11 Chicago Bulls schrijven historie PZC Den Hollander profiteert van lekke band Bos Favorieten in tennistoernooi maken geen fout Verboom steviger aan de leiding Van Basten laat niets aan toeval over Goede prestatie van Zuidhof/Den Dekker ZC Koewacht sterk uit de startblokken Van der Mast loopt hoge klassering mis sport DINSDAG 22 JUNI 1993 14 Voor derde keer op rij pakt team van Michael Jordan de NBA-titel Delta Sport versterkt zich van onze motorsportmedewerker WEMELDINGE - Tot onder de finishvlag is er zaterdag ge vochten om de overwinning in de superklasse bij de vierde mo torcrosswedstrijd van Mc de Sproeier in Wemeldinge. Ron Bos en Kees den Hollander ga ven elkaar in de eerste manche van de 250cc geen centimeter toe. Een lekke band van Bos in de tweede manche maakte voor Den Hollander de weg vrij naar de overwinning in het dagklas sement. Direct na het vallen van het star thek stoven Rön Bos en Kees den Hollander naar de kopposi tie. In de eerste manche leidde Bos vanaf de start, maar kwam op één ronde van het einde in de problemen met enkele achter blijvers waarna Den Hollander de leiding overnam. Bos gaf ech ter niet op en pakte op de streep Den Hollander, die het gas dichtdraaide voor een paar 'dub- belaars', nog net de overwinning af. In de tweede manche was het voor Bos al na enkele ronden af gelopen. Een lekke achterband dwong hem tot opgave. Hier door won Den Hollander met overmacht. Bij de tegelijk gestart 125cc vochten Rien van Here en Arjo Verhage pittige duels uit. Verha- ge besliste deze tweestrijd in zijn voordeel. In de eerste manche maakte hij zelfs nog stevig jacht Zomeravond bridgewedstrijd van onze bridgemedewerkster VLISSINGEN - Aan de eerste zo meravond bridgewedstrijd, die door BC Valkenisse werd geor ganiseerd, deden 42 paren mee. Groep A en B speelden een dub bele Howell van 8 en C een Ho well 10. De wedstrijd werd ge speeld in Hotel Walcheren te Koudekerke. Uitslag A-lijn 1 t/m 8: 1 Van de Pias- Goedhart 108, 2-3 mevrouw Wonder- gem-Bruggeman en dames Groot- jans-Schouten 99, Maas-Scherp 91, 5 mevrouw Van Eerden-Ladonslci 72, 6 echtpaar Breedveld 71,7 Kersten-La- mers 67, 8 dames Boer-Pettinga 55 pnt; A-lijn 9 t/m 16: 1 mevrouw Brou wer-Polderdijk 105, 2 Van Gent-de Koeijer 100, 3 dames Kramer-Van Maaren 88.4 dames Beije-Van Gelder 83, 5 dames Pijl-Parent 79, 6 Schoot- Wondergem 77, 7 echtpaar Bakker 75,8 dames Crena Uiterwijk-Schagen 65 pnt. Uitslag B-lijn 1 t/m 8: (niet-rokers- lijn) 1 mevrouw Holleman-Kolen brander 105, 2 dames Kersten-La- mers 104.3 mevrouw Van Boven-Van Leerdam 95, 4 dames Timmerman- Capon 94, 5 Keulen-Wiersma 76,6 da mes Bosch-Strajs 72, 7 dames van de Broeke-Luijk 66, 8 dames Van Riel- Uiterlinde 60 pnt; B-lijn 9 t/m 16: 1 mevrouw Paree-Kluijlhout 97,2 echt paar van de Berk 94, 3 mevrouw Ger- rits-Torretta 93, 4-5 De Kort-van de Perken echtpaar Laport 83, 6 dames De Vos-Waterman 79, 7 Bertijn-De Rie 78, 8 echtpaar Tuinman 65 pnt; uitslag C-lijn: 1 mevrouw van de Laan-Ficheroux 135, 2 Sijp-Heinen 127, 3 Van Iren-Provily 126, 4 me vrouw Van Engelen-De Vooys 118, 5 mevrouw Leijnse-Mink 111, 6 dames Bezemer-Verstoep 197, 7 invallend paar 103, 8 mevrouw Bastiaanse 101, 9 dames Roeling de Ruiter 98,10 da mes Platzbeecker-Ponsen 94 pnt. op 250cc-er Sjaak Faase, k eerste manche kwam hij h|j voor nog net iets tekort. In, tweede manche lukte het waardoor hij tweede 'oven werd. Thomas Adriaanse vi_, zijn rentree met een achtste vijfde plaats in de superklassé De recreatie-klasse einf een dubbele zege voorkei Geuze. Hij sloeg alle aanval van onder anderen Ard I\" en Jacco Dagevos af. Bij de 80cc ging de eerste ina che naar Laurus Mieras. "j tweede manche werd een o\ winning voor de jonge Yoeiiy; Liere, die profiteerde van van zijn opponenten. 1 Uitslagen: 125/2501: le manche Ron Bos (500cc), 2 Kees den Hoüa der (250cc), 3 Sjaak Faase (25l)c« Arjo Verhage, 5 Rien van Lier? Warner Rammeloo, 7 Peter Karö (alle 125cc), 8 Thomas Adriaans e Pim van Hoorn 10 Alex Freijzena! i 250CC); 2e manche: 1 Den Hollar^ j( 2 Verhage, 3 Faase, 4 VanLien u Adriaanse, 6 Karelse, 7 Rammels! u Jaap Kempe (250cc), 9 Patrick? terse (125cc), 10 Pieter Moelker) the road). 80cc le manche: l Lauij Mieras. 2 Twan van Liere, 3 Yoeiii Liere; 2e manche: 1 Yoeri vanLi« Laurens Mieras. Rec.klas: le mj che: 1 Eelco Geuze, 2 Jacco Dagej 3 Ard Moelker, 4 Mark Mieras,5ft Huisman, 2e manche: 1 Geuze, u Moelker, 3 Ronald Bimmel, 4 lis ;f Mieras, 5 Huisman sport op tv DINSDAG 08.30-00.30 EURO: diverse sporteJf 10.00-11 40 BBC2: Tennis op Wink i don: terugblik. 11.00-11.40 BBC 1: Cricket: Engela o; Australië. 3.00-21.30 BBC 2: Tennis op WitnC don. J 14.50-17.10 BBC 1: Tennis op Wim! don. 15.00-18.00 Ned 3: Wimbledon: red streeks verslag van dit tennis!» nooi. 16.55-17.15 TV 5: Bouffée de san] sportief magazine. 17.00-17.15 Did 2: Sport Heute, 18.52-19.26 Ned 3: Studio sport. 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 21.30-22.00 BRT 2: Sport 22.05-22.30 Did 1: Sport Extra: ten op Wimbledon. 22.15-22.30 Ned 3: Sportjournaal.. 22.30-22.55 BRT 1: Sport. 23.15-23.45 Ned 2: Snooker met I) nis Taylor 23.20-00.20 BBC 1: Tennis op Wimt don. De las Cuevas zwaar gestraft DEN HAAG (ANP) - Armand'lü las Cuevas start dit jaar niel de Ronde van Frankrijk. Dei jarige Fransman is door ploe leider Echevarri van Banes disciplinair gestraft omdat li tijdens de Giro d'Italia in ee bergrit zichtbaar Claud Chiappucci ondersteunde. 1 een van de vele aanvalsaclii van de Italiaan nam De las Cm vas voor het oog van de TV-t mera's regelmatig de kop ovfi terwijl kopman Indurain ad ter hem iedere hulp miste. van onze tennismedewerker HULST - De uitschakeling van een aantal geplaatste spelers en speelsters tijdens het eerste weekeinde van het Reinaert- tennistoernooi, had de overige kanshebbers blijkbaar wakker geschud. Daardoor vielen er gis teren nauwelijks verrassingen te noteren en konden de favorie ten zich in het algemeen goed handhaven. In de C-categorie bij de dames stuitte de als 3/4 geplaatste Da- niella de Schepper na een met 6- 3 gewonnen eerste set op een wilskrachtige Nancy Verstrae- ten. Die schreef de tweede met 7- 5 op haar naam, maar uiteinde lijk trok De Schepper in de be slissende set nog vrij gemakke lijk met 6-1 aan het langste eind. Bij de C2-heren had de als eerste geplaatste Jan de Klerk tegen Eric. Heyndrickx weinig proble men zich onder de laatste zes tien te scharen: 6-3 en 6-2. Een prestatie die ook Stefan van Bunder leverde, maar dan in de Dl-groep. Met 6-4 en 7-6 bleef hij Arie Schakel de baas. De D2-speelsters Barbara Raes en Nathalie Renique verzeker den zich zelfs al van een plaats in de halve finale. Daarin moeten ze het opnemen tegen respectie velijk Jeanne van Looij en Ria Scheele. In het gemengd dubbel Dl vloog het als tweede geplaat ste duo Van Campenhout//Koen door een kansloze 4-6 0-6 neder laag tegen Kegels/V an Looy uit het toernooi. Uitslagen. DEC eerste ronde: D.de Schepper-N. Verstraeten 6-3 5-7 6-1; M.Verschueren-R.Sterrenberg w o. HF.C2 tweede ronde: J.de Klerk- E.Heijndrickx 6-3 6-2. HED1 eer! ronde: W.Goethals-K.van de Vijver 2 6-2; W.de Roeck-T. Voermans 6-3 2; L.Cleijman-M.van Bergen H gouwen 2-6 6-4 6-4; J.Trap-A.de Bs ger 6-3 7-6. Tweede ronde: S Bunder-A. Schakel 6-4 7-6. D kwartfinale: B.Raes-M.BugejaWl 6; N.Renique-M.Lammens 64 6 HED2 eerste ronde: F.Vlassenroo) F.Otjes 6-0 7-6. HDD1 eerste route Van Pamelen/Van Laere-Bijstervd /Bijsterveld 6-3 6-1; Van Esbroek/V] Alem-Rodrigo/Antheunis 6-3 f Bergen Henegouwen/De Smet-Bc gaert/Huisman 5-7 6-4 6-3; De Hij Van der Starre-Van Jole/EshuisW 1. GDD1 tweede ronde: K Looy-Van Campenhout/Koen 64M HDD2 eerste ronde: Calluy/Tlelemai Verhage/Steenbakker 6-4 4-6 Bonte/Triest-Biesbroeck/Van Es denburgh 7-6 2-6 6-2. GDD2 eeR« ronde: Neve/Neve-Cleijman/De Kort 6-1 6-1; Adriaansens/Schuttskowsfr Witte/Huisman 6-1 6-1. Tweede»» de: Fassaert/Fassaert-Broecki'A Agterhuis 6-1 6-1; Mattens/De Saf! her-Blommaer t/Blommaert 6-2 64 Nederlaag voor Zeeuwse Honk TERNEUZEN - De dames va» het Zeeuwse Honk bleken in e® duel van de Belgische softbal competitie niet opgewassen te gen Borgerhout: 8-3. De neder laag stond al in de begint vast, want tijdens de vierde in ning nam Borgerhout al ruim® stand (8-2) van de TerneuzeniS dames. Het redelijke spel vao Het Zeeuwse Honk werd nogw loond met een punt, maar de honkbalsters slaagden er niet® de barricade van de T dames te doorbreken. Marco van Basten, zijn vrouw Liesbeth en hun twee dochters Angela en Rebecca (links) poseren na het huwelijk op de trappen van kasteel Haarzuilens. foto Jerry Lampen/Reuter HAARZUILEN (GPD) Het huwelijk van hun ouders Marco en Liesbeth duurde Jessica (4) en Angela (1) van Basten gistermid dag veel te lang. Vader moest er zijn krukken voor inleveren aan een van de 14 bodyguards om op de trappen van kasteel Haarzuilens zijn oudste dochter op de arm te nemen, anders had die het fotograferen met klieren mooi verpest. En toen even la ter de kersverse bruid Liesbeth ook dochtertje Angela optilde, was dat na jarenlange samenwoning ruimschoots bewezen lief deshuwelijk rijp voor de juiste foto's. Er zijn ongeveer honderd bewonderaars op de been die het huwe lijk van de door enkel-ellende gevelde AC Milan-ster willen zien, horen en voelen. Het aantal valt tegen, zegt de politie, maai- wel opvallend veel jonge vrouwen en meisjes. Twee verpleegsters van het Amersfoortse ziekenhuis De Lichtenberg onthullen: ..Wij komen niet voor Marco. Wij komen voor Liesbeth en voor Frank Rijkaard". Het echtpaar Van Basten heeft op het pimt van veiligheid niets aan het toeval overgelaten. Trouwen in een kasteel met ophaal bruggen is al veilig, maar de aanwezigheid van de 14 kleerkasten van het beveiligingsbedrijf SAFE werkt nog beter. SAFE doet de bewaking van onder meer de Israëlische besognes in ons land zoals de ambassade. Nog beter dan de Amerikanen, wordt be weerd. Maar het lijkt er wel erg óp, met die draadjes uit hun oor en directeur Klopperman himself die steeds in een handpalm-ap paraatje mompelt. Intussen houdt de langste neger van de SAFE- ploeg vredelievend de kleine schare liefhebbers zoet met een handvol gesigneerde Van Basten-foto's. Het wachten wordt zo verzacht voor het haagje wachtenden onder aan het bordes waar de vedette zo meteen zal poseren met bruid en voorbarig nage slacht. Na tien minuten tijd voor afscheid van het publiek. De witte Rolls Royce brengt het paar enkele tientallen meters verder, naar de helikopter die het paar bij restaurant De Hoge Vuursche zal droppen. Tot Van Bastens eigen verrassing, want het vlieg- reisje is het huwelijkscadeautje van een zoon van de ontvoerde en vermoorde Gerrit Jan Heijn, met wie hij samen op De Haar pleegt te golfen. van onze motorsportmedewerker LICHTEVOORDE - Bij de wedstrijden voor het interna tionale open Nederlands kam pioenschap in de zijspanklasse heeft de Zeeuwse combinatie Kees Zuidhof/Kees den Dekker een voortreffelijke prestatie neergezet. Nadat ze in de eerste manche door een foutje 'slechts' vijftiende werden, raasde de Zeeuwse combinatie in de twee de manche naar een zevende plaats. „In de eerste manche had er meer ingezeten als we niet iets te gretig waren geweest", aldus Zuidhof. „Maar we probeerden tegen het einde nog enkele plaatsen te winnen en gingen daarbij naast de baan". Dat de Zeeuwen goed rijden blijkt uit het feit dat een gelou terde équipe ais Van de Lage- maat alle moeite had de Zeeu wen te passeren. Ook in de tussenstand is de Zeeuwse combinatie nu in de top twintig beland en staan ze op de zeventiende plaats, met de aantekening dat er voor hen wel vijf buitenlandse équipes staan. EXLOO - Jaap Verboom uit Wol- phaartsdijk heeft zijn kopposi tie in de strijd om het Neder landse kampioenschap twee spannen verstevigd. Verboom toonde zich tijdens de selectiewedstrijd in Exloo met de pony's Lord W en Beauty W zowel in de'dressuur, marathon als vaardigheid de sterkste. Vooral zijn prestatie op de 22 ki lometer lange marathon dwong respect af. Door de regen was het traject erg zwaar en bijzonder gevaarlijk geworden. Toch slaagde Verboom er in om zijn viervoeters foutloos naar de finish te sturen. Het was ook in de marathon dat naaste concurrent Jan Mak zijn achterstand in het algemeen klassement op de Zeeuwse twee- spanrijder tot vier punten zag oplopen. De Groninger, bij aanvang van de wedstrijd op slechts één punt achterstand van de Verboom, sloeg op hindernis zes over de kop en verspeelde daarmee kostbare punten. Met nog één wedstrijd in Om men en de finale in Beekbergen voor de boeg is de stand in het algemeen klassement als volgt: 1 Jaap Verboom (Wolphaarts- dijk) 38 punten; 2 Jqn Mak (Gro ningen) 34; 3 Biaiica Zuidam (Maarsen) 32. Anton Thoen in eindsprint geklopt VLISSINGEN - De zwemploeg van Koewacht is het nationale langebaanzwemseizoen goed begonnen. Zowel in Spaarn- woude als in Amsterdam heb ben de pupillen van trainer- coach José van den Berghe veel punten behaald. Na twee wed strijden gaan ze aan de leiding in het nationale klassement op het onderdeel schoolslag. Ondanks de concurrentie van het Nederlands kampioenschap (50 meterbaan) in Amersfoort was het deelnemersveld behoor lijk groot. Anton Thoen toonde zich opnieuw de 'koerskapitein'. Zijn tegenstanders weten dat er dit seizoen met hem rekening ge houden moet "worden. Thoen kon goed met de kop groep mee, maar zijn eindschot mist scherpte. Dat was ook het geval bij Audrey de Booij. Ook zij kwam in de slotfase net iets te kort. Met Renate Louwerse en Anouk Borgt bij de top-tien staat Koewacht er weer prima voor. Arno van den Berghe was op het onderdeel vrije slag nog niet in vorm. Hij was wel weer bij de top tien van het klassement maar hij kon niet in de kopgroep eindi gen. Ook Esther de Jonge - vorig jaar praktisch altijd in de top tien - heeft met haar overigens goede klasseringen (13e en 14e plaats) haar achterstand be perkt gehouden. De uitslagen van de Zeeuwen wa ren: Bosbaan Amsterdam: Mannen: 2000 meter vrije slag (78 deelnemers): 9. Arno van den Berghe (ZCK), 24. Thijs Salomé (ZVS); 26. Arjan Boidin (ZVS); 53. Willy de Dauw (ZCK): 54. Wouter van de Sar (ZCK); 59. Tonny Vinke (ZVS) 67. Jeroen van de Sar (ZCK). 2000 meter schoolslag (40 deelnemers): 3. Anton Thoen (ZCK); 12 Auk de Maat (ZCK); 13. Martijn Verbist (ZCK); 16. Ruud Hamelink (ZCK); 19. Jeroen Kortsmit (ZCK); 20. Evert de Maat (ZCK); 27. Arjan Dekker (ZCK); 32. Mark van Rose- velt (ZVS); 36 Jonathan de Witte (ZCK). 1000 meter vrije slag -14 jaar (35 deelnemers): 7. Pascal Vemaeve (ZCK); 15, Michiel Kortsmit (ZCK); 28. Adriaan van de Sar (ZCK) Vrouwen: 2000 meter vrije slag (50 deelneemsters): 14 Esther de Jonge (ZCK); 16. Ingeborg Hamelink (ZCK); 30. Tessa Verheijden (BRU), 32. Jessica Klaassen (ZCK); 44. Kir- scha de Kerf (ZCK). 2000 meter schoolslag (35 deelneemsters): 5. Au drey de Booij (ZCKi 6.Renate Lou werse (ZCK) 8. Anouk Borgt (ZCK). 1000 meter vrije slag -14 jaar (48 deel neemsters), 15. Judith Salomé (ZVS); 27. Bregje Taalman (ZCK); 45. Linda van de Salm (ZCK) Uitslagen Spaarnwoude: Vrouwen: 400 meter vrije slag - 10 jaar (22 deel neemsters): 8. Linda Vink; 10. Marjo lein de Vlieger; 14. Lidewy de Koeijer. 800 meter vrije slag -12 jaar (24 deel neemsters): 19. Ankie Buijs. 1000 me ter vrije slag - 14 jaar (34 deelneem sters): 24. Bregje Taalman; 25. Linda van de Salm. 2000 meter vrije slag (41 deelneemiters): 13. Esther de Jonge; 15. Ingeborg Hamelink; 28. Jessica Klaassen; 29. Tessa Verheijden (BRU); 38. Kirscha de Kerf. 2000 me ter schoolslag (25 deelneemsters): 3. Audrey de Booij 5. Renate Louwerse 8. Anouk Borgt; 21. Heidie van Re- mortele. Mannen: 400 meter vrije slag -10 jaar (13 deelnemers) 8. Jarbas in den Bosch 9. Björn van Damme 800 me ter vrije slag -12 jaar (30 deelnemers): 6. Tom Pieterse; 23. Paul Kortsmit; 25, Bram van de Salm. 1000 meter vrije slag - 14 jaar (29 deelnemers): 8. Pascal Vemaeve; 14. Micheil Korts mit; 21. Adriaan van de Sar. 2000 me ter vrije slag (71 deelnemers): 10. Ar no van den Berghe; 44. Willy de Dauw; 45 Wouter van de Sar; 64. Je roen van de Sar 2000 meter school slag (35 deelnemers): 4. Anton Thoen 8. Auk de Maat 9, Ruud Hamelink; 16. Jeroen Kortsmit; 17. Evert de Maat; 18. Martijn Verbist. PHOENIX (RTR) - Chicago Bulls heeft geschiedenis ge schreven. Voor de derde achter eenvolgende keer pakten de stieren met megaster Michael Jordan de National Basketball Association-titel. Op 3,9 secon den voor het einde van het zesde in een serie van zeven duels be sliste Paxson de finale strijd met de Phoenix Suns in de uit wedstrijd viaeen driepunter: 99- 98. Chicago Bulls is het derde team in de historie van de NBA dat drie keer op rij kampioen werd. De laatste keer gebeurde dat eind jaren vijftig en begin jaren zestig toen de Boston Celtics van 1959 tot 1966 acht keer in successie als eerste eindigde. „Dit is meer dan een droom, ik heb gescoord zoals ik dat al dui zenden keren in mijn loopbaan heb gedaan", jubelde matchwin ner Paxson. „Het lot was ons gunstig gezind", voegde hij toe. „Dit betekent heel veel voor ons", reageerde Jordan. „Er zijn maar weinig ploegen die drie keer achter elkaar kampioen worden. Vooral in een competi tie waar de onderlinge verschil len in kwaliteit vrij klein zijn. Larry Bird, Magcic en Isiah Tho mas hebben het in hun loopbaan niet meegemaakt. Ik draag deze titel op vaderdag op aan mijn dochter Jasmine", zei de vedette direct na afloop in een TV-inter- view. Paxsons driepunter was de tien de van Chicago Bulls in de wed strijd. Een record in de play-offs. Evenals het gemiddelde aantal punten dat Jordan liet noteren. Hij kwam uit op een moyenne van 41 per duel, 0.2 meer dan Rick Barry van San Francisco in 1967. Twee minuten en 23 seconden voor het slotsignaal had Phoe nix nog een voorsprong van vier punten (98-94). In de laatste pe- van onze turnmedewerkster WIERINGEN - Een kleine dele gatie Zeeuwse turnsters kan re delijk tevreden zijn over het op treden tijdens de Nederlandse kampioenschappen turnen die in Wieringen werden gehouden. Voor Manuela van der Mast, uit komend op niveau 2B, begon de titelstrijd echter zeer teleur stellend. Zij maakte aan het eer ste toestel een fout, waardoor ze een topklassering kon vergeten. De Middelburgse herstelde zich echter kranig en eindigde toch nog op een zevende plaats. „Ik had naar dit NK toegeleefd en dan is het heel vervelend als het toch mis gaat." De turnster van het Middelburg se MTV'69 kwam aan de brug on gelijk met de reuzendraai tegen de onderste ligger en kwam daardoor niet tot handstand. „Na die fout ging het goed. maar op een NK kun je alleen maar hoog eindigen als je helemaal geen fout maakt." Na twee ronden stond Manuela van der Mast slechts op een ne gende plaats. Ze knokte terug en legde beslag op een zevende plaats. Deze plaats moest zij overigens delen met teamgenote Tamara Zandbergen. Zandbergen mocht tevreden zijn over dat resultaat. „Ik ben dit jaar veel sterker ge worden", constateerde zij, „en daardoor is vooral mijn brugoe- fening veel beter geworden." Zandbergen kreeg voor de vrije oefeningen het hoogste punten totaal. Beide turnsters van MTV'69 kijken door de goede re sultaten uit naar het BI-niveau waarin zij volgend seizoen uitko men. Manita Hitijahubessy (MTV) be reikte met haar 15e plaats in klasse 5B een goed resultaat. Brenda van Haveren, eveneens van MTV, werd in klasse 2B 24e. Kim Schipper van Volharding uit Goes turnde in de klasse 3B en eindigde op een sterke 22e plaats. Zij werd gehinderd door een vervelende blessure, maar liet zich daar niet door afschrik ken. In de C-lijn behaalde EMM-turn- ster Raphaela Jansen (5C) een 28e plaats en eindigde Laura van Driel in klasse IC eveneens op de 28e plaats. riode had de thuisclub een nega tief verschil van acht weggewist. In het laatste kwartier kwam Chicago niet verder dan twaalf punten, voldoende evenwel de titel te prolongeren. Jordan bracht een halve minuut voor het einde de marge terug tot twee. Na Paxsons doeltref fende driepunter, kreeg Phoenix door Kevin Johnson een uitgele zen kans een zevende wedstrijd af te dwingen. Uitgerekend Ho race Grant, die in de twee laatste partijen slechts twee keer raak had geschoten, blokkeerde het schot. Trip Sparta naar Zeeland in gevaar VLISSINGEN - Sjaak de Koning zit met de handen in het haar. De man die niet alleen voorzit ter van voetbalvereniging Le- wedorpse Boys is maar ook al lerlei andere activiteiten op voetbalgebied organiseert, ziet de trip die het Rotterdamse Sparta van 19 tot en met .23 juli naar Zeeland onderneemt in ge vaar komen. De Koning had voor de ere-divi- sieclub een drietal tegenstan ders gevonden, maai- de kersver se eersteklasser Goes liet het de afgelopen week afweten. De Goesenaren beschikken op de dag waarop de wedstrijd ge pland was, donderdag 22 juli, niet over een veld. De gemeente Goes geeft de voetbalaccommo daties pas op 1 augustus vrij. De Koning: „Dit is een enorme tegenvaller. Ik ben naarstig op zoek naar een andere tegenstan der, maar ik ben bang dat het niet lukt. Daardoor kan de trip van Sparta naar Zeeland in ge vaar komen." ZIERIKZEE - Delta Sport heeft zich voor volgend seizoen op nieuw versterkt. Na Pieter Dog gen en Eric Lijbers heeft ook Marcel Veldhuizen voor de eer ste divisionist gekozen. Veldhuizen (28) is drie jaar lang hoekspeler bij EMM geweest. Wim Engels komt definitief niet naar Delta Sport. Delta Sport kon de getalenteerde hoekspeler van Olympus geen basisplaats in de hoofdmacht garanderen. Sterspeler Michael Jordan koestert de beker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 26