Johan Cruijff weer held op slotdag Come de Bruin een eigenwijs talent Krajicek begint op Wimbledon I Miriam Oremans was één set beter dan Navratilova Wimbledon wil in alles de beste zijn Barcelona grijpt net als vorig jaar kampioenschap MAANDAG 21 JUNI 1993 sport UADRID (ANP/GPD) - Voor de lerde opeenvolgende keer is Jo- ian Cruijff met Barcelona kam- lioen van Spanje geworden, ivenals vorig seizoen dankte lij het succes op de slotdag van Ie competitie aan Tenerife. In en dramatische herhaling ver- peelde Real Madrid op het Ca- iarische Eiland opnieuw zijn oorsprong. De 'Koninklijke' erloor op Tenerife met 0-2, larcelona won thuis met 1-0 an Real Sociedad. In de laatste redstrïjd raakte Real daardoor iet pluspunt kwijt, ohan Cruijff had zaterdag al elfverzekerd verklaard ervan vertuigd te zijn, dat Tenerife an Real zou winnen en dat zijn tfarciano Vink vil toch bij \jax blijven IMSTERDAM (ANP) - De kans sgroot dat Marciano Vink toch ij Ajax blijft. Vorige week praken beide partijen opnieuw iet elkaar. De speler beraadt ich nu over het laatste aanbod, 'olgens Rob Jansen, zaakwaar- emer van Vink, is het verre van itgesloten dat Vink zijn verblijf i Amsterdam verlengt. „Het iet er niet slecht uit", verklaar- e Jansen. „Mogelijk dat begin eze week een beslissing wordt enomen. Berichten als zou ink zijn uitgekeken op Ajax ijn absoluut onjuist." ink verbleef dit weekeinde met ansen in Barcelona. Jansen as daar om de transfer van Ri- ird Witschge naai' Bordeaux af ronden. Vink zei onder meer iet Cruijff te hebben gesproken, 'aarover wilde hij niet zeggen, olgens Jansen is van de kant an Barcelona geen belangstel- ng voor de middenvelder. Wel ebben zich enkele Italiaanse lubs gemeld voor Vink. aast Vink heeft ook Davids zijn jntract bij de Amsterdamse ub nog niet verlengd. club Real Sociedad opzij zou zet ten. Zo gebeurde het ook. Cruijff, na afloop van de verrassende ontknoping, die in heel Spanje alle voetballiefhebbers aan de tv of aan de radio gekluisterd hield: „Ik heb geen seconde aan dit re sultaat getwijfeld. Wij hebben dit seizoen het beste gespeeld en verdienen dus dit kampioen schap. We hadden de titel al veel eerder moeten binnenhalen, maar slordig spel van onze kant heeft dat verhinderd. Gelukkig bestaat er nog rechtvaardig heid." Het was een ongelooflijke imita tie van het vorige seizoen, waar in Real op de valreep met 2-3 ver loor in hetzelfde stadion, na aan vankelijk met 2-0 te hebben voorgestaan. Dat kostte Been hakker en aanhang destijds ook de titel. En de coach de kop. Benito Floro, die het voetbal op welhaast wetenschappelijke wij ze benadert, moest de misser van Beenhakker goedmaken. Hij sneuvelde op dezelfde ma nier. Nadat hij eerder in de week, ten koste van Barcelona, de fi nale van de strijd om de natio nale beker had bereikt. En nadat hij 22 wedstrijden in de competi tie (sinds 20 december) zonder nederlaag was gebleven. Real Madrid werd in 1990 voor de laatste keer kampioen. Dat was toen de vijfde titel op rij. In Barcelona is zelden een coach zo succesvol zijn geweest als Cruijff. Vorig seizoen veroverde hij met de Catalanen, voor de eerste keer, zelfs de Europese be ker voor landskampioenen. In Wembley werd Sampdoria door een doelpunt van Koeman ver slagen. Dat was het absolute hoogtepunt. Onder druk Dit seizoen leek een grote prijs" uit te blijven, de winst van de weinig zeggende Super Cup ten koste van Werder Bremen ten spijt. Cruijff kwam zowaar onder druk te staan. De uitschakeling door CSKA Moskou in de twee de ronde van de strijd om de Eu ropa Cup I, waardoor de Cham pions league werd gemist, werd hem zwaar aangerekend. De be- kemederlaag tegen Real Madrid eveneens. Op de valreep bracht Tenerife uitkomst. Door de overwinning met 2-0 bereikte de ploeg van oud Real-speler Valdano in het vierde seizoen op het hoogste ni veau voor de eerste keer Euro pees voetbal. Dat ging ten koste Johan Cruijff (r) feliciteert Juan Carlos Rodriguez met het behalen van het kampioenschap. van Atletico Madrid, dat buiten alle prijzen viel. De zege, met doelpunten van Dertycia en Charo. kwam vrij ge makkelijk tot stand. Real kreeg slechts enkele kansen via de Chileen Zamorano, die kort voor tijd wegens slaan uit het veld werd gestuurd. Gomez, verdedi ger van Tenerife. moest na twee keer geel eveneens vertrekken. Uitblinker bij Tenerife was doel man Augustin, die enkele jaren geleden in Madrid op de bank zat. Stoitsjkov Barcelona, nu dertien-voudig kampioen, dankte de zege aan Stoitsjkov. Tussen het missen van een serie kansen door trof de Bulgaar één keer het doel, zijn twintigste treffer van het sei zoen. Real Sociedad deed ver woede pogingen gelijk te komen. Oceanu. die een dag eerder met Portugal tegen Malta had ge speeld. was drie keer dichtbij een doelpunt. De voortreffelijke doelman Zubizarreta redde steeds. Twee Nederlanders stonden in het veld op het moment dat de titel een feit werd. Uiteraard de vaste kracht Koeman, maar ook Richard Witschge. Hij kwam kort voor tijd de uitblinkende Laudrup vervangen. Het was het laatste officiële optreden van de oud-Ajacied voor de Catalanen. Volgend seizoen speelt hij in Frankrijk voor Bordeaux. De uitslagen van de laatste speel dag: Burgos-Osasuna 1-0, Deportivo La Coruna-Rayo Vallecano 1-1, Tene- rife-Real Madrid 2-0, FC Barcelona- Sociedad 1-0, Gijon-Sevilla 1-3, Alba- cete-Celta Vigo 1-0, Valencia-Oviedo 2-0. Logrones-Cadiz 1-0, Bilbao-Espa- nol 2-0. Atletico Madrid-Zaragoza 2- 2. Eindstand: FC Barcelona 38-58, Real Madrid 38-57, La Coruna 38-54. Va lencia 38-48, Tenerife 38-44, Atletico Madrid 38-43, Se villa 38-43, Bilbao 38- 40. Zaragoza 38-35, Osasuna 38-34, Celta Vigo 38-34, Sociedad 38-34, Gij- on 38-34, Rayo Vallecano 38-33, Lo- grones 38-33, Oviedo 38-32, Albacete 38-31, Espanol 38-29, Cadiz 38-22, Burgos 38-22. Nationaal record kogelstoten tijdens Memorial in Hengelo IENGELO (ANP) - Erik de ruin noemt zichzelf eigenwijs, ijn zusje Corrie vindt zichzelf eel erg eigenwijs. Voor de dis- uswerpende en kogelstotende imilie uit Hardinxveld-Gies- endam, die vooral de eigen weg olgt in de Nederlandse atle- iek, was de fraaie zondag van e Adriaan Paulen Memorial edenkwaardig. Hij een worp an 67,06 m, zij een nationaal re- ord met de kogel van 18,12. 'orrie de Bruin, zestien jaar >ng, stootte de 18,12 in haar i'eede poging. Het was tien een- meter verder dan Ria Stalman ijuni 1984 in San José, een paar laanden voor haar gouden 'orp met de discus tijdens de ilympische Spelen van Los An des. Stalman zat nu op de tri- me, zei grappend dat ze ween- 6 van binnen bij het verlies van aar record en voegde toe: „Ver- eet niet dat ik destijds 32 was, ree keer zo oud als De Bruin 1L" ietgeen het predikaat talent bij e nieuwe recordhoudster allure eeft. •e juniore versloeg Deborah taant en Jacqueline Goor- :achtigh, die allebei al langer de nationale top behoren en eiden dichtbij de A-limiet 7.80) voor het WK in Stuttgart ijn geweest. Dunant bleef daar- an in Hengelo vier centimeter Arbitragezaak Vesterhof litgestéld INDHOVEN (GPD) - De arbi- ragezaak Hans Westerhof eon- raPSV, die vanmiddag in Zeist w dienen, is afgeblazen. Voi ds mr. Eric Vilé, de raadsman W Westerhof, is er nog uitzicht Hen oplossing in het conflict assen beide partijen. „Wij ho rn het overleg dinsdag af te tonen ronden," aldus de '•rechtse jurist. tas Westerhof werd tien dagen Öeden de laan uitgestuurd als taercoach van PSV. De 44-ja- $e Achterhoeker nam geen ge- **gen met het ontslag en eiste tatop arbeid. Via Vilé heeft hij E onttroonde landskampioen •'•Eindhoven het voorstel ge tal een meerjarige verbintenis hem aan te gaan als hoofd Weidingen. °at is een optie," laat Vilé we- Het vroegere bestuurslid be- voetbal wil verder niet in tail treden. „Maar- Westerhof juin ieder geval bij PSV aan de tablijven. Hij wil niet zomaar taheid nemen met een afkoop- verwijderd, Goormachtigh eer der dit seizoen drie centimeter. Drie nationale toppers bij het kogelstoten, dat is in Nederland wel eens anders geweest. De Bruin weet nog niet eens of ze naar het WK (augustus) gaat. Enkele weken eerder is in San Sebastian het EK voor junioren. „De kans dat ik daar in de prij- zen val, is natuurlijk groter dan in Stuttgart, waar ik nog maar moet afwachten of ik de finale haal." Een beslissing over haar pro gramma nam ze nog niet. Broer Erik wil zich er ook niet mee be moeien. „Ze is geen acht meer. Bovendien is ze nog eigenwijzer dan ik. Feit is dat deelneming aan beide evenementen erg zwaai- is." Wandelen „Ongelooflijk", oordeelde Erik over Corrie. Hoewel, zei hij later, hij zijn eigen prestatie eigenlijk verrassender vond. De nummer twee van het laatste WK won het discuswerpen met 67,06 meter, de tweede worp van het seizoen. De Bruin voelt zich de laatste tijd een beetje slap. De lym feklieren zijn opgezet. „Soms ben ik al een moe na een kwar tiertje wandelen." Voluit trainen is onmogelijk, De Bruin heeft wat steun aan anti biotica en hoopt maar dat de klachten vanzelf verdwijnen. „De dokter heeft het profiel on derzocht, maar geen virus kun nen vinden. Je hebt keurig ge leefd, kreeg ik te horen." Zijn eerste worp, van ruim 65 meter, verraste hem al behoorlijk. De tweede, van 67,06, was de ge renommeerde Duitsers Riedel (wereldkampioen.) en Schuit (wereldrecordhouder) te veel. „Ik ben erg tevreden. De wed strijd is wel niet zo belangrijk, maar de afstand is goed en Duit sers verslaan is altijd leuk." Als kind (Erik en Corrie verschil len veertien jaar) volgde het Corrie de Bruin beleefde in Hengelo een historische dag: de junioren verbeterde met de kogel het nationaal record dat nog op naam stond van Ria Stalman. foto ANP LONDEN (RTR) - Richard Krajicek speelt vandaag (maandag) de openingspartij in het tennistoernooi van Wimbledon. De sterkste speler van Nederland begint om eén uur 's middags op baan 2 tegen de Zweed Nicklas Kulti. De echte opening van het toernooi, op het centre court, waar de titelhouder (Agassi) volgens traditie de eerste wedstrijd speelt, is pas twee uur later. Op de eerste dag is de Nederlandse inbreng op de hoofdbanen groot. Siemerink verschijnt op het centre court. Haarhuis op baan 1 en Krajicek dus op baan 2. Het programma (met de Nederlanders) v vandaag: Centre court: 15.00 uur: Agassi VSt/8)-Karbacher (Dui), Stich (Dui/6)-Sie- merink (Nedi. Baan 1: 15.00 uur: Courier (VSt/3)-Pozzi tlta). Gabriele Sa- batini Arg/4)-Carroe Cunningham (VSt), Chang (VSt/12I-Haarhuis (Ned) Baan 2: 13.00 uur: Krajicek (Ned/9)-Kulti (Zwei. Magdalena Malejeva (Bul/lOi-Leila Mesjki (Geo), Edberg (Zwe/2)-Rusedski (Can), Lon McNeil (VSt)-Amanda Grunfeld iGBri. Baan 4, tweede partij: Eltingh (Ned)-Ros- set(Zwi). Baan 5. derde partij: Schultz(Ned)-TarabiniiArg) Baan 10, vier de partij: Costa (Spa)-Wibier iNed). Veiligheid voor alles LONDEN (GPD) - Het decor van Wimbledon begint iets van haar onschuld te verliezen. Veiligheidsagenten en prikkel draadversperringen rukken langzaam maar zeker op en ver dringen dat eeuwige beeld van de aardbei met room. De leden van de All England Club zijn in gedachten al bij de eerste bommelding als het toernooi (vandaag, maandag) nog moet beginnen. De gasten die zondag de 'heilige grond' aan de Church Road betraden, kregen al meteen een stencil in handen geduwd Over het hoe en wat bij een eventuele ont ruiming als gevolg van een bommelding. De pers werd in een speciaal schrijven verzocht om geen ruchtbaarheid te geven aan valse meldingen, die elk jaar on herroepelijk weer komen en die tot veel verwarring en chaos leiden. Op een nog leeg park krioelde het gisteren van de mensen in uniform. Honderden veiligheidsagenten doken op uit alle hoeken en gaten. In veel gevallen ging het om oefeningen, die via de geluidsinstallatie werden aan- en afgekondigd. Wimbledon zonder publiek leek gisteren op een vesting. De gekrulde prikkeldraad op de omheining van het park - niet eerder zo nadrukkelijk aanwezig - bevestigde dat beeld. Het aantal veiligheidsagenten is in vergelijking met vorig jaar vervijfvoudigd. Dat betekent dat er twee weken lang zo'n duizend "guards' zullen posten op en rond de 'groene kathe draal'. Dat kan alleen een goed florerend bedrijf, zomaar achthon derd mensen extra te werk stellen. Of het een garantie vormt voor een rustig verloop, is de vraag. Het incident rond Monica Seles, die enkele maanden geleden in Hamburg door een mes werd gestoken, heeft in elk geval voor een schokeffect ge zorgd bij de toernooi-organisaties En zoals met veel dingen wil Wimbledon de beste zijn. meisje al wedstrijden van de jon gen. Op haar elfde besloot Cor rie, scholiere op 4 HAVO met vandaag (maandag) nog een re petitie biologie waarvan ze lage verwachtingen heeft, zich se rieus te wijden aan kogelstoten en discuswerpen. Een keuze tot specialisatie maakte ze nog niet. Met ruim 54 meter eindigde ze later op de dag als zesde met de discus. „De concentratie was weg." Waar Erik tegenwoordig vooral zijn eigen weg gaat en vaak traint in Ierland, waar zijn vrien din woont, staat Corrie onder be geleiding van moeder Corrie. voormalig nationaal kampioene discuswerpen, en vader Barend. Erik geeft af en toe adviezen. „Verder heb ik geen inbreng. Corrie heet ook De Bruin en is mijn zus. Dat is het wel." Eerlij ker: „Ik ondersteun haar wel eens tijdens trainingen en geef adviezen bij wedstrijden." Voordeel voor de benjamin is, dat ze door haar broer gemaakte fouten in het verleden kan ver mijden. Erik pikte de juiste me thodieken pas op in 1984, toen hij 21 was. Corrie weet dat haar techniek uitstekend is, dat ze al leen sterker moet worden en wedstrijdervaring moet opdoen. Want ook voor haarzelf was de 18,12 geen echte verrassing. Vo rige week stootte ze de kogel van drie kilogram 20,52 meter. zie ook pagina 15 Bos naar EK-zwemmen in Sheffield AMERSFOORT (ANP) - De KNZB vaardigt een ploeg van twaalf zwemsters en twee zwemmers af naar de Europese kampioenschappen, die begin augustus in Sheffield wordt ge houden. Melanie Bos van Luctor et Emergo uit Middelburg verte genwoordigt Nederland op de 100 meter vrije slag en maakt een goede kans voor de Neder landse estafette-ploeg 4x100 me ter vrije slag. „Ik had er eigenlijk niet meer op gerekend. Ik wist dat om zeven uur de selectie be kend gemaakt zou worden en ben voor de zekerheid even ge bleven". zei de Vlissingse „Ik heb mijn vakantie maar afge zegd." De ploeg bestaat uit: Vrouwen: De Bruijn (Nautilus). Postma (DZPC), Brienesse (AZ&PC). Vlieghuis (Arke- Dinkel). Stokkers (AZ&PC), Melanie Bos (Luctor et Emergo). Van der Woerd (AZ&PC), Geurts (Dolfijn). Bulten (De Steur), Baans (Kempvis), Tellegen (PSV) en Westrik (Arke- Dinkel); Mannen: Wouda (PSV) en Van Dam (Zwemlust/Den Hommel) Miriam Oremans (links) moest in de finale van Eastbourne nog bui gen voor de routine van Navratilova. foto Reuter EASTBOURNE (ANP) - Eén set heeft Miriam Oremans beter tennis gespeeld dan Martina Navratilova in de finale van het tennistoernooi in Eastbourne. Het was mooi, maar niet ge noeg. De 36-jarige Amerikaanse van Tsjechische komaf groeide naarmate de wedstrijd vorder de en versloeg de twintig-jarige Brabantse tenslotte met 2-6 6-2 6-3. Oremans, nog niet geboren toen Navratilova op Wimbledon de buteerde. begon foutloos. Enigs zins tot haar eigen verbazing. „Ik was toch nerveus in het be gin, ik had nog nooit in een finale van een groot toernooi gestaan." De nervositeit werd echter ver drongen door de onbevangen heid van de speelster die niets te verliezen had. Na winst op de geplaatste speel sters Pam Shriver, Kimiko Date, Helena Sukova en Lori McNeil was het toernooi al geslaagd voor de nummer 42 van de we reldranglijst. „Ik ben natuurlijk geklommen", constateerde Ore mans na afloop, maar ik heb nog niet uitgerekend waar ik zal staan." Oremans heeft de weg omhoog in de eerste plaats via de weeg schaal gevonden. In de winter heeft ze keihard gewérkt aan haar gewicht, al stond er op de winderige banen van Eastbour ne nog altijd een flinke meid. let terlijk en figuurlijk. De strijd met de kilo's heeft haar moeite gekost. „Ik vond het in elk geval niet prettig, maar het was ge woon noodzakelijk." Vlekkeloos Het begin van Oremans in de fi nale was indrukwekkend Ze gunde Navratilova in haar eer ste opslagbeurt geen punt. Voor de Amerikaanse die tegenslag had kunnen wegslikken, was ze de volgende game ook al kwijt doordat Oremans stevig en scherp serveerde, als Navrati lova naar het net stormde en vlekkeloos volleerde. Oremans hield het de hele eerste set vol, maar vond in de tweede minder mogelijkheden op de ser vice van Navratilova. „Mijn ei gen service werd bovendien iets minder", lichtte ze toe. Het bleek in de zesde game van de tweede set. Navratilova brak, kwam op 2-4 en haalde ook de volgende twee spellen binnen. Het was niet alleen de opslag van Oremans die minder over tuigend werd. Van het moment dat zij een set binnen had en de zekerheid bezat in deze partij op te kunnen tegen Navratilova, die tien keer Eastbourne won. werd zij iets voorzichtiger. De brutaliteit, voortkomend uit de instelling mij-kan-niets-gebeu- ren, werd enigszins verdrongen in het gevecht om de punten. Toen bleek dat Navratilova. een paar dagen voor zij aan haar 21e toernooi van Wimbledon begint, nog altijd de jongste tennisster van 36 is. Het werd tevens duide lijk hoe onschatbaar waardevol ervaring is. Navratilova voelt geen druk en zeker geen rem mingen als zij een belangrijke partij kan winnen. In de derde set ging ze verder met de gretigheid en frisheid van een jonge meid. die weet dat haar vorm stijgt naarmate Wim bledon dichterbij komt. Eastbourne. Vrouwen, 575.000 gul den. Finale: Navratilova (VSt/li - Oremans iNed) 2-6 6-2 6-3. Dubbelspel, finale: Gigi Fernandez/ Zvereva (VSt/WRu/li - Novotna/Nei- land-Savtsjenko (Tsj/Oek/2) 2-6 7-5 6- I. Henk Vos gaat naar Sochaux LUIK (ANP) - Henk Vos, de Ne derlandse aanvaller van Stan dard Luik. zal volgend seizoen voor Sochaux spelen. De Franse club en Vos, voor wie ook be langstelling was uit Duitsland (Stuttgart en Duisburg), kwa men al eerder tot overeenstem ming. De clubs werkten in het weekeinde de laatste hindemis sen weg. Vandaag worden de handtekeningen gezet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 11