Dick Advocaat eist strijd Oranje Bondscoach Olsen volksheld Noorwegen Rijkaard heeft afscheid genomen van AC Milan Afscheidsduel voor Ruud Gulli sport 3(] Bondscoach: wij zullen niet dezelfde fout maken als Engeland Eric Wald< springt ver ZATERDAG 5 JUNI 1993 NOORDWIJK (GPDl - Heel wat Nederlandse profvoetballers stappen dit weekeinde op het vliegtuig om vakantie te gaan vieren. In Spanje. Frankrijk, of Portugal, in elk geval daar waar de zon schijnt. Ze horen of lezen wel wat het Nederlands elftal er tegen Noorwegen van gebrou wen heeft. Toch is het niet zo maar een interland, die Oranje woensdagavond in de Kuip speelt, maar een regelrechte sleutelwedstrijd. Het is de dood of de gladiolen. Een overwinning op de nog im mer ongeslagen Noren brengt Amerika'94 ineens heel dichtbij, bij een gelijk spel is er voor Oran je nog slechts een sprankje hoop. Maar in het ergste geval, bij een nederlaag, is het over en sluiten. Dat is einde verhaal voor een gouden lichting, voor bonds coach Dick Advocaat en voor diens beoogde WK-opvolger Jo- han Cruijff. De resterende ont moetingen San Marino uit. Engeland thuis, Polen uit - kunnen dan net zo goed per fax worden afgedaan. Door de hele misstap in Oslo (2-1- verlies) en de twee halve tegen Polen en Engeland (beide keren 2-2) kan Oranje zich bijna niets meer permitteren. Maar is het zeker niet ongunstig dat de En gelsen een week geleden een punt verspeelden aan Polen en vier dagen later kopje ondergin gen in Noorwegen. „Die vlieger gaat alleen op", kent Dick Advo caat de stand in groep 2 uit z'n hoofd, „als we zelf van Noorwe gen winnen." Dan slaat Oranje twee vliegen in een klap. En heeft het Neder lands elftal nog maar een verlies- punt meer dan koploper Noor wegen en een minder dan Enge land. Maar nog wel twee meer dan Polen dat echter nog op be zoek moet in Engeland (8 sep tember) en veertien dagen later in Noorwegen. Zo slecht staat Oranje er dus niet voor. Mits er woensdagavond althans gewon nen wordt. Dat is volgens Advocaat net iets gemakkelijker gezegd dan ge- Kans op terugkeer naar Nederland klein NOORDWIJK (ANP) - Frank Rijkaard arriveerde vrijdag in Noordwijk om zich met het Ne derlands elftal voor te bereiden op de kwalificatie-interland met Noorwegen. Voor het eerst sinds vijfjaar, zoals hij het zelf zei „helemaal los" van AC Mi lan. Rijkaard hoeft van zijn Italiaan se club niet meer mee te doen in de laatste competitie-wedstrijd, uit tegen Genoa. De geplande wereldtoemee. waarschijnlijk door Australië en Zuid-Afrika, laat hij eveneens aan zich voor bij gaan. Rijkaard heeft- alles af gehandeld. behalve de verhui zing. Hij weet de bestemming nog niet. De avond ervoor had hij afscheid genomen. Van de medespelers, van het bestuur, van de techni sche staf van de club waarmee hij in de afgelopen seizoenen Eu ropa veroverde en verloor. Met weemoed blikt hij terug. „Het was een fantastische tijd. Ik ben er dankbaar voor." Een dag voor de finale van de strijd om de Europese beker voor landskampioenen, die vori ge week in München verloren werd van Olympique Marseille, maakte Rijkaard het nieuws van zijn vertrek bekend. Hij zei dat AC Milan het had zien aanko men. „Vorig seizoen al had ik gezegd met langer dan een jaar te willen bijtekenen Ik heb niet vèel tijd nodig gehad om ze duidelijk te maken dat ik er nu echt mee stop. Ze hebben ook niet gepro beerd me over te halen. Ik ben niet zo iemand die zijn mening- gemakkelijk herziet. Dat weten ze bij AC Milan." Verrast Alleen de supporters werden volkomen verrast. „De laatste weken had Milan berichten la ten uitlekken als zou mijn con tractverlenging slechts een for maliteitzijn. Dat deden ze om de rust te bewaren." Maar ook van de fans ontving hij begrip. „De reacties die ik de laatste anderhalve week kreeg waren geweldig. Er sprak begrip uit. sympathie, vriendschap. Het heeft me goed gedaan." In Hotel Huis ter Duin, de tradi tionele verzamelplaats van Oranje, had Rijkaard verder geen nieuws. „Het enige concre te wat ik kan mededelen is dat ik op vakantie ga. Clubs die geïnte resseerd zijn kunnen zich mel den bij mijn zaakwaarneemster, Ella Adriaanse. Als ik terugkom ga ik eens kijken wie er belang stelling heeft. Alles is mogelijk. In principe ben ik overal in geïn teresseerd.'" Valencia Ook een terugkeer naar Neder land? Rijkaard acht de kans daarop uiterst gering. En Italië wordt het ook niet meer. Want daar bestaat voor hem maar één club. dat is AC Milan. Duitsland heeft hij al eerder uitgesloten. De gedachten zullen wel uitgaan naai- Spanje of Frankrijk. Valen cia, ook gegadigde voor Gullit en Romario, beweerde vrijdag zich reeds bij AC Milan te heb ben gemeld. De club van Hid- dink heeft blijkbaar éen vracht schip met geld te besteden. Over de transfersom wil Rij kaard weinig kwijt. Formeel mag AC Milan een bedrag eisen (zes miljoen gulden), dat voor een speler van zijn leeftijd (30) nauwelijks nog te verantwoor den is. „Ik heb er een afspraak over met Berlusconi (de baas van Milan-red). Hij wil me zoveel mogelijk helpen. Of ik voor niets weg mag? Laat ik het zo zeggen: in dit opzicht verwacht ik geen problemen." Voor alle duidelijkheid wil Rij kaard onderstrepen dat hij niet genoeg had van AC Milan. „Het is niet zo dat ik wegwilde vanwe ge de hektiek, of de druk van het moeten presteren. Ik ben ook niet uitgekeken op topvoetbal. Ik heb nooit last gehad van stress. Een groot voordeel is ge weest dat ik altijd heb kunnen relativeren. In Italië heb ik met iedereen een goed contact ge had. Er moet ook niets bijzon ders achter mijn vertrek worden gezocht Ik vond het gewoon tijd om een prachtige periode af te sluiten. Dat. is het hele verhaal." daan. „Noorwegen is een hele lastige, stugge en vervelende te genstander". zag hij woensdag avond nog eens in het Ullevaal- stadion. „Er zit veel beweging en enthousiasme in de ploeg. Als de een een fout maakt, knappen ze het samen weer op. Zij mogen verliezen, alles meer is meegeno men". Oranje moet volgens de bondscoach meteen vol aan de bak. „We mogen niet dezelfde fout maken als op Wembley toen we veel te slap begonnen." De kordate Hagenaar eist een maximale inzet en ijver. Maar vooral strijd. „Dat vergaten de Engelsen, daarom kwamen zij woensdagavond in de proble men." Als Oranje net zo agres sief ten strijde trekt als de Noren is Advocaat er niet bang voor. „Dan geeft de kwaliteit de door slag. En kunnen wij winnen, denk ik." Maar dan zal het hele elftal zich wel ondergeschikt moeten maken aan het resul taat. En daar ontbrak het nog wel eens aan. Advocaat: „Wij moeten zorgen dat we het initia tiefhebben, dat we de duels aan gaan en die winnen. Als je supe rieur wilt zijn, moetje in het veld wel de baas zijn." Opjagen Dick Advocaat: „Wij moeten zorgen dat we het initiatief hebben." Vierduizend supporters reizen mee met ploeg naar Nederland OSLO (ANP) - Als kind ontwik kelde hij de techniek van het voetbal door in de tuin langs bo men te slalommen. De volwas sen Egil Olsen verwierf de bij naam Drillo, Dribbelaar, was een rebel die linkse pamfletten uitdeelde en weigerde met re clame van een conservatieve krant op het shirt te spelen. Na de aanstelling als bondscoach groeide hij uit tot volksheld, overwinnaar van grote voetbal landen als Italië, Nederland en Engeland. Noorwegen hangt de successen van de nationale voetbalploeg, woensdag in Rotterdam tegen stander van Nederland in de aanloop naar het WK. op aan Egil „Drillo" Olsen. De man die zegt: „Voetbal is wetenschap." Zijn computer is gevoed met duizenden gegevens over het spel. Toen manager Kjell Bor- gersen woensdag tijdens de wed strijd tegen Engeland (2-0) op merkte dat Noorwegen toch eens moest scoren uit een van de vele hoekschoppen, merkte Ol sen op: „Statistisch gezien ge beurt dat slechts een op de vijf tig keer." De Noren dwepen met Olsen door de prestaties en zijn een voud. Daags na de zege nam hij examens af op de universiteit van Oslo. Hij is professor bal sporten. Drillo siert t-shirts, net als de spelers overigens, en figu reert in advertenties. Zo maakt hij reclame voor rubberen laar zen. Op het trainingsveld, hij neemt zijn hond meestal mee. draagt hij ze vaak om kou en vocht te weerstaan. Drillo heeft jicht. Als trainer zweert hij bij Poortvliet haalt trainerdiploma ZEIST - Jan Poortvliet is in Zeist geslaagd voor de cursus trainer/coach I. De uit Arnemui- den afkomstige ex-internatio nal kan daardoor zonder pro blemen aan de slag als assistent- coach van eerste-divisieclub Helmond Sport. Voor die func tie is dit diploma een vereiste. Ook Frank Arnesen haalde het diploma. De Deen. al twee jaar 'begeleider' bij PSV is het ko mend seizoen nu officieel assis tent bij de Eindhovense club. Veertien kandidaten slaagden. Onder de geslaagden bevonden zich ook de oud-internationals Boeve, Thijssen en Van Mierlo. De anderen waren Havermans, Bonsink, Lodeweges, Mouwen, Petter, Van Seeters. Van de Her ik, Waalderbos en Van der Zee. Over twee jaar kunnen zij zich inschrijven voor de curus coach betaald voetbal. discipline, maar respecteert hij de clown, in de geest van het ei gen. afwijkende gedrag vroeger. In de selectie is Jahn Ivar Jakob- sen. „Mini" wegens zijn geringe postuur, de paljas. Sfeer Vierduizend supporters zakken af naar de Kuip, 43 journalisten, zestien fotografen. De fans reke nen op sfeer als in Thialf, bij het schaatsen tussen Koss en Zand- stra. Sinds de zege op Oranje, in september, is de industrie in voetbalartikelen opgebloeid: vlaggen, bekers, shirts, posters. Zelfs koektrommels met een fo to van de Noorse ploeg, gevuld met lekkernijen in de vorm van een bal. Aanvoerder Rune Brat- seth: „Zoals in Duitsland, waar volwassenen een handtekening vragen, gaat het hier niet. Dat- komt omdat Duitsland altijd succes heeft gehad, of het nou goed speelde of slecht. Duitsers zijn succesmensen. Bovendien verandert de mentaliteit, naar mate je zuidelijker komt." Het is makkelijk, maar te simpel het succes alleen aan Olsen toe te schrijven. Vooral de jeugd- teams waren al jaren goed bezig. Scandinavië werkt systema tisch met talent. De ploeg onder twintig jaar plaatste zich voor twee van de drie laatste WK's. Zes van de spelers die een paar jaar geleden voetbalden op het jeugd-WK in Saudi-Arabië, zijn doorgestroomd naar de A-ploeg. Met ervarenen als doelman Thorstvedt en libero Bratseth vormen ze de ideale mix. Bovendien is niet alleen Noor wegen, maar zijn ook de buur landen Zweden en Europees kampioen Denemarken op weg naar het WK in de Verenigde Staten. Voetbal dat leunt op een sterke organisatie, discipline, kracht en beweging. Olsen. „In dividueel valt elke vergelijking met Nederland in ons nadeel uit. Ons voetbal is op het Engelse georiënteerd, zoals Denemar ken veel Duitse invloeden kent. Uit het Duitse voetbal hebben wij de snelle counter gehaald. Simpel gesteld, spelen wij met een Engelse defensie en een Duitse counter. Wre zouden al leen de techniek van de Brazilia nen moeten hebben." Borger- sen: „Landen met grotere talen ten interesseren zich blijkbaar niet genoeg voor organisatie." Alcohol Volgens Borgersen heeft Olsen de goede eigenschappen van de drie voorgaande bondscoaches, Fossen. Grip en Stadheim, bij een gebracht. Eentje leerde de spelers samen gelukkig te zijn. het elkaar naar de zin te maken. De ander overtuigde clubs en Lars Bohinen en Oy vind Leonhardsen (rechts), die voor de doelpunten zorgden tegen Engeland, zijn er woensdag in Rotterdam ook bij foto AP voetballers dat ze harder moes ten trainen, serieuzer dienden te leven. Olsen: „In onze tijd waren alcohol en vrouwen belangrijk. Dat zijn nu geen onderwerpen meer. Ik hoef niet meer op de spelers te letten." De derde oe- fenmeester had velen van jong- saf meegemaakt en ontwikkelde ze verder. Toen hij werd ontslagen na min dere prestaties, nam Olsen, trai ner van het Olympisch elftal, het over. Eerst tijdelijk, want de conservatieve bestuurders, wa ren zijn linkse verleden niet ver geten. Olsen: „Als international was ik politiek actief. Dat heeft invloed gehad op mijn loopbaan Ik heb me afgevraagd waarom ik in mijn beste jaren nooit in het nationaal team speelde Wel voor mijn 22ste en na mijn 28ste. Ik denk dat het kwam door mijn reputatie." Zijn internationale loopbaan bleef beperkt tot zes tien duels. De tijdelijke aanstelling werd een vast contract. Olsen debu teerde met een zege van 6-1 op WK-verrassing Cameroun. De Afrikanen stonden als aan de grond genageld door de kou. „Laat die ijsberen maar eens naar het zuiden komen, dan schieten wij ze ook met 6-1 af', verzuchtte de bondsvoorzitter uit Cameroun. Inmiddels is Ol- sens balans: 27 interlands, veer tien gewonnen, acht gelijk, vijf verloren, waarvan slechts een kwalificatiewedstrijd voor een EK of WK: tegen de toenmalige Sovjetunie met 0-1. Vorige week is zijn contract verlengd tot na het EK in 1996. Voetbal was altijd al de grootste sport in Noorwegen, met 280.000 aangesloten leden op 4,2 miljoen inwoners, maar de zegereeks heeft het volk enthousiast ge maakt en de spelers zelfvertrou wen gegeven. Bratseth. prof bij Werder Bremen: „Die ontwikke ling zie je ook in andere sporten. Bij het skiën hebben wij de hele zaak overgenomen." Hij noemt Olympische troef Kjetil André Aamodt als voorbeeld. Geld Het succes maakt geld los. hoe wel de Olympische Spelen van Lillehammer (1994) en het WK wielrennen van dit jaar nog veel opslokken. Borgersen: „Tot de Olympische tijd gaat vrijwel alle sponsorgeld naar Lillehammer. maar veel sponsors hebben al te gen ons gezegd: blijf presteren, want er is een leven na de Olym pische Spelen en dan komen we naar jullie." Inmiddels is stadion Ullevaal al verbouwd voor 25 miljoen gulden, hoewel de capa citeit maar 22.500 plaatsen is. De bond investeert jaarlijks on geveer tweeënhalf miljoen gul den, waarvan een-vierde voor de nationale ploeg en de rest in de competitie. De vooruitgang van het Noorse voetbal is gedeelte lijk te danken aan de betere mo gelijkheden tot overwinteren. De twaalf clubs uit de Premier League vertoefden op kosten van de bond gedurende de maand februari op Cyprus. Daar werkten ze de voorrondes van het nationale bekertoernooi af. Alleen de finale was in Noorwe gen zelf. Na vijf speelronden in de competitie is zelfs een club van boven de poolcirkel, Bodo Glimt, koploper. De vereniging voetbalde in de eerste divisie op kunstgras, maar dat is in de hoogste klasse verboden. Met behulp van de bond is verwar ming onder de grasmat aange legd. De rol van de invoering van het profvoetbal, sinds twee jaar wet telijk mogelijk, dient niet te wor- Dan is er geen vuiltje aan de lucht, denkt Advocaat. „Wij zul len niet dezelfde fout maken als de Engelsen. Zij lieten de verde digers met rust, wij zullen ze wel opjagen. Dat kunnen we en dat gaan we ook doen." Met vier aanvallers, drie middenvelders en drie verdedigers. De bonds coach zegt het te betreuren dat hij andermaal niet kan beschik ken over Marco van Basten, die opnieuw een enkel-operatie moet ondergaan. „Maar dat is het hele seizoen al zo. Toch vind ik dat de groep het goed heeft, opgepakt. Want ook zonder Van Basten heeft Oranje nog niet verloren." Advocaat heeft dit keer niet overwogen gebruik te maken van het recht de 'buitenlanders' (Wouters. Koeman) al voor het weekeinde naar Nederland te la ten komen. „In Duitsland en Spanje is de competitie in een fa se dat we de belangen moeten delen. Anders zit ik met twee gef rustreerde spelers en daar schiet niemand iets mee op." Jan Wou ters kan vanmiddag met Bayern München Duits kampioen wor den. Ronald Koeman speelt vanavond in Nou Camp met Barcelona tegen Sevilla. den overdreven. „In Noorwegen heerste een dubbele moraal", zegt Borgersen, waarmee hij wil zeggen dat voor die tijd ook wel betaald werd. Rosenborg en Brann Bergen werken al behoor lijk professioneel. Bratseth speelt nog een jaar bij Werder Breinen, waarna de leraar bij zijn vroegere club Rosenborg wordt aangesteld als manager. „Veel is al veranderd. Toen ik nog in Noorwegen voetbalde, studeerde ik overdag." Nieuwe status Noorwegen rekent vast op deel neming aan het WK. voor het eerst sinds 1938. De zege op En geland was al fantastisch. Juist in dat land verdienen zes Noorse internationals hun brood, juist met dat land bestaan jarenlange relaties op allerlei gebied. En juist uit dat land zijn sinds de ja ren zestig rechtstreekse duels te zien op televisie, vooral in de lan ge, koude winters. Voor het duel met Engeland had Noorwegen wel 60.000 kaarten kunnen ver kopen. Borgersen: „Als we het WK halen, hebben we een nieuwe status. Dan zal een nieuwe wereld voor ons open gaan." NOORDWIJK (GPD/ANP) - Ruud Gullit krijgt een af- seheidswedstrijd met het Ne derlands elftal. Daar maakt Dick Advocaat zich na Neder- land-Noorwegen tenminste sterk voor. De bondscoach wil de gistermiddag in het trai ningskamp van Oranje niet te lang stil blijven staan bij de mindere prestaties van de ge wezen aanvoerder. „Daarvoor heeft Gullit te veel betekend voor Nederland. Hij is een hele grote voetballer." Advocaat haalde hem bij de laatste interland, eind april op Wembley tegen Engeland, hal verwege naar de kant. „Hij heeft toen niet goed gespeeld, daarom heb ik hem gewisseld. Aan de an dere kant speelt hij nog altijd bij de beste club ter wereld (AC Mi lan-red) en kent hij nog steeds goede wedstrijden." John Metgod John Metgod heeft zijn contract met Feyenoord verlengd. De ge routineerde verdediger blijft nog minimaal éen seizoen bij de Ne derlandse kampioen. Metgod is de tweede Feyenoorder die deze week een nieuwe verbintenis on derschrijft. Peter Bosz ging hem voor, door reeds dinsdag voor twee jaar bij te tekenen. In de af sluitende oefenduels komt Met god niet meer in actie. Wegens een blessure aan de knie moet hij een maand rusten. Straffen Voorzitter Gil van Atletico Ma drid mag zes internationale wed strijden van zijn ploeg niet bij wonen. De strafscommissie van de UEFA strafte de omstreden Taylor stuurt Gascoigne naar kliniek ROME (SID) - De Engelse mid denvelder Paul Gascoigne moet zich melden bij een kliniek voor alcoholverslaving. Dat is de op vatting van bondscoach Gra ham Taylor. „Paul moet nu eens eindelijk stoppen met drinken. Anders is hij voor Lazio Roma en het Engelse elftal verloren." Bierdrinker Gascoigne is al eens overgegaan op wijn, maar dat heeft hem weinig geholpen. En geland verloor woensdag in Oslo de belangrijke WK-kwalificatie- wedstrijd tegen Noorwegen (0-2). Gascoigne presteerde weinig. De positie van Taylor staat na de nederlaag onder zware druk. eerste man van de club t Spaanse hoofdstad, w wangedrag tegen de set rechter na de uitschakeling halve finales van de strijde Europa Cup II tegen Parm; j Zijn club kreeg een boete ruim 125.000 gulden, wege misdragingen van meerden J' Iers. Eerder al werd beken de Duitser Schuster ook ni dividueel was geschorst. Ie" middels naar Leverkusen trokken spelmaker moet wedstrijden toekijken. Juventus moet de volgende strijd in het toernooi ot UEFA-beker spelen op tei ste 300 kilometer van het stadion. De titelverdedige; het toernooi kreeg deze str gens slechts gedrag van de porters, in de tweede w< van de finale tegen Boi Dortmund. Door een over aan vuurwerk moest de aai van het duel in Turijn enke nuten worden uitgesteld. AC Milan behoorde ook te van de vele clubs die een boete kreeg. Dit naar aanle van slecht gedrag van des porters bij de wedstrijd in hoven tegen PSV, in de C pions League. AC Milan ruim 30.000 gulden overnf. aan de UEFA. Glenn Hoddle naar Chelsea LONDEN (Reuter) - Glenn Hoddle wordt de nieuwe manager van Chelsea. De vroegere middenvelder van Tot tenham Hotspur en Mo naco heeft een contract voor drie jaar getekend. De 35-jarige voormalige international - hij kwam 53 keer uit voor het En gelse elftal - won vier da gen geleden met Swin don Town de play-off fi nale tegen Leicester, waardoor zijn ploeg pro moveerde naar de Pre mier League. Hoddle is bij Swindon speler/ma nager. Hij wordt opge volgd door trainer John Gorman. Opnieuw operat Marco van Basti ANTWEPREN (ANP/SID). co van Basten zal opnieut j operatie aan zijn rechten moeten ondergaan. Dat a heeft de specialist prof. tens na een kijkoperatie ii kliniek in Deurne bij Am j pen gegeven. Van Basten kwam na zijno ij tie in december voor AC 1 slechts enige wedstrijden i tie: twee competitieduels! minuten van de Europese b finale tegen Olympique Ma le. Al voor de eindstrijd in chen klaagde de internatior over dat hij het gekwetsti wricht weer te zwaar had b( sl Voor het Nederlands elftalssl de hij al meer dan een hall niet. Zijn laatste interlani teert van 14 oktober tegenl b (WK-kwalificiatie: 2-2). NEW ORLEANS (Reuter/A Eric Walder heeft tijden Amerikaanse studenten pioenschappen in New Orl 8,53 meter ver gesprongen, die prestatie voert de 21-ji atleet uit Arkansas de m ranglijst van dit seizoen Slechts zeven atleten spts ooit verder. Walder verbeterde zijn vanii jaar daterende nationale dentenrecord met zes een ter. Walder leidde met waarna zijn tegenstander Bentley in diens vierde p: tot 8.39 meter kwam. K wordt door veel Amerikans zien als de opvolger van Ca wis. Hij geldt tevens als een kende hinkstapspringer. is de trainingspartner van Conley, die ook beide spec men combineert. Enige voor Walders verrichting wereldrecordhouder Mike well tijdens wedstrijden corcon, Spanje met 8,50 naar de eerste plaats op c reldranglijst van dit seizoe sprongen. 'J sport op tv ii i i i i i i i i i i i i i ii i i i ii i ii ii i f ZATERDAG 08.30-13.00 EURO: Diverse takken van sport. 11.55-18.15 BBC 1: Grandstand sport. 13.00-22.00 EURO: Tennis: finale vrouwen Open Franse tenniskam pioenschappen vanaf Roland Garros (Parijs), golf (British Masters) en atle tiek (IAAF Grand-Prix vanuit Sevil la (Spanje). 14.00-16.00 Did 1: Sport extra: tennis. Open Franse kampioenschappen vanaf Roland Garros. Parijs, finale vrouwen-en kelspel 14.00-17.00 BRT 2: Sport extra: ten nis. Open Franse kampioenschap pen, finale voor vrouwen vanaf Ro land Garros, paardensport (Jumping Kapellen) en waterskiën (wedstrijd in Viersel, samenvatting). 14.00-17.28 Ned 3: Studio sport: ten nis, Open Franse kampioenschap pen, finale vrouwen enkelspel en vol leybal (Nederland-Italië). 17.30-17.57 Did 1: Sportschau. 18.50-19.20 Ned 3: Roland Garros: tennis, Open Franse kampioen schappen vanuit Parijs. 19.10-19.45 Did 1: Sportschau: met Bundesliga-voetbal, 34e speeldag. 19.30-20.00 BRT 1: Sport 20.30-20.45 BBC 2: Sport. 22.00-02.00 EURO: Diverse takken van sport. 22.05-23.25 Did 2: Das aktuelle Sport- Studio. 22.15-22.45 Ned 3: Studio sport. 22.30-22.45 BRT 1: Sport op zaterdag. 22.50-23.10 BBC 1: Sport 23.10-23.40 Ned 2: Finale jeugdvoet balcompetitie: verslag van 3 wed strijden voor de jeugd: 1. Kampioen schap Nederland B-kampioenen; 2. Interland Nederland- Duitsland voor jeugd onder de 14 jaar; 3. Interland Nederland-Engeland voor jeugd on der de 18 jaar. ZONDAG 08.30-14.30 EURO: Diverse takken van sport 12.00-12.25 Ned 2 Masters of (li me: 9-delige serie portretten va nagers van grote Europese va clubs. Afi. 1: Sylvio Berluscor AC Milan. 12.25-12.53 Ned 2 King of the portret van de Spaans-Nederl windsurfer Björn Dunkerbeck. 13.30-20.00 BBC 2: Sunday I stand met o.a. tennis 13.55-17.00 Ned 3: Studio spoS tennisfinale mannen Roland G en volleybal. 14.00-20.00 BRT 2: Sport extra I bal (EK-kwalificatiewedstrijdB Turkije) en tennis (Open kampioenschappen, finale voor nen vanaf Roland Garros, Pan 14.30-21.00 EURO: Zondag live nis (finale mannen Open F kampioenschappen vanaf R' Garros), golf (Britisch Master autosport (Indycar races WesÜ 14.55-18.57 Did 2: Sport extra I (Open Franse kampioenschap)) nale vanuit Roland Garros, Par zwemmen (Duitse kampioen) pen vanuit Potsdam). 18.10-18.40 Did 1: Sportschau 19.30-19.45 BRT 1: Sport. 19.45-20.15 BRT 1: Sportweek» 19.50-19.58 Did 1: Sportschau gramm. 21.00-01.30 EURO: Diverse B van sport. 22.10-22.20 Did 2: Sport am So: met o.a. tennis (Open Franse pioenschappen, samenvattifl nale). 22.50-23.20 Did 2: Sport extra. Cup voetbaltoernooi voor la teams: USA-Brazihë vanuit Ne ven. 00.45-01.25 BBC 2: Cricket: Firs Engeland - Australië, samenvaf 01.25-02.15 BBC 2: Tennis: Franse kampioenschappen, a vatting finale mannen enkelspi 02.15-03.10 BBC 2: Badminton' finale, samenvatting vanuit mingham.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 34