Peterson hoopt op rustig weer Topsport ook slopend voor een trainer FIFA wil hekken weg rond voetbalvelden Argentinië start stroef in strijd Copa America Verlenging eindigt met een doelpunt sport Deltaweek is hoogtepunt voor schipper van Blue Peter II Van Poppel nog niet fit NS eisen 40.000 gulden van voetbalvandalen Zomeravondvoetbal ZATERDAG 19 JUNI 1993 H 16 van onze verslaggeefster VEE RE - Wat zeezeiler Henk de Velde heeft gedaan, lokt Carel Peterson niet. Hij gruwt alleen al bij de gedachte om honderd dagen non-stop met een zeil jacht de wereld rond te varen. „De Velde is een avonturier, ik zoek het in kleinere uitdagin gen." Carel Peterson uit Veere gaat wel af en toe met het schip van zijn vader, de Blue Peter II, de zee op, maar hij geniet meer van een wedstrijd als de Delta- week, die zich voor een groot deel binnengaats afspeelt. Vo rig jaar won hij met zijn vijf koppige bemanning in de IMS 6 /7-klasse de 22e Deltaweek. „Dat we die Deltaweek hadden gewonnen, was een aardige bij komstigheid. Ik doe dit jaar (van 2 juli tot 11 juli) weer mee omdat het een gezellig en sportief eve nement is én omdat er altijd veel concurrentie in onze klasse is. Als we dit jaar onze Notedop-tro- fee moeten afstaan, is er echt niets aan de hand." Meedoen is dus belangrijker dan het winnen? Peterson zwijgt even, waarna blijkt dat hij op twee gedachten hinkt. „We zul len niet zonder slag of stoot de wisselbeker inleveren. Dat doet geen enkele zeiler. Iedereen pro beert zo secuur en efficiënt mo- GRONINGEN (GPD) - Jean-Paul van Poppel is nog altijd niet hersteld van zijn val in de voor laatste etappe van de Ronde van Spanje (half mei), waarbij hij enkele ribben kneusde. Hij ondervindt daarvan nog steeds zoveel hinder dat hij is afge stapt in de Midi Libre. Volgens Van Poppels zaakwaar nemer André Boskamp staat zijn start in de Tour echter niet op de tocht. Boskamp: „Van Poppel wil niet te veel risico's nemen met het oog op de Tour. Daarom is hij afgestapt. Vooral bergop, als hij aan zijn stuur moet trekken, heeft hij nog last van die ribben". Na een paar dagen extra rust gaat Van Poppel het maandag weer proberen in de Route du Sud. net als de Midi Libre een kleine etappekoers in Zyid- Frankrijk. gelijk een wedstrijd te zeilen. Dat zit in de sport opgesloten. Vakmanschap Peterson heeft er geen moeite mee als hij van een zeiler verliest die over meer vakmanschap be schikt. Bij de Deltaweek vorig jaar was de strijd in de IMS 6/7- klasse groot. Pas in de laatste wedstrijd, de Roompotrace. nam de Blue Peter II afstand van 't Schrijverke en Solution Too. „We hadden vorig jaar ook een fantastische bemanning", zegt de schipper. „De samenwerking tussen Rinus Hoogerheide. Roel Oosterhoff, de tweeling Pagee en René Goedbloed verliep soepel, van begin tot einde. Dat heb je nodig, want de Deltaweek is zwaar. We slapen ook gewoon el ke nacht thuis, niet in het schip. In de havens is het te lang te ge zellig". zegt hij lachend. „Vroe ger deed ik dat wel. maai' elke ochtend wil ik toch weer fit zijn." Uitgeslapen Alert en uitgeslapen moest de bemanning vorig jaar ook zijn tijdens de Roompotrace. De vloot had ongeveer 80 mijl met windkracht 8 af te rekenen. „Sommigen genieten ervan als het stormt. Mijn schip (type Pio nier 10) en ik houden toch van een rustiger weertype. We waren nog maar net weggeschoten toen er twee bemanningsleden zeeziek werden, een ander ver stuikte zijn enkel." Een vriend van hem wilde eens een 'echte wedstrijd op zee mee maken' en stapte bij Peterson aap boord voor de slotwedstrijd van de Deltaweek. Hij had vroe ger vaak met zijn vader gezeild, maar die ervaring was blijkbaar te lang geleden om hem van zee ziekte te vrijwaren. „Hij heeft weinig van de wedstrijd meege kregen. zo ziek werd hij. We zijn toch maar verder gevaren, met de eerste prijs als beloning. Eer lijk gezegd ben ik daar trots op." Ook dit jaar doet Peterson weer een beroep op dezelfde beman ningsleden. „We hebben nog geen enkele keer geoefend. In de winter ontdekte ik dat de mast gescheurd was. Dat is waar schijnlijk tijdens een storm on der de kust van Engeland ge beurd. Pas enkele weken gele den hebben we er een nieuwe mast op gezet." Peterson (43) heeft nog geen tijd gehad de nieuwe mast te testen. De Hovenier uit Veere heeft dit jaar nog maar amper drie mijl gezeild. „En dat was in een Opti- mistje. gewoon voor de grap. Voorgaande jaren begint met Pinksteren mijn zeilseizoen. Ik zit dan tot eind oktober bijna elk weekeinde op mijn schip. Nu kan ik zondag pas de Blue Peter uitproberen." Hoogtepunt Hij is niet bang dat zijn slechte voorbereiding hem opbreekt tij dens de Deltaweek. „Ook al oefe nen we geen enkele keer samen vóór de Deltaweek. we kennen elkaar goed en we maken van- tevoren afspraken. Ik heb al drie keer aan een volledige Delta week meegedaan en zo'n twintig keer aan de Zeelandwedstrij den." Met de openingswedstrijden van de Deltaweek. de Zeelandwed strijden in Zierikzee, begint voor Peterson het hoogtepunt van het zeilseizoen. Hij vindt dat met uitzondering van de Breskens- week' alle andere wedstrijden in de schaduw staan van de Zeeuw se week op de Oosterschelde en de Noordzee. „Zelfs de Noord- zeeweek in Scheveningen is veel minder interessant. Daar doen ongeveer 70 deelnemers mee. aan de Deltaweek zo'n 175 sche pen." Voor Peterson weegt de Delta week zwaarder dan een zon vakantie met zijn gezin. „Als ik daar tussen moest kiezen, zou ik aan de Deltaweek meedoen. Het is heerlijk om een hele dag met die jongens op het water te zijn. één te zijn met de natuur. Vooral als het minder hard waait dan vorig jaar, ik ben geen Henk de Velde. Ach, en we gaan toch wel op vakantie." Frans Thuys, Ellen van Langen en Christien Toonstra: een hechte drie-eenheid van onze verslaggever Cees Olsthoorn MAARTENSDIJK - Hij geniet nog steeds van de Gouden Race. Frans Thuys kan er geen genoeg van krijgen. „Het is dat me de tijd ontbreekt, anders had ik de video van die 800 meter al twee- of driehonderd keer gezien. Nu zal het een keertje of zestig zijn geweest. Nee, leren doe ik er niks meer van. Ik kijk puur voor het genot. Dan zak ik rustig on deruit op de bank, pak er een biertje bij en dan spoel ik ge woon de hele avond heen en weer." Dat mensen hem voor gek zullen verslijten, daar kan hij absoluut niet mee zitten. Met een brede grijns: „Ik doe dingen die ik leuk vind. Anderen gaan naar het ca fé, lezen een boek of borduren. Die zijn toch ook niet maf? In wezen doen we allemaal hetzelf de, namelijk iets waar we zin in hebben." Frans Thuys (37) ten voeten uit. De trainer/coach/begeleider van Ellen van Langen en Christien Toonstra doet bijvoorkeur din gen die hem boeien. Altijd ge daan trouwens. En met overga ve. Zeker waar het de sport be treft. „Ik heb vreselijk fanatiek gesport. Tennis, voetbal, bas ketbal. Ik wilde dolgraag de bes te worden, maar er was niemand die me vertelde hoe dat moest. Op een gegeven moment was ik die huis-, tuin- en keukentrai ners spuugzat. Ik dacht: ik koop een paar hardloopschoenen, ga keihard trainen en dan win ik vanzelf een medaille op de NK." Hij werd lid van AAC. ging boor devol ambities aan de slag, maar bleef uiteindelijk in de subtop steken. Mede door toedoen van trainer Bob Boverman kreeg hij wel een aardig idee van top sport. De huidige bondscoach midden- en lange afstanden én conditietrainer van tenniscrack Richard Krajicek haalde Thuys ook over om looptrainer te wor den: van een vrouwengroep. Nu, ruim tien jaar later, werkt hij nog steeds met vrouwen en kent de topsport weinig geheimen meer voor hem. Selfmade man Thuys is een selfmade man. Hij heeft zich nooit aan andere trai ners gespiegeld. Hij is altijd zijn eigen weg gegaan. Door ervaring- is hij wijs geworden. „Er bestaat geen opleiding voor toptrainer. Het allerbelangrijkste is feeling. Ik spreek collega's zelden. Als het al gebeurt, dan gaat het niet over training. Logisch, niemand klapt uit de school. Ik ook niet. Ik ga beslist nog eens boek schrijven over mijn filosofie be treffende training en topatle- PONTIAC (GPD) - De wereld- voetbalorganisatie FIFA wil dal alle hekken rond de voet balvelden in de naaste toe komst verdwijnen. Bij het wereldkampioenschap, dat precies over een jaar in de VS begint, zullen zich tussen de toeschouwers en het veld al geen hekken meer bevinden. De FIFA wil dat een norm maken voor alle internatio nale wedstrijden. „Je zet mensen niet achter hekken. Dieren zet je achter hekken", zei de secretaris-ge neraal van de FIFA. Sepp Blatter, gisteren in Pontiac in de Amerikaanse staat Michi gan, waar het organisatieco mité van het WK en de FIFA vooruitblikten op het toer nooi. Blatter wees op Enge land, waar men al begonnen is de hekken rond de velden te verwijderen. Volgens de FIFA-baas vergro ten hekken alleen maar de problemen als er in de sta dions rellen op de tribune uit breken. „Mensen kunnen geen kant op, wat tot gevaarlijker situa ties kan leiden dan zonder hekken". De veiligheidsfunctionaris van het WK'94, ex-FBI-agent Ed Best. voegde er aan toe dat Amerikanen geen hekken zouden aanvaarden. Hij zei „andere methoden" te zullen gebruiken om ongeregeldhe den te voorkomen. Blatter kondigde voorts aan dat de FIFA vanaf het WK'94 voor internationale kwalifica tiewedstrijden alleen nog sta dions zal accepteren waar alle toeschouwers kunnen zitten. Staanplaatsen worden verbo den. In de negen stadions waar het WK'94 zich zal afspe len, is dat al het geval. Veiligheid De Amerikanen zullen grote aandacht besteden aan de veiligheid van het toernooi. In samenwerking met de voet balbonden en politieorgani saties van vooral de Europese landen is al een uitgebreide inventarisatie gemaakt van alle mogelijke hooligans. Dui zenden namen van mensen die ooit zijn opgepakt voor voetbalvandalisme zitten al, compleet met foto, in de FBI- computers. Zij zullen Amerika niet inko men. Wie op een vliegveld ar riveert en op de zwarte lijst blijkt te staan, wordt volgens Ed Best onmiddellijk terug gestuurd. Omdat het vrijwel niet mogelijk is om op een an dere manier de VS binnen te komen, hoopt men zo het van dalisme in de kiem te smoren. Wie tijdens het WK wordt op gepakt zal direct het land worden uitgezet. Dat het systeem werkt bleek de afgelopen week bij het toernooi om de USA Cup '93, waaraan de VS, Engeland, Brazilië en Duitsland meede den. In Boston, waar Enge land zijn eerste wedstrijd speelde, werden enkele tien tallen 'geregistreerde' Britse hooligans opgepakt en op het eerste het beste vliegtuig te rug naar Engeland gezet. Tij dens de wedstrijden gebeurde niets. De WK-organisatie liet weten dat vrijwel alle wedstrijden uit de eerste ronde van het WK. dat op 17 juni 1994 in Chi cago begint, al zijn uitver kocht Ook voor de andere wedstrijden loopt de kaart verkoop uitstekend. In totaal zullen 3,5 miljoen mensen de 52 wedstrijden in Chicago, New York. Detroit, Washington, Boston. Atlanta. Orlando en Los Angeles (waar ook de finale gespeeld wordt) in levende lijve kunnen zien. Dat is een miljoen meer dan bij het WK van 1990 in Italië. Tweederde van het aantal kaartjes wordt in de VS ver kocht. het restant in de rest van de wereld. tiek. Maar ik zal het achterste van mijn tong niet laten zien. Ik geef mijn geheim aan niemand prijs." „Op mijn vakgebied heb ik de laatste tien jaar niks meer gele zen. Er zijn genoeg boeken waar in methodes staan waardoor je een hele goede atleet kunt wor den. Maar de meeste literatuur is geënt op de Oostduitse aan pak. Nou, we weten inmiddels wel dat die mensen hun hele sportleven tot hun strot hebben volgezeten met allerlei medica menten. Als ik het programina wat zij volgden door tien deel. dan kom ik nog uit op schema dat mijn pupillen niet aankun nen. Wat heb ik aan die informa tie. Ik werk met atleten die ge woon een boterham met kaas eten en die verder op basis van het minimum alles moeten doen. Ik probeer op het gebied van techniek, taktiek en menta liteit winst te boeken op anderen teneinde de fysieke achterstand te compenseren." Vertrouwen De samenwerking tussen de trainer en zijn atletes is geba seerd op vertrouwen en open heid. „Ik werk nu tien jaar met Christien en zes jaar met Ellen. Wij vertrouwen elkaar blinde lings, hebben geen geheimen voor elkaar. Ik weet alles van hen. zij weten alles van mij. Het is ook onderdeel van mijn filoso fie, dat je je pupillen door en door moet kennen. Alleen dan kim je optimaal met ze werken. Problemen of fricties worden ge lijk uitgepraat. Open en eerlijk. Dan kun je elkaar altijd recht in de ogen kijken." „Natuurlijk," windt Frans Thuys er geen doekjes om, „is onze relatie niet alleen puur za kelijk. Die is vooral menselijk. Kijk. je praat niet over verliefd heid. maar je houdt wel een beetje van je atleten. Je gaat zo intensief en close met elkaar om. Ik heb een hele sterke band met ze. Ze betekenen meer voor mij dan andere mensen." Manipuleren, benadrukt hij, komt in zijn woordenboek niet voor. „Ik ben heel direct in mijn benadering. Ik stel nooit eisen aan de mensen in mijn groep. Ik laat ze zien wat mogelijk is. zij maken de keuze. Ik zal atletes nooit vragen of ze meer wil trai nen. Dat moet van henzelf ko men. Ik werk met volwassen sporters, niet met kinderen. Dat zou ik ook niet willen. Want kin deren kun je manipuleren en dat wil ik per se niet. Ik laat mensen zelf kiezen. Tenzij ze bewust vra gen of ik het voor hen wil doen. Zoals Ellen en Christien. Die zei den: wij willen zo hard mogelijk lopen, jij bepaalt wat we daar voor moeten doen." UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen willen dat vier Groningse voetbalvandalen de schade terugbetalen die ze vorig jaar op het station van Zwolle aan een treinstel toebrachten. Doen de supporters dat niet, dan zal de NS het geldbedrag van 40.000 gulden terugeisen in een civielrechtelijke procedure. De vandalen werden op 11 juni in een strafzaak veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee weken voor het verstoren van de openbare orde en hun vernielingen aan de trein. Bovendien kregen ze 1.000 gulden boete, waarvan echter 750 gulden voorwaar delijk. Voor de NS is de uitspraak in de strafzaak een schrale troost, aange zien de schade vele malen hoger was dan de toegekende boete. Mocht de civielrechtelijke procedure echter succes opleveren, dan is de toegebrachte schade weer vergoed. De spoorwegen spannen de laatste tijd steeds vaker civielrechtelijke procedures aan. Ze doen dit overigens niet alleen tegen vandalen, maar ook tegen zwartrijders en graffitispuiters. Vindt de rechter in zulke gevallen dat de vordering moet worden voldaan, dan kan de deurwaarder in het uiterste geval beslag leggen op goederen of op het salaris van de aangeklaagde. De Argentijnse aanvaller Dario Franco brak na een halfuur in een duel zijn been. fotoAf Magere winst tegen Bolivia GUAYAQUIL (RTR) - Titel verdediger Argentinië is bij het toernooi om het Zuida merikaans kampioenschap, de Copa America, stroef van start gegaan. De openings wedstrijd tegen Bolivia werd met minieme cijfers gewonnén: 1-0. Het doel punt kwam in de 53ste mi nuut op naam van Batistu- ta. Voor de aanvaller was het de dertiende treffer in zijn vijftiende interland. Argentinië trad aan met vrij wel al zijn buitenlandse ster ren zoals Fernando Redon- do (Tenerife), Leo Rodriquez (Atalanta Bergamo) en Ba- tistuta (Fiorentina). De zege van Argentinië was echter nauwelijks verdiend te noe men. De ploeg van bonds coach Basile speelde slap en ongeconcentreerd. De sterke middenlinie van Bolivia domineerde in d< eerste helft. De Argentijnse defensie kwam voor de rus! een paar keer goed weg. Na de rust trok de favoriete ploeg het duel naai- zich toe Het leverde een serie kansen op. Alleen Batistuta had succes. Dario Franco is voor de rest van het toernooi uitgeseha keld. De middenvelder van Real Zaragoza brak na een hal! uur bij een aanvallende actie een been. Hij mist ook vrijwel zekerde WK-kwalificatiewedstrijden van Argentinië in augustus en september. Guayaquil (Ecu). Copa America, groep C: Argentinie-Bolivia 1-1) (0-0). 53. Batistuta 1-0. Toeschou wers: 12.000. Stand: 1 Colombia 1-2 (2-H, 2. Argentinië 1-2(1-0), 3. Bolivia 1-0 (0-1). 4. Mexico 1-0 1-2). Frans Thuys: als zij stoppen, stop ik ook. foto Wim Hendriks Een topsporter balanceert vaak op het randje van zijn fysieke en mentale mogelijkheden. De trai ner fungeert meestal als diens evenwichtsstok. Een verant woordelijke klus en lastig bo vendien. Zeker waar het een 'brekebeen' als Ellen van Lan gen betreft. Een kleine misreke ning kan de stok naar links of rechts doen overhellen en de Olympische kampioene dondert van de dunne draad. Zelfkritiek „Dat betekent dat ik altijd heel kritisch op mezelf moet zijn," knikt Thuys. „Zelfkritiek is het belangrijkste voor iedere trainer en tegelijk het moelijkste. Je kunt nog zo'n goeie trainer zijn, als je dat niet hebt ga je op zeker moment toch lelijk op je bek. Al les wat je doet moet je keer op keer evalueren. Je moetje steeds afvragen of je het goed hebt ge daan, of je geen details over het hoofd hebt gezien. Eén verkeer de beslissing of opmerking kan een hele voorbereiding op een bepaald evenement naar de knoppen helpen." ..Wat dat betreft is topsport voor een trainer net zo slopend als voor een atleet. Zeker als je twee pupillen hebt. Twee aparte men sen, twee verschillende indivi duen. Je hebt het plezier van die twee, maar ook de stress. Als je nagaat dat Ellen en Christien de laatste drie jaar (dus samen zes) bijna vier jaar geblesseerd zijn geweest, dan is dat ook voor een trainer heel slopend. Ik wil daar niet dramatisch over doen, ik wil er alleen maar mee zeggen dat Frans Thuys ook wel eens in een mentaal dalletje zit." Fouten „Als trainer mag je eigenlijk geen fouten maken. Bob Bover man zei ooit: 'Een atleet moet op het juiste moment in vorm zijn. een trainer moet altijd in vorm zijn'. Mooie opmerking, al is het natuurlijk onmogelijk. Iedereen maakt fouten, ik ook. Ellen en Christien accepteren dat. We praten erover, trekken er lering uit en daarmee basta. Zo gaan we met elkaar om." Thuys, Van Langen en Toonstra vormen een hechte drie-eenheid. In ieder geval nog tot de Olympi sche Spelen van '96 in Atalanta. Wat de toekomst ook brengt, nu staat al vast dat het einde van de samenwerking ook het einde van Frans Thuys als trainer be tekent. „Inderdaad." zegt hij re soluut, „als die meiden stoppen, stop ik ook. Dan heb ik er genoeg tijd en energie ingestoken. Dan is het tijd voor andere zaken. Kan ik eindelijk meer aandacht aan mijn gezin besteden en piano leren spelen." GENEVE (RTR/AFP) - Voor de eerste keer tijdens een groot ti- teltoernooi wordt bij het EK voetbal in Engeland (1996) een systeem met „sudden death" toegepast. Van de kwartfinales worden wedstrijden in de ver lenging beslist door het eerste doelpunt. Na de treffer is de wedstrijd meteen afgelopen. In dien de extra speeltijd van der tig minuten geen doelpunt ople vert, volgt alsnog de gebruike lijke strafschoppenserie. Het organisatiecomité van de Europese titelstrijd ging giste ren in Genève akkoord met het voorstel van een speciale werk groep. die een verhoging van de amusementswaarde van het voetbal tot doel heeft. Het dage lijks bestuur van de UEFA moet tijdens een vergadering half sep tember op Cyprus de wijziging in de regels nog bekrachtigen. Dat is slechts een formaliteit. Met het invoeren van sudden death wil de UEFA beide teams in de verlenging verleiden tot meer aanvallende acties. Te vaak wordt volgens de Europese bond in de extra speeltijd gegokt op de afsluitende strafschoppense rie. Veel trainers zouden hun spelers hiervoor opdracht ge ven. Een nederlaag via straf- Scheidsrechters gepromoveerd MIDDELBURG - Aan het eind van een voetbalseizoen worden kampioenschappen en promo ties gevierd. Dat geldt ook voor de scheidsrechters. De volgende Zeeuwse scheidsrechters zijn gepromoveerd naar groep 1: Zaterdag: Alwin Don en Kees Ha- rinck; naar groep 2: Rini Bruijnooge, Rini Vroegop en Ron Speetjens; naar groep 3: Ruud van Diemen en Jos van de Graaf; naar groep 4: Cor Bak ker, Arthur Sardjoe. Ron van Kan en Wil van de Water. In het zondagvoetbal zijn de promo ties iets beperkter: naar groep 2: Vin cent Roetenberg en Hans Stol'fijn en naar groep 4: Rene Boot, Wil Mannis sen, Peter Scherpenisse en Gerard Telieman. schoppen zou de verlies coach in de publieke opinie: der schade berokkenen. Hei ganisatiecomité van het. EK sloot tevens het sportieve drag van de teams in de voon de te belonen. Indien twei meer ploegen op alle fronten lijk eindigen in de groep be: het aantal punten in hetkla ment om de Fair Play Cup kwalificatie. De sportiviteitsprijs werd vi jaar bij het laatste EK in Zwe gewonnen door Nederland, in de halve eindstrijd via st schoppen werd uitgeseha) door de latere kampioen D« marken. Het EK in Engel: wordt van 7 tot en met 30: 1996 gehouden. De loting voor de voorroi wordt op 27 november in Lom verricht. Friedel Rausch volgt Zobel op KAISERSLAUTERN (SID Friedel Rausch heeft vrijdag' contract voor een jaar geteki als trainer van l.FC Kaisersl tem. De 53-jarige oefenmee: had al al afgesproken nog seizoen bij FC Basel te blij: maar werd alsnog afgesti door zijn Zwitserse werkge1 Bij Kaiserlautern volgt Rau de ontslagen Rainer Zobel o| Rentree van Rodenburg een week uitgesteld DEN HAAG (ANP) - De ren! van Brecht Rodenburg is een week uitgesteld. De sp van ZVH. die eind vorig jaar gecompliceerde beenbreuk liep, zou vrijdag in Monster! Laurens Clardeij deelnemen: een toernooi in het beachvol bal circuit. Clardeij liep ecl een bloedvergiftiging op d een verwonding aan de du Het duo hoopt volgende weel Noordwijk wel van de parli; zijn. VLISSINGEN - Voor het eerst in het bestaan is Sunlux kampioen geworden in het Vlissingse zo meravondvoetbal. De andere kampioenen zijn in de tweede klas Schinkel Ass. en in de der de klas Rhodos/PSD, terwijl Pe- chiney en LVV gedegradeerd zijn. Uitslagen le klas: Uiterton 1-VAW 1 0-5, EPZ 1-Pechiney 1 5-4. SSW/Pold 1-Sunlux 1 2-7, VAW 1-Pechiney 14-1, SSW/Pold 1-EPZ 1 0-5, VAW 1-EPZ 1 0-1, BW 1-Pechiney 1 3-1, Uiterton 1-SSW/Pold 1 2-1, EPZ 1-BVV 1 0-1, VAW 1-Sunlux 1 2-4, Pechiney 1-Ui- terton 1 2-3. Eindstand le klas: Sunlux 1 12-20 36-14; EPZ 1 12-16 29- 19; BW 1 12-14 27-31, VAW 1 12-13 26-16; Uiterton 1 12-13 23-18; SSW/ Pold 1 12-8 19-33; Pechiney 1 12-0 13- 42. Uitslagen 2e klas: VAW 2-SSVW 1 0- 3. Schinkel 1-Snookey 12-1, Hoechst Boys 1-LW 1 3-0. LW 1-De Sta 2-8. VAW 2-Snookey 1 3-0, Scto 1-Hoechst Boys 17-1. LW 1-SS1 2-5. De Sloep 1-VAW 1 2 2-l.Snoo 1 -Hoechst Bovs 1 7-3. SSVWl-Sc. kei 1 0-7. Eindstand 2e klas: Schinkel Ass 1 12-19 Snookey 1 12-15 32-19. VAW 21 25-15; SSVW 1 12-12 26-37, De Sta 12-11 25-29; Hoechst Boys 112-M 42; LW 1 12-3 15-43. Uitslagen 3e klas: Uiterton 2-BV 3-2, Rhodos/PSD 1-Hoppit 1 Scheldepoort 1-PKCZ 1 2-7. B\ Uiterton 2 5-2, Hoppit l'Sc£ poort 1 4-0, Uiterton 2-Rhodosta 1-2, PKCZ 1-BVV 2 2-1, Hoppit^ dos/PSD 1 0-5, BW 2-Hoppit i Hoppit 2-Uiterton 2 0-5. Hopp' Scheldepoort 1 0-5. Eindstand 3e klas: Rhodos/PSD 1 12-21 30-5; 12-20 43-12; Hoppit 1 12-19 BW 2 12-10 30-25; Uiterton 2 L'; 34 Scheldepoort 1 12-1 Hoppit 2 12-1 8-60. foto Ruben Oreel Carel Peterson op het jacht de Blue Peter II: nee, ik ben geen Henk de Velde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 16