mm Fanfare zorgt voor vrolijke noot Omar the Howlers op Bluesfestival Terneuzen Showbands presenteren zich op Dag van de Muziek Gs geven geld voor voorbereiding van aanleg mini-rotonde Afvalverwerker Verstraeten koopt Do well Terneuzen streek WOENSDAG 12 MEI 1993 Excelsior Terhole negentig jaar geleden opgericht door de kleermaker BRUGGE Theater KNOKKE GENT Programma Diverse Zeeuws-Vlaamse muziek vereningen en comi tés hebben voor de 'Dag van de Muziek' op 15 mei activi teiten georganiseerd. AXEL: In de winkel van Koster Dey aan de West straat worden demonstra ties gegeven op keyboard, orgel, piano en gitaar. De Christelijke Drumfanfare Hosanna houdt vanaf 10.00 uur een 'open repetitie' m het clubgebouw aan de Wal- straat. 's Middags geeft de fanfare een concert op de Markt. TERHOLE: De Fanfare Ex celsior houdt in verband met het 90-jarige bestaan een jubileumfestival in de feesttent bij het Dorpshuis. Muziekkorpsen uit Koe wacht. Lamswaarde, Zaam- slag, Heikant en Kwaden- damme verlenen hun mede-/ werking, 's Avonds wordt er in de feesttent een groot ju bileumbal gehouden TERNEUZEN: Showkorps Irene maakt tussen 14.00 en 16 00 uur een rondgang door de wijk Zuidpolder Boven dien staat het korps tussen 10.00 en 16.00 uur met een stand met informatiemate riaal in het winkelcentrum. IJZENDIJKE: Brassband Geduld Overwint geeft om 16.00 uur een concert op het Marktplein. ZAAMSLAG: Muziekver eniging De Volharding en de gymvereniging Zaamslag houden een gezamenlijke rommelmarkt op het plein bij de muziektent. Verder worden er gymoefeningen en spelletjes gedaan en zijn er optredens van de muziek vereniging. Omar van de groep Omar The Howlers. foto Rico D'Rosario van onze verslaggever Hans Heijt TERNEUZEN - In het midden van de jaren ze ventig zijn ze als locale feestband begonnen, maar inmiddels staan Omar the Howlers wereldwijd bekend om hun opwindende live optredens en hebben ze zeven platen uitge bracht. Samen met Tuxedo Buck, Magic Dick J. Geils Bluestime en Jay Owens staan de Te- xaanse bluesmusici op het affiche van het eer ste Portaal van Vlaanderen Bluesfestival dat zaterdag 15 mei in Terneuzen wordt gehou den. Manndenlang zijn de medewerkers van de Stichting Blues Promotion Zeeuwsch-Vlaan- deren met de organisatie van het eerste Por taal van Vlaanderen bluesfestival bezig ge weest. De programmering mag er dan ook we zen. Naast de grote Nederlandse bluesrock-be- lofte Tuxedo Buck treden er 15 mei namelijk drie bekende bands uit de Verenigde Staten op in de grote tent bij de Westsluis in Terneuzen. Tuxedo Buck bijt om 19.00 uur het spits af De band heeft inmiddels twee cd's uitgebracht met zompige en vooral ruige rock'n roll in het niemandsland tussen'de Cramps. Black Cro wes en Fabulous Thunderbirds. Daarna zijn J. Geils Bluestime en mondharmo nicaspeler Magic Dick aan de beurt. J. Geils en Magic Dick maakten eerder deel uit van de J. Geils Band. Deze groep begon eind jaren zestig als bluesband en groeide in de jaren zeventig en de eerste helft van de jaren tachtig uit tot één van de meest vooraanstaande Amerikaan se rockgroepen. Met de formatie Bluestime ke ren de twee ervaren muzikanten echter terug naar de klassieke chicago-blues. Na Magic Dick en J. Geils Bluestime betreden Omar the Howlers het podium in Terneuzen. Omar groeide op in Mississippi en leerde van oudere zwarte muzikanten blues spelen in een nachtclub in het stadje McComb. In 1976 ver huisde hij met zijn band the Howlers naar Aus tin Texas waar ze al snel furore maakten als live-band. In die beginjaren maakten ze twee platen op locale labels. Vervolgens maakten Omar the Howlers twee albums die hen be kendheid in de rest van de wereld brachten. De schijf 'Hard times in the land of plenty' 1987» werd in Nederland beloond met een Edison Op de laatste cd 'Courts of Lulu' komen diverse stijlen als blues, rockabilly en swamp rock aan bod. De invloeden van Muddy Waters. Carl Perkins en Bo Diddley zijn op de plaat duide lijk terug te vinden. Zanger/gitarist Jay Owens uit New York sluit het bh esfestival in Terneuzen af. Owens trad eerder op met onder meer Stevie Wonder, Bill Withers en Bobby Womack. Na vele omzwer vingen en projecten richtte hij in 1987 zijn ei gen band op. Owens brengt een mengeling van blues, funk en soul en was eerder dit jaar de verrassing van de Belgium Bluesnight. Zijn eerste cd kwam in 1992 uit en werd in de Verenigde Staten zeer enthousiast ontvangen. Het eerste Portaal van Vlaanderen Bluesfesti val wordt geopend door de Terneuzense wet houder W. de Zeeuw van cultuur. De organi satoren adviseren de bezoekers hun auto te parkeren in de binnenstad van Terneuzen in verband met de beperkte parkeerruimte bij de sluizen. Tijdens de duur van het festival kun nen ze gebruik maken van een 'blues' bus die tussen de Markt en het festivalterrein pendelt. SLUISKIL - Gedeputeerde sta ten willen een krediet van 110.000 gulden beschikbaar stellen voor het voorbereiden van de reconstructie van de mi ni-rotonde op het kruispunt Baljuwlaan bij Sluiskil. De uit voering van de werkzaamheden is voorlopig gepland in 1994 en gaat 980.000 gulden kosten. Het kruispunt Baljuwlaan op de N252 tussen Terneuzen en Sas van Gent geldt als één van de ge vaarlijkste van de provincie met 13 ongevallen tussen 1988 en 1990. Door het aanleggen van een mini-rotonde kan de u*. 1214 heid op het kruispunt volge* echter aanzienlijk vertes worden. De kosten van de werkzas den worden geschat gulden. Maar voordat gs35,3 2 gaan buigen over de vraagt dat geld bijeengebrachtffi «bon worden willen ze eerst lit gulden vrijmaken voor het fl bereiden van de reconstffl ~.ios Dat geld is onder meer \-ne voor het onderzoek van ca neemsom en het maken v# [jjJj stektekeningen. R-27. 2700 «0-51 van onze verslaggever TERNEUZEN - De Zeeuws- Vlaamse afvalverwerker Ver- straeten-Verbrugge bv neemt met ingang van 17 mei de Ter neuzense vestiging van Dowell Schlumberger Industrial Servi ces bv over. Met deze overname rangschikt Verstraeten-Ver- brugge zich onder de grote in dustrieel dienstverlenende be drijven in de Benelux. Dowell Schlumberger, onder deel van een Amerikaans multi nationaal bedrijf, is in de Zeeuws- Vlaamse Kanaalzone met name actief op het gebied van indus triële reiniging en mechanische werkzaamheden. In de rest van het land. in België en Noord- Frankrijk houdt het bednjli vooral bezig met chemisch» gen. Ruim een jaar geleden va «0/51 20.6 330 %ra oaget fc2&: 45 3 3302 feese kilo ra W20-5 tïj, aa P177- aa J" de dit bedrijf zijn activtë !=a^ door de overname van hes ira!j( neuzense industrieel reirüp 5^, bedrijf Stoffels-Mourik V& Dowell werken in totaal ctfj mensen. De overname geen personele gevolgen. Verstraeten-Verbrugge sc;./ml\g h met. het oog op de ontwik» gen op het gebied van triële reiniging - haar gn sen hoog in. De expansief B4s.a den gecoördineerd dof Scheele en E. Verstraet# huidige bedrijfsleiders va" straeten-Verbrugge en J de ex-manager van Schlumberger aar ïJber 5.400' den, maar om het showkorps goed te laten functioneren die nen de muziekverenigingen een uitgebalanceerde samenstelling te hebben. De ene band zou nog wel enkele slagwerkers kunnen gebruiken, de ander is op zoek naar trompetters en een derde wil het uiterlijk vertoon met ma jorettes en colour-(of rifle- guards opkrikken. Belangstellenden kunnen altijd bij een repetitie binnenlopen en hoeven niet op een Dag van de Muziek te wachten. De negen Zeeuws-Vlaamse korpsen zijn te vinden in Axel (Showband Axel. Showband Jong Axel, Show korps Thalia en Drumfanfare Hosanna), Terneuzen (Show band Irene), Sluiskil (Showband De Zwaluw), Sas van Gent (Showband Sas van Gent), IJ- zendijke (Showband Jeugdbe- lang) en Kloosterzande (Show band Kloortje). Stadsschouwburg - do. 13, vr. 14 mei om 20 uur: Oscar door toneelgezelschap Ware Vreugd. De Biekorf - do. 13, vr. 14 mei om 14 uur: De Englenstad door Teater Poëzien. Concerten. Belfort - wo. 12, za. 15. zo. 16 mei om 14.15 uur: Beiaard concert door Aimé Lom- baert. Burg - za. 15 mei om 16 uur: SFX-speelschaar Brugge. Sint Annakerk - za. 15 mei om 20 uur: Miha Pogacnik, programma: 3 vioolsonates en chaconne in d-moll van J.S.Bach. Varia Brugge - za. 15 mei: Water sportdag. Veemarkt, St.Michiels - zo. 16 mei vanaf 10 uur: Hobby paardenmarkt. Films Kennedycomplex (info.tel.:09.32.50.620.620) - Kennedy 1 - Sommersby, a.l. dag. om 20 uur, vr. za. zo. ook om 22.30 uur, zo. ook om 14.30 en 17.15 uur. Kennedy 2 - Lorenzo's oil, a.l. zelfde uren als Kennedy 1. Kennedy 3 - School ties, a.l. dag. om 20 uur, zo. ook om 14.30 en 17.15 uur;- Consen ting adults, 16 jr. vr. za. zo. om 22.30 uur. Kennedy 4 - Scent of a wo man, a.l. dag. om 20 uur. zo. ook om 17.15 uur;- The dis tinguished gentleman, a.l. vr. za. zo. om 22.45 uur, zo. ook om 14.30 uur. Chaplin (info.tel.:09.32.50.34.09.34) - The assassin, 16 jr. dag. om 20 uur, vr. za. zo. ook om 22.30 uur. zo. ook om 14.30 en 17.15 uur. Complex Zwart Huis (info.tel.:09.32.50.33.06.60) - Forever young, a.l. vr. za. om 22.30 uur, zo. om 17.15 uur;- Daens, a.l. vr. za. om 20 uur;- The crying game, a.l. dag. om 20 uur:-Junglebook, a.l. za. zo. om 14.30 uur;- Cham pions. za. zo. om 14.30 uur;- Passenger 57, a.l. dag. om 20 uur, vr. za. ook om 22.30 uur. za. zo. ook om 14.30 uur, zo. ook om 17.15 uur;- The Lawnmower man, vr. za. om 22.30 uur, zo. ma. di. om 20 uur, zo. ook om 17.15 uur. Memling - Indecent propo sal, a.l. dag. om 20 uur, vr. za. ook om 22.30 uur, za. zo. ook om 14.30 uur. zo. ook om 17.15 uur Van Eyck - Alive, a.l. zelfde uren als Memling. Films Bteverly (info.tel.:09.32.50.620.620)- Beverly 1 - Sommersby, a.l. dag. om 20 uur, vr. za. zo. ook om 22.30 uur, za. zo. ook om 15 en 17.30 uur. Beverly 2 - Alive, a.l. zelfde uren als Beverly 1. Beverly 3 - Indecent propo sal, a.l. zelfe uren als Beverly 1. van onze medewerker Edy de Witte TERIIOLE - „Een kleine dorps gemeenschap met een fanfare die negentig jaar lang muziek beoefent, verdient ieders waar dering en bewondering." Met deze woorden spreekt burge meester Th. A. M. Steenkamp van Hontenisse zich in het jubi leumboekje lovend uit over Terhole en in het bijzonder over de muziekvereniging Excelsior, die aan de vooravond van haar negentigste verjaardag staat. In het weekeinde van 14,15 en 16 mei geeft men aan dit jubileum een extra muzikale klank. „In onze kleine gemeenschap van zo'n 450 zielen speelt deze fan fare een zeer belangrijke rol en is daardoor eigenlijk onmisbaar aldus Rudy de Poorter, secreta ris van Excelsior. De Poorter be heert de laatste vijf jaar de pa pieren van het muziekkorps van Terhole. Als buitenstaander van Vogel waarde en echtgenoot van een Terhoolse muzikante weet hij in middels vrij goed dat de eigen vrolijke noot een grote bijdrage levert aan de leefbaarheid van het dorp. „Voor de muzikanten zelf is het een prachtige vorm van vrijetijdsbesteding en voor ons dorp levert de fanfare met vrolijke feestmuziek een niet ge ringe bijdrage aan festiviteiten, jubilea en andere gebeurtenis sen. Je kunt Terhole gerust een familiedorp noemen, waar bui ten Excelsior nog ruim vijftien verenigingen actief zijn. Veel in woners prijken bij verschillende verenigingen op de ledenlijst. De wil om het dorp op wat voor wij ze dan ook hoog te houden, is bij de bevolking zeer duidelijk aan wezig. De benaming Excelsior ('steeds hoger') past mijns in ziens goed bij de muziekvereni ging." Verleden Het pad naar de respectabele leeftijd van negentig jaar is lang niet altijd over rozen gegaan. Volgens de secretaris wist men in het verleden de moeilijke pe riodes vaak door te komen dank zij de steun van het bestuur, de leden en de bevolking. In de no tulen is over het verleden weinig terug te vinden. ..Onder muzi kale leiding van kleermaker en caféhouder L. Kips kwam de muziekvereniging in 1903 van de grond." Blijkbaar had men in ter: „Het aanschaffen van een nieuw instrument kost al vlug zo'n tweeduizend gulden. Vorig jaar hebben we onze muzikan ten een nieuw uniform aangeme ten en hiervoor moest zo'n vijf honderd gulden per pak op tafel komen. Toch kunnen we de eindjes nog redelijk aan elkaar knopen. Van gemeentewege vloeit de maximale subsidie van zesduizend gulden in de kas. Daaruit blijkt wel dat de ge meente Hontenisse er trots op is dat een kleine kern een bloeien de muziekvereniging op de been weet te houden. Verder brengen ook de jaarlijkse wafelactie en loterij geld in het laatje. En om de twee jaar wordt een rommel markt gehouden. Uit het Anjer fonds komt weieens een bijdrage voorde aanschaf van instrumen ten en uniformen." Naast de wekelijkse repetities in het dorpshuis onder leiding' van dirigent Etien Ferket treedt Ex celsior ook regelmatig naar bui ten. Bij feestelijke activiteiten in Terhole zelf. het traditionele kerkconcert en op uitnodiging van andere verenigingen zorgt de fanfare voor de vrolijke noot. Het serieuze concourswerk komt om de drie a vier jaar aan bod. Excelsior komt momenteel uit in de afdeling uitmuntend heid. Afgezet naar het aantal inwo ners is dit een aardig niveau", verduidelijkt. Rudy de Poorter. „Muziek is voor veel inwoners van Terhole een levensuiting." Met de gewaardeerde steun van heel de dorpsgemeenschap hoopt Excelsior nog tot in lengte van jaren voort te bestaan. Programma In het weekeinde van 14,15 en 16 mei wordt in een feesttent bij het dorpshuis door een muzikaal ju bileumprogramma het negen- tigj ai'ig bestaan gestalte gege ven. Vrijdag 14 mei verzorgt Ex celsior om 19.00 uur een jubi leumconcert. Na afloop is er in het dorpshuis een receptie. Za terdag 15 mei (tevens de natio nale dag van de muziek) staan er vanaf 15.00 uur concerten op het programma van de muziekver enigingen uit Lamswaarde, Hei kant. Koewacht en Kwaden- damme. 's Avonds is er een jubi leumbal. Zondag 16 mei komen verenigingen uit Westdorpe. Sint. Jansteen, Graauw, Clinge en Kloosterzande het jubileum muzikaal opluisteren. van onze verslaggever René Hoonhorst TERNEUZEN - Zaterdag 15 mei is het de Dag van de Muziek: voor veel Zeeuws-Vlaamse mu ziekverenigingen een mooie dag om zich te presenteren aan de buitenwereld. Ook enkele van de negen showbands uit de regio grijpen de gelegenheid aan om zich nog eens extra te presenteren. In de gemeente Axel wordt de muziekdag officieel geopend door burgemeester W. de Graaf in het clubgebouw van de christelijke Drumfanfare Hosan na. Direct na het toespraakje van De Graaf begint Hosanna met een extra repetitie, die voor iedereen toegankelijk is. In het clubgebouw is speciaal voor de gelegenheid een expositie inge richt over de muziekvereniging. De drumfanfare sluit de dag af met een optreden op de Markt tussen 14.30 en 15.30 uur. Ook Showband Jong Axel houdt op de Dag van de Muziek een openbare oefensessie van 9.00 tot 13.00 uur in het gebouwtje aan de Tuinstraat. De Terneu zense Showband Irene houdt een muzikale rondgang in en om het winkelcentrum Zuidpolder. Enkele maanden geleden was het nog de bedoeling van de showkorpsen om zich op de Dag van de Muziek gezamenlijk te presenteren. De negen show bands hebben enkele maanden geleden het Overlegplatform Zeeuws-Vlaamse Showkorpsen opgericht. Samen willen de showkorpsen meer aandacht voor hun activiteiten vragen en ze hopen daardoor ook meer le den te kunnen interesseren in een muzikale carrière. Uitwisse ling van muzikanten voor optre dens bleek al snel moeilijker te zijn dan in eerste instantie was gedacht, onder meer vanwege de 'cultuurverschillen' bij de korp sen. Play-in De organisatie van een geza menlijk optreden heeft nog veel meer voeten in de aarde. De be sturen van de negen korpsen ho pen nu in januari volgend jaar een 'play-in' te houden voor de ongeveer tweehonderd muzi kanten en honderd majorettes en colour guards. Het Overleg platform zoekt momenteel naar een geschikte plaats om met driehonderd mensen op te kun nen treden. V001 het optreden zal nog wel een aantal keren gerepeteerd moeten worden, verwacht secre taris E. de Cock van Showband Kloortje uit Kloosterzande. De negen korpsen hebben nu alle maal een verschillende stijl. Overleg en oefening zal dus no dig zijn om tot één uitgebalan ceerde show te komen. De meeste Zeeuws-Vlaamse showbands zijn enkele decennia oud. Hosanna is weliswaar al 68 jaar oud, maar pas dertien jaar geleden omgevormd van harmo nie tot drumfanfare. Showband Axel heeft waarschijnlijk de grootste reputatie. De band heeft al twee keer een eerste prijs weggehaald bij het Wereld Mu ziek Concours. Eind jaren tach tig, na een fikse interne rel tus sen de oude garde en jongere muzikanten, is het een tijdje rus tig geweest rond de Axelse band. De Showband Axel - en de jeugdafdeling Showband Jong Axel - staan nu echter weer ste vig op poten en hopen dit jaar weer hoge ogen te gooien tijdens het wereldconcours in het Lim burgse Kerkrade. Nieuwe leden kunnen alle bands wel gebruiken. Niet dat elke band per se echt groot wil wor- De Terneuzense Showband Irene houdt een muzikale rondgang in en om het winkelcentrum Zuidpolder. foto Oscar van Beest Beverly 4 - Passenger. 57, a.l. dag. om 20 uur, vr. za. zo. ook om 22.30 uur. za. zo. ook 17.30 uur;- Jngle book, a.l. za. zo. om 15 uur. Scharpoord - Toto, le heros, do. 13 mei om 20.30 uur. Theater Nieuwpoortteater - do. 13, iari vr. 14, za. 15 om 20.30 uur nli; Mazurka door Stan. Minnemeers - wo. 12, do. 13, vr. 14, za. 15 mei om 19.30 c'1' uur, zo. 16 mei om 15 uur: De I8" discrete charme van de clu: bourgeoisie. 0,11 De Waanzin - vr. 14 mei om aart 20.15 uur: Ultimate water; 'ev' za. 15 mei om 20.15 uur: Blue 1 Tango. me Concerten Vooruit - vr. 14 mei om 1245 uur: Elena Vink. sopraan, Eelko Molenaar, piano, ver tolken Mozart, Wolf, Debus sy en Rodrigo; vr. 14 mei om 23 uur: Biohazard; zo. 16 mei om 20 uur: Charles Eddie; wo. 19 mei om 22 uur: Ozric Tentacles. Democrazy - vr. 14 mei; Schwermut Forest Tomorrow Charlie Ne» Bomb Turks; za. 15 mei: Dog Faces Hermans Moss. Musical Vooruit - wo. 12, do. 13, vr. 14 za. 15 mei om 20 uur. zo. 1( mei om 15 uur: Annatevke door de musicalafdeling var. het Ballet van Vlaanderen Dans Vooruit - di. 18 mei om 211 uur: Jonathan Burrows. Films Decascoop (info.tel.:09.32.91.25.48.38l Indecent proposal, a.l. 14.30. 17, 20 en 22.30 uur;- The as sassin, 16 jr. 14.30, 17, 20 en 22.30 uur;- School ties, a, 1.20 en 22.30 uur, za. zo. ook om 14.30 en 17 uur;- 57. a.l. 14.30, 17. 20 en uur;- Malcolm X. a.l. 14.30en 20 uur;- Sommersby, al 14.30. 17, 20 en 22.30 uur, The distinguished gent!»- man. a.l. 14.30,17.20 en22J uur;- Alive, a.l. 14.30, en 22.30 uur;- Jennifer 14.30,17,20 en 22.30 rever young, a.l. 20 Nowhere to run, a.l. en 22.30 uur;- Jungle a.l. 14.30 en 17 a woman, a.l. 20 en Unforgiven, a.l. 22.30 ut Daens. a.l. 20 uur, za. om 14.30 en 17 uur. Studio skoop (info.trf. 09.32.91.25.08.45) vriendelijke reus, za. zo. cc 15 uur;- Othello, 22.30 uur.- Malcolm X, 20 uur, ook om 15 uur;- Peters friends, 20 en 22.30 uur, za zo. ook om 15 uur;- The unbe lievable truth, 20 en 22.35 uur, za. zo. ook om 17.30 uur- Time of the gypsies, om 17.30 uur;- Modern time za. zo. om 17.30 uur;- La Cr- se, 20 uur, za. zo. ook om li uur. Democrzay - di. 18 mei: Vi deo River's edge. 1 33 ro jST He 81/ m ire,: msla f«l 179. 5767 125-1 atenr 8.3£ het begin weinig vertrouwen in het voortbestaan, want pas een jaar later werd het vaandel van Excelsior vervaardigd. Daarom staat op deze vlag het jaartal 1904 en niet het officiële oprich tingsjaar. Tot de Tweede Wereldoorlog bo gen zes dirigenten zich over het wel en wee van de fanfare. Om dat de Duitse bezetter het mu siceren op straat niet toestond, werden de instrumenten voor vijf jaar opgeborgen. Een maandje na de bevrijding toeter de men er al weer vrolijk op los. Ook na de oorlog kwam het diri gentenstokje in verschillende handen terecht. Onenigheid was vaak de reden van het snel opstappen van mu zikale leiders. Het bestuur greep telkens resoluut in, als men vond dat een dirigent niet achter zijn werk stond. Met het enthou siasme van de man voor de groep staat of valt de vereniging. Als de dirigent er niet achter staat, neemt ook de ambitie van de leden af en is de vereniging al snel op sterven na dood. Bewind Bestuurlijk en vooral wat de voorzitters betreft wortelen de betreffende personen zich dieper in de vereniging. De heer Dobbe laar bedankte bijvoorbeeld we gens zijn leeftijd pas na zestien jaar voor deze functie en de hui dige voorzitter. G. de Deckere, hanteert al 27 jaar de voorzit tershamer. Toen laatstgenoem de aan het bewind kwam. stap ten de muzikanten voor het eerst in een echt uniform. Voor heen was een uniformpet het concrete herkenningsteken van de muzikant van Excelsior. Om een muziekvereniging draaiende te houden is niet al leen het ledenbestand een be langrijk argument, maar zijn fi nanciële middelen een nood zaak. Wat het éerste betreft kan Excelsior nog steeds trots zijn op een vrij stabiel aantal muzi kanten. Secretaris De Poorter telt in zijn boeken zo'n 35 spelende leden. „Was de eerste zeventig jaar de fanfare uitsluitend een manne- naangelegenheid, op dit mo ment bestaat de muziekvereni ging voor ruim eenderde deel uit vrouwelijke leden. Ook de da mes die in de loop der tijd ge trouwd zijn. zijn voor het meren deel de fanfare trouw gebleven. Zelfs verhuizing in de regio blijkt geen struikelblok te vormen. Onder de vrouwelijke leden zijn er ondertussen een zestal die moeder zijn van één of meer kin deren. Als je verder bedenkt dat de jongste muzikant twaalf jaar is en de oudste 64. dan blijkt wel dat men aan het maken van mu ziek een mensenleven lang ple zier kan hebben." Toch is er geen sprake van een vergrijzing. Op de plaatselijke basisschool wordt bijvoorbeeld het volgen van de muziekschool enorm gestimuleerd. Dankzij deze opleiding heeft er de laatste twintig jaai' steeds jonge aanwas plaatsgevonden, hetgeen het muzikale peil danig omhoog heeft gebracht. Het duurt echter wel zo'n twee jaar voordat een jeugdige muzikant met de fan fare kan meelopen. Het Financiële plaatje levert meer hoofdbrekens op. De Poor- Fanfare Excelsior uit Terhole repeteert voor het jubileumconcert op 14 mei. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 32