MLTC pakt een kostbaar punt Brons voor turnster Monique Nuijten Arjan Franken door pech achtervolgd Jolande Beekman kampioene libre Regen spelbreker tennisduel Overburg-ZTC Gebroeders Kant verrassen in Ronde van Veer se Meer Toernooiwinst voor zaalvoetballers Goes mmm®- Zilver op NK judo voor Willeboordse De Eendracht verde in bekercompetitie h van onze tennismedewerker VLISSINGEN - De oogst van de Zeeuwse topteams in de lande lijke tenniscompetitie was ma ger. MLTC, ietwat gehavend, hield in Zevenbergen tegen con current de Lobbelaer 2 de kam pioenskansen via een gelijkspel in tact, maar 't Halve Maantje kreeg tegen Frisselstein een zware nederlaag te slikken. De regen verhinderde voorlopig het te verwachten verlies van ZTC tegen koploper Overburg. „We hadden in Amstelveen tot rond zes uur maar één baan ter beschikking", vertelde Serge Carpentier van ZTC over het duel tegen Overburg. „Vanaf dat moment, het stond toen 2-2, kre gen we er nog een baan bij. Mid den in de dubbels maakte een wolkbreuk een voorlopig eind aan de wedstrijd bij scores die er voor ons niet zo gunstig uitza gen. Op Hemelvaartsdag hoop ik er in de mixed nog een puntje uit te slepen. Dat gevoegd bij on ze winst in de singles komen we dan op een verlies van 5-3 uit. waarmee ik niet ontevreden ben." Carpentier won het enkel van Theo Lek gedecideerd. Kelly Bouman zorgde voor het andere punt in de enkelpartijen. Zij ver sloeg Imre Morsink. Tweede klas. poule 9: Overburg 1- ZTC 1 2-2. gestaakt. T Lek-S Carpen tier 4-6.2-6; B.van de Kasteele-J Ver- straeten 6-3.6-2; A.Luderus-C.Cijvat 6-1,6-3. I.Morsink-K.Bouman 4-6.7- 5.0-6; T.Lek/B.van de Kasteele- S.Carpentier/J.Verstraeten 6-4,4-1 gestaakt; A.Luderus/I.Morsink- C.Cijvat/K.Bouman 6-3,3-6,4-2, ge staakt. MLTC MLTC, lijstaanvoerder van poule 9 in de derde klas. miste in Zevenbergen de geblesseerde Amr Tawfik. Serge Eude. ook niet fit, kwam alleen in het ge mengd dubbel uit- Joost Thore- naar en Remco Maandag waren hun vervangers in de individuele krachtmetingen. Thorenaar blies zijn partijtje nog aardig mee, hetgeen Eric de Jong tot zijn schade ondervond, maar Maandag ging onderuit tegen Bart Jan Rust. Marjet Groenleer boekte tegen Judith de Rooy het andere succes in de eerste speel periode. Maandag en Thorenaar gezamenlijk, en Marjet Groen leer in combinatie met Serge Eude. bewerkstelligden vervol gens dat de halve winst mee naar Middelburg ging. Het reserveteam van ZTC speel de op de Nolle in Vlissingen te gen BTCI 3. Jurjen Mooibroek maakte een uitstekende indruk met een afgetekende overwin ning op Willy Oomen. Virgil Greeve deed weinig voor hem onder. Hij klopte Wilbur van Me- lick. Nederlagen van Corine Da- vidse en Marjolein Meulenberg gingen vooraf aan een confron tatie in het herendubbel, waar van de regen de ongunstige per spectieven tot 20 mei naar de achtergrond drong. Uitslagen: Derde klas. poule 9: Lob belaer 2-MLTC 1 4-4 E de Jong- J.Thorenaar 4-6,1-6. B.J.Rust- R.Maandag 6-4.6-1; A Oosters- M.Kodde-Cijsouw 6-2,6-2: J de Rooy- M.Groenleer 2-6,7-5,1-6; E de Jong/ B J Rust-J.Thorenaar/R Maandag 1- 6,7-5,3-6; A.Oosters/J.de Rooy- M.Kodde-Cijsouw/A.Schothorst 7- 6,2-6,6-4. A.ooslers/B.J.Rust- A.SchothorsLT.Maandag 7-5.6-2; J.de Rooy/E.de Jong-M.Groenleer/ 5.Eude 1-6,4-6 ZTC 2-BTCI 3 2-2, gestaakt J Mooi- broek-W Oomen 6-1,6-4: V.Greeve- W.van Melick 7-6,6-0; C.Davidse- L.Backx 0-6,6-3,3-6; M.Meulenberg- M.Hanselaar 2-6,3-6; J.Mooibroek/ V.Greeve-W.Marcks/W.Oomen 3-6,6- 6, gestaakt. Geflatteerd Bij de herenteams maakte pro movendus 't Halve Maantje in de hoogste klasse op niet mis te verstane wijze kennis met het zakelijke tennis dat gastheer Frisselstein ten toon spreidde; 6- 0. „Verdiend, maar geflatteerd", meldde competitieleider Frans Schouw. „We tennisten niet minder, want er waren drie drie- van een medewerker ARNEMUIDEN - Robert en Gijsbert Kant hebben voor een opmerkelijke presatie gezorgd door de tiende Ron de van het Veerse Meer voor catamarans op hun naam te schrijven. Het Vlissingse duo troefde de complete na tionale top af. De Ronde van het Veerse Meer is één van de acht lan delijke wedstrijden, die mee tellen voor het Nederlands kampioenschap. Dit jaar wa ren er meer Nederlandse top zeilers dan ooi tevoren. Daarnaast waren er zeilers uit Duitsland en Belgie. Het aantal deelnemers groeit nog elk jaar. Maar liefst 38 catamaranteams versche nen aan de start bij het Sporthotel in Amemuiden. Op de voor hun bekende rus tige en gecontroleerde wijze zeilden Robert en Gijsbert Kant naar een duidelijke overwinning met ruim vier minuten voorsprong op de nummer twee. Het tweede Zeeuwse team was Krijger/ Remijnse, die vorig jaar wonnen. Zij moesten nu ge noegen nemen met de zeven de plaats. De weersomstandigheden waren erg goed met een vrij krachtige wind uit het noordoosten. In het laatste deel van de race werden door de gunstige wind snelheden bereikt van vijftig kilometer per uur.. De eerste catama ran is in twee uur over het he le Veerse Meer gezeild. Uitslag Ronde Veerse Meer 1993: 1 R Kant/G Kant (Dart 18); 2 S. de Vries/O Kuypers (Hurr 5.9); 3 G Loos/E Schriek i Hurr. 18 spi); 4 J C. Moret/N. v Harrewijn (Na- era 5.5 sl); 5 J. Wensveen/Kriiger (Nacra 6 0); 6 B. Sprij/D. Mooy (Hobie 18D; 7 C Krijger/E. Re mijnse (Nacra 5.5sl); 8 F Hille- brand/C. de Schipper tPrindle). Ronnie den Engelsman overtuigt in Tilburg van onze turnmedewerkster GORSSEL - Tijdens kwalifica tiewedstrijden voor het NK tur nen in Gorssel leverde Monique Nuijten een uitstekende presta tie. De 9-jarige turnster van MTV'69 veroverde een bronzen medaille. Nadat zij de eerste twee wedstrijden slechts drie van de vier toestellen had ge turnd, werkte zij zaterdag haar hele programma af, hetgeen haar naar de bovenste regionen voerde. Aaangezien zij twee jaar jonger is dan de andere deelneemsters in de klasse 3A bevestigde nog eens haar talen ten. Ofschoon de officiële plaatsing pas volgende week bekend wordt (er is nog één wedstrijd te turnen in Dronrijp) hoeft een aantal turnsters niet meer in spanning te zitten. Hun resulta ten van de kwalificatiewedstrij den zijn van dien aard, dat zij verzekerd zijn van deelname aan het NK. Conchita Zandbergen deed het overigens niet slechter. Deze turnster van MTV turnt één klasse hoger dan haar leeftijd toestaat. Net als Monique Nuij ten komt zij uit in 3A. Met slechts enkele tienden van pun ten bereikte zij net achter Moni que de vierde plaats. Met een vijfde en een zesde plaats voor Manuel a van der Mast en Ta mara Zandbergen in de klasse 2B en een zevende plaats voor Manita Hitijahubessy in 5B. scoorde MTV in Gorssel bijzon der goed. Met deze klasseringen hoeven deze turnsters dan ook niet lan ger in spanning te zitten. Zij zul len ongetwijfeld op het NK ver tegenwoordigd zijn. Het NK voor de B-C lijn wordt op 19 en 20 juni in Wieringen gehou den. De A-lijn turnt één week la ter in Beverwijk samen met met de A-heren de finale. Uitslagen: niveau 6A 13 Wendy Huij- zen (MTV). 22 Marleen Willeboordse (MTV), 20 Maartje Bongers (Delta Sport), 30 Charlotte Giljamse (Delta Sport); niveau 5A: 9 Cindy de Witte (MTV), 11 Anne van de Ban (MTV): niveau 3A: 3 Monique Nuijten (MTV), 4 Conchita Zandbergen (MTV); ni veau 6B: 27 Annemarie Grootenboer (Delta Sport), niveau 5B: 7 Manita Hitijahubessy (MTV); niveau 2B: 5 Manuela van der Mast (MTV), 6 Ta mara Zandbergen (MTV), 9 Brenda van Ha veren (MTV), 17 Esther Min- derhoud (MTV), niveau IC: 12 Mo- nika Dekker (GV Koudekerke) De turners in de A-lijn werkten in Tilburg plaatsingswedstrijd voor het Nederlands kampioen schap af in Tilburg. De Zeeuwse deelnemers, allen afkomstig van van onze zaalvoetbalmedewerker HULST - Het Goese zaal voetbalteam Parbo Groe nendijk is overtuigend win naar geworden van een sterk bezet zaalvoetbal toer nooi in Hulst. De Goesena- ren klopten favoriet Mer- pati Muda (voor de derde achtereenvolgende keer fi nalist) in de eindstrijd gede cideerd met 4-1. De Amsterdammers waren weliswaar het meest in bal bezit, maar aan de andere kant waren de tegenaanval len van Parbo niet van ge vaar ontbloot. De goed uit gespeelde aanvallen werden succesvol afgerond door Ed win Zuydwegt, Frank Mo- hansingh en Clarence Pallad (2). Beide ploegen waren samen met De Gouden Leeuw uit Antwerpen en Jong Ambon uit Middelburg doorgedron gen tot de kruisfinales. Jong Ambon verloor met 1-0 het duel om de derde plaats. Het Middelburgse team won daarentegen wel de shoot out competitie voor de orga niserende vereniging Bleyenbergh/Vajo. Zeeuws kampioen Jongepier en de Zeeuws-Vlaams titelhouder De Kombuis konden door verplichtingen aan het veld- voetbal. respectievelijk bij GPC en Hontenisse, niet in hun sterkste opstelling ver schijnen. Clarence Pallad werd top scorer van het toernooi met negen treffers, terwijl Jerry Landsburg van Parbo Groe nendijk tot de beste doel man werd uitgeroepen. De eindstand: 1 Parbo Groenen dijk. Goes; 2 Merpati Muda. Am sterdam; 3 De Gouden Leeuw. Antwerpen; 4 Jong Ambon. Mid delburg; 5 Rietvogels. Almelo; 6 FC Gewetra, Nunspeet; 7 Jonge pier Sport, Vlissingen; 8 Sporting'88, Terneuzen; 9 Bleyenbergh Vajo. Hulst: 10 De Kombuis, Kloosterzande. Volharding uit Goes, weerden zich kranig. In de jongste cate gorie, niveau 7A, won de 8-jarige Ronnie den Engelsman, die vol gens insiders een grote turntoe- komst heeft. Hij onderstreepte dit door zijn naaste belager met vier punten verschil te kloppen. Johan Stoutjesdijk en Ramon Verschuuren turnden in klasse 5A een vierde en een vijfde plaats. Bram Buijzer turnde vanwege een blessure niet mee. Mark Schipper was de enige deelnemer in klasse 4A en be haalde 38.000 punten. Biezentrappers verliest finale VELP - De zaal voetbalploeg van Biezentrappers is in de voor ronde van het Nederlands kam pioenschap voor dames zaal voetbalbekerwinnaars uitge schakeld. Biezentrappers haal de in Velp de finale, maar ver loor die met 6-2 van het Arn hemse Van Scheyndel, de beker winnaar van vorig jaar. De Zeeuwse kwam in de eind strijd via overwinningen op Woezik uit Wijchen (4-0) en Ton- gelreep 1-0. Tegen Woezik scoor den Wanda Zegers, Jos van Dorst, Anneke Minee en Janita Davidse. De verrassende zege op districtskampioen Tongelreep kwam tot stand via een treffer van Jos van Dorst. In de finale tegen Van Scheyndel opende Wanda Zegers de score, maar Van Scheyndel profiteerde vervolgens optimaal van verde- digingsfouten: 3-1. Janita Da vidse bracht de spanning terug, maar zag de bekerhouder ver volgens naar de verdiende, maar geflatteerde 6-2-zege counteren. Elisabeth Willeboordse. fotoacrhief PZC van onze judomedewerker MARKELO - De judoka's Elisabeth Wille boordse en Jessica van de Spil hebben met succes deelgenomen aan de Nederlandse ju niorenkampioenschappen. De Goese judo ka's, lid van sportschool Geelhoed, werden respectievelijk tweede en derde. Elisabeth Willeboordse (in oktober Nederlands kampioen bij de aspiranten) won haar drie par tijen in de voorronden van de klasse tot 61 kg met de maximale winst. In de finale kwam de 16-jarige echter tekort tegen Brenda van de Meulen uit het district Noord-Holland. Na zo'n twee minuten judo kreeg de Zeeuwse een schouderworp te verwerken, waarvoor Van de Meulen van de scheidrechters een wasa-ari kreeg. Direct daarop belande Willeboordse in een muurvaste houdgreep, die na 25 seconden het Nederlands kampioenschap opleverde voor de Noord-Hollandse. Het zilver is voor de jonge Willeboordse echter uitstekend resul taat in deze leeftijdscategorie. In de klasse tot 66 kilogoram kwam Jessica van de Spil namens sportschool Geelhoed op mat. De kwartfinale van de herkansing, tegen Karin Visser uit district Noord-Nederland, leverde een nipte koka winst op voor de Zeeuwse. Ver volgens mocht zij de mat betreden om te stij- den om de bronzen medaille. Op gedecideerde wijze versloeg van de Spil haar opponente, Li lian Peters van Oost-Nederland, via een houd greep met een ippon. van onze motorsportmedewerker RILLAND-BATH Het ziet er naar uit dat de clubcompetities van de motorcrossverenigingen in Midden-Zeeland dit seizoen bijzon der spannend gaan worden. Dat bleek tijdens de wedstrijden van mc Rilland, waar in alle klassen felle duels werden uitgevochten. Karin Goetheer verraste in de recreatieklasse en bij de 125cc krijgt Arjo Verhage zware concurrentie van Wim Moerdijk. Alleen de Brabander Arjen Franken is nog niet te verslaan. Pech hield hem echter van de overwinning in de eerste manche van de 125cc. De spanning zat er al gelijk in bij de eerste manche van de recrea tieklasse. waar Karin Goetheer het. haar mannelijke collega's bijzon der lastig begint te maken. De Lewedorpse rijdster finishte in de eer ste manche, ondanks een minder goede start als vijfde. In de tweede manche zat ze er vanaf het begin goed bij en kwam als derde door. Tegen het einde naderde ze sterk op de stelling van Tom Compiet die in de laatst e meters in de fout ging, waardoor Karin opschoof naar de tweede plaats achter Ron Doppegieter die beide manches won. Bij de 125cc was er pech voor Arjen Franken, sterkste man in deze klasse. In de eerste manche moest hij na anderhalve ronde opgeven met een gebroken bougie. De winst ging naar Michel Hielkema. Arjo Verhage bewees dat zijn overwinning in Wemeldinge geen toevals treffer is geweest en finishte in de eerste manche achter Hielkema als tweede, in de tweede manche eindigde hij als derde achter Franken en Hielkema. De Aagtekerkenaar zal in de toekomst echter terdege rekening moeten houden met de sterk opkomende Wim Moerdijk, die tegen het einde van de wedstrijd steeds dichter in de buurt van Verhage kwam. In de superklasse draaide Eric van der Wekken in de eerste manche niet lekker. Na een kopstart moest hij halverwege de leiding afstaan aan de Brabander Johan Sep In de tweede manche leidde Van dei- Wekken van kop af. nadat Sep in de eerste ronde ten val kwam. Chris Markusse stond na een lange afwezigheid weer aan de start en vierde zijn rentree met een vierde plaats in de tweede manche. Uitslagen: 80 cc le en 2e manche: 1 Michel Vos. 2 Kevin van der Hoek, 3 Lau rens Mieras Ree klasse: le manche: 1 Ron Doppegieter, 2 Tom Compiet. 3 Anko Faasse. 4 Willem van de Beg, 5 Karin Goetheer. 2e manche; 1 Doppegie ter, 2 Goetheer, 3 Compiet. 4 Faasse, 5 Geert Meijer. 125 cc: le manche; 1 Mi chel Hielkema, 2 Arjo Verhage, 3 Wim Moerdijk. 4 Peter Lampio, 5 Aswin van Damme; 2e manche: 1 Arjen Franke, 2 Michel Hielkema; 3 Arjo Verhage; 4 Wim Moerdijk 5 Peter Lampio. Superklasse: le manche: 1 Johan Sep, 2 Eric van dei- Wekken. 3 Peter de Booy. 4 Marijn Lampio, 5 Sjaak Faasse; 2e manche: 1 Van der Wekken, 2 Sep, 3 De Booy, 4 Chris Markusse, 5 Frits de Best. setters bij. maar we waren op de beslissende momenten gewoon te lief. We misten de ervaring, noodzakelijk om op dit niveau sterke tegenstanders af te kun nen troeven." Uitslagen: eerste klas, poule 1: Fris selstein l-'t Halve Maantje 1 6-0. R.van Antwerpen-A.Jongsma 6-3.7- 5; I.Snelders-E.Eversdijk 6-1,6-1; J.Bok-D van 't Westeinde 6-2.3-6,6-4; J Markestein-M.Schouw 5-7,6-1.6-3; R van Antwerpen/J Bok-E Eversdijk /H.Sehipper 6-3,6-0: I Snelders/ J.Markestein-A.Jongsma/M.Schouw 6-1.3-6.6-2. Een niveau lager wacht ZTC nog steeds op de eerste overwinning. Nu werd verloren van Ouden bosch, waarbij de weer redelijk fitte Mark Zuidweg het niet trof tegen de ook in Zeeland bekende Frank Vermeer te moeten aan treden. Frans Verhulst en Jaap Moerland schreven in dit duel de tegentreffers op hun naam. Uitslagen, tweede klas, poule 3: ZTC 1-Oudenbosch 1 2-4. M.Zuidweg- F.Vermeer 2-6.2-6; J.Moerland- M.Braat 6-4.2-6,6-1: F.Verhulst- H.van de roeke 6-1,6-4, P.Potter- J.Melsen 5-7,2-6; M.Zuidweg/F.Ver- hulst-F.Vermeer/H.van de Broeke 2- 6,1-6; J Moevland/P.Potter-M.Braat/ J.Melsen 2-6,3-6. In de derde klas blijft de nek-aan- nek race tussen Ador Sport en Animo voortduren. Beide forma ties maakten geen fout. Ador Sport was een maatje te groot voor Hoek van Holland en Animo stuurde Tilburg met lege handen huiswaarts. In de onder ste regionen verloor 't Halve Maantje 2 weliswaar van het eveneens laag geklasseerde Ba- rendrecht, dat oud-MLTC-er Mario Titiheru in de gelederen had, maar het kwam door de kleine nederlaag weer op gelijke hoogte met Tilburg. Uitslagen, derde klas, poule 3: Ador Sport 1-Hoek van Holland 1 6-0. R.Si- mon-K.Bos 6-2,6-0; M.Simon-S.Liles 6-0,6-2; B.van Quekelberghe- R.Buchmesser 6-4,6-4, K.Langeraert- G.A.de Kok 6-3.6-4, R.Simon/B.van Quekelberghe-K.Bos/R.Buchmesser 6-1,6-2, M.Simon/K.Langeraert-S.Li- les/G.A.de Kok 6-1,6-3. Animo 1-Til- burg 1 6-0. D.Pieters-M.Markslag 6- 3,6-2; S.van de Vorst-P.Godrie 6-2,6- 1; B Bierings-B.Zijlmans 6-1,6-3; M.Verberkmoes-L.Rinbgeling 6-2,6- 2; D.Pieters/B.Bierings-M.Markslag/ P.Godrie 6-1.6-2: S.van der Vorst/ M.Verberkmoes-B.Zijlmans/L.Rin- geling 6-2,6-2. Barendrecht l-'t Halve Maantje 2 4- 2. J.Gouw-R.Spnnger 6-2.6-0; M.Titi- heru-F.Willekes6-2,6-3. S Gaanderse- Pvan Driel 4-6,3-6; W.Faber-M.van de Hemel 3-6,7-5,6-2; J.Gouw/M.Titi- heru-R.Springer/M.Jongsma 6-2,6-1; S.Gaanderse/W.Faber-P.van Driel/ M.van de Hemel 3-6.6-4,6-7. /an onze dammedewerker AMSTERDAM - Damclub De Eendracht uit Tholen heeft zich in Amsterdam geplaatst voor de tweede ronde van de natio nale bekercompetitie. Het vier tal kwam tegen damclub Den Haag een 4-4-gelijkspel over een. Omdat Den Haag in de lan delijke competitie uitkomt en De Eendracht op provinciaal ni veau acteert waren de KNDB- reglementen de Thoolse ploeg gunstig gezind. De start was weinig hoopge vend: Leen Meerman beging in een gelijkwaardige stand een ernstige fout. Henk Gunter bracht de partijen op gelijke hoogte door een uitstekende aanvalspartij winnen af te slui ten. Na een licht voordelige re mise van Daniëlla de Vos waren aller ogen gericht op André Kou semaker, die moest knokken voor een puntje. Uiteindelijk moest zijn tegenstander zich bij een gelijkspel neerleggen, zodat de Tholenaren aanstaande za terdag opnieuw in actie zullen komen. In Hengelo moet dan de strijd worden aangebonden met oud-landskampioen Witte Moort uit Westerhaar. De gedetailleerde uitslagtn Haag-De Eendracht: 1 j Meerman 2-0, 2 H M de H> Gunter 0-2, 3 A J. Bom-A. K ker 1-1. 4 J. Moolhoek-D. del'o te' Totaal 4-4. jy GDC Voor de Goese damclub bekeravontuur al na één ten einde. Het viertal vanEl Ie uit Dordrecht bleek net iet |ps lukkiger en won met 5-3 n, vlotte remise van Adrie vTw; Schraaf maakte Cees Rij. tegen de gerenommeerde" van de Wetering aan een partij bezig was. een der; én grove misrekening dat hr loo een kon opgeven. Nadat Ja; ooi ke aan het derde bord hadi miseerd moesten de Goesej zich bij de nederlaag neerle; ner Andres van den Berge had ij c kans meer op winst en ber.; rie. uiteindelijk een zwaarb;' ref ten remise. De gedetailleerde uilslagen Dordrecht-GDC Goes 1J d ringh-A. v. d. Berge 1-1,2 A.\ teringh-C. Rijk 2-0,3 P. Wappe Sinke 1-1. 4 W. Verschoor-A Schraaf 1-1. Totaal 5-3. van onze biljartmedewerker KWADENDAMME - Jolande Beekman van de biljartvereni ging 't Raedthuys uit Middel burg is in Kwadendamme win naar geworden van een vrou wentoernooi van het district Walcheren/De Bevelanden in de spelsoort libre. In de finale ver sloeg de Middelburgse Marian van Garsel van HIO uit Hein- kenszand en werd daarna tot districtskampioene uitgeroe pen. Eind april zorgden de eerste ron den voor een schifting in het deelnemersveld van 25 biljart vrouwen uit het district. Daarna kwamen uit de drie poules de acht finalisten. Dat waren poule winnaars Sylvia Eckel, Marian van Garsel en Marian van de Wi- spelaere, aangevuld met de nummers twee en (twee) num mers drie uit de poules. Maar Henny van Heeze en Jopie Hee- ren van VEGABV, Marian van de Wispelaere en Maria Boonen van Delta vielen in de finale af. Ageeth de Kok, Jolanda Beek man. Marian van Garsel en Syl via Eckel haalden de halve fina les wel. Daarin versloeg De Kok Van Garsel en zag Eckel haar ti- telkansen verstoord door Beek man. Middelburgs duo pakt titel jeu de boules van een medewerker GOES - Filiberto de Filippes en Mario jr. de Filippes hebben in Goes de Zeeuwse titel jeu de boules veroverd. De Middelbur gers werden tweede in de eind rangschikking, maar aangezien de winst ging naar het Bredase duo Hans Mol/Piet Mathijssen was die klassering voldoende. Het Brabantse duo, dat uiter aard niet voor de Zeeuwse titelk in aanmerking kwam, had in de finale alle moeite met het Mid delburgse tweetal: 13-12. De strijd om de derde plaats in het toernooi werde gewonnen door H. van de Groep en H. Willem- stein uit Delft. Zij waren te sterk voor Eddie Hollestelle en Marco van Iwaarden uit Goes, die wel beslag legden op de tweede stek in de provinciale titelstrijd. Toernooizege vrouwenteam Oemoemenoe van onze rugbymedewerker WAGENINGEN - Het vrou wenteam van Oemoemenoe heeft goed gepresteerd op een landelijk vrouwentoernooi dat in VVageningen werd gespeeld. Oemoemenoe zegevierde in het B-toernooi. De Zeeuwse rugb.v- ploeg won alle wedstrijden zon der één enkel tegenpunt te in casseren. In de eerste wedstrijd tegen Wal laby's uit Venlo opende Marian Hartingsveld al na vijf minuten de score. In de tweede helft stel den Nancy Vader en Ineke van Leersum de zege veilig: 15-0. Ook met Breda had Oemoeme noe weinig problemen. Door tries van Ineke van Leersum en Miriam Waterval (2x) en drie conversions van Daniëlle David se leidde Oemoemenoe bij rust al met 21-0. In de tweede helft be paalde Nancy Vader de eind stand op 26-0. In de laatste wedstrijd legde Oe moemenoe het Nijmeegse Wasps op de slachtbank. In de eerste helft kon Wasps het tem po van Oemoemenoe nog wel aardig bijbenen. Via Miriam Wasterval en Nancy Vader nam Oemoemenoe een verdiende 10- 0-voorsprong. maar na rust was er voor de Waspsdames geen houden meer aan. Marian Ha- ringsveld en Ineke van Leersum en de goed schoppende Daniëlle Davidse bepaalden de eind stand op 29-0. De speelster van 't Raed: ilz loo erd was ook in de spannende de beste: Met 29-31 in 33 be, rie werd Van Garsel verslager, district toonde zich bij ia fnc van voorzitter Bart de V'i 'acl uit Oost-Souburg, „erg kig" met de grote deelnam De eindstand in Kwadi-ndi- p Jolande Beekman, 't I l Middelburg; 2. Marian var. 1 HIO Heinkenszand; 3 As? Kok. OHGL KwadendamnKi via Eckel, OHGL Kwadenda Leijh sterkste in surfstrijd van onze surf medewerk? Na ile< er; t hPo KAMPERLAND - De eerst ton drie surfwedstrijden oniil Kris HA-Jeugdbokaal is op oi? pn?c gende wijze gewonnej JPtan Basten Leijh uit Zutphesij Veen le vier de manches ging!;t 0V{r eerste over de finish. 1 deji Onder moeilijke omsla-l den moesten de deelnezsi} coursebaan varen m i< "Schotsman, waar nogahtój ziervaart doorheen ki waar vooral de vlagen?' noord-oosten wind hete tratievermogen op de prd de. De deelnemers waren in twee klassen, één tot II en een vanaf 16 tot en jaar. In deze laatste klasse) felle stijd geleverd iomói plaatsen. De broers Alexander Verhage gunden elkaar ge: ter ruimte waardoor er af- een gaatje was voor G: Maes en Daniel van Hout; klasse tot 16 j aar was Dec bregtse steeds de snelste Uitslag: Klasse tot 16 jaar l.i Albregtse 0, 2. Job Leijh 9.3 Hommerig 23.1, 4. Robert K< 31.4, 5. Peter Kooiman 334. Klasse 16-18 jaar: 1. BastenU Alexander Verhage 14.3 Rote [ff hi hage 14.4,4. Gregory Maesl6.ï niel van Houte 23.7. 6 FlonsK houd 35 1 AMPI scli I Bowlen Competitie Bowling Vem Middelburg in De Kruitmolfl v dagleague: Schoonen Elektra ti Hoekje 0-4, The FlintstonesS en Elektro 13-1. Maandagleague: Van Ruiteni Bakkerij Kleijwegt 04, B Rover Middelburg - 't Hod) Pont Meyer - Videotheek Pint ther 3-1, Makzo - Computer S Zeeland 1-3, Auto Rik n-fi? middelde 1-3, Pin Killers 11) gels 4-0. Bedrijvenleague: Total Dj daele 12.5 -1.5. Dauwendaeln dufor 4-0. Hercules I - Herctó 't Schrobbelerke - EPZ 0-5 -h Standen, Zondagleague: 1& Elektro I 77.2 't Hoekje 68.3s land en Elektro II 64.5, 4 The Flits 37,5. Maandagleague: 1 Pin Kill® Computer Service Zeelandfó» Rik II82.4 Pont Meyer 78,5Va ten Fruit 72. 6 Renton Rover» burg 70. 7 Bakkerij KleijweF tloem Videotheek Pink Pantherlerst Hoekje 52.5,10 The Angels#: Uf con 43, 12 Makzo 32.5. Bedrijvenleague: 1 Dauwflffl 74. 2 Deltan 72,5. 3 't Schroten 63.5. 4 EPZ 62.5, 5 Hercules-- Hercules n 56.5. 7 Total 52; wendaele I 47, 9 Indufor 42. Zomeravondvoetto te ju 'Star Competitie rayon Midde'J^n Dauwendaele - FC Dorst- FC Dorst II - SSGM 7-1. K tal - Combinatie 0-2. FC W «n. Combinatie 1-2. Dauweijg^ t Tah Xin/Da Xin/BlauffJ FC Total - SSGM 1-3. St FC Dorst II 7-14. 2 Tah S Xin/Blauw Wit 8-12.3 Co® f tie 8-9.4 FC Dorst 18-6.53» 6,6 Dauwendaele 8-5,7 FC 9-4. Programma: Donderda? Dorst I - Tah Xin/Da XinT Wit, FC Dorst II - Combi® ili.O fel 'In; Jurjen Mooibroek van ZTC 2 had geen moeite met Willy Oomen. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 16