Jonge garde klopt aan de deur Ivo Spronkmans troeft Adriaan Janisse af PZC Leconte kan weer toveren op het gras Van Keulen verrast op NK De Bruijn vlindert naar Europees record Dubbelslag voor Arno Jongsma Europa Cup voor honkballers ADO Machielsen Nederlands kampioen J22 Voorspoedige start Reinaert-toernooi Jongsma en Schouw geven op districtskampioenschap tennis visitekaartje af wmmmmmmmmm ÉiÉil: SpOrt MAANDAG 21 JUNI 1993 2 13 In titelstrijd tennis van onze verslaggever Rob Kruitbosch TERNEUZEN - De jonge garde heeft de afgelopen week bij het Zeeuwse distrietskampioen- schap tennis aan de deur ge klopt. Veelvuldig kampioen en favoriet in de categorie BI Ser ge Carpentier struikelde al in de halve eindstrijd over de 19- jarige Arno Jongsma uit Hein- kenszand. Jongsma bleef op zijn beurt in de finale ook zijn 18-ja- rige trainingsmaatje Marcel Schouw uit Goes de baas. Was dit een incident of betekende de topklassering van beide talen ten een wisseling van de wacht de top van het Zeeuwse mannenlennis? De nieuwe Zeeuwse kampioen gaf in elk geval aan dat Carpen- lier niet langer onverslaanbaar is op de Zeeuwse tenniscourts. jongsma deed het binnen al eer der tijdens het Kersttennistoer nooi van Goes, dat hij op zijn naam schreef. Gistermiddag hield hij Carpentier uit de eind strijd door hem in de halve finale met twee keer 7-5 terug te wij zen. „Als ik van Serge win, kan de rest van onze trainingsgroep dat ook. Op de training krijg ik betere passings te verwerken dan hier het geval was", doelde de kersverse kampioen op de kwaliteiten van het gezelschap Zeeuwse tennistalenten dat sinds twee jaar onder leiding van trainer Jan-Willem Baars aan de weg timmert en ook in staat moet zijn iemand als Carpentier te verslaan. Reuzendoder De overwinning op Carpentier betekende een bevestiging voor zowel de trainer als zijn pupillen. Tot veler verrassing won de eer ste dan weliswaar de titel, de kwaliteiten van zijn dubbelpart- ner Schouw werden vooraf zelfs nog hoger ingeschat. De kam pioen manifesteerde zich als reu zendoder, maar de manier waar op Marcel Schouw de finale be reikte was nog indrukwekken der. De Goesenaar veegde in zijn partijen in de kwart- en halve-fi- nale regelrecht het gravel aan met respectievelijk Remco Maandag (6-4, 6-2) en Harald Schipper (6-3. 6-2). Een rugbles sure, zaterdag opgelopen in een dubbelpartij mèt Jongsma, le verde hem in de eindstrijd tegen diezelfde Jongsma te veel hinder op om op het beslissende mo ment vol uit te gaan. „Maar Arno heeft verdiend gewonnen hoor", haastte de verliezende finalist te zeggen. Voor de finale van het dubbel spel, waar beiden hadden moe ten aantreden tegen het duo Carpen tier/Vers traeten, meld den zij zich vanwege Schouws rugklachten echter af. Een weekje rust moet de pijn laten verdwijnen. HALLE (ANP) - Vijf jaar lang is Henri Leconte de meest beju belde verliezer in het tenniscir- cuit geweest. Zaterdag in Halle, op het Duitse Wimbledon, was hij publiekslieveling èn win naar tegen Andre Medvedev: 6-2 6-3. De niet geplaatste Leconte. nummer 141 op de wereldrang lijst. kon weer toveren op het Het deerde de bijna 30-ja- üge Fransman niet dat hij zater dag voor de finale tegen de Oe- srainer eerst nog Petr Korda in een partij van twee uur en drie sets had moeten uitschakelen. „Het is een heerlijk gevoel na vijf jaar weer een toernooi te win nen. Ik heb bovendien goed ten nis gespeeld. Twee partijen op lag, bijna vijf sets, is een goede voorbereiding op Wimble don, waar ik misschien wel een partijen kan winnen." Ilalle. Mannen, 675.000 gulden. Hal- finales: Leconte (Fra) - Korda (Tsj 2l 6-3 4-6 7-5, Medvedev (Oek/1) - Stark (VStl 7-5 7-6. Finale: Leconte Fra) - Medvedev (Oek/1) 6-2 6-3. Dubbelspel, kwartfinales: Oosting/ Dlhovski (Ned/Rus) - Braasch/Hom- brecher iDui) 6-7 6-3 6-4 Halve fina les: Baur/Golnner <Dui) - Oosting/Ol- hovski 6-3 6-7 7-6, Korda/Suk (Tsj) - Steeb/Kühnen <Dui) 4-6 7-6 6-4. Fi- nale: Korda/Suk - Baur/Göllner 7-6 5- 7 6-3. Manchester. Mannen, 550.000 gul den. Finale: Stoltenberg (Aus) - Ma- sur (Aus/4) 6-1 6-3. Dubbelspel, finale: Flach/Leach (VSt/4) - Kruger/Michibata (ZAf/Can /3) 6-4 6-1 Genua. Mannen, 520.000 gulden. Kwartfinales: Clavet (Spa) - Pisto- lesi (Ita) 6-7 6-1 6^4 Halve finales: Gustafsson (Zwe/3) - Sanchez (Spai 7- 66-1, Mus ter (Oos/1- Clavet Spa/56- 2 6-0 Finale: Muster - Gustafsson 7-6 6-4. Roehampton. Mannen, exhibitie. Becker (Dui) - Woodforde (Aus) 6-4 7- Marcel Schouw had te veel hinder van rugblessure om Arno Jongsma i bieden. de finale veel tegenspel te foto Oscar van Beest SCHARENDIJKE - De equipe van Sven Machielsen uit Uden- hout is dit weekeinde Nederlands kampioen zeilen in de J22- klasse geworden. De Brabanders wonnen vijf van de zeven ra ces die op het Grevelingenmeer voor de kust van Brouwersha ven werden gevaren. De ploeg Jongert uit Burch-Haamstede werd zesde, de H08 van Hubregtse uit Scharendijke werd zeven de en de equipe Garshagen uit Bruinisse finishte als vijftiende. Sven Machielsen maakte met zijn twee bemanningsleden de fa- vorietenrol meer dan waar. Ze wonnen met hun boot "Linke Loetje' op vrijdag tijdens zwaar weer beide races, zaterdag won nen ze twee van de drie etappes. Dankzij de eerste plaats in de eerste wedstrijd op zondag waren de Brabanders zeker van de eindzege. De ploeg Machielsen mag komende maand de Neder landse eer verdedigen op de wereldkampioenschappen in Dur ban (Zuid-Afrika). Vooral op vrijdag viel er te genieten van spectaculaire wedstrij den. Door de harde wind werden hoge snelheden bereikt. Er sloe gen enkele boten om en verschillende schepen liepen averij op. Eén opvarende moest de wedtsrijd staken met. een hersenschud ding. Hij kwam onzacht in aanraking met de giek. Beiden zien hun gemeenschap pelijke tennistoekomst met ver trouwen tegemoet. Het huidige niveau van het Zeeuwse man- nentennis willen zij daarbij op krikken door te zijner tijd door te stoten tot de A-lijst. „We zijn nu top in Zeeland", stelde Jongs ma, die echter spontaan in de lach schoot toen de landelijke positie van Zeeuwse mannen- tennis ter sprake kwam. „Dat stelt niets voor..." „Daarom moeten we proberen om op die A- lijst terecht te komen", vulde Schouw aan. Een aantal Zeeuw se tennissers op A-niveau zou in zijn ogen weieens een impuls kunnen geven voor het mannen- tennis in de provincie. Een eventuele weg naar de A- lijst ligt echter vol lastige obsta kels. Bij de kwalificatie-toer nooien speelt de factor geluk een niet te onderschatten rol. „Ik ga deze zomer eerst een aantal B- toernooien af. Gaat dat redelijk, dan probeer ik op te gaan voor die A-kwalificatie", maakte Jongsma duidelijk niet te over haast - en vooral niet ten koste van alles - te werk te gaan. Zijn opleiding aan de heao in Vlissingen, waarvoor hij de ko mende week nog tentamens moet afwerken, geniet de voor rang. „Tennis is leuk. maar school is belangrijker. Zeker voor later." Wild-card Bij een stap omhoog zullen Jongsma. Schouw en hun trai ningsgenoten zich volgens trai ner Jan-Willem Baars nóg meer moeten laten gelden. Niet alleen moeten de prestaties op BI-ni veau worden geconsolideerd. Baars hoopt dat zijn pupillen ook op een hoger plan de kans krijgen hun kwaliteiten verder te ontwikkelen. „Ik ga er van uit dat de Zeeuwse kampioen weer een wild-card krijgt voor het Schelde A-toemooi. Als het een beetje meezit, krijgen zelfs de nummers één en twee er een. Op zo'n manier krijgen ze een zetje in de rug. Het is belangrijk dat die jongens ruiken aan A-toer nooien. Spelen tegen mensen van een hoger niveau is goed voor de ontwikkeling", aldus Baars. De coach heeft zijn pupillen de laatste jaren zien groeien. „Ook fysiek. Ze moeten wel alles zelf doen. Mijn inbreng is niet meer dan een houvast." Vergeefse inhaalrace van winnaar van triathlon van vorig jaar van onze triathlonmedewerker IJZENDIJKE - Met Ivo Spronkmans uit het Limburgse Grevenbricht kregen de organi satoren van de negende VSB- triathlon van IJzendijke net ;een buitenlandse winnaar. Ivo Spronkmans bleef de winnaar van vorig jaar, Adriaan Janisse uit Westkapelle, en Jan Trom melen uit Roosendaal zevenen dertig en tweeën zestig secon den voor. De als favoriet getipte Canadees Marc Rajotte. die als student chemie stage loopt in Sas van Gent, bleef steken op een twaalf de plaats, het water van de Braakman legde Ivo Spronkmans de basis voor zijn overwinning. Met een tijd van 9.20 over 750 meter zwemmen bleef hij Bram van de Wege, Rob Magnee, Mare Rajot te en Sjaak de Kok ruim een mi nuut voor. Na 31 kilometer fiet sen kon Ivo Spronkmans met twee minuten voorsprong op Adriaan Janisse en Rob Magnee beginnen aan 7 kilometer lopen. Adriaan Janisse knabbelde nog ruim een minuut van zijn achter stand af, maar moest met 37 se conden achterstand de winst aan Ivo Spronkmans laten. Jan Trommelen uit Roosendaal liep de snelste tijd op de 7 kilometer en finishte als derde. Arjen Hartog uit Vlissingen, in training voor de hele triathlon, liep dezelfde tijd als Adriaan Ja nisse en kwam binnen op een vierde plaats voor de Belg Domi nique Brassart en Jan Bart Jas- perse. Rob Magnee, al maanden geplaagd door een liesblessure, viel bij het lopen ver terug. Opvallend was verder de come back van Mario Willems uit Ter- neuzen met een dertiende plaats. Mario Willems, enige ja ren uit het wedstrijdbeeld ver dwenen, bereidt zich voor op de veteranencategorie waar hij vol gendjaar aan kan deelnemen. Mario Willems komt dan onge twijfeld Frans Daalman tegen, die ondanks een griepje, de winst naar zich toe trok. Theo van Hal was de snelste veteraan bij het zwemmen in 11.22 en 22 seconden voorsprong op Frans Daalman. Vlak voor de wissel naar het lo pen pakte Frans Daalman de kop over en bouwde een voor sprong op van twee minuten. Theo van Hal behield de tweede plaats voor Jan van der Linden. Jaquelinne van Os uit Tholen was verrassend de snelste bij de vrouwen. Bij het zwemmen had Van Os nog een achterstand van twee minuten op de Belgische Katrijn Beck en Tina Kats uit Vlissingen. Katrijn Beek ver grootte haar voorsprong bij het fietsen tot drie minuten. Jaque linne van Os werkte die achter stand weg en won uiteindelijk in 1.39.50 en 15 seconden voor sprong op Katrijn Beek. Mark Blok uit Lewedorp nestel de zich als eerste junior met 1.27.39 op een zevende plaats overall. Uitslagen: 750 meter zwemmen; 31 kilometer fietsen; 7 kilometer lopen. Mannen: 1. Ivo Spronkmans, Gre venbricht, 1 24.39; 2. Adriaan Janis se. Westkapelle, 1.25.16: 3. Jan Trom melen, Roosendaal. 1.2541. 4. Arjen Hartog, Vlissingen, 1.26 40: 5. Domi nique Brassarl. Ath(B), 1.27.09:6 Jan Bart Jasperse, Oost Souburg. 1.27.32; 7. Bram van de wege, Philipmne. 1.28.13; 8. Sjaak de Kok, Lewedorp. 1.28.15; 9. Peter de Jong, Moerstra ten, 1 28.44. 10. Addy van de Broek. Roosendaal, 1.29.02; 11. Omar Roels. Hulst.1.29.51: 12 Mare Rajotte. Ca nada, 1.30.18. 13 Mario Willems, Ter- neuzen. 1.30.38; 14 Angelo Martens. Axel, 1 31.06; 15. Karei Meertens, Hoek, 1.33.02. Veteranen I: 1. Frans Daalman, Breskens, 1 30.22; 2. Theo van Hal. Middelburg, 1.32.36; 3. Jan van der Linden, Oostburg. 1.33.22; 4. Eddy Vink. Westdorpe. 1 33.38; 5. Pe van onze zwemmedewerker AMERSFOORT - In het tweede weekeinde van de Nederlandse zwcmkampioenschappen 50- meterbaan in Amersfoort heeft de Vlissingse Maartje van Keu len voor een goede prestatie ge zorgd. Op de 100 meter vlinder slag jaargang 1980 verbaasde zij viend en vijand door vanaf de start in hoog tempo weg te gaan. Zij hield het tempo vast en tikte verrassend als tweede aan in de Soede tijd van 1.11,74. Melanie Bos van het Middel burgse Luctor verbeterde tot keer toe het Zeeuwse re cord, Ze plaatste zich met de tijd van 1,06,41 als zevende in de A-fi- aale 100 meter vlinderslag waar in zij op de zevende plaats beslag legde in de nog betere tijd van 1-06,14. Op de 50 meter vlinder- bracht ze in de series het Zeeuwse record op 0.29,53 en reikte in de A-finale tot een vier de plaats: 0.29.63. Maartje van Keulen reageerde N afloop: „Ik was zelf erg ver baasd dat ik als tweede aantikte -n kon het bijna niet geloven. Ik ben tegen mijn gewoonte in snel ïeggegaan. Dat ik dat tempo ion volhouden, had ik niet ge dacht. Ik heb zilver en daar ben erg blij mee." Marlie Braber en Sandra Tem merman presteerden beiden op dit nummer beneden verwac fl ing. Marlie Braber presteerde echter op de 200 meter vrije slag seer prima door als vijfde te ein digen in een persoonlijke record- did. Braber kreeg als 'beloning' ecu uitnodiging voor de Jeugd Olympische dagen die over twee ^ken in Valkenswaard worden Sdiouden. Zij zal als lid van de nationale zwemploeg uitkomen op het onderdeel 4x100 meter es tafette. De Bressiaanse Ryan Verplanke was op de 100 meter schoolslag volop in de slag voor het zilver. In een bijzonder spannend slot waren de onderlinge verschillen nauwelijks waar te nemen. De elektronische tijdwaarneming wees Ryan Verplanke echter aan als vierde. Stormvogel-zwemster Constan- tia Martens behaalde op de 100 meter schoolslag bij de dames de 5e plaats en plaatste zich met de tijd van 1.17,53 voor de B-fi- nale. Daarin bereikte zij de vier de plaats. Eelco van Gemert moest op de 50 meter vrije slag genoegen nemen met de teleur stellende 14e plaats. De resultaten van de Zeeuwen wa- 50 meter vrije slag mannen all in: 14 Eelco van Gemert (STV) 0.25,62; 100 meter vlinderslag meisjes jaargang 1980: 2 Maartje van Keulen (STV) 1.11.74; 7 Marlie Braber iSTV1 16.21. 9 Sandra Temmerman (ZVS) 1.17,15; 100 meter vlinderslag meisjes jaar gang 1977: 6 Rvan Verplanke (ZVS) 1 09.83: 100 meter vlinderslag vrou wen: 7 Melame Bos (LUC) 1 06,41 (fi nale 1 06.14 Zeeuws record); 50 meter vlinderslag vrouwen: 4 Melanie Bos (LUC) 0.29,53 (Zeeuws record) A-fi- nale 4e in 0.29,63: 100 meter school slag meisjes 1977: 4 Ryan Verplanke (ZVS) 1.18.54, 100 meter schoolslag vrouwen: 5 Constanlia Martens (STV) 1.17,53 (B-finale 4e in 1 18,83), 200 meter vrije slag meisjes jaarga'ng 1980: 5 Marlie Braber (STV) 2.20.44. De triatleten rennen het water in 4;*-,i/m-'42 ran de Braakman. foto Oscar van Beest AMERSFOORT (ANP) - De dagen van Ada Kok moeten herleven. Dat zeggen ze altijd als het niet goed gaat met het Nederlandse zwemmen. Inge de Bruijn vindt dat het maar uit moet zijn met marginaal gespartel. Sinds haar kennismaking met het zwemfenomeen uit de jaren zestig, vlak voor de Olympische Spelen, is De Bruijn vast besloten haar bijdrage aan een wedergeboorte te leveren. De Barendrechtse staat in haar eentje. Er blijkt niet veel belangstelling om de plaatsen van Karin Brienesse. Ma rianne en Mildred Muis in te nemen. De Bruijn is dus gedwongen het alleen te doen. Dat deed de 19-jarige zwemster van Nautilus dit weekeinde tijdens de natio nale kampioenschappen in Amersfoort. De Bruijn verbeterde het Europees record op de 50 meter vlinder. Ze tikte aan na 27,53 seconden, een honderdste sneller dan de Francaise Cathérine Plewinski, vijf jaar geleden in Seoul. „Jammer dat dat geen nummer op de EK is", pruilde ze. De Bruijn was al recordhoudster op de korte baan. „Aardig dat de serie nu compleet is." Op de dubbele afstand mag De Bruijn echter als een van de favorieten voor een Europese titel gelden. Beter dan voorheen weet ze zich op de het eerste stuk te beheersen, waardoor het verval in de tweede helft van de race tot anderhalve tel beperkt blijft. Ze scherpte haar Neder lands record aan op 1.00.21. Dat is 36-honderdste sneller dan haar uit 1990 daterende record. Ze werd gefeliciteerd door Kok. die drie decennia geleden als vlinderslagspe cialiste van wereldfaam Olympisch goud en zilver be haalde. Het nationale record is goed voor de eerste plaats op de wereldranglijst van dit seizoen. Wat dat dan ook mag betekenen, want afgezien van de internationale titel- toernooien heeft de zwemelite maai" bar weinig wed strijdgelegenheid. De Bruijn en Wouda wonnen zes weken voor de Euro pese titelstrijd ieder vijf keer. Met name Wouda gunde zich nauwelijks tijd om even op te drogen. Amersfoort. NK. Mannen. 50 m vrij; 1 Van de Akker (AZ PC) 24.03. 2. Trompetter (DZPC) 24,20. 3 Hoeymans <PSV> 24,34. 100 m vrij: 1Van de Akker 52.24.2 Aartsen t VZC) 52,27,3. Hoeymans iPSVi 52,48. 400 m vrij: 1. Wouda (PSVi 4 00.57. 2. Aartsen (VZC) 4.05.12.3. Van de Loosdrecht (Kempvis) 4.05,99. 50 m rug 1. Van de Akker (AZ PCi 27.29, 2. Van Haandel iPSV) 27.86. 3. Gres- nigt (Zwemlust Den Hommel) 28.15. 200 m rug: 1 Wouda 2.08 49. 2. Sloeserwij 2.09.60. 3 Van der Zijden (Gouwe) 2.09.74. 50 m school: 1 Dekker (De IJseli 29.40. 2. Bakker iHoutnb) 29.93. 3 Van Rijn (Proface'DAWi 29,97. 200 m school: 1. Van Rijn (DAW) 2 19.66. 2 Kuipers iDWKi 2 24.03. 3. Wouda (PSV) 2 25.80 200 m vlinder 1 Van de Loosdrecht (Kempvis12.07.86,2 Marsman (Zijl /LGB) 2.08.06, 3. Wennekes (DWKi 2.09,52 Vrouwen. 200 m vrij: 1 Wiersma (Dolfijn) 2.05.99.2. Vlieghuis (Ar- ke-Dinkel) 2.06.16. 3. Silvester (AZ PC) 2.06.34. 100 m rug: 1. Van der Woerd (AZ PC) 1.04.62. 2. Westrik (Arke-Dinkeli 1 05,90,3. Vlieghuis (Arke-Dinkel) 1.06,35. lOOmschool: 1. Bulten (De Steun 1.13.06.2. Baans (Kempvisi 1 14,49.3. Groeneveld (Ar ke-Dinkel) 1.14,76.50 m vlinder: 1 De Bruijn (Nautilus) 27,53 Eu ropees record), 2. Postma iDZPC) 28,95,3. Baars (Dolfijn) 29,16.4. Melanie Bos (Luctor et Emergo) 29,63, 5. Pieterse (De Vrije Slagi 29.79. 100 m vlinder; 1 De Bruijn (Nautilus) 1.00,21 inat.record - bwp), 2. Baars (Dolfijn) 1.03,60, 3. Silvester (AZ PC) 1.04,36, 7. Bos (Luctor et Emergo) 1.06,14. 200 m wissel 1. Vlieghuis 2.22,97. 2. Tellegen iPSV) 2.23,42, 3. Mulder (PSV) 2 24,78. van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Serge Carpen tier is gisteren onttroond als Zeeuws kampioen tennis op buitenbanen. In de halve-eind- strijd op de Oude Vaart in Ter- neuzen, struikelde hij over out sider Arno Jongsma, die daarna in een teleurstellende slotpartij nogmaals voor een verrassing zorgde door clubgenoot Marcel Schouw af te troeven. Bij de dames in de hoogste cate gorie zegevierde Cora Cijvat over Kelly Bouman, maar Bou- man nam toch de beker mee naar huis als gevolg van het poulesysteem. In de halve finale stonden Car pentier en Jongsma tegen over elkaar en Harold Schipper en Marcel Schouw. Jongsma en Schouw triomfeerden beiden in straight sets. zodat een finale tussen de twee jeugdige repre sentanten van 't Halve Maantje het hoogtepunt van het toernooi moest worden. Dat werd het dus niet, voorna melijk omdat Marcel'Schouw, wegens een slepende rugbles sure niet zijn normale niveau be reikte, en later niet binnen de lij nen verscheen voor het spelen van de finale herendubbel-B. Zijn opslag, meestal een krach tig wapen, miste alle scherpte, terwijl hij daarnaast slechts spaarzaam zijn forehand doel treffend in stelling bracht, Jongsma. aanvallend ingesteld en soms voortreffelijk het ser- vice-volleyspel hanterend, be streed hem met snelle acties, en maakte gebruik van zijn uitste kend loopvermogen. In de openingsset beleefde Schouw, na een 2-0-achterstand, even een opleving, die hem een kleine voorsprong opleverde, maar Jongsma had toch het laatste woord: 7-5. De voortzetting van het gevecht bleek louter een formaliteit. De nieuwe kampioen reeg vlot de games aaneen tegen een rivaal die er al lang niet meer in geloof de; 6-0. Het prestigegevecht tussen Kel ly Bouman en Cora Cijvat werd een bijzonder aantrekkelijk schouwspel. Pure reclame voor het damestennis, met aan weers zijden van het net twee rivalen die niet bang waren 'in de fout' te gaan. en die het publiek van flit sende slagenwisselingen lieten genieten. Bouman schreef met gering ver schil (6-4), de eerste reeks op haar naam, de temperamentvol le Cijvat hield vervolgens toch nog zoveel controle over haar drives, dat ze twee maal achter een een zelfde score achter haar naam kreeg te staan Als winnares van deze partij kwam ze echter niet op de hoog ste trede van het podium te staan. Zaterdagavond had ze te gen Marjet Groenleer de partij met kramp moeten staken. Na telling van de gewonnen sets bleek Kelly Bouman de nieuwe titelhoudster te zijn. In de B2-klasse kwam MLTC-er Dennis de Jong, vanuit tweede positie aan het toernooi begon nen. na een slopende drie-setter tegen Sebastiaan Linnenbank. als de nieuwe titelhouder uit de bus. Linnenbank, de bedwinger van favoriet Stefan Steijaert, had voordien Koert van den Ak ker de doorgang versperd. De Jong had Pieter Potter een halt toegeroepen. Marjolein Meulenberg mocht aan het eind van de middag de felicitaties van Afke Hartog in ontvangst nemen. Dat gebeurde pas na een krachtmeting waarin ze al haar reserves had moeten aanspreken. Uitslagen H.E.-B1, halve finales: A.Jongsma-S.Carpentier 7-5,7-5; M.Schouw-H. Schipper 6-3,6-2. Fi nale: A.Jongsma-M.Schouw 7-5,6-0. D.E.-B1, poule; C.Cijvat-K.Bouman 4-6.6-4.6-4. K. Bouman kampioene na telling sets voor en tegen H.E.-B2, halve finales: S.Linnenbank-K.van den Akker 6-2.6-2; D.de Jong- P Pot ter 7-6,5-7.6-2. Finale: D de Jong- S.Linnenbank 2-6.7-6.6-4. D.E.-B2. halve finales: M.Meulenberg-E.La- brujère 4-6.6-2.6-0. A Hartog- M.Hee- ringa 6-4.6-1 Finale: M.Meulenberg- AHartog 5-7.6-2.7-6. H.E.-C1. halve finales: G.van Poecke-B de Barban- son 3-6.6-4,6-4; J Filius- R van Hous- selt 6-3.2-6.6-2 Finale: J.Filius-G van Poecke 6-2.6-1. D.E.-C1, halve fina les: A.Hartog-S.van Leeuwen 6-2.6-2; E.Grootenhuis- F Jonkers 6-3.7-5 Fi nale: A.Hartog-E.Grootenhuis 7-6.6- 1. H.E.-C2. P.Kouwijzer-I.Wouters 5- 7.6-3,6-3: J.d'Ilont-P.Vervaet 6-3,6-2. Finale: P.Kouwijzer-J.d'Hont 6-1.6-2. D.E.-C2. halve finales: W.Duits- Ch.van Leeuwen 6-3,6-4; A.van Straa- ten- N van Hecke 7-5,6-3. Finale: A.van Straaten-W.Duils 4-6,6-3,6-3. H.E.-D1, halve finales: B.Meulblok- M.Kokelaar 6-3,7-6; E.Nieuwland- R.Nagelkerke 7-6,6-4. Finale: E Nieuwland-B.Meulblok 7-6.6-2. D.E.-D1. halve finales: C.Janse- L.Brusse 4-6,7-5,6-2, 1 van Doorn- J Goedegebuure 6-0.6-7,6-4. Finale: I.van Doorn-C.Janse 6-3,6-2. H.E.-D2, R.Walpot-A.Korstanje 6-0,7-5; G.Roctus-.IJsebaart 6-1,7-5. Finale: G.Roctus-R Walpot 6-3,6-1. D.E.-D2, poule. Beslissende partij: L.van Loo- K Mellegers 6-2.7-6. K.Mellegers kampioene, na telling sets voor en te gen. H.D.-B, finale: S.Carpentier J Verstraeten-A Jongsma/ M.Schouw w.o. D.D.-B, finale: M.Meulenberg/M.Walraven-C.Cijvat /S.van Leeuwen 7-5.6-3 H.D.-Cl. fi nale: B.Bierma/R.van Housselt- J.Grevink/S.Linnenbank 4-6.7-6, 6-3 D.D.-C2, poule. Beslissende partij W.Duits/Ch.van Leeuwen-M Kats. A.van Straaten 7-5,6-2 H.D.-C2, fi nale: W.Crombeen/I.Wouters-E.den Broeder/S.Flipse 4-6.7-6,6-2 D.D.-D1 finale: C.Janse/J.Janse-S.Hamelink /M.van de Walle 1-6,6-3,6-3. ter Verhage, Westkapelle, 1.35.55. Ve teranen II: 1 Wim de Jonge, Bergen op Zoom, 1.42 09, 2. Sjaak Sinke, 1.47.07; 3. Oscar Rogge, Gent(B), 1.50.15. Veteranen III: 1. Julien Pol- fliet. Heusden(B). 1.47.21. Junioren H17:1. Mark Blok, Lewedorp, 1.27 39; 2 Dennis Florussen.Axel, 1.31.44; 3 Rens Lobbezoo, 1.35.37. Junioren H14: 1 JochemKuzee. St. Annaland; 1 30.12. 2 Jordy Meerman. Middel burg, 1.44.11. Vrouwen: 1. Jaquelinne van Os. Tho len. 1 39 50; 2., Katrijn Beck, St. NiclaasiBi.l 40 05: 3 Tina Kats, Vlis singen, 1 44.45 4. Annemiek van de Broek. Roosendaal, 1.45.54. 5. Ma rianne de Jonge. Goes, 1.49.48. Vete ranen I: Marijke Eckhardt, Roosen daal 1 48.25.2 Lenie van Kleven Oost- Souburg 1 56.52. Junioren D17: 1 Ni cole van de Schelde. Middelburg, 1.52.43; 2. Sarian Kosten, Breskens, 2.00.40 Junioren D14: 1. Jamie Scherbeijn, Ijzendijke, 2.00.42, RIMINI (ANP) - Voor de eerste keer in driejaar heeft een Nederland se honkbalclub de Europa Cup voor landskampioenen veroverd. Data Circuit ADO versloeg zaterdag in Rimini titelhouder Cari Parma. De tandem Patrick Klerx - Ken Brauckmiller was in de fi nale voor het als favoriet gestarte Parma te machtig: 4-1. Rimini (Ita). Europese beker voor landskampioenen. 0 0 1 8 innings) 4-2-9-0, Cec- finale DATA Circuit ADO (Nedi - Parma (Itai 4-1. ADO 002000020=4 Parma 0 Werpcijfers ADO: Klerx 11-5-7-0; Parma: Fulvio Valle d caroli (1 inn.) 2-01-2. Homerun ADO: Brauckmiller 3e inn. 1 man). Madrid. Europese beker voor bekerwinnaars. Skelleftea (Zwe) - Neptunus 4- van onze tennismedewerker HULST - Het openingsweekein de van het Reinaert-tennistoer- nooi is ondanks een groot aan tal drie-setters voorspoedig verlopen. Een gegeven dat de wedstrijdlei ding een zucht van verlichting deed slaken, want het toernooi zit zo vol dat een dag slecht weer desastreus voor het verloop is. De kleine honderd partijen die werden gespeeld leverden en kele verrassingen op. Uitslagen. DEC: A.Hoek-S.Verberck- moes 6-7 6-4 7-6. HEC1: J.L Deltour- H.Smolders 7-5 6-4; R.van Remortel- M Leenknegt 7-5 6-4; J .Zeegers- S Verstraeten 6-4 4-6 6-4; N.de Koster- N.van Remortel 6-2 (i-3. HEC2: E Heijndrickx-J P de Bakker 6-4 6-2. Tweede ronde: J Trap-G Verstrae ten w o W Crombeen-M.de Bot 5-7 6- 3 6-4; E.Antheunis-S.van Bunder 3-6 6-3 7-5; H.J.Lapidaire-Th.Misseghers 7-6 6-2: P Vervaet-W.de Roeck 6-0 6-0: 1 Woulers-P.van Limmen w.o.; R.de Witte-E.Lokken 6-0 6-2, K Kommers- M Pieters4-6 6-16-1. DED1: L.Lensen- S.Mulder 6-4 4-6 6-4. P Tak-L.Kool 6- 2 6-3: S.Neve-L. Voorbrood 6-1 6-3; T.Stomp-M.Lambert 6-1 6-1. HED1: G.Roctus-E.van Pamelen 6-1 6-3; A.Schakel-R.Bijsterveld 6-1 7-6; N van de Starre-R.de Burger 3-6 6-4 6- 3; F.Vlassenrood-A.Vreeke 6-2 5-7 7- 5; J.Gussenhoven-T.Bun w o E Schelfhout-J Alberda w.o. Tweede ronde: J P.de Bakker-F.Vlassenrood 6-3 5-7 6-2. DED2: J.van Looij-A.de Bruin 6-0 6-2; R.Scheele-V.van Tie nen 6-0 6-4. HED2: J Neve-L.Verbunt 7-5 7-5: A.van Dijk-J Smet 6-4 6-2; R.Fassaert-W.Calluij 6-4 6-4; P.Bou- man-R Blommaert 6-0 6-7 6-4; M.Schetïers-J.v.d.Staal 6-2 5-7 6-2; M.Quaak-G.Huisman 6-1 6-1; L.Tie- leman-C.Verhage 6-1 6-1 J.Govaert- C Cleijman 3-6 6-2 6-2; E.Nachtegael- Eric Scheele 6-1 6-3 DEE: STriest- I Martens 6-2 7-5; D van Eerden- burgh-M d'Hooghe w.o; J.Gijsel- Chr Biesbroeck 5-7 6-3 6-4. D de Kort- 5 Baart 6-2 6-1. Kwartfinale: P.Wil- lems-D.van Eerdenburgh 6-1 6-2. HEE: W.Bouwens-L.Ingels 6-3 6-0. E.Verheijden-T.Verwer 5-7 6-3 6-1 Tweede ronde: L.Verbunt-W.Bou- wens 6-3 6-4; J Blanckaert-E.Verwer 6-0 5-7 6-4; R.Biesbroeck-J.de Kort 5- 7 6-3 6-4; P.d'Hooghe-E.Verheijden 7- 6 4-6 6-2. HDC: Deltour/Verstraeten- Lammens/Vreeke 7-5 6-2; Van Re- mortel/Van Remortel-Lapidaire/ Schurink 6-1 4-6 6-3; Heijndrickx/As- selman-Thans/Trap 1-6 6-2 6-4; Van Pecke/De Koster-De Klerk/Vervaet6- 4 6-3. DDD1: Voorbrood/De Moor- Schansema/Reinarz 6-3 6-0. HDD1: Kool/Kegels-De Bakker/Everaerl 7-5 6-2. GDD1: Mulder/Michielsen- Scheele/Scheelc 7-6 6-1. Tweede ron de: Begijn/Provoost-Veenstra/Van de Voorde w.o.. GrootVSchelfhout- Van Tiggelen/Barneveld 6-0 6-2. Kool /Nanna-SteijaerVRodrigo 3-6 6-3 6-0. DDD2: Steijaert'd'Haens-Lensen'Ne- ve w.o Van GoethenvAdriaansen- Biesbroeck/Van Eerdenburgh 6-1 6-1: Vantricht/Krijger-De KortCleijman 6-2 6-4; BonteLammens-Van de Voorde/Baart 6-2 6-3: Gijsel/Everts- Schleibach/Verstraeten 1-6 6-4 6-4: Adriaansens/Dieleman-Broeckaert Roelands 6-3 6-0. IIDD2: Verwer.'Bou- man-Leeraert/Van Drongelen 6-3 2-6 6-4; Vlassenrood/Verbunt-De Saeg- her/Verwer 6-1 6-2. GDD2: Eshuis'Es- huis-Burggrave/Broekmans 1-6 6-4 7- 5. Fassaert/Fassaerl-Baart/Van der Goes 6-3 7-5; Van Jole/Tieleman- Triest/Bonte 6-4 6-3: Mattens/De Saegher-Van de Voorde/Verheijden 6- 1 5-7 6-1; Everts/d'Hooghe-De Kort/ Lensen 6-0 6-2. Tweede ronde: Len- sen/Cleijman-Van Jole/Tieleman 6-2 6-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 25