Zorgen over misdaadbestrijding PZC Bibliotheek bezorgt boeken aan huis Belg met 3 promille met auto sloot in Zeventien ontslagen bij Avondscholengemeenschap Belangstelling burgemeesterspost Valkenisse groot Cheque Delta College voor Artsen zonder grenzen Beoordeling van agrarische bouwaanvragen aan gemeenten Statenleden willen T opheldering over geld Zilveren Schor' provincie 10 Vorming kernteams brengt slagvaardigheid Zeeuwse politie in gevaar UB EEffHfl HlBll lezers schrijven WOENSDAG 31 MAART 1993 van onze verslaggever MIDDELBURG - De politie in Zeeland heeft met enige wrevel kennis genomen van de oprich ting van zes rechercheteams voor de aanpak van de georga niseerde mid op bovenregio naal niveau. De vorming van de kernteams wordt niet afgewe zen, maar men heeft moeite met de overrompelende wijze waar mee de gezamenlijke hoofden van het Openbaar Ministerie bij de gerechtshoven en de Hoge Raad het nieuwe fenomeen heb ben gepresenteerd als een van bovenaf opgelegde zaak. Twee van de zes bovenregionale teams gaan opereren in het res sort 's Gravenhage, dat Zuid- Holland en Zeeland omvat. De teams zullen waarschijnlijk ge stationeerd worden in Den Haag en Rotterdam. Hoe en door wie de teams worden inge vuld. staat nog niet vast. Ook is nog niet bekend of de kern teams permanent of op ad hoc- basis gaan opereren. Koos den Rooijen, hoofd van de nieuwe eenheid ter bestrijding van de zware criminaliteit in Zeeland ziet de invulling van de teams met enige bezorgdheid te gemoet. Het uitlenen van re chercheurs aan deze teams - voor Zeeland zou het om ten minste zeven politiemensen gaan - zal zeker consequenties hebben voor de bestrijding van de hoog georganiseerde mis daad in eigen gewest. Mogelijk komt hiermee de opzet in gevaar om als Zeeuwse eenheid ter be strijding van de zware criminali teit drie onderzoeken tegelijk te kunnen doen. „Zeeland is een krimpregio. We raken mensen kwijt. Ik kan me voorstellen dat het Regionaal College (de Zeeuwse burgemeesters) niet staat te springen om in zo'n kernteam-organisatie te parti ciperen." Volgens Den Rooijen moet ook duidelijk worden hoe veel profijt Zeeland wel kan heb ben van een kernteam dat in het Rijnmondgebied is gesitueerd. De procureurs-generaal hebben aan hun besluit tot oprichting van de zes rechercheteams de dwingende noodzaak gekop peld, dat de teams uiterlijk per 1 september van dit jaar operatio neel moeten zijn. van onze verslaggeefster VLISSINGEN - Inwoners van de gemeente Vlissingen die geen tijd hebben om zelf boeken uit de bibliotheek te halen, kun nen vanaf 1 april tegen betaling gebruik maken van de biblio theek-expres. Dit is een nieuwe bezorgdienst van de openbare bibliotheek. De bibliotheek-ex pres is een landelijk experi ment dat ook door de openbare bibliotheken in Baarn, Leeu warden en - in het najaar - Zaanstad wordt uitgevoerd. De bibliotheek-expres is niet te vergelijken met de bibliobus die kleine dorpen en gemeenten zonder bibliotheek aandoet. Mensen die van de nieuwe be zorgdienst gebruik maken, moe ten voor 17.00 uur bij de biblio theek in Vlissingen telefonisch hun bestelling doen. Dat boek wordt dan nog dezelfde dag, tus sen 17.00 en 19.00 uur, per fiets thuis bezorgd door een mede werker van de bibliotheek. Peter Stok, medewerker van de bibliotheek in Vlissingen, legt uit dat de bibüotheek-expres een experiment is. Na januari 1994 zal samen met de bibliothe ken uit Baarn, Leeuwarden en Zaanstad worden bekeken of de bezorgdienst is aangeslagen. Als het resultaat positief uitpakt, wordt de bezorgdienst wellicht uitgebreid met een brommer of misschien zelfs een auto. Voorwaarden Een voorwaarde om gebruik te kunnen maken van de bezorg dienst is dat de gebruiker lid is van de bibliotheek in Vlissingen of Souburg, öf in de gemeente Vlissingen woont. Zo kan ie mand die lid is van de biblio theek in Middelburg maar in Vlissingen woont, ook profiteren van de bibliotheek-expres. Boe ken die via de bezorgdienst wor den besteld, kunnen ook weer worden opgehaald. Daar worden dan weer afhaalkosten voor be rekend. De gezamenlijke initiatiefne mers van de bibliotheek-expres denken dat de bezorgdienst zal aanslaan. Stok verwacht dat bij voorbeeld mensen die door ziek te aan huis zijn gebonden of werkende mensen die geen tijd hebben om naar de bibliotheek te gaan, gebruik zullen maken van de bezorgdienst. „Ze moe ten dan wel precies weten wat ze willen lenen, even rondneuzen zoals veel bezoekers in de biblio theek doen, is er niet bij." van een medewerkster MIDDELBURG - De 29-jarige L. G. de R. uit het Belgische Ekeren werd op 30 januari aangehouden nadat hij op weg naar zijn huis in Yerseke 's middags in de gemeente Reimerswaal met zijn auto in een sloot was gereden. Hij was zo dronken dat hij zich moest vasthouden om op de been te blijven. Bij de ademanalyse blies hij 1325 micro gram, gelijk aan 3.00 promille. Bij de politie verklaarde hij dat hij tot diep in de nacht feest had gevierd, 's Ochtends dronk hij om half negen zijn eerste pilsje al weer en toen hij rond het middaguur met zijn auto op weg ging naai- zijn tweede wo ning. had hij al zo'n tien consumpties achter zijn kiezen. Hij was van mening dat het on geluk was veroorzaakt door een manke ment aan het stuur. Op de zitting van de politierechter in Mid delburg verweet officier van justite mr L. W. Boogert R. dinsdag crimineel gedrag. „Mijn mond valt open van verbazing' dat u met zo veel alcohol op nog achter het stuur kan zit ten", aldus de officier, die twee weken ge- van onze verslaggeefster VLISSINGEN - De Zeeuwse Dag- en Avondscholengemeen schap (DAS) moet met ingang van 1 augustus twee vaste leer krachten, twee directieleden en nagenoeg alle dertien leer krachten met een tijdelijk con tract op straat zetten. Het ont slag is het gevolg van een wijzi ging in de grondslag waarop het ministerie de toegestane forma tie berekent en de effectuering van een bezuiniging van 10 mil joen gulden op het algemeen voortgezet onderwijs voor vol wassenen (VAVO). Volgens di recteur Leen Wille heeft de maatregel niets te maken met de fusie met het Zeelandcollege. „Zonder fusie was dit ook ge beurd." Tot voor kort werd ervan uitge gaan dat het ministerie van on derwijs de formatie voor het*VA- VO zou berekenen op grond van het aantal lesuren in 1992. Wille vermoedt dat enkele scholen in Nederland druk hebben uitgeoe fend om dat te veranderen in 1991. „Voor ons is dat ongunstig omdat we vorig jaar gegroeid zijn. We zijn begonnen met een aantal korte opleidingen en die vernieuwingszin wordt nu min of meer afgestraft. Elders zijn er scholen die juist weer garen spinnen bij deze maatregel. Voor de minister blijft het bedrag ge lijk." Extra korting Wille legt uit dat een rekensleu- tel op grond van het aantal leer lingen in 1991 en 1992 nog eens een extra ongunstig effect heeft op het bedrag dat de DAS uitein delijk in de portemonnee krijgt. „En dan is er nog die korting van van onze verslaggever KOUDEKERKE - De belang stelling: voor de vacante burge meesterspost in de gemeente Valkenisse is ondanks de onge wisse toekomst van de gemeen te groot. Tot dinsdag waren 51 reacties binnengekomen bij het kabinet van de commissaris van de koningin. Het aantal mannen dat belangstelling heeft getoond is drie keer zo hoog als het aantal vrouwen: 38 mannen en 13 vrouwen. Van het aantal sollicitanten is slechts één (mannelijke) kandidaat al als burgemeester in functie. De leeftijd van de gegadigden loopt sterk uiteen. De jongste is dertig jaar en de oudste zestig' jaar. De verdeling over de poli tieke partijen is breed. Het grootste aantal, twintig, is CDA'er, op de voet gevolgd met zeventien liefhebbers van VVD- signatuur. De PvdA is met acht kandidaten vertegenwoordigd en D66 met drie sollicitanten. Verder heeft zich een SGP'er ge meld. Van twee sollicitanten is de politieke kleur niet bekend. Behalve een zittende burge meester hebben 34 kandidaten voor de functie werkzaamheden in politiek-bestuurlijk opzicht, hetzij als gemeenteraadslid, het zij als wethouder of statenlid. Voor een deel van hen is de func tie een neventaak, voor anderen is het hun volledige betrekking. Tien sollicitanten zijn in over heidsdienst, zeven liefhebbers zijn op dit moment werkzaam in het onderwijs, zes hebben een functie in het bedrijfsleven. Protestant De gemeenteraad van Valkenis se heeft zijn voorkeur uitgespro ken voor een burgemeester die van huis uit protestants-christe lijk is. Meer dan de helft van de sollicitanten voldoet aan die eis; zestien Nederlands-hervormden hebben zich gemeld en twaalf gereformeerden. Eén gegadigde is dooplid van de Nederlandse hervormde kerk. Verder is een liefhebber lid van de gereformeerde gemeente, zijn elf Rooms-katholieken in de markt voor de functie en één ie mand met een Rooms-katho- lieke achtergrond, heeft één per soon opgegeven dat hij of zij geen godsdienstige stroming aanhangt en is van de acht overi gen niet bekend wat hun reli gieuze achtergrond is. Aan het eind van april is vermoe- delijk een groep van maximaal acht sollicitanten bekend die doorgestuurd wordt naar de ver trouwenscommissie van de ge meente Valkenisse. Tot die tijd blijft de mogelijkheid bestaan dat zich nieuwe sollicitanten aanmelden, hoewel formeel de termijn afgelopen vrijdag sloot. 10 miljoen. Daar werd twee jaar geleden al toe besloten maar de korting werd nooit geëffec tueerd. Nu horen we dat we er per 1 augustus aan moeten gelo ven. Dat alles bij elkaar leidt bij ons tot ontslagen en een krapper aanbod voor de studenten. Voor een aantal cursussen geldt de boodschap: wie het eerst komt, die het eerst maalt. Zodra zo'n opleiding volzit moeten we nee gaan verkopen." De twee vaste leerkrachten en de dertien tijdelijke hebben dindsdag te horen gekregen dat er voor hen volgend schooljaar geen werk meer is. „Voor één of twee tijdelijke leerkrachten zit er misschien nog wat muziek in de vakature-uren die er nog voor Frans staan. Dat is bij ons nooit gebruikelijk geweest. Een tijde lijk contract leidde bijna altijd tot een vast contract of een nieuw tijdelijk contract." Directie Volgens Wille heeft de directie er unaniem voor gekozen om bij het onderwij sbegeleidend perso neel: conciergen, administratie en directie, die eerste twee groe pen te ontzien. „De directie was in de groep niet-onderwijzend personeel erg sterk vertegen woordigd. Wie van de directie ontslag aangezegd heeft gekre gen wil Wille niet zeggen omdat er nog een kleine mogelijkheid inzit dat twee andere directiele den voor hun beurt zullen af vloeien. Op grond van de afvloei- ingslijst moeten de directeuren D. van Leeuwen uit Zierikzee en C. Verpalen uit Goes opstappen. Wille toont zich uiterst teleurge steld over de effecten die de mi nisteriële rekenmeesters in de DAS hebben gesorteerd. „Wij maken ons nu al jaren met z'n al len druk om van de DAS een goed instituut te maken dat een antwoord geeft op de vraag van studenten en arbeidsmarkt. We hebbep er van alles aan gedaan om aan te sluiten bij de behoef ten. Dat wordt ons nu voor een deel onmogelijk gemaakt. We moeten studenten laten lopen omdat we geen plaats voor ze hebben. Dat doet pijn om van die ontslagen maar niet te spre ken." Mevrouw N. Mustart van Artsen zonder grenzen (m) neemt de cheque in ontvangst van Miranda bij de Vaate(l)en Jan-WillemEvers vanhetDeltaCollege. foto Ruben Oreel van onze verslaggeefster MIDDELBURG - Leerlingen van de Middelbare Hotel school van het Delta College uit Middelburg hebben dins dagmiddag een cheque van 3000 gulden overhandigd aan de hulporganisatie Artsen zonder grenzen. Zij deden dit ter afsluiting van de Euregio- week. Die was georganiseerd door het Delta College om aandacht te schenken aan de Euregio Scheldemond, een samenwerkingsverband tus sen de Belgische grenspro vincies Oost- en West-Vlaan- deren en Zeeland. De hotel school legde tijdens de Eure- gioweek het accent op het ho- reca-onderwijs. Samen met leerlingen van twee hotelscholen uit Brugge en met gerenommeerde gast- koks en gast-gerants uit Zee land, presenteerden Middel burgse leerlingen op vier avonden een streekmenu in het restaurant van hun school. Elke avond werden twee vertegenwoordigers van Vlaamse en Zeeuwse bestu ren en instellingen uitgeno digd. om ten overstaan van de gasten metelkaar van ge dachten te wisselen over de Euregio-gedachte. Adjunct-directeur van de ho telschool W. Maaskant legt uit dat bewust is gekozen om de opbrengsten van de gepre senteerde menu's aan Artsen zonder grenzen te schenken omdat de Euregio ook een grensoverschrijdend karak ter heeft. M. Mostart, die de cheque na mens Artsen zonder grenzen in ontvangst nam, beloofde dat de gift gebruikt zal wor den voor het werk van Artsen zonder grenzen in Sudan. Hier wordt geprobeerd de ziekte Kala Azar te bestrijden, die wordt overgebracht door de zandvlieg. Wandeltocht - De wandel sportvereniging De Vrolijke Tip pelaars in Vlissingen houdt za terdag 3 april een voorjaar- stocht. De start is vanaf club huis Zeeland Sport aan het Bas- kenburgplein. Om 9 uur wordt gestart voor de 40 km; tussen 9 en 10 uur voor de 25 km en tus sen 10 en 13 uur voor de afstan den 5,10 en 15 km. van onze verslaggever MIDDELBURG - Gemeenten hoeven agrarische bouwaan vragen niet langer ter advise ring voor te leggen aan de direc teur Landbouw, Natuurbeheer en Visserij (LNV). Als iemand een agrarische bouwaanvraag indient, hoeven de gemeenten vanaf 1 april alleen maar de Lei draad van LNV er bij te pakken. De directeur LNV trekt zich te rug' als adviseur in verband met een herbezinning op de kernta ken van het ministerie. Boven dien past de advisering, zo wordt gesteld, ook niet meer in de ge wijzigde verhoudingen tussen overheden. Overigens kan het wegvallen van de advisering nog problem- nen opleveren voor gemeenten, omdat de Kroon in bepaalde procedures eist dat de gemeen ten advies van deskundigen in winnen. Het is nog onduidelijk hoe de Kroon op de gewijzigde situatie zal inspelen. Voor Zeeland is het wegvallen van de adviesfunctie van LNV van belang, omdat in deze pro vincie de actualisering' van de bestemmingsplannen buitenge bied voor de deur staat. De pro vincie en de gemeenten zullen met elkaar moeten overleggen om de beoordeling van agrari sche bouwaanvragen en de ac tualisering op elkaar af te stem men. vangenisstraf en een jaar rijontzegging eis te. Politierechter mr B. J. R. P. Verhoeven vonniste twee weken gevangenis waarvan de helft voorwaardelijk indien R. deelneemt aan de alcohol-verkeerscursus (ave). De ont zegging legde hij conform de eis op. De 42-jarige Middelburger C. A. R. werd op 27 januari gepakt in zijn woonplaats met 730 microgram (1.73 promille). Hij kreeg 1500 gulden boete en zes maanden ontzegging waarvan de helft voorwaardelijk opgelegd op voorwaarde dat hij binnen een halfjaar de ave tot een goed eind brengt. van onze verslaggeefster MIDDELBURG - De Delta An ders-fractie in de provinciale staten wil opheldering in de stand van zaken rond het Zilve ren Schor in Arnemuiden. C. van Waterschoot en F. Woud stra vroegen dinsdag schrifte lijk aan het college van Gedepu teerde Staten of het blijft ver trouwen in het welslagen van de plannen van de eigenaar van het Zilveren Schor, het Natio naal Centrum Sportvorming (NCS). Aanleiding tot de vragen is het afblazen van de interna tionale surfweek voor gehandi capten en het mislukken van een loterij-actie van het NCS. Woudstra en Van Waterschoot willen weten hoeveel geld het NCS inmiddels via fondswer ving' bijeen heeft gebracht en of het college van GS de subsidie bijstelt nu het NCS de nieuw- bouwplannen voorlopig heeft uitgesteld. Het plan dat het Na tionaal Centrum Sportvorming twee jaar geleden ontvouwde (een sportcentrum voor gehan dicapten en chronisch zieken met hotel- en congresruimte en sportvoorzieningen voor Zee land) kost in totaal twintig mil joen gulden. De provincie Zeeland draagt ne gen ton bij in de ontwikkelings kosten en subsidieert het cen trum voor vier ton per jaar gedu rende zes jaar. Voorwaarde voor de provinciale subsidie is dat het NCS voldoende fondsen ver werft voor het sportcentrum. Het ministerie van WVC ver leent het NCS dezelfde jaarlijkse subsidie. Een garantstelling van een miljoen gulden, zoals Gede puteerde Staten voorstelden, werd door provinciale staten ge weigerd. Tien miljoen van de resterende benodigde gelden wil het NCS binnenhalen via een landelijke publieksactie op televisie. De initiatiefnemer van het cen trum, de revalidatiearts dr A. Klapwijk, was ook betrokken bij een dergelijkê actie voor gehan dicapten in de jaren zestig: Open het Dorp. Surfweek Door de hoogte van de tarieven die het Zilveren Schor hanteert is de Zeeuwse Sportraad volgens de statenleden genoodzaakt ac tiviteiten elders te houden. De statenleden uiten ernstige twij fel over de mate waarin de direc tie van het Schor en de sport raad samenwerken. Het NCS zou zonder medeweten van de Sportraad de surfweek afgebla zen hebben. T. Kienhuis van de Zeeuwse Sportraad beaamt dat. De Sportraad, die sinds zijn verzelf standiging in januari dit jaar een deel van het Zilveren Schor als onderkomen gebruikt, zou graag zien dat het Schor vaker een beroep deed op de kennis ei faciliteiten die de raad biedjvar zegt Kienhuis. Voor Kienhuis is het nog niet zj^ ker of de internationale suqIo„ week inderdaad moet worden. „Het wordt w|£j- erg moeilijk. Niet alleen omdip^ onze potentiële bezoekers va' de surfweek door het NCS in bruari al aangeschreven bleke te zijn dat de surfweek niet doof ging, maar ook omdat de vraagtermijnen van de verschi! lende steunfondsen waar wij eer^ beroep op deden al voorbij kurj°ri nen zijn." De De statenleden van Delta Afi. ders noemen in hun brief de bj- e( zettingsgraad van het sportcetu trum 'zeer gering'. Directeur M Boerman van het NCS zei eerdl^ deze week dat het zomerseizoer jaj op het Schor 'redelijk volgfr boekt was'. Het voormalig vormingsceater trum het Zilveren Schor aan djmc Arnemuidse oever van het VeeiHe se Meer is in 1991 opgeheven efian overgedragen aan het NCS, 2j.we jaar na de ingebruikname vajge\ het centrum. Het Zilveren Schqdai was deel van het nationale gtlite schenk van het Nederland$rei< volk ter gelegenheid van de ziina; veren bruiloft van koningin Jiivo liana en Prins Bernard. pel tre [Of Voorstelling van S Hans Dorrestijn gaat niet door g van onze verslaggever TERNEUZEN - Opnieuw is eei voorstelling in het Zuidlanó'*--' theater in Terneuzen geschrapi' Het optreden van cabaretiei^ Hans Dorrestijn, dat vanavonj (woensdag) zou plaatsvinden gaat niet door omdat de artiesllcl problemen heeft met z'n stem.™ banden. Voor de voorstelling waren drie 1 honderd kaartjes verkocht. Dor restijn komt dit seizoen nie)V1 meer naai- Terneuzen; hij is volm.' geboekt. Wel wordt gepoogdm| hem met zijn programma 'Na re gen komt Dorrestijn' in te pas sen in het programma voor vol gend seizoen. Dorrestijn toert ,er namelijk twee seizoen rond mei 'Na regen...' De medewerken van het Zuidlandtheater poog den dinsdag, nadat bekend wafee geworden dat Dorrestijn moes)a" afzeggen, zoveel mogelijk men a sen, die een kaartje hadden be steld af te bellen. Die menseigj? krijgen hun geld terug. Het Zuidlandtheater wordt dilW seizoen geplaagd door een vloed W van afgelastingen en verschut-* vingen in de programmering. I? totaal moest al een dertiental» voorstellingen worden ge j[ schrapt of worden verschoven. Cl Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reac ties op in de PZC verschenen berichten, artike len of commentaren. Niet voor open brieven, gedichten en dergelijke. Anonieme inzendingen of stukken zonder duidelijke opgave van adres en woonplaats worden niet in behandeling geno men. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over geweigerde brieven kan niet worden gecorrespondeerd. 111111111111111111111111111 f Jj;I. Jï-i. Jl.1: MM, M J i* -J- l:& feil li Wind-energie Windmolenparken, liever niet, zeggen veel gemeentebestuur ders, ze vervuilen onze horizon. Dat soort kortzichtige babbe laars ziet sowieso geen horizon; ze hebben het veel te druk met hun eigen stoep. Liever een tweede atoom-energie-centrale, heren? Of stroom uit Tsjernobyl- centrales? Het Nederlandse stroomnet is onlangs aangeslo ten aan het Oosteuropese. We worden ongevraagd medeplich tig' aan de rampen van morgen. Het zal mij benieuwen of het pro vinciebestuur meer milieubesef heeft dan zijn dorpse partij geno ten. Geert Earners Koudenhoek 4 Vlissingen Verkeerslichten Het college van b en w van Goes nam een voorstel terug om 188.000 gulden uit te trekken voor plaatsing van verkeerslich ten op het kruispunt P. Hein- straat/Westsingel. Waarom moe ten daar nieuwe verkeerslichten worden geplaatst? Ze staan er namelijk nog, alleen omge draaid, de kabels liggen nog in het wegdek. De installatie is als zodanig in oktober 1986 in ge bruik genomen en heeft slechts korte tijd gewerkt. Wat ons (chauffeurs ZWN) betreft wel uit stekend. In die tijd waren er werklieden bezig met het maken van een kelder of bunker voor de PTT in het Koepoortgebied. Daarbij is een kabel van de ver keerslichtinstallatie kapot ge trokken. Als ik nu morgen met mijn auto een lichtmast of ver keersbord omverrijd, krijg ik wel de rekening van de gemeente ge presenteerd (en terecht). Waar om is toentertijd (1986) de aan nemer niet benaderd? In 1990 heeft er weer een gesprek plaats gevonden tussen ZWN en het ge he k£ college van b en w. Het college a streeft ernaar deze verkeerslich- ten zo spoedig mogelijk in 1990 te herplaatsend). Maart 1993 a moeten wij constateren dat de r ingebruikname niets dichterbij e is dan driejaar geleden. De halte v Van der Spiegelstraat is, op hei NS-station na, de drukste halte 1 v.an Goes. Op deze beide haltes stoppen per werkdag 252 bus-: sen. Daarin zitten ongeveer 1 300.000 passagiers (op jaarbasis) in. Dat de PvdA-woordvoerder De Kaart het woord 'chantage' 8 in de mond durft te nemen is dus e ronduit belachelijk. Dit wilde ik 2 even kwijt. n J. Flipse v Buijs Ballotstraat 25 d Goes11 Waterschappen Het daagt bij de Zeeuwse Water- schappen. Weliswaar niet bij alle zeven, want zij klampen zich nog vast aan historie, aldus de PZC^ van 25 maart. ■*j| In hun schrijven dat zij jaarlijks rondsturen met de verantwoor ding van inkomsten en uitga ven, staat bovenaan „de vervui ler betaalt" en dat is voor ieder 82 gulden. Zij kunnen schijnbaar niet ver der dan tot drie tellen want een twee-persoonshuishouden moet 3 keer 82 gulden neertellen, zo ook een 4 persoonshuishouden, want 1 plus 1 is 3 en 3 plus 1 is ook 3. Het is wel interessant om zo auto- onkosten te declareren, daar 100 km terug samen 300 km worden, want 1 plus 1 is 3! Volgens het KRO-programma „Ook dat nog" zijn wij twee-persoonshuis houdens al voor miljoenen gul dens bestolen. Vandaar dat ik nu de kreet „de vuiler betaalt" letterlijk ga toepassen'en ƒ82.- per vervuiler ga betalen A. Elshout Bolwerk 30 Sas van Gerit 4 Politiemannen laden in 1989 een in Westerschouwen in beslag genomen partij hasjisj over in een overvalwagen. foto Pieter Honhoff

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 10