Muziekdag biedt vol programma ie trakteert? Blues in Portaal van Vlaanderen Verwarring over mogelijke sloop Thoolse woningen TORRO Kamerlid wil meer aandacht voor sterke sectoren in economie streek Zaterdag 15 mei tal van concerten op de Bevelanden en Tholen WOENSDAG 12 MEI 1993 van onze verslaggeefster GOES - Er valt veel te genieten voor de muziekliefhebber op za terdag 15 mei. Deze dag is uitge roepen tot Dag van de Muziek. Op tal van plaatsen op de Beve landen en Tholen worden con certen gehouden. Ook stellen di verse muziekkorpsen hun pu bliek in de gelegenheid zelf een deuntje mee te spelen. Het jongenskoor van De Zeeuw se Koorschool geeft zaterdag in samenwerking met het Rooms Katholiek Mannenkoor vanaf 11.00 uur een concert in de rooms-katholieke kerk te Goes. Het thema is 'Kerkmuziek door de eeuwen heen'. Om 14.00 uur geeft het jongenskoor een twee de voorstelling in de Zeeuwse Koorschool. Bovendien verzorgt de Zeeuwse muziekschool, regio Bevelanden/Tholen/Walcheren. van 10.00 tot 12.00 uur een optre den in de concertzaal van het muziekschoolgebouw aan de Van de Spiegelstraat in Goes. Muziekvereniging Euphonia concerteert van 10.30 tot 11.30 uur op de Grote Markt te Goes. Daarna treedt, eveneens op de Grote Markt, de fanfare op. De blaaskapel blaast tussen 12.00 en 14.00 uur op het sportpark het Schenge. Harmonie In Hansweert (Dorpsplein) biedt de harmonie Scheldegalm van 18.45 tot 22.15 uur een gevarieer de avond met muziek en dans. De muziekverenigingen Voor waarts uit Vlaardingen, C-KK uit Wemeldinge en Scheldegalm van onze verslaggever TERNEUZEN - In het midden van de jaren zeventig zijn ze als locale feestband begonnen, maar inmiddels staan Omar the Howlers wereldwijd be kend om hun opwindende live optredens en hebben ze zeven platen uitgebracht. Samen met Tuxedo Buck, Magic Dick J. Geils Bluestime en Jay Owens staan de Texaanse bluesmusici op het affiche van het eerste Portaal van Vlaanderen Blues festival, dat zaterdag 15 mei in Terneuzen wordt gehouden. Maandenlang zijn de medewer kers van de Stichting Blues Pro motion Zeeuwsch-Vlaanderen met de organisatie van het eer ste Portaal van Vlaanderen Bluesfestival bezig geweest. De programmering mag er dan ook wezen. Naast de grote Neder landse bluesrock-belofte Tu xedo Buck treden er op 15 mei namelijk drie bekende bands uit de Verenigde Staten op in de grote tent bij de Westsluis in Terneuzen. Tuxedo Buck bijt om 19.00 uur het spits af met een portie zom pige, ruige rock'n roll. Daarna zijn J. Geils Bluestime en mond harmonicaspeler Magic Dick aan de beurt met klassieke chi- cago-blues. Deze ervaren muzi kanten worden op hun beurt weer afgewisseld door de grote publiekstrekker. Omar the Howlers. De in Mississippi opgegroeide Omar leerde van oudere zwarte muzikanten blues, rockabilly, rythm blues en dampige swamp-rock spelen in een nacht club in het stadje McComb. In 1976 verhuisde hij met zijn band the Howlers naai- Austin Texas waar ze al snel furore maakten als live-band. Door de plaat Hard times in the land of plenty (1987) werd de groep bekend in de rest van de wereld. In Neder land werd de schijf beloond met een Edison. Zanger/gitarist Jay Owens uit New York sluit het bluesfestival in Terneuzen af. Owens en zijn vierkoppige begeleidingsband brengen een mengeling van blues, funk en soul en waren eer der dit jaar de verrassing van de Belgium Bluesnight. Het eerste Portaal van Vlaande ren Bluesfestival wordt geopend door de Terneuzense wethouder W. de Zeeuw van cultuur. De or ganisatoren adviseren de bezoe kers hun auto te parkeren in de binnenstad van Terneuzen in verband met de beperkte par keerruimte bij de sluizen. Tij dens de duur van het festival kunnen ze gebruik maken van een 'blues-bus', die tussen de Markt en het festiv'alterrein pen delt. van onze verslaggever THOLEN - Bewoners van de Kruittoren in de kern Tholen zijn verontrust over plannen van de gemeente Tholen om hun huizen te slopen. Er is grote ver warring en onduidelijkheid om trent het project. De gemeente wordt verweten dat bewoners te laat en onvoldoende zijn in gelicht. Tholen ontkent dat. „Onze ontevredenheid komt voort uit onwetendheid en onze kerheid over wat nu precies de bedoeling is", zegt bewoner van de Kruittoren P. Mutsers. „Er zijn plannen gemaakt zonder ons daarin te kennen. Het lijkt me niet in de haak dat wij zelf maar moeten zien hoe \ye onze informatie bijeensprokkelen. Je kunt moeilijk protesteren tegen een voorstel dat niet concreet Bij de plannen is een projectont wikkelaar betrokken. De bewo ners wachten nu een bod af van een makelaar. Volgens Mutsers zijn de meningen vedeeld. Een aantal bewoners wil beslist niet weg; anderen gaan misschien in op een bod. Afbreuk Het dagelijks gemeentebestuur meent dat het handhaven van de vijf huizen aan de Kruittoren afbreuk doet aan de kwaliteit van het stadsvernieuwingsplan. De sloop van de huizen is onder deel van het project Slachtveld. Dat project omvat onder meer Uitvoering koor Uzendijke in kerk Malmédy IJZENDIJKE - Het rooms-ka- tholiek gemengd koor uit Uzen dijke geeft zondag 6 juni een concert in de kathedrale kerk van Malmédy in de Ardennen. Het koor sluit met deze opluis tering van de hoogmis zijn mu zikale seizoen af. Het 37 leden tellende gezelschap staat onder leiding van de diri gent Marie-Louise Ceulemans. Het repertoire bestaat uit barok muziek. romantische werken en hedendaagse composities. De openbare repetities voor de uit voering in Malmédy worden elke maandagavond van half acht tot half tien gehouden in de rooms-, katholieke basisschool Molen- werk in IJzendijke. geven elk een optreden. Tussen de muziek door zijn er demon straties van de Hansweertse jazzballetgroepen en de volks dansvereniging Scaldis. Voor slecht weer is een alternatief programma opgesteld dat zich afspeelt in café-dancing Zeelan- dia in Hansweert. Muziekvereniging Euterpe uit Heinkenszand maakt zaterdag een rondgang door het dorp. Dertig muzikanten van de fanfa- TERNEUZEN Jazz-kwartet - Het Ameri kaanse Don Braden Quartet treedt op woensdag 19 mei in Porgy Bess in Terneuzen op. Don Braden speelt tenorsax en bracht in 1991 zijn eerste cd 'The time is now' uit. Deze maand komt zijn tweede cd uit. In Ter neuzen wordt Braden onder meer bijgestaan door Brad Mel- dau. Deze pianist is afkomstig uit Florida en heeft onder meer gespeeld met Jimmy Heath, Jimmy Cobb en Christopher Hollyday. Het optreden in Porgy Bess begint om 22.00 uur. re en tien tamboers van de drumband zullen al spelende in nostalgische kleding uit de jaren dertig, door de straten lopen. In de winkel van Den Dekker Muziek te Kapelle worden zater dag van 9.00 tot 17.00 uur de* monstraties verzorgd door een aantal muzikanten. De muziek vereniging Ons Genoegen houdt van 10.00 tot 12.30 uur een 'mee- speelrepetitie/play-in' in De Vroone te Kapel. Bezoekers mo gen op hun eigen instrument meespelen met Ons Genoegen. De Oud Vossemeerse Muziek vereniging houdt van 10.00 tot 16.30 uur open huis. In repetitie lokaal Odeon te Oud Vossemeer is iedereen welkom om de repeti tie bij te wonen, 's Morgens oefe nen de majoretten en de tam boers, 's midags de muzikanten. Tevens is het mogelijk voor de bezoekers de instrumenten te bespelen. Na afloop wordt er een muzikale rondgang door Oud Vossemeer gemaakt. De Koninklijke Harmonie EMM uit Kruiningen geeft van 16.00 tot 17.00 uur een concert in het park en in het centrum van Krui ningen. Muziekvereniging Ril- landia biedt C. Breure zaterdag 15 mei een galaconcert aan, om dat hij zeventig jaar lid is van de muziekvereniging. Het concert begint om 15.00 uur in huize De Vliedberg te Rilland. Op het plein voor bejaarden te huis Ten Anker te Tholen geeft de harmonie en drumband van de Koninklijke Muziekvereni ging Concordia vanaf 14.30 uur een concert. De gehele dag zul len bij Muziekcentrum Verspuy te Tholen demonstraties worden gegeven op diverse instrumen ten. In het Nederlands Hervormd kerkcentrum en in de Neder lands Hervormde kerk te Yerse- ke is zaterdag van 11.00 tot 18.00 uur de Zeeuwse Zangersmani- festie. Daaraan doen acht koren met in totaal 465 zangers en zan geressen mee. De fanfare en de drumband van de muziekvereni ging Mozart vertrekken zater dag om 13.30 uur vanaf de Paar- demarkt in Yerseke voor een mars door het dorp. Internationaal folkloristisch gezelschap in Zeeland van onze verslaggever SAS VAN GENT - Het dagelijks bestuur van de internationale folkloristische organisatie CIOFF-mondiaal brengt van middag (woensdag) een bezoek aan Zeeland. Het internatio nale gezelschap bezoekt 's mor gens Neeltje Jans en om 13.30 uur wordt het bestuur ontvan gen door het provinciaal be stuur van Zeeland. 's Middags maken de bestuursle den een rondrit door Zeeuwsch- Vlaanderen en om 15.00 uur wor den ze in het stadhuis van Sas van Gent ontvangen door het gemeentebestuur. Het bestuur van de folkloristische organisa tie wordt om 19.00 uur verwacht in het cultureel centrum De Speije voor een koud buffet. De volksdansgroepen De Grut- moole uit Sas van Gent en Hava Naquila uit Vogelwaarde zullen daar een optreden verzorgen. van onze verslaggever 's-HEERENHOEK - Zeeland moet kijken naar de eigen ster ke punten op economisch ge bied. Daaraan dient gewerkt te worden. Het zou kwalijk zijn als de regio enkel aandacht vraagt voor knelpunten. Tweede-Ka merlid A. de Jong (PvdA) liet zich dinsdagavond in die zin uit tijdens een matig bezochte PvdA-bijeenkomst in 's-Heeren- hoek. Thema van de avond: kan sen op werk in en rond Borsele. „Het heeft geen zin alleen te kij ken naar zaken die in je nadeel zijn", aldus De Jong. „Als ik in Rotterdam kom, hoor ik voor een deel dezelfde problemen als hier. Ook daar hebben bedrijven te maken met bijvoorbeeld mi lieuwetgeving." Het kamerlid noemde havens, industrie, land bouw en toerisme als sterke sec toren in Zeeland. „Het is belang rijk scherp in de gaten te houden hoe de wereld zich op dat vlak ontwikkelt." Over de tijdelijke korting van 25 procent op de energieprijs voor aluminiumbedrijf Pechiney deed De Jong geen uitspa v2 Wel merkte hij op dat ander? drijven die eveneens veelg gie verbruiken, met een sci sc oog de ontwikkelingen volg i In het algemeen stelde' PvdA'er dat het belachelijk: zijn als de overheid een prod tie-factor blijvend subsidïeen Gedeputeerde D. J. P. Bru® ge (PvdA) wees erop dat de'; dige economische malaise in Zeeland voelbaar is. geldt zeker voor de intens naai georiënteerde bedriji? Bruinooge noemde de ha; schappen een van de belangt ste economische sectoren, j kracht moeten we benutten; BROUWERSHAU Bazaar - De gerefom* 7 kerk in Brouwershaven hi J zaterdag 29 mei een grote ba I annex rommelmarkt. De*~ brengst is bestemd voor nieuw kerkorgel. Er schillende kinderspd kraampjes en een schiettent bazaar duurt van 9.00 tot uur. het verleggen van de voormalige oprit naar de vroegere brug over de Oude Eendracht, en de ver plaatsing van de Albert Heyn- supermarkt vanuit de Dalem polder naar het Slachtveld. De bedoeling is, aansluitend bij de supermarkt appartementen te bouwen. De vijf woningen aan de Kruittoren liggen daar vlakbij en passen niet in het toekom stige geheel, menen burgemees ter en wethouders. De gemeente ontkent dat spra ke is van slechte informatie-ver- strekking. Gemeente-ambte naar C. Nuijten zegt dat er nog geen uitgewerkt plan ligt. „We hebben een eerste ruwe opzet. Er moet onder meer nog veel over legd worden met tal van instan ties. Het heeft weinig zin met be woners rond de tafel te gaan zit ten. zolang er nog onvoldoende duidelijkheid bestaat." Als de plannen zijn uitgewerkt, moet ook de gemeenteraad nog een oordeel vellen. Gs hebben geen bezwaren tegen woningen aan Brouwse haven van onze verslaggeefster BROUWERSHAVEN - De zeven inwoners van Brouwershaven die een bezwaarschrift tegen het bestemmingsplan Brou wershaven Kom hadden inge diend, hebben bij gedeputeerde staten geen gehoor gekregen. Het college van gs heeft de be zwaarschriften ongegrond ver klaard. Betrokkenen maakten voorna melijk bezwaar tegen de moge lijkheid voor de gemeenteraad om woningbouw mogelijk te ma ken aan de Nieuwe Jachthaven. Nieuwbouwhuizen op deze loca tie zou het historisch en ruimte lijk karakter van Brouwersha ven schaden. Bovendien zou de privacy en het uitzicht van om wonenden in het gedrang ko men. Gedeputeerde staten achten het project in stedebouwkundig op zicht. echter aanvaardbaar. De randvoorwaarden bevatten, vol gens gs. voldoende waarborgen om aantasting van het be schermd stadsgezicht te voorko men. Mogelijk verlies van pri vacy is volgens gs ondergeschikt aan de algemene belangen die met het bouwplan zijn gediend. Als het weer mooi is en de zon schijnt, is een handijsje de normaalste zaak van de wereld. Maar met deze aanbieding smaakt ijs ook goed binnenkamers. Alleen even uitkijken dat er niet geknoeid wordt. Kortom, wie trakteert? FESTINI IJSJES sinas, peer of aardbei 10 stuks 259- i Blauwe druiven, per 500 gram Perssinaasappelen, net a 2000 gram 1.98 2.49 Tarvo moutbrood, gratis gesneden, heel -249 1,95 half 459 0,98 Petit Pain, harde krokante broodjes, j 5 stuks -250- 1,98 Ananasvlaai met slagroom, 0 27 cm. 4495- 11,95 Milner, pittige Hollandse 30+kaas, vers van 1 mes, per 500 gram -859- 7,49 NU MET GRATIS FIETSROUTEBOEKJE Hüttenkase, 200 gram 2,89 NU MET GRATIS BLIKJE DELMONTE ANANAS Gebraden varkensrollade, uit eigen slagerij, vers van 't mes. per 100 gram Varkenslappen, per 1000 gram 4258- 7,98 Varkensrollade, per 1000 gram 4458- 8,98 Blanke vla, dagvers, 1000 ml -2)9 NIEUW Mona halfvolle vanille fruitkwark, 450 gram -269- 2,99 Sense dieetmargarine, kuip 500 gram -259 1,89 Grizzy chocosticks, 12 stuks -269- 2,99 Mora kipcorn, 4 stuks Corned Beef, Stegeman verspak, per 100 gram -299- 2,49 -249 2,19 Asperge-ham salade, schepvers, per 100 gram 259 1,49 Gekruid of h.o.h. gehakt, per 1000 gram 4059 6,98 Smiths Petato's, zak 75 gram Smiths Pomtips, zak 80 gram NU BIJ PETATO'S EN POMTIPS GRATIS HET MAGAZINE "ELLE WONEN" Bonduelle maïskorrels, blik 425 ml. -4£8- 3,39 NU 2E BLIK HALVE PRIJS Hak appelmoes, extra kwaliteit, pot 720 ml. Hibachi barbecue, zwart plaatstaal, 43 x 25 cm. met dubbel rooster 4459 8,95 -209 1,89 -299 2,59 Filler's bacon crisp, zak 45 gram 259 1,35 WIN EEN SPECIALE VAKANTIEREIS NAAR FLORIDA NIEUW Knorr kip Tandoori, Indiaas curry-gerecht, voor 2 tot 3 personen, pak -459 3,99 Knorr Lasagnette Napoletana, voor 2 tot 3 personen pak Hak sperziebonen, pot 720 ml. -2)9 1,89 Van Nelle Fifty-Fifty koffie, snelfiltermaling, pak 250 gram -259 2,75 NU TIJDELIJK F2.50 RETOUR VIA BANK OF GIRO SLIJTERIJ* Hooghoudt jenever, fles 1000 ml. -2)59 19,45 -279 3,39 459 1,59 459 1,59 Wijn van VIL D'aisace de maand mei Vin d'Alsace Pinot Blanc, De Pinot Blanc P|Not blanc 1991 is een fantastische KASSAKOOPJE Vrieslollies, zonder kleurstoffen, zak a 10 lollies -4)9 0,99 droge witte wijn uit de Elzas. Het is een uitstekende begeleider bij o.a. asperges fles 750 ml. -299 7,75 Strandlaken met zomerprint, mooie kwaliteit, 90 x 190 cm., per stuk -229915,00 Aanbiedingen zijn geldig van maandag 10 t/m zaterdag 15 mei 1993. Druk- en zetfouten en prijswijzigingen t.g.v. overheids- en/of fabrikantenmaatregelen voorbehouden. 'Alleen filialen met slijterij. Voor vragen, opmerkingen of suggesties kunt u gratis onze klantenservice bellen 06-0225588.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 22