Bruinsma hoop in bange dagen Zeeuwen in de achterhoede Topbezetting in IJzendijke Franklin Klaasse mag al naar WK Versnellingen weer ter discussie Peloton kraakt in prachtige slotrit sport 22 Winnaar van Juniorendriedaagse volgens bondscoach een natuurtalent DINSDAG 1 JUNI 1993 van onze verslaggever Frits Bakker AXEL - De Juniorendriedaagse in Axel is door de jaren heen een galerij voor jong talent geble ken. De 16-jarige Johan Bruins ma uit Westerbork kan dus ooit ook tot de rijen der groten toe treden. Hij won zondagmiddag de elfde editie van de presti gieuze juniorenkoers. Dat zou volgens zijn coach de aanzet moeten zijn voor een glanzende carrière, want sinds jaren heeft Nederland niet meer zo'n veel zijdig talent voortgebracht. Met zijn zege in Axel schaarde Bruinsma zich nu al onder ren- Delegatie KNWU vol lof over driedaagse AXEL - Voorzitter Ap den Doel- der van de Juniorendriedaagse wil al in augustus van dit jaar weten of zijn wedstrijd volgend jaar weer meetelt voor de Coupe du Monde: de wereldbe ker bij de junioren. De delegatie van de KNWU. die de wedstrijd dit weekeinde bezocht, was in elk geval vol lof over de organi satie. Den Doelder: „Ik heb de indruk dat we zelf mogen beslissen of we weer in de cyclus voor de wereld beker willen meedraaien. Daar moeten dan wel eerst goeie af spraken over worden gemaakt." Dit jaar waren er aanvankelijk enige misverstanden op het fi nanciële vlak. De organisatie zou moeten opdraven voor de kosten van de dopingcontrole, die door de UCI voor wedstrij den om de wereldbeker ver plicht wordt gesteld. „Die dopingcontrole kost drie duizend gulden per dag", maakt Den Doelder duidelijk. „Wij heb ben dan ook onmiddellijk gepro testeerd bij de KNWU. Het is uit eindelijk wel keurig opgelost, want nu heeft de KNWU de kos ten betaald. We willen niettemin dat er over dat soort zaken ver van tevoren overeenkomsten worden gesloten." Voor de dopingcontrole, uitge voerd door KNWU-arts Hop mans, werden zondag de eerste drie renners uit het klassement, drie renners via loting en de win naar van de slotetappe aange wezen. De uitslagen worden van daag (dinsdag) bekend. ners van naam, Davide Rebellin won in 1989 de driedaagse en is nu in Italië een hooggewaar deerde prof. Tom Cordes stond in Groot Axel ooit ook op het po dium en van de huidige ama teurlichting waren Servais Kna- ven (1988) en Leon van Bon 1990) winnaars van de driedaag se. Johan Bruinsma moet ze met zijn kwaliteiten allemaal kun nen overtreffen als ronderenner. Bondscoach Egon van Kessel: „Hij heeft klasse, persoonlijk heid én hij kan alles. Klimmen, tijdrijden, een finale rijden. Al leen zijn sprint is aan de matige kant. Ik heb als bondscoach de laatste tien jaar niet meer zo'n talent gezien in Nederland." De veelzijdigheid van de jonge Drent, wiens vader Gerard nog een blauwe maandag bij de profs heeft gereden, bleek ook in de driedaagse, die vaak op het scherp van de snede werd uitge vochten. De koele Bruinsma was het toonbeeld van de constante renner. Vrijdagavond werd hij tweede in de sprint van de eerste etappe. Zaterdagmorgen won hij de tijdrit over tien kilometer en werd hij weer tweede in de etappe Zuiddorpe-Zuiddorpe. Zondag was hij mee in een kop- groepje van vijf en sprintte hij opnieuw naar een tweede plaats. Het deed denken aan het mees terschap waarmee Servais Kna- ven de wedstrijd in Axel vijfjaar geleden op zijn naam schreef. „Maar Knaven is een stylist, een renner die niet genoeg klimkwa- liteiten bezit" vergeleek Van Kessel. „Bruinsma heeft het al lemaal. Bovendien is hij men taal ook al verschrikkelijk sterk. Als zijn ontwikkeling zich zo voortzet, kan hij over pakweg vijf tot tien jaar hoog eindigen in de Tour." Het grote manco in zijn ontwik keling is dat de zelfverzekerde Bruinsma geen weerstand on dervindt in de rangen die hij tot nu toe heeft doorlopen. Hij won bij de nieuwelingen (nationaal kampioen veldrijden en tijdrij den) al bijna alles wat er te win nen viel. Dat lijkt zich te herha len bij de junioren. Van Kessel: „Ik heb zelf in mijn carrière als renner ooit drie jaar met Toine van den Bunder in de ploeg gereden. Bruinsma doet me een beetje aan hem denken. Toine kon zijn zinnen zetten op een wedstrijd en dan won hij ook. Maai- er is natuurlijk één groot verschil. Van den Bunder was niet ambitieus, niet gedre ven. Bruinsma wel. Hij wil abso luut slagen als prof." De kopman van de selectie toon de in de drie dagen koers in en rond Axel eigenlijk maar één zwakte. Hij werd op zuivere sprintkracht drie keer versla gen. De Duitser Andreas Klier klopte hem vrijdagavond met luttele centimeters in de ope- ningsrit. Zaterdagmiddag ver loor hij in Zuiddorpe van zijn medevluchter Janek Ermel uit Estland en zondag strandde hij in de slotrit op Sandro Bijnen. Het kon toen al geen kwaad meer voor de eindklassering. Door zijn grote overmacht in de tijdrit van zaterdagmorgen was Bruinsma toch al onbereikbaar. De eindzege was hem meer waard dan de dagsuccessen. Na Rondemiss Ingeborg Spuesens temidden van de winnaars van de klassementen: Johan Bruinsma (gele trui), Janek Ermel (grijze trui) en Andreas Klier (rode trui). foto Peter Nicolai eerdere overwinningen in Mid den-Brabant en de tweedaagse van het Heuvelland was het zijn derde overwinning in een etap pekoers dit jaar. Coupe du Monde Door de zege in Axel is Bruins ma bovendien verzekerd van een startbewijs voor het wereld kampioenschap op de weg in Perth (Australië). De nationale ploeg wil daar op 25 september (ploegentijdrit) en 4 October (in dividueel) met zo veel mogelijk renners aan de start komen. In wedstrijden voor de Coupe du Monde, zoals in Axel, zijn de eer ste vijf verzekerd van deelname. Van de sterke nationale selectie plaatste zich ook Robert Kop pers. die vorig jaar won in Axel en nu tweede werd in de eind rangschikking. De strijd om een WK-ticket te bemachtigen leidde in de natio nale ploeg van Van Kessel tot een ongezonde rivaliteit. De bondscoach: „Bruinsma kwam zich zaterdag bij me beklagen dat niemand voor hem wilde rij den. Er was sprake van onderlin ge naijver, omdat we toen nog met vijf man bij de eerste tien stonden. Ze willen natuurlijk al lemaal naar het wereldkam pioenschap." „Ik stond er meestal helemaal alleen voor", gaf ook Bruinsma later aan. „De ploeg was geen eenheid, want iedereen was met zichzelf bezig. Zaterdagavond, nadat ik erover had geklaagd, heeft de coach een donder- speech gehouden. Het zou ons de eindoverwinning kunnen kosten, want de Duitsers voel den goed aan wat er mankeerde bij ons." Desondanks kwam het voor Bruinsma op de slotdag niet tot een echte krachtmeting met de belangrijkste concurrenten. De leider zelf zat in de beslissende ontsnapping met vijf man. Hij was superieur en dicteerde het tempo in de vluchtgroep. om zijn meesterschap nog eens te onder strepen. Hoe sterk Johan Bruinsma wel niet was. bleek ook uit de ver schillende klassementen die na afloop werden opgemaakt. De jonge Drent won de driedaagse met 51 seconden voorsprong op Robert Koppers en 54 tellen op Andreas Klier. Hij werd als eer stejaars junior ook winnaar van het jongeren-klassement en kreeg de groene trui van de pun- tenklassering. IJZENDIJKE - Het gebeurt niet vaak dat een Zeeuws wie- Iercriterium voor junioren een groot internationaal deelne mersveld aan de start krijgt. Dat is in IJzendijke vandaag (dinsdag) wel het geval. „We krijgen zeven nationale selec ties in onze wedstrijd", vertelde voorzitter Alex Claeys van het wielercomité IJzendijke zaterdag na het criterium voor amateurs. De junioren sluiten vandaag om 15.00 uur het 'Pinksterpro gramma' in IJzendijke af. De formaties van Estland, Letland, Zweden, Amerika, Polen, Australië en Roemenië, die dit weekeinde de Juniorendriedaagse van Axel reden, verlengen hun verblijf met een paar dagen. De junioren in de driedaagse krommen de rug in de rit naar Zui dorpe. foto Peter Nico Valpartijen zonder gevolgen van onze verslaggever AXEL - Van de 144 renners die in de Juniorendriedaagse van Groot Axel van start gingen, be reikten er zondag in Koewacht 81 de eindstreep. Johan Bruins ma deed over de vier etappes 6 uur, 39 minuten en 36 seconden. De Zeeuwse junior Andor van der Ploeg, rijdend voor de ploeg van Diana, werd laatste op iets meer dan een half uur achter stand. De wedstrijd, die voor het eerst meetelde voor de Coupe du Mon de, werd gespaard voor ernstige valpartijen. Voorzitter Ap den Doelder: „Zondag is er één ren ner naar het ziekenhuis ge bracht. maar er bleek niets aan de hand. En van een jongen dachten ze eerst dat hij zijn pols had gebroken. Dat bleek achter af ook mee te vallen." Veel van de 63 uitvallers stapten zondagmiddag uit koers, toen er op de verraderlijke kasseistro ken een slijtageslag losbrandde. Johan Bruinsma verdedigde daar namens de nationale selec tie een voorsprong in het klasse ment van 25 seconden op team genoot Robert Koppers en 28 tellen op Andreas Klier, die vrij dagavond de eerste rit Axel- Axel in de eindsprint had ge wonnen. Een dag later legde Bruinsma de basis voor de eindoverwinning door zijn sterke optreden in de tijdrit. Hij was de enige van de nationale selectie die in de race tegen de klok het buitenlandse geweld kon weerstaan. De Drent legde de 10,5 kilometer af met een gemiddelde snelheid van 46.788 per uur. Daarna kwa men eerst twee Duitsers (Fürus en Burkhart), een renner uit Est land (Rebane) en als vijfde de onttroonde leider Andreas Klier. Janek Ermel, ook uit Estland, won 's middags de etappe met start en finish in Zuiddorpe. In de laatste kilometers was hij ontsnapt met Bruinsma, die hij klopte in de eindsprint. Koppers werd derde, voor Klier. Zondagmiddag won Sandro Bij nen, afkomstig uit een familie van veldrijders, de slotetappe over 102,5 kilometer. Ook weer in een sprint met Bruinsma. Uitslagen uniorendnedaagse in Axel: Tweede etappe (individuele tijdrit over 10,5 kilonieter van Overslag naar Koe wacht): 1. Johan Bruinsma (Ned. selectie) 13 27.89 (46.788 kilometer per uur), 2. John-Paul Fürus (Duitsland) op 13 seconden, 3. Patrick Burkhart (Duitsland) op 14 sec. 4. Marko Reba ne (Estland) op 15 sec. 5. Andreas Klier (Duitsland) op 18 sec. 6. Robert Koppers (Ned. selectie) op 18 sec. 7. Magnus Backstedt (Zweden), op 18 sec. 8. Daniel van Elven (Willebrord) op 18 sec. 9. Willem-Jan van de Broeck (Ned. sel) op 20 sec. 10. Janek Ermel (Estland) op 21 sec. 11. Mauri ce van Rijn (Ned) op 22 sec. 12. Benoit Joachim (Luxemburg) op 23 sec. 13 Tom Stremersch (Belgi op 24 sec. 14 Coen Boerman (Nedi op 25 sec. 15. Stefan Obrist (Zwitserland i op 29 sec 16. Joao-Miguel Correia Spartaan i op 31 sec. 17. Nikolaus Fleisz (Oos tenrijk) op 32 sec. 18. Sandro Bijnen (De Valk) op 33 sec. 19. Maarten Nij- land (Overijssel) op 33 sec. 20. Remco van der Ven (Midden Nederland i op 35 sec 23. Franklin Klaasse (Zee land) op 36 sec. 50. Erik Joosten (Zee land op 1 minuut. 75. Dennis Brehm (Diana) op 1.21. 83. Jacco Lute (Zeeland) op 1 27. 105. Andor van c Ploeg (Diana) op 1.44 115 Dan Schaut (Zeeland) op 1.55. 129. V cent Villerius (Zeeland) op 2.18. II Hidde Visman (Spartaan) op 2.25. Derde etappe: Zuiddorpe-Zuiddi pe over 96,5 kilometer. 1. Janek Ermel (Estland) in 2.07.43 Johan Bruinsma (Ned) z.t. 3. Rob( Koppers (Ned) op 6 sec. 4. Andre Klier (Duitsland) op 9 sec. 5. Di Aemouts (Vlaanderen) op 14 sec. John-Paul Fürus (Duitsland) z.t Patrick Graal (Zuid-Holland) op sec. 8. Benoit Joachim iLuxembui z.t. 9. Stefan Obrist. (Zwitserland) 28 sec 10 Bart Weierink (Overijss z.t. 11. Eric Meisner (De Valk) z.t. Tom Stremersch (Vlaanderen) z t Richard Kooijman (De Valk) z t. Christofer Audet (USA) z.t.. 15 W lem-Jan van den Broek (Ne) z t. Dariusz Kapidura iPoleni z.t 17. 1 clas Ekström (Zweden) z.t. 18 Be Blum (Zwitserland) z t. 19 Joche Hofstede (Overijssel) z.t. 20 Jan Tombak (Estland) z.t. 42 Enk Jo( ten (Zeeland) z.t 44. Franklin Kla; se (Zeeland) z.t. 59. Dennis Breh (Diana) z t. 76. Danny Schaut (Z( land) op 2.28. 96 Jacco Luteyn (Z( land) op 9.13. 107. Hidde Vism; (Spartam op 12.19.111. Vincent Vil rius (Zeeland) z.t 112. Andor van c Ploeg (Diana) z.t. Vierde etappe: Koewacht-Koewac over 102,5 km. 1 Sandro Bijnen (De Valk) in 2.27.( 2. Johan Bruinsma z.t. 3. Rika Karlsson (Zweden) z.t. 4. Richa Kooijman (De Valk) op 2 sec. 5. Di Aernouts (Vlaanderen) z.t. 6 A dreas Klier op 26 sec. 7, Jan Bn kowski z.t. 8. Maurice Barend (Westland Wil Vooruit) z.t 9. Ta Stremersch (Vlaanderen) z.t. 10. Re Hofman (Zwitserland) z.t. 11. Pet van de Reep (Zuid-Holland) z.t. 1 Bernd Grasser (Oostenrijk) z.t. 1 Patrick Graal (Zuid-Holland) z.t. 1 Janek Ermel z.t. 15. John-Paul Für z.t. 16. Joao-Miguel Correia z.t. i Stefan Obrist z.t. 18. Paul van Dong ren (Zuid-Holland) z.t. 19. Pim van Haar lEmmem z.t. 20. Robert Ko pers z.t. 33. Franklin Klaasse op sec. 71. Andor van der Ploeg op 7.' 74. Dennis Brehm op 8.11. 76 Dam Schaut op 8.20. Eindklassement: 1. Johan Bruinsr 6 39 36. 2. Robert Koppers op 51 s< 3. Andreas Klier op 54 sec. 4. Joh Paul Fiirus op 1.05. 5. Benoit Jc chim op 1.14. 6. Patric Burkhart i 1.16. 7. Willem-Jan van den Broek i 1.22. 8. Maurice van Rijn op 1.23 Rikard Karlsson op 1.25.10. Joao-D guel Correia z.t. 11. Tom Stremers op 1.26. 12. Stefan Obrist op 1.31. Richard Kooijman op 1.40. 14 Di Aernouts op 1.44. 15. Pim van Haar op 1.48.16 Franklin Klaasse z 17. Janek Tombak op 1.52. 18. Jero Slagter z.t. 19. Andre Mohlmann i 1.57. 20. Karsten Kroon op 1.59. i Dennis Brehm op 10.05. 66. dan: Schout op 13.47. 81 en laatste And van der Ploeg op 32.27. Jongerenklassement (eerste jaa junioren): 1. Johan Bruinsma, 2. Andreas KIL 3. Benoit Joachim, 4. Rikard Kar son, 5. Pim van de Haar. 6. Jan Tombak, 7. Karsten Kroon, 8 Pa van Dongeren, 9. Joost Ligthart, Coen Boerman. Ploegenklassement: 1. Nederlandse selectie, 2. Duitslar 3. De Valk. 4. Emmen, 5. Zwitserlar 6. Estland. 7. Vlaanderen, 8. Zui Holland. 9. Zweden. 10. Oostenrijk Puntenklassement: 1. Johan Bruinsma. 2. Andreas Kin 3. Sandro Bijnen. 4. Richard Koe man, 5. John-Paul Fürus. 6. Janek I mei, 7. Robert Koppers. 8. Ben< Joachim. 9 Dirk Aemouts, 10 Tc Stremersch. Knelpunten: 1 Andreas Klier, 2. Janek Ermel, Patric Burkhart Kasseien klassement: 1 Janek Ermel. 2. Richard Koe man, 3. Magnus Backstedt, 4. Rika Klarlsson, 5. Erki Pütsep AXEL - Door zijn overwinning in de eerste wedstrijd voor de Coupe du Monde heeft Franklin Klaasse zich al geplaatst voor het wereldkampioenschap bij de junioren. De titelstrijd wordt eind september en begin October in Australië gehouden. Bondcoach Egon van Kessel is van plan om Klaasse in te zetten in de ploegentijdrit. „We mogen in de individuele wedstrijd met zes man starten. Bruinsma en Koppers hebben zich in Axel geplaatst. Ik ve wacht dat er nog wel vier andei renners uit de selectie bij ki men." Franklin Klaasse is volgens c bondscoach waardevol als tij< rijder. De ploegentijdrit is op S september in Perth. „Ik ken h< parkoers van de individuele r nog niet", zei Van Kessel in Axe „Het is wel te verwachten wi dat er behoorlijke klimmen i zitten. Daar is Franklin KlaasJ niet sterk in." lekte a tcwmc ion je*N* Bondscoach Van Kessel: jonge renners komen kracht tekort van onze verslaggever Frits Bakker AXEL - Het heeft Nederland de laatste jaren in de wieler sport niet aan talentvolle jon ge renners ontbroken. Vol gens bondscoach Egon van Kessel uit Velddriel was er in de rangen van de nieuwelin gen en junioren altijd wel eén of andere jonge belofte te vin den, die een grote toekomst werd voorspeld. Toch is het al jaren droevig gesteld met de huidige proflichting. „De ontwikkeling stagneert vanaf het moment dat de jon ge renners de overstap maken naar de profs", signaleerde Van Kessel in Axel, waar hij met zijn nationale selectie de Juniorendriedaagse had be heerst. Zondagmiddag, na de over winning van Johan Bruinsma, drong zich ook weer de pran gende vraag op: hoe zal deze jonge belofte zich verder ont wikkelen? Van Kessel deed in de euforie van het succes een gewaagde uitspraak. „Bruinsma kan ooit zelfs de Tour winnen, als hij zich zo blijft ontwikkelen... Hij is een hele sterke jongen, die licha melijk en mentaal ver voor ligt op andere renners van zijn lichting." Maar natuurlijk beseft de bondscoach: „Veel van die grote talenten zijn later bij de profs gestrand. Bruinsma is volgens mij de grootste van de laatste tien jaar. Maar of hij het zal halen als prof. dat hangt af van veel factoren." Egon van Kessel vindt bij voorbeeld dat zijn jonge ren ners in buitenlandse wedstrij den vaak kracht tekort ko men. Junioren (en nieuwelin gen) mogen in Nederland en België niet met vrije versnel lingen rijden. Buitenlandse renners wel. Dat zou de latere ontwikkeling niet ten goede komen. Versnelling Zo heeft de KNWU bepaald, dat de junioren met twee soor ten verzetten mogen rijden. In gewone wedstrijden staat een verzet van 52/15 voorgeschre ven: dat betekent dat er per pedaal-omwenteling 7.40 me ter wordt afgelegd. In tijdrit ten wordt 50/14 (7.63 meter per omwenteling) voorgeschre ven. Van Kessel: „Bijna alle bui tenlandse renners rijden met een vrije versnelling. Die draaien 'de twaalf al rond. Als wij in een wedstrijd voor de Coupe du Monde rijden, ko men we macht tekort ten op zichte van Duitsers, Italianen en Russen. Ze hebben ook meer klimvermogen." De discussie over de verzetten is de laatste tijd weer opge laaid binnen de wielrenunie. Jurylid Joop Reynders vertel de in Axel: „De reglementen schrijven die vaste verzetten voor om de renners te bescher men. Zodat ze zich op jonge leeftijd niet over de kop rij den." Kasseistroken Het lijkt een hypothese, die door de praktijk is achter haald. De medische weten schap is ook min of meer ver deeld. Egon van Kessel: „Doc toren zijn bezig met onderzoe ken en nu zijn er kennelijk weer plannen binnen de KNWU om de vaste verzetten op te heffen. Dat zou goed zijn voor de ontwikkeling van de wielrenners in ons land. De jonge renners die nu overgaan naar de amateurs, komen kracht tekort." Het verschil met de buitenlandse talenten openbaart zich ook al bij de ju nioren. Van Kessel: „In de driedaagse van Axel zag je dat vooral op de kasseistroken. Daar reden de jongens uit Est land, Zweden en Duitsland voortdurend op kop. En ook in de tijdritten zijn ze meestal sterker." De bondscoach betwijfelt ook of de reglementen op de lange re termijn in het voordeel werken van de Nederlandse renners. „We hebben talent ge noeg, maar er breekt al jaren lang niemand meer door. Dat geeft te denken. Ze kunnen wel ronddraaien, op souplesse rijden. Maar het ontbreekt ze aan kracht." Bert van Gils, die op vele grote jeugdwedstrijden te vinden is: „Het probleem speelt al lang. Jaren geleden reed Arjan de Ridder veel in buitelandse wedstrijden. Hij was een enor me belofte. Maar als hij bij voorbeeld in Italië met dertien renners naar de finish ging. dan werd hij dertiende. Hij reed op zijn juniorenverzetje -tegen al die sterke buitenlan ders met grote versnellingen. Dan ben je bergop en in een eindsprint kansloos." Klaasse gehinderd door griepje foto Peter Nicolai Het jagende peloton in de slotetappe van de driedaagse. De Koeijer zevende VLISSINGEN - Wielrenster Ma- riëtta de Koeijer uit Yerseke is gisteren (maandag) in een koers over tachtig kilometer in het Belgische Ploegsteert als zeven de geëindigd. Het lid van wieler vereniging Theo Middelkamp maakte deel uit van een kop groep van twaalf rensters. Franklin Klaasse van onze wielermedewerker KOEWACHT - De teleurstelling viel van de gezichten af te lezen. De renners en begeleiders Zeeuwse districtsploeg in de Juniorendriedaagse van Axel waren niet echt tevreden over het optreden in de internationa le koers. Franklin Klaasse, vooraf getipt als één van de fa vorieten voor een hoge klasse ring, reikte niet verder dan de zestiende plaats in de eindrang schikking met een achterstand van 1.48 op winnaar Bruinsma. Behalve Klaasse reed van de dis trictsploeg alleen Danny Schaut (66e op 13.47) de wedstrijd uit. Van de Zeeuwen in 'vreemde' dienst slaagden alleen Dennis Brehm en Andor van der Ploeg (beiden van Sauna Diana) er in alle vier de etappes te volbren gen. Vooral de prestatie van Franklin Klaasse (enkele weken geleden winnaar van de eerste wereldbe kerwedstrijd in het Franse Bais- se-Goulaine) viel tegen. In zijn specialiteit, de individuele tijd rit, moest Klaasse zaterdag een behoorlijk verlies incasseren: op winnaar Johan Bruinsma bijna 40 seconden. De kopman van de districts ploeg kon echter als excuus aan voeren dat hij donderdag, één dag voor de start van de wed strijd. getroffen was door een griepje. „Ik kon het in de eerste etappe nog redelijk verwerken. Toen leek het alsof ik weinig kracht had verloren, maar later brak het toch op. Ik heb nog con tact gehad met dokter Zwarte- lee, maar die adviseerde mij geen medicijnen te nemen in verband met een eventuele do pingcontrole. Daar heb ik me dus aan gehouden." Bovendien werd Klaasse in de slotfase van de laatste etappe (naar Koewacht) nog slachtoffer van een valpartij. Op de laatste kasseistrook, op twee kilometer van de aankomst, ging plotse ling een tiental renners onder uit. Klaasse: „Die strook lag er heel slecht bij. Er was bijna niet op te fietsen. Iedereen stuiterde van de ene op de andere kassei. Zo móet er wel een valpartij ont staan." Voor Eric Joosten uit Wol- phaartsdijk eindigde de drie daagse ook al met een valpartij. Joosten, aan de slotrit begonnen met een achterstand van slechts 1.40 op leider Bruinsma, ging na 35 kilometer wedstrijd onderuit en moest na raadpleging van de ronde-arts de strijd staken. „Ik heb vooral last van mijn heup en ook mijn schouder doet veel pijn", vertelde Joosten na af loop. Ook begeleider Adrie Bruij- nooge (die de wegens werkzaam heden in het buitenland verblij vende Pierre Vermeule verving) kon niet tevreden zijn met de prestatie van de ploeg. „We had den er inderdaad meer van ver wacht. Vooral van Klaasse, maar zo'n opkomend griepje verstoort natuurlijk het ritme." Van de Zeeuwen, die voor een ploeg van buiten de provincie uitkwamen, bereikten alleen de Diana-renners Dennis Brehm en Andor van der Ploeg de aan komst in Koewacht. Van der Ploeg kreeg daarbij nog een troostprijs: de rode lantaarn als laatste in de eindrangschikking (met een achterstand van 32.27). Voor Dennis Brehm had er meer ingezeten dan de 51e plaats als hij in de slotrit niet lek had gere den op het moment dat het pelo ton in stukken brak. Met steun van Van der Ploeg kon Brehm na een hectische achtervolging nog wel aansluiten bij het laatste deel van de groep, maar de eer sten waren toen al gevlogen. In het jongerenklassement bezette Brehm de 20e plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 22