heeft hekel aan drukte Mark Young op vleugels naar zege Jaermann dringt top-drie binnen André Agassi weer als vanouds Met Cruijff lacht het geluk Barca toe Aad de Mos nieuwe hoofdtrainer PSV ederlander snoert Marc Rosset de mond in eerste ronde van Wimbledon ogramma imbledon üelerconsul oept peloton jt de orde Huldiging afgelast nonze verslaggever ■óvan der Zanden IJSDEN - Jacco Eltingh doet mee aan de mythevorming Wimbledon. Diep in zijn jt heeft hij een gruwelijke he- aan het toernooi dat door a iedereen de hemel in irdt geprezen. Geschuifel op poverbevolkt park. drukte in kleedkamers waar hij met jeite een haakje voor zijn kle- rvindt, vechten om een trai- gsbaantje. Eltingh krijgt er rillingen van. „Ik word gek j ik in een ruimte kom waar eens vijftig tennissers blij- i te zitten." 22-jarige tennisser uit Heerde gisteren in vijf sets verras- d van olympisch kampioen re Rosset. Waar Fernon Wi- en Jan Siemerink sneuvel- pop de eerste dag, daar voeg- Eltingh zich bij de laatste 64. als Richard Krajicek en inda Schultz, die het echter luidend makkelijk hadden, sensationale zege (6-2, 6-3, 3- 6-3) deed voor Eltingh Is af aan zijn weerstand tegen Championships. Hij ver st de Grand Slam-evenemen- en in het bijzonder de 'mie- hoop' aan de Church Road, luurlijk zegt hij niet af, want ;als de meeste collega's wil hij (ontbreken op het 'wereld- npioenschap tennis', wat mbledon in feite is. Maar voor mbledon tien anderen, vindt iingh in zijn hart. fis een liefhebber van natuur- Eelingen en dol op dieren, il rust en ruimte om zich en die vindt hij niet bij gro- evenementen, waar hij zich t verplicht voelt te verschij- irecourt: Graf - Sharpe, Becker - ïer. Jaggard-Lai - Navratilova. a 1: Sampras - Borwick, Haar- i-Chang (afgebroken). Sanchez- sio - Zrubakova, Zvereva - Kate- i Maleeva. Baan 3: vierde partij: atrec - Oremans. baan 6: derde sj.Frankl - Wegink. vierde partij: ids'Norval - Foster/Petchey b7: eerste partij: Stéphanie Rot- -Wiesner. baan 8: tweede partij: iidova - Boogert. baan 9: sdis-Mangon - Bollegraf. baan tierde partij: De Jager/Ondruska ssen/Siemerink nen. „Geef mij die kleine toer- nooitjes maar, waar je lekker je gang kunt gaan. Dit zijn niet mijn fijnste weken. Je bent op Wimbledon een van de velen en dat geeft mij geen lekker gevoel. Ja, misschien speelt ook mee dat ik bij Grand Slams meestal slecht loot en niet ver kom." De vierde ronde op Wimbledon in 1991 was tot nu toe zijn grootste uitschieter. Gentleman De nummer 81 van de wereld had nog een appeltje te schillen met Rosset. De slungelachtige Zwitser had onlangs op Roland Garros weinig vleiende dingen gezegd over Eltingh. Toen het service-kanon in Parijs verloor van Richard Krajicek had hij ge zegd dat hij liever een zwakkere Nederlander had geloot. Jacco Eltingh bijvoorbeeld'. Hij kreeg op Wimbledon zijn zin, maar moet nu op zoek naar een andere 'makkelijke' Hollander. Eltingh is te veel gentleman om revanchegevoelens te koeste ren. „Met die vreemde uitspraak hield ik me niet bezig. Wel dacht ik na afloop: zo jou heb ik mooi te pakken. Ik begrijp die opmer king trouwens niet. Ik speelde als junior al tegen tegen Rosset. Tot nu toe hebben we vijf of zes keer tegenover elkaar gestaan, en hij heeft nog nooit van mij ge wonnen." Het was knap hoe Eltingh terug kwam in de wedstrijd na een 2-0- voorsprong in sets te hebben verspeeld. „Ik zag het op een ge geven moment niet meer zitten. Het was zenuwslopend." De sterke returns en services, vaak precies op de voeten van de lange Zwitser brachten toch nog de verdiende overwinning. Harde opslag Eltingh komt in de tweede ronde uit tegen Richard Krajicek, die korte metten maakte met Kulti. Dat wordt opnieuw opboksen te gen harde opslagen, die op het 'verse' gras extra snelheid krij gen. Uitgerekend Rosset en Kra jicek lieten in het voorbije sei zoen de hardst gemeten service noteren. Vier jaar geleden trof fen de twee Nederlanders elkaar voor het laatst in een internatio naal toernooi. Het betrof de fi nale van een Challenger in Ver ona, die door Krajicek werd ge wonnen. Mannen, eerste ronde: Krajicek (Ned /9) - Kulti (Zwe) 6-4 6-3 6-4, Eltingh (Ned) - Rosset (Zwi) 6-2 6-3 3-6 4-6 6-3, Stich (Dui/6) - Siemerink (Ned) 6-2 7-6 6-1. Costa (Spa) - Wibier (Ned) 6-4 4-6 6-4 6-4, Courier (VSt/3) - Pozzi (Ita) 6-0 7-5 6-4. Agassi (VSt/8) - Karbacher (Dub 7-5 6-4 6-0. Herrera iMex) - Nova- eek (Tsj/15) 4-6 4-6 6-3 6-3 6-3. Rafter (Ausi - Youl (Aus) 6-3 6-3 6-4, Kilderry Aus) - Ho (VSt) 4-6 6-3 6-4 6-2. Martin (VSt) - Gilbert (Frai 7-6 7-6 6-7 6-4, Palmer CVSti - Stafford (ZAf) 7-5 7-5 4- 6 7-6, Simian (Fra) - Reneberg VSt) 3- 67-5 4-6 7-6 6-3, Foster i GBr) - Enq vist (Zwe) 4-6 6-3 6-2 3-6 6-3. Washington VSt/14) - Raoux (Fra) 4-6 6-1 1-6 6-2 6- 3. Gorriz(Spa) - Dosedel (Tsj) 6-3 6-2 6- 3, Krickstein (VSt) - O'Brien (VSt) 6-2 7-6 6-3, Tieleman (Ita) - Schalier tOosi 6-3 6-4 7-5, Ondruska (ZAf) - Tarango (VSt) 6-1 6-4 6-3. Woodforde (Aus) - Matsuoka (Jap) 6-4 2-6 6-4 6-3, Holm (Zwe) - Fromberg (Aus) 6-2 6-3 6-2. Gilbert (VSti - Bergström (Zwei 1-6 6- 36-06-1. Volkov (Rus- Jarryd Zwe 16- 4 6-2 6-2. Stolle (Ausi - Altur (Spa) 6-4 7-6 6-4, Edberg (Zwe/2) - Rusedski (Can) 7-6 6-4 6-7 7-6. Nelson (VSt) - Jonsson (Zwe) 6-3 6-4 6-7 4-6 6-3, Ros- tagno (VSt) - Doyle Aus) 6-4 1-6 7-5 6- 2. Carlsen (Dent - Skoff (Oos) 6-3 6-1 6- 3. Petchey (GBr) - Keil (VSt) 6-4 6-7 6- 1 6-1. Woodbridge (Aus) - De la Pena Arg) 6-2 7-6 opgave De la Pena, Lendl VSt/7) - Devenmgl VSt) 6-7 6-4 6-16-3, Ferreira (ZAC13) - Azar (Arg) 6-2 6-1 6- 4. Shelton i VSt) - Bryan (VSt) 6-7 6-4 6- 3 7-6. Randall (VSt) - Tsjerkasov (Rus) 6-3 6-4 6-4. Pioline (Fra) - Damm (Tsj) 6-4 7-5 3-6 7-5. Lareau (Cam - Svensson (Zwei 2-6 4-6 7-6 7-6 10-8. Chang VSt'12) - Haarhuis (Ned) 6-2 6- 2 4-6 6-7 3-1 afgebroken wegens inval lende duisternis. Wilkinson (GBr) - Orsanic (Arg) 6-3 6-0 6-2. Hlasek (Zwil- Nargiso (Ita) 7-6 6-2 5-5 afgebroken, Joelson VSti - Mansdorf (Isri 7-6 6-4 6- 7 3-5 afgebroken. Vrouwen, eerste ronde: Schultz (Ned) - Tarabini lArg) 6-4 6-1. Sukova (Tsj/15) - Baudonedtai 6-0 7-6. Farma (Ita) - Bobkova (Tsj) 6-0 6-2, Ray mond iVSt) - Allen (VSt) 6-1 6-2. Ba- suki (Indoi - Van Lottum (Fra) 6-4 7-5. White (VSt) - Ignatieva (Rus) 2-6 6-3 6- 2. Maleeva-Fragnière (Zwi/11) - Woodroffe (GBr) 7-5 6-4. Coetzer iZAf '14i - Testud (Fra) 6-3 3-6 6-3. Stafford (VSt) - Meier iDui) 6-7 6-4 6-1, Arendt LONDEN (GPD) - Rond het centre-court van Wimbledon ging gisterochtend even het gerucht dat André Agassi alsnog had afgezegd. Maar een paar uur later kwam de al maanden met een polsblessure suk kelende titelverdediger het fabeltje uit de wereld helpen. Hij speelde als van ouds en liet de verbouwereerde Duitser Bernd Karbacher volstrekt kansloos: 7- 5. 6-4, 6-0. Ondanks het feit dat hij als voorbereiding op Wimbledon slechts één (verloren) wed strijd op gras speelde, was op het spel van de 23-jarige Amerikaan weinig aan te merken. Zijn service, return en slagen vanuit het achterveld waren als die van The Championships 1992. Agassi: „Toch spookt het op zo'n dag toch door je hoofd dat je met een slechte voorbereiding de grootste tennistitel van de wereld moet verdedigen. Maar het ging lekker en ik had geen last van mijn pols." Agassi mag dus na een dag alweer 'Agras- si' worden genoemd. Na afloop toonde hij zich in de persruimte een romanticus. Hij had zijn rentree op het centre-court on dergaan als een innige omarming tussen publiek en tennisheld. Titelverdediger André Agassi even voor de wedstrijd tegen Karbacher. foto EPA [1DDORPE - De Zeeuwse wie- jtonsul Henk Remijnsen uit ek heeft gisteren, vóór de rtvan het criterium in Zuid- pe, het amateurpeloton tot orde geroepen. Nadat eerder seizoen een groot aantal uwse wielercomités al liet en „niet gelukkig" te zijn de geringe voorinschrij- (g, scherpte organisatievoor- er Henry de Mul, van de ikweitronde in Zuiddorpe iongenoegen nog aan: „Voor ipeloton van zevenentwintig iners dat we nu op de deelne- irslijst hebben, doen we het meer. Dat kunnen we onze nsors niet meer verkopen, railend daarbij is dat vooral Zeeuws-Vlaamse amateurs ie fout gaan", stelde De Mul daardoor ook de motivatie de comités steeds verder zag (men. slat dergelijke signalen door ids meer wielercomités wor- lafgegeven, besloot Henk Re- üsen gisteravond het peloton sijzen op die laakbare hou- g. „Via de clubbladen van de te Zeeuwse wielerverenigin- én tijdens vergaderingen renners is al eerder op de gelijkheid van voorinschrij- gewezen. Dat heeft tot nu seinig of geen resultaat ge- f. hield de KNWU-consul de ichrijvers' voor. aijnsen had de jury in Zuid- pe vooraf ingeseind om de Krs die bij wilden schrijven iriopig in de. wachtkamer' te „We gaan per wedstrijd samen van de bijschrijvers sen en bij herhaling mogen saatregelen verwachten." 'ffldien dient hij op de eerst- We landelijke bijeen- sst van de districtsconsuls voorstel in om bij wedstrij- voor amateurs een verplich- voorinschfijving te laten toinden. Voor de 23e Boek- itonde gingen uiteindelijk 43 fars van start. Boekweitronde voor amateurs prooi voor Nieuw-Zeelander van onze wielersportmedewerker ZUIDDORPE - Winnen voor 'ei gen' publiek geeft een prestatie toch altijd wat extra cachet. Mark Young ervoer dat gister avond in Zuiddorpe, waar hij in de slotronde van de 23e Boek weitronde voor amateurs ieder een voor schut zette en via een korte solo een geslaagde greep naar de overwinning deed. De eerste zege van de 21-jarige amateur uit Nieuw-Zeeland, die begin dit jaar uit dat wereld deel naar Nederland kwam. „Om er wielrenner te proberen te worden", zei een bescheiden winnaar, die in Zuiddorpe do micilie vond en dus toch een beetje voor 'eigen' volk werd ge huldigd. Zijn jump in de laatste honder den meters verijdelde de dubbel slag van André de Jong uit Sint Willebrord. Die haalde zaterdag in Nieuwerkerk voor het eerst in zijn amateurcarrière de hoogste podiumplaats en leek in de slot- kilometers van een snel gereden wedstrijd in Zuiddorpe op weg naar een herhaling. Aan de achterkant van het par koers waande de Brabander zich nog zeker van zijn zaak en leek de unieke dubbelslag binnen be reik. Daarmee zou De Jong afre kenen met de collega's die tevo ren wat schamper hadden gela chen om zijn succes. Hij wilde af rekenen met de kwalificatie 'eendagsvlieg'. Er ging tóch wat mis. Mark Young deed direct na zijn ge slaagde greep naar de bloemen verhaal over die slotfase: „Ik wist niet wie er weg was. Ik ken de jongens nog niet allemaal, maar zag wel dat in het peloton heel wat renners aarzelden om de vluchter te pakken. In een al- les-of-niëts poging ben ik er naar toe gereden. Samen maakten we het gat groot genoeg en daarna had ik ook nog een demarrage in huis waarop mijn vluchtmakker niet kon reageren. In de laatste meters kreeg ik echt vleugels." De ruim 85 kilometer daarvóór werden gekenmerkt door talloze ontsnappingspogingen die alle maal doorgestreept konden wor den omdat het peloton er een hels tempo op na hield. Draaien, altijd maar draaien. En dat met een snelheid (ruim 45 kilometer per uur gaf jurylid-tijdwaarne- mer Machiel de Pooter uit Axel door) die elke vlucht in feite tot verspilde energie degradeerde. 'Actievelingen' als Peter Hoon- dert, Martin de Jaeger, Jacco Schroevers, Peter Mol. Karei van Goethem, Frangois Franse en Guus Barhorst ondervonden dat. Toen niemand er meer in ge loofde en het peloton de eind sprint ging voorbereiden, wer den de renners toch nog verrast. Door André de Jong én, vooral, door Mark Young. Uitslag:: 1. Mark Young, Zuiddorpe. 90 km. in 1.54.43:2. André de Jong. St. Willebrord; 3. op 10 sec. Dennis Heil bron, Steenbergen; 4. Ad Polak, Prin- De amateurs zoeken hun weg tijdens de 23e Boekweitronde. - foto Oscar van Beest •urploeg van st bijna rond SHAAG (ANP) - Peter Post Me ploeg voor de Ronde frankrijk, die 3 juli in Le lau Fou begint, op één ren- ca rond. In samenspraak 'de ploegleiders Planckaert Rooy selecteerde hij de r«ide coureurs: Bouwmans Mkimov, Zhdanov (beiden Mottet, Pensee (beiden en Nelissen. Nulens, Ser- Siallen Bel). de negende plaats wordt £eus gemaakt uit drie ren- Comillet. Laurent (beiden en Verhoeven (Ned). Schwarzman blijft aan kop HARDERWIJK (ANP) - Wereld kampioen Tsjizjov is er in de zes de ronde van het Maars Wereld- damtoernooi niet in geslaagd koploper Schwarzman een halt toe te roepen. Het Russische duel eindigde onbeslist. Aange zien ook Baljakin de punten deelde met Sijbrands behield Schwarzman zijn punt voor sprong op de Witrus. Harderwijk. Maars Wereldtoernooï. Zesde ronde: Baljakin (WRu) - Sij brands (Ned) 1-1, Krajenbrink (Ned) - Vermin (Zwi) 2-0. Koeperman (VSt) - Gérard Jansen (Ned) 1-1. Tsjegolev (Rus) - Hans Jansen (Ned) 1-1. Tsjiz jov (Rus) - Schwarzman (Rus) 1-1. Valneris (Let) - N'Diaye (Sen) 1-1. Stand: 1 Schwarzman 9 punten, 2. Baljakin 8, 3 G. Jansen. H. Jansen. Krajenbrink. Sijbrands. Tsjegolev, Tsjizjov en Valneris 6. 10 Koeper man en N'Diaye 5,12. Vermin 3. ISONE (ANP) - Rolf Jaermann is na de zevende etappe van de Ronde van Zwitserland de top drie van het algemeen klasse ment binnengedrongen. De 27- jarige Zwitser soleerde in de rit van Brig naar Isone naar de overwinning en passeerde in de rangschikking de Nederlander Eddy Bouwmans. De Italiaan Marco Saligari blijft leider, Bouwmans staat vierde op 1.51. De Ronde van Zwitserland had gisteren op papier moeilijkste etappe op het programma staan. De rit telde beklimmingen van de Furka, de Gotthard en de Monte Ceneri. Het laatste stuk naar de streep ging eveneens flink omhoog. Jaermann meldde zich met ze ven collega's na ruim honderd kilometer aan het front. In de groep bevonden zich ook de Ne derlanders Verhoeven en Dek ker. Na 134 van 185 kilometer be droeg de voorsprong van het achttal iets meer dan vijf minu ten. De ploeg van klassements leider Saligari hield, met team genoot Jaermann in de kop groep, de benen stil. Eddy Bouwmans bleef in het spoor van de leider, zonder zelf initiatieven te ontplooien. „De rit van dinsdag ziet er op papier misschien minder lastig uit. maar biedt goede mogelijkhe den om aan te vallen. Het is mijn laatste kans nog iets aan mijn klassering te doen." Ronde van Zwitserland, zevende etappe Brig - Isone: 1. Jaermann (Zwi) 185 km in 5.13.58 (35,354 km/u), 2. Jaskula (Pol) 0.52, 3. Oetsjakov (Oek). 4. Gianetti (Zwi), 5. Peron (Ita), 6. Remels (Bel) 1.02, 7. Saligari (Ita) 1.34, 8. Casartelli (Ita), 9. Sun derland (Aus), 10. Alcala (Mex), 11. Bouwmans (Ncd), 12. Eseartin (Spa), 13. Rebellin (Ita), 14. Zberg (Zwi), 15. Galati (Ita). 24. Dekker 2.05, 30. Rooks 2.32, 56. Verhoeven 5.17, 80. Van Orsouw 10.19, 87. Pieters 14.26, 88. Nijdam, 90. Kokkelkoren. 91. De Koning, 103. Vink, 110. Hoffman 19.40, 113. en laatste Hermans 21.26. Te laat binnen: Meijs (Ned) 45.02. Algemeen klassement: 1. Saligari 29.15.14.2. Rebellin 1.38,3 Jaermann 1 42. 4. Bouwmans 1.51. 5. Eseartin 2 08. 6 Casartelli 2.16, 7. Zdanov (Rus) 2.40, 8 Puttini (Zwi) 2.41. 9. Zberg 2.52.10. Maier (Oos) 2.57.11. El- li (Ita) 3.17.12. Audehm (Dui) 324,13. Tonkov (Rus) 4.09, 14, Sunderland 4.18,15. Teyssier i Fra) 4.57,21. Rooks 9.40. 59. Dekker 28.12. 75. Van Or souw 42.06. 78. Verhoeven 42.28, 81. Nijdam 47.13. 83. Vink 48.22, 91. De Koning 51 39. 95. Kokkelkoren 53.14. 101. Pieters 56 19. 106. Hermans 1.00.02, 107. Hoffman 1.00 09. 113. en laatste Demol (Bel 11.07.18 Route du Sud. eerste etappe Castres- Saint-Gaudens: 1 Redant (Bel) 218 km in 5.32.26 (39,707 km/ui, 2. Mag- nien iFra), 3. Namtvedt (Noo) (VSt) - Demongeot (Frai 2-6 6-3 14-12, Magdalena Maleeva (Bul/10) - Mesjki (Geo) 6-2 6-2, Sawamatsu (Japi - Ha- lard (Fra) 4-6 6-4 6-3. Provis (Aus) - Price (ZAf) 6-4 6-1, Rubin (VSt) - Probst (Dui) 6-2 6-3, Sabatini (Arg/4) - Cunningham (VSt) 7-5 6-2. Wasser man (Beli - Fang Li (Chii 6-2 6-4. Hu- ber (Dui/9) - Dahlmann (Zwe) 7-5 7-6. Ponvik (Dui) - Van Rensburg VSt) 5- 7 6-1 6-2. McNeil (VSt) - Grunfeld (GBri 6-1 6-0, Medvedeva (Oeki - FGraham (VSti 3-6 6-4 6-4, Brioeko- vetsj (Rus) - Monami (Bel) 6-3 3-6 6-3. Fendick (VSt) - Reinach (ZAf) 6-1 6-1, Labal (Argi - Po (VSti 7-5 6-1, Dahl- man (Fir»- Ferrando (Itai 1-6 6-3 6-0. Golarsa i Ita - Studenikova (Tsj6-4 6- BARCELONA (GPD) - Dat Jo- han 'de Verlosser' Cruijff zijn ongelijk nooit toegeeft, is in Ne derland al veel langer bekend. Volgens sommige voetbalken ners hoeft dat ook niet. omdat hij in voetbalzaken altijd gelijk heeft. In Spanje is men daar nu ook van overtuigd, zeker na de derde landstitel op rij, die FC Barcelona zondagavond - dank zij de triomf van Tenerife op Real Madrid - binnenhaalde. Hoewel, dankzij Tenerife? Zo ziet Cruijff dat niet. „Wij zijn het hele seizoen de beter ploeg ge weest". sprak hij na de verras sende ontknoping op de hem be kende manier. „Met name in de eerste helft van de competitie heeft Barcelona het beste voet bal laten zien. We hebben het al leen maar aan onze eigen non chalance te "Rijten, dat we tot de laatste speeldag moesten wach ten." Francesc Pulido, een van de oudste bestuursleden van FC Barcelona, formuleerde het ge lijk van Cruijff iets anders: „Sinds Cruijff hier trainer is, hebben we het geluk weten af te dwingen, dat ons in het verleden op het laatste moment vaak ont brak. Zolang Cruijff hier blijft, zal het geluk met ons zijn." Over Cruijff s talenten zal ook in de toekomst nog heel wat wor den afgeschreven, maar feit is dat hij de succesvolste trainer is die FC Barcelona ooit heeft ge had. In de vijfjaar dat hij het bij de Catalaanse club voor het zeg gen heeft, veroverde hij drie landstitels, de Europa Cup voor landskampioenen én voor be kerhouders, een Spaanse beker, een Europese supercup en ook nog twee Spaanse supercups. Een erelijst, die er mag zijn. Toch had alles er heel anders uit kunnen zien voor 'Mister' zoals de Spaanse media hem aandui den. Afgelopen donderdag nog. na de uitschakeling door Real Madrid in de halve finales van de Spaanse beker, waren de media al bezig hun messen tegen Cruijff te slijpen. 'El Mundo De- portivo' meldde, dat er tijdens de rust in de kleedkamer rebellie was uitgebroken vanwege de door Cruijff uitgestippelde tac tiek. Ook binnen het bestuur van Barcelona vroeg een aantal personen zich af of het wel zo ver standig was geweest om het con tract van Cruijff met twee jaar te verlengen. Maar na de 'godsingreep' van zondag op Tenerife zijn alle ne gatieve verhalen over Johan Cruijff weer in de archieven op geborgen en vervangen door lo vende stukken. Zo kwalificeerde El Pais gisteren Cruijffs werk in Barcelona als de 'dictatuur van de intelligentie'. En El Periodico omschreef zijn trainersstijl met de woorden 'De inspiratie en de intuïtie als methode'. BARCELONA (ANP) - De huldi ging van Barcelona als kam pioen van Spanje, die gisteren zou plaatsvinden, is afgelast na de bomaanslagen in Madrid. Bij de terroristische acties in de hoofdstad vielen zeven doden. Alleen de huldiging in stadion Nou Camp en de bloemenoffe- rande in de basiliek van Merced gaan door. EINDHOVEN (GPD) - PSV gaat verder met Aad de Mos als hoofdtrainer en Hans Westerhof als hoofd opleidingen. De be noemingen, die gistermorgen werden bevestigd, worden van daag (dinsdag) in Eindhoven be kendgemaakt. De aanstelling van Hans Wester hof is opmerkelijk, die van De Mos niet meer dan logisch. De nieuwe hoofdtrainer, na zijn ont slag bij Anderlecht zonder werk, wordt geïntroduceerd als de 'puinruimer'. De harde hand die na de zachte heelmeester Wes terhof door de clubleiding ge wenst was in Eindhoven. De Mos wordt in elk geval in staat geacht de verziekte sfeer bij de onttroonde landskampioen, de kliekjesvorming en het pro- bleem-Romario. de baas te wor den. Westerhof werd bijna anderhal ve week geleden door PSV als trainer/coach ontslagen. Hij had er op dat moment slechts één seizoen in Eindhoven opzitten. Hoewel Westerhof zich door ma nager Kees Ploegsma misbruikt voelde - het ontslag van de trai ner zou het falen van de clublei ding moeten verhullen - wilde hij tóch bij PSV blijven. Desnoods, liet Westerhof weten, in een andere functie. De oefen- meester nam mr. Eric Vilé als raadsman in de arm. „Hij wil niet zomaar afscheid nemen met een afkoopsom", vertelde Vilé. „Ten eerste ligt dat niet in zijn karakter. Ten tweede is de werk gelegenheid onder de trainers schaars." senbeek; 5. op 15 sec. Jacco Schroe vers, Arnemuiden; 6. Peter Hoon- dert, Goes; 7. Francois Franse, Kwa- dendamme, 8. Marco Konings, Hoo- gerheide; 9. Peter Mol, Kapelle, 10. Rini Tak, Oudenbosch; 11 Dennis Mesu. Middelburg; 12. Fester Aarts. Kruiningen. 13 Wim Oosse. Middel burg. 14 Rudl Rabout. Heikant. 15 Frank Gommers, Philippine. 16. Pa trick van Passel. Sluiskil. 17; Fonny Kint. Koewacht; 18. Johnny van Cadsand, Wachtebeke; 19. Herman Muller. Terneuzen: 20. Cyriel Hoefna gels, Clinge. Tennis Volleybal Wereldranglijst op 21 juni. Mannen: 1. Sampras (VSt) 3880 punten, 2. Cou rier (VSt) 3385, 3. Edberg (Zwe) 3055, 4. Becker (Dui) 2600, 5. Bruguera (Spa) 2550,6. Ivanisevic (Kro) 2431,7. Lendl (VSt) 2262, 8. Stich (Dui) 2105, 9. Medvedev (Oek) 2020, 10. Korda (Tsj) 1964. 11. Chang (VSt) 1925, 12. Krajicek (Ned) 1855, 13. Agassi (VSt) 1693,14. Muster (Oos) 1675.15. Nova- eek (Tsj) 1665,16. Ferreira (ZAf) 1537, 17. Forget (Fra) 1468,18. Washington (VSt) 1457. 19. Holm (Zwe) 1447. 20. Volkov (Rus) 1372,41 Siemerink 737, 64. Haarhuis 604. 81. Eltingh 511. Vrouwen: 1. Graf (Dui) 329,9. 2 Seles (Joe) 306,3, 3. Sanchez-Vicario (Spai 240.1. 4. Navratilova (VSt) 208,9. 5. Sabatini (Arg) 161,2. 6. Fernandez (VSt) 148,6, 7. Martinez (Spa) 137.5, 8. Capriati (VSt) 123. 9. Novotna (Tsji 104,6.10. Huber(Dui)97,7.11. Magda lena Maleeva (Bul) 79.9. 12. Manuela Maleeva-Fragnière (Zwi) 73,9,13. Ka- tenna Maleeva (Bull 67,0. 14. Pierce (Fra) 65.87.15. Sukova (Tsj) 65,80, 16. Tauziat (Fra) 65,7, 17. Coetzer (ZAf) 65,6, 18. Hack (Dui) 57,4. 19. Date (Jap) 55.1. 20. Sawamatsu (Jap) 53,6, 29. Oremans 41.9, 31. Schultz 40,7, 34. Stéphanie Rottier 38,9. 98. Boogert 12,5. World League, mannen. Groep A. Rio de Janeiro: Brazilië - Verenigde Staten 3-0 (15-9 15-9 15-1). Stand 1. Rusland 10-20 (30-6), 2 Brazilië 10-16 (27-8), 3 Japan 10-8 (17-23), 4. Duits land 10-8 (14-22), 5. Verenigde Staten 10-6 (13-24), 6. Griekenland 10-2 <10- 28). Sportprijsvragen Den Haag. Lotto 24,Eerst prijs: geen winnaar; tweede pnjs: 2 winnaars, elk bruto 50.034,30; derde prijs: 135 winnaars, elk bruto 1.111,80. vierde pnjs: 6.829. elk 21,90; vijfde prijs: 97 861 winnaars, elk 5,00. Cijferspel 24 (vaste prijzen). Zes cij fers: 1 winnaar, vijf cijfers: 3 win naars; vier cijfers: 32 winnaars; drie cijfers: 244 winnaars; twee cijfers: 2.658 winnaars. Den Haag. Lucky 10 van maandag. 25 37 35 52 Wielrennen Bridge Menton. EK. Mannen, 19e ronde: Ne derland - Polen 25-5. 20e ronde: Ne derland - Israël 17-13. Stand: 1. Polen 384 punten, 2, Denemarken 374, 3. Nederland 371, 4. IJsland 370, 5. Noorwegen 359. Vrouwen, 11e ronde: Frankrijk - Ne derland 25-4. 12e ronde: Nederland - Portugal 20-10. Stand: 1. Italië 225 punten, 2. IJsland 224,3. Finland 217, 4. Frankrijk 211, 8. Nederland 192. Zeilen Ronde van Mijnvalleien. Eerste etappe Pola de Sicro - Gijon: 1. Ruë (Fra) 148 km in 3.43.58, 2. Miguel In- durain (Spa), 3. Pelliconi (Ita) 0.32, 4. Perez (Spa), 5. Hamburger (Den), 8. Nelissen (Ned), 13. Voskamp, 23 Nij- boer 0.43, 49. Den Bakker 10 34, 50. De Vries. 52. Talen, 83. Van Steen 14.54, 84 Strouken, 87. Enthoven 15.18. Ronde van Apulië. Tweede etappe, Canosa - Alberone: 1 Calcaterra (Ita) 198 km in 5.29.43 (36,031 knVul, 2. Po- denzana(Ita)0.01.3 Hampsten (VSt) 0.03, 4. Gein (Ita) 0.43. Algemeen klassement: 1. Calcaterra 9.48.50, 2 Podenzana 0 03. 3. Hamp sten 0 07. 4. Gelfi 0.48. 5. Nicoletti 1.17. 6 Konisjev 1.21 Route du Sud. eerste etappe Castres- Saint-Gaudens: 1. Redant (Bel) 218 km in 5 32.26 (39.707 km/ui. 2 Mag- nien (Fra). 3. Namtvedt iNoo). Erembodegcm (Bel). Profkoers: 1 Henn (Dui) 171 km in 3.53 00. 2. De Bie (Bel), 3. Naessens (Bel). 15 Baars (Nedi. Kieler Woche. Mistral. Mannen, ze vende race: 1. Hermeking (Dui). 2. De Chavigny (Fra), 3. Holy (Dui)?Acht ste race: 1. Renault (Fra), 2. Todd (Aus), 3. Van Geemen (Ned), Negende race: 1. Bomhauser (Dui). 2 Renault, 3. Van Geemen. Stand: 1. Hermeking 36,25 punten, 2. Holy 48,00,3. De Cha vigny 50,00,4. Van Geemen 65.75. Vrouwen, zevende race: 1Lee iHKo), 2. Sturges (Aus), 3. Schlotmann (Duit. Achtste race: 1. Schlotmann, 2. Stur ges, 3. Lee. Negende race: 1. Lee. 2 Sturges, 3. Müller (Dui). Stand' 1. Lee 9,50, 2. Sturges 20.00,3. Müller 23,75. Voetbal Machala. Copa America, groep C: Colombia - Bolivia 1-1 (1-11.15. Etche- verry 0-1. 19. Maturana 1-1 (straf schop). Toeschouwers: 6000 Stand: Colombia 2 1 1 0 3 3-2 Argentinië 2 1 1 0 3 3-1 Mexico 2 0 1111-3 Bolivia 2 0 1111-2 Restant programma 23juni: Mexico- Bolivia, Argentinië - Colombia Mount Snow/Vermont (VSt). ATB. wereldbeker, vierde wedstrijd: 1. Frischknecht (Zwi) 2.43.57, 2. Hric (Slw) 0.44,3. Wiens (VSt) 1.59,4. Over- end (VSt) 2.20, 5. Sallenbach (Can) 2.27. Stand: 1 Frischknecht 174 punten, 2. Hric 153, 3. Kluge (Dui) 151, 4. Foord (GBr) 148, 5. Bruschki (Ita) 147. De Cyclosportieve tocht Jan Raas over 200 kilometer van Axel naar Zottegem. 103. Luc Martens (Hengst dijk) 6.36.30. Amateurs:Ronde van België. Zesde etappe, Aspelare - Koksijde: I. Fontaine (Bel) 144 km in 3.18 12, 2, Johansson (Zwe) 0.08, 3. Van Bondt (Bel), 4. Van den Abeele (Bel), 5. Peys (Bel), 6, Gevers (Bel), 7. Vinokoerov (Kaz), 8. Pauwels (Bel), 9. Feys (Bel), 10. Schuermans (Bel), 11. Blijlevens, 64. Den Braber 1 52.68. Veght, 70. Wi- thag, 74. Thebes, 75. Pasquino. Algemeen klassement: 1. Knudsen (Den) 17.07.00, 2. Roosen (Bell 0.07, 3. Dierckx (Bel) 0 22.4. Pasquino 3 17,5 Sedoun (Kaz) 3.33, 6. Gevers 3.57, 7. Johansson 4.06, 8. Andersson (Zwe) 4.08, 9. Vinokoerov 4.12, 10. Van den Abeele 4.43, 15. Thebes 5.53, 17. Den Braber, 30 Withag 7.58, 45, Veght II.13. Ronde van Zweden (open). Zesde etappe. Halmstad - Kungsbacka: 1. Wilhelms (Dui) 180,9 km in 5.09.04, 2. Sciandri (Ita3 Piziks (Let), 4. Yates (GBr). 5 Aus (Est). 6. Lawson (Aus), 7 De Vos (Ned), 8 Harmeling (Ned), 9. Popp (Oos), 10. Vogels (Aus). Algemeen klassement: 1 Anderson Aus) 24.22.24, 2. Moreau (Fra) 0.23,3. Armstrong (VSt) 1.06, 4. Andersson (Zwei 2 09. 5 Piziks 2.16. 6 Jonker (Aus) 2.31. 7. Sciandri 3.26. 8. Blaud- zun iDeni 3.28. 9. Yates 4.13, 10. An dreu (VSt) 4.31.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 15