PSY verspeelt weer sympathie Delta Sport is al bijna gedegradeerd Wesselink leidt op NK dammen Sheringham in Engelse selectie Gutierrez leidt in Ronde van Aragon Goede dag voor Kouwijzer en Leenhouts Rottier op tijd bij les tegen Quentrec Fans Heerenveen met boot naar finale sport 25 Eindhovenaren winnen slag om Erik Meijer, VfB Stuttgart woedend VRIJDAG 16 APRIL 1993 van onze verslaggever 'J- EINDHOVEN - PSV heeft giste ren de slag om Erik Meijer ge wonnen, maar de manier waar op de transfer tot stand is geko men, heeft kwaad bloed gezet bij de leiding van VfB Stutt gart. De Duitse kampioen, die in het afgelopen weekeinde mon deling overeenstemming be reikte met de spits, is woedend op Meijer, MVV en vooral op PSV. „Er is een spelletje met ons gespeeld", foeterde manager Dieter Hoeness gisteren. De woede van Hoeness is terecht en had voorkomen kunnen wor den. Het is een publiek geheim dat Meijer het liefst naar PSV Vilde. Manager Kees Ploegsma liet een week geleden echter we ten, dat de landskampioen de in teresse voor Meijer op een laag pitje had gezet. „We beschikken 'niet over het geld (drie miljoen gulden) om Meijer te kopen", verklaarde Ploegsma, die er aan toevoegde, dat hij zeker wist dat Meijer niet naar Duitsland zou gaan. Ploegsma was er heilig van overtuigd, dat VfB Stutt gart geen vier miljoen gulden op tafel wilde leggen voor de MW'er. Toen eerder deze week bleek dat de transfersom geen probleem was voor de Duitse kampioen schrok PSV wakker. Na spoed overleg tussen het bestuur, ma nager Ploegsma en trainer Wes terhof werd besloten om de on derhandelingen met Meijer te Erik Meijer. APELDOORN (ANP) - Twee ron den voor het einde van het 75ste nationale damkampioenschap heeft Wieger Wesselink alleen de leiding genomen. Hij won fraai van Auke Scholma, ter wijl koploper Hans Jansen voor het eerst verloor en naar de met Harm Wiersma gedeelde derde plaats afzakte. Rob Clerc pas seerde hen door twee remises, waaronder in de afgebroken partij uit de achtste ronde tegen jWiersma. 'Bij de vrouwen, die hun 21ste ti telstrijd in Leeuwarden afwer ken, werd de 27-jarige Karin van Lith gisteren al kampioen. Dat was voor de achtste keer in haar ■loopbaan, een record. De titel verdedigster behield twee pun ten voorsprong op haar enige concurrente Jacqueline Schou ten, die zij vandaag in de sloton- de tegenover zich krijgt. De nummer twee plaatst zich ook voor het WK, dat in augustus in Brunssum wordt gespeeld. Da- niëlla de Vos uit Tholen remi seerde tegen Verhoef. Apeldoorn. NK mannen: Elfde ron de: Wesselink - Scholma 2-0, Van Aal ten - Raven 1-1, Van Berkel - Ouds hoorn 0-2. Boom - Meijer 1-1. Clerc - Krajenbrink 1 -1Hoopman - Jansen 2- 0: inhaalpartij achtste ronde Clerc - Wiersma 1-1. Stand: 1. Wesselink 15 punten luit 11 partijen), 2. Clerc 14 110), 3. Jansen. Wiersma 13 (10). 5. Krajenbrink, Meij er. Oudshoorn 11 HOi. 8. Hoopman 10 (101.9. Van Aalten 10 ill), 10. Raven 8 (10), 11. Scholma 7 (10). 12. Van Ber kel 6 (10). 13. Boom 3 (10)- Leeuwarden. NK vrouwen: Achtste ronde: De Vos - Verhoef 1-1,2. Nicolai- Van Kuijk 1-1. Van Lith - Graas 2-0. De Boer - Rijdertse 0-2, Schouten - Wanders 2-0. Stand: 1. Van Lith 14 (kampioen). 2. Schouten 12. 3. Niko lai 10.4. Graas. Rijndertse. Verhoef 8. 7. De Vos en Wanders 7. 9. Van Kuijk 4.10 De Boer 2. heropenen. Ook de transfersom van drie miljoen (een gelimi teerd bedrag dat alleen voor Ne derlandse clubs geldt) was in eens geen probleem meer. Duidelijk werd daardoor, dat PSV vorige week een misreke ning heeft gemaakt. Ploegsma dacht met het afbreken van de onderhandelingen MVV's vraag prijs te drukken. Hij hoopte, dat zodra Stuttgart definitief zou af haken. Meijer voor een aanzien lijk lager bedrag naar de licht stad te kunnen halen. Met deze handelswijze verliest PSV. toch niet populair bij het Nederland se .voetbalpubliek, opnieuw een stuk sympathie. Net als drie: kwart jaar geleden, toen het de zelfde onfi-isse praktijken han teerde bij het aantrekken van Arthur Numan van FC Twente. Coulant PSV kon in augustus niet tot overeenstemming komen met FC Twente, dat Numan het liefst wilde verkopen aan Manchester City. De Engelse subtopper had 5,5 miljoen gulden over voor de middenvelder. Net op het mo- Reünie spelers Watersnoodteam MAASTRICHT (GPD) - Het le gendarische Watersnoodelftal van 1953 wordt komend week einde gehuldigd in Maastricht. De ploeg die op 12 maart van dat jaar in Parijs met 2-1 Frankrijk versloeg en honderdtiendui zend gulden bij elkaar voetbal de voor de slachtoffers van de ramp in Zeeland, is veertig jaar na dato opgetrommeld voor een reünie. De oude glorie, met onder ande ren het uit Zeeland afkomstige duo Frans de Munck en Joop de Kubber. Kees Rijvers en Cor van der Hart, wacht zaterdag een dag met een hoog nostalgisch gehalte. Een dag later zullen ze als VIP's aanwezig zijn bij het duel Roda JC-Twente. Het Watersnoodelftal kari rede lijk compleet aantreden voor het rendez-vous. Bertus de Harder en Jan van Geen zijn overleden. Van de nog in leven zijnde spe lers moesten alleen Bram Appel en Rinus Schaap, die herstellen de is van een hartinfarct, afzeg gen. ment, dat City wilde toeslaan, haalde Ploegsma Numan alsnog naar Eindhoven voor een bedrag van 2.8 miljoen gulden, een transfersom waarmee FC Twen te niet akkoord ging. De Ensche- dese club stapte naar de be roepscommissie van de voetbal bond, maar dat orgaan bepaalde dat PSV rechtmatig had gehan deld. PSV's handelswijze kostte FC Twente ruim 2.5 miljoen gulden. De „financiële schade", die MW nu lijdt bedraagt ongeveer een miljoen gulden. Vandaar dat ook MVV niet stond te dringen om de onderhandelingen met PSV te heropenen. De club stel de zich echter coulant op naar Meijer, die zijn huidige club liet weten PSV te verkiezen boven de Duitse kampioen, die mo menteel slechts een bescheiden middenmoter is in de Bundes- liga. „Bij VfB Stuttgart kan ik veel meer verdienen, maar dat interesseert me niet zoveel", gaf Meijer aan. „PSV is altijd mijn eerste keus geweest." Ook speel de mee, dat Meijers vriendin niet veel trek had in een buitenlands avontuur. Het is d£ bedoeling, dat Erik Meijer zich vandaag in Eindho ven meldt. Verwacht wordt, dat hij een drie-jarig contract onder tekent. Marco van Basten trainingscomplex houdt een balletje hoog op Milanello, het van AC Milan. foto Reuter MILAAN/LONDEN (RTR) - Mar co van Basten heeft gisteren op Milanello de baltraining her vat. De aanvaller van AC Milan, die na een enkeloperatie vier maanden op non-actief heeft ge staan, verwacht in mei zijn ren tree te kunnen maken. De lei ding van de Italiaanse kam pioen hoopt de Nederlander te kunnen opstellen in de Europa- Cupfinale voor landskampioe nen op 26 mei. AC Milan plaats te zich als eerste voor de eind strijd. De tegenstander komt uit het trio Olympique Marseille, Glasgow Rangers, Club Brugge. Van Basten zal de belangrijke WK-kwalificatieinterland tegen Engeland moeten missen. Voor die wedstrijd op 28 april maakte de Engelse coach Graham Tay lor gisteren zijn selectie bekend. Nieuw in de Engelse ploeg is de veel scorende spits Teddy She ringham. Sheringham maakte dit seizoen in 41 wedstrijden Voor Tottenham Hotspur 25 doelpunten. Hij scoorde tevens in het openingsduel van zijn vo rige club Nottingham Forest, die hem daarna voor bijna zes mil joen gulden overdeed aan de Spurs. De voorlopige selectie van Engeland is: Doel: Woods iSheffield Wednesday) en Seaman (Arsenal): Verdediging: Dixon (Arsenal), Bardsley (QPR). Winterburn (Arsenal). Barrett (Aston Villa), Walker tSampdoriai. Adams (Arsenal) en Pallister (Manchester U); Middenveld: Piatt (Juventusi. Steven (Glasgow Rangers), Palmer (Sheffield WInce (Manchester U.i. Gascoigne iLazio Romai. Barnes (Li verpool!. Sinton (QPRi: Voorhoede: Sharpe (Manchester U. i. Merson (Ar senal), Clough (Nottingham F i. Wright (Arsenali. Ferdinand iQPRi en Sheringham (Tottenham). Zierikzeese handballers krijgen tegen Hellas te weinig ZIERIKZEE - Het is bijna over en sluiten voor de handballers van Delta Sport. Na de nipte ne derlaag tegen Hellas (16-17) zal Delta Sport volgend seizoen vrijwel zeker in de eerste divi sie de teleurstelling moeten wegspoelen. Daarin zal het leer jaar in de eredivisie van pas ko men. Als de ploeg uit Zierikzee zo speelt als gisteren tegen Hel las dan ligt een snelle terugkeer naar de hoogste klasse in het verschiet. Hellas nam in de vierde wedstrijd van de play offs weliswaar de punten mee terug naar Den Haag, maar Del ta Sport verdiende minstens eenpuntendeling. ,Er ligt een doem op ons, want wat moeten we nu nog doen om te winnen", reageerde de ont- van onze verslaggeefster Edith Ramakers hutste Delta Sport-trainer Rob de Vos. Na het laatste fluitsig naal konden de Delta Sporters het zoveelste verlies maai- am per geloven. Leeggespeeld, maar weer puntloos. Het verlies voor de handballers uit Zierikzee was des te ondraag lijker. omdat ze heel dicht bij de tweede overwinning van het sei zoen waren. Met de 9-9-rust- stand als ruggesteun, zouden ze toch eindelijk eens het geluk aan hun zijde vinden? Zwakke fase Het mocht niet zo zijn. Net als tijdens zoveel andere duels, leid de een zwakke fase de nederlaag in. Ongeveer een kwartier voor het einde verloor Ricky Evertse Hellas-speler Leo Nieberg uit het oog, die zijn vrijheid dank baar aangreep om twee doelpun ten te maken. Maar ook aanval lend brak er iets bij Delta Sport, toen Hellas-doelman Marcel Luijs enkele uithalen van Peter Lefèvre keerde. Delta Sport knokte vanaf dat moment tegen zichzelf. Het leek alsof de spelers door angst wa-, ren verlamd. Tot tweemaal toe buitten ze een overtal-situatie niet uit: Eerst werd doelman Marcel Luijs voor twee minuten naar de kant gestuurd en later werd de beangstigend gedreven spelende Sander Nagy, die Jean Marie Toubiana omver duwde, rood voor gehouden. „We had den op dat moment dichterbij HUESCA (ANP) - De Duitse neo- prof Erik Zabel is de leiderstrui in de derde etappe van de Ronde van Aragon kwijtgeraakt aan de Spanjaard Alfonso Gutier rez. Laatstgenoemde eindigde na de koninginnerit van Barba- stro naar Huesca als tweede achter zijn landgenoot Laude- lino Cubino. De zes seconden bonificatie die Gutierrez mee pakte was voldoende voor een voorsprong van zeven tellen op Cubino in de algemene rang schikking. etappe die over twee cols voerde (de Sarrablo van de eer- sJe categorie en de Monrepos Gijon stelt Bert Jacobs op non-actief GIJON (ANP/AFP) - Het bestuur van de Spaanse club Gijon heeft gisteravond trainer Bert Jacobs op non-actief gesteld. Dat meld de een regionaal radiostation. De oud-coach van Vitesse is in 1$ Spanje aan zijn eerste seizoen bezig;. van de tweede) werd bepaald door de Spaanse renners Jose Luis de Santos en de latere win naar Cubino. De laatste achter haalde De Santos tijdens de be klimming van de Montrepos. Boven hadden de twee bijna een halve minuut voorsprong op een achtervolgend groepje van ze ven. onder wie Pedro Delgado die voor aanvang werd gehul digd wegens zijn 33ste verjaar- dag. Zabel ontbrak. De Duitser kon in de afdaling de aansluiting evenmin tot stand brengen. 24 anderen wel. Onder hen Tom Cordes als enige Nederlander. De achtervolgers doken in de laatste kilometer neer op De Santos en Cubino, die fel sprin tend nog net Gutierrez voor kon blijven. Cordes werd zesde. Er- win Nijboer arriveerde in gezel schap van Zabel op 4 minuut 13. Huesca. Ronde van Aragon, derde etappe Barbastro - Huesca: 1. Cubino (Spa) 155,9 km in 3.46.24 (41,316 km/uur), 2. Gutierrez (Spa), 3. Edo (Spa), 4. De Clercq (Bel), 5 San- tamaria (Spa), 6. Cordes (Ned). 7. Gel- fi (Ita). 8. Abreu (Por), 9. Thijs (Bel), 10. Diaz Zabala (Spa), 59. Zabel (Dui) 4.13. 65. Nijboer (Ned). 90. Hanegraaf (Nedi 18.35, 91. Van Poppel (Nedi. 96. •Jakobs (Ned). Algemeen klassement: 1Gutierrez 11.39.42.2. Cubino 0.07.3. De Clercq 0.09.4. Edo 0.13.5. Orlando Rodriguez (Col) 0.14. 6. Mauri (Spai 0 15.7 Manuel Fernandez (Spai 0.16, 8. Cordes 0.17. 9. Gelfi. 10. De Santos (Spai, 16. Delgado (Spai. 44. Zabel 4 16.46. Nijboer 5 30.82. Jakobs 18.52. 84. Hanegraaf 20.17. 89. Van Poppel 22.23. Erwin Schaalje bestookt het doel van Hellas. foto Pieter Honhoff Boonman lijdt nederlaag op NK schaken voor junioren van een medewerker NIJMEGEN - Petra Boonman uit Terneuzen heeft in de zeven de ronde van het Haskoning- schaaktoernooi in Nijmegen verloren. Zij bleek niet opge wassen tegen de sterkte lokale favoriete Marleen van Ameron- gen. Boonman is nu naar vijftig procent teruggevallen, maar zij heeft al wel de top drie ontmoet. In de jongere groepen gaat het tot nu toe beter met de Zeeuwse meisjes dan met de jongens. Gis teren hadden Veerle Leenhouts uit Oostburg en Cathalijne Kou- wijzer uit Vlissingen een goede dag. Beiden wonnen eenmaal en speelden tegen elkaar remise. Jongens t/m 20 jaar. Zevende ronde: v.d. Mortel-Vedder "■2-Vi. Abeln- Kroeze 0-1. Strijbos-Wemmers 1-0. Ir- win-De Heer 0-1. Jonker-Hoogen- doorn 1-0. Jonkman-Plomp 'l-'-j. Van Haastert-Postma Roobol- Jochemsen V»-Vb. Van Arkel-Pieters- ma 'c-1;. Van Ojik-Deegens 1-0: stand: 1 Vedder en Kroeze 5VS» pt3 Stnjbos en v.d. Mortel 5, 5 De Heer 4'2.6 Jonker 4.7 G. Plomp. Jonkman, Abeln. Irwin en Wemmers 3 Vb, 12 Roobol, Van Haasten. Hoogendoorn en Postma 3, 16 Van Ojik. Van Arkel, Pietersma en Jochemsen 21 h, 20 Dee- gens 1. Meisjes t/m 20 jaar. Zevende ronde: Sehoolderman-Kouwenho- ven 0-1, Delemarre-Wuts 0-1, Van Amerongen-Boonman 1-0. Kok-Tal- mon 1-0, Vereschildt-Arnold V2-V2, Raats-Hermeling 1-0. Keyser-Els- hout 0-1: stand: 1 Kouwenhoven 6, 2 Wuts en Van Amerongen 5V2,4 Boon man, Deleinarre en Raats 3Vb, 7 Schoolderman, Talmon, Arnold, Kok en Vereschildt 3, 12 Keyser 2' 13 Hermeling en Elsliout 2. Jongens t lm 16 jaar: Kleywegt-Utama Vi-Vi, Kuipers-Delemarre Vb-Vb, v. d. Erf- Van Hijum 1-0. Do Vermeulen 0-1. Duyx-Van Vossen Vb-Vb, Mellegers- Bakker Vb-1, 2, Hopman-Blok 1-0. Meulenbroek-Adnaanse Vb-1/;, v. d. Neut-De Weerd 0-1. Perluka-Van Benthem Vb-Vb. Zevende ronde: Utama-Vermeulen Vb-Vb. v. d Erf- Kuipers Delemarre-Kleywegt Vb-tb. De Weerd-Hopman Vb-Vb. Van Hijum-Do Vb-Vb, Bakker-Duyx Pi-tb, Van Vossen-Mellegers 0-1, Perluka- Meulenbroek Vb-Vb. Adriaanse-v. d. Neut Vb-Vb. Van Benthem-Blok; stand: 11 Utama 5.0,2 E. Kuipers, R. v. d. Erf, T. Kleywegt, J. Delemarre en J. Vermeulen Vb, 7 C. Hopman. I. van Hijum, S. Bakker, J. Mellegers. K Do, W. de Weerd en B. Duyx 3Vb Meisjes t/m 16 jr. Zesde ronde: Pater- Jap Tjoen San 0-1. Perluka-Boszhard 1-0, Klassen-Van Loenen Vb-Vb, Muris- De Blécourt Vb-Vb. De Jonge-Hofman Vb-Vb. Meijering-Thurlings 0-1, Ter Bals-Terbrack 0-1. Beerlage-Eeuwijk Vb-1 b; zevende ronde: Boszhard-Jap Tjoen San Vb-Vb, Van Loenen-Perluka 0-1. Klaassen-Pater 0-1, Thurlings- De Blécourt 1-0, De Jonge-Muris 1-0. Terbrack-Eeuwijk 0-1. Ter Bals-Meij- ering 0-1. Hofman-Beerlage 1-0. stand: L. Jap Tjoen San 6Vb. 2 E. Pa ter en E. Perluka 5.0. 4 L. Boszhard 4' 2. 5 F de Jonge en C. Thurlings 4.0. Jongens t/m 14 jaar. Zesde ronde: v. d. Doel-De boer 1 b-VBerendsen- Dambacher 1-0, Zult-Wiüemze 1-0. Ernst-Snuverink Vb-Vb. Blok-De Vreugt 1-0. Solleveld-Span 0-1. Mi- chalczyk-Muntslag 1-0. Gommers- van onze verslaggever PATTAYA - Stëphanie Rot tier maakt haar favorieten- rol in het tennistoernooi van Pattaya waar. De ten nisster uit Sint-Jansteen, die als vierde is geplaatst, bereikte gisteren de derde ronde door in drie sets van de Quentrec te winnen. De Francaise leek aanvan kelijk voor een stunt te zor gen, want zij won de eerste set overtuigend met 6-2. Rot tier was echter tijdig bij de les. De hoogst genoteerde Nederlandse op de wereld ranglijst (35e). die dankzij haar goede resultaten in de Thaise stad verder zal stij gen, stond in de laatste twee sets nog maar drie games af: 6-2.6-1. Minder verging het Miriam Oremans. Zij was niet opge wassen tegen de als derde geplaatste Duitse Wiltrud Probts. Probts won in drie sets: 3-6, 7-5. 6-4. Het. toernooi van Nice ver loor opnieuw een geplaatste speler. Na Boris Becker werd gisteren de Kroaat Goran Ivanicevic uitgeschakeld. De Argentijnse gravelspe- cialist Perez-Roldan stond slechts vier games af: 6-2.6-3. Pattaya iTha). Vrouwen, 180.000 gulden: Tweede ronde: Rottier iNed/4i - Quentrec (Fra> 2-6 6-2 6- 1. Probst (Dui/3) - Oremans (Nedi 3-6 7-5 6-4, Fendick (VSt/li - Stubbs 1 Aus) 6-3 6-3. Nice. Mannen, 540.000 gulden: Derde ronde: Edberg (Zwe/li - Tsjesnokov (Rus) 7-6 6-2, Göllner (Dui) - Boetsch (Fra/6) 6-2 6-4, Ja- vier Sanchez (Spai - Ondruska (ZAfi 6-1 6-4, Perez-Roldan Argi - Ivanisevic (Kro/4i 6-1 6-3, Charlotte (VSt). Mannen, 540.000 gulden: Tweede ronde: Yzaga(Per/3i- Pereira(Ven)6-l 6- 2. Rostagno (VSt/6) - Arias (VSt) 6-7 6-4 6-3, Pernfors (Zwe) - Schalier (Oos/8) 4-6 6-4 6-1, De Ia Pena (Arg) - Frana (Arg) 6-3 6-3. Mezzadri (Zwi) - Witt (VSt) 6-2 6- 4. Shelton (VSt) - Agenor (Haii 6- 4 6-7 7-6. Hongkong. Mannen. 540.000 gul den: Tweede ronde: Sampras (VSt/ri - Prinosil (Dui 1 6-3 6-4 Chang (VSb'3) - Woodbridge (Aus) 7-6 7-6. Carlsen iDem - Gil bert 1 VSt'516-4 6-4, Wheaton VSt ,'7i - O'Brien iVSti 6-4 6-3. HEERENVEEN (ANP) - Circa 300 supporters zullen de voet ballers van Heerenveen op lu dieke wijze vergezellen naar de bekerfinale, op 20 mei tegen Ajax. Ze stappen 's ochtends in Lemmer op de boot die 's avonds nabij het Fe.venoord- sladion in Rotterdam hoopt af te meren. Ter ondersteuning van de repu tatie van Friesland als water sport-provincie. hebben ex- schaatser Jan Ykema en journa list Albert van Keimpema de or ganisatie ter hand genomen. „Jammer dat de finale niet in Amsterdam wordt gehouden". zo reageert laatstgenoemde op het besluit van de KNVB om de wedstrijd toch in de Kuip te la ten plaats vinden. „Dat scheelt toch een paar uurtjes varen", zegt Van Keimpema die de duur van de tocht op twaalf tot der tien uur schat. Diverse artiesten zorgen onderweg voor de juiste stemming. Het beoogde schip van rederij Midden-Friesland uit Eeme- woude komt pas over twee we ken in de vaart. „De eigenaar was wat angstig of die boot met voetbalsupporters wel nieuw zou blijven. Maar we konden hem gerust stellen, het legioen van Heerenveen is goed volk." Schietingen moeten komen", verzuchtte Rob de Vos. Juist toen de eerste doelman weer in het veld terugkeerde, le ken de Delta Sporters hun mou wen weer op te stropen. Ze knok ten voor elke meter in het veel te harde duel. Lefèvre trof weer doel en Bert de Vos vond de zwakke plek. De opleving kwam net te laat. Met nog twee minuten te spelen had Hellas een voorsprong van twee punten. Delta Sport ging door. Jaco Vleeshouwer scoorde de aansluitingstreffer, die voor twee punten had mogen tellen, want Delta Sport kreeg gisteren tegen Hellas te weinig. Zondag reist Delta Sport naar Olympia Hengelo. „Wat moet ik daar nu nog van zeggen. We heb ben in de competitie van Olym pia gewonnen, maar alles zit ons tegen. We hebben vandaag sterk gespeeld, rustig opgebouwd, maar toch weer verloren. Als we iets beter onze kansen hadden benut, dan hadden we eindelijk kunnen juichen. Ik hoop dat we het verlies zondag verwerkt heb ben", reageerde Rob de Vos. Scores Delta Sport: Peter Lefèvre 6x, Bert de Vos lx, Erwin Schaalje lx, Ricky Evertse lx, Francois Verrijzer 2x, Jean Marie Toubiana 3x, Jaco Vleeshouwer 2x. UDSV - Swift 26-29, Delta Sport - Hel las 16-17. Gazellen - Olympia 13-20. Stand. play-offs: Olympia Hengelo 4- 6. Rockport/Hellas 4-6. AHV Swift 4- 6. Wink/De Gazellen 4-4. UDSV 4-2. Delta Sport 4-0. In café Royal in Wolphaartsdijk hield de vereniging Doel naar Hoger een schieting op de liggende wippen. Er waren 27 schutters aanwezig. Uitslag eerste wip: hoofdvogel R. Ossewaar- de. eerste zij vogel R. Kopmels, bei den Doel naar Hoger, Wolphaarts dijk; eerste kal H. Breemer, Juliana, Oudelande: eerste klep A. Dekker. Doel naar Hoger: tweede klep C Je- remiasse, Zorgvlied, Ellewoutsdijk: derde klep P. Ossewaarde, Doel naar Hoger. De vliegende vogelprijzen wa ren voor C Stouthamer. Zorgvlied en R. Klippel. Meeste kleine vogels, zes, Rina de Jonge, Doel naar Hoger. Titel meerkamp Vitali Tsjerbo BIRMINGHAM (SID) - Vitali Tsjerbo heeft gisteravond bij de wereldtitelstrijd in Birming ham zijn status als beste turner bevestigd. De zesvoudige Olym pische kampioen uit Wit-Rus- land won de meerkamp met een puntentotaal van 56.174. Zijn landgenoot Sergei Tsjarkov werd tweede (55,625). De Duitser Andres Wecker eindigde met 55,450 punten verrassend op de derde plaats. Meerkamp, eindstand finale: 1. Tsjerbo (WRu) 56.174, 2. Tsjarkov (Rus) 55,625, 3. Wecker (Dui) 55,450,4. Ivankov (WRui 55.425, 5. Karbanen- ko (Rus) 55.275, 6. Belenki (FIG), Lju- kin (Kaz) 55,225. 8. Korobtsjinski (Oek) 55,100. 9. Casvlk (VSt) 54,875, 10. Chechi (Ita) 54,737. Uitslag tweede wip: eerste hoofdvo gel C. Stouthamer. Edele Handboog, Oudelande; tweede hoofdvogel J. van de Guchte. Zorgvlied: eerste zij vogel A. Pikkaart, tweede zijvogel C. Jeremiasse, allen Zorgvlied: derde zij vogel A. Bremer. Juliana; vierde zijvogel R. Ossewaarde. Doel naai Hoger Eerste kal A. Pikkaart. Zorg vlied. Meeste kleine vogels, zeven. R Breemer, Juliana. Tweede verlies volleybalsters MONTREUX (ANP) - Het Neder lands vrouwen-volleybalteam heeft bij het sterk bezette toer nooi van Montreux de derde en laatste groepswedstrijd verlo ren. Zuid-Korea won gisteren met overmacht: 15-8 15-13 15-3. Eerder verloor Oranje in Zwit serland van Cuba met 0-3. Het duel met het Amerikaanse team werd verrassend met 3-1 gewon nen. In de kruisfinales speelt Ne derland morgen tegen Taiwan. De winnaar van dat duel strijdt zondag om de vijfde plaats. Nederland, dat alle twaalf speel sters inzette, was slechts in de tweede set vrijwel gelijkwaardig aan de atletische Aziaten. Tot aan 13-13 leunde Oranje op een voorsprong. Daarna trok Zuid- Korea de set alsnog naar zich toe. In de derde set, was Neder land kansloos. De vele service- fouten braken de ploeg van bondscoach Peter Murphy op. Basketbal Athene. Europa Cup landskampioe nen mannen. Finale: Limoges (Frai - Treviso iltai 59-55 (22-28i. Om derde plaats: PAOK Salonïki (Gril - Real Madrid (Spa) 76-70 (38-46). Van Beek 0-1. Vrancken-Janssen 1-0. Kleywegt-Buwalda Vb-12: zevende ronde: v d. Doel-Berendsen 1-0. De Boer-Zult 1-0. Dambacher-Blok 1-0. Span-Ernst 1-0. Snuverink-Michalc- zyk 0-1, Willemze-Van Beek Vb-Vb. De Vreugt-Solleveld 1-0. Janssen-Gom- mers 1-0, Muntslag-Kleywegt Va-Vb, Buwalda-Vrancken 1-0; stand: E. v. d. Doel 6.0,2 S. de Boer 5 Vb,3 M. Dam- bacher en R Berendsen 5.0.5 P. Span 4 Vb. 6 M. Blok, M. Michalczyk en D. Zult 4.0 Meisjes t/m 14 jaar. Zesde ronde: Friesen-Fongers V6-VSe, De Jonge-De Mie 1-0, De Blécourt-Van Loenen Va-Vb, v. Rossum-Thissen 0-1, Visschedijk-Marx 0-1, Gerritse-Leen- houts 0-1, Kouwijzer-Mans 1-0. Van Dasselaar-Heins 1-0: zevende ronde: Marx-De Jonge Vb-Vb, Thissen-Fon- gers 1-0, Van Loenen-Friesen 0-1, De Mie-De Blécourt 0-1. Leenhouts- Kouwijzer Vb-Vb. Van Dasselaar-v Rossum 1-0. Mans-Visschedijk 1-0, Heins-Gerritse 0-1; stand: 1 K. Frie- sen en M de Jonge 5'3 J. Fongers en J. Thissen 4' 2. 5 G Marx en L. de Blécourt 4.0.7 M. de Mie, D. van Loe nen. C Kouwijzer. v. Leenhouts en L. van Dasselaar 3V-b. Schaken Dortmunder schaakdagen. vijfde ronde. Karpov (Rusi - Serper tOezi 1- 0. Krammk iRus) - Lutz (Dui) 1/2-1/2, Dolmatov tRus) - Lautier (Frai 1-0, Kamsky (VSt) - Lobron (Duii 1/2-1/2. Stand: 1. Karpov 4, 2. Kramnik en Lutz 3,4. Kamsky 2 1/2,5. Lautier. Lo bron en Dolmatov 2, 8. Serper 1 1/5. Sportprijsvragen Lucky 10, donderdag 15 april: 5 -10 - 11 - 17 - 18 - 24 - 27 - 31 - 33 - 36 - 37 - 38 - 43 - 49 - 50 - 52 - 55 - 72 - 76 - 78 (onder voorbehoud) Voetbal Lyon. WK-kwalificatie, Afrikaanse zone, groep C: Egypte - Zimbabwe 0- 0. Toeschouwers: 5000. Eindstand: Zimbabwe 6-10 i8-4>. Egypte 6-8 (9-3). Angola 5-4 (3-4). Togo 5-0 (2-11). An gola-Togo is niet gespeeld. Zimbab we naar tweede ronde, waarvoor Ca- meroun en Guinee al waren gekwali ficeerd. Tokyo. WK kwalificatie. Aziatische zone, groep F. Tokyo: Japan - Sri Lanka 5-0 (3-0). Yokohama: Verenig de Arabische Emiraten - Bangladesh 1-0 (0-0). Stand: Japan 3-6 (14-0). Ver. Ar. Em. 3-6 16-O1. Thailand 3-2 (1-2), Bangladesh 3-2 1-91. Sri Lanka 4-0 (0- 11). Budapest. Oefenwedstrijd: Honga rije - Zweden 0-2 (O-O). 67. Ekström 0- 1.89. Rehn 0-2. Toeschouwers: 4000. Wielrennen St. Oedcnrode. Tclefiex-tour lopen competitie), tweede etappe Den Bosch - Schijndcl: 1. Jansen Delft» 120 km in 2.36.48. 2. Rutgers (Naar- den), 3 Thebes (Rosmalen). 4. Schmiedel (Duii. derde etappe. St. Oedenrode - St. Oedenrode: 1. Go- dert de Leeuw (Ermeloi 90 km in 1.49.29, 2, Van Bon (Apeldoorn). 3. Compas (Venhuizen). Algemeen klassement: 1. Jansen 8.28,10,2. Dor- gelo (Nijverdal) 0.07, 3. Rutgers 0.10. Carpentras. Ronde van de Vaucluse (open), eerste etappe Cairanne - Car- prentas: 1. Leblanc (Frai 149 km in 3.46.24 (39.662 km/uuri. 2. Caritoux (Fra). 3. Hervé (Frai. Algemeen klas sement: 1 Caritoux 3.46.31, 2. Le blanc 0.01. 3. Bourguignon (Frai 0.02. Rheine. Ronde van Nedersaksen (amateurs), tweede etappe, eerste gedeelte Leer - Meppen: 1 Kravts jenko (Kazi 83.4 km in 1.39.26,2. Klis- jev (Rusi. Tweede gedeelte, criterium Rheine: 1. Kravtsjenko 70 km in 1.37.12, 2. Weissmann (Dui). Klasse ment: 1. Kravtsjenko 5.17.47. 2. Klis- jev 0.05.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 31