Colijnsplaat wil nieuw dorpshuis Weekend aanbieding van Perry Sport. Over bruinen, branden en boulen. TORRO Milde straf voor steken relschopper met glasscherf eeOs' 'Jj u streek 14 Verenigingen vinden oplappen oude school weggooien geld Jtsorseie WATERSCHAP NOORD- EN ZUID-BEVELAHI E WOENSDAG 9 JUNI 1993 van onze verslaggeefster COLIJNSPLAAT - Verschillen de clubs en verenigingen in Co lijnsplaat wijzen het verbou wen van een oude school tot dorpshuis af. Zij hebben maan dagavond op een spoedvergade ring besloten niet mee te werken aan het plan daartoe, dat hoogstwaarschijnlijk don derdag door de gemeenteraad van Kortgene wordt aangeno men. Het Colijnsplaatse vereni gingsleven vindt verbouwen van de oude school weggegooid geld. Nieuwbouw is maar wei nig duurder en veel beter, hou den de clubs vol. Zij hebben de bevolking van Colijnsplaat op geroepen massaal te proteste ren tegen de verbouwingsplan nen. Het is onwaarschijnlijk dat de voorstanders van nieuwbouw gehoor vinden bij de gemeente raad. De kwestie van het dorps huis in Colijnsplaat speelt in middels al jaren. De raad besloot vorige herfst de nieuwbouw- plannen te laten varen: nieuw bouw was tonnen duurder dan het verbouwen van de oude Ma- rijkeschool. Iedereen zag het liefst een mooi nieuw onderko men voor het Colijnsplaatse ver- Ouderen fietsen eerste toertocht SLUISKIL - De eerste fietstoer- tocht voor ouderen, een inita- tief van de Sluiskillenaren Ben ny de Ridder, Lucien Pycke en Richard Bracke, werd dinsdag vrreden. De vijfentwintig deel nemende ouderen fietsten dooi de polders naar Philippine, waar even gepauzeerd werd. De tocht ging verder via een stukje België, waarna men weer op Sluiskil aanreed. Het ligt in de bedoeling de komende zo mermaanden elke dinsdag een dergelijke tocht te houden Lief hebbers kunnen zich om 13.30 uur melden aan Het Meulegat. enigingsleven, maar de kosten wogen zwaarder. Colijn legde zich daar niet bij neer. Enkele raadsleden presenteerden een goedkoper plan voor nieuw bouw. De wethouder liet zich daardoor alsnog vermurwen tot het laten doen van een uitgebrei der onderzoek naar de kosten van de verschillende alternatie ven. De nieuwe kostenberekeningen werden vorige week besproken in de commissie financiën van Kortgene. Het college was ver deeld over de zaak: protefeuille- houder J. de Looff-de Wild was voorstander van nieuwbouw, haar ambtsgenoot C. van Dam me vindt dat de Marijkeschool verbouwd moet worden. De commissie liet de cijfers de door slag geven. Opnieuw oordeelde de commissie financiën, die vo rig jaar ook al tegen nieuwbouw adviseerde, negatief. Blijkens het nagezonden raadsvoorstel is wethouder De Looff-de Wild van mening veranderd: het college stelt voor de oude Marijkeschool te verbouwen voor een bedrag van ten hoogste driekwart mil joen gulden. Voorzitter M. Vink van de stich ting De Brug, die het voormalige dorpshuis aan de haven van Co lijnsplaat exploiteerde, spreekt nu van een laatste poging de ge meenteraad door de bocht te krijgen. „Verbouwen is een hele slechte oplossing, dat vinden wij gewoon zonde van het geld." De verenigingen menen dat een be ter nieuw gebouw wel meer kost maar ook meer geld op zal bren gen. Verbouwen is bijna net zo duur en zal tot welhaast onaan vaardbare tarieven voor de ge bruikers leiden, stellen de clubs. Het Colijnsplaatse verenigings leven is van plan in groten getale naar de raadsvergadering van donderdag te komen. De verga dering begint om 19.30 uur. Het Colijnsplaatse verenigingsleven vindt verbouwen van de oude Marijkeschool tot dorpshuis zonde van het geld. foto Willem Mieras BURGH Avondvierdaagse - De veertiende avondvierdaagse in Burgh wordt dit jaar gehouden vanaf maandag 21 juni. De rou tes beginnen bij het sportveld en zijn 8 en 15 kilometer lang. De start is op maandag om 18.30 uur. van een medewerkster MIDDELBURG - Een 61-jarige man uit Hoedekenskerke is door de politierechter in Mid delburg veroordeeld tot een boete van 250 gulden waarvan de helft voorwaardelijk omdat hij iemand met een glasscherf in het gezicht verwondde. Dat gebeurde toen vier bezoekers van het café van zijn zoon in Kwadendamme er een enorme puinhoop aanrichtten. Terwijl de vader zijn zoon in de bediening assisteerde, begon het viertal op de tafels te dansen, zo zette de verdachte op de zit ting uiteen. Daarna begonnen ze het terras af te tuigen door onder meer met de parasols de bloem bakken te slopen. Toen de vader met een blad consumpties naar buiten ging werd dat uit zijn handen geslagen. Daarop gingen de vandalen er met terrasmeubilair vandoor. De vader ging er achteraan en liep daarbij rake klappen op. waarbijzijn bril het moest ont gelden. Tijdens de vechtpartij haalde hij uit met een stuk glas. dat hij van de straat had opge raapt. Dat leverde één van de herrieschoppers een flinke jaap in kin en lip op. Hoewel het steken met een ka pot glas over het algemeen pittig bestraft wordt, hield officier van justitie mr H. F. Mos het, gezien de gebeurtenissen die er in dit geval aan voorafgingen, op een eis van 250 gulden. Politierech ter mr J. T. Begheyn zag aanlei ding om daar in zijn vonnis nog onder te gaan. Omdat wij net als u, de zomer in ons hoofd hebben, willen we u eens aangenaam' verrassen. Zolang de voorraad strekt hebben we een zonnige Nivea-vakantieset in de aanbieding. Zonnemelk +aftersun zonnewijzer +jeu de boulesspel van f 24,95 voor f 19,95. Ijsbergsla, per stuk Watermeloen, per kilo Tarwe knip brood, gratis gesneden, heel -£39- 1,95 half 4se- 0,98 Johma huzaren slaatje, 150 gram -£98" 0,69 Hamburgers, naturel, ui of hawai, 5 stuks -£95- 4,95 Gemarineerde kipsaté, zonder stokjes, per 500 gram -£96" 5,98 Dommelsch pils, krat 24 x 30 cl. Magnum, wit of bruin, doos 3 stuks -4t95~ 4,49 17,83 WIJN VAN DE MAAND: Minervois Domaine Dougnac, ®M4UNÏ (goreKtf fles 750 ml.. -£95- 5,95 I SPAAR NU BIJ DOMMELSCH VOOR EEN KOELBOX Cantadou, verse kaas met kruiden en mierikswortel, kuipje 125 gram -£39" 2,89 Snickers, Bounty of Twix mini's, zak 300 gram -£89" 2,99 Verkade beschuit, duorol -£98- 1,89 Libero luiers, enkelpak, alle soorten -2£98-19,98 NU BIJ 2 PAKKEN 10,00 RETOUR VIA BANK OF GIRO Mini abrikozenflappen of mini appelflappen, pak 6 stuks 439" 1,69 2 STUKS GRATIS Aanbiedingen zijn geldig van maandag 7'm zalerdag 12 juni 1993, Druk- en zetfouten en prijswijzigingen t g.v. overheids- en'of fabrikantenmaatreaelen voorbehouden. Voor vragen, opmerkingen of suggesties kunt u gratis onze klantenservice bellen 06-0225588 Je huis in de krant brengt mensen over de vloer. gemeente INSPRAAK SCHETSPLAN 'S-HEER ABTSKERKE, GE DEELTE 'COLENSHOEK 2' Burgemeester en wethouders maken bekend dat voor een gebied ten oosten van het sportcomplex en ten noorden van de bestaande bebouwing aan de Van de Plasschestraat te 's-Heer Abtskerke een bestemmingsplan wordt voorbe reid. Een eerste schetsplan voor de uitbreiding van 's-Heer Abtskerke, gedeelte "Colenshoek 2' is thans voor inspraak gereed. De belangrijkste gegevens van het in voorbereiding zijnde plan zijn: - het plangebied wordt in twee fasen ontwikkeld. De Iste fase wordt ontsloten door het in oostelijke richting door trekken van de Van de Plasschestraat. Langs deze weg worden woningen rond 'grone' pleintjes gegroepeerd. In een later stadium wordt deze straat doorgetrokken naar de ten noorden van deze fase liggende 2de fase; - de I e fase biedt ruimte aan een 23-tal woningen, waarvan 7 vrijstaand. 10 woningen van het type maximaal twee aaneen en 6 woningen van het type minimaal twee aan een. De 2de fase van het plan heeft een capaciteit van 10 a 15 woningen; - aan de oostzijde van de uitbreiding loopt een groene zone met een voetpad. Hierdoor heeft het plangebied een di- rekte verbinding met de Kerkring. het speelterrein bij de school en met de school zelf. Daarnaast komt er langs de west- en noordrand van het plangebied een groene wan delzone die verbinding geeft met het sportcomplex en met een dergelijke zone langs de westkant van de gereali seerde uitbreiding Colenshoek I Het schetsplan 's-Heer Abtskerke, gedeelte 'Colenshoek 2' is tijden kantooruren, met ingang van 11 juni 1993. geduren de 14 dagen in te zien bij het bureau ruimtelijke ordening en volkshuisvesting van de gemeentesecretarie, Stenevate 10 te Heinkenszand. Tot 25 juni 1993 kunt u ons uw schriftelijke reacties op het schetsplan doen toekomen. Daarnaast is het mogelijk deel te nemen aan een inspraakbij eenkomst die wordt gehouden op donderdag 17 juni 1993 in het verenigingsgebouw 'Irene'. Polderweg 6 te 's-Heer Abtskerke (aanvang 20.00 uur). Tijdens deze bijeenkomst wordt een nadere toelichting ge geven op het schetsbestemmingsplan. De inspraakresultaten zullen worden opgenomen in een in- spraakrapport, dat bij het -bestemmingsplan zal worden ge voegd. Het definitieve ontwerp van het bestemmingsplan wordt in een later stadium ter visie gelegd. Daartegen kan dan bezwaar worden gemaakt bij de gemeenteraad. Nadere informatie kunt u verkrijgen bij het bureau ruimtelij ke ordening en volkshuisvesting. Stenevate 10 te Heinkens zand (telefoon 01106-1730 toestel 252/253). Heinkenszand, 10 juni 1993 Burgemeester en wethouders voornoemd, de burgemeester, ir. J. L. M. Mandos de secretaris J. L M. van Put ontwerp-lozingsvergunninJ Het dagelijks bestuur van het waterschap Nood en Zuid-Beveland: gelet op artikel 13.10 twed lid van de Wet milieubeheer; maakt bekend qj| op 15 maart 1993 een aanvraag is binnengekomen van H. J. Bek te Hoedekenskerke. voor een vet gunning" ingevolge de Wet verontreiniging opp» vlaktewateren voor het lozen van afvalstoffen verontreinigende of schadelijke stoffen afkomstji van zijn bedrijf via de gemeentelijke riolering tej plaaste op zuiveringstechnische werken van hè waterschap; dat het voornemen is de vergunnini onder voorwaarden te verlenen. De aanvraag, de ontwerp-vergunning en anders bijbehorende stukken liggen tot 9 aug-ustus Iqsj ter inzage: op het bureau Juridische Zaken van het wat» schap Noord- en Zuid-Beveland, Nassaulaan; te Goes, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uure van 13.00 tot 16.00 uur en na telefonische a spraak (tel. 01100-41268) buiten de werkurg van 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kan, m? uitzondering van de avonduren, aldaar jg mondelinge toelichting op de stukken worde verkregen; op de gemeentesecretarie van de gemeen: Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand, elh werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tc 16.00 uur. Na deze datum, tot het einde van de termijn waa binnen beroep kan worden ingesteld tegen dei* schikking op de aanvraag, elke werkdag van9ij tot 12.00 uur op het bureau Juridische Zaken vg het Waterschap. Desgewenst kan aldaar een mo: delinge toelichting op de stukken worden verkn gen. Indien daarom telefonisch wordt verzocht (te 01100-41268) kunnen tot één week voor boven»- noemde datum mondeling bezwaren worden ii gebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wore gegeven tot een gedachtenwisseling over de on werp-beschikking tussen het bevoegd gezag, d aanvrager en de overige aanwezigen. Gemotiveerde bezwaren tegen de opgestelde on werp-beschikking kunnen tot bovengenoemd datum schriftelijk bij ons bestuur worden ingi bracht en dienen te worden gezonden aan dagi lijks bestuur van het waterschap, Postbus 11 4460 AC Goes. Degene die een bezwaarschrift indient, kan ve zoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend I maken. Goes, 9 juni 1993 Het dagelijks bestuur voox-noemd. ir. P. J. Gruijters, dijkgraaf; mr. drs. J. A. de Visser, griffier. Door contact op te nemen met zijn regionale dagblad! Daar weten ze alles over de mogelijkheden die fabrikanten bieden om met hun advertentis materiaal te adverteren. En ove de voorwaarden waaraan u en uw advertentie moeten voldoe om voor een tegemoetkoming L de advertentiekosten in aanms king te komen. Dit Co-adveiteic verhoogt het effect van uw eige reclame-campagne! Meer weten? Bel Cebuco 020-6242316 en wij sturen u de brochure 'Succesvol Co-adverteren'. Of rieem: contact op met een dagblad in uw omgeving. verhoog de werking van J uw reclamegulden p '53 o 2=i O* a3 o a> O Q5 -CU -CD CU CU O O O 3 43 0 Van 149.95 voor Weekend aanbieding is geldig van 9 t/m 12 |un Perry Sport vindt u in: Alkmaar, Almelo, Almere-Stad, Alphen aan den Rijn, Amersfoort, Amstelveen, Amsterdam (3x), Apeldoorn, Arnhem, Den Bosch, Breda, Dordrecht, Ede, Eindhoven, Emmen, Enschede, Goes, Groningen, Den Haag, Haarlem, Hasselt (België), Heerlen, Hilversum, Hoorn, Leeuwarden, Leiden, Leidschendam, Maastricht, Nijmegen, Rijswijk, Roosendaal, Rotterdam. Sliedrecht, Tilburg, Utrecht, Veenendaal, Venlo, Wijnegem (België), Zaandam, Zoetermeeren Zwolle.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 22