Klad in verhuur vakantiehuizen Kom naar Van Fraassen en Hit the Road "Ï4 Twee dagen feest in Sint Jansteen Echtpaar De Bruijne viert zestigjarig huwelijksfeest VOLVO HTS streek Eigenaren houden woningen steeds vaker voor eigen gebruik WATERSCHAP NOORD- EN ZUID-BEVELAND Maak een proefrit in de speciale 440/460 modellen 9 juni t/m 31 juli. VOLVO WOENSDAG 9 JUNI 1993 van onze verslaggever CAZAND-BAD - Eigenaren van vakantiewoningen aan de Zeeuws-Vlaamse kust zijn in steeds mindere mate bereid hun stulpje te verhuren aan derden. Ze kiezen er voor zelf vaker de weekeinden en vakantieperio den in het toeristendorp door te brengen, is de bevinding van verschillende verhuurkantoren in Cadzand-Bad. Vooral onder de Duitse particu lieren is een duidelijke terug houdendheid te constateren, meent B. Wielakker van WOD Verhuur en Beheer. „Watje ziet is dat ze hun bungalow verko pen. omdat de opbrengst niet meer opweegt tegen de lasten. In veel gevallen is de woning aan een opknapbeurt toe. Wil je die investering er uit halen, dan moet je zo'n huis toch minstens tijdens alle vakantieperioden onderverhuren. De eigenaren krijgen zo praktisch geen kans om er zelf wat tijd in door te brengen. Ik heb het over mensen School viert in Kloosterzande 10-jarig bestaan van een medewerker KLOOSTERZANDE - Basis school Ter Duinen heeft dins dag het tienjarig bestaan ge vierd met activiteiten voor de ruim tweehonderd leerlingen en hun ouders. Alle kinderen namen 's middags rondom de school deel aan een spelletjes circuit. Voor de leerlingen uit de onderbouw was er een pop penkast-stuk over Reynaert de Vos van Theater Wielewaal en wafels met limonade. 's Avonds verzamelden de kin deren zich met hun ouders, ge kleed in kleurig zomertenue met pet. voor een wandelspeurtocht met opdrachten door het dorp. Bij terugkomst schoof men in de gemeenschapsruimte van de school aan tafel. Voor de leerlin gen uit de hoogste groepen was er op school een disco ingericht. Voorheen waren de leerlingen gehuisvest in de Heilig Hart- school aan Groenedijk. Toen dit gebouw op de nominatie stond voor de sloop, werd in het uit breidingsplan Oostvogel een nieuwe school neergezet. Tevens ging men een fusie aan met de Maria-meisjesschool. 5*mMMmsmt die meer dan vijf uur rijden hier vandaan wonen en niet evesnel een weekeindje tussendoor kun nen pakken. Dus doen ze de bun galow liever van de hand", aldus Wielakker. De nieuwe eigenaren, veelal Ne derlanders en Belgen, kiezen er op hun beurt voor de vakantie woning grotendeels voor eigen gebruik te houden, ervaren Wiel akker en zijn collega's van agen- ce Riemens en Verhuurbureau Cadzand. „Dat is niet eens zo slecht voor het dorp", vindt Wielakker. Op die manier zijn de huizen ook vaker buiten het sei zoen bewoond en maakt Cad zand-Bad een minder uitgestor ven indruk." De verhuurbureaus hebben evenwel weinig te lijden onder de veranderingen op de markt. De verlenging van het seizoen (met twee maanden, van Pink steren tot eind september) biedt hen vooralsnog voldoende com pensatie om de voorzichtige te rugloop te compenseren. Daar naast rekenen ze erop dat het aanbod in de toekomst aanzien lijk zal toenemen, door verwe zenlijking van een nieuw appar tementencomplex aan Boule vard de Wielingen en de bouw van 250 recreatiebungalows in het kader van het kuuroordpro ject Cavelot. Verhuurkantoren in Cadzand-Bad signaleren dat eigenaren van vakantiewoningen aan de Zeeuws-Vlaamse kust steeds minder vaak bereid zijn onder te verhuren. foto Oscar van Beest van een medewerker SINT JANSTEEN - De stichting evenementen Sint Jansteen en omgeving houdt vrijdag en za terdag het traditionele dorps feest. De activiteiten worden voor de 8e keer afgewerkt in de loods van de gebroeders Dobbe- laer aan de Brouwerijstraat. Voorzitter Frank Heirman van de organiserende stichting ver telt dat men in 1986, bij de eer ste uitgave, niet het vermoeden had dat deze gebeurtenis zo'n belangrijke plaats in de plaat selijke gemeenschap zou gaan innemen. Het uitgangspunt is nog steeds om met eenvoudige middelen, enorme zelfwerkzaamheid en met behulp van de middenstand alle groepen uit de bevolking ontspanning te bieden zonder dat de mensen diep in de buidel moeten tasten. Het dorpsfeest wijkt ook dit jaar weinig af van deze succesformule, waarbij ruim veertig medewerkers een helpend handje toesteken. Na de officiële opening door b en w van de gemeente Hulst begint vrijdag om 13.00 uur een middag voor 50-plussers. Het program ma vermeldt een schieting op de liggende wip, volksdansen met Justien en omlijstende sfeervol le muziek uit de jaren zestig. Daarnaast is er tijdens het twee dagen durende evenement een doorlopend prijzenfestival met het rad van Avontuur en een en- veloppenactie. Er is een snack- kraam en de barbecue brandt. Vrijdagavond komt allereerst de jeugd aan haar trekken. Vanaf 18.00 tot 20.15 uur verzorgt disco Cygnus X een drive in show. Te vens is er in een danswedstrijd. Vanaf 20.45 uur verschijnt de to neelvereniging Sint Jan ten Steene op de planken met een klucht. Na deze uitvoering van een medewerkster CADZAND - Het was zestig jaar geleden ook prachtig weer toen Pieter Cornelis de Bruijne in het huwelijk trad met VVille- mina Barendse. „Ik ben dank baar dat God ons al die jaren ge spaard heeft", zegt de nu 84-ja- rïge De Bruijne terugblikkend. Het feest werd gevierd met de vijf kinderen en tien kleinkin deren, op de boerderij waar het paar vele jaren woonde. In Cadzand is De Bruijne gebo ren en getogen. Zijn 86-jarige vrouw kwam in Oud-Vossemeer ter wereld maar verhuisde, toen ze één jaar oud was, naar Re- tranchement. Ze heet Willemina omdat haar ouders eigenlijk een jongen in gedachten hadden; er werd overigens later nog wel een zoon geboren, die de naam Wil lem kreeg. De Bruijne woont zijn leven lang al aan de Badhuisweg te Cadzand. Hij verhuisde wel een paar ke, onder andere tij dens de oorlog, maar bleef steeds in dezelfde straat wonen. Hij ontmoette zijn vrouw tijdens een muziekuitvoering in Cad zand, waar hij trombone speel de. „Zij kende mij wel al eerder maar ik haar niet. Tijdens die muziekuitvoering zag ik haar voor het eerst." vertelt de brui degom. De Bruijne was zo'n 40 jaar lid van de Cadzandse mu ziekvereniging 'Excelsior', waar hij de laatste jaren bombardon speelde. Het echtpaar ging na hun huwe lijk op de boerderij van zijn va der wonen. Ze hadden een ge mengd bedrijf met naast akker bouw koeien, varkens en kui kens. Mevrouw de Bruijne maakte zelf boter en hield vele tientallen jaren pension. „Ik heb altijd bijzonder veel steun van mijn vrouw gehad. Ze werkte al tijd mee op de boerderij", aldus De Bruijne. Toen de belangstel ling van pensiongasten wat te- Hoe opmerkelijker u adverteert hoe meer u wordt begeerd. En wat kost zo'n advertentie nou ten opzichte van de hypotheekrente, dubbele lasten etcetera? En de makelaar Meestal minder dan u denkt en u verkoopt sneller, want: F Je huis in de krant brengt mensen J over de vloer. an wanten en kranten. brengt het orkest The Rangers golden hits, evergreens en country western-muziek ten gehore. Zaterdag strijden achttien ploe gen van wijken, verenigingen en families vanaf 12.00 uur tijdens de zeskamp om de felbegeerde wisselbokaal. Deze trofee is mo menteel in bezit van de Bosui len. De deelnemers krijgen te maken met opdrachten die zo wel een beroep doen op kracht als op behendigheid. Naast vrachtwagentrekken zijn er de zeephelling, commando hinder- nisbaan, Steense muur, ski lo pen en het puzzelspel. Voor de aanmoedigende muzikale noot zorgt het dweilorkest Wind kracht 9. Tijdens de afsluitende feestavond, die om 20.30 uur be gint. worden de prijzen uitge reikt. De muziek hierbij komt van dansorkest Amber. NIE UW-NAMEN Wandelvierdaagse - Het feest- en sportcomité in Nieuw- Namen houdt van maandag 14 tot en met vrijdag 18 juni de avondwandelvierdaagse. Deze dertiende uitgave staat onder auspiciën van de Nederlandse Bond voor Lichamelijke Opvoe ding. De deelnemers hebben vijf da gen de gelegenheid om de vereis te vier wandelingen, van 7, 10 of 15 kilometer, te maken. De rou tes zijn uitgezet in de polderrijke omgeving. ONTWEKP-LOZINGSVERGUNNING Het dagelijks bestuur van het waterschap Noord en Zuid-Beveland; gelet op artikel 13.10 tweede lid van de Wet milieubeheer; maakt bekend dat op 15 maart 1993 een aanvraag is binnengekomen van H. J. Bek te Hoedekenskerke, voor een ver gunning ingevolge de Wet verontreiniging opper vlaktewateren voor het lozen van afvalstoffen, verontreinigende of schadelijke stoffen afkomstig van zijn bedrijf via de gemeentelijke riolering ter plaaste op zuiveringstechnische werken van het waterschap; dat het voornemen is de vergunning onder voorwaarden te verlenen. De aanvraag, de ontwerp-vergunning en andere bijbehorende stukken liggen tot 9 augustus 1993 ter inzage: op het bureau Juridische Zaken van het water schap Noord- en Zuid-Beveland, Nassaulaan 8 te Goes, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur en na telefonische af spraak (tel. 01100-41268) buiten de werkuren van 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kan, met uitzondering van de avonduren, aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen; op de gemeentesecretarie van de gemeente Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Na deze datum, tot het einde van de termijn waar binnen beroep kan worden ingesteld tegen de be schikking op de aanvraag, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur op het bureau Juridische Zaken van het Waterschap. Desgewenst kan aldaar een mon delinge toelichting op de stukken worden verkre gen. Indien daarom telefonisch wordt verzocht (tel. 01100-41268) kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden in gebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de ont- werp-beschikking tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Gemotiveerde bezwaren tegen de opgestelde ont- werp-beschikking kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons bestuur worden inge bracht en dienen te worden gezonden aan dage lijks bestuur van het waterschap, Postbus 114, 4460 AC Goes. Degene die een bezwaarschrift indient, kan ver zoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Goes, 9 juni 1993 Het dagelijks bestuur voornoemd, ir. P. J. Gruijters, dijkgraaf; mr. drs. J. A. de Visser, griffier. GW II'II U lil WP' (iilH III lliHIÏ nil 11 v«fca In Cadzand werd het zestigjarig huwelijk van Pieter Cornelis de Bruijne en Willemina Barendse ge vierd. foto Oscar van Beest rug liep, begon het echtpaar een kleine camping. Uit het huwelijk werden drie zoons en twee doch ters geboren. Op z'n 65ste deed De Bruijne de boerderij over aan een van de drie zoons en ging het echtpaar in een huis wonen dat naast de boerderij was gebouwd. De Bruijne zat tien jaar in de ge meenteraad van Cadzand. voor het CDA, de laatste vier jaar als wethouder. Toerenteller voor op de Duitse Autobahnen. Striping in Parijs. Dwars door bloedheet Spanje met airco. In delen neerklapbare achterbank bij zonsondergang. Centrale vergrendeling, bijvoorbeeld voor op Sicilië. Volvo 440 Vakantietijd is Volvo-tijd. Kom daarom nu onze. speciale al v.a. 32.450,- summertime aanbiedingen bekijken én berijden! Twee speciale zomerse Volvo's staan klaar om u te bewijzen dat uw vakantie dit jaar al begint bij het dichttrekken van uw voordeur. De Volvo 440/460 Escape 1.8i met als extra's o.m. stuurbekrachtiging, centrale vergrendeling, toerenteller, getint glas, in delen neerklapbare achter- Terwijl de GL Plus van huis uit al zo luxueus is. Met onder meer lederen bekleding, stuurbekrachtiging, Gratis CD bij elektrisch verwarmde spiegels, getint glas, centrale ver- proefrit. grendeling, metallic lak en nog veel meer. Summertime prijs: v.a. f 42.450,-! Kom meteen even langs. Want elke proefrit belonen we met de unieke CD "Volvo Hits the Road". Natuurlijk ook als u een Volvo 940 of Met o.a. stuurbekrachtiging, centrale vergrendeling en getint glas de 440/460 Escape v.a. f 36.100,- bank, striping, extra brede banden met 7-spaaks wheelcovers en buitenspiegels en achterspoiler in lakklcur. Summertime prijs v.a. f 36.100,-! En de 440/460 GL 1.8i Plus met als super-zomers extra: airconditioning! Met o.a. airco, lederen bekleding en metallic lak de 440/460 GL 1.8i Plus v.a. 42.450,- de nieuwe Volvo 850 nader aan de tand komt voelen, en zelfs als u belangstelling heeft voor een Volvo-occasion. Maar haast u, want voor dit unieke hot news geldt: de zomer is weer net zo snel voorbij als deze actie! bewijst het. Consumentenprijzen incl. BTW, excl. 495,- kosten rijklaar maken. Wijzigingen voorbehouden. AUTOMOBIELBEDRIJF VAN FRAASSEN B.V., PRES. ROOSEVELTLAAN 768, VLISSINGEN, TEL. 01184-16679.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 14