Twijfels over gehandicaptenwet Stoltenberg nieuwe partner van Owen PZC PZC BB poseert Politie Zuid-Afrika waarschuwde Slovo niet voor aanslag ^Staatssecretaris Simons woedend over uitspraken Andriessen Parlement spit in sociale zekerheid Comité wil algemene scholierenstaking tly binnen- en buitenland Alleen PvdA voor overhevelen verantwoordelijkheid naar gemeente Wereldbevolking groeit sneller dan ooit tevoren Major steunt Rushdie Italiaanse communisten in opspraak WOENSDAG 12 MEI 1993 OEN HAAG (GPD) - De Twee de Kamer twijfelt over een wet waarbij gemeenten vanaf 1 ja nuari 1994 verantwoordelijk worden voor woningaanpas sing. vervoer en rolstoel ver strekking voor gehandicapten. De oppositie, inclusief klein rechts, is tegen. Het CDA steunt de beleidslijn maar wil zich nog niet binden. Alleen de PvdA is voor. Dit bleek gisteren bij het debat over de wet voorzienin gen gehandicapten (wvg). Als de voorzieningen naar ge meenten gaan kunnen ook be jaarde gehandicapten ze gebrui ken. De gebruikersgroep wordt daarmee verdubbeld. Het be schikbare budget wordt niet rui mer. Volgens het rijk kunnen ge meenten efficiënter werken. Bo vendien wordt er gekort op voor zieningen: bij vervoer 30 pro cent. Daarnaast kunnen ge meenten van de betrokkene een eigen bijdrage vragen. Die loopt uiteen van 186 (minima) tot 500 gulden per jaar. De werkvoorzie ningen voor gehandicapten blij ven onder de aaw, de gezond heidszorg onder de awbz. CDA'er De Kok zei dat snijden in de verzorgingsstaat onvermij delijk is om voorzieningen be taalbaar te houden. Hij erkende dat met de oparatie de gehandi capten inleveren: zowel bij het voorzieningenniveau als bij hun inkomen. Het CDA wil wel dat na drie jaar wordt onderzocht hoe de wvg in de praktijk werkt. Vooralsnog mag de wet niet lan ger dan zes jaar bestaan. De Kok betoogde verder dat ge meenten een zorgplicht moeten krijgen. Uitgangspunt daarbij is dat de gehandicapte toereiken de voorzieningen krijgt. Pas daarna kan gekeken worden naar de prijs. Het CDA wil, om financiële knelpunten te voor komen, gemeenten na 1995 de mogelijkheid geven zelf de hoog- fvan onze correspondent JOHANNESBURG - De Zuid- afrikaanse communistenleider en prominent ANC-bestuurslid Joe Slovo heeft de politie er van beschuldigd hem niet te hebben ingelicht over een op handen zijnde aanslag op zijn leven. Slovo zei dinsdag op een pers conferentie in Johannesburg dat hij vorige week vrijdag van een verslaggever had moeten horen dat extreem-rechtse sa menzweerders hem in de loop van volgende week hadden wil len vermoorden. „De politie had op zeven mei al de volledige bekentenis van één van de samenzweerders, maar de politie heeft tot op heden Joe Slovo niet geïnformeerd", aldus een verklaring van het ANC en de Zuidafrikaanse Communisti sche Partij (SACP). De politie bestrijdt de versie van Slovo. „We wisten op 29 april vanhetkomplot en hebben Slo vo een dag later ingelicht. Slovo zei dat hij al vaker met de dood was bedreigd, maar dat hij werk te doen had en niet thuis kon blijven zitten. Bovendien zei hij dat hij lijfwachten had", aldus een politie-woordvoerder. Hij wilde niets zeggen over het ver loop van het onderzoek dat wordt geleid door een zeer hoge politie-officier, luitenant-gene raal Le Roux. Moord Hani Het ANC zei dat het de namen heeft van vijf mannen die be trokken waren bij de samenzwe ring tegen Slovo. Het was de be doeling hem 's ochtends voor zijn huis dood te schieten. Slovo zag een verband tussen het komplot tegen hem en de moord op een andere communis tenleider, Chris Hani. Hani is op 10 april voor zijn huis doodge schoten. Een Poolse immigrant, Janusz Walus, die de fatale scho ten loste, en een voormalige par lementslid van de Konserva- tieve Partij (KP), Derby-Lewis en diens vrouw zijn wegens deze moord in staat van beschuldi ging gesteld. De politie heeft in het huis van Walus een doden lijst gevonden, waarop ook de naam van Slovo stond. te van eigen bijdragen vast te stellen. Om de kwaliteit van voorzienin gen te waarborgen wil het CDA een keurmerk invoeren. Aanbie ders en afnemers van voorzie ningen (straks de gemeenten) moeten dat onderling regelen, aldus De Kok. De CDA'er ont kende dat de vervoersvoorzie ningen voor gehandicapten af nemen in de nieuwe opzet. Ge meenten moeten dan maar col lectief vervoer regelen, in sa menwerking met de NS. PvdA'er Van Otterloo zei rond uit in te kunnen stemmen met de kabinetsplannen ook al wor den bepaalde rechten van ge handicapten gekort. Wel waar schuwde hij voor te veel eigen bijdragen voor gehandicapten. Naast die via de wvg worden veel gehandicapten ook getroffen door eigen bijdragen awbz. Voor de PvdA mogen betrokkenen niet voor het bestaansminimum zakken. Van Otterloo sloot niet uit dat er te zijner tijd meer geld voor de wet beschikbaar moet komen. Rechtszekerheid Voor de voltallige oppositie kan de wvg niet worden ingevoerd. Van Hoof (WD) stelde dat de zorgplicht voor gemeenten een te vaag begrip is. Wat er onder valt staat nergens beschreven, zodat de rechtszekerheid voor de gehandicapte niet is gewaar borgd. Datzelfde geldt voor de omvang of kwaliteit van de voorziening. In het wetsvoorstel staat alleen 'de goedkoopste adequate voor ziening' als maatstaf. Volgens de liberaal rammelt de hele finan ciële onderbouwing van de plan nen. Hij betwijfelde of de wet, als die al door de Kamer komt, op 1 janauri kan ingaan. De Eerste Kamer moet nog oordelen. Bo vendien zijn de gemeenten niet op tijd klaar. Kohnstamm (D66) liet zich in soortgelijke bewoordingen uit. Volgens hem is er feitelijk spra ke van een verkapte bezuiniging van 450 miljoen gulden. Dat be drag zal straks voor gehandicap- tén en anderen via een hogere awbz-premie opgebracht moe ten worden. De Democraat vreest dat gemeenten met veel gehandicapten straks veel geld te kort zullen komen. Hij vroeg om een extra uitkering van 600 miljoen gulden. Dat deed ook mevrouw Brouwer (Groen- Links). PARIJS - Brigitte Bardot poseert bij een buste van Marianne, het symbool van de Franse repu bliek. De maker liet zich inspireren door de beroemde Franse filmster. 'BB' was dinsdag aanwe zig op een expositie in het Parijse stadhuis en maakte bij die gelegenheid propaganda voor het opnemen van 'rechten van het dier' in gemeentelijke verordeningen. foto Laurent Rebours/AP Referendum Bosnië zonder betekenis GENèVE (GPD) - De Noorse topdiplomaat Torvald Stolten berg is dinsdag Cyrus Vance op gevolgd als bemiddelaar na mens de Veiligheidsraad in het Bosnische conflict. Stoltenberg is daarmee de nieuwe partner van EG bemiddelaar Lord Owen, met als voornaamste laak de weerspannige Bosni sche Serviërs ertoe te brengen het Vance-Owenplan te accep teren. Op zijn eerste persconferentie in Genève, dat hij als standplaats heeft gekozen, zei Stoltenberg weinig waarde te hechten aan de weigering van vorige week woensdag van het zogenaamde Bosniseh-Servische parlement om dit plan te aanvaarden en nog minder aan het referendum EutcÉ» CÜ3 Ie «F ieJ: WASHINGTON (AP) - De groei van de wereldbevol king heeft een recordhoogte bereikt en komt bijna ge heel voor rekening van de Derde Wereld. Dat blijkt uit gisteren gepublicerde cij fers van het Bevolkingsbu reau, een Amerikaans insti tuut voor demografisch on derzoek. en China zijn koplo pers. In die landen woont 40 van de 5,5 miljard mensen die de aarde midden 1993 herbergt. Elk jaar komen er wereldwijd 90 miljoen men sen bij, ongeveer het huidige inwonertal van Mexico. CarlHaub. een van de demo grafen die het onderzoek uit voerden. zegt dat de wereld bevolking in het jaar 2025 tot 8,5 miljard zal zijn gegroeid. Dit alleen „als de geboorten- cijfers in het huidige tempo bujven dalen", aldus Haub. „Is dat niet het geval, dan gaat het nog veel sneller." In de Verenigde Staten wordt een groei van 0,8 per jaar verwacht. De Europese bevolking stageneert met een jaarlijkse groei van slechts 0.2 De landen van de voormalige Sovjetunie kennen een gemiddelde groei van 0,6 In Oekraïne en Rusland daalt de bevol king. In de islamitische voor malige Sovjet-republieken is sprake van een stijging met 2 per jaar. Afrika ten zuiden van de Sa hara heeft het hoogste groei cijfer: 3 In Latijns-Ame- rika bedraagt de stijging 2,5 In veel Afrikaanse en La- tijnsamerikaanse landen blijft de toename van het na tionaal inkomen achter bij de bevolkingsgroei. In Azië groeit de bevolking met 1,7 procent. In China viel de groei terug naar 1,2 dat eind deze week hierover wordt gehouden. „De halve bevolking van Bosnië is op drift geslagen, dus zo'n raadpleging heeft geen enkele betekenis", aldus Stoltenberg. „Ons uitgangspunt blijft de handtekening, die Radovan Ka radzic namens de Bosnische Serviërs in Athene onder het Vance-Owen plan heeft gezet. Daarmee hebben we zes handte keningen binnen van alle be trokken partijen en daannee gaan we aan de slag". Stoltenberg zei alle hoop te heb ben gevestigd op de Servische president Slobodan Milosevic, „wiens rol van kapitale beteke nis is". Milosevic zegt achter het Vance-Owen plan te staan voor de opdeling van Bosnie-Herze- govina in een tiental kantons en heeft beloofd alle militaire hulp aan zijn etnische broeders in Bosnië te staken. Lord Owens nieuwe partner sprak zich ook uit voor de 'vei lige gebieden' in Bosnië. „In Sre brenica, het eerste gebied onder VN-bescherming, werkt dit al re delijk goed". Volgens Stoltenberg is de Kroa tische agressie tegen de moslims in de stad Mostar het zoveelste obstakel op de weg naar vrede. In dit verband zei hij dat het ..on realistisch" is een eventueel mi litair ingrijpen van het Westen in Bosnië uit te sluiten, maar hij sprak zich uit tegen het opheffen van het wapenembargo, on danks de door President Clinton gesteunde aandrang hiertoe van de Bosnische president Alija Izetbegovic. Rushdie tijdens de persconferentie, foto Dylan Marinez/Reutei LONDEN (RTR/AFP) - Premier John Major van Groot-Brit- tannië heeft dinsdag steun betuigd aan de pogingen van Sal man Rushdie Iran er toe te brengen het doodvonnis dat over hem is uitgesproken, in te trekken. Dit zei Rushdie na een onderhoud met de premier. Major veroordeelde de Iraanse weigering de oproep Rushdie te doden, te herroepen. De Britse regering denkt aan een nieuw initiatief, zei de au teur op een streng-beveiligde persconferentie. Hij gaf geen nadere bijzonderheden. De auteur was bijzonder blij dat Ma jor hem had ontvangen Rushdie dook in 1989 onder. De toenmalige geestelijke leider van Iran, ayatollah Khomeini, sprak in dat jaar een 'fatwa' over de schrijver uit. een oproep aan islamieten hem te do den. Volgens Khomeini had Rushdie zich met zijn boek „De Duivelsverzen" aan godslastering schuldig gemaakt. Majors gebaar zal in Iran ongetwijfeld in slechte aarde vallen. Toen drie maanden geleden de mogelijkheid van een ont moeting werd geopperd, waarschuwde Teheran dat de eco nomische en andere banden tussen Groot-Brïttannië en Iran ervan te lijden zouden hebben. HAAG (GPD) Staatssecretaris Simons JA, volksgezondheid) is woedend op minister "fessen (CDA, economische zaken). Aanlei- 5 vormen de uitspraken van Andriessen, het open weekeinde, dat het kabinet zich herbe dde modernisering van de gezondheidszorg. j*d gisteravond uitgegeven persverklaring stelt ÈoomS 3S^te widen houden aan de goede ge- 1 Sjfn °at' bewindslieden kabinetsbeleid zonder Rendementen uitdragen. Voorts stelt hij A i *eo'geen re(ien is het beleid inzake eigen itesteneei"en betalinëen in de gezondheidszorg factie van Simons kwam enkele uren nadat de èisf m meerderheid opheldering van hem had t Niet alleen over Andriessens uitspraken ot Poic over het advies van de commissie-Bruins 'scommissie adviseerde de bewindsman af gelopen vrijdag maar met de modernisering van de gezondheidszorg te stoppen en een heel ander sys teem te kiezen. Het VVD-kamerlid Kamp verlangde gisteren in de Kamer nog vóór 15 mei een schriftelijke reactie van de bewindsman. Zij kreeg steun van de kamer leden Kohnstamm <D66) en Lansink (CDA). Alleen PvdA'er Van Otterloo verzette zich. Volgens hem was er toch al een overleg met de staatssecretaris voor eind mei, begin juni gepland. Daarin kon alles besproken worden, aldus de PvdA'er. In zijn reactie op Bruins Slot erkent Simons dat het huidige trage tempo van de modernisering van de gezondheidszorg tot grote knelpunten in de praktijk leidt. Van de andere kant meent hij dat de commissie dan zelf maar had moeten aangeven hoe het allemaal sneller zou kunnen. Over de door de commissie bepleite pas op de plaats met de modernisering zegt Simons dat met de Kamer te willen bespreken. Binnenkort zal daar een debat plaatsvinden over een volgende stap in de modernisering. Het betreft dan het omzetten van strakke regels in de sectoren verpleging, ver zorging en geestelijke volksgezondheid in zogehe ten globale richtlijnen. Dat moet op 1 januari 1994 ingaan. Met deze stap moet meer concurrentie tus sen instellingen en zorg op maat mogelijk worden. Dit kan tot kostenbeheersing leiden. Omdat de Tweede Kamer zich nog over de plannen moet uitspreken en ook de Eerste Kamer dat nog moet doen is het overigens al erg onzeker of de vol gende stap op 1 januari wel kan doorgaan. Betrok kenen hebben ook nog tijd nodig om op de nieuwe situatie in te spelen. Simons belooft verder nieuw overleg met de zie kenfondsen en particuliere verzekeraars over de modernisering van de gezondheidszorg. In het ROME De Italiaanse commu nistische partij PCI, twee jaar geleden omgevormd tot de De mocratische Partij van Links (PDS), raakt haar imago van on bevlekte partij kwijt. Dinsdag arresteerde de politie in op dracht van de Milanese rechters van het onderzoek 'Schone Han den' Renato Pollini, penning meester van de PCI van 1982 tot 1987 Poll, die de afgelopen 10 jaar zit ting had in de Senaat, wordt er van verdacht steekpenningen te hebben geïncasseerd in verband met aanbestedingen van de na tionale spoorwegen (FS). De PCI /PDS ontving 20 procent van een 'tangente' van 6 miljard lire (7,3 miljoen gulden) voor de aanleg van spoorlijnen. Nieuwe hoop voor diabetici HOOFDDORP (ANP) - Er is nieuwe hoop voor diabetici, die veelal lijden aan nierziekte. On derzoek heeft aangetoond dat een algemeen gebruikt middel tegen hoge bloeddruk de achter uitgang van nierfuncties bij pa tiënten met suikerziekte ver traagt. Dit betekent dat een tij delijke en invaliderende dia lyse of een niertransplantatie kan worden uitgesteld. Prof. dr. H. Lebovitz. directeur van het Klinisch Onderzoekcen trum aan de State University van New York en prof. C. Mogen- sen van Kommune Hospitaiet in het Deense Aarhus. hebben dinsdag de resultaten bekend gemaakt. De bevindingen tonen aan dat het medicijn Enalapril de voort gang van nierziekte vertraagt. Enalapril is een zogenoemde ACE-remmer, die veelal wordt gebruikt bij de behandeling van hoge bloeddruk en sinds kort ook van verminderde hartfunc- tie. Ze zullen niet de verfilming van een spannende politieroman opleveren, de openbare verhoren van de parlementaire enquête-commissie over de uitvoering van de werknemersverzekeringen (wao/ aaw. ww. ziektewet en toeslagenwet) in de sociale zekerheid. Voor de commissie van Tweede Kamerleden, die er al negen maanden voorbereidend onderzoek heeft opzit ten, verschijnen vanaf morgen zestien mannen uit de wereld van de sociale zekerheid. In het getuigenbankje zullen zij on der ede antwoord moeten geven op vragen naar de manier waarop uitvoeringsorganen jaren achtereen met deze verze keringswetten zijn omgegaan en hoe het met het toezicht daarop was gesteld. Het zullen taaie zittingen worden over een weerbarstige materie, heeft de voorzitter van de onder zoekscommissie, de PvdA-er Buurmeijer al aangekondigd. Dat geeft meteen het spanningsveld aan waarin dit zelfon derzoek in een van de wieg tot het graf verzekerde natie zich moet afspelen. Het gaat erom tegenover de burgers van dit land het systeem te ontrafelen, waarin het mogelijk bleek heel bewust miljarden guldens aan gemeenschapsgeld on verantwoord uit te geven. Maar het systeem waarbinnen dat gebeurde zit zo ingewikkeld in elkaar en kent zoveel belan genverstrengelingen dat het heel lastig zal zijn de aandacht van het grote publiek voor het verloop van het onderzoek en voor de uitkomst ervan te krijgen én vast te houden. De Tweede Kamer heeft het instrument van de parlemen taire enquête - 'het zwaarste middel van onderzoek waarover ze beschikt' - de afgelopen jaren bij herhaling toe gepast. Wie herinnert zich niet de openbare verhoren van de RSV-enquéte (1984). het speurwerk van het parlement naar alles wat er mis was gegaan met het Rijn-Schelde-Verolme- concern. de royaal door de overheid gesteunde scheepsbouw- onderneming? Wekenlang was het ongenadig scherpe vraag-en-antwoord-spel met de mannen achter het grote geld in de getuigenbank goed voor een televisieshow die hoge kijkcijfers scoorde. Sinds 1948 had de volksvertegenwoordi ging niet meer gewerkt met een dergelijke kritische doorlich ting van overheidshandelen. Dat op zichzelf al wekte toen verwachtingen. De RSV-enquéte werd grondig en bekwaam aangepakt. Het was de Tweede Kamer op haar best. De bur ger kreeg het gevoel dat het parlement de controlerende taak zeer serieus nam: verantwoordelijke bestuurders gingen niet vrijuit. Later volgden nog de parlementaire enquête naar de bouwsubsidies (ABP) en de paspoort-enquête. Beide minder spectaculair voor de toekijkende burger, maar door de on derzoekstechniek en de politieke gevolgen zeker in verhou ding met de affaires waarover het allemaal ging. Er zijn in de Tweede Kamer nogal wat aarzelingen ge weest voordat vorig jaar zomer besloten werd om via een zo breed onderzoek de werking van de sociale zekerheid in Nederland onder de loep te nemen, Juist omdat het in de doolhof van de sociale verzekeringen zo gemakkelijk verdwa len was, heeft het zo lang geduurd voordat er bruikbare rap portages kwamen over de gebreken in het stelsel, waarin jaarlijks een bedrag van 80 miljard gulden omgaat. Waar ging het fout? Wie waren erbij betrokken? Hoe kon het zo lang doorgaan? Wat mankeerde er aan de wet- en regelgeving? Waarom hebben controle en toezicht op de uitvoering van de betrokken sociale wetten zo gefaald? Allemaal vragen waar op getuigen uit een breed palet geledingen in de samenleving- ieder een stukje van de waarheid moeten aandragen: werkge vers en vakbonden, bewindslieden, kamerleden, deskundi gen en adviseurs, beleidsambtenaren, kortom het hele on doorzichtige medisch-bureaucratische complex. En dan gaat het er niet in de eerste plaats om schuldigen aan te wijzen, want iedereen - ook de Tweede Kamer zelf - heeft boter op het hoofd. Het gaat er vooral om van de gemaakte fouten en het gepleegde misbruik van de betrokken sociale verzekeringen zoveel te leren, dat Nederland de waardevolle elementen van het systeem voor de toekomst overeind kan houden. Deze parlementaire enquête mag dan misschien een taaie materie behelzen, ze is daardoor niet minder belangrijk. vdM. AMSTERDAM (ANP) - Het Landelijk Actiecomité Scholieren (LAKS) en de jongerenorganisatie Rebel willen op 10 juni een alge mene scholierenstaking tegen de regeringsplannen met de bijstand en de studiefinanciering. De jongerenorganisaties willen dat die dag alle scholieren hun lessen verzuimen en de lokale overheden overtuigen van het desastreuse karakter van de regeringsplannen. „Alle scholieren hebben hiermee straks immers te maken", aldus een woordvoerder van het LAKS, „Want als je van school komt ga je meestal studeren en zo niet, dan is de kans groot datje niet meteen werk kunt vinden." Het actiecomité wil beginnen met een staking en vervolgens praten. voorstel om de budgetten die zij van het rijk krij gen alleen af te stemmen op de leeftijd van de ver zekerden ziet Simons weinig. Dat geldt ook voor het plan om in de toekomst vooral met nominale premies (vaste bedragen) te gaan werken in de gezondheidszorg. De commissie- Bruins Slot stelt een nominale premie van zo'n 1350 gulden voor. Dat heeft enorme koopkrachtef fecten, aldus Simons. Reparatie vergt minstens 1 miljard gulden per jaar. Het kabinet zal zich in augustus weer buigen over de inkomenseffecten van ondermeer de plannen voor de gezondheidszorg. Dan staan premiewijzi gingen bij ziekenfonds en awbz, zowel procentueel als nomimaal. ter discussie. Dat geldt ook voor ei gen bijdragen en -risico's alsmede de hoogte daar van. Beide zijn van wezenlijke invloed op de hoog te van de premies. Directie: K. Scherphuis, W. F. de Pagter en F. van de Velde. Hoofdredactie M. P. Dieleman. algemeen hoofdredacteur: C. van der Maas. hoofdredacteur commentaar, A. L. Oosthoek, adjunct-hoofdredacteur. Vlissingen: Oostsouburgse- weg 10, Postbus 18. 4380 AA Vlissingen. Tel. 01184-84000. ServicepuntBoekhandel Bikker, Walstraat 94. Middelburg: Markt 51. 4331 LK Middelburg. Tel. 01180-81000. Goes: Grote Markt 2. 4461 AJ Goes. Tel. 01100-31300. Terneuzen: Axelsestraat 16, 4537 AK Terneuzen. Tel. 01150-94457. Hulst: Servicepunt. Boekhandel Duerinck, Gentsestraat 12, Tel. 01140-14058. Axel: Nassaustraat 15. 4571 BK Axel. Tel. 01155-68000 Zierikzee: Oude Haven 41, 4301 JK Zierikzee. Tel. 01110-15380 Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur. Openingstijden Zierikzee van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 17.00 uur. Zaterdags in Vlissingen van 8.00 tot 10.30 uur. Centrale redactie: Postbus 18. 4380 AA Vlissingen. Tel. 01184-84000; Redactiefax: 01184-70102, 's avonds op zondag t/m vrijdag: vanaf 19.00 uur: in het weekeinde: verwijzing via de telefonische boodschap op de kantoren. Bezorgklachten: maandag t/m vrijdag: op de kantoren gedurende de openingstijden; zaterdags tot 14.00 uur: op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de verwijzing op te volgen. Overlijdensadvertenties: tijdens kantooruren en maandag- l m vrijdagavond van 20.30 tot 22.00 uur en zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur- Tel. 01184-84000. Fax 01184-70100. Abonnementsprijzen: per kwartaal 82.75, automatische afschrijving 82.00, franco per post 105,00; per maand 29.00. automatische afschrijving 28,50; jaarabonnement 320.00, automatische afschrijving 319,00: jaarabonnement franco per post 405.00; losse nummers maandag t/m vrijdag 1,50, zaterdag 2.00 p.st.. (alle bedragen inclusief 6 pet. btw). Postrek.nr.: 3754316 t.n.v. PZC ab.rek. Vlissingen. Advertentietarieven: 162 cent per mm; minimumprijs per advertentie 24,30; ingezonden mededelingen 2,5 x tarief. Voor brieven bureau van dit blad 6,00 meer. Volledige tarieven met contractprijzen op aanvraag (alle advertentieprijzen exclusief 17,5 pet. btw). Giro: 35 93 00, Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B.V. Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 3