Huib Joossens gelooft in profclub Par ma: een triomfmars naar Wembley Rob ter Borg boekt zege in Willemstad Volleyballers Hulst spelen vanavond al Gary Lineker grootverdiener in Japan Run op kaartjes bekerfinale Poloteam Scheldi in de bekerfinale De Jonge sterks in race tegen klc De Honte succesvol Werkgroep FC Zeeland geeft zichzelf de tijd tot 31 december van onze verslaggever MIDDELBURG - Hij vindt zich zelf geen idealist, maar een rea list. Huib Joossens is de drijven de kracht achter een groep van twintig mensen, die proberen het betaald voetbal in Zeeland nieuw leven in te blazen. De Middelburgse ondernemer wordt gedreven door zakelijke belangen. „Ik zie grote moge lijkheden als zakenman. Ik heb twee jaar betaald voetbal mee gemaakt en als ondernemer daar de vruchten van geplukt", zegt de directeur van een druk kerij te Middelburg. Gezien de desastreuze historie van het betaalde voetbal in Zee land lijkt dat op zijn zachtst ge zegd een wat merkwaardige be wering. Immers, een jaar VC Vlissingen en een jaar VCV Zee land brachten voornamelijk sportieve dieptepunten en fi nanciële ellende. „Inderdaad", reageert Joossens. „Maar zelfs in die slechte tijden heb ik goed za ken kunnen doen en met mij vele leden van de businessclub. Kun je nagaan hoe dat zou zijn, wan neer het goed zou gaan." Joossens heeft dan ook een streep gezet onder het verleden van de club. „Er zijn vele fouten gemaakt. De basis was niet goed. Vooral door onkunde en een verkeerd beleid is het be taalde voetbal om zeep gehol pen". aldus Joossens. die ge leerd heeft van de tweejarige epi sode. „Met de huidige werk groep zijn we ons eerst eens goed gaan informeren. We zijn bij vele clubs in het land geweest en bij elke mogelijke instantie. Eerst om te bepalen of het wel enige zin had om te proberen het be taald voetbal hier opnieuw van de grond te krijgen en vervol gens om te leren." „Je moet het zien als het opzet ten van een bedrijf. Je kijkt eerst of het mogelijk is, hoeveel geld er nodig is en vervolgens hoe je het winstgevend kan maken." Vol gens Joossens heeft dat onder zoek de werkgroep alleen maar gesterkt in de overtuiging dat betaald voetbal mogelijk is. „Er zijn in de regio Walcheren, Noord-en Zuid-Beveland en Schouwen-Duiveland zo'n twaalfduizend bedrijven. Wij hoeven maar zo'n 1 a 2 procent van die bedrijven voor sponso ring binnen te halen, dat hebben we inmiddels al uitgerekend. Dat is geen onmogelijke opgave. Wij gaan uit van een begroting van 1.5 tot 2 miljoen per jaar. Als we dat voor een periode van drie van onze volleybalmedewerker HULST - De volleyballers van Morres/Hulst staan deze week voor de laatste krachtmetingen van het seizoen. De formatie van Jan Schut neemt het van daag (woensdag) in de eerste wedstrijd van de nacompetitie in Hulst op tegen Schovocomca uit Capelle aan den IJssel. Za terdag speelt Morres/Hulst in Leiderdorp tegen het in de tweede divisie C op de tiende plaats geëindigde Leyhton. De twee tegenstanders ontmoet ten elkaar zaterdag reeds in de eerste wedstrijd van deze na- competitie. waarin om één plaats in de tweede divisie wordt gestreden. Trainer Jan Schut was er met speler Harry van Put te getuige van hoe Schovocom ca voor eigen publiek een ach terstand (1-2) ophaalde en uit eindelijk met 3-2 won. Schovo comca is vandaag bij winst dan ook verzekerd van promotie. De nunmmer twee uit de derde divisie E imponeerde evenals Leython met een sterke aanval, een goed blok en een tomeloze inzet. „Beide teams draaiden op twee. drie goede spelers, die re delijk in vorm waren", heeft ÉMHM HlüMifflB Schut gezien. „Het zal dan ook een hele zware kluif-worden." De trainer acht zijn ploeg bij voor baat echter niet kansloos. Mid denspeler Tony de Zwart heeft de training hervat en Erwin Lambert is na zijn schouderbles sure weer bijna terug op zijn oude niveau. Jan Schut: „We zijn compleet, maar de vorm van de dag zal beslissend zijn. Als we heel goed draaien, maken we een kans." De wedstrijd in sporthal Den Dullaert begint om 20.30 uur. Jan Schut rekent evenals in de laatste thuiswedstrijd van de competitie op veel publiek. „Dat zullen we nodig hebben, want ik verwacht dat de tegenstander ook een hele groep supporters bij zich zal hebben." jaar kunnen verwezenlijken, kunnen we betaald voetbal op een gezonde basis bedrijven. Als we die begroting niet halen, wil len we er zelfs niet aan begin nen." Voor de nieuwe profclub, die FC Zeeland zal gaan heten, is inmid dels een blauwdruk gemaakt van de complete organisatie en de eventuele kosten. „We den ken aan een eerste selectiegroep met zo'n zestien spelers. We gaan er vanuit dat we zeker zo'n twaalf spelers buiten Zeeland moeten halen om hier een ploeg van enig niveau te kunnen sa menstellen", vindt Joossens, die de financiële consequenties daarvan heeft ingecalculeerd. „Er zijn zo'n 120 werkloze prof voetballers. We weten precies wat die jongens behoren te ver dienen. Verder hebben we ook al enige ervaring. Toen de VCV Zeeland geen licentie kreeg, hadden we al een hele sterke se lectie met een speler als Ton Cornelissen." Sponsors Huib Joossens: „We hebben nu al meer sponsors dan VCV Zeeland vorig jaar had." foto Ruben Oreel Ook voor het werven van spon sors is een schema opgesteld. Naast een hoofdsponsor is er ruimte voor co-sponsors (25.000 gulden), sponsors (12.500 gul den). sub-sponsors (7.500 gul den), businessclubleden (3.500 gulden), vrienden van FC Zee land (1.000 gulden) en dagspon- seren 1.500 gulden) Met de plannen, schema's en blauwdrukken in de hand is de werkgroep er in geslaagd 85 geldschieters te vinden, die de toekomstige FC Zeeland willen sponsoren. „Met dat aantal heb ben we al meer sponsors dan de VCV Zeeland vorig seizoen had", weet Joossens. „Door die spon sors hebben we onze begroting nu al voor 1.2 miljoen rond. Ver der zijn we ook bezig met een hoofdsponsor. Als we de 1.3 mil joen halen wil hij er eventueel wel twee ton in steken." TOKYO (Rtr) - De Britse aanvaller Gary Lineker is de best betaalde voetballer van de 48 buitenlanders, die zijn aangetrokken om de nieuwe Japanse profcompetitie kleur te geven. Volgens het sportblad Nikkan Sports heeft Crampus Eight van Na- goya voor het tweejarig contract van Lineker acht miljoen gulden op tafel gelegd. Een kleine twee miljoen daarvan gaat naar zijn vroegere club Tottenham Hotspur. De rest is voor de speler zelf. Tweede op de lijst van topsalarissen is Mamon Angel Diaz. De Ar gentijn krijgt voor zijn twee jaar bij de Yokohama Marinos ruim drie miljoen gulden. De Braziliaanse ster Zico is met 2,7 miljoen voor drie seizoenen bij Kashima Antlers een goede derde. De Duitse international Pierre Littbarski, die maandag in Japan aankwam, gaat naar schatting in één jaar anderhalf miljoen gulden verdienen. De competitie, waaraan tien clubs deelnemen, gaat zaterdag van start. Elke voetbalorganisatie mag vijf buitenlanders inhuren, van wie er per wedstrijd drie mogen worden opgesteld. Italianen onderschatten tegenstander Antwerp in finale EC II niet PARMA (GPD) - Parma staat bijna synoniem voor de Ita liaanse welvaart. De stad baadt in een weelde van cultuur en dankt haar rijkdom aan de we reldberoemde hammen, kazen, wijnen (Lambrusco) en vooral pasta-produkten. Het is niet verwonderlijk dat Parma elk jaar weer bovenaan eindigt bij de verkiezing van de meest leef bare stad van Italië. Deze provinciestad (175.000 in woners) had tot voor kort niets met voetbal van doen. In andere sporten (honkbal, volleybal, rug by en basketbal) blonken de Parmesaanse clubs weieens uit. De volleybalploeg met Peter Blangé pakte zaterdag de lands titel. De meest gevolgde sport- tak speelde tot voor kort een bij rol. AS Parma vertoefde in ano nimiteit van de tweede en de derde divisie. Daar is in een paar jaar tijd verandering in geko men. De ploeg promoveerde naai- de Serie A en nestelde zich meteen in sub-top om vervolgens de Ita liaanse beker te winnen. De vol gende stap is het bereiken van een Europa Cup-finale. „Het is bijzonder snel gegaan met onze club. Drie jaar geleden speelden we wedstrijden tegen clubs als Cosenza en Messina. We wisten niet beter. Nu spelen we een Eu ropa Cup-finale. Dat is een droom, zelfs als je een prof bent", zegt aanvaller Marco Osio, die vanaf 1987 de ontwikkeling van zijn club meemaakte. Roes De eindstrijd op Wembley tegen Antwerp FC wordt in de steegjes rondom het schilderachtige Piazza Garibaldi beschouwd als een even unieke gebeurtenis als de première van Giuseppe Ver di's Aida in de Milanese Scala aan het einde van vorige eeuw. De beroemde Triomfmars uit de ze opera zal zeker weerklinken wanneer de spelers woensdag het heilige gras zullen betreden. Het is het officiële lied van de club, die oorspronkelijk naar de componist werd vernoemd. Sinds de finale is bereikt, ver keert de doorgaans rustige stad in een ware voetbalroes. Onge veer 20.000 fans zullen vandaag in de Britse hoofdstad zijn. De elegante winkelstraten zijn ge tooid in het géel-wit-blauw van de club. De nuchtere trainer Nevio Scala, die als speler van AC Milan in 1968 al de Europa Cup II won. is er zelfs verlegen van. „Misschien komt het door de prettige ma nier van leven dat mijn ploeg zich zo verrassend kon ontwik kelen", luidt zijn verklaring. „Spelers kunnen hier op straat rondlopen zonder dat ze worden lastig gevallen. Het voetbal be tekent voor de inwoners van Parma niet alles. Het enthou siasme van de fans verrast me, want zo ken ik deze mensen niet." Sacchi Scala is de man achter het suc ces, hoewel de basis is gelegd door twee 'revolutionaire' trai ners: Arrigo Sacchi en Zdenek Zeman (tegenwoordig Foggia). Scala werkte de schema's van deze coaches verder uit en vulde de gaten goed in. Zo koos hij na de promotie voor een ervaren doelman (de Braziliaan Taffarel) en de door de wol geverfde Geor ge Grün. Parma hoefde zijn speelstijl daardoor op het hoog ste niveau niet aan te passen. Ten koste van Juventus dwong Parma bij zijn debuut in de Serie A een plaats in de UEFA-Cup af. Vervolgens bekwaamde het team zich in bekervoetbal.. De weg naar de Italiaanse beker ziet er op papier lastiger uit dan het internationale parcours dat Parma moest afleggen om Wem bley te bereiken. Fiorentina, Genoa. Sampdoria, Juventus (finale). Boavista Por to. Sparta Praag en Atletico Ma drid dachten vooraf allemaal dat ze zich geen buil konden val len aan de provincieclub. Het grootste probleem waarmee Scala kampt is de favorietenrol die de ploeg op zich moet nemen nu het omhoog gevallen Ant werp de tegenstander is. „Het zou heel dom zijn om de Belgen te onderschatten. Ze zijn echte Cup-fighters en ze zijn veel ster ker dan ze zich voordoen", waar schuwt Scala, die hoopt dat hij alsnog kan beschikken over Faustino Asprilla. Deze Colom biaanse spits, die het ongesla gen record van AC Milan aan diggelen schoot en een wezenlij ke bijdrage aan de internationa le opmars leverde, raakte een maand geleden geblesseerd. Hij wordt met spoed opgelapt, ter wijl Scala een paniek-stemming Een lange rij wachtenden voor de kassa's van het Abe Lenstra-stadion. f0t0 AN P HEERENVEEN - Supporters van eerste-dïvisieclub Heerenveen stonden gisteren in lange rijen voor de kassa's van het Abe Lenstra stadion. De fans konden in de voorverkoop kaarten kopen voor de bekerfinale tegen Ajax, die op Hemelvaartsdag in de Rotterdam se Kuip wordt gespeeld. Verwacht wordt, dat ongeveer 20.000 Friezen de eindstrijd zullen bezoeken. van onze paardesportmedewerker WILLEMSTAD - De Zeeuwen beheersten de zware springrubrieken in het concours van de Oranjeruiters in Willemstad. Ineke van Eyzeren won met Attent de klasse Zwaar. De klasse M eindigde in een Zeeuwse dubbeslag. Als laatste starter verdreef Rob ter Borg met Carlos van Oosthinder Piet Huige met Elma van de leiding. De weigering van Attent op de dubbelsprong leek de winstkansen van Ineke van Eyzeren te reduceren. Zeker toen de Bevelandse wegens tijdsoverschreiding haar aantal strafpunten zag oplopen tot 4.25. Maar ook de concurrentie verslikte zich in het vrij pittige parcours. Hoewel voor de klasse M de hindemissen in dezelfde lijn waren opgesteld en de balken al in het basisparcours op de maximum hoogte waren gelegd, wisten zich toch vijf combinaties voor de barrage te plaatsen. Piet Huige opende met de 7-jarige Vanitas-dochter Elma met een foutloze rit en de uitstekende tijd van 42.7. Een tijd die voor het Bergse Bos duo Sylvia van Dijk met. Bonvivant en Sylvia Steenstra met Easy Crack te machtig bleek. Ivo Bezemer slaagde er wel in de tijd van de combinatie uit Nisse te verbeteren, maar koos daarvoor een ver keerd parcours, hetgeen de jury niet was ontgaan. Dat het toch sneller kon bewees Rob ter Borg. De ruiter uit Bruinisse stuurde de Pion-nazaat Carlos in een tijd van 4.1.3 foutloos naar de finish. Ter Borg: „Wilde ik Piet ver slaan was dat alleen mogelijk alles-of-niets te rijden. Carlos is door zijn snelheid en wendbaarheid ook erg ge schikt voor de race tegen het uurwerk. Vandaar ook dat ik besloot om de gok te wagen. En het lukte." In de dressuur klasse Zwaar liet Mascha Bustraan een uitstekende indruk achter door met Goldy als derde te eindigen. Alleen de nationale cracks Johan Rockx en Ivanka Bogers bleven de amazone uit Yerseke voor. Uitslagen: springen paarden Z: 1 Ineke van Evzeren/Atlent. Weelr., 4.25/109.G; 2 Pieter van der Horst/Biana, Prins Auvergne, 12/98.6 Min.b.i: 1 Rob ter Borg/Carlos, Sasr., 0/41.3; 2 Piet Huige/ Elma, 0/42.7; 3 Sylvia van Dijk/Bon Vivant, Bergse Bos. 0/46.6. L (n.b.) 1 Kees Verkooyen/Fevravri. Country R 0/43.7. 2 Mariska BaarsAVana, Strienruiters. 0/44.8; 3 Jan van Dalen/Delia, Een- drachtr.. 046.6 B 1 Dian Pjjne/Hazard, St. George. 0/45: 2 Corry Krabbc/Gargar, Schouwse R„ 0/42. Pony's Z (n.b.i: 1 Patricia Greve/Magic. Bergse Bos. 0/33.2:2 Leo- nie klompe/Nandor, Schouwse R.. 4/40.8. 3 izb.i Christian van der Plasse/Silver Shadow, 8/101.2. M (n.b.) 1 Patricia Greve/Litt- le Cat, 0/41.6; 2 Bart Gommeren/Fliegette, Heerjansr.. 25/72.1; 3 (z.b.) Rianne Struijk/Pascal, Schouwse R„ 4,83.2. Dressuur paarden Z/ZZ: 1 Johan Rockx/Getronix Edelvrouwe, Prins Auvergne. 71.07%; 2 Ivanka Bogers/Dinant Doriam, Strie- ner. 63.677.,3 Mascha Bustraan/Goldy. Z-Bev„ 63.0%. M/M2: 1 Ronny van Caam/Carolien, Oranjer. W 123; 2 Sylvia Van Dijk/ Bon Vivant. 122. L2 1 Helen Noteboom/Gofy. Eendrachtr.. 128; 2 Nancy van Rooyen/Sascha. Bergse Bos. 127. L2 (ring 2i 1 Jaap Daane/Solo Native. Oranjer. W. 128. 2 Gerdian Timmerman/'An- fresja. Oranjer. W. 123. B: 1 Johan van Wensen/Hilda Utopia. Keener.. 127; 2 Marie-Louise Brand/Honneur. Heerjansr.. 126: 3 Janneke van Liere/Udo. Z-Bev 125. Pony's Z/ZZ 1 Mathilde Koster/Rinardo. Z-Bev„ 597.,; 2 Aline Baas/Cherry, Oranjer. W. 58.67 L'2: 1 Jantine Lazeroms/Has- san, St Isedorus, 129; 2 Monique Verschuren/Rainbow, Z-Bev. 128. B: 1 Carolein van der Plasse/Inca, Z-Bev., 120; 2 Roelijne Huigevoort/Silvy, Niervaart R.. 118. Hoewel Joossens de zaken ui terst rooskleurig voorspiegelt, kan hij niet ontkennen dat er nog enkele 'bottlenecks' zijn. Zo is er de kwestie van de schulden (een slordige twee miljoen) die door de failliete BVO zijn achter gelaten. het verkrijgen van een licentie voor het spelen van be taald voetbal en het aanpassen van de accommodatie. „We moeten met een schone lei beginnen, want sponsors moe ten niet opdraaien voor oude schulden", meent Joossens. die beseft dat de KNVB geen sterf huisconstructie toestaat. „De gemeente heeft al een miljoen van de schulden overgenomen en verder zijn ontzettend veel oude schuldeisers bereid van hun vorderingen af te zien. Voor al als je ze de gelegenheid geeft om weer mee te doen met een nieuwe gezonde club. We zijn daar al heel ver mee." Ook denkt Joossens dat het ver krijgen van een licentie geen on overkomelijk probleem is. „De KNVB weet van onze plannen en we krijgen daarover alleen maar positieve signalen. De bond heeft nooit gezegd dat we er be ter mee konden stoppen. Zee land is natuurlijk nog steeds een witte vlek." Positief De Arnemuidenaar beseft dat er aan de accommodatie nog het nodige moet gebeuren, zeker ge zien de nieuwe KNVB-voor- schriften. „We kunnen niet bij de gemeente Vlissingen aanklop pen en vragen of ze dat even wil len doen. Daarom hebben we zelf al een hoop dingen ingecalcu leerd. We willen elk jaar wat geld opzij leggen voor de aanpassing van de accommodatie en verder hebben we al contact met twee bouwondernemingen die voor een redelijke prijs wat willen doen", aldus Joossens. die aan geeft dat de gemeente Vlissin gen uiterst positief staat tegen over de werkgroep. „Vlissingen heeft ook alleen maar te winnen. Wij zullen de accommodatie hu ren, waardoor de gemeente ex tra inkomsten heeft." De werkgroep heeft zichzelf de tijd gegeven tot 31 december 1993 om alles rond te krijgen. „Mochten we voor die tijd con cluderen dat we de begroting niet rond krijgen, dan stoppen we ermee. Ik ben teveel zaken man om aan iets te beginnen dat geen kans van slagen heeft. Maar totnutoe kan ik alleen maar optimistisch zijn." van onze waterpolomedewerker VLISSINGEN - De mannen- ploeg van De Schelde heeft zich via een 7-9-winst op Ganze ge plaatst voor de finale van de districtsbeker. De Schelde leg de de basis voor de zege in de openingsfase. De Schelde was in de eerste pe riode veel feller. Door treffers van Hans Murre (2), Patrick Overgaauw, Cees van Houwelin- gen en Maarten de Pooter kwam Schelde snel op 0-5. Het duel leek toe al beslist. Ganze kwam in de laatste minuut via Bram van der Leden terug op 1-5. In de tweede periode kwam Ganze be ter in de wedstrijd en via Gerco Koks op 2-5. Uit een man-meer- situatie liep Schelde via een tref fer van Hans Murre naar 2-6, maar Ganze gaf zich nog niet ge wonnen. Bram van der Leden zorgde voor 3-6. Na enkt^ sen te hebben gemist j Arco Wagenvoort in dede riode uit een discutabel worp 4-6. Eddy Lamberts met en schitterende lob;; de laatste periode kwam opnieuw dichterbij dank: 0 Wagenvoort 5-7. Dit mod ter niet baten want uitee meer-situatie scoorde 1' de Pooter 5-8. Na een fa F slissing van het toch al a dende duo Veltman/Vanl I het Schelde dat de schei tersbal veroverde. Maar Pooter profiteerde 5-9). door het duel gelopen wj Wagenvoort bepaalde m- treffers de eindstand opt In de finale speelt Scheie i mei tegen Treffers, dat in dere halve finale met van Thalassa. De finale gespeeld in het Sportpu land te Goes. HULST - De laatste wedstrijd in poule B van de derde klasse van de Zeeuwse zwemcompetitie werd gewonnen door het team van De Honte. In Hulst was de ploeg te sterk voor De Braak man, de Otters, Schelde B en 't Vrije. Door deze overwinning blijft De Honte in de eindstand op de derde plaats staan. De Zuidwester uit Middelburg werd in deze klasse eerste in promoveert naar de tweede klasse. Daarin zal het straks uit komen tegen De Bruinvis, Zee- landia en Stormvogel-B. De officieuze einduitslag in Hulst luidde: 1. De Honte (Kloosterzande) 2307.5,2. de Braakman (Hoek) 2396.6. 3. de Otters (Axel) 2418,1,4. de Schel de B (Terneuzen) 2447,1, 5. 't Vrije (Sluis) 2456,2. Individueel: Vrouwen: 100 meter rugslag all in; 1 Suzan de Baar (Hon te) 1.25,2, 2. Diana Jonkheim (Honte) 1.27,9. 100 meter vrije slag 1980 el1. Daniella Dey (BRA) 1.26,7, 2. Anika Asselman (Honte) 1.28.4. 100 meter schoolslag 1978 el: 1. Ester Jansen Verplanke (Honte) 1.37.3, 2 Kim van Itegem (Otters) 1.40,9. 50 meter vlin derslag all in 1. Suzan de Baar 37.7,2. Karin Weina (Otters) 41,8 100 meter rugslag 1976 el: 1. Suzan de Baar 1.25,4,2. Daniella Dey 1.42,3.50 meter rugslag 1980 el: 1. Anika Asselman 44,4, 2. Carolien Serraerens (Honte) 47,0. 100 meter wisselslag 1978 el: 1. Kim van Itegem 1.35,7, 2. Faisca van Vliet (SCH) 1.37,3. 4x100 meter vrije slag estafette all in: 1. De Honte 5 48,9. 2. De Braakman 6.12,5. Mannen: 100 meter rugslag all in: 1. Danny van Eek (SCH) 1.19,7, 2. Bart Suy (Honte) 1.21,2. 100 meter vrije slag 1980 el: 1. Reggy Ruijtenburg (Otters) 1.22,2, 2. Joost Jansen Ver planke (Honte) 1.33.6.100 meter rug slag 1978 el: 1. Johan Hamelink (BRA) 1.25,1, 2. Berry Groenewoud Otters) 1.41,9. 50 meter vlo all in; 1. Peter Hollestelle 34,6, 2. Bart Suy 34,8. 100 me slag 1976 el: 1. Rob Bogaard 11.0. 2. Menno Groosma 1.14.7 100 meter wisselslag li Reggy Ruijtenburg 1.31,5.2; IRA Vliet (SCH) 1 45,0. 50 meier; jn h< 1978 el: 1. Peter SteyaertiHc fkei Berry Groenewoud (Olie iaats 4x100 meter vrije slag estate De Honte 5.16,6.2.ScheIdei aan Iet p; lingg «lam Iraan lebbe; ZaalvoetbalbekiJ voor Axelaars TERNEUZEN - Hel Axtl voetbalteam Ratjetoe i maandag in de sport Krl( Zwaantje van Terneuza le fronten in het toernooi Zeeuws-Vlaamse zaal» beker. De Axelaars versi dot de andere bekerkampi van de rayons, zonder puntverlies, met grolt macht. Het doelsaldo vu spreekt boekdelen. De winnaar van de bete al voor het laatste dté neri Transport Vooruit Vast flens ook in die wedstrijdj tenen Ratjetoe zich veruit dei ploeg van het toemoc<:£totacl genstander uit Bres! overtuigend met 5-2 Jaap Klein van Ratjet genwoordig in M woont, werd tot de van het toernooi wei pen. De eindstand: 1 Ratjetoe! acht punten: 2 Broodje der, rayon Temeuzen vijfj Transport Vooruit, rayon! vier punten; 4 Het Bonltl rayon Hulst twee punten !bl. rayon Sas van Gent eénper- probeert te voorkomen met de stelling 'dat geen enkele speler onmisbaar is'. van onze wielersportmedewerker OOSTBURG - De derde etappe van de Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen voor trimmers, gis teren in Oostburg, bewees het nog maar eens: Een tijdrit is een specialiteit. Je kunt het of niet. Gino de Jonge (in de A-catego rie), Mark Boelens (Recreanten /Veteranen) en Eddy de Rijke (bij de toerders) demonstreer den in hun gezelschap die disci pline aan te kunnen. Op het negen kilometer lange parkoers aan de rand van Oost burg ontbrandde een duel dat op het scherp van de snede werd uitgevochten. De tijdrit beslist immers niet zelden over de eind klasseringen. En 'dus' gaven de Belg Gino de Jonge en vooral Ronny Babijn werkelijk alles. De Jonge stak er als beloning de etappewinst mee op zak, maar de Terneuzenaar Babijn (die een regelmatige pendel tussen de KNWU-amateurs en de trim mers onderhoudt) sloeg de be langrijkste slag. Na het opma ken van de klassementen bleek Babijn trots leider. En omdat hij zich zo goed als zeker ook in de twee ritten in lijn die nog volgen niet zal laten ven-assen, lijkt het erop dat hij gisteren de tweede uitgave van deze trimmersom loop op zijn naam heeft ge bracht. Het verschil van een hal ve minuut met de nummer drie uit de etappe wijst bovendien op de uitstekende vorm waarin Ba bijn verkeert. Bij de recreanten/veteranen was de Belg Mark Boelens veel te sterk voor de rest. terwijl Eddv de Rijke alle toerders achter zich hield. A-cat.: 1. Gino de Jonge. 9 km. in 10.17.04; 2. Ronny Babijn 10.29.78; 3. Jaap Weststrale 10.59.79; 4. Robert de Jonge 11.10.99; 5. Karei Warnier 11 17.62; 6. Gino de Munck 11.20.75; 7. Rick de la Ruelle 11.22.27; 8. Marco van der Meulen 11.23.24; 9. Mark Boe lens 11.24.42; 10 Mark van Gaever 11.28.12 Recr./Vet: 1. Mark Boelens (B.) 11.16.58: 2 Ronald Smits 11 27.75; 3. P de Baeckere 11.32.04.4 R Versluis 11.36.01: 5 K. Beenhakker 11.40.75: 6 E. Claeys 11.42.91. 7. S. Dhoore 11.45.21; 8. Jan Dubbeldam 11.45.80. 9 Honkie Pieters 11.46.33; 10. H. Schijve 11.58.11 Toerders: 1, Eddy de Rijke 12.09.03; 2. Fred Sehirris 12.12.73; 3. Johan de Kok 12.17.52; 4. Ronny deJIr 12.24.40; 5. Ko Goeree 12.251 Algemeen klassement A oaif Ronny Babijn 3.15.01; 2. Bi Jonge 3.15.14; 3. Gino dt 3.15.19 Theo Vonk na FC Groningei GRONINGEN (GPD) en'ff aand emem un we an Bi oudt 1 Ingen i end Io illen staat voor 99 procentra ,mje Theo Vonk volgend seiir nieuwe trainer is vanFCGi gen. De clubleiding en de meester, die jarenlang FC te onder zijn hoede heeltJ zijn het eens geworden oi verbintenis. Als de Rd j0 Commissarissen geeft, wordt de nieuwe •ocent nog deze week in het 0 parkstadion gepress Vonk volgt dan Leen L«: Ben 1 die een paar maanden werd aangetrokken alstijS idsgel kracht na het ontslag ra a Wa. Verbeek. npari "«lan put rdtt igemef ndiA' for d( ie 28 hrapt< Ije, w< re dat pi gee stermi neen Hoek wint toernooi veteranen TERNEUZEN - Tijdens! teranentoernooi dat u vereniging Terneuzen.'* heeft gehouden, werd winnaar door in de fini met 3-2 te kloppen. Beide ploegen waren o?d ste plaats in hun pouk digd. Overigens werdens tien poulewedstrijdenj negen doelpunten gems De eindstand: 1 Hoek. 2 S3 neuzen, 4 Sluiskil. 5 Ter&Jj HW'24. 7 Hontenisse, 8" Schoondijke. Axel langs Philippine AXEL - Het eerste elftj" voetbalvereniging W zondagmiddag een strijd tegen Philippine Het enige doelpunt w# 35e minuut van de es* scoord en kwam van dew Weg Harold Verschuren. Hó ging voor het overige vff lijk op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 34