Hoogbouw boulevard van de baan Hageweg Bruinisse veiliger N59 krijgt opknapbeurt Veiling midgetgolfbaan Verbouwde jeugdsoos open voor breed publiek Het Boerenverdriet is gemeenteverdriet Arbeidsbureau streek zaterdag 5 juni 1993 Welstandscommissie Cadzand-Bad keurtappartementenmuuraf Uw (loop)baan begint bij het arbeidsbureau! Monteur pleziervaart DE VEREISTEN: Men zoekt een monteur met minimaal 5 jaar ervaring in het werk aan zeil- en motorboten. DE WERKPLEK: Bruinisse. VOOR INFORMATIE: Ellen Poulus. DE VEREISTEN: Men moet ervaring hebben of een re levante opleiding, bv. LTS-consumptief. Het werk is voor de duur van het seizoen DE WERKPLEK: Brouwershaven. VOOR INFORMATIE: Ellen Poulus. Algemeen medewerker DE VEREISTEN: Men zoekt iemand voor de vcrwc king van vis- en schelpdieren. Een rijbewijs is noodzake lijk. Leeftijd tot 22 jaar. DE WERKPLEK: Bruinisse VOOR INFORMATIE: Ellen Poulus Werkvoorbereider bouw% DE VEREISTEN: Alle werkzaamheden als voorbereider. Onder andere inkoop, contacten onderhouden met cliënten, wat tekenwerk enz. Opleiding MTS-bouwkun- de.. DE WERKPLEK: Noordwcllc. VOOR INFORMATIE: Ellen Poulus. Kelner/serveerster DE VEREISTEN: Het is een full-time baan voor de duur van het seizoen. Ervaring is niet nodig, slcchrs een goede inzet is vereist. DE WERKPLEK; Brouwershaven. VOOR INFORMATIE, Ellen Poulus. Stik, Zondag 6 juni 1993 Nederlands-Hervormde Kerk. Brouwershaven 9.30 ds. Verse- put: Bruinisse 10 ds. Smit, 17 ds. Groen; Burgli 10 ds. v. d. Deijl; Eikerzee (Scharendijke) 9.30 ds Haasnoot; Haamstede 10 ds. Franzen, 19 ds. De Boo. Kerk- werve 11 ds. Haasnoot; Nieu- werkerk 10 ds. Nierop. 17 ds. Speelman; Noordgouwe 10 kand. Simons; Noordwelle 11 kand. v. Eek; Oosterland 10 ds. Ommering, 18 ds. Wagter: Ou- werkerk 10 A. Otten; Renesse 9.30 kand. v. Eek; Serooskerke 10 dhr. De Man, 19 dhr. v. Es; Sir- jansland 10 kand. v. d. Belt, 18.30 ds. v. Loon; Zierikzee: Gasthuiskerk 9.30 ds. Assen- CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Zierikzee: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: A. W. van Geer. Zierikzee, tel. 01110-12080. Spreekuur van 11.00-11.30 uur. Schouwen-Westhoek/Brou- vvershaven: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: Renesse/Ellemeet: J. L. Flach en S. W. H. M. Simons, tel. 01116-1280: Burgh-Haarhstede: G. van Bëek-Verbeek en J. Ph. P. Stenger, tel. 01115-1861; Brou- wershaven/Scharendijke: L A M. Bruel en J J. Roth. Dijk- straat 32. Scharendijke, tel. 01119-1280, spoednummer 2204. Spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Nieuwerkerk en Oos terland, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: A. Dorrestein, Dorpsweg 5. Bruinisse, tel. 01113-2120. Tandartsen: R. C. A. Backer, Poststraat 14, Bruinisse, tel. 01113-2666. Spreekuur 16.30-17.30 uur. Apotheken: Apotheek 'Zierikzee', Dam 18, tel. 01110-12906, geopend za. van 09.00-12.30 uur en van 16.30 - 17.30 uur. Zo. van 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging: Schouwen-Duiveland: Tel. 01100-51177. Dierenartsen: (vanaf zat. 09.00 uur): M. K. Buth, Haamstede, tel. 01115- 2254. weekend diensten i. 11 li li li Met het asfalteren van het kruispunt bij de verkeerslichten van Nieuwerkerk is een begin ge maakt van de herstelwerkzaamheden van de N59. Een 'vlaggenist' waarschuwt het verkeer dat er maar één rijstrook beschikbaar is. foto Pieter Honhoff NIEUWERKERK - Rijkswa terstaat is begonnen met her- stelwei'kzaamheden aan de N59 op Schouwen-Duive land. Het kruispunt bij de verkeerslichten van Nieu werkerk wordt als eerste on der handen genomen. „Hier wordt de vastgestelde norm met betrekking tot spoorvor ming overschreden", aldus ing A. van der Zeijst, hoofd dienstkring Noord- en Mid den-Zeeland. Door het weg dek opnieuw te asfalteren moet worden voorkomen dat bij slecht weer problemen ontstaan. Omdat door deze werkzaam heden vrijdag maar één rij strook beschikbaar was, ont stonden af en toe kleine files. Het streven is om vandaag en morgen beide rijstroken weer voor het verkeer open te stel len. Jeugdsoos Big S is na een grondige verbouwing geopend voor e opening bleek die wens in vervulling te gaan. 1 zo breed mogelijk publiek. Tijdens de foto Pieter Honhoff an onze verslaggever ZOUTELANDE - De midget golfbaan aan de Duinweg in Zoutelande ligt er verlaten bij. Het toegangshek is afgesloten. Het struweel bedreigt de mid- getgolfbanen. Wat jarenlang een leuke tussenstop langs het drukke fietspad tussen Zoute lande en Vlissingen was, is op zijn retour. Een nieuwe eige naar mag er weer iets aardigs van maken. Die toekomstige exploitant kan zich woensdagmiddag om klok slag drie uur melden in zaal Mid dendorp aan de Smidsstraat in Zoutelande. De midgetgolfbaan wordt geveild op last van de bank. De oude eigenaar kon niet meer voldoen aan zijn verplich tingen bij zijn kredietgever en heeft zich nu over de toeristische attractie ontfermt. Maar een bank is geen instelling die mid- getgolfbanen exploiteert. Zij wil er zo snel mogelijk vanaf. Of dat lukt, is een vraag die woensdagmiddag beantwoord moet worden. Niet elke dag wordt een midgetgolfbaan te koop aangeboden. Het is in vak jargon een 'incourant object', in tegenstelling tot woningen, schuren of garages. Bij het nota riskantoor van mr R. A. Vegter in Middelburg zijn op een adver tentie wel diverse reacties bin nengekomen. maar een serieuze gegadigde moet zich nog aanbie den. De verwachting is dat. in elk geval een deel van de bevolking van Zoutelande aanwezig zal zijn op de executieveiling. Uit nieuwsgierigheid. Dat is altijd De midgetgolfbaan aan de Duinweg in Zoutelande wordt woensdag geveild op last van de bank. foto Ruben Oréel kerkdiensten van onze verslaggeefster BURGH-HAAMSTEDE Jeugdsoos 'Big S' in Burgh- Haamstede is er klaar voor. Nu het gebouw een volledige ge daanteverwisseling heeft on dergaan moet het. anders dan vroeger, een groot publiek aan spreken. „Niet alleen jongeren, ook ouderen moeten zich hier thuisvoelen", vindt bestuurslid Bram Nortier. 'Big S' werd vrij dagavond officieel geopend. Moeilijk was het iemand te vin den die de plechtige openings handeling wilde verrichten. Bram Nortier had gehoopt op ie mand van gedeputeerde staten. „Maar wij hebben dit te laat ken baar gemaakt, zodat iedereen al was volgeboekt." Ook een wet houder kon niet meer worden ge strikt. Op de valreep kreeg be stuurslid en medewerker van het eerste uur. Cor Rademaker, de eer toebedeeld het nieuwe lo go van 'Big S' te onthullen. Voor vandaag zijn activiteiten voor een breed publiek op touw gezet. Om 10.00 uur begint voor de jeugd tot een jaar of twaalf een optreden van clowns. De kinderen kunnen zich ook laten schmincken. Voor de tieners wordt 's middags een drive-in-show gehouden. De rockgroep Crosshead uit Burgh-Haamstede treedt 's avonds op, gevolgd door de Am sterdamse feestband Big Billy De Baby's. Het bestuur hoopt door deze ac tiviteiten. 'Big S' bekendheid te geven bij een groot publiek. Te vens hoopt Nortier dat jongeren zo enthousiast worden dat ze -zich aanmelden als vrijwilliger of bestuurslid. „Het huidige be stuur is boven de twintig. Om te weten wat er onder het jongere publiek speelt, hebben we ook bestuursleden van een jaar oi zestien, zeventien nodig." DEMOCRATEN WESTERSCHOUWEN 1994 gemeenteraadsverkiezingen D66 doet mee, als u dat wilt! WIJ HEBBEN DRINGEND AKTIEVE LEDEN NODIG Bel daarom vanavond Jaap den Hollander 01115-2717 morgen of overmorgen mag ook!! van onze verslaggever CADZAND-BAD - De bouw van de 'appartementenmuur' aan Boulevard de Wielingen in Cad zand-Bad is van de baan. De welstandscommissie heeft het planontwerp van Cadzand Pro jecten op details afgekeurd. Burgemeester en wethouders van Oostburg willen nu eerst het fiat van gedeputeerde sta ten afwachten omtrent het on langs ingediende nieuwe be stemmingsplan voor de boule vard. De architect van het ap partementencomplex zal te zij ner tijd met een aangepast ont werp komen. Volgens gemeentewoordvoerder L. Polfliet strookte het oorspron kelijke ontwerp van het gebouw in de ogen van de welstandscom missie niet met de directe omge ving. Daarmee werd aangehaakt bij bezwaren van omwonenden, natuurbeschermingsvereniging 't Duumpje en verschillende ge meenteraadsleden. Het appartementcomplex zou worden opgetrokken uit drie aaneengesloten blokken, waarin 65 woningen en negen winkels waren gepland. Het oude plan voorziet in een gebouw van 30 meter hoog (tot en met de nok). 85 meter breed en 15 meter diep, kortom: één grote betonnen muur. aldus de bezwaarmakers. De welstandscommissie deelt die mening. Het adviesorgaan heeft moeite met de kolossaliteit en de eenvormigheid van het be staande ontwerp. Er moet meer variëteit in worden aange bracht. vindt de commissie. Daarnaast heeft zich bij Cad zand Projecten een andere bou wer gemeld, die nieuwe ideeën heeft over het complex. Deze twee ontwikkelingen waren voor de projectontwikkelaar de reden om het plan in te trekken, aldus Polfliet. De gemeenteraad van Oostburg stelde onlangs een nieuw be stemmingsplan vast voor Boule vard de Wielingen. Het concept ligt ter beoordeling bij gedepu teerde staten. B en w willen de besluitvorming afwachten en de projectontwikkelaar de moge lijkheid geven met een ander ontwerp te komen. Dit betekent dat voor het bouwplan niet lan ger de versnelde zogeheten arti kel 19-procedure in werking wordt, gezet. Keuren gs het be stemmingsplan goed. dan kan Cadzand Projecten binnen dat kader een bouwvergunning aan vragen. Past het ontwerp binnen het nieuwe bestemmingsplan, dan kan de vergunning zonder probleem worden afgegeven, liet Polfliet weten. van onze verslaggever OOSTBURG - „Het Boerenver driet, da's gemeentevedriet. Het bedrijventerrein kost ons Themamiddag mediatraining in Ter neuzen TERNEUZEN - Het Communi catieplatform Zeeuwsch- Vlaanderen houdt donderdag 1 juli een thema-bijeenkomst in de burgerzaal van het stadhuis van Terneuzen. In het platform hebben de meeste voorlichters van de grote bedrijven in de Ka naalzone, de gemeente Terneu zen, de pr-bureaus, de zieken- huisgroep en de toeristische diensten zitting. Voor de thema-middag heeft het platform vertegenwoordigers van de regionale dagbladen. Omroep Zeeland, dagbladen uit het Belgische grensgebied en die van de landelijke media in Zee land uitgenodigd. De platform leden willen met de journalistie ke medewerkers een open dis cussie aangaan over de stelling 'media-trainingen zijn goed voor beide partijen'. Voorafgaand aan de discussie houdt Bob in 't Hout, mediatrainer bij Team- players uit Leiden, een lezing. De bijeenkomst begint om 14.30 uur kapitalen", moest de Oostburg- se wethouder J. Thomaes vrij dag in de commissie financiën kwijt. De wethouder wilde met zoveel woorden aangeven dat hij allerminst gelukkig is met de exploitatie-opzet voor het nieuwe bedrijventerrein Boe renverdriet in IJzendijke. Om de grondprijs enigszins bin nen de perken te houden, moet de gemeente zelf fors in de buidel tasten. Bij een tarief van maxi maal vijftig gulden per vierkan te meter kost dat de gemeente 262.000 gulden. Het nodige be drag wordt onttrokken aan de algemene reserve van het grond bedrijf. Past de gemeente niet bij, dan is het voor potentiële on dernemers nauwelijks aantrek kelijk om zich op het nog aan te leggen bedrijventerrein te vesti gen, beseft Thomaes evenwel. Het Boerenverdriet zou in een dergelijk geval de concurrentie met de omliggende industrieter reinen in Oostburg en Breskens niet aankunnen. „Het is een forse hap. maar we kunnen niet anders", aldus de wethouder.De commissie had minder problemen met de bij drage. „Dit is een welbestede in vestering in nieuwe werkgele genheid". aldus het CDA-raads- lid H. Lippens. „Het begin is er. Een gegadigde heeft zich al ge meld voor vestiging op het ter rein", constateerde de christen democraat tevreden. van onze verslaggeefster BRUINISSE - Zeven verkeers drempels op de Hageweg in Bruinisse moeten voorkomen dat auto's met te hoge snelhe den over deze weg razen. Te vens is de weg veiliger gemaakt voor fietsers en voetgangers. Voor hen zijn aparte stroken aangebracht. De wreg wordt donderdag 17 juni officieel ge opend door gedeputeerde drs G. L. C. M. de Kok. Bij de gemeente kwamen regel matig klachten binnen van fiet sers en voetgangers die de weg onveilig vonden, aldus P. van Beveren, directeur technische dienst van de gemeente. Eind vorig jaar werd daarom al een apart voetpad aangelegd langs de dijk. Voor fietsers is deze week een eigen. rode. strook ge creëerd op de rijbaan. De werk zaamheden hebben de gemeen te 250.000 gulden gekost. De drempels zijn op ongeveer honderdvijftig meter van elkaar op het wegdek aangebracht. Van Beveren vindt deze afstand met te groot. Automobilisten zullen het volgens hem wel uit hun hoofd laten tussendoor snel op te trekken. „Maar ja. van sommige snelheidsfanaten weet je het nooit." Vergadering werkgroep D Sas van Gent SAS VAN GENT - Dl werkgroep van D66 hou juni een algemene verg om het conceptprog voor de gemeenteraad! zingen van maart 1991 nen presenteren aan li andere belangstellende! de eerste keer dat D661 aan de gemeenteraad zingen in Sas van Gent Uit de werkgroep van ze sonen wordt binnenki fractievoorzitter gekoze partij voor de verkiezin maart volgend jaar mo leiden. De vergadering i houden in De Speije ei om 20.00 uur. dorp, 18.30 ds. Haasnoc we Kerk 10 ds. Baas; Zï Kr. Z.huis 11.15 ds. Boer maire 11 ds. Verseput. Gereformeerde Kerk wershaven 10 dhr. 18.30 ds. Riepma: Bruii ds. Gootjes, 17 ruildienst stede 10 ds. Lingen, Gootjes; Scharendijke; ds. Westerveld; Zierii mw. Esveld, 18.30 drs. Li Gereformeerde Ge Haamstede 10 leesdieni ds. v. Stuijvenberg; N kerk 9.30 en 15.30 lee Oosterland 10, 14.30 e leesdienst. Oud-Gereformeerde Ge Bruinisse 10 en 17 lee Oosterland 9.30, 14 en dienst. Christelijk-Gereformeen Kerk. Haamstede 10 e kand. v. d. Linde; Kerkv en 18 ds. Korving: Zien en 18 ds. Oosterbroek. Gereformeerde Kerk maakh. Brouwershaven Wisselink, 17 ds. De Sno; Gereformeerde Gemeenl derland. Bruinisse 10 en dienst; Nieuwerkerk 15.30 leesdienst. Leger des Heils. Zierika menkomst. Rooms-Katholieke Kerk stede 10 uur; Zierikzee zon. 10 uur; Renesse zat Pinkstergemeente. Z (Meelstraat) 10, woensd menkomst. De Hageweg in Bruinisse is verkeersveiliger gemaakt met de aanleg van fietsstroken en verkeersdrempels. foto Pieter Honhoff

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 42