Geen noodopvang in Terneuzen 8?5 Laat bloeier. I Jongeren gemakkelijke prooi voor vingervlugge zakkenroller Duitsers dupe van zwendel met huurcaravans Sassenaar vier jaar gevangenis in voor aandeel in kunstroof Middeleeuwse kademuur opgegraven Rechter veroordeelt chauffeur tot verkeerscursus )ienstverlening en )oete voor plegen deine criminaliteit provincie 11 luimte ontbreekt voor 250 extra asielzoekers intratuin lezers schrijven WOENSDAG 14 JULI 1993 m onze verslaggevers jERNEUZEN - In de gemeente femeuzen is geen ruimte voor He opvang van 250 extra asiel- iockers. Die conclusie trekken b enwna een bliksemonderzoek, waaruit bleek dat de huisves ting van de buitenlanders on voldoende gegarandeerd kan «orden. Bovendien zou daar door een te grote extra druk «orden gelegd op de Terneu- iensè gemeenschap. i;a het dringende beroep dat mi eter d'Ancona van WVC eind vorige week deed op de gemeen- jfoom nieuwe groepen asielzoe kers onderdak te bieden, werd bekeken of Terneuzen noodop vang kon regelen voor 250 men- ai. Toen bleek dat er op korte ermijn geen geschikte locaties oor die opvang beschikbaar ijn. Ce beslissing van b en w is mede gebaseerd op reacties van de Vereniging Vluchtelingenwerk Terneuzen en de stichting Wel zijn Terneuzen die de opvang mede organiseren en begelei den. Die twee instanties voorza gen al direkt grote personele problemen. In Terneuzen is de afgelopen jaren alleen ervaring opgedaan met asielzoekers die al langer in Nederland vertoef den. De komst van nogeens 250 mensen zou de begeleiding van die eerste groep op de tocht kun nen zetten. Ook de vakantiepe riode en de werkdruk spelen een rol. Drie promille B en w van Terneuzen hebben wèl besloten het aantal asielzoe kers (nu 80) tegen het einde van dit jaar op te voeren naar ruim 100. Daarmee komt het aantai op drie promille van de totale be volking (landelijk twee promil le). In het kader van de opvang- regeling staan in Terneuzen nu dus 80 asielzoekers geregi streerd. Daarbij komen nog 50 mensen die inmiddels erkend zijn als vluchteling en hier voor goed mogen blijven of - in een aantal gevallen - op humani taire gronden voorlopig niet naar hun vaderland hoeven te rug te keren. Terneuzen telt bo vendien nog een vijftigtal ex- Joegoslaven die politiek asiel hebben aangevraagd. B en w voelen niets voor de in richting van asielzoekerscentra. Overigens onderkende het mi nisterie begin dit jaar al dat de bestaande druk op de Terneu- zense gemeenschap zo groot is. dat aan verdere uitbreiding niet moest worden gedacht. In dat licht ziet het college nu dan ook af van creëren van noodopvang. an onze verslaggever IEN' BOSCH - Het gerechtshof n Den Bosch heeft dinsdag iwce hoofdverdachten van de roof van drie schilderijen van Vineent van Gogh veroordeeld lol vier jaar gevangenisstraf. Dat kwam overeen met de eis die de procureur-generaal had lefornmleerd tegen de 38-jarige uit Sas van Gent en de 48- jarige Amsterdammer. De laat je werd wegens gewapende overvallen bovendien tot twee maal zes jaar veroordeeld. te kunstroof werd gepleegd in juni 1990. Het ging om een snel- Vraak. Binnen vijf minuten wa ren de inbrekers met de drie Van Gojh's verdwenen uit het Mdbrabants Museum in Den Later werd een van de schilderijen teruggevonden in snbankkluis in Eeklo. De Amsterdammer kreeg dins- dagook zes jaar gevangenisstraf vccuer.overval op hot, museum mtenaam. eind 1988. waar hij «r.rros Hals en een Ruysdael stal en de beheerder en twee be zoekers gekneveld achterliet. In deze zaak had de procureur-ge neraal viereneenhalf jaar geëist. De Amsterdammer kreeg ten slotte ook nog zes jaar voor deel name aan een aantal roofover vallen, die hij samen met de Sas senaar had uitgevoerd. Het ging om overvallen in 1991 in Lands meer en Abcoude. De Sassenaar was daarvoor al eerder tot zes jaar veroordeeld door het ge rechtshof. De twee hebben hun betrokkenheid altijd ontkend. van onze verslaggeefster ZIERIKZEE - Bij archeologi sche opgravingen in de Man huisstraat in Zierikzee zijn twee stukken middeleeuwse kademuur gevonden. Het riool dat in de zeventiende a achttiende eeuw op die plaats is gekomen, kwam volgens De opgegraven middeleeuwse kademuur in de Manhuisstraat in Zierikzee. foto Pieter Honhoff provinciaal archeoloog dr R. van Heeringen vermoedelijk uit op de later gedempte ha ven. Van Heeringen weet te vertel len dat de erven van de houten huizen of boerderijen aan de Manhuisstraat in de dertiende eeuw zo'n anderhalf a twee meter zijn opgehoogd, om de bewoners te beschermen te gen het water. Aan de achter kant van de erven ontstond zo doende een watergang, met aan weerskanten een keer- muur op houten palen. De archeoloog is tevreden met de vondst in de bodem van het binnenterrein van de voorma lige HBS. Hij spreekt over een aardig resultaat van twee da gen werk. waaruit in elk geval de conclusie kan worden ge trokken dat het ontstaan van Zierikzee niet in de omgeving Manhuisstraat gezocht moet worden. ..Dat ligt waarschijn lijk bij de Balie." Als de medewerkers van het Rijks Oudheidkundig Bodem onderzoek en het Provinciaal Depot Bodemvondsten de muren in kaart hebben ge bracht. gaat er weer zand over. Op de plaats van de vondst is de binnentuin voorzien van een te bouwen wooncomplex voor ouderen. van een medewerkster MIDDELBURG - De politierechter in Middelburg heeft een 22-jarige beroepschauffeur uit Oud-Vossemecr voor rijden onder invloed en doorrijden na een aanrij ding veroordeeld tot 2000 gulden boete, zes maanden voorwaardelijke rijontzegging en het volgen van de al- cohol-verkeerscursus (ave). Hij reed 13 februari op de Molenweg in zijn woonplaats om één uur 's nachts een geparkeerde auto aan. Hij besloot de politie niet in te lichten, omdat hij - zo verklaarde hij de volgende dag - het een beetje verge zocht vond om midden in de nacht te bellen. Officier van justitie mr L. W. Boogert veronderstelde dat de verdach te vanwege zijn alcoholgebruik geprobeerd had de dans te ontspringen. Toen de politie hem in zijn kraag pakte bleek hij 590 microgram te scoren bij de ademanalyse. Dat staat gelijk aan 1.35 promille. Zijn rijbewijs werd in- genomen, maar vier dagen later kreeg hij het terug in verband met zijn baan. De man voelde weinig voor deelnemen aan de tweedaag se cursus, die bestemd is voor verkeersdeelnemers die met alcohol in de fout zijn gegaan. Omdat het meedoen aan de cursus op basis van vrijwilligheid gebeurt, nam de officier die niet in zijn eis op. Politierechter mrB.J.R.P. Verhoeven constateerde echter dat de man niet doordrongen was van het gevaar dat drank in het verkeer oplevert, ..U denkt: ik heb ge woon pech gehad", hield de rechter hem voor, „maar on der invloed een aanrijding veroorzaken is iets ander dan een partijtje pingpong verliezen als gevolg van drankge bruik." Is deze hibiscus. In ruil voor een zonnig plaatsje en wat mest op z'n tijd geeft hij prachtige bloemen van augustus t/m oktober. Hoe beschut ter en zonniger hij staat, hoe beter hij tot bloei komt. Van 12,95 voor HET GROENE WARENHUIS KOUDEKERKE Galgeweg 5. tel. 01185-1623 Aanbieding is geldig een week na verschijning in deze krant ol zolang de voorraad slrekt. een medewerkster hddelburg Vier inwoners «Brouwershaven in de leef- Mvan 22 tot 25 jaar stonden iflsdag voor de politierechter 1 Middelburg voor autokra- diefstallen van zeiljachten "andere misdrijven die onder "noemer 'kleine criminaliteit' "Hen. Zij werden veroordeeld J' dienstverlening, voorwaar- "lijke gevangenisstraffen en «geldboete. strafbare feiten hadden aats in 1991 en 1992 in hun ■'-'nplaats en in Renesse. Het ftfffl was meestal onder in- Ifeetparade De jazzfor- -tie The Jawaris geeft zater- ^iddag tussen één en vijf de centrum van Middel- een loopconcert. Deze ^'parade is op uitnodiging a de Ceremoniemeesters, de ^ementencommissie van de lelijke VVV. Zakkenrollers "centrum Goes lp - Zakkenrollers zijn ac- •'inhet centrum van Goes. De f«e politie kreeg dinsdag Jjktdag) vier aangiften van «enrollerij. In alle vier de ge- *n had het slachtoffer niets ï-rkt van de diefstal. De buit •«rde van honderd tot zes- ^rd gulden vloed van alcohol als zij het die venpad op gingen. Volgens offi cier van justitie mr L. W. Boog ert veroorzaakten de vier een hoop schade en ongemak. De drijfveer voor de misstappen was zijns inziens stoerigheid en niet voor elkaar onder willen doen, De politie kwam hen op het spoor doordat de 24-jarige Brou- wenaar eind mei vorig jaar bij het plegen van autokraken zijn portemonnee met zijn rijbewijs verloor. Hij werd voor deelne men aan zeven feiten veroor deeld tot tachtig uur dienstver lening en zes weken voorwaarde lijke gevangenisstraf. Een 22-ja- rige, die samen met hem diverse autokraken had gepleegd en zich schuldig had gemaakt aan rijden onder invloed, werd be straft met tachtig uur dienstver lening. zes weken voorwaarde lijk en 800 gulden boete. De oudste van de vier kreeg voor diefstallen van geluidsappara tuur uit zeiljachten een werk straf van zestig uur en vier we ken voorwaardelijk opgelegd. Zijn één jaar jongere broer had zich in Renesse schuldig ge maakt aan diefstal van twee jas sen uit een auto en het bezit van wat hasjies en een kleine hoe veelheid cocaïne. Verder had hij uit baldadigheid een ritje met een vorkheftruck gemaakt. Zijn vonnis luidde duizend gulden boete en een week voorwaarde lijk. Sterke stijging aantal aangiften van onze verslaggever MIDDELBURG - Het zal je maar gebeuren, loop je gezel lig te winkelen in Middel burg, is opeens je portemon nee gerold. Sinds begin juni werden op heel Walcheren 26 mensen het slachtoffer van zakkenrollers. Middelburg spant de kroon met achttien zaken. Over dezelfde periode vorig jaar deden negen perso nen aangifte. Volgens dis- trictsvoorlichter Leo Kuijl en preventie-ambtenaar Martin Ligtendag van de politie Mid delburg is sprake van een ex cessieve stijging. Zakkenrollerij is de eenvou digste vorm van diefstal. Sinds januari 1991, toen de po litie begon met een nieuw regi stratiesysteem, werden op Walcheren 209 mensen slacht offer. De cijfers geven een ver tekend beeld. Volgens een lan delijk onderzoek doet slechts de helft van de gedupeerden aangifte van zakkenrollerij. Middelburg (135) en Vlissin- gen (62) zijn het meest in trek. Domburg en de gemeente Val- kenisse springen er wat de plattelandsgemeenten be treft. uit. Anonimiteit „In recreatiegemeenten, waar veel mensen zich in kleine ruimtes begeven en waar li chamelijk contact heel nor maal is, schep je een klimaat waar het delict makkelijk ge pleegd kan worden en waarin de dader makkelijk in de ano nimiteit kan opgaan", weet Kuijl De zakkenrollers slaan toe in drukke winkelstraten, op braderieën en weekmark ten. maar schuwen ook de su permarkten en warenhuizen niet. Per geval wordt gemid deld tweehonderd gulden buitgemaakt. Ook cheques en pasjes zijn een gemakkelijk doelwit, omdat veel mensen die ondanks voorlichtings campagnes toch bijelkaar in de portemonnee dragen. „Be waar die sowieso gescheiden", waarschuwt Kuijl. Het is een mythe dat alleen ou dere vrouwen het slachtoffer worden van zakkenrollers. Ie dereen kan gerold worden Ligtendag illustreert dat met het verhaal van een politie man in burger, die op de week markt in Gouda surveilleerde. Terug op het politiebureau Met affiches probeert de politie het publiek te waarschuwen tegen zakkenrollers. foto Ruben Oreel miste ook hij zijn portemon nee. Jongeren lijken nog het meest de dupe te worden van zakkenrollers. Zij springen te nonchalant om met geld. De dikke portemonnee, stoer half uit de kontzak gestoken is een makkelijk doelwit. „Ouderen passen beter op", zegt Kuijl. „Die generatie gaat zorgvuldi ger om met hun spulletjes." Nonchalant Het gezegde 'de gelegenheid maakt de dief gaat vooral op bij zakkenrollerij. Hoe vaak komt het niet voor dat iemand een paar tellen zijn tas met portemonnee bij het pashokje onbewaakt laat staan om een t- shirt uit een rek te halen? En wie heeft nooit zijn geld open en bloot in de boodschappen tas voor het grijpen laten en? „Als je goed oplet, sta je ervan te kijken hoe nonchalant men sen met. hun geld omsprin gen". verbaast Kuijl zich. Zak kenrollers hebben het vooral gemunt op portemonnees. „Een portemonnee gaat vlug ger van hand tot hand dan een grote boodschappentas. Die portemonnee moet je nooit al leen laten." Een goed hulp middel om zakkenrollers te slim af te zijn. zijn de zogehe ten lijftasjes, die om de nek ge hangen kunnen worden onder een shirt. En. zegt Kuijl, tasjes vooral goed afsluiten of laat ie mand bij het kleding passen een oogje in het zeil houden. „Het blijven laffe diefstallen, die een hoop vakantieplezier kunnen bederven." Hang een tas nooit om de lin kerschouder. De meeste men sen, leert de ervaring, passe ren links. Een tasje is zo van de schouder weggerukt. Kuijl: „Mensen moeten hun tas nooit opzij of achter zich houden. Het is al gebeurd dat met een vlijmscherp mesje een tasje werd opengesneden." Zakken rollers („het lijken wel gooche laars") zijn vingervlug. Het de lict is voor de politie heel on dankbaar en moeilijk op te los sen. Signalementen ontbre ken vaak. De bewijsvoering is heel moeizaam. Niemand no teert 's ochtends de nummers op de bankbiljetten. Toch slaagt de politie op Walcheren erin zes a zeven procent op te lossen. Landelijk ligt dat op helderingspercentage op vier. Alerter „Mensen moeten een klein beetje alerter zijn", vertelt Kuijl. „Je moet er niet de hele dag aan denken dat je gerold kan worden, want, dan word je finaal gek. Tachtig procent had voorkomen kunnen wor den door simpele maatregelen of de kans op zakkenrollerij was tenminste aanzienlijk ge daald." Opletten, luidt het ad vies van Ligtendag en Kuijl. Zakkenrollers staan vaak op specifieke plekken. Momen teel zijn de geldautomaten in trek. „Kennelijk zijn er lieden die goed opletten hoe mensen hun geld wegstoppen." De politie kan weinig doen te gen zakkenrollers. Op mark ten. braderieën en in drukke winkelstraten wordt zowel in uniform als in burger gesur veilleerd. Op grootschalige evenementen verzoekt de poli tie de organisatie via de ge luidsinstallatie waarschuwin gen om te roepen. Kuijl heeft nog één tip voor mensen die merken dat ze gerold worden. „Ga niet de held spelen. Als je de kans krijgt, probeer met een signalement te komen en doe in ieder geval aangifte. We zijn ervan overtuigd dat we het niet alleen afkunnen. We hebben de medewerking van de burgers nodig." Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reac- ties op in de PZC verschenen berichten, art ike len of commentaren. Niet voor open brieven. gedichten en dergelijke. Anonieme inzendingen of stukken zonder duidelijke opgave van adres en woonplaats worden niet in behandeling geno men. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht - voor inzendingen te bekorten. Over geweigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. 1 1 1 I; 1 1 M 1 1 1 1 M 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Kustvervoer Dinsdagmorgen 7.54 uur in Ber gen op Zoom de intercity naar Middelburg genomen voor een zonnig dagje op en aan het Veer- se Meer bij de Schotsman te Kamperland. Zouden, met 6 mi nuten speeltijd in Middelburg, om 09.30 uur moeten arriveren. Een goed uur later. Prima rege ling toch. Precies op tijd (08.29 uur) in Middelburg aangeko men. Lopen gehaast het station uitDraaien ze de brug open!!?? Juist als de treinis aan gekomen. Gedragen on? netjes, niet de slagboom onderdoor. Zien de bus aan de andere kant staan Zal wel wachtenIs de brug bijna dicht, rijdt die bus weg. op de seconde. Balen. Iets gehoord over aansluitgarantie ZWN. Andere buschauffeur weet niet anders dan: „twee uur wachten op volgende aanslui ting" Een aanfluiting Dan maar lopen en liften. Hardstikke blij dat er zoveel auto's richting kust gaan! Volgende keer lift ik gelijk vanaf huis. Welke instan tie schuld heeft weet ik niet. maar laat men niet meer zoveel ophef maken over goed en effi- ciént openbaar strandvervoer! (Brug open bij aankomst trein zou volgens vaste brugwachters een structureel probleem zijn.) Enoin G er ar cis Vogelenzang 80 Halsteren Zomerbus Het is waar dat er ook aan de zo merbus nadelen kleven, zoals J. de Visser in de PZC van vrijdag 9 juli opmerkt. Echter, hij gaat wel voorbij aan het doel waarvoor deze bus rijdt: het terugdringen van de groeiende automobili teit. De toename van het gemo toriseerde verkeer op onze plat telandswegen wordt steeds meer een belasting voor mensen die zich milieuvriendelijker wil len verplaatsen. Volgens het blad Verkeerskunde (mei 1992) heeft de Zeeuwse zo merbus al een besparing van ruim 100.000 autokilometers op geleverd. De bedoeling is dat dit aantal de komende jaren nog fors groeit. Voorwaarde is dat dit niet ten koste mag gaan van het fietsge bruik zoals dit gebeurde bij de O V-studentenkaart, (immers, de bus vervuilt óóki. Walcheren is in principe goed te befietsen. Er zijn echter nog al tijd mensen die niet met de fiets naar het strand (menen te) kun nen. Voor hen is de zomerbus een re delijk alternatief, óók voor men sen die geen auto hebben (een kwart van de Nederlandse huis houdens bezit geen auto). Als De Visser werkelijk begaan is met de veiligheid van fietsers en het milieu, kan hij zich beter richten tegen de vele gratis autopar keerplaatsen die nog steeds aan de kust voorhanden zijn. Hij kan zich voorts inzetten voor afslui ting van B-wegen voor auto's die daar niets te zoeken hebben, maar met hun snelheid wel een gevaar zijn voor onze schoolkin deren. ouderen etc. Riet Beukert .4. van Driellaan 77 Middelburg Pseudo-P A AZ 'en De PZC van 8 juli vermeldt een nieuw plan van het Psychia trisch Ziekenhuis te Kloetinge (de Stichting PZZ). Men wil na melijk in diverse Zeeuwse subre gio's nieuwe voorzieningen gaan stichten. Naar aanleiding daar van vraag ik voor het volgende de aandacht. De psychiatrische afdelingen (PAAZ'em van de algemene zie kenhuizen op Walcheren en in Zeeuwsch-Vlaanderen hadden tot voor kort een behoorlijke beddencapaciteit Door toedoen van onder meer de provincie en het PZZ is deze echter drastisch gereduceerd, cq meer dan gehal- veeerd. Het argument hiervoor luidde dat 24 PAAZ-bedden per subregio genoeg was. De PAAZ'en in de subregio's be schikken nu in totaal nog over slechts 48 van de vroegere 104 bedden. De PAAZ'en kunnen inmiddels niet meer voldoen aan de helft van de opname-aanvragen. Dit heeft natuurlijk een aanzwellen de stroom van patiënten naar Kloetinge teweeg gebracht. De belangen van het PZZ zijn hier mede dus wel gediend. De stich ting verzet er zich dan ook tegen dat de PAAZ-capaciteit te Vlis- singen en Terneuzen weer uitge breid zal worden. Nu de buit binnen is. kan het PZZ echter zijn altijd gehanteer de 24 bedden-argument laten vallen. Directeur Bierens werpt zich ineens op als een groot voor stander van de gedachte om mensen in hun eigen subregio te gaan behandelen. Met andere woorden van precies hetzelfde als wat van oudsher op de PAA Z'en werd gedaan Het PZZ wil nu dus enkele pseudo-PAAZ'en oprichten in de steden om de zelf veroorzaakte nood weer eniger mate op te lossen. De heer Bierens offert hier zelfs, met in een handomdraai uit de mouw gevallen argumenten, enige bejaardenvoorzieningen voor op. Ik kan er niets anders van maken dan hondsbrutale machtspolitiek en minachting voor de belangen van patiënten. A. J. van Haaften psychiater Herengracht 120 Middelburg VLISSINGEN - Tientallen Duitse vakantiegangers zijn het slachtoffer geworden van op lichters, die aan de Zeeuwse kust caravans hebben verhuurd die niet van hen waren. De op lichters, die een verhuurbe- drijfje 'Karavana' in Dordrecht exploiteerden, opereerden langs de hele Nederlandse kust. Bij de politie in Dordrecht, die de zaak behandelt, hebben al meer dan 150 gedupeerde gezin nen aangifte gedaan. De Recron Zeeland en het Piket-team heb ben de schade in Zeeland be perkt weten te houden. Slechts enkele Duitse gezinnen kwa men afgelopen weekeinde voor een onaangename verrassing te staan en allemaal konden ze door de campingeigenaars met een worden geholpen. Inmiddels zijn de eigenaar van het bedrijfje, een 52-jarige man uit Rotterdam en een medewer ker. een 42-jarige man uit Steen bergen. aangehouden. Kara vana bood op de Duitse markt stacaravans en huisjes aan op al le campings langs de kust. Wie interesse toonde kreeg een glan zende kleurenfolder in de bus met foto's van alle aangeboden caravans en een keurige bon om te bespreken. Daarna werden voorschotten tussen 600 en 3.000 mark betaald. Dat geid, de vakantiegangers werden samen voor enkele tonnen opgelicht, is nog niet boven water. Kinderbedje Om aan zo'n mooie folder en een goed produkt te komen fotogra feerde Karavana de mooiste ca ravans op de Hollandse en Zeeuwse kampeerterreinen. De politie kreeg lucht van de oplich ting toen een Duitse familie bij een nietsvermoedende camping eigenaar informeerde naar de aanwezigheid van een kinder bedje in een caravan die hele maal niet te huur was. Toen de werkwijze van Karavana een maal was opgehelderd, begon de Dordtse politie meteen een ad vertentiecampagne in de Duitse kranten. Naar aanleiding daar van meldden zich 150 gedupeer den. Omdat helemaal geen zekerheid bestond over de omvang van de zwendel, ging Recron Zeeland onmiddellijk aan het werk om de schade zo beperkt mogelijk te houden. Secretaris G. J Brink man: „Je wilt toch niet dat die mensen voor niks naar Zeeland komen. Sommigen rijden zeven honderd kilometer met een stel kinderen achterin. Als je dan he lemaal niets hebt bij aankomst, ga je met een vervelend idee over Zeeland weer naar huis." De Re cron zocht contact met het Piket team en deed een beroep op de leden om eventuele slachtoffers zo mogelijk op het eigen terrein een alternatief of een slaap plaats voor één nacht aan te bie den. Het Piket-team ging op zoek naar voorzieningen voor het ge val de groep slachtoffers erg groot mocht zijn. „We weten niet hoeveel mensen zijn opgelicht en welk effect de advertentie campagne heeft gehad. Daarom hebben we als een haas de Mari nekazerne in Vlissingen in ge reedheid gebracht voor de eerste opvang afgelopen weekeinde. Gelukkig konden de campingei genaren de paar gezinnen die nog niet van de oplichting op de hoogte waren, meteen helpen. Niemand hoefde naar de Marine kazerne", zegt voorzitter A den Boon van het Piket-team. Vlak nadat het kinderbedje de bal aan het rollen had gebracht heeft Karavana een aantal an nuleringen op de bus gedaan In hoeverre de Duitse vakantie gangers voor de rest van het sei zoen een teleurstelling bespaard kan blijven, is niet bekend. De volgende 'verhuurperiode' van Karavana begint zaterdag 24 ju li. De Recron het het Piket-team houden daar rekening mee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 21