Pand Seydlitz kost Hulst ton extra Sprong over kreek komt te snel voor bouwvereniging College Hulst wil geen verruiming zwem-uren Kooplui willen actie tegen marktmeester na ruzie over kraam Weekeinde vol met kermis in Clinge School Op de Hoogte Terneuzen viert 20-jarig jubileum Actiecomité bepleit andere aanpak van verkeer Molenstraat Provincie moet knoop doorhakken over compostinstallatie Oostburg legt tocli verkeersremmers aan in Dorpsstraai streek 18 Rechter verplicht gemeente tot hogere bijdrage in herstelkosten Braderie in Hoek DONDERDAG 24 JUNI 1993 van onze verslaggever HULST - Het pand Seydlitz blijft een blok aan het been van de gemeente Hulst. Na de afge lopenjaren ruim 700.000 gulden in de restauratie van het ge bouw te hebben gestoken moet de gemeente nog eens ruim een ton op tafel leggen. Het monu mentale herenhuis aan de Grote Markt werd in 1987 door de ge meente verkocht aan de Rabo bank Hulst. De bank betaalde 425.000 gulden voor het gebouw. Bij de verkoop werd overeenge komen! dat de bank het door ja renlange leegstand vervallen pand in oude glorie zou herstel len. De gemeente nam een deel van de restauratiekosten voor haar rekening. Het door het Rijk aan de gemeente Hulst toege kende budget voor de restaura tie van monumenten over de ja ren 1990 tot en met 1993. een to taalsom van ruim 710.000 gul den, kwam geheel ten goede aan de restauratie van het beeldbe palende pand. Tegenvaller De gemeente dacht eind dit jaar van haar verplichtingen af te van onze verslaggever OOSTBURG - De weekmarkt in Oostburg was woensdagoch tend het toneel van een verbe ten strijd om een goede ver- koopplek. Het conflict ontond toen twee ambulante handela ren aanspraak maakten op de zelfde standplaats. De principe strijd vond z'n oorzaak in de rio leringswerkzaamheden die aan de rand van het Ledelplein wor den uitgevoerd. Tegen de ver wachtingen van de gemeente in, waren de reparaties gisteren nog niet voltooid. Marktmeester S. Pattenier be sloot daarop de kramen van groentenhandel A. Coppoolse en bloemist E. de Bruyn acht meter verderop neer te zetten. Daar mee kwam de groentenkraam nagenoeg op de vertrouwde stek te staan van de bloemenstal. Dit zeer tot onvrede van De Bruyn. Vlak voor aanvang van de markt posteerde hij zijn waar pontifi caal voor de kraam van zijn col lega. Een bemiddelingspoging van de marktmeester had geen resul taat. Uiteindelijk werd De Bruyn onder dwang van waarne mend burgemeester A. de Feij- ter en de politie gesommeerd de boel in te pakken en te verkas sen naar de plek die hem was toebedeeld. De Bruyn gaf daar aan even na twaalf uur 's mid dags gehoor. De ingreep was volgens Patte nier noodzakelijk, omdat niet met de bloemist- viel te praten. „Ik heb hem uitgelegd dat er sprake was van overmacht, doordat de werkzaamheden an ders dan verwacht nog niet klaar waren. Het leek mij niet meer dan redelijk om de twee betref fende kramen in hun oorspron kelijke volgorde acht meter op te schuiven", aldus de markt meester. Volgens De Bruyn en verschil lende van zijn collega's maakt Pattenier zich echter schuldig aan 'vriendjespolitiek'. „Hij heeft Coppoolse dinsdagavond opgebeld om te zeggen dat 'ie een stukje verderop moest gaan staan. Maar aan De Bruyn heeft hij niets laten weten", verklaar de L. Matteman namens de bloe mist. „De Bruyn heeft het eerste recht op zijn eigen plek en dan moet meneer de marktmeester daar niet zomaar Coppoolse neerzetten." De medestanders van De Bruyn kondigden aan dat ze zich gaan beraden op actie tegen de naar hun mening dubieuze handel wijze van Pattenier. „Het is niet de eerste keer dat hij zijn werk niet goed doet", aldus Matte man. De companen van de bloe mist zijn van plan om bij het ge meentebestuur aan te dringen op het ontslag van de markt meester. zijn. maar werd onlangs gecon fronteerd met een tegenvaller. De gemeente moet van het Rijk nog eens met ruim een ton over de brug komen voor de restaura tiewerken. Een en ander is het gevolg van een uitspraak in een geding tussen gemeente en bank dat dateert van 1990. Tijdens de HOEK - De ondernemersver eniging Hoek houdt vrijdag 25 juni en zaterdag 26 juni een bra derie waarbij sport, spel, mu ziek en gezelligheid de belang rijkste ingrediënten zijn. De fes tiviteit staat dit jaar in het te ken van de country western sfeer en wordt vrijdagmiddag om 16.00 op de markt geopend in aanwezigheid van een verte genwoordiger van het college van b en w van Terneuzen. Na de officële opening beginnen kermis en braderie. Verder ver zorgt muziekgroep Portas Karo- linka vrijdagmiddag een optre den. Op zaterdag wordt er vanaf 10.00 uur een rodeo gehouden op de markt en zijn er in de Lange- straat stoepfeesten en een rom melmarkt. Artiesten als Jaap Smoor, Por tas Karolinka en fanfare De Braakman treden zaterdagmid dag meerdere keren op. De bra derie wordt om 17.00 uur afgeslo ten. Het feest gaat echter 's avonds door met onder meer kruiwagenwedstrijden voor kin deren en volwassen en optre dens van diverse muziekgroe pen. restauratie van het pand Seyd litz stelde de Dienst Monumen tenzorg zulke hoge eisen dat de bank er - binnen de begroting voor de renovatie - niet aan kon voldoen. Zo wilde de rijksdienst dat de oude voorgevel van het pand overeind bleef staan, maar tij dens de verbouwing ging een deel van de gevel tegen de vlak te. Het instandhouden van het resterende deel vergde extra voorzieningen en die joegen de verbouwingskosten aanmerke lijk op. De bank dacht de extra kosten te kunnen verhalen bij de gemeente, maar kreeg nul op het rekest. Monumentenzorg koos in eerste instantie de zijde van de ge meente, maar veranderde van mening, met als gevolg dat de gemeente deze maand te horen kreeg dat een deel van het ge meentelijk budget voor het on derhoud en de restauratie voor monumenten voor de komende jaren alsnog bestemd is voor de restauratie van het pand Grote Markt 24. Volgens gemeentesecretaris van een medewerker CLINGE - Het komende week einde wordt in Clinge, meer be paald in de directe omgeving van café Deandbouw, de jaar lijkse Sloeberkermis gehouden. Zaterdag is er daarnaast op het schoolplein van de basisschool in Clinge de jaarlijkse Vlaamse kermis. De Sloeberkermis be gint vrijdagavond om 20.00 uur met een schieting op de liggen de wip, zaterdagavond om 19.30 uur is er een bingo. De muzikale huldiging van het beeld Sloeber, een creatie van pastoor-kunsenaar Omer Giel- liet. uit Breskens. vindt zondag morgen om 11.00 uur plaats. Mu zikale medewerking wordt ver leend door de boerenkapel De Deurtrappers. Om 13.00 uur wordt de gratis Sloeber-maaltijd verstrekt. De jeugd kan zich om 14.00 uur bezighouden met mastklimmen, terwijl de volwas senen vanaf 15.00 uur kunnen meedoen aan het onderdeel 'prangske gooien'. De Sloeber kermis wordt maandagavond besloten met een kaarting, die om 20.00 uur begint. Vlaamse kermis De Vlaamse kermis begint zater dag om 13.30 uur en duurt tot 17.00 uur. Liefhebbers kunnen spellen doen als eendje vissen, spijkeslaan, voetenspel. stok ken vangen, komkommerhak en ezeltje prik. Ook is er een lucht kussen en het rad van fortuin. De Clingse judovereniging, die dit jaar haar zilveren jubileum viert, geeft een demonstratie. Voor de muzikale omlijsting zorgt de boerenkapel De Deur trappers. De organisatie van de ze Vlaamse kermis is in handen van de ouderraad van de school. van onze verslaggever TERNEUZEN - Het bestuur van de Woningbouwvereniging Terneuzen vindt dat de gemeen te 'de sprong over de Otheense Kreek' te snel wil maken. De ontwikkeling van een grote nieuwbouwwijk oostelijk van de kreek doorkruist de plannen die de bouwvereniging heeft. Voorzitter A. Janse zei woens dagavond, tijdens een ledenver gadering in dienstencentrum De Veste: „Er is sprake van spanning tussen de ambitie van de corporatie om de bestaande woonwijken de zo noodzakelij ke kwalitatieve opwaardering te geven en de ambitie van de gemeente om in oostelijke rich ting uit te breiden." Hij sprak van 'een concurrentie positie'. Janse sprak de hoop uit dat de bouwvereniging en de ge meente nog dit jaar een oplos sing voor het probleem vinden. De voorzitter stelde vast dat de vereniging er steeds beter voor staat. In de periode '88-'92 werd, rekende hij de honderd aanwezi gen voor, bijna 50 miljoen be steed aan de renovatie van wo ningen. In de periode '93-'98 wordt nogeens 48 miljoen in groot onderhoud en bijkomende zaken gepompt. Vermeer Over 'de kwestie Vermeer', de zaak van de ontslagen adjunct directeur. werd woensdagavond nauwelijks gesproken. Het bleef bij de mededeling van Janse dat het bestuur zich distantieert van de open brief, waarin drs F. C. Vermeer ongezouten kritiek uit te over tal van 'foute' zaken bin nen de organisatie. Janse: „Wij distantiëren ons daarvan, zeker waar het gaat om suggestieve opmerkingen en onjuiste con clusies. Vermeer had al die za ken in de ontslagprocedure naar voren kunnen brengen. Met de brief heeft hij het bestuur, de di recteur en de medewerkers op grove wijze beledigd op grond van volstrekt onjuiste informa tie." De ledenvergadering zette tij dens de marathonvergadering, die tot na elf uur duurde, het licht op groen voor een nieuee bestuursstructuur. Dat gebeur de overigens pas na ellenlange discussies en een schorsing. De vereniging krijgt (vermoedelijk nog voor de jaarwisseling) een bestuur van vijf personen. Daar naast wordt een Raad van Toe zicht in het leven geroepen. Centraal staat de verbetering van de kwaliteit van het be stuur. Een vertrouwenscommis sie (ex-wethouder W. Gosselaar, notaris mr J. Everaert en raads lid A. Risseeuw) gaat direct na de vakantieperiode op zoek naar geschikte bestuurs-kandidaten. De nieuwe opzet is voorgeschre ven door staatssecretaris drs Heerma van VROM. Woensdag avond werd afgesproken dat de leden op zo kort mogelijke ter mijn alle mogelijke schriftelijke informatie krijgen over de nieuwe opzet. Er komt ook nog een informatieve bijeenkomst. Komend najaar moet de leden vergadering de knoop definitief doorhakken. Het bestuur kreeg nu alvast toestemming met de voorbereidingen te beginnen. Organisatie-adviseur drs W. J. Vermeulen, die begin dit jaar de bouwvereniging (die toen kamp te met tal van interne proble men) onder de loep nam, lichtte de resultaten van zijn werk woensdagavond toe. „De beeld vorming is negatief en dat is heel vervelend. Dat kun je als organi satie niet hebben. Maar ik heb steeds gezegd: Laat iedereen maar roepen; werk gewoon door, werk aan de volkshuisvesting in de hoop dat alles een keer op houdt" Vermeulen vertelde dat hij 'een gevoel van walging in de onder buik' had overgehouden aan de manier waarop 'een kleine groep èn de pers' de organisatie onder uit probeerden te halen. „Het was echt zoiets van: het jachtsei zoen is weer geopend en er wordt gejaagd op aangeschoten wild." Constatering van de organisatie adviseur: „Er moet voor gezorgd worden dat de vereniging weer in rustiger vaarwater komt. De rust moet terugkeren." Aan het begin van de vergade ring bood een van de leden een lijst met handtekeningen aan van huurders, die protesteren te gen de huurverhogingen. In een aantal gevallen loopt die verho ging op tot zes procent. De ver ontruste huurders vinden, zo bleek, dat het bestuur daartegen in 'Den Haag' bezwaar moet aantekenen. Nieuwe directeur voor schouwburg in Middelburg MIDDELBURG - De Stads schouwburg in Middelburg heeft een nieuwe directeur, Ge rard Peijs uit Etten-Leur. Hij volgt 1 januari 1994 Jan de la Mar op. die vervroegd uittreedt. Peijs is nu nog directeur van theater De Nobelaer in zijn woonplaats. Peijs zon al enige tijd op het di recteurschap van de Stads schouwburg èn de Concert en Gehoorzaal in Middelburg. Hij was getipt door verschillende mensen in het theaterwereldje, dat De la Mar binnen afzienbare tijd zou vertrekken. Peijs is met open armen door de raad van toezicht van stichting Stads schouwburg en Concertzaal ont vangen. Wethouder en stich tingsvoorzitter mr J-. A.R. M. Douwes is enthousiast. „Peijs is een man met ideeën en die heb ben we nodig." Een verruiming van de uren voor het recreatief zwemmen in Hulst zou ten koste gaan van het school zwemmen, dat de gemeente elk jaar een aardige cent oplevert. foto Oscar van Beest BIERVLIET Concert - De Koninklijke Mu ziekvereniging Harmonie Bier vliet houdt vandaag (donder dag) naar aanleiding van de Na tionale Anjer Collecte een repe titie/concert op de Markt in Bier vliet. Het optreden begint om 19.45 uur. Bij slecht weer wijkt men uit naar het repetitielokaal van de muziekvereniging. ivan onze verslaggever HULST - B en w van Hulst zijn niet van plan om het aantal uren voor recreatief zwemmen in het overdekt zwembad De Driehoek uit te breiden. Een verruiming van de openingstij den voor deze groep zwemlusti- gen zou volgens het dagelijks bestuur van de gemeente Hulst 'direct ten koste gaan van an dere activiteiten'. B en w ant woorden dit op vragen van de VVD. De Hulster liberalen vroegen vo rige week tijdens de commissie financiën om een verruiming van de openingstijden, omdat in hun ogen op die manier de terug loop van het aantal bezoekers zou kunnen worden opgevan gen. Het college heeft de zaak laten onderzoeken en komt - op grond van de bevindingen - tot de con clusie dat meer mogelijkheden voor recreatief zwemmen niet leidt tot hogere inkomsten. Inte gendeel. Een verruiming van de uren zou ten koste gaan van het schoolzwemmen, het vereni- gingszwemmen en particuliere zwemlessen, activiteiten, die stuk voor stuk geld in het laatje brengen. Het schoolzwemmen bijvoorbeeld levert de gemeente 85 mille aan inkomsten op. Los van de inkomsten is een uit breiding van het recreatief zwemmen, bijvoorbeeld in de avonduren, volgens het college niet gewenst, omdat dit ook een structurele verhoging van de personeelslasten met zich mee brengt. De - minimaal - drie per soneelsleden van het zwembad, die 's avonds zouden moeten werken, zouden dan recht heb- van een medewerker TERNEUZEN - De rooms-ka- tholieke basisschool Op de Hoogte in Terneuzen bestaat twintig jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum is er vrijdag groot feest voorde leerlingen en leerkrachten, 's Avonds begint om 19.00 uur in de gymzaal naast de school een feestavond. waarbij ook ouders en familie leden van de leerlingen welkom zijn. Kinderen van groep 1 tot en met 4 zingen liedjes en dansen. De leerlingen van de groepen 5 tot en met 8 brengen samen met een aantal leerkrachten de musical Radio Flierefluiter op de plan ken. Tijdens de pauze zorgt, de ouderraad voor koffie en limo nade. De kinderen krijgen een leuke herinnering aan deze feestelijke dag. Op dinsdag 14 september is er in de Triniteitskerk.nog een jubi leumviering. Op de Hoogte werd 1 augustus 1973 door de stich ting Katholiek Onderwijs Ter neuzen gesticht in de nieuw bouwwijk Serlippenspolder. Na enkele noodlocaties werd in 1977 het gebouw aan de Madame Cu riestraat in gebruik genomen. De school telt momenteel ne gentig leerlingen. Vrijdag 2 juli viert de basis school nogmaals feest. Twee leerkrachten, die 25 jaar in het onderwijs werkzaam zijn. wor den die dag in het zonnetje ge zet, Het betreft de dames Sonja de Mui-van Hest en Rita IJse- baert-Martens. Laatstgenoem de is vanaf 1984 als vakleer kracht muziek en handwerken aan de school verbonden. Sonja de Mul werkt vanaf 1981 aan Op de Hoogte. Sinds 1985. bij de in voering van de basisschool, heeft ze ook de functie van direc trice in haar takenpakket. Als onderwijzeres staat ze in de klas voor groep 3 en 4. H. J. van Geesbergen heeft het college van b en w 'redelijk knor rig' op de mededeling gerea geerd. „We dachten van onze verplichtingen af te zijn en dan blijkt opeens dat we nog eens met een ton over de brug moeten komen. Dat is natuurlijk een te genvaller. We moeten nu eerst eens bekijken - ook op het oog met onze huidige financiële si tuatie - wanneer we het geld het beste vrij kunnen maken. Ik ver wacht dat dit niet eerder dan 1997 of 1998 het geval zal zijn", aldus Van Geesbergen. Als gevolg van een uitspraak in een geding tussen Hulst en de Rabobank moet de gemeente een ton extra bijdragen in de kosten voor restauratie van het pand Seydlitz. foto Peter Nicolai van een medewerker CLINGE - Het actiecomité Het Groene Portaal, een groep be woners van de Molenstraat in Clinge, organiseert in samen werking met de Clingse dorps raad een openbare bijeenkomst voor alle bewoners van de Mo lenstraat om van gedachten te wisselen over de snelheidsrem mers, die de gemeente Hulst wil plaatsen in de Clingse Molen straat. De hoge snelheid, waaraan veel automobilisten zich in de Molen straat schuldig maken, is al ja renlang ëen doorn in het oog van de vele bewoners. Bij de gemeen te is al herhaaldelijk aangedron gen op een adequate oplossing voor dit probleem. Onlangs maakte wethouder G. van de Voorde van de gemeente Hulst tijdens een bijeenkomst van de CDA-fractie aan Clinge bekend, dat er op korte termijn voorstellen in de gemeenteraad zouden komen om een drietal snelheidsremmers aan te bren gen. Totale kosten: 165.000 gul den. Bezwaar De locatie werd door de wethou der ook al genoemd. Voor een aantal bewoners uit de Molen straat schoot dit in het verkeer de keelgat en tekende bezwaar aan tegen dit voorstel. Woord voerder Frans Haartsen van het actiecomité: „Dat er iets moet gebeuren is duidelijk, maar dan wel liefst met medeweten van de plaatselijke bewoners. Als ik uit de krant, moet vernemen, dat de gemeente voor mijn deur een snelheidsremmer wil aanlegge; die naar mijn gevoel meer vaar dan oplossingen oplever, dan reageer ik." Haartsen heeft alle politiek partijen uit de gemeente Hui benaderd om het ongenoegè van de Molenstraatbewone duidelijk te maken. Haartse. „De gemeente wil ons een sled te oplossing door de strot duwp en daar passen wij voor." Hetat tiecomité is van mening, datt veel meer aan de hand is in Molenstraat. Door middel va een ludieke actie vraagt het a; tiecomité aandacht voor 'hf groene portaal' naar de Clings bossen, een wandelgebied was wekelijks vele honderden delaars van de natuur komen gt nieten. Wensen Het actiecomité wil een oplcj sing, die past in het landschap pelijk karakter van de Molet straat als toegangsstraat nag de Clingse bossen. Deze dage zijn de actiecomitéleden Frat Haartsen, Leonard Willaeit Marja de Bruijn, Erich de Bruij Marion Droge en Adrie Verstra ten huis-aan-huis geweest in Molenstraat om alle ideeën e wensen van de Molenstraat^ woners te inventariseren. Hf actiecomité wil wethouder va openbare werken Van de Voor! een picknickmand met de we sen en ideeën overhandigen b dens de openbare bijeenkom van woensdag 30 juni om 20.6 uur in Malpertuus. Het comil wil komen tot een vollei straatplan met zowel de kiu punten als de eventuele oplcj singen. van onze verslaggever OOSTBURG - De provincie moet zo snel mogelijk met dui delijke uitspraken komen voor de inrichting van een compos- teerinstallatie in West- Zeeuwsch-Vlaanderen. De ver wezenlijking van een 'groenaf- valverwerker' mag niet lijden tot een onnodige lastenverzwa ring voor de burgers van de ge meente Oostburg, aldus de com missie openbare werken en mi lieu woensdag. De gemeente zit in haar maag met twee ondernemers die bei den in aanmerking willen ko men voor de exploitatie van een composteerinrichting. Direc teur S. de Feijter van de gelijk namige mesthandel aan de Lan ge Heerenstraat in Schoondijke heeft daartoe inmiddels een ver gunning aangevraagd bij de pro vincie. Dan is er ook nog de firma Bron uit Waterlandkerkje. Het transport- en reinigingsbedrijf werkt al ruim een j aai- in samen spraak met de gemeente aan een planopzet voor hetzelfde doel, inclusief de inrichting van een containerpark voor de geschei den inzameling van huishoude lijk afval aan de Ketelaarstraat. Dilemma Daarmee staan de gemeente en de provincie voor een dilemma. In het meest recente provinciale afvalstoffenplan is bepaald dat er in West-Zeeuwsch-Vlaande- ren slechts ruimte is voor één composteerstation. De Feijter klopte als eerste in Middelburg aan voor een vergunning. Bron stak zijn tijd vooralsnog in een uitgebreid haalbaarheidsonder zoek en heeft volgens burge meester en wethouders de meest valide ideeën. De provincie overweegt nu hl bot tussen de twee honden; verdelen en beide onderneme een vergunning te verstrekte voor de duur van vijf jaar, plaats van de bedoelde tien ja voor één van hen. De beste k! na die tijd blijven. Zo'n constructie mag not doorgaan, werd gisteren m klem verkondigd in de commi sie openbare werken en milic „Want dat betekent dat de c dernemers hun tarieven noodf dwongen zullen moeten verli gen om de gepleegde investeri gen er binnen de helft van de oi spronkelijke geplande tijdsdu (tien jaar) uit te kunnen half En daar wordt de burger dus- dupe van", hield het Pvd raadslid L. Wille zijn collegi duidelijk voor ogen, Advies Wethouder A. de Feijter erken dat de provincie in twee richt gen denkt. Ook stelde hij i drukkelijk dat gedeputeer staten eigenmachtig kunnen I slissen over het afgeven van nodige hinderwetvergunning! De gemeente heeft daarbij leen een adviserende stem. „1 hebben met de verantwoorde ke gedeputeerde afgesprok dat het uiteindelijke besluit overleg met de gemeente worden genomen", trachtte Feijter nog enigszins de on rustheid bij de commissielec weg te nemen. De commissie wilde gisteren voorhand geen uitspraak d( over de door b en w voorgeste wijziging van het bestemmir plan voor de Ketelaarstraat Lange Heerenstraat. Eerst m ten gs beter duidelijk mal welke kant ze nu precies op i len, oordeelden de vier raa fracties. ben op een onregelmatigheids toeslag bovenop hun gewone uren. B en w merken verder op dat het aantal bezoekers door een uren- verruiming amper zal stijgen. Het grote publiek heeft boven dien niet gevraagd - in enquêtes die de afgelopen tijd werden ge houden - om een verandering- van de openingsuren van De Driehoek. Bezoekers De terugloop van het bezoekers aantal (van bijna 75.000 in 1988 tot nog geen 57.000 vorig jaar) baart het college niettemin gro te zorgen. In eerste instantie wil de het dagelijks bestuur ettelij ke tienduizenden guldens ste ken in de aanleg van een zonne weide bij het overdekte bad, maai' daarvan wordt nu toch maar afgezien. In plaats van een zonneweide denkt het college nu aan het installeren van enkele voorzieningen die het recreatief gebruik van het bad aantrekke lijker kunnen maken. Gedacht wordt aan twee waterkanonnen, een waterval, een glijbaantje, ligstoelen en plantenbakken. De kosten worden geraamd op 89.000 gulden. Een verdere optimalisering van het zwembad, met een grote glij baan. bubbelbaden en een ver warmd peuterbad komt moge lijk in de toekomst nog aan bod. Vanwege de hoge kosten (ruim driekwart miljoen gulden) wordt d,aar voorlopig vanaf gezien. van onze verslaggever OOSTBURG - De aanleg van twee verkeersremmers in de Dorpsstraat in Breskens gaat volgens plan door. De commis sie openbare werken toonde zich woensdag niet gevoelig voor de bezwaren van een aan tal bewoners van de straat. De gemeenteraadsleden gaven te kennen meer waarde te hechten aan de 'honderden' verzoeken voor snelheidsremmende maat regelen die de afgelopen twee jaar op het bureau van burge meester en wethouders terecht zijn gekomen. Controles van de politie hebben uitgewezen dat veel weggebrui kers de maximum snelheid van vijftig kilometer per uur aan hun laars lappen. Daardoor bestaat er een onveilige situatie voor de leerlingen van de twee omlig gende basisscholen. Ongelukken zijn er nog niet ge beurd, maar het zou onverant woordelijk zijn om nog langer lijdzaam af te wachten of het goed blijft gaan in de Dorps straat. oordeelde de commissie. „Als we nu geen maatregelen ne men en er gebeurt straks één ernstig ongeluk, dan roepen we achteraf allemaal: hadden we die drempels er toch maar legd", aldus het PvdA-raadi L. Wille. Hij reageerde daarmee op betoog van L. de Vlieger. Dorpsstraatbewoner behc tot een kleine groep mensen tegen de aanleg van de snel dremmers is. Zij zien de nc zaak er niet van in en vre overlast, zoals trillingen en1 velende situaties voor vracht- en busverkeer. De Vlieger vond enig gehooi de raadsfracties van WD CDA. De coalitiegenoten v gen zich af of de remmers we; lijk van nut zijn in een sti waai- nog nooit iets is gebei Ze gaven het collegevooi evenwel de voordeel van de t fel. De 'drempels' bestaan iedei twee eivormige verhogingei het wegdek. Vrachtwagens bussen zijn breed genoeg on obstakels bij een maxin snelheid van vijftig kilom zonder hinder te kunnen ps ren. Auto's zijn gedwongen i de bobbels te rijden, waart het overschrijden van de s heidlimiet vervelende gevo! heeft, lichtte chef gemeente' ken W. van der Houwen het werpplan toe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 30