Yerseke buigt hoofd in loterij Sjaak Swart kan het nog steeds niet laten Reserve Van Bracht pakt de titel Zeeuws elftal te sterk voor Tholen Togo degradeert naar de afdeling Goes sterkste in toernooi IJzendijke sport 'BLC benut strafschoppen beter en promoveert naar tweede klasse Meisjes BC Vlissingen tweede op NK Haarlem DINSDAG 1 JUNI 1993 19 van onze verslaggeefster Edith Ramakers jzEVENBERGEN - In de loterij van de strafschoppen trok Yer seke aan het kortste eind. Met gebogen hoofden accepteerden de Zeeuwse spelers de neder laag tegen BLC uit Den Bosch. De Brabanders voltrokken het vonnis in het toetje van het twee uur durende beslissings duel voor promotie naar de za terdag tweede klasse. Doelman Paul Poley miste de vierde strafschop, waarna Giovanni Rijke BLC in de slotbeurt liet juichen. De teleurstelling was groot bij Yerseke en de fanatieke aan hang. De hele wedstrijd-en ook in de verlenging had Yerseke de grootste kans gehad om volgend seizoen weer tweede klasser te worden. Opgelegde mogelijkhe den werden verprutst of paal en lat stonden treffers in de weg.. Tot strafschoppen had de ploeg van trainer Rens Griep het nooit mogen te laten komen. Het gaat te ver om Yerseke-doel- man Paul Poley de zwarte piet toe te schuiven. Hij miste welis waar als enige een strafschop, maar in de normale speeltijd had Yerseke kansen te over de wedstrijd naar zijn hand te zet ten. Doorbraak Na twee keer 45 minuten was de stand echter in evenwicht: 1-1. Yerseke verzuimde het voordeel van een man meer uit te buiten. Al na 35 minuten moest Michel van Vught met een rode kaart het veld verlaten. De gerouti neerde verdediger van BLC vloerde de snelle Alexander van Keulen bij een doorbraak, waar op scheidsrechter Peter Boog- aardt uit Sas van Gent geen mo ment weifelde en hem weg stuur de. Yerseke werd daardoor gedwon- gen het spel te maken. De nume rieke meerderheid bleek echter eerder belemmerend dan bevrij dend te werken, want in het eer ste half uur liepen de aanvallen gestroomlijnder dan daarna. Zo zag Hermi Pekaar in de tiende minuut zijn snoeiharde kopbal op de doellijn gekeerd worden. Op het oog putte niet Yerseke maar BLC moed uit de straf van Michel van Vught. Net voor rust kopte Wim Smits, die voor BLC al meer dan 100 doelpunten heeft gemaakt, de Bosche ploeg naar een 1-O-voorsprong. Traag tempo Rens Griep greep de rust aan om zijn spelers wakker te schudden. „We waren sterk begonnen, maar daarna schakelden we plotseling over op een te traag tempo. Als je met een man meer speelt, moet je het veld breed houden. Ook dat heb ik ze op het hart gedrukt." De spelers van Yerseke hadden geluisterd naar Grieps woorden. Ze drongen aan en creëerden weer kansen zoals in het eerste half uur. Johnny Christiaansen liet een schitterende volley los. Die inzet ging nog net over, maar twee minuten later vond Chris tiaansen wel de opening. Hij schoof de bal beheerst in de kor te hoek, waarna zijn medespe lers niet eens de gelegenheid kregen hem te feliciteren. Chris tiaansen werd een prooi van een horde toeschouwers, die het veld bestormde. Yerseke leefde weer en nu zou het ook de volle winst naar zich toe trekken. Het pakte anders uit. ook al was Yerseke in die fa se ver uit de strekste ploeg. Dat bleek uit een schot van Martin van Hekke. dat de paal raakte. In de rebound treuzelde Gerrit Petersen te lang om succes af te dwingen. Tegen het harde schot van Jos de Koeijer had Wim van Os geen schijn van kans gehad, maar nu hield de lat BLC in de race. Yerseke kreeg nog een tegenslag te verwerken. De rustige laatste man Peter de Smit moest na een zware aanslag het veld ruimen met waarschijnlijk een gebro ken sleutelbeen. Yerseke had even tijd nodig om te wennen aan de omzettingen in het veld, maar weldra vonden de Beve landers weer het juiste ritme. Veerkracht Toch drong de tijd. Vooral voor Yerseke. want met het einde in zicht werd duidelijk dat BLC op penalty's aanstuurde. „Op zo'n moment is het heel moeilijk om veerkracht te tonen. Wij misten te veel kansen, waardoor we steeds dompers te verwerken kregen. BLC kreeg juist weer hoop", reageerde Rens Griep naar afloop. BLC greep zich vast aan de stro halm. Vorigjaar vochten de Bra banders nog voor lijfsbehoud in de derde klasse en dit seizoen zou de vooraf onverwachte pro motie naai' de tweede klasse in eens een feit kunnen worden. Desnoods met behulp van straf schoppen. En zover kwam het. Want ook in de verlenging lachte het geluk BLC toe. Yerseke werd er moedeloos van. nadat twee schoten van Hermi Pekaar geen doel troffen. Eigenlijk was de strafschoppen- reeks een weerspiegeling van de wedstrijd. BLC was opnieuw de gelukkigste. „Dit doet pijn", ver zuchtte aanvoerder Kees de Smit. „Als je zo dicht bij promo tie bent. dan wil je dat ook mee maken. Volgend jaar gaan we ge woon weer verder in de derde klasse. Die is ook best aantrek kelijk. Maai' toch, ik kan de ne derlaag nu nog niet goed ver kroppen." Voor promotie naar de tweede klas se zaterdag: Yerseke - BLC 1-1 (0-11. BLC wint na strafschoppen Strafschoppen serie: BLC Richard Dekker. Vincent Schroover, William Kooien. Patrick van Mil en Giovanni Rijke Yerseke: Nic Moerland. Alexander van Keu len. Gerrit Petersen. Paul Poley mist Rode kaart: BLC-speler Michel van Vught wegens neerleggen van Ale xander van Keulen. Gele kaarten: BLC: Patrick Tempel. Giovanni Rij ke. Yerseke: Bram Zuidweg en Ale xander van Keulen Scheidsrechter Peter Boogaardt uit Sas van Gent. van onze voetbalmedewerker IJZENDIJKE - Dankzij twee treffers van Carlos de Jonge is Goes dit weekeinde (eerste Pinksterdag) winnaar gewor den van het traditionele Pink- van de voetbalver IJzendijke. De kersver zondag eerste klasser ver sloeg in de tweemaal twintig minuten durende eindstrijd Biervliet met 2-0. Het Pinkstertoernooi stond dit jaar vooral in het teken van de viering van het 75-jarig bestaan van de voetbalvereniging IJzen dijke. Waar het deelnemersveld andere jaren beperkt bleef tot vier verenigingen, daar had de afdelings eerste klasser dit jaar clubs aan zich kunnen bin Die zes waren onderver in twee poules: poule A IJzendijke, Goes en Hoofd en poule B met Vlissingen, en Biervliet. poule A was Goes duidelijk de en in poule B verraste met twee overwinnin Goes won van zowel IJzen dijke (2-0) als Hoofdplaat (5-2) en Biervliet zegevierde eerst over Axel (4-2) en vervolgens over Vlissingen (1-0). De finale ging daarna lange tijd vrij gelijk op en bij de rust was het nog 0-Ó. Nadat echter Patrick Baumgarte met een (naai' het zich liet aanzien) vrij ernstige enkelblessure moest uitvallen was Goes heer en meester. Twee doelpunten van Carlos de Jonge zetten toen de toon voor Goes, dat het zich nog kon permitteren om in de slotfase een strafschop onbenut te laten. Achter Goes en Bier vliet werd IJzendijke-dankzij een 2-1 overwinning op Vlissin- gen-derde. De strijd om de vijfde en zesde plaats tussen Axel en Hoofdplaat werd door Axel met 4-1 in zijn voordeel beslist. De uitslagen: Poule A: IJzendijke- Goes 0-2, Goes-Hoofdplaat 5-2 en Hoofpdlaat-IJzendijke 0-1. Poule B: Biervliel-Axel 4-2. Axel- Vlissingen 1-2 en Vlissmgen-Axel 0-1 Finale: Goes-Biervliet 2-0, derde plaats: IJzendijke-Vlissingen 2-1. vijfde plaats: Hoofdplaat-Axel 1-4 Eindstand: 1 Goes 2. Biervliet 3 IJ zendijke 4. Vlissingen 5. Axel en 6. Hoofdplaat. Oudste speler (55) Lucky Ajax steelt show tegen Dauwendaele een medewerker - „Kijk jongen, is nou Sjaak Swart". Een va laat het op zijn arm gezeten van amper een jaar oud Sjaak Swart kennismaken. gezichtje van de peuter uitdrukkingsloos, de va grijnst van oor tot oor. Kusje voor Sjakie vraagt overmoedig. Swart keert iet ventje zijn bezwete wang ;oe. Familieleden leggen het het ;afereel vast met fototoestel en videocamera. 3jaak Swart geniet zichtbaar van alle belangstelling. De 55-ja- ige ras-Ajacied heeft niet alleen net zijn veteranenclubje Lucky \jax met 4-2 van FC Dauwen- laele gewonnen, maar hij heeft n die wedstrijd ook nog eens een Rijpsma ook succesvol in lubbels snooker een medewerker iOES - Joop Rijpsma mag zich en jaar lang de absolute snook- rkoning van Zeeland noemen. Ja vorige week al met over nacht de titel in het enkelspel ewonnen te hebben, pakte de Iiddelburger zaterdag samen net John Hage ook de titel in iet dubbelspel. )e strijd om de Zeeuwse titel oor dubbels in het Goese was bijna een omplete SBZ-aangelegenheid. van de vier halve finalisten koppels van de Goese ver- niging. Alleen de outsiders Kuys/Atong Ng konden namens het Middelburgse Action in de race om de mengen, en Ng versloegen in de wartfinale verrassend hun lubgenoten Jacco de Visser en larco Millenaar. In de halve fi- ale tegen Rijpsma/Hage kon en ze lange tijd gelijke tred ouden, maar waren in het be- lissende vijde frame kansloos, i de andere halve finale versloe- en veteraan Bas de Zeeuw (56) n Cor van der Broek het ook al errassende duo Eversdijk/Kra- met 3-0. als vorige week in de finale Yves van de Vijver was een evlieging van Joop Rijpsma be- Rijpsma en Hage leid en na drie frames met 2-1maar e achterstand van 21 punten in et vierde frame leek hopeloos. lagen met bruin, blauw, roze zwart nog slechts 22 punten tafel. Rijpsma speelde echter één keer de tafel leeg. hoofdrol voor zich opgeëist. De met voorsprong oudste van de 22 spelers heerste op het mid denveld over de tegenstanders, van wie hij met gemak de vader had kunnen zijn, en gaf boven dien drie perfecte voorzetten waaruit Lucky Ajax drie maal scoorde. Swart laat zijn optreden nog eens de revue passeren. „Het is gewoon belangrijk dat er ie mand op het middenveld het spel organiseert. Iemand die van een ploeg een team maakt. Dat zie je tegenwoordig veel te wei nig. Het Ajax-van-nu heeft leuke voetballers maar het is los zand. Zijn ze kampioen geworden Kijk nou eens naar dat tweede doelpunt van ons. Een perfecte voorzet al zeg ik het zelf. Je moet de bal op het juiste moment met üefde spelen." Gebrek Over voetbal wil Sjaak Swart met iedereen praten. Hij weet er alles van. Maar waarom is hij dan geen trainer geworden „Wat jongens als Johan Cruyff en Ai-ie Haan als trainer doen lijkt me schitterend. Maar ik heb één gebrek. Ik voetbal zelf nog veel te graag." Daarom speelt Swart nog steeds competitie. Elke zaterdag voet balt hij in Ajax 3 zijn wedstrijdje. Twee keer in de week traint hij met die ploeg. „Ik voetbal met jongens van 20. 21 jaar. Ik kan die mannen nog wat leren en vij zel de gemiddelde leeftijd een beetje op." „Hij is nog een beetje te beschei den", zegt Joop Stoffelen. de man van ver in de zeventig die vroeger de oud-internationals onder zijn hoede had en nu Luc ky Ajax coacht en begeleidt. „Hij traint ook nog een paar in de week met vrienden. Als er één van hen iets fout doet dan knet tert het aan alle kanten." Verder is Sjaak Swart ook nog bij alle wedstrijden van Lucky Ajax van de partij, zoals zater dag in Middelburg bij de jubi leum-wedstrijd tegen het 20 jaar jonge FC Dauwendaele. Terwijl de wedstrijd vordert melden zich steeds meer Ajax-veteranen bij de dug out met 'ouderdoms- verschijnselen'. Al na een kwar tier vraagt de 47-jarige Barry Hulshoff, tegenwoordig com mercieel manager bij MVV, om een wissel. „Een keertje mee naar voren geweest", meldt de lange verdediger. „Geen lucht meer." venbeen en ook het onderstei van Gerry Kleton weigert de meeste diensten. De vervangers zijn echter op. Tjeu la Ling is zonder bericht weggebleven er Johnny Rep en Ruud Krol heb ben gekozen voor een trip met het wereldelftal naar Argenti nië. Voor Barry Hulshoff (rechts), in duel met Stefan van Dongen van FC Dauwendaele, was het afzien. foto Ruben Oreel Sjaak Swart hobbelt zonder een centje pijn door tot het eindsig naal. En daar gaat hij prat op: ..Ik ben dan wel de oudste, maar dat is niet te zien." Swart loopt dan niet meer zo snel en zo veel als vroeger, hij is steeds aan speelbaar. enorm wendbaar en bijna niet van de bal te zetten. Samen met Joop Stoffelen is hij ook verreweg het fanatiekst. Terwijl Stoffelen vanuit de dug out de ene na de andere kracht term het veld inslingert, is Sjaak Swart de enige speler die door scheidsrechter Harinck een keer tot- de orde geroepen moet wor den. Ondanks het blessureleed kwam de winst van Lucky Ajax niet in gevaar. FC Dauwendaele kwam in het eerste kwartier dan wel op voorsprong via René de Nooijer, maar de Amsterdam mers namen vervolgens het heft in handen. De bal deed het werk en via drie maal Eef Melchers izijn tweede treffer was mis schien wel het mooiste doelpunt van Melchers in zijn hele car rière bij Ajax) en Dick Schoena ker werd het 1-4. Vlak voor tijd schoot Edwin Leonhard de eind stand naar 2-4. FC Dauwendaele - Lucky Ajax 2-4. 5. René de Nooijer 1-0.15. Eef Melchers 1-1, 34. Eef Melchers 1-2, 40 Eef Mel chers 1-3,60. Dick Schoenaker 1-4,88. Edwin Leonhard 2-4. Scheidsrechter C.K Harinck uit Vlissingen. Aantal toeschouwers: 450. Voor Lucky Ajax kwamen in het veld: Piet Schrijvers. Wemer Schaaphok. Keje Molenaar. Barry Hulshof. Wim Meutstege, Dick Schoenaker, Sjaak Swart. Gerry Kle ton. Wim Suurbier. Pim van Dordt, Kees Zwamborn en Eef Melchers. Spitsuur In de tweede helft wordt het spitsuur voor de verzorger. Keje Molenaar heeft kramp in beide kuiten. Kees Zwamborn valt uit met problemen in het linker bo- CORBEIL (ANP) - Rini van Bracht stond reserve voor deel neming aan het EK driebanden. Na de boycot van de profs kreeg hij een oproep en stootte hij in Corbeil, bij Parijs, door tot de titel. „Ik ben content", zei hij te rugkijkend op het toernooi en zijn loopbaan. Hij was eerder Europees kampioen in 1984 (Leuven) en pakte de wereldti tel in Ecuador (1982). Voor de Waalwijker, 45 jaar in middels, is het een uitstekend jaar. Na zijn afscheid bij de profs won hij vorig jaar in Oosterhout, als invité, het eerste toernooi om de wereldbeker. Hij nam de gele genheid te baat uit te halen naar profbaas Bayer („leugenaar"), wat bijna tot een rechtszaak leidde. Met Zutex uit Etten-Leur prolongeerde hij de nationale ti tel in de eredivisie, komend weekeinde speelt hij met de ploeg de finale van de Europa Cup. Oud-prof Van Bracht voel de weinig mee met de biljartve detten die verdienen aan drie banden dankzij de Duitser Bayer: Blomdahl, Jaspers. Ceu- lemans (tevens geblesseerd). Za- netti, Bitalis en Pilss. Ze bleven formeel thuis omdat de Europe se bond ze geen garantie van 2.000 Marken kon of wilde bie den. Het was slechts een uit vloeisel van de slepende ruzie tussen CEBAJMB (wereldbond) en de profsectie BWA. Het. deerde Van Bracht niets: „Het is hun probleem dat ze hier niet waren. Ze bekijken het maar. Ik heb zelf verschillende malen in de shit gezeten en daar van geleerd de afgelopen jaren. Ik trek mijn eigen plan." Van Bracht noemde de tegen standers op weg naar het kam pioenschap: de Deen Carlsen, landgenoot Burgman, Nilen. een andere, pas 16-jarige Deen, de er varen Belg Stroobants. de Duit ser Aguirre. Van Bracht won de finale met 3-2 van de Maximo Aguirre. een geboren Peruaan die tot Duitser is genaturali seerd, in München woont en in het verleden geld pleegde te ver dienen met catch-worstelen. Van Bracht won de eerste twee sets, verloor de derde en vierde, kreeg in die vierde op 14-14 zijn eerste wedstrijdpunt. sloeg in de beslissende toe met 15-11. na een achterstand van 2-8. „Ik had meer ervaring, routine", zei Van Bracht. „Het was niet mijn eer ste finale, maar het was wel af zien. Natuurlijk heb ik ook wel klasse." Corbeil (Fral, EK driebanden: Eerste ronde: Van Uum (Ned)-Saad (Egyi 3-2 (15-3 15-8 11 15 13-15 15-12). Van Bracht (Nedi-Carlsen (Den) 3-1 (10-15 15-8 15-6 15-14). Connesson (Frai-Puigvert (Fra> 3-0, Aguirre (Dui)-Rico (Spa) 3-2, Horvath (Oos)- Rudolph (Dui) 3-1, Efler (Zwii-Arma- to (Ita) 3-1, Theriaga (Por)-Grethen (Lux) 3-0, Lennart Blomdahl (Zwe)- Tachnakian (Fra) 3-1. Tweede ronde: Van Uum-Kühl (Dui) 2-3 (6-15 15-8 8- 15 15-4 10-15). Van Bracht-Burgman (Ned) 3-0 H5-12 15-3 15-13). Moller iDem-Aguirre 1-3. Stroobants iBeb- Theriaga 3-0. Havermans (Nedi-Hor- vath 3-1115-2 15-7 11-15 15-8».Connes- son-Lieberkind (Den) 3-2, Laursen (Den)-Efler (Zwi) 3-0. Nelin (Den)- Lennart Blomdahl 3-1 Kwartfinales: Havermans-Aguirre 1-3 (10-15 11-15 15-8 5-15), Van Bracht-Nelin 3-2 (15-10 15-7 9-15 5-15 15-8), Kühl-Connesson 3-2. Stroobants-Laursson 3-2. Halve finales: Van Bracht-Stroobants 3-1 (15-9 7-15 15-10 15-11 1.268 en 1,125), Aguïrre-Kuhl 3-1 (5-15 15-10 15 10 15-10/1,388 en l,028i. Finale: Van Bracht-Aguirre 3-2 (15-8 15-13 12-15 14-15 15-11/1.029 en 0,898). Om derde plaats: Stroobants-Kühl 2-1 (15-9 0- 15 15-11/1.200 en 1.458). Frank Goedegebuure (rechts) maakt het de defensie van de Thoolse selectie moeilijk. foto Willem Mieras van onze voetbal medewerker THOLEN - Het Thools elftal kreeg zaterdagavond nog een flinke afstraffing van het Zeeuws elftal: 0-8. Die score kwam echter pas in de slotfase tot stand, want de Thoolse se lectie gaf zeker in de eerste helft (coach Ad Voermans had toen zijn sterkste ploeg in het veld) goed tegenstand, kon het hoge tempo net bijhouden. Na rust was Tholen mede door een aan tal wissels een stuk zwakker. Bovendien maakte Jaap Pijnen burg in het Zeeuwse doel een- zeer betrouwbare indruk en maakte ook die paar Thoolse kansjes onschadelijk. Wies van Avermaete was dan ook tevreden na afloop over zijn Zeeuws elftal: „Het was voor de rust even wennen. De voorberei ding was ook niet optimaal, maar na de rust speelden we meer geconcentreerd en toen brak bij Tholen ook het harde werken op." De voorbereiding van de Zeeuw se ploeg was zeker niet optimaal, want naast een handvol afzeg gingen bleken op het laatste mo ment ook de Goesenaren Leen Koster en Ron Krijger afwezig. Middelburger Albert Slinger was als toeschouwer meegeko men en kon op van Pijnenburg geleende schoenen gelijk aan treden en ook Dennis Rietjens moest schoeisel lenen, want spe ler van HVV was zijn tas verge ten. Het was aan beide kanten even wennen voor de rust. Speaker Lein de Wolf noemde het zelfs "slaapverwekkend", maar zag toch Johan Steurris tegen de on derkant van de lat koppen en Andries Smits voorlangs kop pen. Aan de andere kant werd de kopbal van de actieve Carlos de Jonge van de lijn gekopt door Ni co Nooij. Op slag van rust had de sterk spelende Frank Goedege buure succes. Hij trof nog de lat, maar John Vette kopte raak: 0-1 Acht minuten na rust kogelde Piet- Baan van 30 meter achter invaller doelman Gerwin Hoek 0-2 binnen. De kansen voor het nu ingespeelde Zeeuws elftal stapelden zich op en Albert Slin ger, Bert Riemens. Geert Jan de Smet en Piet Baan sneden keer op keer door de Thoolse defen sie. In de 25e minuut werd het 0-3 door Baan. een minuut later 0-4 door Bert Riemens en Carlos de Jonge tekende voor 0-5. Piet Baan maakte na een solo het mooiste doelpunt van de wed strijd. Hij mikte de bal in de krui sing: 0-6. Geert Jan de Smet en Carlos de Jonge brachten in de laatste minuten de uitslag op 0- 8. Zeeuws elftal: Pijnenburg' (Middel burg), Rietjens (HVV). Belfioid (Mid delburg). Jos Kayser iHoeki, Den Hollander (Serooskerkei. De Jonge (Goes). Baan (Middelburgi. Vette (Goes). De Smet (Hoek), Riemens (Serooskerkei en Goedegebuure (Goes, na rust vervangen door Slin ger. Thoolse selectie: Hoogendoorn (Tholense Boys), Nooij (Stavenissei, Potappel (Smerdiek). De Witte (WHS). Wielaard (Stavenissei. De Groene (SPSi, Eljalili (Tholense Boysi. Schot (Tholense Boys). Steur ris (WHS). Hommel (Vosmeer). Smits (Stavenisset. met na rust de invallers Voshol (SPS), Potappel (Vosmeer). Stouljesdijk (Smerdiek) en doelman Hoek (Vosmeer) Scheidsrechter: Z Hoheker Aantal toeschouwers: 300. Bijzonderheid: Jan de Laater nam afscheid. De scheidende voorzitter van de Thool se voetbalfederatie kreeg na afloop uit handen van Loet Haverman de KNVB-waardcringsspeld in goud. van onze korfbalmedewerker ROOSENDAAL - Door de 7-8- nederlaag in de beslissingwed strijd tegen Jodan Boys, zater dag op het veld van Keep Fit in Roosendaal, degradeert de korf balploeg van TOGO uit Goes uit de landelijke competitie naar het afdelingskorfbal. „Onnodig", was de eerste reactie van Togo-trainer Ko Crucq op dat teleurstellende resultaat. Hij baseerde die uitspraak op het overwicht dat zijn ploeg, vooral in de eerste helft van dit duel. ten toon spreidde. „Inplaats van met 4-2 hadden we bij de rust met 9-2 voor moeten staan. En had de wedstrijd be slist moeten zijn", keek Crucq terug. Uit de voortdurende veldmeer- derheid haalde Togo in het eer ste part aanvallend te weinig rendement. Technisch en tac tisch domineerde Togo, maar net als in de reguliere competitie ging Togo ook in deze cruciale ontmoeting mank aan schotvaardigheid. Zelfs de meest simpele doelkansen (twee strafworpen) werden niet benut. „Dan roep je wèl het noodlot over jezelf af', besefte Crucq ook. Bovendien gebeurde dat op beslissende momenten in de partij, waardoor het (na 6-5) niet 7-5, maar wel 6-6 en, iets verder op, ook geen 8-7 voor Togo werd en Jodan Boys de kans kreeg om met die winstcijfers juichend naar de kleedkamers te gaan. Een zeer teleurgestelde Ko Crucq vatte daarna samen: „Het spel was voor ons, de punten wa ren voor Jodan Boys." En daarna heerste in de Togo- kleedkamer héél lang een volsla gen stilte. Togo-score: Klarie de Visser 2, Eric van Zon 2, Danielle Krijger 1. Edwin Machielse 1. Hubert Rentmeester 1. van een medewerker HAARLEM De meisjes van BC Vlissingen hebben zaterdag in Haarlem een uitstekende tweede plaats behaald op de Ne derlandse basketbalkampioen schappen voor jeugdteams tot 17 jaar. In de finale had het Vlis- singse team lang uitzicht op de titel, maar een lucky driepunter in de slotseconde bracht het kampioenschap bij Pranha's uit Amstelveen. In de eerste wedstrijd tegen het Groningse Haren kwam £C Vlis singen moeizaam uit de start blokken. wat een 16-21 achter- i stand opleverde. Daarna ging het bij de Zeeuwse ploeg draai en. Yolanda Joosse bracht BC Vlissingen langszij, waarna Ni- coline Craste het duel vanaf de vrije worplijn besliste: 40-35. Te gen BZ'72 uit Zeis werd gelijk ge speeld: 37-37. Hierdoor was BC Vlissingen ge noodzaakt om aan het doelsaldo te gaan werken. In de derde wed strijd tegen Second Dribble uit Hardenberg lukte dat uitste kend. Door een press over het hele veld werd Second dribble kompleet overklast. Deze wed strijd werd met 99-27 gewonnen. In de laatste wedstrijd tegen Pi ranha's uit Amstelveen zou BC Vlissingen voldoende hebben aan gelijkspel. In de beginfase kwam BC Vlissingen er echter niet aan te pas en kwam met 2-12 achter. Daarna kwam de ploeg van coach Tom Joziasse beter in haar spel en bij 14-13 was de strijd weer open. Yolanda Joos se schoot haar team daarna naar een verrassende 32-25 voorsr- pong en BC Vlissingen leek op rozen te zitten. In de spannende slotfase kwam Piranha's terug tot 32-30. Met nog slechts één se conde te spelen ondernam Pi ranha's nog een driepuntspo ging, die tot verbijstering van de Zeeuwen door het netje ver dween. waardoor de titel toch nog uit hun vingers glipte. Een tweede plaats op de Nederland se kampioenschappen is ook een unieke prestatie. De eindstand bij de meisjes: Piranha's BC Vlissingen BZ'72 Haren Second Dribble 4 3 0 1 6 4 2 115 4 2 115 4 2 0 2 4 4 0 0 4 0 Bij de jongens werd Rayon Zuid vertegenwoordigd door Mara thon uit Vlisisngen. Dit team kon echter geen potten breken. Achtereenvolgens bleken COmmdore (36-56?. Leiderdorp (34-45). Basketiers (36-55) en Millwings (38-40) te sterk. Kam pioen bij de jongens werd COm- modore uit Den Helder. De spelers van Yerseke verwerken de nederlaag in de strafschoppenserie. foto Willem Mieras SCHOQNEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 19