er een urinoir geplaatst kan wor den bij de rooms katholieke kerk. Daar hangt nu een bordje met de tekst 'God ziet u'. Vol gens mevrouw Hogerheide heeft God al veel gezien omdat die plaats door mannen wordt ge bruikt als urinoir. Du Fossé wees erop dat Sluis veel horeca-zaken heeft. „Wij denken dat mensen die naar Sluis komen ook daar naar bin nen gaan." De wethouder deed uit de doeken dat het exploite ren van openbare toiletten heel moeilijk is. Alleen het schoon maken is al een apart karwei. „Het is onvoorstelbaar hoe hoog sommige mensen een bepaalde behoefte kunnen doen," aldus de wethouder De Fossé deed geen toezegging dat er wordt ge zocht naar een oplossing voor het probleem. hals de protesten ondersteunen met een handtekeningenactie. De tegenstanders van de komst van Mestac naar het Kanaalei land belegden dinsdagavond een bijeenkomst in Het Meulen- gat. omdat het Sasse college een hinderwetvergunning wil afge ven aan het mestverwerkingsbe- drijf. In een ontwerp beschik king schrijven b en w dat de stank- en geluidoverlast tot een minimum beperkt kan worden door een aantal eisen te stellen aan Mestac. De aanwezigen op de bijeenkomst in Het Meulen- gat lieten echter weten weinig vertrouwen te hebben in die maatregelen. Mevrouw A. Hage: „Ook na het lezen van de ontwerp beschik king zie ik geen enkele reden om onze protesten stop te zetten. Zo schrijft het college bijvoorbeeld dat er pas een halfjaar na de ves tiging van het bedrijf een onder zoek naar de geluid- en stan koverlast kan komen. Dat bete kent dus dat er een goede kans is dat wij maandenlang een hele boel lawaai en stank moeten ver duren. voordat er maatregelen genomen kunnen worden tegen het bedrijf." Signaal Om een krachtig signaal te kun nen afgeven aan het Sasse colle ge van b en w besloten de Sluis- killenaren en Sassen aren om zich vrijdagmiddag te verzame len in het. stadskantoor in Sas van Gent. Daar worden om 15.00 uur een aantal bezwaarschriften aan burgemeester van Rest overhandigd. Verder heeft de Sluiskillenaar Goethals een petitie opgesteld, waarin een groot aantal bezwa ren tegen de vestiging van Mes tac in Sluiskil zijn samenge voegd. Goethals: „De komende dagen gaan we de deuren langs om steunbetuigingen voor de petitie te verzamelen. Ik ben er van overtuigd dat we honderden handtekeningen binnenhalen, die we door middel van een lu dieke actie aan het Sasse college zullen overhandigen." Westerschelde- college TERNEUZEN - Aan de scholenge meenschap voor beroepsonderwijs en vorming in Zeeuwsch-VIaande- ren. het Westerscheldecollege in Terneuzen, zijn de volgende leerlin gen geslaagd: Sector dienstverlening en gezond heidszorg: korte opleiding, oriëntatie- en scha kelklas: T. A. Apai, W. M C. J. van Cauteren, I van Driel, P, van den En- de, L. C. F Geelhoedt, I. L. J. van Hal, N. E. J. Jonckheere. R. Jonkman, M. Laplante. J. I. van Overloop, K. P. M. Rombout, T. M. C. K. Timmer, D. Vergracht, P, W. A. G. Vlyminck. J. Wiersma, M B. A. Wijffels, A. de Wit te. Korte opleiding verzorging: Bejaardenhelpende: J. Boogaard. I Z G. D. Buijs, S. Dekker. W. Jans- sens. C. G. M. van Laere, B. Steltjes. Assistent Civiele Dienst: I. R. M Suy. Gezinshelpende: J. M. F van den Branden. M. W. Broekhoven, C, A E Verduijn. MDGO-Activiteitenbegeleiding: Y. P. A. Cambier, P. W. A. M. van Driel. M. Mortier, D. C R. Wille. MDGO-Agogisch werk: (semil Resi dentieel werk: E. G M. van den Abeele, J. Adriaanse, H, J J. Baert, B. vanBendegem, S. C. van der Bent, J. S. Bom, A. Geluk, M. van Hecke, A. W- A. Heijens, A. ten Hoor, S. J. F van Loolj, M Reuser.M. J. L de Sutter. A. D van Swaal, P. M. Verbrugge, N A. Versloot. J. S. F. de Vos, L M. de Vos. MDGO-Verzorging: R. R. C M. Ger- res, J. A. A. Gijsel. J. L. de Jonge. E. L. J. D. Jonkheijm, G. van Langevelde. S. A. M Martens, C. A. C. van Over loop, M. D. J. de Poorter, B. C. P. de Poorter, F. de Putter, M. E. M. Schip per, C. L. F. van de Waart, M. M van Wïjck. Sector Techniek: Bouwkunde: W. J. A. van Acker, J. J. R. van den Berghe, P. A. A. van den Bossche, B. Claessens, G. D. M. van Driessche. H. J M, Esseling, J L, de Jager, W. E G. de Keijzer, T de Meij er, M, M, C, van Munster, R. P. Paau- we, J. E, Roelse. R. Simons, F. J. E. Stoffyn, H, M. I. van Waes, M. A. van Zuidam. Weg- en Waterbouwkunde: M A. I van Kwikkelberghe, E, C, R. de Put ter. S. A. Vermeulen, S. de Visser, T. A. Walczak. Bouwkunde en Weg- en Waterbouw kunde: H. F G. Celie. A J Haak, C. A F. Hamelink. E T, B, Kips.M. Lan sen. R. S. van der Linden, A. A. J. de Maat, J. H, de Putter, J. F. Simons. Electrotechniek. Energietechniek: P. J. R. M. Arens. C. J van Bendegem. O. G. M. T Bos nia, M. Bouwhuizen. J. W. M. Bracke, F. I. G. Cornelis, C. L H de Giisel, R. A. Kemper, R. L. T. Kox. J. W. Ot- tens, T. A. I. Pauwels, M. A. A. Poppe, L. P. de Putter, B J M. Seij. A. J. A. Struijlaart, J. J. H. Vermeulen, M. Vennofken, M. E I, de Vlieghei-, J P, de Vriend, M. Warrens. Electronical M. Bakker, M. W. F. de Block, G. W. K. Colsen, P. W. A. Del- forge, S. H. A. M. van Gijsel, J. Hame link, P. Huijssen, J. M. Koekkoek, E W. J Loof, j. R„ J. Nolle, E. de Putter. W. I. Riemens. Procestechniek: M. E. A, Arens. G. J. E, Baart. M. E. J. C. Bauwens, H. Bol- sens, M. C. M. Bracke. I. van den Brande, P. T. A. van den Brande, C. Broeckaert, T J L. de Bruijn, S. A. M van Bunder, R. E. J. Elias. C. A. Guil- jam. R Hense, E. P. Hofman, M. Kaij- ser, M. H. J. de Keizer, M. J- A. van Kerkhoven, S. Laplante, M. A J. Martens, J. C, de Meijer. E. L M. M. de Moor, A. A. G. H van Opdorp, J. C. Priester, M. R. A. Pollet, E B. H. de Roover, D. M. F. Segers, R. Segers. P, C. Simons, W. Verberkmoes, S. Ver planke^G. T J. van der Weel. J. C. Ze- gers Werktuigbouwkunde: A. J. Basting, G. F deBruijne. J R. Dieleman, S. M. A Dierick, S J. A. E. E. Dierick. F B de Feïjter, P. L. P. Gelderland. D. M. M. van Graefscheppe, E R. van Harn, K. F. A. Haverbeke, P. J. A. Hubreg- sen, F. R A. Inghels, P. J. Lako, S. de Loos, H. B. E. Mahu, N. H. H Mahu, A. Meehielsen, D. P. I. Morcus, P. J A. Muller,M. G. H Nijssen, J. P. Oele, D. Oppeneer, D M. F. van Remooftere, D M. E. Roelans, E. Rombaut, M. Seheers, M. P. Staal, D. van Steen- paal, S. Trippert, F. M. Verhelst, M. R. M. Verschuren, J. A. M. Vervaet, P. A. P. Verwilligen, H. Vijnckier. J. van der Vlies, R. F. Vogel, E. Wieland, L. M. Wong Chung. Sector economie lange opleiding: Bedrijfsadministratieve richting: M R. T. Albïcher, E. R. J. Asselman, E. Bakker. I. J M. Boogaard. L. de Braai, P R E. de Caluwé, M. Crom- heecke, P. B. de Croock, M. A. Diele man. J. T. E. Dobbelaar. A. R E. Due- rinek, D. van Eek, J. J. H Erpelink, M. J. van Espen, M. J. G. Frankevijle, P. P. C. de Guchteneire. N. C. Jansen, M. Y. van Jole, E. Jonkheijm, R. Kay, F. C. J L, Kegelaar. M. A. de Kruijter, C. A. G. de Maat, J. J Melchers, N. N. .P. Naeije. N. P. B de Nijs, S. D. Oele, G. G Óomens, E. R. A. van der Poel, D. M. A. van Puyvelde, M. van Santé, J. K. Schout, A. P. M. Schout. M C. P Simonse, B. Speleman, M van de Velde, P. A. Verhaegen, E. J. M. Ver- planken, M. J, de Vos. Commerciële richting: R„ M. C. Adam, M. J. Bogaert, A W. Buijze, N C. Clement, E. M. van Dierendonck, C. Eijsackers. S. Haantjes, N C. van Hese, E. A. A van Hoecke. R. A M. van der Hooft. A. D. C. Kooien, K. J. Langeraert. E. P. van Meurs. I E, van Meurs, K. C van Nielandt. W. van Noort. C. S. A. Nortschaele, R. Pau wels, C. van Remoortere. W. M. A. Roctus. S. Sahbaz, P. A. Sanches, M. Sanderse, W. J. Slabbekoorn, B. M. Stallaart, L. L. Strijdonk, M van der Veeke, J. Verpoorte. P A, N, Vervaet, R. T. I. Visser, K C Voet. Secretariaatsrichting: D. Beumer, W. E van Boven, A. Buitjes, JAM. A. Clemmlnck, N. M. A. Danckaert, R. den Deurwaarder, S J. L. van Es- broek, J A. Jansen, S. C. Riemens. Vrije richting: M. A, R. Bisschop, M de Coninck, W J. van Doorn, H A. L. Erpelink, J P. Farby, J. L. Hendrikse. E. R. Hondsmerk, M. P de Koeijer, R.. A. Kusters, R. J D W. Ooms, M. G. T. Ottjes. G. M de Pooler, B. B. R„ A. Raes, R. P. SteijaerL, D. M. T. Ver doorn. P A. A. Verschuren. P Ver- weij, M. C. E. Willaert. A. de Zoete. Sector economie, korte opleiding administratie. Bedrijfsadminïslratief medewerk ster: van Beek, R. A. van Beek. J. J. Bolleman, B. Y. F Bracke. H. van Dommelen. M. S. van Duivendijk, N. M. den Hamer, J. T H. Heijdens. E P L de Koster, C, E, H. Krieckaart, J. Kroeze,IL.E.P.M-ahu,J B J.Neefs, D. J A, Nijman, A J. C J. Radema kers, C. W. M. van Regenmortel, J. de Ronde, E. Verschaeve, A. U. A. de We ver. S. H. M Wienneke, B, de Zul/ter. Secretariaatsmedewerkcnde. E van Beek. B Y. F. Bracke, H. van Dom melen, N. M. den Hamer. J, T H. Heij dens, E, P, L. de Koster, C E. H. Krieckaart. J. Kroeze, J. B. J. Neefs, D. J. A. Nijman. A. J C. J. Radema kers, J. de Ronde, E. Verschaeve, S. H. M. Wienneke, B. dc Zutter Sector economie, korte opleiding detailhande. Voeding: M. den Doelder, M. M. Ha melink. Persoonlijke verzorging: J. M Lu- teijn. J. K. W. van den Ouden, J. Ver- schelling. B. G Weeteling, N, de Zut ter. Het jubilerende echtpaar Rammeïoo. foto Oscar van Beest Van een medewerker PHILIPPINE-Het echtpaar R. Ramnieloo-Stokkerman uit Phi lippine vierde dinsdag temidden van familie en kennissen zijn 60-jarig huwelijksfeest. Het diamanten paar verkeert in een prima gezondheid. Een hele rijkdom vinden ze zelf, want daardoor kunnen ze hun vrije tijd nog steeds aangenaam benutten. Zo bezoekt René Rammeïoo (91) twee keer per week trouw het bejaardencentrum 't Verlaet in Westdorpe om te sjoelen, een kaartje te leggen en om te biljar ten want hij is altijd een biljartfanaat geweest. Zijn vrouw Marie Stokkerman (82) gaat wekelijks naar de Soos in Philippine om haar hobby's kaarten (jokeren) en dobbelen te beoefenen. De eerste kennismaking tussen de echtelieden vond plaats in Oostburg, de geboorteplaats van mevrouw Rammeïoo. De heer Rammeïoo werkte in eerste instantie in de landbouw. Daarna werd hij fabrieksarbeider bij C. P .C., het huidige Ceres- tar, in Sas van Gent. Na het huwelijk vestigde het paar zich in Philippine. Na enkele verhuizingen binnen de kern wonen ze nu nog steeds in een be jaardenwoning. Het jubilerende paar werd gisteren overstelpt met bloemen van onder meer de gemeente Sas van Gent, en andere eadeau's. Dins dagmorgen legde burgemeester J. M. H. M. van Rest een bezoek af. Verder waren er nog gelukstelegrammen van het koninklijk huis en de commissaris van de koningin in Zeeland drs. W. T. van Gelder. Zaterdag wordt het huwelijksfeest besloten met een etentje voor de familie in één van de restaurants van Wiskerke in Philippine. Het echtpaar Rammeïoo heeft vijf kinderen, twaalf kleinkinde ren en tien achterkleinkinderen. W( ien doe 't zelf: J. J. Bouwens, an onze verslaggever TERNEUZEN - De doorsnee- ambtenaar is een huisvader tus sen de dertig en vijftig jaar die hoogstens in een zonnig week- Winkeliers Axel houden samen Marathonmarkt van onze verslaggever AXEL - Om zich gezamenlijk aan het winkelpubliek te kun nen presenteren, houden de Axelse ondernemers van 20 tot en met 24 juli een Marathon- markt. Het vijfdaagse evenement wordt op dinsdag 20 juli geopend met een sportdag bij het stadhuis. Een dag later staan een kramen- markt en straatanimatie op het programma en op donderdag kunnen de leerlingen van dé ba sisscholen meedoen aan een wedstrijd stoeptekenen op hout. Tijdens 'Spettervrijdag' bieden de middenstanders speciale koopjes aan en op zaterdag 24 ju li wordt de Marathonmarkt afge sloten met een feestmarkt. Ver der wordt er vijf dagen lang rom melmarkt gehouden op het Bas tionplein, is er Petite Kermesse op het marktterrein, een kunst en antiekmarkt in de Zeestraat en de Weststraat en een klein- dierenshow in de Noordstraat. Politie pakt twee illegalen op bij actie koffieshop van onze verslaggever TERNEUZEN - Het drugsbe- strijdïngsleam Double Shot heelt opnieuw een koffieshop ontmanteld. Dat gebeurde maandagmiddag in de Tholens- straat in de Terneuzense bin nenstad. In het pand werden twee illegaal in ons land ver blijvende Marokkanen aange troffen. Ze werden opgepakt en overgedragen aan de vreemde lingenpolitie. Vermoedelijk worden ze nog deze week het land uitgezet. De politie nam een kleine hoe veelheid soft drugs en een zakje met (vermoedelijk) hard drugs in beslag. De politie kwam in ac tie na klachten van omwonen den. De bezoekers van de koffie shop veroorzaakten veel over last. einde eens een eindje met vrouw en kinderen gaat fietsen. Met de problemen die een wiel rijder tegenkomt die dagelijks naar zijn werk, naar school of naar het winkelcentrum rijdt, zijn de beleidsvoorbereiders dan ook meestal niet bekend. Penningmeester Riet Beukert van de afdeling Zeeland van de Fietsersbond ENFB hoopt dat de 'ambtenaren-fietsmaand' die vorige maand werd gehouden het begrip voor de fietser op de Zeeuwse gemeentehuizen be langrijk vergroot. Beukert is dinsdagmiddag in Terneuzen om met de Terneu zense fietster Marja de Putter een rondje door de binnenstad te rijden. De Putter is als slechtho rende in het drukke verkeer toch al in het nadeel en daarom nog feller voorstandster van brede, van de rijbanen voor het snelver keer gescheiden, fietspaden. Als doorgewinterd wielrijdster pe- daleert ze binnen een half uurtje langs een aantal 'fietsonvriende- lijke' verkeerssituaties. Verdwaasd Verhoogde stoepranden voor de entree van fietspaden op de Scheldedijk en bij de fietsenstal ling op de. Axelse Dam; een kruip-door-sluip-door-route naar en van de zwembaden 't Pe nan tje en Scheldorado. Het zwemparadijs is, voor fietsers ze ker, ook moeilijk te vinden. Bij vertrek is het ook niet direct dui delijk welke richting men uit moet. De fietser die van de bin nenstad komt en richting Serlip- pens wil vertrekken, staat vaak eerst een beetje verdwaasd aan de Churchilllaan te kijken alvo rens er achter te komen dat hij de auto-parkeerplaats moet oversteken om via een fietstun- neltje onder de autoweg door te rijden. De Fietsersbond ENFB (de oor spronkelijke naam Echte Neder landse Fietsersbond wordt, in elk geval door de Zeeuwse afde ling, niet meer voluit gebruikt) pleit overigens voor meer en be tere parkeerplaatsen voor wiel rijders. Op een parkeerplaats voor één auto kunnen twaalf fietsen staan, betoogt de bond, Beukert; „De fietser moet dicht; bij de plek van bestemming kun nen parkeren. Kijk, hier bij het zwembad. De parkeerplaats voor de auto's is dichter bij de in gang dan de fietsenstallingen." Fietsers moeten als het even kan direct in de omgeving van scho len en winkelcentra hun ver voermiddel op een veilige ma nier kwijt kunnen. Plannen voor een bewaakte fietsenstalling in de Terneuzense binnenstad jui chen Beukert en De Putter toe. Maar daarnaast zouden volgens hen de fietsers ook door een win kel-voetgangersdomein als de Noordstraat moeten kunnen rij den. Vrouwen met kinderen - toch een categorie consumenten die vaak de boodschappen doet, geeft Beukert aan - kunnen op de fiets moeilijk een kinderwa gen meenemen. Achterbankgeneratie Om hen niet te dwingen toch met de auto te komen, en daar door een 'achterbankgeneratie' vertrouwd te maken met het boodschappen doen per auto, dienen wielrijders vlakbij de winkelcentra te kunnen parke ren. „Op de Lange Delft in Mid delburg kan het ook, waarom dan niet in de NQordstraat", vra gen beide fietsters zich af. Overigens voegt Beukert er di rect aan toe dat Terneuzen niet de enige plaats in Zeeland is waar de belangen van de fietser nog niet bovenaan de prioritei tenlijst lijken te staan. „In Mid delburg zijn de meeste mensen van onze bond actief en daar hebben we dan ook redelijk wat bereikt. Maar probeer als fietser maar eens naar de kop van de Vlissingse Walstraat te rijden vanuit de Badhuisstraat. Dan moetje toch ook helemaal omrij den via het Bellamypark". Uitgebreide fietsenstallingen in de Noordstraat kan R. Bracke, ambtenaar bij de gemeente Ter neuzen, zich niet voorstellen. Tijdens de markt op woensdag en op drukke zaterdagen heb ben de voetgangers eerder last van elkaar denk ik." Het Terneu zense 'Verkeerscirculatieplan' dateert al weer van 1979 en Brac ke kan zich ook niet direct voor de geest halen of in dat plan spe ciale aandacht aan het fietscom- fort wordt geschonken. Bij nieu we ontwikkelingen als de sprong over de (Otheense) Kreek wordt echter zeker ook aan het belang en het gemak voor de tweewie- Iers gedacht, benadrukt Bracke. Brugge Concerten. Belfort-wo. 14, ma. 19 juli om 21 uur, zo. 18 juli om 14.15 uur: Beiaardconcert;- vr. 16 juli om 20.30 uur; Beiaard in samenspel met bet; Koperkwintet Theo Mertens;- za. 17 juli om 20.30 uur; Beiaard in samenspel met Wo- voka. Burg -wo. 14 juli om 14.30 uur: Portslade Community College Band;- Garnizoenconcert dooi de Muziekkapel van de Belgi sche Zeemacht. Lunatic -wo. 14 juli om 20.30 uur: Four. Brasserie Raymond -do. 15 juli om 20.30 uur: Charly Dinverno. St Salvatorskathedraal -vr. 16 juli om 20.30 uur: Orgelconcert door Heinz-Georg Saalmüller;- zo. 18 juli om 11 uur: Orgelcon cert door Ignace Michiels. Holiday Inn Crown Plaza -vr. 16, ma. 19, di. 20 juli om 20.30 uur, za. 17 juli om 11 uur, zo. 18 juli om 15 uur: Arriaga Festival. Pabell -vr. 16 juli om 20.30 uur: Kurt V an Herk Chris Goesens. Simon Stevinplein -za. 17 juli om 20.30 uur: GVA Quartet. Binnenkoer Belfort -zo. 18 juli om 20.30 uur: Hallëconcert door het Nieuw Vlaams Symfonieor kest. De Spleen -zo. 18 juli om 20.30 uur: From a tourist point of view. Kleine nachtmuziek-ma. 19 juli om 20.30 uur: KD's Decade. Zonnekin/'t Pandje -di. 20 juli om 20.30 uur: Cheiro de Chore Films Kennedycomplex (info.tel.: 09.32.50.620.620) -Made in Amer- cia, a.l. dag. om 20 uur, vr. ma. ook om 14.30 uur, vr. za. di. ook om 22.30 uur:- Bambi, a.l. (Ned. versie) dag, om 14.30 uur, zo. ook om 17.15 uur;- Candyman, 16 jr. vr. za. zo. ma. om 20 uur, vr. za. zo. di. ook om 22.30 uur:- Super Mario Bros, a.l. dag. om 14.30 uur, zo. ook om 17.1-5 uur;- Som- mersby, a.l. vr. za. om 22.30 uur, zo. ma. om 20 uur, zo. ook om 17.15 uur;- Dragon: The Bruce Lee story, a.l. dag. om 14.30 uur, za. ma. di. om 20 uur, zo. om 22.30 uur;- Sidekicks, a.l. di. om 14.30, 20 en 22.30 uur;- Splitting heirs, a.l. dag. om 20 uur, vr. za. zo. ook om 22.30 uur;- Dennis, vr. om 20 uur, za. zo. om 14.30 uur, zo. ook om 17.15 uur. Chaplin (info.tel.: 09.32.50.34.09.34) -Sidekicks, a.l. dag. om 14.30 en 20 uur, vr. za. zo. ook om 22.30 uur;- zo. ook om 17.15 uur;-di. 19. wo. 20 juli festi val Topfilms: Forever young, di. 10 uur, wo. 21 uur;- Under Siege, di. 12 uur, wo. 23 urn-.- Hard fire, di. 14.15 uur, wo. 12.15 uur;- Pas senger 57, di. 16 uur, wo'. 19.15 uur;- Lethal weapon LH, di. 17.45 uur, wo. 10 uur;- Bodyguard, di. 20.15 uur, wo. '14.15 uur;- Blade runner, di. 22.45 uur, wo. 16.45 uur. Complex Zwart Huis (info.tel.: 09.32.50.33.06.60) -Zaal 1: Alive, a.l. dag. om 20 uur, vr. za. di, om 22.30 uur, za. zo. ook om 14 uur. zo. ook om 17.15 ui Zaal 2: Indecent proposal, zelfde uren als Zaal 1;- Za„, Falling down, a.l. dag. om 20® vr. za. di. ook om 22.30 uur;-;! lere Volare, za. zo. om 14.30 zo. ook om 17.15 uur. Memling -Cliffhanger, a.l. dj om 14.30, 20 en 22.30 uur, om 17.15 uur. Van Eyck -Loaded weapon I, zelfde uren als Memling Zeebrugge Varia Marinebasis, Graal' Jansdij -vr. 16, za. 17, zo. 18 juli van loj 18 uur: Internationale Vlootdi gen. Knokke Films Beverly (info.tri 09.32.50.620.620) -Beverlj Cliffhanger, a.l. dag. om 15,® 22.30 uur. bij slecht weer ook» 17.30 uur;- Beverly 2: Bambi, 1 dag. om 15 uur;- Indecent prop; sal. a.l. dag. om 20 en 22.30ir bij slecht weer ook om 17.30 uur Beverly 3: Sidekicks a.l. d 15 en 20 uur;- Made in Amerif a.l. dag. om 22,30 uur, bij sl weer ook om 17.30 1. Beverly 4: Ninja Turtles, a.l.ds om 15 uur;- Loaded Weapon a.l. dag. om 20 en 22.30 uur.l slecht weer ook om 17.30 u Gent Theater Nieuwpoortteater-za. 17,z ma. 19, di. 20 juli om 21 uur:Titii Andonderonilcustmij nklote door Jan Decorte Cie.;- zo. 18. ma 19, di. 20 juli om 23.3 uur: Hopla door het koren di Cie Hopla. Films Deeascoop (info.tel 09.32.91.25.48.38) -Sidekicks, al 14.30, 17, 20 en 22.30 uur;- Split ting heirs, a.l. 14.30, 17, 20 22.30 uur;- Cliffhanger. al 14.35 17,20 en 22.30 uur;- Ninja Turtles III, a.l. 14.30 en 17 uur;- Redrock west, 16 jr. 20 en 22.30 uur;-És bi. a.l. 14.30 en 17 uur;- Loac weapon I, a.l. 14.30, 17,20 en 22.30 uur;- Made in America, ai 14.30, 17, 20 en 22.30 uur;-Henry, portrait of a serial killer. Ill jr. 22.30 uur;- Dragon, a.l. 14,30,17. en 20 uur;- Falling dowfi/a.!; 20 en 22.30 uur;- The piano, a.l, 14.30, 17, 20 en 22.30 lie- Inde cent proposal, a.l. 14.30,YlJ 22.30 uur;- Sommersty, a] 14.30. 17, 20 en 22.30 uur;-Ma a.l. 14.30. 17,20 en 22.30 uur. Studio skoop (info,It 09.32.91.25.08.45) -La chasseau papillons. 22.30 uur;- La tara 22.30 uur;- Fiorile, 20 uur;-En chanted april, 20 uur;- The Cl» se, 20 uur;- Bolwieser, 22.30 uur, Sacred Sex, 20 uur;- Monapa 22.30 uur. van een medewerkster SLUIS - Na de zomervakantie gaat het college van de gemeen te Sluis met de hoofden van dienst bekijken of en waarop in Sluis kan worden bezuinigd. Dat deelde wethouder J. du Fos sé dinsdagavond mee tijdens de gecombineerde vergadering van de commissies Maatschap pelijke zorg, Vrom en Finan ciën/bestuurlijke coördinatie waar de tussentijdse rapporta ge van dit jaar aan de orde was. Uit die rapportage blijkt dat voor enkele posten (vaklitera tuur, overuren en advertentie- kosten) flink moet worden bijge past. Volgens Du Fossé is vakli teratuur een noodzaak als be paalde eisen aan een afdeling worden gesteld. „Dan moet zo'n afdeling up-to-date zijn," aldus Du Fossé die toegaf dat een ex tra raming voor die post van 13.000 gulden - wat het totaal op 42.000 gulden brengt-fors is. Se cretaris C. Reinhoudt merkte op dat bij de fusie met Aardenburg op de post vakliteratuur be spaard kan worden. In Sluis overweegt men verder de aankondigingen van de diver se commissie- en raadsvergade ringen niet meer zo uitgebreid, met. complete agenda, te melden in de dagbladen. Een grote post Vals Belgisch geld opgedoken in Sluis SLUIS - Drie ondernemers uit Sluis hebben het afgelopen weekeinde valse bankbiljetten van 5000 Belgische franken ont vangen. Kenmerkend voor de vervalsingen waren het ontbre ken van het watermerk en de kleurafwijking. Openluchtfestival - Mu ziekcafé De Zakzolder in Hoede- kenskerke houdt zondag een openluchtfestival. The Érnrrie- royts, The Doctors en How Should I Know spelen op het ter ras van het etablissement. Het publiek kan het havenplein ge bruiken als buitenmodel dans vloer. Het muziekfestijn begint om 20.00 uur. vormen ook de overuren. R houdt vertelde dat er geen ui breiding van personeel f" heeft gevonden, maar dathetts perken van de overuren nog nu gelukt is. Du Fossé vond dati geen reden is voor paniek. Het, VVD-raadslid J. Bogi maakte duidelijk dat zijn fracl tegen de begroting 1"" stemmen als er geen aparte duktbegroting toerisme op tall komt. Zijn fractie zal daaroï een brief schrijven aan de i zitter van de commissie fi ciën/ bestuurlijke coordinat burgemeester M. Everaers. Du Fossé was gematigd optimi tisch over het afsluiten van b centrum van Sluis op de zónd gen. Dat gebeurde af, zondag voor het eerst. „Vriji is er een gesprek met de polié over wat beter kan en wat at! terwege gelaten kan word» aldus de wethouder. AXEL Geslaagd - Aan de Modev» school Ensaid in Rosmalen is» Slagers uit Axel geslaagd ra het vak costumière. BRESKENS Expositie - De beeldhou? Josef van Mierlo uit Groedef poseert tot en met woensdag september zijn werk in het VS bankgebouw aan de Dor? straat in Breskens. Van Mierlo gespecialiseerd in reliefs en p lyester, metalen en messi beeldhouwwerken. De kuftj naar is opgeleid aan de acao mie in het Belgische Eeklo.' expositie is tijdens de opening tijden van de bank doorlop® te bezichtigen. SAS VAN GENT Promotie - Oud-Sassei$ Tom Vereecken is aan de Kalk* lieke Universiteit van Nijnief1 gepromoveerd tot doctor in' Medische Wetenschappen het proefschrift 'The Aniygj loid Complex in Alzheimer's® ease'. Collecte - De jaarlijkse-V jer-collecte in Sas van Ge® heeft 2.222.66 gulden opge* verd. Er is volgens de Fietsersbond ENFB nog heel Terneuzen een fietsvriendelijke stad te maken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 24