De dames nog steeds dominant ritel geen verrassing coach Fons Baart i 1 .*#-•• I rv i p 1 Andere opzet bij het indoor-soccer Gymnastiekclub Zaamslag al kwart eeuw goed bezig Tennisbanen van t.v. Axel overbezet Alleen nog dubbels in Yierdorpen-toernooi Grote belangstelling 24 uur van Oostburg Handbalvereniging Hontenisse houdt zich al veertig jaar staande m van onze medewerker KLOOSTERZANDE - De hand balvereniging Hontenisse uit Kloosterzande bestaat deze maand veertig jaar. Na al deze ijd vieren sfeer en saamhorig- ieid onder de leden nog steeds looglij binnen de oudste hand- lalclub in Zeeuws-Vlaanderen, die zich ondanks een fors leden verlies in de Zeeuwse handbal sport goed staande weet te hou- len. i'anaf de oprichting in 1953 heb ben de dames een dominante rol jespeeld binnen de H.V. Honte- iisse. Het was dan ook niet ver wonderlijk dat drie dames - Lies Kruijssen, Ria Boon, Rie Laer - het voortouw namen bm veertig jaar geleden in floosterzande een handbalver eniging te starten. In eerste in stantie werd nog gedacht aan een korfbalclub, maar na ampel «raad besloot men toch de iandbalsport de voorkeur te ge en. Sprinters maken de dienst uit Ivan onze medewerker r IBIERVLIET - In het klassement idat de Zeeuws-Vlaamse wieler- drimbond (WTB) dit seizoen iover een aantal wedstrijden laat verrijden, maken zowel in 'de A-categorie als bij de re- fcreanten/veteranen de sprin ters de dienst uit. Rick de la Ruelle uit Axel zag zijn snelle eindsprint beloond met een top positie bij de A-renners, terwijl ex-amateur Willy de Feber uit Hoek nog altijd zó hard naar de streep gaat dat hij in zijn cate- $orie inmiddels een straatleng te voorsprong heeft genomen. Het klassement (tot en met de wed strijd in IJzendijke) ziet er als volgt uit: A-categorie: 1. Rick de la Ruelle, Axel 96 punten; 2. Mare Boelens (B.) )9; 3. Ronny Babijn, Temeuzen 83; 4. Robert de Jonge, Heinkenszand 67; i. Marc Cocquit (B.) 61; 6. Cor Ver- Biervliet 51; 7. Karei War Hulst 45; 8. Gino de Muynck (B.) 9 Frank Verbiest, Hulst 26; 10 Slabbekoorn, Kapelle 26 1 Willy de Hoek 66; 2. Sjaak Beun. Bier 51; 3. Honkie Pieters, Heikant jl; 4. Piet de Baeckere (B.) 46; 5 Ste- an d'Hoore iB.) 34; 6. Ronald Smits, llinge 28; 7. Piet van Bendeghem, lluiskil 23; 8. Kees Beenhakker. Joes 21; 9. Wil van Helvoirt, Zuiddor- le 17; 10. Sjaak Rommers, Rilland 17 In de beginperiode moest er de nodige improvisatie aan te pas komen om met beperkt mate riaal (de doelen moesten bijvoor beeld zelf worden vervaardigd) wedstrijden te kunnen spelen. Aan de andere kant teert de handbalclub al jaren op een goed samenwerkingsverband met de plaatselijke voetbalver eniging Hontenisse. Zij helpen elkaar indien nodig nog steeds. Twaalf dames vormden al snel een team voor het veldhandbal. Na de oprichting werd spoedig een bestuur gevormd, waarin naast de drie pioniers ook nog Annie Neve en Annie Broec- kaert zitting hadden. De techni sche commissie bestond uit twee heren; René van Heese en Jaap Doornbosch. Binnen af zienbare tijd groeide het aantal leden tot vijftig. Binding Volgens voorzitter Hans van der Linden heeft de handbalsport binnen het verenigingsleven van Kloosterzande altijd al geleefd. „Zelf kwam ik elf jaar geleden bij Hontenisse terecht om voor drie maanden bij te springen. De da mes hadden op dat moment geen trainer. Ik heb het geweten ook, want die periode was amper voorbij of ik besloot nog even door te gaan. Ik bleef tenslotte acht jaar als trainer. Driejaar ge leden ben ik voorzitter gewor den. De vereniging moet dus op mij een enorme aantrekkings kracht hebben gehad, want de afstand tussen mijn woonplaats Sluiskil en Kloosterzande is toch aanzienlijk. Ik merk trou wens ook die binding bij de an dere leden. Veel ex-speelsters maken bijvoorbeeld deel uit van het bestuur en verschillende commissies", vertelt de 46-jarige Sluiskillenaar. Het dameshandbal werd aan vankelijk in Kloosterzande niet zomaar geaccepteerd. Dit had vooral te maken met de 'uitda gende' kleding (korte broek) die de handbalsters droegen tijdens een défilé op een dorpsfeest. Van der Linden; „Korte broeken vond men in die tijd aanstootge vend. Dat paste toen niet. De kerk zal daarbij ongetwijfeld van invloed zijn geweest. Het ge volg was dat men in lange broe ken speelde." Het eerste grote succes behaal den de Hontenisse-dames in 1957 met het kampioenschap veldhandbal van de afdeling Zeeland. Toen het zaalhandbal aan het eind van de jaren vijftig in opmars kwam, moest Honte nisse voor het spelen van thuis wedstrijden noodgedwongen uitwijken naar andere plaatsen. In eerste instantie werd de vei linghal in Goes gebruikt voor het spelen van thuiswedstrijden. Dat betekende dat men in die tijd per fiets naar Goes moest rij den, maar ook naar uitwedstrij den boven de Westerschelde. Toen later op verschillende plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen sporthallen werden neergezet, verhuisde Hontenisse voor haar De jubileumcommissie van de handbalvereniging Hontenisse. Staand v.l.n.r.: Hans van de Linden, Miel de Koek, Tilly Waas, Annelies Baart, Loes Baart. Zittend v.l.n.r.: Toon Menu, Plemmy de Waal, Karin van Kerckhoven, Matty Ivens. foto Peter Nicolai thuiswedstrijden naar de sport hallen in Axel en Hulst. ..Het gemis aan een sporthal in Kloosterzande doet zich uiter aard gevoelen, maar ik heb goede hoop dat het nog eens een keer lukt. We hebben meer reis kosten dan andere teams en de huur van de sporthallen ligt meestal ook hoger", zegt Van der Linden. De opvolger van Miel de Cock en Piet van Acker maakt zich nog niet direct zor gen over de toekomst, maar hij stelt zonder meer vast dat hand ballen best een dure sport is. „We moeten via het houden van acties - oliebollenverkoop, lote rij, kalenderverkoop, - de kosten zien te drukken." De overhand In de zestiger en zeventiger jaren ontstond er een explosieve groei in het aantal leden bij Hontenis se. Tien tot twaalf teams (circa 100 leden) was niets bijzonders, waarbij het dameshandbal in Kloosterzande de overhand bleef houden. Een aantal jaren moest Hontenisse het zonder he renteams doen, maar in 1985 kwamen weer twee herenteams in competitieverband uit. De da mes hebben altijd op een hoger niveau gespeeld dan de heren. De laatste jaren wordt er bij de dames steeds heen en weer ge pendeld tussen de derde divisie landelijk en afdeling Zeeland. Dit jaar zijn de Hontenisse-da mes nogmaals gedegradeerd naar de afdeling. Door het gebrek aan teams voor een Zeeuwse competitie, komt Hontenisse volgend seizoen bij de dames (samen met het Goese GSC) uit in de afdeling Rotter dam, terwijl de heren voor het tweede seizoen in de Belgische competitie zijn ingedeeld. De Goese trainer Joop Quinten zwaait wederom de scepter over de dames. Behalve Hans van dei- Linden waren ook René de Bart en Cor Mol illustere voorgan gers. De handbalvereniging Hontenisse telt vijf teams: da mes, heren, adspiranten méisjes. welpen en mini's. Programma jubileumviering: Vrij dag 25 juni: Receptie voor leden, oud leden, donateurs en genodigden Ln de kantine van de voetbalvereniging Hontenisse van 20.00 tot, 21.30 uur. Zaterdag 26 juni: Handbalvelden aan de Emmastraat. Jeugdspeloeh- tend met wafels eten om 10 00 uur; Jubileum-Klutstoernooi met aan sluitend een barbeque vanaf 13.00 uur; Feestavond met muzikaal op treden van Anything om 21 00 uur in de kantine van de v v Hontenisse. Teamcompetitie driebanden op groot biljart slaat aan onze medewerker - Hoewel er in slechts wee grote wedstrijdbiljarts taan, neemt de belangstelling :oor deze spelsoort nog steeds oe. Dit is grotendeels een ver- lienste van Rob Claerhoudt an het biljart- en snookercen- rum De Smickel in Hulst. Hij twee jaar geleden de succes- olie aanzet tot de teamcompe- itie driebanden grootbiljart in regio. Niet alleen de be- angstelling nam in twee seizoe- en enorm toe, ook het niveau is anzienlijk gestegen, lo verraste het team van 't Bier- (inkeltje uit Temeuzen dit jaar riend en vijand door de titel oor zich op te eisen. Dit, terwijl e Temeuzense formatie na af- van het eerste seizoen nog enoegen moest nemen met de lantaarn. Het team van Baart wist zich echter met e komst van Cees Wissel en ïennaro Pecoraro aanzienlijk te ersterken. Voor Fons Baart, ?lf liefhebber pur sang van het pel met de drie ballen op de gro- wedstrijdtafel, ziet het kam- van zijn team dan helemaal niet als een verras „Met Cees en Gennaro zijn e behoorlijk versterkt. Beiden op het klein biljart hun en hebben het afgelo- en seizoen bewezen ook op het rote biljart aardig m3e voeten i kunnen. Dat heeft z'n uitwer- ing op de rest van het team. Je ert nu eenmaal meer van ie- land die zelf een aardig partij- e kan stoten als van iemand je eigen niveau." (Advertentie) TROUW- KOSTUUMS einde series nu v.a. 399," Baart is er dan ook van over tuigd dat de concurrentie ook volgend seizoen met 't Bierwin keltje rekening zal moeten hou den. „Dit kampioenschap heeft voor mijn team op het sportieve vlak promotioneel aardig wat •opgeleverd. Zo heeft nu ook Cees Wissel, een neef van zijn naam genoot, zich bij 't Bierwinkeltje aangesloten. Dat betekent in mijn ogen een behoorlijke ver sterking. Bovendien is ons team hierdoor ook in de breedte aar dig versterkt, belangrijk als er iemand voor een wedstrijd ver stek moet laten gaan." Ook Cees Wissel is er van over tuigd dat het- team qua niveau beslist nog niet aan zijn top zit. „We beschikken over een en thousiaste ploeg. Jongens die er veel voor over hebben en daar gaat het om. Veel biljartliefheb bers laten zich afschrikken door dat grote formaat biljart. Als je die kleine tafel gewoon bent en je komt achter zo'n joekel van een biljart te staan lijkt het ook inderdaad wel een voetbalveld. En dan zie je ze denken; daar maak ik toch niets op klaar, dat is niets voor mij. Maar het gaat er niet om hoe goed je wel bent, maar of je het graag doet. Je krijgt uiteindelijk met dezelfde stootbeelden te maken. Dus kan iedereen, die op het kleine biljart kan spelen, het ook op het grote formaat leren. Daar ben ik vast van overtuigd. Bovendien speel je in handicap, dus bepaalt je moyenne hoeveel caramboles je moet maken. Daardoor zijn voor iedereen de kansen gelijk." Wissel vindt het wel jammer dat er in Zeeuwsch-Vlaanderen slechts twee grote biljarts staan. „Dat je telkens naar Sas van Gent of Hulst moet om te spelen vind ik geen enkel bezwaar. Maar dit heeft wel tot gevolg dat er van trainen weinig terecht komt en dat breekt je in de com petitie op. Want geloof me, de overschakeling van het klein naar het groot biljart is groot. Uitbreiding van de competitie, is daarom dringend gewenst." „Doordat de competitie uit slechts acht teams bestaat, kom je meestal maar om de drie we ken aan de bak. Daardoor ont breekt het de meeste spelers aan wedstrijdritme", gaat Wissel verder. „Ik hoop daarom dat er in het nieuwe seizoen weer en kele teams bijkomen, zodat we iedere week kunnen spelen." Ook Rob Claerhoudt, die samen met Carlo van Dam uit Sas van Gent de competitiekar trekt, be schouwd een competitie met acht teams niet als ideaal. Het streven van de competitieleider uit Hulst is er op gericht om met- ingang van het nieuwe seizoen met twaalf teams van start te gaan. Dit is volgens Claerhoudt zeker haalbaar. „We bemerken duidelijk een groeiende belang stelling. Zo heeft bijvoorbeeld Johnny Rottier, toch een Zeeuw se topper, zich bij het team van café Fabie aangesloten. Ook voor spelers die in eigen club geen team op de been kunnen brengen bestaat nu de mogelijk heid om zich individueel aan te sluiten. Deze spelers worden on dergebracht in een team. zodat ook dit geen drempel meer hoeft te zijn om je aan het spel op het groot biljart te wagen." f van Dix Dixhoorn 60 Promenade Noordstraat 15 5 jaar c 4531 GA Temeuzen o0< Telefoon (01150) 12692 De kampioensformatie van het Bierwinkeltje uit Terneuzen: v.l.n.r. Gennaro Pecoraro, Marcel van Mill, Fons Baart en Cees Wis sel. Si foto Peter Nicb'tai Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Bij de gymnastiekvereniging Zaamslag is het niet anders. foto Oscar van Beesi van onze medewerker ZAAMSLAG De gymnas tiekvereniging Zaamslag viert op 4 juli dit jaar haar 25- jarig bestaan. Dit jubileum gaat gepaard met drie bijzon dere activiteiten, die spe ciaal in dit kader worden georganiseerd. De viering van het vijfde lustrum begint op 30 juni met een optreden van een kindercircus. Het bestuur (bestaande uit voorzitter Jos Verdunnen, vi- ce-voorzitter Corrie Buijze, penningmeester Ineke Verlin de. secretaresse Sarien de Bree en notuliste Joleen Ver- poorte) heeft getracht voor al le leden wat te organiseren. De leden tot tien jaar worden daarom getracteerd op een circusvoorstelling, terwijl op 3 juli een grote fietspuzzel- tocht door de polders wordt gehouden voor de overige le den. Aansluitend volgt in de Zaamslagse gymzaal een re ceptie voor alle (oud-lieden, (oud-(bestuursleden en an dere belangstellenden. Begonnen op 4 juli 1968 als on derdeel van de gecombineer de sportvereniging Zaamslag (met als sporttakken judo, korfbal, tennis en gymnas tiek) werd de afdeling gymnastiek in 1984 zelfstan dig. „Er werd een compleet ei gen bestuur gefonneerd en daarmee was de gymnastiek vereniging Zaamslag een feit. Het ledental groeide gestaag, ruim tachtig, maar we kenden aan het einde van de jaren tachtig een dieptepunt. Toen hadden we nog slechts 74 le den" aldus voorzitter Verdur- men. Momenteel zit de vereniging weer duidelijk in de lift en heeft bijna honderd leden in geschreven staan, waarvan slechts drie jongens. Bij de Zaamslagse club zijn leden al wekom op vierjarige leeftijd. „Bijna alle sportverenigingen in Zaamslag kennen een mini mum leeftijdsgrens van zes jaar. Onze vereniging niet. Vandaar dat we twee kleur- groepen in onze gelederen hebben", verduidelijkt vice- voorzitter Corrie Buijze. al achttien jaar actief lid van de vereniging. Kleurgroepen Naast de twee kleurgroepen beschikt de jubilerende club nog over twee meisjesgroe- pen, een huisvrouwengroep en een selectiegroep, het pa radepaardje van de club. „De ze groep, die bestaat uit vijf tien getalenteerde turnsters, traint tweemaal per week on der leiding van Mirjam Gode- schalk-Boone uit. Hulst. Zij wordt hierin bijgestaan door Harald Hacquart uit Terneu zen. Als lid van het Koninklijk Nederlandse Christelijke Gymnastiek Verbond (KNCGV) gewest Zeeland kunnen we met deze turnsters deelnemen aan groeps- springwedstrijden en indivi duele toestehvedstrijden. Re gelmatig komen onze turn sters met prijzen naar huis. Voor zo'n kleine vereniging is dat toch een mooi resultaat", meent een trotse Verdurmen, die sinds februari de scepter zwaait bij de Zaamslagse turnclub. Hoewel de kwaliteit van de turntoestellen in de Zaam slagse sportzaal nogal wat te wensen overlaat (de club heeft bijvoorbeeld nog steeds niet de beschikking over een p ai-ter re brug in de zaal, wat een must is al men in de Zeeuwse turntop wil blijven mee draaien) heeft deze rela tief kleine club al een groot hoogtepunt bereikt. Corrie Buijze: „In 1990 heeft de selec tiegroep deelgenomen aan de Nederlandse kampioen schappen langematspringen. Daarbij heeft de groep een verdienstelijke vijfde plaats bereikt. Het meedoen was voor onze vereniging al een hele ervaring, waar we nog steeds trots op zijn," Geen topambities Evenals andere turnclubs in de regio, heeft ook Zaamslag te kampen met gebrek aan ge schoold kader. „Maar we zijn blij met de mensen die we hebben. De vereniging heeft verder geen topambities of zo. Alle lessen en evenementen worden goed bezocht. De club organiseert iedere twee j aai de Zeeuwse kampioenschap pen springen. Dit jaar zullen deze wedstrijden op 7 novem ber in de Temeuzense sport hal worden gehouden. De ver eniging draait momenteel naar behoren, is financieel ge zond en we hopen dat hierin de komende jaren geen veran dering in zal komen", zo be sluiten Jos Verdurmen en Corrie Buijze eensgezind over hun Zaamslagse turnclub. van onze medewerker TERNEUZEN - Het bestuur van de stichting Soccer Zeeuwsch- Vlaanderen wil het indoor soc cer toernooi voor veldclubs nieuw leven inblazen. Met de nieuwe opzet van het grootste indoor-zaal voetbaltoernooi van Zeeland, dat jaarlijks op de eerste zaterdag na Nieuwjaar in Sas van Gent wordt gehouden, streeft de organisatie een hoger niveau na. Om dit te verwezenlijken heeft de stichting besloten om enkele Zeeuwse amateurclubs (bijvoor beeld Goes, Middelburg, Kloe- tinge) van boven de Wester schelde uit te nodigen. Ook zul len twee Belgische clubs worden benaderd. Totnutoe was het toernooi een Zeeuws-Vlaamse aangelegenheid. De wijziging houdt in, dat de zes hoogst spelende regionale clubs zich rechtstreeks plaatsen. Daarnaast ligt het in de bedoe ling om een voorronde tussen de overige - lager geklasseerde - Zeeuws-Vlaamse amateurvoet balclubs. opgemaakt naar de eindstand van de afgelopen competitie, te laten spelen. De twee hoogst geklasseerde clubs uit de drie poules van vijf teams worden toegevoegd aan het hoofdtoernooi. Voorzitter Peter Koole van de stichting Soccer Zeeuwsch- Vlaanderen gelooft met de ver anderde opzet in een optimalere bezetting van het toernooi. „Het is tot dusverre steeds gebleken dat veelal dezelfde clubs door dringen tot de laatste vier. Het toernooi heeft tot nog toe drie clubs op de voorgrond gebracht: HVV'24 ,Hoek en AZVV Deze drie clubs hebben het toernooi meer dan één keer gewonnen. Een sterkere bezetting betekent automatisch meer concurren tie." De Zeeuws-Vlaamse inbreng blijft volgens Koole desondanks groot. „De clubs uit de voorron de krijgen sowieso meer speel tijd. In het verleden kregen we daarover nogal eens klachten te horen van de clubs. We speelden altijd met twintig teams, maar dat gaf nogal eens problemen met het strakke tijdschema. We willen het hoofdtoernooi dan ook laten inkrimpen tot zestien clubs. Door de wijziging krijgen we meer ruimte in ons program ma en de deelnemers hebben ook hier meer speeltijd." Het indoor soccer toernooi trekt elk jaar enkele duizenden bezoe kers in de gemeentelijke sport hal en het Vlaanderencomplex van Sas van Gent. De voorronde zal worden gehouden op donder dag 30 december, terwijl het hoofdtoernooi op zaterdag 8 ja nuari '94 zal plaats vinden. van onze tennismedewerker AXEL - De deelname aan het toernooitennis lijkt in Zeeuwsch-Vlaanderen de stij gende lijn, die de laatste jaren viel te constateren, ook dit sei zoen voort te zetten. Na het Rei- naert-toernooi ontving het ten nistoernooi van de t.v. Axel eveneens meer aanmeldingen dan in de vorige editie. Eddy Maas en Pirn van Alem, die de wedstrijdleiding verzorgen, weten de vijf banen van hun complex volgende week dan ook overbezet. Het tweetal heeft de leiding overgenomen van de teruggetre den Theo Voermans. Een niet eenvoudige taak, waarbij ze zich echter gesteund weten door de wedstrijdcommissie, die wordt gevormd door Jaap Oppeneer, Wilfried Roelandt en Lou Schreurs. „Het is een hele klus", verzekert Schreurs. „Maar als je er eens echt voor gaat zitten kom je er wel uit". Extra stimulans vormt hierbij ongetwijfeld-het feit dat tijdens het toernooi een inzame lingsactie plaats heeft ten bate van Artsen zonder Grenzen. Met 250 aanmeldingen, goed voor ruim 180 partijen, was het een heel gepuzzel om alles in goede banen te leiden. Maar met steun van bondsgedelegeerde Robert Asselman is men daar in Axel weer uitstekend in ge slaagd. Wel moeten daarvoor ko mend weekeinde al veel partijen worden afgewerkt. Alleen op die manier is het mogelijk alle fina les op zondag 4 juli te kunnen spelen. In de Cl-categorie is de plaat sing identiek aan die in Hulst Guido van Poecke voert het schema aan. voor Niek de Kos ter. Bij de C2-heren is Ivo Wou ters favoriet. Fred Elliot bezet hier de tweede plaats, gevolgd door Zeeuws kampioen Peter Kouwijzer en Martijn de Bot. Deze laatste kan na zijn teleur stellende prestatie in Hulst re vanche nemen. Bij de C-dames voert Jeanine Moerland het schema aan voor Nancy Ver- straeten. Overige plaatsingen: HED1: l.Joop Antheunis; 2.Henk van de Voorde: 3/ 4: Rini Deij en Ben Kint; DED1: l.Loes Eijke. 2.Pascal Tak HED2: 1.Eric Sclicele; 2.Dennis van Hoecke; 3/4.Willïied Roelandt en Martin Sponselee, DED2: l.Rita Scheele: 2.Hannie Roelandt: HEE: 1.Willem Bouwens. 2.Paul Brandt; DEE. 1 Pascal Bonte; 2.1na Cleijman: HDC1 1 De Koster/Van Poecke. 2.DeltourA)erstraeten; HDC2: 1.Erpelinck/Martens; 2.Kint/Assel man; DDC: 1 .Sterrenberg/Visser; 2 Korner/Jetten; GDC: 1 Verstraeten Wan Poecke: 2.Moerland/De Puysse- leir; HDD1: l.Anlheunis/Hendriks; 2.Van Duysse/Missiaen. DDD1. l.De Nijs/Nijssen; 2 PetersAValraven; GDD1 Walrave/Van Damme; 2,Scheele/Brandt; HDD2: l.Bogaart /Sponselee; 2.Agterhuis/Van Kerk hoven, DDD2: l.Lensen/De Schrij ver; 2.0ppeneer/Scheele; GDD2: l.Lensen/Cleijman; 2,Coenen/Agter- huis. van onze tennismedewerker HOEK - Voor de elfde keer staat volgende week het Vierdorpen- tennistoernooi op het program ma. Het samenwerkingsver band van de tennisverenigin gen Philten (Philippine), Vogel vlucht (Vogelwaarde), Zaam slag en Hoek kent zo'n succes dat dit jaar zelfs naar beperking- is gezocht om een goed verloop mogelijk te maken. Daarom worden alleen nog dubbels ge speeld en zijn de enkelspelen uit het toernooi verdwenen. „We zijn dit jaar hoofdorganisa tor". zegt Hoek-voorzitter Eddo Lokken. „Bij toerbeurt wordt die functie door de vier clubs vervuld. Maar ook bij de co-orga nisator in Philippine vinden par tijen plaats. We hebben er in overleg voor gekozen alleen dub bels te spelen. Door tijdgebrek konden we de enkelspelen niet meer plaatsen". Dat laatste past goed in de opzet van het toernooi. Er moet wor den gepresteerd, maar daar naast is het sociaal aspect van groot belang. Gezelligheid dus, die onder meer tot uitdrukking komt in het houden van enkele grote feestavonden. Maar ook maatschappelijk gezien tonen de vier dorpen zich betrokken. „De opbrengst van het toernooi, met onder meer een grote verlo ting, stellen we beschikbaar om een blindegeleidehond te adop teren. „Vrij uniek", verzekert Lokken. „Maar het past prima in de opzet van het Vierdorpen- toernooi". Een wedstrijdreeks die met 230 deelnemers, goed voor zo'n 320 partijen, traditio neel kwantitatief uitstekend is bezet. De technische commissie van Hoek, gevormd door Frank de Ridder. Martin Elderson, Ad de Raaf. Martijn Doolaard en Netty Deij, heeft in samenwerking met de collega's van Philippine de poules ingedeeld. Daarbij wordt rekening gehouden met de speelsterkte, maar wordt niet de gangbare methode gehanteerd. „We streven er naai- in elke poule van vier of vijf een koppel van el ke club onder te brengen. De sterksten komen automatisch aan de winnaarskant, de rest speelt verder op het verliezers schema. Zo combineren we op nieuw de gezelligheid en presta tie". stelt Lokken vast. „Dat was elf jaar geleden het uitgangs punt en is nog steeds van toepas sing is". van onze medewerker OOSTBURG - De vierde lustrumuitgave van de '24 uur van Oost burg' op 30 en 31 juli belooft een klapper te worden. „Van alle kan ten komen de ploegen op ons af. De inschrijving sluit op 17 juli, maar we verwachten dat we ruim voor die datum de twintig ploe gen hebben ingeschreven, die mogen starten", zegt organisatie voorzitter Adri Jansen. In die grote belangstelling van het trimpeloton ziet Jansen de beves tiging dat. de 'koerswijziging', die de organisatie vorig jaar aan bracht. is aangeslagen. „Nadat we een aantal jaren teveel aandacht gaven aan het ludieke element in de wedstrijd, hebben we vorig jaar de sport voorrang gegeven. Dat heeft goed uitgepakt", zegt Jansen. Dat die link naar de sport menens is komt naar voren in het besluit om startgelegenheid te geven aan alle trimmers. Alleen renners met een KNWU-licentie voor 1993 zijn uitgesloten. Eenieuwe element is de Australische achtervolging. Een nieuw on derdeel in het geheel van criteriums, afvalritten, puntenkoersen en jen individuele- en ploegentijdrit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 31