Kloetinge vecht voor laatste kans NeVoBo kandidaat voor WK vrouwen Zeeuws-Vlaamse fans krijgen klappen Zaalvoetbal dames in l Vlissingen van start n Onverklaarbare terugval van voetbalsters in tweede helft van de competitie Promotie zaalvoetbal Zeeuwsch-Vlaanderen Meijer-Westveer Zeeuws kampioen senioren bridge" Ln; VIA, £f bpuil van onze verslaggeefster Edith Ramakers KAMPERLAND - De voetbal sters van Kloetinge laten niets aan het toeval over. In het twee de deel van de competitie is het team. dat in de hoogste klasse (hoofdklasse) uitkomt, ver te ruggevallen. Zaterdag (van daag) staal de cruciale degrada tiewedstrijd tegen Aglaja in Zeist op het programma. Het duel begint om 14.30 uur, maar omstreeks 9.00 uur komen de dames al samen om naar Zeist af te reizen. Bij de Wouwse Tol maken ze een tussenstop waar ze zich overge ven aan een gezamenlijk ontbijt. „Noem het maar teambuilding", zegt Janneke Onderdijk. leid ster van de dames en bestuurslid van Kloetinge. Drie wedstrijden voor het einde vecht Kloetinge met drie andere ploegen voor lijfsbehoud. Aglaja is een van die ploegen. Kloetinge startte dit seizoen sterk, maar kon de goede vorm niet consolideren. ..Het is heel vreemd gegaan. We zijn de hele competitie geen enkele keer weggespeeld. Zelfs niet tegen een ploeg als Ter Leede. die met 31 punten uit zeventien wedstrij den koploper is. Elke keer kre gen we rottige doelpuntjes te gen." Janneke Onderdijk keek met 'gekrulde tenen toe' als ze langs de kant haar ploeg knokkend ten onder zag gaan. Vorig jaar was ze nog een van de spelbepa- lende voetbalsters van Kloetin ge dat toen promoveerde naar de hoofdklasse. ..Het was gewel dig om ongeslagen kampioen te worden. Niemand had na dat succes verwacht dat we het in de hoofdklasse zo moeilijk zouden krijgen." Uit zeventien duels heeft Kloe tinge acht punten verzameld, evenveel als DSVP. maar een punt meer dan mededegradatie kandidaten Aglaja en Erica. „Dat is eigenlijk beneden onze WOERDEN (ANP) - De wereld- volleybalfederatie (F1VB) heeft de Nederlandse Volleybal Bond (NeVoBo) gevraagd in 1994 het wereldkampioenschap vrou wen te organiseren. Het toer nooi was aan Italië toegewezen, maar door organisatorische problemen wordt gezocht naar een alternatief. De NeVoBo reageerde niet on welwillend op het verzoek van FIVB-president Ruben Acosta die zich donderdag telefonisch in Woerden meldde. „Maar", zegt woordvoerder Mensink van de volleybalbond, „we kunnen niet onmiddellijk ja zeggen. We zijn nu druk doende heel zorg vuldig alle mogelijkheden te on derzoeken. Eigenlijk kunnen we geen nee zeggen, maar het ja woord is alleen mogelijk als alles ook financieel haalbaar is. We zitten dus met een leuk pro bleem." De NeVoBo denkt niet voor be gin mei een beslissing te kunnen nemen. Directeur Hoex: „Wij zijn ons ervan bewust dat een WK vrouwen een enorme uit straling heeft naar het publiek Ploeg Henk Maas wil versterking TERNEUZEN/AXEL - De zaal voetballers van Maas Afbouw promoveren samen met kam pioen Sporthuis De Cocq naar de hoofdklas zaalvoetbal regio Zeeuwsch-Vlaanderen. In Ter- neuzen won Maas Afbouw met 6- 3 vanTerneuzen Bonded Stores. De ploeg van coach Henk Maas gaat op zoek naar versterkingen om ook op het niveau van de hoofdklas een rol van betekenis te kunnen spelen. Tot aan de rust hield Terneuzen Bonded Stores gelijke tred (2-2) met Maas Afbouw, maar daarna was het verzet gebroken. Jan Comelissen (2), Mark Comelis- sen. Peter Maas. Howard Völcke en Hans Zegers waren goed voor het halve dozijn doelpunten. Bij Terneuzen Bonded Stores scoor den achtereenvolgens Ronald de Waal. Ruud Lijsenaar en Mi chel van der Walle. Eindstanden zaalhandbal DS 2B: HS 2A: Helius 18-31 ETC 16-29 Indus 18-30 Atom 2 16-21 WIK 2 18-28 DES 2 16-20 Holl. 18-19 Del. Sp 3 16-18 ETC 18-19 HVOS 16-16 HVC2 18-16 Ancora2 16-15 Ancora2 18-14 IVUVG2 16-13 GSC 18-14 CHym.2 16- 6 Olymp. 2 18- 5 Actief 2 16- 4 Satur. 2 18- 2 HS 3A: DES 3 16-28 DS 3A: Helius 2 16-25 Snelw. 2 14-25 Indus 16-23 Orion 14-24 Walburg 2 16-20 Meeu 2 14-20 Satur. 3 16-20 HVOS2 14-14 Meeuwen 16-12 Walburg 2 14-13 Walch. 16-10 DES 2 14-12 GSC 2 16- 6 Helius 2 14- 2 Cosmos 2 16- 0 HVC4 14- 0 HS 5: DS 4A: Olym.3 18-34 ETC 3 18-33 Holl. 3 16-29 Unitas 3 18-25 Unitas 2 16-27 Snelw. 5 18-21 WIK 3 16-25 EMM 3 18-19 Spirit 2 16-20 Indus2 18-16 Walch. 16-13 Spirit 2 18-12 DWS4 16-11 L/UVG3 18-11 Actief2 16-10 HVC4 18- 6 Olymp. 3 15- 7 DJB 1: MOK 2 15- 0 DWS 18-32 HS 1B: Walburg 17-28 DWS2 14-28 WIK 17-27 Roda 14-22 Spartaan 17-24 Spartaan 14-17 Olympus 17-16 Achilles 14-13 Unitas 17-15 Actief 14- 9 HVOS 17-13 Del.Sp.2 14- 8 L/UVG 16- 7 GSC 14- 8 Walch. 13- 2 Helius 14- 7 EMM 13- 6 Hans Galjé blijft bij Club Brugge BRUGGE (ANP) - Hans Galjé heê^tzijn col^ract bij Club Brug ge napt één seizoen verlengd. De Nededandse doelman, achter Vertinden en Belpaire derde keusl wordt bij de Belgische club ook'jeugd- en keeperstrainer. stand. Kloetinge is een dames- voetbalbolwerk en dat moet zo blijven. We hebben 45 dames en 34 meisjes. Dat is een redelijke inbreng op een totaal van 464 le den. Op die aantallen zullen veel verenigingen jaloers zijn." Nieuwe trainer Volgens Janneke Onderdijk (30) heeft Kloetinge die rijke dames afdeling voor een groot deel aan eerste elftal-trainer Wisse de Kok te danken. „Hij is de grote stimulator. In één jaar tijd heb ben zich twintig nieuwe leden aangemeld. Hij zoekt, altijd en overal naar talenten, zoals tij dens schooltoemooien. De com missie damesvoetbal heeft, daar op ingesprongen door in februari een meisjesdag te organiseren." Toch zal Kloetinge volgend sei zoen geen beroep meer doen op Wisse de Kok. Na zes jaar krijgt het eerste team een nieuwe coach. „We zijn bezig met twee kandidaten, een man en een vrouw. Als een en dezelfde man zo lang voor een team staat, dan moet de groep eens van een an der een nieuwe impuls krijgen. Ik geloof en hoop dat Wisse zich wel met de jeugd blijft be moeien". zegt Janneke Onder dijk. Steun De ledenwinst en de florerende afdeling hebben er niet voor ge zorgd dat het bestuur van Kloe tinge zich vierkant opstelt ach ter het eerste team. „Er is wel een lichte verbetering te bespeu ren, maai- we vinden dat de be langstelling voor dames nog te minimaal is. Als een team in de hoogste afdeling speelt, dan vind ik datje op volledige steun van het bestuur mag rekenen. Het doet er toch niet toe of dat een mannen- of vrouwenploeg is? Kloetinge zou trotser moeten zijn op de dames. De damescom missie hoort te vaak dat. de voet balsters alleen maai' geld kosten en niets in het laadje brengen." Onderdijk verwacht dat het vlaggeschip van de vereniging ook op meer krediet kan reke nen. wanneer er successen be haald worden. „We maken een teleurstellend jaar mee. maar juist dan heb je steun nodig. Ge lukkig degradeert er maar één ploeg uit onze hoofdklasse. Het is soms frustrerend om te horen dat Ter Leede met een budget van 65.000 gulden rond komt. Ze pakken het daar heel professio neel aan. In de pauze draaien ze muziek, er is een loterij en elk seizoen gaan ze samen naar de wintersport en op trainings stage. Bij Kloetinge moeten we het. met minder doen." Ambitieus plan Toch is Janneke Onderdijk niet. pessimistisch over volgend sei zoen. „Ik ga er dan wel van uit dat we nog in de hoofdklasse spelen. We willen de nieuwe trai ner of trainster een ambitieus plan voorleggen. We hebben nu drie seniorenteams. Het is ons streven een tweede team te krij gen dat op interregionaal niveau speelt, een klasse lager dan onze en het bedrijfsleven. Dat legt een extra verantwoordelijkheid op onze schouders, want een kans als deze krijg je maar zelden." Het programma voor de Ne VoBo is dan ook al overvol. In 1995 vindt het Europees kam pioenschap vrouwen in Neder land plaats, in 1997 moet het 50- jai'ig bestaan worden opgeluis terd met het EK mannen. Dit jaar neemt het Nederlands team deel aan de cyclus om de World Volleybal League. „De NeVoBo heeft in het verleden al een goede naam opgebouwd met het organiseren van internationale evenementen", aldus Hoex. De Italiaanse volleybalbond schrok vooral van de financiële consequenties die de FIVB aan de organisatie van het WK vrou wen verbindt. „Een half miljoen dollar, alleen al voor de uitzen drechten van de televisie", aldus een woordvoerder die overigens ontkent dat Italië al uit de markt is. „We zijn nog aan het onderhandelen." In het Italiaan se volleybal gaat het geld vooral naar de mannen. Onderaan ziet het er naar uit dat De Pooter/Triangel zijn plaats heeft veilig gesteld. De Axelaars pakten de strohalm via een 4-3 winst tegen Kees Mechielsen. terwijl concurrent Corn Boys Ranschaert een punt (6-6) moest inleveren tegen Dow. Door dit resultaat zal Corn Boys hoogst waarschijnlijk degraderen. HKC kwam laat op gang tegen De Groote Slock. De ploeg be gon zonder doelman en een veld- speler aan de wedstrijd, zodat De Groote Slock naar een 6-3 voorsprong bij de rust kon weg lopen. In de tweede helft werd de achterstand door .HKC uiteinde lijk tot een 11-9 overwinning om gebogen. Kampioen De Cocq nam (nog! geen afscheid van de eerste klas. omdat tegenstander AZWZ niet kwam opdagen. HKC-De Groote Slock 11-9 (3-6) - Hans Stoffijn (4). Frank Piepers (2), Teun Bril (2). Menno Sand- rini (2) en Bram van de Brink voor HKC. Fred Hoekstra (3), Edwin Pijpelink, Michel Huls man (2), Pieter Ploegaert. Henk de Regt. Jan de Wolf voor De Groote Slock. Corn Boys/Ransehaert-Dow 6-6- Hans Stevens (3). Christoffel de Beule (2). Renard Cox voor Corn Boys. Lex Janse (3). Peter Rom- pa. Hans van de Boom. André Buckens voor Dow. De Pooter-Kees Mechielsen 4-3 - Jaap de Regt (2), Johnny Diele- man (2) voor De Pooter. Dennis Hamelink. John de Ritter. Dick Buijze voor Kees Mechielsen. De stand in de eerste klas regio: 1 Sporthuis De Cocq 21-40 (180-43), 2 Maas Afbouw, gepromoveerd. 22-35 (123-74). 3 Philippine 22-33 (119-76). 4 Kees Mechielsen 22-30 (94-74). 5 Het Bonte Hert 3 21-20 (96-117), 6 AZWZ 21-18 (95-109). 7 Dow 22-18 (95-116). 8 HKC 22-16 (88-1181. 9 Tern. Bond. Stores 22-15 (76-105). 10 De Groote Slock 21-14 (76-105), 11 De Pooter.' Triangel 22-11 (109-142). 12 Corn Boys /Ranschaert 22-10 (82-165). Titel in hoofdklas zaalvoetbal van Walch./Beveland MIDDELBURG/GOES - Het team van Jongepier Sport heeft het kampioenschap behaald in de hoofdklas zaalvoetbal regio Walcheren/Beveland. Na een spannende en aantrekkelijke wedstrijd in eigen huis tegen Kats (3-1) konden de spelers van de Middelburgse sportzaak de bloemen in ontvangst nemen. De ploeg moet nu samen met de kampioen van Zeeuwsch-Vlaan deren en twee Brabantse kam pioenen strijden om twee plaat sen in de landelijke divisie. Supporters van Ajax en Feyenoord gezamenlijk naar Rotterdam van een medewerker TERNEUZEN/ROTTERDAM Zeeuws-Vlaamse suppoi'ters van Feyenoord en Ajax von den elkaar woensdag in één bus op weg naar de halve fïna- lestrijd van de beker in Rot terdam. Het zou elders een on verantwoorde missie zijn. Ook chauffeur Willem Bijl heeft kort na het vertrek van het terrein van de voetbalver eniging Terneuzense Boys even zijn twijfels. Hij spreekt zich liever niet uit voor een fa voriete club. „Als ze de bus maar heel houden", zegt hij. De buschauffeur wordt niet te leurgesteld. want zelden was er zo'n sportieve verbroede ring tussen twee concurreren de kampen. De Feyenoord- supporters lijken in eerste in stantie in de meerderheid, maai' na het opstappen van een aantal supporters aan de Belgische grens verwerft Ajax een kleine meerderheid: 28 Ajaxfans tegen 26 Feyenoord- supporters. Drie voetballief hebbers houden zich neutraal, terwijl ook nog een PSV-sup- porter in de bus blijkt te zitten. De aanhangers van Feye noord zijn fanatieker. De meesten zijn uitgedost in de clubkleuren. Ton de Vries is al veertien jaar supporter. Hij be zoekt niet alleen de thuiswed strijden in De Kuip. maar reist, als het even kan, Feye noord achterna. „Ik ben dit jaar bijvoorbeeld naar de uit wedstrijden tegen PSV. Twen- the. Go Ahead Eagles en Cam- buur geweest. De reis naar Leeuwarden was bijna niet menselijk meer. maar je moet wat voor je club over hebben. Sinaasappel De 27-jarige Terneuzenaar heeft afgerekend met het ver leden. „Ik kon me soms nau welijks in toom houden. In 1987 heb ik in het Olympisch stadion nog een sinaasappel naar Menzo gegooid. Dat was stom van me, want een M.E.- er stond vlak achter me. Ik was gewaarschuwd. Het kost te me een boete van 90 gulden. Een dure sinaasappel dus", vertelt De Vries. Zijn grote hobby is het maken van vlaggen. „Toen ik nog in Belgie woonde, maakte ik al vlaggen voor S.K. Roèselare. Ik heb net weer een nieuwe vlag van Feyenoord gemaakt, maar ik wil nog veel meer. Ik ben bezig met het oprichten van een Zeeuws-Vlaamse sup portersvereniging. Ik heb con tacten gelegd met de voorzit ter van de supportersclub De Zeeuws-Vlaamse supporters van Feyenoord en Ajax voor het 'Hand in Hand'. Binnenkort weet ik meer." Onder het gezelschap bevin den zich ook Mare de Kunder en Jack Scheele. De twee voet ballers uit de eerste selectie van Hoek hebben de woens dagtraining een dag eerder af gewerkt. Hun voorkeur laat zich raden. „Ik ben voor de club die het beste voetbal speelt", zegt Mare de Kunder. „en dat is Ajax natuurlijk." Henk Maas heeft zijn bedrijf even stilgelegd. Bijna het vol tallige personeel van Maas Af bouw bevindt zich in de bus. „Er zitten ook Ajacieden on der het personeel, maar ze zul len er weinig goede herinnerin gen aan over houden", spreekt hij vooraf zijn optimisme uit voor Feyenoord. Rennen Om half vier arriveert de bus bij het stadion. „We gaan di rect na afloop van de wedstrijd weg. Zorg ervoor dat men op tijd is", adviseert een van de organisatoren Jaap Pijpelink. Zijn verzoek wordt later nood gedwongen terstond ingewil ligd. want veel Zeeuws-Vla mingen moeten na afloop ren nen voor hun leven om uit de greep van twintig getergde Feyenoordsupporters te blij ven. De fanatieke Frans Scheele koopt bij aankomst direct een Feyenoordpet. Toine Stèvendaal lacht min zaam. „Die Feyenoordsuppor ters zijn toch gek om hun ge zicht te beschilderen. Dat zal straks door die tranen er snel af gaan", verzekert de Ajax- supporter. die op dat moment nog niet weet wat hem te wachten staat. De ruim 50 Zeeuws-Vlamingen zitten binnen De Kuip in het 'neutrale' vak J. grenzend aan het vak met Ajaxsupporters. Alles wijst op een leuke voet baldag. Bij het eerste doel punt van Edgar Davids sprin gen de Zeeuws-Vlaamse Ajax supporters op. Aanhangers van Feyenoord nemen een dreigende houding aan. Nog geen twee minuten later scoort Dennis Bergkamp het tweede doelpunt en weer laten enkele Zeeuws-Vlamingen hun voorkeur blijken. Eric Rooze en Piet de Blaey krijgen klappen te verwerken. Een Rotterdamse kolos zet zich tussen Toine Stevendaal en Leo Zegers. Ze worden het zwijgen opgelegd. John de Rit ter zet uit zelfbescherming snel de Feyenoordpet van zijn vader Adrie de Ritter op. Jack Scheele heeft het niet meer, „Ik ga nooit meer naar Feye- noord-Ajax. Ik heb de tweede helft helemaal niet lekker ge zeten", reageert hij teleurge steld. Na afloop heeft een stel Feye- noordsupporters zich gegroe- -ertrek naar Rotterdam. foto Oscar van Beest peerd. Ze wachten de Zeeuws- Vlamingen op. die gelukkig aan de aandacht kunnen ont snappen. De sfeer in de bus is heel wat aangenamer. Stevendaal loopt met een Feyenoordpet op en laat voor de zoveelste keer bier aanrukken. Er wordt uit volle borst gezongen. Mark de Pooter uit Hoek verdrinkt zijn verdriet. „Nu ben ik dit jaar vier keer naar Feyenoord geweest, maar ik heb ze nog niet eens zien scoren." Zijn broer Harry smeekt hem om in het vervolg maar thuis te blij ven. Ton de Vries heeft zich bij de nederlaag neergelegd. „Ik heb liever dat ze Ajax in de compe titie kloppen." De Vries laat zich van de goede kant zien en gaat met een Ajaxpet de fooi en ophalen voor de chauffeur. In Antwerpen wordt een stop van ruim twee uur gehouden. De cafés en de discotheken worden het bezit van de Zeeuws-Vlamingen. Om mid dernacht wordt de aftocht ge blazen. De PSV-supporter is onder de indruk van het spel van Ajax gekomen. „Ik ben vandaag supporter van Ajax geworden", roept hij enthou siast uit. Buschauffeur Willem Bijl heeft zijn mening niet her zien, want hem staat maar één doel voor ogen: heelhuids de supporters en de bus afleve ren. En dat lukt. Inschrijving van zes teams al zeker eerste selectie. Het tweede wordt een soort kweekvijver. Op die dames moet je een beroep kunnen doen als het eerste ge plaagd wordt door bijvoorbeeld blessures. In het derde elftal zal er meer recreatief gevoetbal worden. Medio april hebben we een voorlichtingsavond over de nieuwe elftalstructuur waarvoor we alle dames van Kloetinge uit nodigen." Janneke Onderdijk hoopt dat Kloetinge én Vlissingen volgend jaar in de hoofdklasse uitkomen. „Vlissingen is aan promotie toe. De derby Vlissingen-Kloetinge heeft altijd al spektakel opgele verd. Het zou toch fantastisch zijn als Zeeland volgend jaar twee hoofdklassers heeft." Maai' zo ver in de toekomst durft ze nog niet te kijken. Winnen van Aglaja vraagt alle aandacht. „Ik zou heel verbaasd zijn als we de dans niet zouden ontspringen. Al hebben we daar meer geluk voor nodig dan we deze competi tie hebben gehad." van onze verslaggever VLISSINGEN - Met ingang van het nieuwe seizoen start in Vlis singen een zaalvoetbalcompeti tie voor dames. Een besluit dat in Goes niet met gejuich is ont vangen. De Zuidbevelanders zien, in ie der geval, twee Vlissingse teams verhuizen naar de Nieuwe Bas- kensburg. de sporthal waar de Walcherse competitie zal wor den afgewerkt. Aanleiding tot het initiatief van het bestuur van de vereniging Karwei-Vlis- singen was het zoveelste verzoek van de speelsters om een compe titie in de eigen stad. De 'top' van de bedrijfsvereniging zette het plan snel om in daden. „Het is inderdaad snel gegaan", aldus de opgeluchte voorzitter van de Vlissingse club. Jaap Sin- ke. Slechts een paar weken had het bestuur nodig om de compe titie van de grond te tillen. „Be gin maart heeft het bestuur het besluit genomen", zegt de calcu lator bij een Middelburgs bouw bedrijf. Ere wie ere toekomt, het idee is afkomstig van de speelsters van 'Zinke's', twee Vlissingse teams die, tot op heden, aan de Goese competitie deelnamen. „Dit was een ideaal moment om een Vlis singse dames zaalcompetitie op poten te zetten, omdat het sei zoen ten einde loopt. Daarom zijn we drie weken geleden aan de wens van de dames tegemoet gekomen." Was dit de enige reden voor een eigen competitie? Concreet: hoe is de relatie tussen de Vlissingse clubs en het rayon Goes? Sinke: „De verstandhoudingen waren en zijn goed. Er was geen andere reden om Goes te verlaten. Onze teams spelen alleen liever in Vlissingen." De wedstrijdleider van het da meszaalvoetbal van de KNVB- Goes, Jaap van Toledo, beaamt de goede verstandhouding. „On ze relatie is ook op dit moment, dat zij proberen een eigen com petitie op te zetten, goed. Wat? Is het definitief. Er komt dus een competitie voor dameszaalvoet bal in Vlissingen? Oh, dat wist ik niet." Gevaar „Nou, daar feliciteer ik ze mee", aldus een verbaasde en spor tieve Van Toledo, „Hoe meer zie- Ma len. hoe meer vreugd. Ik hei dat het een stimulans is vooriUa dameszaalvoetbal." De y,f strijdleider beseft dat dit vertrek betekent van. geval, twee Vlissingse teai Voor zover bekend blijven ers clubs over in Goes. Komt de Zuidbevelandse cdi petitie nu in gevaar? Wantij minimumeis voor een reeks i onderlinge duels was teams. Van Toleo: „Inderdala er ligt een afspraak dat we all( I een competitie organiseren w neer we een bepaald minimu I aantal clubs hebben. Onder zeven houdt het op. Maar i geet niet. dat er nu in Goes w- ruimte is voor clubs om zich ons aan te melden". Het rav 'V Goes heeft nog drie maanden tijd om uitbreiding te bereik? p0( Voordat het in Vlissingen ro lerl was deed Sinke een voorstel a cij het rayon Goes. Een compel: 25 p met uit- en thuiswedstrijden site de betrokken steden. Goes v,> drie dit van de hand. „Onze dan tfn zouden dan hetzelfde problei vooi krijgen als de Vlissingse nuh> pr°' ben met Goes. Het reizen. V irij: geet niet dat de meisjes die c de i bij, bijvoorbeeld, Kloetn vev veldvoetbal spelen al door h ieet Nederland reizen. Dat kura !«ni we ze niet aandoen." min die Douane pan Het bestuur in Vlissingen stei Ml één eis voor het starten vane Pec- Vlissingse competitie. Minimi 'Pe zes clubs moeten zich voor )e april aanmelden. „Tot die 'er* turn liep onze optie op zaal tv l001 van de Nieuwe Baskensbur zegt Sinke. VOC-Karwei-1 er !oe' Jong Ambon, Zeeland sport.:reld GAK-Vlissingen hadden ziet voor de nieuwe competitie a gemeld en deze week kwamen ic v dames van de douane Vlissinj (DVV) er als zesde team bij. Daarmee is de derde damescd petitie-zaalvoetbal in Zeela een feit. Sinke: „Ons volge111 streven is nu een aantal van at clubs te bereiken." Net als des dere twee competities word®;"' ook de duels in Vlissingen one n KNVB-vlag gespeeld. Daardt 'fl lonken de Zeeuwse titelstrijd, bekercompetitie en zelfs heti lijk tionale kampioenschap v: ves' deelneemsters uit de Walchei Hij havenstad. dat Hu Als aal Peel onts Anc van onze bridgemedewerker MIDDELBURG - Voor het dis trict Zeeland van de Nederland se Bridge Bond werd in de Braakman te Hoek de vervolg- wedstrijd gespeeld om het kam pioenschap seniorenbridge. Er namen 28 paren deel die werden verdeeld in 3 groepen van res pectievelijk 8 (A groep), 12 (B groep) en 8 (C groep). Als verte genwoordigster van de Neder landse Bridge Bond was aanwe zig mevr. E. van Strien, voorzit ster van de landelijke commis sie senioren bridge. De heren Meijer-Westveer werden voor de derde maal kampioen van Zeeland. ijlAI Uitslag groep A: 1 Meijer-WesM 54.76, 2 dms. Aronson-den Haar! echtp De Rijcke 53.97.4 echtp. B I? broeck 52.78, Akerboom-Boot 51: |T echtp. v. d. Berge 48.02, 7 dms. Ds Way ers 46,83, 8 dms. Laman Tl Wolters 38.10%. Groep B 1 Meijer-Sarneel 56.36, Buijs-de 55.00, 3 v. Bambost-IJsebaert53.6 echtp. Hamelink 52.50, 5 Ponsie-: 52.27, 6 echtp. Janse 51.59, 7 echlf d. Borgt en dms. De Feijter-K 50 00. 9 echtp. De Jonge 49.31 echtp. Visser 43.18. 11 echtp. Sci jn h maker 42.50, 12 mevr. Henclerso [)e Eek 41.36'::.. Groep C: 1 dms. Dor. dorf-de Ridder 62.30. 2 dms. Bocj^ man-Glimmerveen, dms. Polder Westveer en echtp. Brevet 51 dms. Brasser-Knuijt 50.40, 6 mvL Dries-Vermunt 48.81. 7 ecfen Scheele. 8 echtp. Schell 41.67. log telg oeli a™ f ,i 11» sport op tv I i I i I I i I iTf ZATERDAG 11.03-12.35 Did 1: Sport extra: tennis, ATP-toemooi in Osaka (Japan). 13.00-17.00 EURO: Tennis: toernooi van Estoril, halve finales. 13.15-18.15 BBC 1: Grandstand: voor uitblik op de paardekoersen. Foot ball focus, A-Z of the Grand National (tips en adviezen over de grote kans hebbers in deze paardekoers), final score (uitslagen). 17.00-18.00 EURO: Ritmische gymnastiek: Int. toernooi te Thiais. 17.25-17.55 Did 1: Sportschau. 19.00-22.00 EURO: Tennis: toernooi van Estoril. halve finales. 19.15-19.45 Did 1: Sportschau: met Bundesliga-voetbal 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 20.15-20.30 BBC 2: Sport. 22.00-22.20 BBC 1: Sport. 22.00-23.20 Did 2: Das aktuelle Sport- Studio. Sportmagazine met Bundes- liga-voetbal. tennis, paardesport en Duitse tourwagenkampioenschap- pen. 22.15-22.45 Ned 3: Studio sport. 22.30-23.00 BRT 1: Sport op zaterdag. 23.00-00.15 BBC 1: Match of the day: The road to Wembley, voetbalmaga zine. (vandaag: FA Cup halve finale Sheffield Wednesday-Sheffield Uni ted, samenvatting). Verder Premier League-voetbal en een terugblik op de vandaag verreden Grand Natio nal. ZONDAG 06.00-08.25 Did 1: Sport extra: tennis, ATP-toemooi in Osaka (Japan), fi nale. (Dit programma wordt alleen uitgezonden indien een Duitser de fi nale bereikt!). 09.00-11.00 EURO: Motorsport: Gro te Prijs van Maleisië voor 500 cc-mo- toren. 11.30-13.00 Ned 2: TV sport: maga- 12.30-13.15 BRT 1: Sportmiddag. 12.45-15.00 BBC 1: Match of the day The road to Wembley, rechtstreeks verslag van de FA Cup halve Finale Arsenal-Tottenham Hotspur vanuit Wembley. 13.00-13.20 EURO: Motorsport: Grand Prix van Maleisie voor 500 cc- motoren. 13.00-13.30 RTL Anpfiff extra: sportprogramma met een vooruit blik op de 5e ronde van de European Champions League. 13.00-15.00 RTL 4: RTL sport: motor- Toe fwe :an port sport, verslag van de motorrace !®ai de 125, 250 en 500 cc klasse die - den verreden op het circuit vanS Alam in Maleisië. 13.20-14.00 EURO: Wielrennen. F^en de van Vlaanderen, live. 13.20-17.30 BRT 2: Sport extra: rennen, samenvatting van de sta' een rechtstreekse reportage va Ronde van Vlaanderen. 13.25-18.00 Ned 3: Studio sport:Of at wielrennen (De ronde van Vlaa lit ren) en WK IJshockey (Nedert Polen). 14.00-16.00 EURO: Tennis: toer-fi^ Estoril. finale. Live. 16.00-17.00 EURO: Wielrennen F. g"* de van Vlaanderen, vervolg, live "0-18.00 EURO: Motorsport InN te Prijs van Maleisië voor 500 cc-: jö, toren. 17.10-18.15 Did 2: Die Sport-Re; tage: magazine met o.a Bundei voetbal, mannen en vrouwen b< ball play-offs, mannen en vrW volleybal play-offs. Bundei handbal en Duitse tourwagen pioenschappen vanuit Zolder 18.10-18.35 Ned 3: Studio Italia: liaans competitie-voetbal. 18.10-18.40 Did 1: Sportschau. 18.10-19.10 BBC 2: Rugby sp magazine met vandaag o.a. weds den uit de voorlaatste ronde van Courage Clubs Championship nieuws over de kwartfinales vïj-| SWALEC-Cup. 18.45-20.00 Ned 3: Studio sportj o.a. een samenvatting WK IJslit" (Nederland-Polen) 19.00-22.00 EURO: Tennis: t van Osaka/Kobe, kwartfinale-1 tennis (toernooi van Estoril. fc 19.30-19.45 BRT 1: Sport. rn, 19.45-20.30 BRT 1: SportweekeiK OUI 19.50-19.58 Did 1: Sportschau The road to Wembley, voetbal^1 zine. Vandaag samenvatting va" FA Cup halve finales. 22.00-22.10 Did 2: Sport am Sonlf 22.00-00.00 EURO: Autosport: :B car-races vanuit Phoenix (Aria* Live. 22.35-22.45 BRT 1: Sport. 22.55-23.55 RTL 4: Sport voel i aandacht voor de Belgische, DU- 5 Spaanse en Engelse competitie- I 00.00-01.30 EURO: MotoRF Grand Prix van Maleisië voor 5W Kg motoren, fA" v. *sr foto Willem Mieras Janneke Onderdijk: ik ga er vanuit dat we in de hoofdklasse blijven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 58