Bouwers vrezen monopolie HBG Delfste studente weet raad met invulling Neeltje Jans Geen onderzoek 'smeergeldaffaire' in Reimerswaal Kampioenen van de Zeeuwse Dag van het Paard Milieumonument Vlissingen herleeft Plan verzilten van Haringvliet verrast Deltan provincie 10 Plan Otheense Kreek Terneuzen in handen van één maatschappij Brandweer Wemeldinge naar finale lezers schrijven vcv/ DINSDAG 22 JUNI 1993 van onze verslaggever TERNEUZEN - Het gewestelijk bestuur van het Nederlands Verbond van Ondernemers in de Bouwnijverheid (NVOB) heeft grote moeite met het plan van b en w van Terneuzen om de ontwikkeling van het gebied Otheense Kreek in handen te ge ven van één projectontwikke laar: Mabon bv, de projectont wikkelaar van de Holland Be ton Groep in Utrecht. B en w willen vaart zetten achter uitvoering van 'de sprong over de kreek', want de beschikbare bouwgrond is schaars. Donder dagavond doet de gemeente raad al een uitspraak. Het col lege adviseert om 'huisadviseur' Kolpron Consultants bv bij het project te betrekken voor juridi sche ondersteuning. Mabon bv bleek in de voorbereidingsfase de aantrekkelijkste kandidaat. Volgens burgemeester drs R. C. E. Barbé van Terneuzen zullen met de projectontwikke laar heel duidelijke afspraken worden gemaakt over bijvoor- van onze verslaggever KRUININGEN - Het Openbaar Ministerie stelt geen onderzoek in naar een 'geruchtenstroom' die wil dat leden van het dage lijks gemeentebestuur van Rei merswaal smeergeld zouden hebben aangenomen. Volgens een woordvoerder van justitie is geen aangifte gedaan. „Dus hebben we ook geen zaak." Burgemeester A. Verbree van WEMELDINGE - Het brand weerkorps Wemeldinge behaal de zaterdag in Enkhuizen een derde plaats tijdens gewestelij ke wedstrijden Tank Auto Spuit Hoge Druk (eerste klasse). Op grond van die uitslag mag het korps meedoen aan de lan delijke finale, zaterdag 4 sep tember in Heerenveen. Aan de gewestelijke wedstrijden namen in totaal veertien ploe gen deel. Drie daarvan waren af komstig uit Zeeland. Het Krui- ningse korps eindigde als vijfde. De Schelde kwam op de zevende plaats. Winnaar werd een team uit Fijnaart. KAPELLE - Tijdens de Zeeuw se Dag van het Paard, zondag gehouden tijdens de ZLM-mani- festatie in Kapelle, zijn diverse keuringen afgewerkt. Daarbij werden de volgende titelas ver deeld: Koninklijke Vereniging Het Nederlandsche Trekpaard: dagkam pioen Jenny van der Bunderhoeve, eigenaar B. IJsebaert, Axel; reserve kampioen Ulvia van Bleijendaal, ei genaar A. Brooijmans zn. Steen bergen; ere-kampioen Magda van Katelijne, eigenasar M. Mol zn. Waarde; kampioen hengstveulens Robby van Reigersbosch, eigenaar B. IJsebaert. Axel; kampioen merrie veulens Ariska van Driewegen, eige naar J. de Visser. Vlissingen; kam pioen jaarlingen. Bonna 'Te Zande', eigenaar B. Simonse, Heinkenszand; kampioen 2-jarige merries. Winnie van Bleijendaal. eigenaar A. Brooij mans. Steenbergen; kampioen 3-ja- rige merries. Violin van Bleijdendaal, eigenaar P. Nortier, Oostburg. Afdeling Haflingers: kampioen veu lens, Fabienne van Brunswijk, eige naar H. A. Verdonk. Nieuwdorp. jeugdkampioen. Janneke van de Vuufwegen, eigenaar P A. Karelse, Heinkenszand; algemeen kampioen. Vrouke van Stalland. eigenaar C. P. de Boer. Tholen; reservekampioen, Eclair, eigenaar stal De Heksenketel. Veere Het Nederlands Welsh Pony Stam boek: kampioen sectie A. Varpullan Veris 23574. eigenaar A Bogers-Dam, Ossendrecht. jeugdkampioen sectie B. Liezelhof Sunny, eigenaar D. Dae- lemans. Puurs (Bi; kampioen sectie B, Carmana's Lady Springtime 29333, eigenaar M. Hoeke, Dussen; reservekampioen sectie B. 't Ouwe- lands Yvonne 25347. eigenaar G. van der Made. Heinkenszand. jeugdkam pioen sectie D. Emmickhoven's Ju lius, eigenaar A de Later, Nieuwen- dijk; kampioen sectie D. Emmickho- Uitbreiding van steunpunt voor studiebeurzen VLISSINGEN - Het Vlissingse steunpunt van de informatise ringsbank wordt volgend jaar uitgebreid. Dat is een gevolg van de herspreiding van steun punten die vanaf 1 januari 1994 geleidelijk in aantal zullen wor den teruggebracht van 25 naar 16 in heel Nederland. Het succes van een centraal 06- nummer voor eenvoudige vra gen heeft het aantal balie-bezoe ken aanzienlijk teruggebracht. Voor het Vlissingse steunpunt staan nu nog 4,5 formatieplaat sen genoteerd, maar volgend jaar worden dat er 7. Minder, maar grotere steunpunten kun nen de flexibiliteit en de conti nuïteit van de dienstverlening beter waarborgen. beeld de variëteit in het wo ningaanbod en de te verrekenen grondprijzen. Eerder al werden die (met een slag om de arm) ge raamd op 200 gulden per vier kante meter exclusief btw, af hankelijk van het type woning. De Zeeuwse bouwondernemers juichen enerzijds de geplande uitbreiding van Terneuzen in oostelijke richting toe. maar zijn tegelijkertijd verontrust over het voornemen van b en w om de hele zaak in handen te geven van 'een landelijk opererende ont wikkelingsmaatschappij'. „Met begrip voor de omvang en de ri sico's van het project in relatie tot de financiële onzekerheden waarin vele gemeenten zich be vinden, ontkomen wij er niet aan onze verontrusting uit te spre ken over uw voornemen de to tale realisatie van het project in handen te geven van een niet-re- gionaal gevestigde commerciële marktpartij." De projectontwikkelaar in kwes tie heeft toevallig wel hele nauwe banden met landelijk opererende bouwbedrijven en op die manier zou er weieens sprake kunnen zijn van oneerlij ke concurrentie. De Zeeuwse bouwbedrijven vrezen dat ze op die manier achter het net zullen vissen. De NVOB in de brief: „In dien de huidige recessie in de bouwnijverheid zich de komen de tijd zal voortzetten en wel licht versterken, is het buiten kijf dat bij het bouwrijp maken en de uitgifte van gronden pri mair die gelieerde bouwbedrij ven aan bod zullen komen. Een keuze voor het regionale be drijfsleven zal pas geschieden op basis van zeer onaantrekkelijke voorwaarden." De Zeeuwse bouwers willen we ten welke garanties b en w van Terneuzen hen kunnen bieden op deelname aan het project, maar ze stellen wel al vast: „Stu ring van de bouwstromen vanuit één concurrente marktpartij zal de regionale bedrijven in een niet gewilde afhankelijkheids positie plaatsen, waarbij eigen initiatieven zullen worden on derworpen aan toetsing door de concurrent." Dat zal een grote druk leggen op de orderporte feuille van de regionale bedrij ven en ook invloed hebben op de werkgelegenheid. De NVOB vraagt b en w in de brief de be langen van het regionale bouw bedrijfsleven in het oog te hou den. Zaken doen Wethouder J. van Rooijen (volkshuisvesting) noemt de keuze voor Mabon bv 'een kwes tie van zaken doen'. De gemeen te is bepaald niet ongelukkig met een projectontwikkelaar, die bereid is voor een langere pe riode de risico's verbonden aan het project voor z'n rekening te nemen. Anderzijds is tijdens de voorbereidende besprekingen wel degelijk de nodige aandacht besteed aan de inbreng van de regionale bouwondernemers. Van Rooijen: „Want het zou na tuurlijk van de gekke zijn dat de gemeenschap fiks investeert in een groot project, terwijl al dat geld naar elders stroomt. Aan de andere kant is het een heel be langrijke factor dat Mabon de ri sico's durft nemen." In het ergste geval zou de pro jectontwikkelaar daarmee ruim dertig miljoen kunnen verspe len, bleek twee weken geleden tijdens een vergadering van de raadscommissie voor financiën. Reimerswaal, die vorige maand zelf contact opnam met het Openbaar Ministerie, noemt de smeergeldaffaire 'gebakken lucht'. Hij stelt dat de geruch ten nergens op gebaseerd zijn. De vermeende steekpenningen zouden een rol spelen in de zaak rond de omstreden opslag van mosselschelpen in het natuurge bied Yerseke Moer. Een onder nemer sloeg daar jarenlang gro te hoeveelheden mosselschel pen op in de open lucht, tot groot ongenoegen van omwonenden. Een woordvoerder van de be trokken bewonersgroep ontken de echter eerder al dat de ge ruchten van zijn club afkomstig zouden zijn. Toen de geruchten de kop opsta ken stapte Verbree naai- het Openbaar Ministerie. „Omdat ik het een ernstig feit vind als de in tegriteit van het college aan de orde is. We hebben alles doorge sproken en getracht de zaak te traceren. Samen zijn we tot de conclusie gekomen dat het hele maal niks is." Een officiële aan gifte liet de burgemeester ach terwege. „Waarvan zou ik aan gifte moeten doen. Ik kan niet hard maken waar de geruchten vandaan komen." Er zou geen enkele aanwijzing zijn om te ver onderstellen dat het smeergeld- verhaal op waarheid berust. ven's Padilla 16235, eigenaar A. de Later. Nieuwendijk; jeugdkampioen sectie K, NN, eigenaar J. van Belzen, Ritthem, kampioen sectie K, Speyk- bosch Noblesse 29458, eigenaar J. van Belzen, Ritthem. Halfbloed Welsh Register: dagkam pioen, Carmana's Lady Springtime, eigenaar M. Hoeke. Dussen Vereniging New Forest Stamboek: jeugdkampioen. Arabei vb 21600. ei genaar A. Martens, Hoofdplaat; bes te 3-jarige merrie. Waterhof Desiree vb 20845, eigenaar P Zuiderwijk, Nu- mansdorp; beste 4-jarige en oudere zogende merrie grote maat, Ruim- zicht's Victorie stb 5063, eigenaar P. Dubbeldam, Klaaswaal; beste 4-ja- rige en oudere zogende merrie kleine maat. Mercury Minuetto, eigenaar stal Molenaar. Chaam; beste 4-jarige en oudere niet-zogende merrie. Du ke's Forest Nutmeg Beauty stb 3771, eigenaar E. de Theye. Axel; dagkam pioen, Mercury Minuetto. eigenaar stal Molenaar. Chaam: reserve kam pioen. Ruimzicht's Victorie stb 5063, eigenaar P. Dubbeldam, Klaaswaal. Het Nederlands Shetland Pony Stamboek: veulenkampioen, Herold van Biesterveld, eigenaar Staatsbos beheer. Middelburg: jeugdkam pioen, Gwinny van de Rechtepad, ei genaar G van Leuven, Vogelwaarde; reservekampioen, Faranah van de Liniedijk, eigenaar A Kielman, Axel; kampioen 4-jarige en oudere merries Tonia van 't Potteven, eigenaar Oele- van de Vrie, Kloetinge; reservekam pioen 4-jarige en oudere merries, Da- nita van Rietgoor, eigenaar J Groen. Oud-Vossemeer; erekampioen, Bar bara van Biesterveld, eigenaar Staatsbosbeheer, Middelburg. Vereniging Het Fjordenpaard Stam boek: veulenkampioen Nanda N24. eigenaar D. van Sparrentak, Koude- kerke. jeugdkampioen, Lathina L45, eigenaar J Zevenbergen-Herwijer. Strijen, reserve-jeugdkampioen, Marcia M104, eigenaar J. Schroevers. Veere. kampioen zonder predikaat, Kari K159. eigenaars, gebroeders Horst, Zierikzee; reservekampioen zonder predikaat. Helga H146, eige naar J. Huizer. Herkingen; kampioen met predikaat, Fjordy F145, eigenaar F Wiemans, Oost-Souburg, kam pioen ruinen. Herman H35. eigenaar J. Wagenaar. Vlissingen, dagkam pioen, Kan K159. eigenaars, gebroe ders Horst. Zierikzee; reservekam pioen, Fjordy F145, eigenaar F. Wie mans. Oost-Souburg. Nederlandse rijpaarden en pony stamboek pony's veulenkampioen. Ikke NP A 930032*93, eigenaar A. van Esch, Erp: jeugdkampioen. Dusty van Vreeburch NP A 9100688*91. eige naar F Soonius. De Lier, kampioen 3 jaar en ouder. Myra NPA stb 89*50. eigenaar T. Fabrie. Wouwse Tol; paarden veulenkampioen. Avignon NRA 930197*93, eigenaar M de Ja ger. Hoedekenskerke. jeugdkam pioen, Shadow van Vreeburch NRA 920303*92, eigenaar F Soonius. De Lier; kampioen 3 jaar en ouder, Desi van Vreeburch NRA stb 90*38, eige naar I. Pouwer, Serooskerke (W). Vereniging Het Groninger Paard: jeugdkampioen, Jusiena, eigenaar W. Murk, Domburg; kampioen 3 jaar en ouder, Athel, eigenaar C de Vis ser, Domburg. van onze verslaggever VLISSINGEN - Het nationaal milieumonument herleeft aan de boorden van de Wes- terschelde in Vlissingen, op de driehoekige groene land tong bij de Oranjemolen. De betonnen sokkel is gereed. De door de zee in tweeën gesple ten polyester druppel van de Belgische kunstenares Lidy Hoewaer is vorige week aan gevoerd. Op z'n laatst eind ju li moet het kunstwerk weer in volle glorie hersteld zijn. De zwarte druppel, die een tot stilstand gebrachte olie stroom voorstelt, is behoorlijk beschadigd. De zee brak het milieumonument aan de Bou levard Evertsen in april 1991 in twee stukken, maar dat is niet de enige schade. Er zitten ook verschillende gaten in het po lyester. Die worden deze week nog dichtgemaakt. Na dit her stelwerk worden de twee drup pel-elementen los van elkaar op de betonnen sokkel gezet. Ze worden vervolgens weer aaneengesmeed. De herplaatsing van het mi lieumonument zal niet met veel tam-tam worden bege leid. Minister van milieu drs E. H. T. M. Nijpels kwam sep tember 1987 nog naar Vlissin gen om het monument te ont hullen. 'Zeewaterbestendig', heette het kunstwerk te zijn. De schenking in het kader van het Europees jaar van het mi lieu kon de natuurkrachten toch niet weerstaan. In nauw overleg met de kunstenares is ervoor gekozen het niet voor een tweede keer te proberen en het kunstwerk op het droge te brengen. Het karwei kost de gemeente Vlissingen al zo'n 52.000 gulden. Ondanks dat het nationaal milieumonument zelden meer een natte voet zal krijgen, staat het wel in zijn element bij de Oranjemolen. Bij het water, langs een drukke scheepvaartroute en met in de verte industrie. Het nationaal milieumonu ment keert terug in Vlissin gen op een locatie bij de Oran jemolen. foto Ruben Oreel De Delftse studente Christianne Kievit maakte een maquette voor de 'invulling' van Neeltje Jans. Drijvende expositie, jachthaven en congrescentrum van onze verslaggeefster DELFT - Met een beetje lef moet er van Neeltje Jans iets leuks te maken zijn. „Er zijn wel degelijk mogelijkheden, ook zonder een pretpark en zonder dat de natuur er wordt platgewalst", vindt de Delftse studente Christianne Kievit (25). Zij studeert vandaag (dinsdag) af op een ontwerp voor Neeltje Jans. Ingrediën ten: een drijvende expositie, uitbreiding van de natuur, een jachthaven en een con grescentrum met uitzicht op zee of Oosterschelde. De woonkamer in de Poot- straat in Delft is omgetoverd tot een kleine expositie over het project van de in Middel burg geboren en getogen aan komend architect. Op de keu kentafel staat een maquette van het totaalplan, aan het plafond hangt een ontwerp van het congrescentrum en op de grond liggen stapels teke ningen. „Het is allemaal een beetje uit de hand gelopen", zegt de stu dente. Ze doet bouwkunde, en hoefde strikt genomen voor haar afstuderen alleen een ge bouw te ontwerpen. „Maar dat staat er dan ook zo plompver loren, daar moet wat omheen. In mijn enthousiasme dacht ik: kom, ik maak ook een plan netje voor het gebied." Uitgangspunt is geweest, dat het idee voor alle partijen aan vaardbaar moest zijn. Recrea tie. educatie, wetenschap en kennis zijn dan ook allemaal in haar plan terug te vinden. „Ik wilde een prikkel geven voor wat er mogelijk is." Sensatie Aan zowel de Noordbeveland- se als de Schouwse zijde heeft ze een toegangspoort voor zien, zodat de bezoeker weet dat de 'sensatie van Neeltje Jans' gaat beginnen. De wind molens heeft ze naar de Oos- terscheldekant laten verhui zen. Daar wordt, met het world- fish-centre, de wetenschappe lijke kant gestalte gegeven. Daarnaast ligt een drijvende expositie, die nog nader inge vuld moet worden. „Het was heel verleidelijk dat uit te werken, maar dat heb ik toch maar gelaten." Met een treintje wordt de Oos- terschelde-kant met de Noord- zee-zijde verbonden. Daar heeft de studente het eigenlij ke afstudeerproject, een ge bouw, neergezet. Het leek haar een aardige plaats voor een congrescentrum, waar bij voorbeeld de kennis uit het world-fish-centre verspreid kan worden. „Daar moeten wel overnach tingsmogelijkheden in. Dat kan niet anders bij congressen van een paar dagen. Neeltje Jans is natuurlijk een unieke plaats. Je hebt er echt aan alle kanten uitzicht op de zee. Maar het ligt wél een beetje geïsoleerd." Op poten De architect in spe heeft het gebouw met 400 kamers op ho ge poten gezet, zodat vanaf de weg het zicht op de zee niet wordt ontnomen. Tussen de poten staan zalen, onder an dere congresruimtes en een restaurant. Ze zijn door een glazen gang met elkaar ver bonden. Congresgangers kunnen zich ruimschoots ontspannen. Het aangelegde natuurgebied wordt aanzienlijk vergroot, en aan de zuidkant van Neeltje Jans heeft de studente een jachthaven ingetekend. Ze vindt zelf dat het plan wel enige realiteitswaarde heeft. Over onderdelen wordt al na gedacht, en voor alles is een plek gereserveerd. „Maar het is fictief, en dat blijft het. daar ontkom je niet aan." Christianne Kievit heeft wel eens met de gedachte ge speeld dat haar ontwerp het ontwerp voor Neelje Jans zou worden: „Eerlijk gezegd lijkt het me doodeng als iemand zegt: kom, dat gaan we doen." Voorlopig zou ze al heel tevre den zijn als er een expositie zou komen van alle ontwerpen die ooit voor Neeltje Jans zijn gemaakt. Grote vraag is na tuurlijk wel. of het Topshuis daar groot genoeg voor is. van onze verslaggever MIDDELBURG - Delta Nutsbe drijven is verrast over het voor nemen van Rijkswaterstaat zout water uit de Noordzee in te laten in het Haringvliet. Daar mee komt de drinkwatervoor ziening in gevaar. Het nutsbe drijf voert met een pijpleiding zoet water uit het Haringvliet aan om de zoetwatervoorraad in de duinen bij Haamstede en Ouddorp aan te vullen. Directeur ir P. Stoter zei maan dag tijdens de aandeelhouders vergadering van Delta Nutsbe drijven niet op de hoogte te zijn van de veranderingen die Rijks waterstaat in het beheer van het Haringvliet tot stand wil bren gen. Aandeelhouders uit Goeree- Overflakkee lichtten hem in. „We zullen er onmiddellijk ach teraan gaan", verzekerde Stoter. „Ze hadden ons daar toch over moeten informeren." Getij Tot nu toe hebben de Haring- vlietsluizen steeds gefunctio neerd als een kraan om zoet ri vierwater naar de Noordzee af te voeren. De sluizen worden zo min mogelijk geopend, omdat zoet water een schaars goed is. Om de afzetting van met het ri- Ambulance-rit wordt duurder van onze verslaggever VLISSINGEN - De Centrale Post Ambulancevervoer Zee land heeft maandag besloten de tarieven voor de bemiddeling voor het regelen van een rit met de ambulance te verhogen met 4,15 gulden. Walcherenaren betalen nu nog 366 gulden voor een rit. In dat bedrag is een tarief opgenomen van 62.72 gulden voor het werk dat de centrale post in Vlissin gen moet doen om een ambulan ce op het juiste adres te krijgen. Elke ambulancedienst vervoert vervolgens de patiënt naar diens bestemming voor een prijs van rond driehonderd gulden. Het exacte bedrag verschilt per re gio. Overigens merken verzekerder- den in de praktijk niets van de verandering, omdat zowel de prijs van de rit als van de bemid deling direct met de ziektekos tenverzekeraars wordt afgespro ken en verrekend. vierwater meegevoerde veror-, reinigingen te voorkomen, ove weegt Rijkswaterstaat weer es getijbeweging in het Hanr,. vliet, het Hollandsch Diep enö| Biesbosch in te voeren. Anderhalf jaar geleden hebbg het dagelijks bestuur van depr- vincie Zeeland en verscheiden waterschappen daar al hun be denkingen tegen geuit. Tijdens de vergadering van Delta Nuts bedrijven zei Stoter dat het ink ten van zout water in het Hariy vliet betekent dat het nutst* drijf geen water uit deze afgesj» ten zeearm meer kan infiltrera in de duinen. Voor het opnies zout maken van het Haringvis moet een milieu-effectrappB tage worden uitgevoerd. zullen dan zeker bezwaar nu- ken", zei Stoter. Auto uitgebrand na botsing met vrachtwagen van onze verslaggever HULST - Ten gevolge van eei aanrijding op de kruising Vet. rekijker-Rijksweg-Grote Kreekweg in Hulst is maandy. middag omstreeks half tw« een personenauto volledig uitt- brand. De 64-jarige bestuurde van de personenauto uit Huls liep een polsbreuk op. De Hulstenaar, komend varu De Verrekijker, kwam op het kruispunt in aanrijding met r over de rijksweg rijdende tra ker met oplegger. Op het ra ment van de aanrijding waremj op het kruispunt aanwezige ve keerslichten buiten werking. Q bestuurder uit Hulst verleena vermoedelijk geen voorrang as de door een 31-jarige Maastncii ten aar bestuurde vrachtwagfj combinatie. Die liep hierbij blifc schade op. Vrachtwagen ter waarde van 80 mille gestolen YERSEKE - In de nacht vi zondag op maandag is in Yet seke een vrachtwagen ter waai de van ongeveer 80.000 guide gestolen. De wagen (bestem voor containervervoer) stond ge parkeerd aan de Molenpolder weg. Het betreft een Mercede Benz, kenteken BJ 43—NJ. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reac ties op in de PZC verschenen berichten, artike len of commentaren. Niet voor open brieven, gedichten en dergelijke. Anonieme inzendingen of stukken zonder duidelijke opgave van adres en woonplaats worden niet in behandeling geno men. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over geweigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. n 11 11111 Geit in dienst Als b en w van Goes de Haagse geit overnemen, na beëindiging van zijn werkzaamheden aldaar, kan het aardige beest in het Goese nog vele jaren vooruit en mist zo zijn gang naar het slacht huis. In Den Haag stelt men dat het onkruid daar minstens 50 cm hoog staat; Dat is nog laag, ze ker voor Goese begrippen: hier staat het zo'n één meter hoog. Dit wordt veroorzaakt doordat Goes moet bezuinigen. Dat men in deze tijd moet bezuinigen is nog wel te begrijpen, dat echter bepaalde gedeelten van de Goese polder uitblinken van netheid en als voorbeeld zouden moeten dienen voor de rest van Goes is vreemd. De pot is leeg, dat is dus pech voor de rest. Daarom is onze hoop nu geves tigd op de Haagse geit. N. Sprenkels Trumanstede 96-02 Goes Cas Hubregtse Het artikel over VCV -A jeugd- Cas Hubregtse geeft mij aanlei ding tot het maken van enkele opmerkingen. De rol die Hu bregtse in deze affaire heeft ge speeld is verre van fris, om maar niet te zeggen zeer onsmakelijk. Ik kreeg in het bewuste artikel op een vrij tendentieuze manier een (persoonlijke) veeg uit de Hubregtse-pan, nl. vanwege het vermengen van functies binnen de VCV. Wanneer je. zoals Hubregtse doet. zoiets aanhaalt, moet je duidelijk en compleet zijn. Dus bij deze de aanvulling op het Hu- bregtse-verhaal, de functies van de VCV-trainer: lid van de VCV (al 38 jaar), trainer eerste senio renselectie. voorzitter vetera- nencommissie, zeer regelmatig scheidsrechter bij jeugdwed strijden en stand-in in de kan tine (vult dus inderdaad de gla zen en sleept met kratten). Resumerend: een fikse vermen ging van functies. Laat echter één ding duidelijk zijn: ik dos het met veel plezier. Hubregtse heeft echter moeite: met die vermenging van func ties. Waarschijnlijk loopt hij me de daardoor rond als een, gefc streerde, verschrikkelijk mei zichzelf ingenomen kakelaar Geloof nu niet dat ik de illusie heb dat Hubregtse zich van d:t schrijven ook maar iets zal aan trekken. Natuurlijk blijft hij ver der orakelen. Waarschijnlijk tol in het bejaardentehuis toe. J. KapeSi Simon de VliegerlaanG Vlissinga V erkeersdrempels Naar aanleiding van uw artikd betreffende de Molenstraat Q Clinge, wil ik even het volgen® kwijt. Het is in ons 'democra tisch' landje wel erg slecht ge steld met onze gemeentebesb ren. Het is in Hulst en Oostburg precies hetzelfde, ze belovö rond de verkiezingen hun kie zers gouden horens, maar o «et als het zo ver is. Per toeval heeft ondergetekende vernomen van de chef gemee- tewerken dat in onze Dons straat verkeersdrempels zoude- komen, ter hoogte van Dorps straat 17 en Dorpsstraat 98. Ook wij zijn niet op de hoogtege steld van dit gebeuren. Kt wordt gewoon gedaan, terrv notabene in het verleden een tiegroep heeft bewezen dat de Dorpsstraat druk is, maar veil® Dat de mensen te beroerd zip. om voor de zebra-over-steel plaats te stoppen, is een ander verhaal. Ondergetekende hee". handtekeningen opgehaald, ons- dat iedereen tegen is. Liever geen drempel omdat t' ook nog nooit een ongeval is ge beurd door de onveiligheid, si- leen door menselijk falen ti moeten de bromfietsen eeö meer controleren: die scheur® door de straten. De Dorpsstraat veilig maken wordt door onder- getekende aan de gemeente be kend gemaakt. I. OosterM Dorpsstraat1 Bresk&

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 10