Havo-tekst
De charmeur.
hoger gewaardeerd
Geslaagd
streek
gemeente
brouwershaven
DONDERDAG 17 JUNI 1993 s 17
GOES: Autobedrijf Akkermans,
Fmitlaan 12, Tel.01100-3 2150/30338
MIDDELBURG: Autobedrijf Renton,
Noordmonsterweg 4, Tel. 01180-3 68 15
Pieter Holster. Wilbert van Iwaar-
den, Irene Luchtmeyer, Constantijn
Meijer, Anneke Moen. Mariet Moes.
Martijn Mos, Mirjam Nuijen, Eeleo
Poomen. Danielle Prudon. Mirjam
Rijn. Edwin Sulsters. Carola Troos.
Patricia Wajerink. Margriet West
spoel.
examens
(orrectie is met vol punt aangepast
.^nonze verslaggever
(liSSlNGEN - Het lijkt vrij-
td uitgesloten dat er havo-
pndidaten zijn gezakt omdat
examen Nederlands tekst-
ferklaring te moeilijk was. Dat
(e danken aan de correctie
.ei maar liefst een vol punt.
jenuitzonderlijk hoge opwaar-
jering. aangezien een verho
ring met drietiende punt door
is het maximum is.
jan verschillende kanten is af
gelopen weken forse kritiek
geuit op het examen tekst
verklaring. Behalve dat de tekst
aan de pittige kant was. was het
correctiemodel volgens velen
veel te strak geformuleerd. De
normeringscommissie liet vaak
maar één antwoord toe, waar
soms meerdere mogelijkheden
waren.
„Na de eerste en tweede correc
tie bleek dat er desastreus veel
onvoldoendes waren", vertelt
Frank van Doeselaar, docent
i De Wellinge
IflDDELBURG - Aan de school voor
misvorming en voorbereidend be-
K<psonder\vijs De Wellinge in Mid-
iilburg zijn de volgende kandida-
ageslaagd:
jomvtechniek: Edith Bergmann,
gjstiaan van Duivenbode, Dennie
jrsvich, Rick de Groot. Edwin Jobse.
saus Koek. Richard Lefevre, Ri-
diardOtte. Robert Wagenaer.
Mechanische techniek: Michel Bras-
gr, Eddie Duine. Frank Grooten-
'y«,Tom Hoheker. Wessel Jacobse.
louter Kaandorp. Harry Kerkhof,
fiul Knippers, Michiel Kuijpers.
Ciistian Momberger, Robert Smith,
-tvSnoek. Henny Wiessner.
Bftirotechniek: Wannes van Bei
ge Mark Fijnaut. Ronald Goed-
■xd. Helen Halfpenny, Richard van
ïrHolst. Max Joosse. Mustafa Kan-
iaiur. Richel Lefevre. Michael Lis-
senburg. Maarten Poortvliet. Patrick
Üns.Guido Stam, Leon bij de Vaate,
eroen Verhage, Rikardo van der
Het,
Jlolorvoertuigentechniek: Marcel
jiasser. Michiel van Dongen, Martin
den IJssel, Eddie Kerkhove, Ar
te Kole, Adjo Kopmels, Roy Kruys,
jjjry van der Linden. Janko de
Skipper. Bianca Selles, Menno Sel-
Vincent Versluis. Monique Vinke.
jüveauverbetering: Christian Hoek
gtktrotechmek), Sabn Yuce (elek-
otechnieki.
Consumptieve techniek: Arnold
jdriaanse. Roland van Bezooijen,
Richard Hendrikse, Annemarie Hol
felle, Rens Koole. Ramon Meijvo-
.Remco de Rooy, Tamara Verha-
Arjan Bart, Frans van Bodegra-
tin, Evert van Dilst, Lucien Her-
jiïns, Sascha Hofgen, Riccardo van
iel, Robbert Koole. Diyanto van
$1, Björn Muller. Davy Oosterveen,
feson Roelse, Meta van der Vaart,
(tent Verstegen. Joyce de Vos.
Eiimond de Vos.
Easumptieve techniek: koken/ser-
leren: Natasja Geertse. Ben Ghewy.
tederik Hanse. Geralda Joziasse,
lines Prins. Peter Rotte, Sidney
:hutte, Sylvia van Tilburg,
ftrzorgende beroepen: Mariska
ioormachtig. Richard van (Ter Heij-
Chantal Hoogerland, Claudia
oogesteger, Esther van Kessel, Ta-
ara de Kraker. Patricia Manni.
sndra van der Padt, Lodewijck Vel-
ïlerlijke verzorging: Anthoinet
femans. Dianne Burke. Sharon
turke, Vivian Dierickx, Ramon Fi-
s. Saskia Jacobse, Paula de Jonge,
nerese Koenraads. Natasja de Lan-
Sarah Massey. Cindy Palmers,
ws Polderman. Petra Rison. Rowe-
a van der Wekken.
PW A Vlissingen
LISSINGEN - Aan de Prins Wil-
!m-AIexanderschool voor chr. Ma
il in Vlissingen behaalden de vol-
tnde leerlingen het Mavo-diploma:
lamilla Antheunisse, Rob Appel-
Mm, Judith Bakker, Risma Bhon-
(u. Jordy Blok, Michiel van den Bos-
Anne-Merel Bosveld. Joeri de
tee, Fabian Bron, Christine Burge-
seester, Rens Cosijn. Paul van
toonenburg. Piek Cruson. Esther
Sjvat, Peter Daane. Annemiek van
tem. Shiny Donze. Eefje van den
kiest, Jan-Willem Epker. Angelique
rimman. Miranda Gerbrands. Ka
naka Groesser, Pascha Groosman,
Cchiel de Haan. Gilbert Hekhuis,
Irnon Holslag, Annemarie Huson.
lavin Kalpoe, Diederik de Kam,
Rinze Kamstra, George Knuijt.
GertrJan Koelewijn, Walter de
Ueuw, Evelien de Looff, Erwin Mat-
Ihljsse, Emiel Meerman. Lisette
Meerman. Suzanne Meijer, Tamara
4f Mulder, Mieke de Rijke. Inger van
»:haik, Heidi Schrier. Linda Schuil-
rcrve. Reggie Spa, Ferdy Splinter,
fasbeth-Stam, Patricia Stroo. Said
'ffiisamani. Rudi Toerse. Renata
Fraoorten. Christian Vrijenhoek,
Èther van Vugt. Moniek van Water-
tóoot, Remco Waijboer. Simon Wie-
imaker, Menno van Wijnbergen,
fein Wilken, Marjon van Willegen,
iMtha de Winter, Marco Wisse, Cori-
avan der Zouwen, Kitty van Zwee-
fen.
St-Paulus Mavo
GISSINGEN - Aan de Sint-Paulus
Mavo in Vlissingen zijn de volgende
leerlingen geslaagd voor het eindex-
öaiiêl van Bloppoel. Yvette Bod-
Èert Bianca Boogaard. Rene Clig-
ST Jons Dobbelaer, Caspar
frenth. Michel Duinhouwer, Jenny
-'lacisco. Debbie Geraerds, Diana
Hal teren, Alard Kettenis, Anne
ke Kolen, Mascha de Laat, Petra
vangeraar, Bastiaan Mannaert) Ale-
Knder Merzdovnik, Björn Mes, Cor-
Kille Moison, August Naarden,
Anouk Nagelkerke, Dimitri Pijs,
te van de Pol. Angelique Rom-
wut5, Rodney Schinkel, Juanito
SM, Jaap Stuurwold, Michiel Tem-
Sl. Saskia van Terheijden. Marcel
^ois, Monique Vermeer. Mirjam de
'Eer, Marcella de Vries, Mark Wei-
sna, Femke Willemsen.
'SSGM
®>delburg - Aan de Stedelijke
xholengemeenschap Middelburg
Ji" de volgende eindexamenkandi-
ten geslaagd:
Wo: Kenneth Alting, Safïa Ben-
Anne Bogaard, Marcel de
te, Olivier Broeksema, Emilie
teemaker, Leonie Castelijns, Alice
•Mussen, Ivonne Corre, Marijn Geij-
teeek, Angela Gilde. Pim Goed
doet!. Ferry Goedhart. Rianne Hart-
r®®* David Harwijne, Hadi Hasjim,
tej' Haurissa. Anouschka Hein-
Thijs Helm. Claudia van Honk.
;JT.ck van Hoorn. Erwin Huibregt-
f Pauline Ingen-Housz. Jolanda de
Bart Kamerbeek. Lilian de
tek, Meike Koch. Senne Koch. Wil-
teKooman. Nathalie Kuzee. Ve
rte Latumeten, Melanie Linden-
JE. Judith Luijk, Arno Melaard.
•inno v d.Nieuwenhuizen, Orna
te Stanley Pattinama, Anne-
tePersijn, Danny Polfliet, Moni-
Puma, Meivin Rampersad, Dio-
,.SaPla, Susan Schardijn. Barry
.-•'•roevers, Sander Schutte, Robert
'tetee, Romy Telussa. Emma Ver
beek, Brenda Vermeulen. Angie Ver
monden. Simone Verweij. Chantal de
Vei), Inge de Visser, Jorn de Vos. Mi
randa Vos. Otto Vroegop. Miranda de
Waele, Ellen Wagenvoorde. Romano
Waisapy, Sylvia van der Weide. Mar
jolein van Wingerden, Marije Wolter-
beek.
Havo: Bianca Baarends, Emke Bei-
mers, Koen Bekkering, Rebecca van
Bekkum, Danielle Berrevoets, Peggy
de Boer, Ingrid Boone, Martine Bij-
devaate, Michel Carol, Iris Corstanje,
Iwein van Damme, Niels van Dun,
Eugenie Filius, Bert Folcherts. Ray
mond Gerrits, Caroline Goeree, Pe
tra Grootjans. Ernst Hattink, Mattijs
ter Heide. Richard Helbers, Carla
Helm, Stefan Hendrikse. Natasja
Heïj. Mascha van der Hiele. Robert
van den Hoven, Mare Janssen. Niky
Jobse. Patrick de Jong, Maarten Jon
gen. Lisette Kaashoek. Neila Kleij-
wegt, Judith Klip. Angelique Koe
man, Joan-Kim de Kok, Monique
Koole, Peter Koopman, Frens Kuij
pers, Martien Leenhouwers, Arjan
van der Linde, Floris Maljers, Sander
Maranus, Alexander Matthijsse.
Krista Meliefste, Allaerd Mensoni-
des, Ben Minderhoud, Leon Minder-
houd. Ceciel Nyst. Jolijn van Ossen
bruggen. Remco Ouwens. Erik van 't
Padje. Marcel Petrusma. Saskia Pro
voost. Annemieke Puype, Stephan
Rasenberg. Christine Raucamp.
Marjolein Riemens, Monique Rie-
mens. Brigitte Roelse. Miora Rijk.
Marjolijn Scheele. Rutger Schonis,
Ingrid Schuurs, Carlo Smolders, In
grid Snijders. Chantal Stoffels. Aga
tha Stroo, Anna Stroo. Noortje Swar-
tjes, Micha Theissen. Patrick van dei-
Velde. Michel Verdoes, Marije Ver
meulen, Kim Visser. Jeroen Vreeke,
Jacqueline Westerbeke, Eelco Wisse,
Cathelijne van Yk.
Vwo: Ernest Antheunisse. Eddy Ar-
donne. Sonja Barentsen, Imar Ber-
dik. Femke Besselink, Ilse Bielok,
Tessa Bukkens. Ludwine Bussema-
ker. Jelle Buytendijk. Danny Ce vaal.
Jeroen Codee. Peter Coomans, Wal
ter Crucq, Wilco Dmgemanse. Ellen-
Mart. Eegdeman. Lieven de Feijter.
Suzanne van Gaelen. Michel Geert
se, Stefan Geluk, Carla de Groot, Su
zanne Hendriksen, Jeroen Holland.
Joris Huijsmans, Eddy Janse, Floris
Janse, Rene Janse, Jan de Jong, Ste
phanie Juranek, Eveline Kaan. Os
car Kempees. Miranda Kerkhove,
Bas Kiviet, Jan-Paul Konraad, Re-
nout van Kroonenburg, Esther
Kruijssen. Hans Laro. Victor Mast
boom. Bennie Minderhoud. Ron Mo
lenaar. Huib Ovaa. Marco Pleijte,
Jasper van der Poel. Tamara de Reu.
Silvester Sarneel, Hylke Schaap
man. Maaike Smeels. Reinier van de
Steenoven. Alwin Sturm. Mervyn
Teileman. Chris Theune, Michelle
Uitterhoeve, Benjamin Vaandrager.
Nisse van der Velde, Sascha Ver
meer, Karen Verstraete, Floris de
Vooys, Rob van Waarde, Jeroen van
den Wijngaard, Rani Zuydervliet.
RSG Prof Zeeman
ZIERIKZEE - Aan de Rijksscholen
gemeenschap Professor Zeeman in
Zierikzee zijn de volgende eindexa
menkandidaten geslaagd:
Mavo: Nathalie Alderlieste, Aileen
Dan, Inge Marchand. Ruthger Rig-
hart. Rowena Schenker. Kim Tanis.
Floris de Vos. Freddy Boluijt, Niels
Habraken. Karin Meeuwsen, Rebec
ca Snijders, Christiaan Willemse,
Dennis Aerts, Yvan van Wijnen, Cin
dy van de Zande, Sanja Zijta, Cathe
lijne Dijkstra, Joske Klompe, Angeli
que Lukus, Jeroen Quartel, Maciste
de Miranda, Toine van Gennip,
Sandra Smit, Jolanda de Valk. Sam
Visch. Anouk Beije, Jack IJzelen-
berg, Alisse Kraaijeveld, Rick
Zwang. Diane Kwaak, Nelleke Bom.
Mark Abrahamsz. Zoë Baart. Jan
van Belzen, Veronica Berrevoets. Ur
sula Boom. Michiel Brul, Jeroen den
Engelsman, Corien van Felius. Ange
lique de Graaf, Leon Groenleer. Mie
ke van den Hoek. Peter Ledeboer. El-
la van der Linde. Berry Lindenbergh,
Mariette Merle. Momota Pape, Lam
Phan, Marloes Plu. Annieke Pos,
Diana van Rooij, Silvia Schot, Esme
ralda Schot, Sandy van der Sluijs,
Marieke Struijk, Jessica Struijk,
Rianne Verheijen, Krista Verkaart,
Jarno Vermeulen, Esther Walraven,
Ezrah Meijsen.
Havo: Kim de Vos. Ralph van den
Ouden, Caroline Arkenbout, Ingrid
Bijkerk. Karin Bijl. Maghiel Hanse.
Marjolijn van der Maas. Frans Jeroen
van Oudheusden. Judith Prince, Lin
da Reeling. Martijn Stout. Rowan
Timmermans, Margreet van de
Vaate. Maaike Kappers. Martine
Hanse. Eveline de Jongh, Petra
Smith. Luuk van den Berg, Esther
Kortman, Steven Neele, Wilco de
Valk, Suzanne Doeleman, Miranda
Bolle, Janneke de Bruijne, Paul Heij-
man, Edmond Verhoeff. Liesbeth van
Oorschot, Freek van Marie. Simone
Snijders. Jerry Cabboort, Marieke
Moelker. Po Tin Yuen. Viola van der
Schaaf, Nicole Beckbye. Miriam Be-
zuijen. Mark Gaanderse. Corneel de
Oude. Joep van Eijk. Eva Geluk. Ha
rold Schipper. Liesbeth Beeke, Floris
Bijlsma, Cindy Buijs. Adianne van
der Doe. Miranda Flock. Stéphan
Geschiere. Marike van der Graaff.
Wouter de Groot. Marieke Hanse,
Marien Höogerheijde, Serge Hooge-
deure, Leon Jonker. Petra Klappe,
Martin klein. Henriette van der Lin
de, Rutger Punt. Martijn Rijbering,
Jeffrey Roelofs, Robbert Roggeband.
Marjolein Schell, Rinco Soesman.
Catrmeke Stoutjesdijk, Koos van
Velzen, Mathieu de Vlieger, Nanco
van der Werf. Jolanda Hagens. Annie
Gerretsen.
Atheneum: Marjolein van de Luitga-
ren. Suzanne Haeck, Piet Knop. Mar-
tine Viergever. Joost van Breugel.
Bart Karstens. Hugo-Jan Doeleman.
Laura Geelhoed, Ronald Slager. Wil-
mer Kloosterziel. Erjen van Nierop,
Marcel Kooman. Jos van Aardenne,
Jolanda Everaers, Nils Dogger. Jelle
van der Klooster. Martin Koster, Ma-
rit de Vrieze, Almar Bijlsma, Marjo
lein Hanse, Jan Janse, Frabricio de
Jonge. Leontine Kakebeke, Alex de
Klerk. Jeroen Klumper, Ellen Pries
ter. Nicole Schot, Cathelyne Schotte,
Pascale van der Wekken, Joris Kiel.
Jeroen Gerretsen.
Nederlands van de Stedelijke
Scholengemeenschap Middel
burg. „Leerlingen die normaliter
een zes of een zeven scoren, kwa
men nu niet verder dan een vier
of een vijf. Gelukkig is door de
opwaardering een veel realisti
scher beeld ontstaan. Uiteinde
lijk vallen de uitslagen daardoor
nogal mee. Er zijn in elk geval
geen kandidaten de dupe gewor
den van een te moeilijk examen
tekstverklaring."
De suggestie dat het examen
tekstverklaring aanleiding gaf
tot 'creatief nakijken of een
royale waardering van het op
stel ihet tweede onderdeel van
het eindexamen Nederlands)
wijzen de docenten van dé hand.
„We hebben met z'n allen beslo
ten de examens secuur en vol
gens de richtlijnen na te kijken,
want als je gaat sjoemelen is het
einde.zoek. Hoge cijfers voor het
opstel wekken toch de achter
docht en bovendien kon ik me
niet voorstellen dat tekstverkla
ring niet opgewaardeerd zou
worden", aldus Van Doeselaar.
Of de examencommissie van de
commotie rondom dit examen
heeft geleerd, wordt betwijfeld.
Dat de heisa van nu snel verge
ten is en pas volgend jaar in de
examenperiode wordt herin
nerd. lijkt veel waarschijnlijker.
Willem Ploum, docent aan Dag
en Avondscholengemeenschap
Zeeland, hoopt op een preven
tieve werking. „Er zullen onge
twijfeld analyses in de vakbla
den verschijnen, die weer hun ef
fect zullen hebben op het exa
men van volgend jaar. Meestal
zie je dat de commissie na een
moeilijk examen het jaar erop
komt met een examen dat zeer
goed te doen is."
Andere opvallende opwaarde
ringen vielen te noteren bij La
tijn vwo (1,0 punt), wiskunde A
vwo (0,4), economie I vwo (0,4),
economie H vwo (0,4), natuur
kunde havo (0,6) en handelswe
tenschappen/recht. havo (0,5).
Groot Stelle
GOES - Aan de scholengemeen
schap voor beroepsonderwijs Groot
Stelle in Goes zijn de volgende eind
examenkandidaten geslaagd:
Voorbereidend Beroepsonderwijs
(VBO):
Afdeling verzorging: Tanja Berg
man, Denise Bevers. Jolanda van Da
len. Danielle Dourleijn. Sybren de
Jong. Veronique de Jong. Andrea
Koens. Anrieo de Kok. Danielle Ko-
le. Anthoinet Mathijsse. Sandra Ma-
thijsse. Etti Mol. Jacco Nieuwenhuij-
se. Angela Oosthoek. Cecile van
Overbeeke. Maritza Rijn. Cindy Sim-
son. Eugenia van Sluys. Willeke Ste-
vense. Angelique Vaes. Wendy Vaes,
Monique Versluis. Gerard de Vos.
Jorna van Waarde. Jolanda Wabeke.
Angelique Wattimena. Olga de Wee.
Olaf van Wensveen, Judith Weststra-
te.
Afdeling administratie: Arjen de
Boer. Susanne Dronkers. Ronald
Henning. Ricky Henssen. Danielle
Kramer. Louis Licht, Davey Maat. Il
se Ravia, Sylvia van de Velde. Chan
tal van de Ven
Afdeling verkoop: Jacco van den
Berge. Martin van den Berge Miran
da de Graaf. Dennis Hermans. Linda
Rijn. Bart Spaas. Mienke Stampe-
rius, Ralph Swart. Leon de Visser.
Yolanda van Wanrooy.
Afdeling motorvoertuigentechniek:
Stefan de Bruine. Gerard van Dijke.
Dennis Dorrepaal, John Filius. Ed
win Geevers, Arjan van de Guchte,
Richard Houtekamer, Albert Jobse.
Peter Jobse, Joop van Kouteren,
Paul Pekaar, Ardjan Tange, Mario
Verhulst. Jean-Paul Vermeulen. Ed
win Verschuur. Joan de Visser, Jos
Vos. Jeroen van Wijk
Afdeling bouwtechniek, differentia
tie timmeren: Tamara Bestebroer.
Richard Beve. Bjom Eijke. Jacky
Flipse. Johan de Goederen. Sebas-
tiaan van Ham. Gabri Harinck. Mar
tijn van Iwaarden. Sacha Koens.
Martin Kramer. Rene Lepoeter. Bas
Louweret. William Lukasse, Michel
Luteyn, Kees-Pieter de Muynck.
Hasse van Opbergen. Bert Pak, Er
win Smid. Arjan van Sprundel. An-
toine Steketee, Frank Thissen. Pas
cal Vlaskamp. Miguel Walraven.
Afdeling consumptieve techniek,
differentiatie algemeen: Patrick
Bauer. Joke Bek Marcel van Belzen.
Marco Bleumink. Linda Brandes.
Dick van Bruksvoort, Johnnv Cab
boort. Sandra Debets. Remco Dek
ker. Mischa Dijkstra. Wendy van
Dokkum. Jeroen van Dullemen.
Nienke Evegroen. Ronald Geldof.
William Hage. Jeroen Havenaar. Ja-
co ten Hove. Pieter Kamermans. Neil
van Kerkvoort, Marty Kooman, Eef
Kuijpers. Timo van de Linde. Sigrid
Meijnen, Patrick Menheere, Hubert
Moerman. Jeffrey Murk. Ludwi Pe
kaar. Jaco Quaak, Gerard Riedijk,
Mark Rijn. Jeffrey de Roo. Marcel
Rooze. Maurice de Ruijter. Karin
Schoe. Marco Siben. Jeffrey Sinke.
Arjan Smalleganee. Davie Smit. Col
lin Struijk. Leonie Vink. Sunder van
der Vlag. Bert-Jan de Vos. Aijan de
Wee Leo Wessels. Remon Wisse. Ro
nald Wisse. Ferry van Zweeden.
Afdeling elektrotechniek: Marjo An-
thonise. Rob Bonovrie. Robert Boog
aard. Sjoerd Borsboom. Ronald van
Duijn. Bastiaan Duynhouwer. Mar
tin Eggebeen, Marco Elshout, Niels
Erwich. Come van Es. Martijn
Govers. Guido Jessen, Sjoerd de Jon
ge. Michael Jongkamp, Erik Joosten,
Jeannet de Keizer. Daniël Kraaij,
Remco van der Kuijl, Jacco Luteijn.
Simon Matthijsse. Mark van der
Meulen. Ronald Meulpolder, Martin
Minderhout. Eugene Minneboo. Adri
Nieuwenhuyze. Mehmet Ozgan. Ma
rio Paap. Jesse Rem. Jordy Rent
meester. Emile de Rooy. Jacqueline
Sinke. Ronald Slabbekoom. Michel
Steijvers. William Tolhoek. Rene
Tonglet. Urban Urbani. Oscar Val-
ster. Barry van der Velden. Frans
Vermeulen, Patrick Visser. Remco
de Vos, Mike Weijmans. Remco Wil
lemse, Joost van Wingen. William
van Winkel. Gerard Wisse.
Afdeling installatietechniek: Micha
Backer, Julian van Boven. Roland
Broekhart, Ronald van Dalen, Ro
nald Dek, Arjan Geleedst. Otto Haze-
lager. Jakim Herrebout. Ronald Jan
sen. George Knobbe. Paul Mol. Pa
trick Polak. Martijn Schipper. Mar
tijn Slabbekoom. Maurice de Waard.
Richard Westdorp.
Afdeling consumptieve techniek,
differentiatie koken/serveren; Ale
xander Boonman. Marnix Dalebout.
Ellen Menheere.
Afdeling mechanische techniek:
Marco Adams. Ishan Anthonise. Wij
nand van Balen. Edwin Barentsen.
Olivier Biessels. Huib Bout. Clifton
Brasdorp. Michel Dierickx. Reinier
van der Does. Erwin Francke. Geert-
Jan Griffioen, Erik de Groene. Jaap
Hamelink. Maurice Houtekamcr. As-
win Jacobs. Adriaan Jasperse. Mar
cel Joziasse. Jan Kloosterman. Ger-
ben Krom. Vincent van Limbergen.
Dion Lossie. Onno Mïjnsbergen. Gor
don Moens. Rene Moerland. Marco
Nagelkerke. Jimmy Nieuwdorp, Pe
ter Nieuwdorp. Scott Ogilvie. Guno
Oosterwolde. Martijn Pluijmers.
Dennis Pronk, Arjan van der Putten.
Jacky Roos. Alfred Rovers. Anne
Snoep. Stephan Steenbakker. Mi
chel Steijn. Dennis Versluis. Andre
Voogd. Danny Voshart. Dave van
Wezel. Robbie Wissekerke.
Afdeling bouw techniek, differentia
tie metselen: James van Belzen. Pe
ter Dominicus. Carl Hofman, Johnny
de Jonge. Richard Karreman. Jakko
Koole. Samuel de Korte Edwin La-
vooy. Rens van de Linde. Patrick
Moerland. Ronald Philipse. Arjan
Riemens. Christian Schrijver. Peter
Vermaire, Hanno Vermeulen. Merijn
van Westen, Bert van de Woestijne.
Afdeling bouwtechniek, differentia
tie schilderen: Andrea de Bue, Mar
co Harinck. Gilian Held. Robbin Jan
sen. Jan-Willem Laban. Monique van
Overbeeke, Rene Scheepstra. Marjo
lein van der Stok. Presaan Suhkraj.
Clif de Vos.
De Vliedberg
GOES - Aan de samenwerkings
school voor Voortgezet Speciaal On
derwijs De Vliedberg in Goes zijn de
volgende kandidaten geslaagd voor
het MAVO- of VBO-(verkoop/admi-
nistratiekliploma:
Ronald Be verdam. Christian Clerx,
Maarten Hofland, Alex de Jager. Ron
Lescher. Michel Loontjens, Sabrine
Schrier. Roberto Sciacca. Leontien
Sonke. Stefan Vermeulen. Bart
Voogd, Bianca Wagenaar. Johan de
Wolff.
Weyeviiet
VLISSINGEN - Aan de gemeentelij
ke scholengemeenschap Weyeviiet
in Vlissingen zijn de volgende leer
lingen geslaagd voor het eindexa
men vbo:
Stefan Adam. Michel Aspeslagh. Ma
rianne Baak. Mirjam van den Beukcl.
Toddy Bolier. Sebastiaan Bonna r-
del. Thomas Bos. Abderahman Bouf-
rahi, Miquel van Boven. Renate
Bronke. Sophie Buckley. Angelique
van den Bussche Rody But. Ko-
Hing Cheung. Edwin Corveleijn. Mi
chel van Dalen. Lisa van Diem. Ri-
cardo Dierickx. Ferry Duinhouwer.
Miranda den Engelsman. Sev Feen-
stra. Marielle Friperson. Richard van
Gils. Saskia de Graaf. Ilona de Groo-
te, Daniëlle van Ham. Pieter Hame
link, Virginie Heitman. Robin van
Hese, Onno Hoogesteger. Wilko de
Hoop, Barry Hovens, Vincent Jasper-
se. Fabian Kasander. Daniel Kery-
bin, Michael Kwakkelaar. Martijn
Lamers. Mariska van der Linde, Flo-
ry Luke, William Marijs. Maikel Mn-
rugg. Meivin Mercelina, Christian
Moeliker. John Nijhuis. Remco de
Nooijer. Niels de Noover. Cyrll de
Noover. Bianca van Overbeeke, Jo
han Pijl. Elisabeth Principaal. Jip
Rietbergen. Stëïan Rook, Nassera
Ben Sallam, Evalda Satrovic. Sander
Simonse. Marijana Slavkovi Jacin-
tha van Sluijs. Ralph van Sluys. Hei
di van Soelen. Martine Spaeter, San-
der Tammes. Renate Tanis. Robin
van de Velde, Eveline Verduyn. Rila-
na van Vliet, Dennis de Vos. Chris
tiaan de Vries. Janette de Waard.
Heidi de Waardt. Susanne Schroe-
vers. Pietje van Wanrooy. Joyce
Zuiddam.
OPENBARE BEKENDMAKING
Burgemeester en wethouders van Brouwersha
ven maken bekend, dat de volgende aanvragen
voor bouwvergunning zijn ingekomen van:
1. mevrouw J. Kopp te Moers. voor het vergroten
van de zomerwoning Meeuwenstein 2 te Brou
wershaven:
2. de heer en mevrouw Stermann te Meerbush,
voor het vergroten van de zomerwoning Den
Osse 8 te Brouwershaven;
3. de heer E. C. M. Schymiczek te Essen, voor het
vergroten van de zomerwoning Meeuwenstein
66 te Brouwershaven;
4. Rijkswaterstaat-Meetkundige Dienst te Delft,
voor het plaatsen van een portacabin en an
tenne-opstelling op het haventerrein
Bommenede te Zonnemaire;
5. de heer J. B. K. Koks te Ulicoten, voor het
plaatsen van een rundveestal aan de Roterij-
dijk te Schuddebeurs:
6. de heer J. B. J. Koks te Ulicoten, voor het
plaatsen van een machineloods aan de Roterij-
dijk te Schuddebeurs;
7. de heer H. J. Gast te Well, voor het vernieuwen
van de woning aan de Sehuitkade 4 te Brou
wershaven:
8. de heer J. N. van Mourik te Dreischor, voor het
plaatsen van een schuur/garage aan de Bo-
gerdweg 39 te Dreischor:
9. de heer H. M. van 't Veer te Kerkwerve, voor
het vernieuwen van de woning aan de Zuidweg
13 te Zonnemaire;
10. de heer K. M Stoel te Zonnemaire, voor het
vergroten van de woning aan de Dijk van Bom
menede 52 te Zonnemaire;
11de heer P. van der Linde te Zierikzee. voor het
vergroten van de woning aan de Ring 6 te Drei
schor;
12. de heer J. A. v. d. Bijl te Scharendijke, voor het
vergroten/vefanderen van de woning aan de
Haven Noordzijde 6 te Brouwershaven.
De panden Ring 6 te Dreischor en Haven Noord
zijde te Brouwershaven, hierboven genoemd on
der 11. en 12. zijn beschermde monumenten in de
zin van de Monumentenwet.
Gedurende een termijn van 14 dagen, van 18 juni
tot en met I juli 1993, liggen de onder 11. en 12.
genoemde aanvragen van de heer P. van der Lin
de en de heer J. A. v. d. Bijl, voor een ieder ter
inzage.
Tijdens deze termijn bestaat voor een ieder de
mogelijkheid schriftelijk bezwaren tegen deze
aanvragen in te dienen bij het college van burge
meester en wethouders. Postbus 28. 4318 ZG
Brouwershaven.
Brouwershaven, 17 juni 1993.
Burgemeester en wethouders van
Brouwershaven,
De burgemeester,
L. N. Labruyère.
De secretaris,
A. P. G. van der Sluijs.
De Rover 114 Si heeft een goed fysiek.
Z'n glas is groen getint. Bumpers, buiten
spiegels en het luchtrooster op de motor
kap zijn meegespoten in carrosserie-
kleur. De harlequin bekleding, de rode
veiligheidsgordels en het wortelnote-
hout zeggen alles over het innerlijk.
Doet aan zelfverdediging via centrale
vergrendeling. Beweegt zich soepel
dankzij het single-point injectie systeem
en het Hydragas-vccrsysteem. En hij
vraagt weinig, onze charmeur: 23.995,-.
Er is al een QQr
Rover 100 vanaf vl ZJ J O
foto Lex de Meester
Ter Welle
GOES - Aan de christelijke scholen
gemeenschap voor beroepsonder
wijs Ter Welle in Goes zijn de vol
gende kandidaten geslaagd voor het
diploma VBO:
Anne van der Bos, Andrea Hamelink,
Miriam Jonker. Eula van de Leij-
graaf, Greta Ramperaad. Brigitte
Schotsman, Helma Wispelweij, Ka
rin van Zunderd. Tessa de Schipper,
Ramona Korsuize, Jeroen Raes. Ro
bert- Mark Rolke, Diana Helsloot.
Sandra Gorsso. Serap Acar. Anoeska
van Rooijen. Mariska Hanson, Bian-
ka van Dongen, Judith Korstanje.
Daphne Martijn. Carina Poortvliet.
Marika de Jonge. Marieke Wieringa.
Patricia van der Borgt. Sabine Le
poeter. Carolien van der Bliek. Ta
mara Boone. Angeline Bustraan. Ur
sula Erentreich. Wendy van Garsel,
Marian Geys. Monique Govers. Lies
beth van de Guchte, Chantal Hol-
lestelle, Jeanette van Langevelde,
Jolanda Looyenstein, Marie-Louise
Openeer, Yvonne Sijbosma. Miranda
'Vermeulen. Mirjam van Liere, Nolle-
ke Roelse, Angelique Koole. Jolein
de Bos. Bianca van Dalen.» Bas An-
rochte. Caroline de Koning. Corrie
Markusse. Sonja van der Most, Jean-
tien van den Dorpel. Angela Loov,
Jurgen Marijs. Merel Koppers. Mar
greet van As. Jessica Otte, Natascha
Dalebout. Martin Deurloo. Petra van
Dijke. Adri Boerman. Jolanda Stou
ten, Christian Sanderse. Angis Han-
newijk. Patricia Korstanje, Marieke
Ruiter. Benita in de Weij. Patrick
Baas. Nathalie Colpa. Jacolien Le
poeter, Renee Sanderse, Judith Vis
ser. Chantalle van de Vijver, Marjan
Ziekman. Charlotte van de Vijver,
Petra de Vos, Annemieke Bos-
schaart, Marieke de Brouwer, Marjo
lein Hoogstrate, Danielle Slootma-
ker, Kirsten van Leening. Annuska
Cornelisse. Jacco Filius, Silvia van
der Jagt. Sonja van de Vlag, Harmke
van der Veer, Hanneke Breedijk. Ria
op 't Hof. Marije Blaanse, Martijn
Kruidenier. Marian Proost. Tossv
Janse. Anita Minnaar. Mirjam van
den Dries. Cindy Geijs. Jeannette de
jonge. Rebekka van Doorn. Angeli
que de Ridder. Marieke van den Bos-
se. Miranda Franke, Linda Kristalyn,
Mirella Slager, Tom Werff. Annema
rie Elenbaas, Simone de Ronde. Han
Roth, Arjan Stoutjesdijk, Erwin de
Waal. Stefanie Filius. Monica Bruins.
Petra Nijsse, Leonie Creemers, Sand
ra van Eekelen, Monique van Eijke-
ren. Silvia Flipse, Hanneke Francke.
Geralda Geerligs, Lynsey Hen-
drickx, Lianne Hollestelle. Maarten