sNiet bang voor de tweede divisie Imposante eindsprint AZVV Beveren maakt kans op Europees voetbal Philippine dicht bij kampioenschap sport VRIJDAG 16 APRIL 1993 27 Blaauw wil marathon binnen drie uur lopen \2osVoet es© Zware klus voor Hoek i freshens: het is een rare competitie in de derde klas Uzvv TERNEUZEN - De Marathon van Rotterdam is een onder werp dat al maandenlang het Zeeuws-Vlaamse trimmerspe loton beheerst. Zondag is het eindelijk zover. Met bussen vol reizen atleten en trimmers van uit het stukje Nederland ten zuiden van de Westerschelde naar de Maasstad om daar van start te gaan in een van 's we relds snelste marathons. Ebe Blaaw loopt in Rotterdam zijn tweede marathon en hoopt er de magische limiet van drie uur te doorbreken. Ebe Blaauw is met zijn 39 jaar al bijna veteraan in het trimmer speloton, maar toch loopt hij nog maar vijf jaar. ..Hiervoor deed ik een beetje van alles, maar was niet echt fanatiek met sport bezig", vertelt hij. „Het was meer om conditioneel een beetje fit te blijven dat ik wat liep.". In Graauw liep hij een eer ste wedstrijd mee en sindsdien is hij een regelmatig deelnemer aan de diverse trimlopen. Al na drie jaar lopen deed hij in 1991 in Rotterdam zijn eerste klassieke 42 kilometer en 195 meter. Zijn tijd van 3.15 had hij vorig jaar graag verbeterd, maar gezondheidsproblemen hielden hem een halfjaar uit de roulatie en in 1992 volgde hij noodge dwongen de strijd in de Rotter damse marathon op de televisie. Zondag staat Blaauw echter weer aan de start op de Coolsin- gel. Met een bus vol andere lo pers van de Dow Jogging Club, supporters en nog wat andere deelnemers vertrekt de Temeu- zenaar in alle vroegte naar Rot terdam. Het is niet de enige Zeeuws-Vlaamse touringcar die ergens in Rotterdam een plekje zal moeten zoeken, want onder meer vanuit Graauw vertrekken er ook enige. De magische grens van drie uur doorbreken is het doel van Ebe Blaauw. „Ik weet datje de vorm van de dag moet hebben en dat er ook je favoriete weer is. maar ik zal er alles voor doen om dat te halen", vertelt hij. Zijn favoriete weer is wonderwel wat miezerige regen. „Dan zit er lekker veel zuurstof in de lucht." Aan trainingsarbeid zal zal het niet liggen. „Ik ben er twintig weken serieus mee bezig ge weest". aldus Blaauw. „Opbou wend van zo'n 50 kilometer in de week in het begin tot een 120 ki lometer enkele weken geleden." Hij traint altijd alleen: „Soms vroeg ik me wel eens af waar ik mee bezig was. Maar ik weet in middels wat er door je heen gaat als je na de marathon over de streep komt. Dat geeft een enor me voldoening voor alles wat je erin hebt gestoken." sMERKBANDEN: 2 bij ons het laagst in prijs Informeer vrijblijvend ÏC^SINDS 1910 VERTROUWD VAKMANSCHAP? S Fred, van Eedenstraat 1 ÏTERNEUZEN Tel. 01150-13456 S Hof te Zandeplein 17 SKIOOSTERZANDE Tel. 01148-1412 van een medewerker HOEK - Lisse zal morgen (zater dag) in en tegen Hoek zijn spor tieve plicht doen. De Zeeuws- Vlaamse zaterdag-eerste klas- ser, volop verwikkeld in de de gradatiestrijd, wacht dus op ei gen veld weer een aantrekkelij ke tegenstander. Ruud Bröring hoopt op een spectaculaire wedstrijd. De Lis- se-trainer ergert zich mateloos aan de geruchten dat de clubs in de Bollenstreek elkaar in de slot fase van de competitie zullen helpen. „Dat is ronduit belache lijk. Er zijn twee trainers die goed met elkaar kunnen op schieten: Gudde van Excelsior Maassluis en Kurver van Rijns- burgse Boys. Nou. dat heeft vo rige week in elk geval niet gehol pen. Ik sta er voor in, dat we ook in de laatste wedstrijd tegen Vi tesse Delft onze plicht niet zul len verzaken. Dat kun je ook niet maken. Bovendien wil Lisse met het oog op het clubrecord zoveel mogelijk punten halen", verze kert Bröring. Lisse verloor vorige week voor 5.000 toeschouwers nog onfor tuinlijk van Quick Boys. „Jam mer, want Lisse speelde een goede wedstrijd", blikt hij terug. Tegen Quick Boys liep Radjin de Haan zijn vijfde gele kaart op. Daardoor zal de middenvelder van Lisse. die volgend seizoen bij eerste-divisieclub Eindhoven speelt, tegen Hoek waarschijn lijk ontbreken. Linkeraanvaller Robert Vermin is vanwege een blessure zeker niet van de partij. Lisse won eerder dit seizoen ge makkelijk met 3-0 van Hoek. Toen, op 31 oktober vorig jaar, voorspelde Bröring dat Hoek zich net zal handhaven. „Daar van ben ik nog steeds overtuigd. We zullen het tegen Hoek beslist moeilijker krijgen, want nu is Remco van Keeken er bij. In Lis se ontbrak hij vanwege een bles sure", aldus de Lisse-trainer. Hoek hoopt na de sensationele 5- 2 overwinning tegen Excelsior Maassluis zo compleet mogelijk aan te treden. Wellicht weer landelijke competitie PHILIPPINE - De voetbalver eniging Philippine is hard op weg om na een mindere periode het verloren gegane terrein (vierde klas KNVB) te herwin nen. Na de slechte tijden lijken de goede tijden weer te zijn aan gebroken. Vorig jaar werd Phi lippine kampioen in de tweede klas van het afdelingsvoetbal en dit seizoen is de ploeg van trainer Ronnie Kerkvoorde hard op weg naar een nieuw succes. Philippine staat immers met één been in de vierde klas KNVB. Met twee punten voorsprong op de concurrenten Robur en Vlis- singen heeft Philippine twee wedstrijden voor het einde alles in eigen hand. Uitgerekend zon dag treft Philippine in Goes een van de concurrenten: Robur. Voor Mamix Schieman zou een tweede achtereenvolgende titel een grandioos succes beteke nen. De 21-jarige aanvaller maakte vorig jaar zijn debuut in de hoofdmacht van Philippine, nadat hij eerst onder de Belgi sche trainer in het tweede team had gevoetbald. „Twee kam pioenschappen op rij, terwijl ik pas twee seizoenen deel uit maak van het eerste elftal. Dat zou fantastisch zijn,, maar we moeten niet te vroeg juichen. Eerst het duel met Robur maar eens afwachten. We hebben na tuurlijk het voordeel dat we niet perse op de aanval hoeven te spelen. Robur heeft geen keus, want de Goesenaren spelen voor hun laatste kans", weet Schie man. Speelwijze Philippine beschikt over een goede organisatie met in de ver dediging twee uitstekende routi niers: laatste man Peter Hame link en doelman Ruud Koop man. In twintig wedstrijden wer den er slechts 17 doelpunten geïncasseerd. De speelwijze is op een sterke defensie afge stemd. Maar naast een ijzerster- ke verdediging heeft de koplo per van de eerste klas ook in de overige linies sterke spelers. Op het middenveld is Harry Ver- meire een prima aanspeelpunt, waardoor men snel kan over schakelen naar de aanval en in de voorste lijn voelen de snelle Michel van Craenenbroeck en de balvaste Mamix Schieman el kaar uitstekend aan. Zij zijn bij de tegenaanval twee gevaarlijke spitsen. Daarnaast beschikt de ploeg over een stel 'werkers'. „Michel en ik kennen elkaar al van de jeugd. Alle jongens ken ik goed, want alleen Ruud Koop man komt niet uit Philippine. Onze trainer heeft met de over name van de eerste selectie en kele jonge spelers uit het tweede team meegenomen. Dat was een goede zaak. We kunnen in de breedte veel opvangen. Tonnie Goossens is uitgeschakeld door een blessure, maar zijn vervan ger doet het prima. Eerder heeft Michel van Craenenbroeck door een blessure lange tijd niet ge speeld. Toch hebben we steeds bovenin meegedraaid", stelt Schieman. Van een inzinking is nooit echt sprake geweest. Een nederlaag werd vrijwel steeds gevolgd door een overwinning. Een teken dat Philippine mentaal veel kan op vangen. „We hebben wat punten laten liggen tegen lager geklas seerde ploegen, zoals Jong Am- bon, Zeelandia, IJzendijke en Biervliet. Van Zeeland Sport hebben we trouwens twee keer verloren, maar aan de andere kant denk ik dat deze groep be wezen heeft dat we terecht bo venaan staan", zegt de aanvaller uit Philippine. Omhaal Marnix Schieman was dit sei zoen al goed voor tien treffers. Een aantal waar de spits tevre den mee is. „Mijn mooiste doel punt was de eerste in de wed strijd tegen Hontenisse, toen ik met een omhaal scoorde." Het eerste treffen tegen Robur werd in het voordeel van Philippine beslist. „Toen won de gelukkig ste ploeg. Ik herinner me. dat we aan elkaar gewaagd waren. Ro bur heeft technisch een goed elf tal met enkele snelle aanval lers." De spanning binnen de groep neemt volgens hem toe. „De meesten weten echter wat dit betekent. Dat gevoel hebben we vorig jaar ook gekend, toen we op het einde nog met Hulsterloo moesten afrekenen. Philippine kan aan een gelijkspel tegen Ro bur voldoende hebben om daar na in de thuiswedstrijd tegen Aardenburg de kroon op het werk te zetten", beredeneert. •Schieman. Guido de Beule wil hoe dan ook promoveren met Hulst-ploeg nt CV :hi HULST - Guido de Beule be hoort al jaren tot de vaste kern van Morres/Hulst en volleybal de in het verleden met spelers die zich op het hoogste niveau hebben bewezen. Hij speelde sa- 1 men met onder anderen Michel Everaert, Martin Roodzant (bei dden TDK/Brevok) en Rini Bou- ens (Rentokil/ZVH) en zag daarnaast veel spelers uit Hulst laar eerste divisieclubs ver rekken. Met uitzondering van éénjarig verblijf bij De Iterre bleef Guido de Beule lorres/Hulst trouw. De 34-ja- ri?e routinier kan terugkijken op een sterk seizoen en maakt rich op voor de slotfase van de ompetitie. Die krijgt zo goed als zeker een vervolg met een nacompetitie, waarin Morres/Hulst een plaats in de tweede divisie wil afdwin gen. Met nog twee wedstrijden voor de boeg telt de Zeeuwse derde divisionist vier punten achterstand op koploper Ever Ready. De lijstaanvoerder komt zaterdag op bezoek, maar zelfs bij een ruime overwinning heeft Morres/Hulst de titelkansen niet in eigen hand. Dat is het gevolg van twee nederlagen in vijfset ters, die de formatie van Jan Schut in de voorbije weken moest incasseren. Het tweede team van WS'92 en Van Tart- wijk/VCH stelden zich goed in op het spelletje van de met blessu res kampende Zeeuws-Vlamin gen en verijdelden alle vooruit zichten op een kampioenschap. Guido de Beule neemt het de ploeg niet kwalijk, maar be treurt het dat het allemaal zo is gelopen. „Ik wil dolgraag nog een keer naar de tweede divisie promoveren. Het liefst zou ik rechtstreeks kampioen worden, maar promotie via promotie/de gradatiewedstrijden is natuur lijk ook mooi. Het zou voor mij een bekroning zijn vindt de spil van de Hulst-ploeg. Jeugdopleiding Hij begon zijn carrière jaren ge leden bij de jeugd van het Zeeuws-Vlaamse volleybalbol- werk en maakte deel uit van een zeer talentvolle lichting. Morres /Hulst promoveerde met Michel Everaert en Martin Roodzant in de gelederen naar de eerste divi sie en handhaafde zich ih het eerste jaar in de subtop. Daarna viel de ploeg uit elkaar, waarna degradatie onvermijdelijk was. Guido de Beule: „De jaren daar na hebben we altijd met een ploeg gespeeld, waarin jong en oud door elkaar stonden." Het is het lot van zijn club, die in heel Nederland bekend staat om de zeer goede jeugdopleiding. „Het is allemaal begonnen met het vertrek van Michel Eve raert". weet hij nog. „Dat heb ik hem toen wel een beetje kwalijk genomen, omdat de ploeg al rond was. Aan de andere kant heb ik er ook respect voor. Als je jong bent en je krijgt een kans, dan moetje die pakken. Maar als er één schaap over de dam is, volgen er meer. Werner Tak. Pe- ter-Paul Everaert en Michel van Bremen gingen weg. Vorig jaar nog zijn Job Verpoorte (Hajraa) en Mischa Courtin (Autodrop/ VCG) vertrokken. Die jongens hadden de hele opleiding bij ons doorlopen, maar op het moment datje de vruchten kimt plukken, gaan ze studeren en ben je ze kwijt. Als we al die spelers had den kunnen behouden, dan had den we hier eerste-of eredivisie volleybal gehad." Angelo Nijskens geschorst TERNEUZEN - Met het kam pioenschap van Anderlecht is de eerste beslissing in de hoogste klas van de voetbal competitie in België geval len. Nu zal de strijd zich ver der toe gaan spitsen op de plaatsen die recht geven op deelname aan de strijd om de UEFA Cup. Eén van de opval lendste kanshebbers is Beve ren. De Waaslanders zijn vooral de laatste tijd opmer kelijk in vorm en zijn onop vallend naar een hoge klasse ring geklommen. Met 32 pun- ien neemt de club momenteel de zesde plaats in. Met dat aantal van 32 heeft Keveren evenveel punten als het op de vijfde plaats geklas seerde KV Mechelen en even veel als Charleroi op de zeven de plaats. In het tweede sei nen na terugkeer op het hoogste niveau lijkt Beveren. dat dit seizoen getraind wordt door ex-international Jos Daerden. zich dus opnieuw Europees te kunnen tonen. die opgang heeft vooral voorstopper Chidi Nwanu een opvallende rol gespeeld. Voor de 26-jarige gekleurde voet baller bestaat er daarom veel belangstelling van een aantal elgische ploegen. Nwanu zelf voelt wel voor een avon tuur: „Ik ben nu zesentwintig. Het is dan tijd om het hogerop te zoeken", heeft hij al meer malen gezegd. Met welke clubs er al contact is geweest wil de speler zelf niey kwijt maar in het geruchtencircuit zijn de namen van zowel An derlecht als Club Brugge al genoemd. „Met Boskamp heb ik inderdaad al gesproken. Ik zal nog wel eens wat uitge breider met hem spreken. We zien wel." Morgen, zaterdag, moet Beveren bij één van de naaste concurrenten, Charle roi, op bezoek. Lokeren sloeg afgelopen weekend een goede slag met de 1-0-zege op RWDM en om dat zowel Lommei als Boom verloor, kon de laatste plaats worden verlaten. Lokeren- trainer Etiënne d'Hondt kon er zich niet druk om maken dat er slecht gespeeld was. Hij wijt dat vooral aan „de span ning. De angst om opnieuw te verliezen was erg groot. Daar om was de kwaliteit niet hoog. maar mentaal vond ik dat we erg sterk waren", oordeelde d'Hondt na de wedstrijd te gen RWDM. „We hebben de kansen op behoud nu weer in eigen hand." Zondag speelt Lokeren thuis tegen Antwerp. Overigens is Angelo Nijskens tot het einde van het seizoen disciplinair geschorst door de club omdat de ex-Hulstenaar zich in minder vleiende woor den heeft uitgelaten over trai ner d'Hondt. De stand. Anderlecht, 28 22 5 1 49 69-20 St. Luik 29 15 8 6 38 54-34 Waregem 29 14 7 8 35 67-41 Cl. Brugge 29 14 7 8 35 41-27 KVMech. 28 14 4 10 32 40-29 Beveren 29 13 6 10 32 40-36 Charleroi 29 12 8 9 32 46-40 Antwerp 28 13 5 10 31 50-40 RWDM 29 10 11 8 31 37-30 AA Gent 28 11 8 9 30 41-35 Lierse 29 12 5 12 29 41-42 Rac. Genk 28 8 10 10 26 33-35 Club Luik 29 9 7 13 25 38-57 G Ekeren 28 9 5 14 23 46-55 C. Brugge 29 7 9 13 23 56-65 Lokeren 29 4 8 17 16 27-52 Boom 29 5 5 19 15 35-85 Lommei 29 5 4 20 14 32-70 Het complete programma voor komend weekend. Vandaag, vrijdag: Club Brugge- Cercle Brugge i20.00> Zaterdag (20.00): Lommei-Club Luik. Charleroi-Beveren. Stan dard Luik-Racing Genk. Lierse- AA Gent. Zondag (15.00): Boom-Waregem, Germinal Ekeren-Anderlecht, RWDM-KV Mechelen. Lokeren- Antwerp. Guido de Beule: promotie via promotie/degradatiewedstrijden is natuurlijk ook mooi. foto Peter Nicolai Het staat wel vast dat hij ook op dat niveau zijn waarde voor Mor res/Hulst had kunnen bewijzen. Guido de Beule wimpelde zelf ooit een aanbieding van een Bel gische eredivisionist af en is op nieuw aan een sterk seizoen be zig. „Ons spel is inderdaad op mij afgestemd. Dat is zo ge groeid. Tony de Zwart is gebles seerd, Erwin Lambert is niet fit. Dan is het voor een spelverdeler prettig als er een speler is aan wie hij de ballen kwijt kan", ver klaart hij. „Ik sta in de pass, word aan het net veel aangespeeld en krijg de bal ook dikwijls achter de drie- meterlijn. Maar die andere vijf moeten wel voor mij werken. Dat gebeurt ook. De jongens hebben dat geaccepteerd. Ze we ten dat als 'Do' draait, de hele ploeg draait. Er is natuurlijk wel een nadeel. Als ik een mindere wedstrijd heb. moeten de andere spelers meer aangespeeld wor den. Omdat ze normaal minder ballen krijgen, kunnen ze een ge brek aan zelfvertrouwen heb ben." „Deze ploeg niet rijp voor de tweede divisie? We hebben twin tig wedstrijden gespeeld. We staan op de tweede plaats, vier punten achter de nummer één. Wanneer ben je er dan wel rijp voor? De ploegen van de top in de derde divisie tot en met de middenmoot van de tweede divi sie ontlopen elkaar niet veel. We hebben vriendschappelijk ge speeld tegen VVS'92. De ene keer win je en de nadere keer ver lies je. Als wij met deze ploeg in de tweede divisie gaan spelen, hoeven we niet bang te zijn." Thuisvoordeel Morgen, zaterdag, kan een geha vende Hulst-ploeg bewijzen dat de winst eerder in de competitie tegen Ever Ready geen toeval is geweest. „Als wij met 3-0 of 3-1 winnen, komen we op één punt. Ik hoop dat Dynamo in de laat ste wedstrijd tegen die mannen kan stunten", rekent hij zich rijk. „Dynamo is een wisselval lige ploeg. Het hangt er voor ons een klein beetje vanaf hoe we za terdag uit de startblokken ko men. Als we 'uit' bij die mannen niet zo'n slechte start hadden gehad, dan hadden we drie pun ten gepakt. Tony kan denk ik niet spelen, Erwin is aan het te rugkomen. Het zal moeilijk wor den", verwacht hij. „We zullen het van onze service moeten hebben en heel gevarieerd moe ten spelen. We hebben natuur lijk wel het thuisvoordeel. Ik hoop alleen dat er veel publiek is en dat de mensen zich laten ho ren." 'C TERNEUZEN - Met nog slechts L' ,,vee speeldagen op het pro- jtarama is de voetbalcompeti- lie in een beslissend stadium ge- komen. HVV'24 werd twee we- r-i ken terug al kampioen, zodat al- -Je aandacht zich de komende '•wedstrijden richt op Terneu- tense Boys, AZVV en Breskens ((jje in de derde klas van het za- l terdag- en zondagvoetbal tegen de dreigende degradatie strij- den) én Steen, dat in de vierde u- klas van het zondagvoetbal niet 1meer dan een waterkansje meer heeft op de titel. it wat ook van AZW gezegd kan de worden, de Axelse club kan in rr. géén geval verweten worden dat hetde huid niet zo duur mogelijk te, verkoopt in de derde klas van iet het zaterdagvoetbal. Had het er na de winterstop nog alles van weg dat de formatie van Paul öt van Kouteren de belangrijkste degradatiekandidaat zou wor- den, na drie overwinningen op rij r: is de kans op lijfsbehoud groter J; dan op degradatie. Morgen (zaterdag) speelt AZVV '0! uit tegen Zwaluwe en dat duel '"j kan wel eens beslissend worden •ei f0or de nabije toekomst van de p)0eg. „Als we winnen blijven we B-er in", voorspelt Paul van K kouteren, „maar als we verlie- !1S zen dan zou ons lot wel eens be- zegeld kunnen zijn." Vooralsnog gaat de Sasse oefenmeesterech- ter uit van winst, want: „dat heb ben we de laatste weken steeds >p gedaan en niet zónder succes." voor het duel met Zwaluwe (dat ,Vi ook van belang is voor de derde leriodetitel, maar daaraan tilt Van Kouteren geen moment) kent AZW geen problemen jr; waar het de opstelling betreft. s Temeuzense Boys nj lemeuzense Boys verkeert in de r.lderde klas van het zaterdagvoet- ial in nagenoeg gelijke omstan digheden als AZW, met dat ver- - schil dat de Terneuzenaren an ders dan de streekgenoot verre van compleet zijn. Ko Simons, Walters Kaars, Onno Robbens, Karei de Jonge en Frank Verhel set ontbreken al vele weken en I daarbij kwam deze week ook 1 nog eens de blessure van Marco Bolleman, die na het oefenduel K met Hoofdplaat een kaakopera- tie in Gent moest ondergaan. n Voor het duel met Yerseke a' (thuis) hoopt Cees Pladdet voor is alles elf fitte spelers op de been te kunnen brengen: „Het is zo van: kijken hoe ver we komen met de opstelling en dan maar hopen dat ik ze kan oppeppen." De huidige positie op de rang lijst verplicht de Terneuzenaren om van Yerseke te winnen, maar dat zal - verwacht Pladdet - „een moeilijk karwei worden." Een lichtpuntje is „dat we de laatste weken qua voetbal toch wel vooruit zijn gegaan." Breskens In de derde klas van het zondag voetbal staat Breskens op een gemiddelde van één punt per wedstrijd, maar het gekke is dat de ploeg na de 3-0 nederlaag op eigen veld tegen Patrijzen nog altijd in degradatiegevaar ver keert. „Het is een rare competi tie", "heeft middenvelder Frank Neve dan ook al geconstateerd. „HW steekt er ver bovenuit en Axel blijft ver achter, maar voor de rest zijn alle ploegen aan el kaar gewaagd." Zondag speelt Breskens uit tegen Axel en nor maal gesproken zou in dat duel van winst uitgegaan kunnen worden, ware het niet dat Axel de laatste weken plotseling goed voor de dag komt. „De resulta ten van de laatste weken zijn duidelijk genoeg", aldus Neve. „Zó heel slecht kan Axel dus op dit moment niet zijn." Voor de streekderby mist Breskens zo wel de geschorste Willy de Jae ger als de geblesseerde Michel de Ruijsscher. Axel Voorzover Breskens al op enige medewerking van Axel mocht rekenen in zijn streven naar lijfs behoud, dan is Fonny Verstrae- ten de eerste om alle geruchten op dat vlak uit te bannen. De in terim-trainer zegt althans van mening te zijn dat „Breskens evengoed als andere ploegen moet bewijzen dat het de derde klas waard is." Axel zal zondag hoe dan ook zijn sportieve plicht vervullen en tegen Breskens op de volle winst spelen. „De stem ming in de ploeg is ook zo dat niemand de punten aan Bres kens cadeau wil doen", aldus Verstraeten. Axel gaat het duel met Breskens in met een nagenoeg complete selectie. De enige die ontbreekt is doelman Tonnie Gommers, die naar aanleiding van zijn rode kaart tegen Zundert-uit al van clubwege is geschorst. Boys) zijn kansen voor het kam pioenschap niet meer in eigen hand. maar is het volledig afhan kelijk geworden van Lewedorp- se Boys (dat zondag tegen RCS speelt) en Sluiskil Hoe dan ook zal Steen zelf zijn komende wedstrijden (tegen Walcheren-thuis. aanstaande zondag, en Vogelwarde-uit, vol gende week) moeten winnen om RCS nog te kunnen achterhalen. Voor het duel van aanstaande zondag met Walcheren kan trai ner Paul Kouijzer in elk geval weer beschikken over Eddy van den Bosch, Marco Ottjes en Wer ner Bisschop, die tegen Corn Boys vanwege een schorsing ontbraken. Interessant is zondag ook de confrontatie tussen Sluiskil en Clinge, die in Sluiskil plaats vindt. Inzet in dat duel is de der de plaats. Bij winst van RCS op Lewedorpse Boys, is Sluiskil al zeker van de nacompetitie als het Clinge op een punt houdt. Hoofdplaat en Koewacht, die in de derde periode ook nog hoog- genoteerd staan maar alleen bij een onverwachtse terugval van RCS nog in beeld komen voor de nacompetitie, spelen zondag beide thuis: Terneuzen tegen Corn Boys en Hoofdplaat tegen Koewacht. Ria - Vogelwaarde completeert het programma voor de vierde klas van het zondagvoetbal. Zaamslag In de vierde klas van het zater dagvoetbal speelt Zaamslag morgen (zaterdag) op eigen veld tegen het laaggeklasseerde SKNWK. De ploeg van Wim Jan sen heeft na de voortreffelijke reeks resultaten van de laatste weken alle kans om zich voor de nacompetitie te plaatsen. Winst op SKNWK vergroot die kans al leen maar. Het programma: Morgen (zaterdag): Eerste klas: Hoek - FC Lisse Derde klas: Temeuzense Boys - Veere en Zwaluwe -AZVV Vierde klas: Zaamslag - SKNWK Zondag: Derde klas: Axel - Breskens en Inter nos - HVV'24 Vierde klas: Sluiskil - Clinge, Hoofd plaat - Koexuacht, Terneuzen - Com Boys, Steen - Walcheren, Ria W - Vo gelwaarde en Lewedorpse Boys - RCS Eerste klas afdeling: Biervliet - Zee landia. Robur - Philippine, Vlissin- gen - IJzendijke, Hontenisse - Zee land Sport en Aardenburg - Graauw Voor HVV'24 kan deze competi tie na het veroveren van het kampioenschap nog weinig meer brengen, maar dat bete kent niet dat de Hulsterse ploeg zondag de punten cadeau zal doen aan Internos. „We willen met z'n allen de competitie zo goed mogelijk afsluiten", be weert middenvelder Jan Leen- dertse ook. Internos - dat met BSC, Zundert, Patrijzen en Breskens nog in aanmerking komt voor de derde degradatie plaats - zal dan ook tegemoet worden getreden als elke andere tegenstander dit seizoen. „Een totaal van 34 punten: dat blijft ons streven", aldus Leendertse. HVV kan zondag in dezelfde op stelling van de laatste weken aantreden. In de vierde klas van het zondag voetbal heeft Steen na twee op eenvolgende gelijke spelen (2-2 tegen zowel Sluiskil als Com Frank Neve foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 43