IJshockey team nog in de race 'olijnsplaatse Boys naar historische titel Tennisbond: interland Zweden in Galgenwaard Opnieuw nederlaag Bayern München Naar de hoofdklas Schaalhelm inzet van geschil in Zeeuwse trim- en wielerwereld Djurovski in beroep na zware schorsing sport Sederland schakelde concurrent Denemarken moeizaam uit: 6-4 Wil STOPT DE BISONS? HILVERSUM (GPD) De KNLTB overweegt het Da- viscup-duel tussen Nederland en Zweden in het Utrechtse voetbalstadion Nieuw Galgenwaard af te werken. De tennisbond wil dan voor de wedstrijd in de kwartfinales van hei landentoernooi, die van 16 tot en met 18 juli plaatsvindt, een tijdelijke gravel- baan op de grasmat laten aanleggen. ,Dat plan is inderdaad één van de opties. Maai' één van de vele opties', geeft Lodewijlc Kallenberg, voorzitter wedstrijdtennis. desgevraagd te kennen. ,In de loop van komende week zal de bond een definitieve beslis sing nemen over de locatie van de wedstrijd'. De gemeente Utrecht, eigenares van Nieuw Galgen waard, staat in eerste instantie welwillend tegenover het idee van de tennisbond. Ze vreest alleen 'voor aan zienlijke schade aan de de grasmat van het stadion, normaal de thuishaven van eredivisionist FC Utrecht. .Voor de stad Utrecht is zo'n Davïscup-wedstrijd na tuurlijk een prachtige promotie', vertelt directeur Rob de Waard van de dienst sport en recreatie, die de ze week enkele gesprekken had met vertegenwoordi gers van de KNLTB en Advantage (het bureau dat na mens de bond het duel organiseert). ..Ons probleem is alleen het veld. Juli valt precies in de periode waarin we een opknapbeurt hebben gepland. Midden augus tus begint de voetbalcompetitie weer en dan moet de mat in orde zijn. De gemeente zal dan ook eerst enkele experts laten bekijken of het veld in zo'n korte periode hersteld kan worden". Het staat in elk geval vast dat de ontmoeting met Zwe den op gravel wordt gespeeld. De Mets-banen in Sche- veningen, al eerder het decor van Daviscup-duels, vor men zodoende een andere, voor de hand liggende mo gelijkheid. De ploeg van bondscoach Stanley Franker- bestaande uit Paul Haarhuis, Mark Koevermans, Jac- co Eltingh en reserve Jan Siemerink - versloeg afgelo pen weekeinde op het rode steengruis van Barcelona verrassend Spanje (2-3). De vier spelers en de toen door ziekte afwezige kopman Richard Krajicek heb-, ben al toegezegd dat ze de week voorafgaande aan de wedstrijd tegen Zweden vrijhouden om gezamenlijk te trainen. De viervoudige Daviseup-winnaar was in de eerste ronde van de wereldgroep veel te sterk voor Cu ba: 5-0. De Scandinaviërs traden aan met. Stefan Ed- berg, Niklas Kulti, Anders Jarryd en Henrik Holm. ~i jlNDHOVEN (ANP) - Het Ne- ferlands ijshockeyteam is bij iel WK voor B-landen één over- 'inning verwijderd van het llympïsch kwalificatietoer- dat in september wordt •houden. Oranje schakelde ijdagavond in de zesde wed- [jijd concurrent Denemarken loeizaam uit: 6-4. de spectaculaire laatste pe- (1-3) verspeelde de thuis- loeg bijna nog de royale marge, immy Speel, aanvaller van jdskampioen Nijmegen, foorde in het rommelige duel h wee keer. gindag in de zware, afsluitende fedstrijd tegen de laatste bela- •r Polen, dat eerder op de dag ipan met 7-1 overmeesterde, ilt de beslissing over de tweede laats. Koploper Groot-Brittan- jé is gezien het simpele pro- IJ' lamma (Roemenië, China) jor beide landen niet meer te jhterhalen. De eerste twee Eu- ipese teams van het B-WK mo- •n in de nazomer met drie an- >re landen (kampioen C-groep, igradant A-groep en winnaar Jië-beker) strijden om het *1 twaalfde en laatste startbewijs voor de Winterspelen in Lille- hammer. Revanche Het duel met Denemarken, waarvan vorig jaar in Oostenrijk met 8-0 werd gewonnen, stond voor Nederland in het teken van de revanche. De ploeg van bondscoach Larry van Wieren had na de midweekse nederlaag tegen Groot-Brittannië (2-3) iets goed te maken. In fysiek en men taal opzicht vertoonde Oranje weinig gebreken. Technisch en taktisch ging echter opnieuw het nodige fout bij Nederland, dat na elf dagen nog altijd zoekt naar het juiste ritme. Van Wieren had in zijn basis team een opvallende wijziging- aangebracht. Niet Marcel Nij- land, de uitblinker van het ener verende duel met Groot-Brit- tannië, maar Chad Kambeitz verdedigde het Oranje-doel. Laatstgenoemde had furieus ge reageerd op zijn bijrol in de top per tegen de Britten. Van Wieren gunde de kleine sluitpost van Rotterdam wijselijk een nieuwe kans, ook al omdat de jeugdige Nijland enige rust verdiende. Kambeitz deed tegen de Denen, die eerder in Eindhoven van Po len (3-7) en Groot-Brittannië (0- 4) verloren, in .en uit zijn kooi goed werk. Niettemin kiest Van Wieren voor het duel met Polen vrijwel zeker weer voor de doel man van Geleen. Vechtlust In de eerste periode (2-0) haalde Nederland een dikke voldoende voor inzet en vechtlust. De meeste persoonlijke duels met de agressieve Denen werden op la-acht en karakter gewonnen. Het aanvalsspel liet opnieuw te wensen over. Vaste patronen waren nauwelijks zichtbaar. De slordige en chaotische opbouw bemoeilijkte vooral het power- play, dat in de eerste periode drie keer mislukte. Oranje scoorde dankzij Speel en Herckenrath. Topschutter Li vingston deed bij beide treffers het voorbereidende werk. Het tweede doelpunt van Nederland kwam tot stand met één man minder - Bouckaert zat op de strafbank - op het ijs, een zoge naamde shorthanded goal. In de tweede periode (3-1) kreeg de strijd een grimmig karakter. De Denen, wanhopig vechtend voor hun laatste kans, toonden zich slechte verliezers en zoch ten voortdurend ruzie. Met moeite kon Van Wieren zijn geïr riteerde spelers in bedwang hou den. Denemarken was kort na de her vatting via Nielsen eveneens succesvol bij een numerieke minderheid, met dank aan de fa lende verdediger De Vries. Am per een halve minuut later bracht Speel uit powerplay de marge weer op twee treffers. De volgende doelpunten van Berte- ling en Geesink vielen eveneens in overtal-situaties. Over dat be langrijke onderdeel had Van Wieren in de tweede periode wei nig te klagen. In de derde periode 1-3) verloor Nederland de greep op de wed strijd, Het aandringende Dene marken bleef zich misdragen en grossierde in tijdstraffen. Het onrustige Oranje verzuimde de ruimte te benutten en liet zich door het Deense geweld te veel provoceren. Het Deense offen sief resulteerde in treffers van True. Nielsen en Aalborg. Twee minuten voortijd stelde Hartogs de vijfde overwinning voor Ne derland veilig. Eindhoven. WK B-landen, negende dag Polen - Japan 7-1 11-0 1-1 5-02. Kli- siak 1-0. 30 Taku Takahashi 1-1. 33. Tkacz 2-1, 41 Tomasik 3-1, 44 Gar- bocz4-l,45 Puzio5-l,55 Steblecki 6- 1. 59. Matczak 7-1. Scheidsrechter: Johansson (Zwe). Toeschouwers: 100. Strafminuten: Polen 16, Japan Nederland - Denemarken 6-4 (2-0 3-1 1-3). 4. Speel 1-0, 6. Herckenrath 2-0, 22. Nielsen 2-1, 23. Speel 3-1. 34. Ber- teling 4-1, 36 Geesink 5-1, 43. True 5- 2, 57. Nielsen 5-3, 57. Aalborg 5-4, 58 Hartogs 6-4. Scheidsrechter: Hansen (Noo). Toeschouwers: 1200. Strafmi nuten Nederland 28, Denemarken 38. Stand: Groot-Brittannië Polen Nederland Japan Denemarken Roemenië Bulgarije China .r Trainer Cees Bastiaanse doet stap terug bij toekomstige derde klusser )n onze verslaggever OLIJNSPLAAT - Het eerste fj jan Colijnsplaatse Boys wordt gjandaag (zaterdag) kampioen an de vierde klas KNVB. Een kerheid die staat als een huis. at is de overtuiging van de penners'. „Nee", corrigeert ainer Cees Bastiaanse, „we linnen zaterdag kampioen orden." Een nuchtere benade- ng van de belangrijke uitwed- rijd tegen Rillandia. Wat ook aststaat is dat de selectie van astiaanse, die aan het eind van it seizoen een stap 'terug' doet, -jog maar één punt uit drie ^uels nodig heeft om clubhisto- ete schrijven. Je wedstrijd tegen Rillandia oet nog gespeeld worden. Co- nzal vol aan de bak moeten", aarschuwt de 37-jarige Bas- lanse. Daarna verwijst hij naar et duel eerder dit seizoen tegen illandia. „Zij waren als ploeg et de mindere. Wij hebben en met 2-0 gewonnen omdat e de kansen beter benut heb- ;.n. Ik vind Rillandia één van isterksten in onze klas." olijnsplaatse Boys heeft in Ril- nd Bath dus genoeg aan een aar|elijkspel voor het behalen van )t kampioenschap. Drie duels )or het einde van de competitie heeft de Noordbevelandse ver eniging een riante voorsprong van maai' liefst zes punten op SSV'65 uit Goes en zeven op Ril landia. „Ik ben er dan ook van overtuigd dat we kampioen worden", weet Bastiaanse, „de vraag is alleen, wanneer? We denken er niet eens aan dat we de titel nu nog mislopen". Het bereiken van de derde klas zou voor de vereni ging een mijlpaal betekenen in haai' geschiedenis. Want nog nooit speelde de op 27 april 1937 opgerichte voetbalclub op zo'n hoog niveau. De promotie leeft in Colijns- plaat. Volgens de no-nonsense trainer niet zo verwonderlijk: „Colijn is een kleine gemeen schap. Dat zie je terug bij de club. Het is een hechte vereni ging waar geld géén rol speelt, in die zin dat er geen spelers be taald worden. Daardoor is deze dorpsclub zuiver. Wat ik daar mee bedoel? Je krijgt geen ver wijten naar elkaar toe vanwege geld." „De spelers van het eerste ziin ook allemaal jongens van het ei gen dorp. Het zijn vrienden die elkaar corrigeren. Zowel in als buiten het veld. Het is een heer lijke groep om mee te werken. Ze hebben geen kapsones en het zijn nuchtere jongens. Ze rela tiveren de prestaties. Na een overwinning staan ze na twee minuten alweer onder de douche. Dat heb ik wel anders meegemaakt. Bij Kapelle bij voorbeeld." se ook enkele jaren coach. Ver der trainde hij nog Wolfaartsdijk en de jeugd van Kloetinge voor dat hij. begin 1992 bij Colijns plaatse Boys het technische roer van Leen Verburg overnam. „Leen kon het niet meer com bineren met zijn drukke werk zaamheden. Toen heeft hij mij benaderd om het van hem over te nemen." Jan Boskamp jaar langer bij Anderlecht BRUSSEL (ANP) - Jan Boskamp heeft zijn contract als trainer bij Anderlecht met een jaar ver lengd. De Nederlander werd en kele maanden geleden aange steld als opvolger van de ontsla gen Kroaat Peruzovic. Ander lecht haalde hem weg bij Kort- rijk. De voormalige voetballer van onder meer Feyenoord en RWDM mag binnenkort de titel van Anderlecht begroeten. Dat is niet zo'n verrassing. Onder Pe ruzovic namen de Brusselaars al ruime voorsprong. Boskamp kreeg bij zijn aanstelling de op dracht de communicatie met de spelers te verbeteren en het voetbal aansprekender te ma ken. Bastiaanse stapte er in zonder zijn toekomstige club ook maar één keer aan het werk te hebben gezien. „Het belangrijkste vind ik dat ik met plezier ergens kan werken. Van Leen hoorde ik dat Colijn een goede, gezellige en ge motiveerde groep had. Dat was voldoende om ja te zeggen." Op het moment van overname, januari 1992, stonden de wit groenen op de vierde plaats van onderen in de vierde klas. „Dat was vorig seizoen ook de eind klassering", kijkt Bastiaanse te rug op zijn beginperiode bij Co lijn. Aan de vooravond van dit seizoen werd de selectie van veertien spelers op één plaats gewijzigd. Vanaf de start ging het goed. „Vorig jaar zag ik al dat er meer in deze groep zat. Dit seizoen was ons doel om tegen de top aan te spelen. Dan zitje er opeens tussenin en dan versla je ze", verklaart de trainer simpel het succes. Aan het eind van dit seizoen doet de trainer een stapje terug. „Gezondheidsredenen", licht hij toe, ,,Ik kan de lichamelijke be lasting niet meer aan. Daarom ga ik het een jaar rustig aan doen." Een periode waarin hij betrokken blijft bij Colijn. „In een vrije functie. Wat dat precies inhoud? Dat is nog niet duide lijk." BOCHUM (SID) - Bayern Müchen, lijstaanvoerder in de Bundesliga, heeft gister avond voor de tweede keer op rij verloren. Vijf dagen na de nederlaag in Hamburg tegen HSV, gingen de Zuid- duitsers in Bochum onder uit bij het laag geklasseerde Wattenscheid: 0-2. Werder Bremen, dat zaterdag (van daag) Kaiserslautern ont vangt, kan in punten gelijk komen. Ruim 30.000 toeschouwers waren getuige van de vorm crisis bij Bayern, dat tot de dubbele nederlaag nog geen enkele uitwedstrijd had ver loren. De doelpunten vielen in de tweede helft en waren van buitenlanders. De Gha- nees Ibrahim scoorde na 70 minuten met een schot van twintig meter, acht minuten later zorgde de Pool Lesniak voor de beslissing. Wattenscheid, getraind door Hannes Bongartz, speelde gedurfd, aanvallend en had al voor rust op voorsprong kunnen komen. Watten scheid behield zijn ongesla gen thuisrecord tegen Bayern, waarbij Matthaus tegenviel en Wouters goed speelde. Eintracht Frankfurt, derde, bracht de achterstand op Bayern terug tot drie pun ten, na de 0-0 bij Saarbrüe- ken. Bij Eintracht, waar trai ner Heese debuteerde, kreeg Weber na herhaalde overtre dingen de rode kaart. Wattenscheid - Bayern München 2-0, Saarbrücken - Eintracht Frankfurt 0-0, Borussia Mön- chengladbach - Dynamo Dres den 5-1. Stand aan kop: Bayern Mün chen 24-34, Werder Bremen 23- 32, Eintracht Frankfurt 24-31, Borussia Dortmund 23-29, Bayer Leverkusen 23-27. '(Belangrijke „wedstrijd voor yiissingsc Swaterpoloërs GISSINGEN Het herenwa- aerpoloteam van Stormvogel/ SB speelt vandaag (zaterdag) belangrijke wedstrijd tegen Pg ieronymus om 17.30 uur in het j jwrifondsenbad te Vlissingen. lp "i Winst kan de titel de Vlissin- ,ar ers bijna niet meer ontgaan ®r« ijl bij verlies het nog moei- ■)jk zal worden. ioc! |e Schelde/Bruinvis dames 2 Prien om 17.00 ur in Etten-Leur sgen Zuidwesthoek. De Storm- ^.ogel heren 2 spelén om 17.15 Ur in Rosmalen tegen Treffers na ,Be Ganze heren 2 spelen om i-Ti ('30 uur in Oosterhout tegen 'arande 4. De Schelde heren 1 ed Pelen om 18.15 uur in Roer- 'ond tegen RZ. De Ganze heren ,an spelen om 18.30 uur in Veghel lllt«en por go. De Schelde heren- in uSd spelen om 18.30 uur in I fdhoven tegen Aegïr. De rormvogei dames 1 spelen om W uur in Hoensbroek tegen fx De Schelde heren 2 spe- 1 ,n om 19.15 uur in Den-Bosch sp: f?n 4- De Schelde dames iOO® ,n zondag om uur in Dor- wcht tegen Nautilus. Nederland lieeft de stand tegen Denemarken op 2-0 gebracht. De spelers Geesink, Herckenrath en Janssen (vlnr) vieren de treffer. foto Hans Steinmeier/ANP Trainer Cees Bastiaanse: afscheid na het behalen van het kampioenschap. foto Willem Micras (Advertentie) ZATERDAG 3 APRIL 1993 37 GOES - Het juniorenteam van de basketbalvereniging Vol harding uit Goes is gisteravond kampioen geworden in de eerste klas van het district Zeeland. De junioren van Vol harding (in de leeftijd van 16 tot 19 jaar) versloegen in het Goese sportcentrum concurrent Dynamo'70 uit Middelburg met 94-36. Door dit kampioenschap promoveert het junio renteam van Volharding naar de hoofdklas. foto Willem Mieras TERNEUZEN - De samenwer king tussen de Wieier Trimbond (WTB) in Zeeuwsch-Vlaanderen en de KNWU, de wielrenunie, dreigt nog voor er ook niaar eén meter is gereden al spaak te lo pen. Het bestuur van de WTB verwijt KNWU-consuI Henk Re- mijnsen het schenden van af spraken. Deze week deelde Re- mijnsen aan WTB-voorzitter Eddy de Schrijver mee dat het dragen van een schaalhelm tij dens wedstrijden voor ama teurs-C en dagkaarthouders (lees: trimmers) verplicht is. Morgen, zondag, zal de eerste gecombineerde wedstrijd in Graauvv worden gehouden. In de afgelopen maanden heeft een commissie van het Zeeuwse districtsbestuur van de KNWU besprekingen gevoerd met de Zeeuwse trimorganisaties over samenwerking- Daaruit kwam voort het organiseren van wed strijden voor amateurs-C in combinatie met dagkaarthou ders (geen KNWU-licentiehou- ders die op een dagkaart aan een wedstrijd deel kunnen nemen). De Schrijver: „Er zijn toen dui delijke afspraken gemaakt. Het dragen van een schaalhelm is nooit aan de orde geweest. Ieder een zou in zijn waarde gelaten worden waarbij de renners niet op extra kosten gejaagd zouden worden. Volgens ons reglement is het dragen van een helm ver plicht, welke dat is maakt niet uit." Vooral De Schrijver neemt de kwestie hoog op. „Als er inder daad een renner van onze orga nisatie geweigerd wordt omdat hij geen schaalhelm draagt, zul len wij maatregelen nemen. Dan houden wij onze eigen wedstrijd in Graauw", aldus De Schrijver. Verzekering Henk Remijnsen heeft deze be slissing genomen op grond van het KNWU-reglement, waarin staat vermeld dat het dragen van een schaalhelm tijdens wed strijden verplicht is. „Dit is een verzekeringstechnische aange-. legenheid. Op bepaalde punten wil ik best van het reglement af wijken zoals over de lengte van de wedstrijd en over de premies, maar als het de veiligheid aan gaat, dan doe ik dat pertinent niet. Ik kan dat niet maken ten opzichte van renners en organi satie", aldus. Remijnsen, die er onmiddellijk aan toevoegt „het jammer te vinden als de samen werking door een dergelijke zaak nu al kapot zou gaan. Er is de afgelopen maanden veel ener gie in gestopt om de samenwer king tot stand te brengen en met succes. We hebben elf wedstrij den op de kalender kunnen plaatsen." Remijnsen zal de dagkaarthou- ders morgen in Graauw vooraf via een stencil op de hoogte stel len. „Dan kunnen ze zelf voor dat ze inschrijven beslissen of ze wel of niet mee doen. We wachten de dag van morgen even af en over een paar weken als de gemoede ren wat bedaard zijn, kunnen we weer bij elkaar komen om er nog eens over te praten." ZEIST (ANP) - Milko Djurovski is door de tuchtcommissie van de KNVB voor zes duels ge schorst. De Macedoniër, tijdens de winterstop door Cambuur Leeuwai'den overgenomen van FC Groningen, bespuwde zater dag na afloop van de met 2-3 verloren uitwedstrijd tegen FC Den Bosch scheidsrechter Hugo Luyten. Djurovski is tegen de straf in be roep gegaan, zodat hij zaterdag kan spelen in de thuiswedstrijd tegen MVV. Voor de Friezen is Voetbal Eerste divisie: Zwolle - Eindhoven 3- 1(0-1) 18. Van Helmond 0-1,48. Duim 1-1, 58. Frederiks 2-1, 59. Reynders 3- 1. Scheidsrechter: Kloeg. Toeschou wers: 2100. Gele kaart: Duim (Zwol le). Frankrijk: Caen - Lens 0-1, Lille - Le Havre 2-1, Metz - Lyon 2-0, Montpel- lier - Nantes 1-0. Paris St. Germain - Toulon 2-0, Sochaux - Bordeaux 0-1. St. Etienne - Marseille 0-2, Stras bourg - Monaco 3-0, Toulouse - Au- xerre 2-1, Valenciennes - Nimes 1-1. Stand: Marseille 30-42. Monaco 30-40, Bordeaux 30-39, Paris SG 30-38. Nan tes 30-35, Strasbourg 30-34. St Etien ne 30-33, Auxerre 30-31. Lyon 30-30. Metz 30-30, Montpellier 30-30, So chaux 30-29, Caen 30-28, Lens 30-28, Toulouse 30-27, Valenciennes 30-25, Lille 30-24, Le Havre 30-21, Nimes 30- 18. Toulon 30-18. Wielrennen La-Roche-sur-Yon. Driedaagse van de Vendée. Derde etappe. L'Herber- gement - Beauvoir-sur-mer: 1 Valvik (Nool 95 km in 2.57.00, 2. Van de Vij ver (Bel), 3. Koljaseva (Rusi, 4. Knol (Ned), 5. Longo (Fra). Algemeen klassement: 1. Kibardina (Rus) 8.05.54. 2. Longo 0.49, 3. Valvik 0.59,4. Fatkoellina (Rusi 1.10,5. Mar- sal (Fra) 1.12. Hel van het Mergelland (prof's en amateurs), eerste etappe Eijsden - Soumagne (Bel) 1. Sleekx (Bel) 141 km in 3.31.37, 2 Van Steen (Dongeni, 3. Theys (Bell. 4. Moerman (Bell, 5 Ruylot (Bel), 6. Kristensen (Den), 7, Goffin (Bell, 8. Van de Ameele (Ter- dat mede belangrijk omdat ook aanvaller De Gier is geschorst. Luyten werd in de spelerstunnel van stadion De Vliert twee keer vol in het gezicht geraakt, vol gens de lezing van de scheids rechter. Clubgenoot Ben Spork moet drie wedstrijden toekijken. De verdediger beledigde de scheidsrechter en kreeg kort voor tijd de rode kaart. Spork had nog een wedstrijd voorwaar delijk op zijn strafblad staan. Die werd omgezet in een onvoor waardelijke schorsing met twee duels extra. neuzen), 9. Vaessen (Meers), 10. Kna- ven (Zevenaar), allen zeilde tijd. Tennis Estoril. Mannen, 900.000 gulden, kwartfinales: Novacek (Tsj/4) - Lars- son (Zwe) 7-6 4-6 7-6, Emilio Sanchez (Spa/7) - Fftrlan (Ita) 6-1 6-1, Gustafs- son (Zwe) - Svensson (Zwe) 2-6 6-2 7-5, Medvedev (Oek/5) - Bruguera (Spa/3) 3-6 6-1 6-2, Hilton Head. Vrouwen, 1,6 miljoen gulden. Achtste finales: Graf(Dui/l)- Frankl (Dui) 6-1 6-3. Sabatini (Arg/3) - Gorrochategui (Arg) 6-1 6-4, Kalerina Maleeva (Bul/6) - Hy (Can/12) 5-7 4-0 opgave. Hack (Dui) - Gigi Fernandez (VSt/13) 6-1 6-4, Rubin (VSLi - Gaval- don (Mex) 6-1 2-6 6-1. Kwartfinale: Graf - Rubin (VSti 6-1 6-2, Capriati (VSt) - Coetzer (ZAf) 6-4 6-0. Johannesburg. Mannen, 555.000 gul den. kwartfinales: Volkov (Rus/2) - Johnsson (Zwe) 6-1 6-2, Krickstein (VSt/5) - Reichel (VSt) 6-4 6-0, Staf ford (ZAf) - Weiss (VSt) 7-5 7-6 Osaka. Mannen. 900.000 gulden. Der de ronde: Chang (VSt/2) - Rusedski (Can) 6-2 4-6.7-6. Simian (Fra) - Mat- suoka (Japi 6-1 6-2, Mansdorf (Isr/5i - Grabb (VSt) 3-0 opgave. Dubbelspel, halve finale: Keil/Van Rensburg (VSt /ZAf) - Flach/Leach VSt/2) 6-2 7-6 Schaken Ter Apel. Kloosterschaaktoernooi. Inhaalduel eerste ronde: Nijboer (Ned) - Van Wely (Ned) 1-0. Stand na vier ronden: 1. Hansen (Den). Khalif- man (Rus) en Vaganjan (Arm) 2 1/2,4. Nijboer, Van der Wiel en Van Wely 1 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 37