ïHet Is nu echt over voor De Kok Timman is bereid te spelen tegen Karpov Russische bond begrijpt besluit van de FIDE Promotie voor het grijpen voor zaalvoetballers Volleybalstanden: Bridgetitel na de loting voor Baggen-Mast Ik heb soms wel eens gedacht: ben ik nou echt zo'n beest? Huib Loeffen voor zes wedstrijden geschorst Zeeuwse ambtenaren actief op NK-cross yan onze verslaggever Loet van Schellebeek Iers leli 16 i.g.st )yan OE >pje. Dgd, TILBURG - Ze verloor in Mün chen van een meisje, van wie ze :eeinog nooit verloren had. En ze vond het niet eens erg. Zij, Irene 130-je Kok, die altijd zo in paniek aakte van een nederlaag, haal- ta cjje haar schouders op en wist jneteen dat ze zich niet had ver- ist. „Het is echt over, ik heb het wel gehad." Om daar achter te tomen, was ze bewust naar Jünchen gegaan. „Ik wilde het teker weten, anders blijf je twij felen." Die zekerheid had ze nu :n dat gaf haar een rustig ge voel. ,Ik vind het nog steeds leuk om b'Vte doen, maar de gedrevenheid, j|Sf j de wil om te winnen is weg. Ik tvord nog wel derde, in München Dok, maar derde plaatsen zeg gen me niks. Daar doe ik het niet voor. Eerste worden of derde, dat is een wereld van verschil. En eerste worden zit er niet meer n. Niet op deze manier tenmin- üefste. Waarom zou ik mezelf dan ;eweld aan doen om nog een of twee jaar door te gaan? Er zijn )01iog zo veel andere leuke din- utob ;en." Zoutpiaar baan bijvoorbeeld. Ze geeft fulltime les op het sportinstituut 'an Peter Ooms, haar trainer, in ■jfilburg, deelt lessen in, regelt van alles. „Een beetje manage- nent-functie dus, heel erg leuk." !n één avond in de week volgt ze ;en pr-cursus. „Voor later." De aiergie, die ze op de mat niet meer kwijt kan, stopt ze voor- tan in haar maatschappeljke jarrière. ,Ik heb nog steeds mijn doelen, maar vraag niet wat die zijn, P vant dat weet ik niet precies. Ik eg me ook niet vast op een tijd- i zo van: over een iaar wil ik e] n lit of dat hebben bereikt. Dan aak je weer zo gefixeerd op een dies lepaald iets en dat oogkleppen- APjgedoe, daar heb ik niet meer zo'n in in. Het moet een beetje leuk ajn, ik ben hier per slot van reke- ling ook maar één keer." iociaal leven leer aandacht ook voor het so- iale leven. Ja, er is koffie na de lojo, en nog wel iets anders ook. Als topsporter ben je tot een be- aalde leeftijd natuurlijk erg gotripperig bezig. Alles draait velgf"1 j°u- alles moet wijken voor at ene, heilige doel. Nu wordt et tijd om ook eens iets terug te even. Aan je familie bijvoor- eeld, die zich altijd heeft moe- en aanpassen. En aan je relatie, die steeds belangrijker wordt." En aan Peter Ooms vanzelfspre kend, niet langer haai- bevlogen coach, maar nog wel haar werk gever. „En vriend," vult zij at tent aan. „Dat zal hij, hoop ik, al tijd blijven." Negentien jaar zijn zij onafscheidelijk geweest. „Maai- tegelijk onafhankelijk. Mijn belang was zijn belang. Veel mensen hebben dat nooit goed begrepen, die zochten er van alles achter. Maar wij heb ben ons eigen leven geleid. Peter heeft zijn gezin, mijn privé is 180 graden anders dan het zijne. Desondanks, of misschien juist wel daarom, is het al die tijd goed blijven gaan tussen ons. Terwijl ik toch aardig belastend was voor de school, vaak weg moest en zo. Daarom vind ik het leuk om nu eens voor hem klaar te staan, om meer te doen - als het zo uitkomt - dan waarvoor ik word betaald." Tijgerin Geen judolessen, nee. Irene de Kok weet van zichzelf dat zij daar het geduld niet voor heeft. Sparren dan, met Monique van der Lee bijvoorbeeld, haar op volgster wellicht als 'tijgerin van de tatami'? Het is, dat haar han den nog steeds verborgen gaan in haar mouwen, anders had de drievoudig Europees en twee voudig wereldkampioene (in 1986 en 1987) ongetwijfeld een wegwerpgebaar gemaakt. „Zo opofferingsgezind ben ik niet. Ik help Monique wel op een andere manier. Gewoon, door er te zijn als ze me nodig heeft. Dat ver dient ze, want ze heeft genoeg geleden onder de aandacht, die ik kreeg in de maanden dat er strijd moest worden geleverd voor een plaats in de ploeg voor Barcelona." Die strijd, waarvoor het sein werd gegeven toen de Tilburgse eind 1990 haar rentree aankon digde, na tweeëneenhalf jaar niet op of zelfs maar in de buurt van de mat te zijn gesignaleerd, die strijd was fel en nietsont ziend. De Kok wilde naar de Olympische Spelen en daar moest en zou de al genomineer de Marion van Dorssen voor wij ken, of ze het leuk vond of niet. De winnares vindt nog altijd, dat het alle opwinding waard is ge weest. „Het is op de spits gedre ven en soms heb ik inderdaad gedacht: ben ik echt zo'n beest? Maar het moest zo, zei Peter, en ik stond er vierkant achter. Als we het niet hadden gedaan, had ik er niet gestaan bij de Spelen. tmsmm Toch, hoe hard de strijd verbaal ook is gevoerd, ze is uiteindelijk op de mat beslist. Ik won, Ma rion niet, en daar gaat het om, dat heeft consequenties." Affaire De vraag wie er blijer zal zijn met haar afscheid, de Judo Bond Ne derland of Marion van Dorssen, lokt een lachje uit, maar blijft onbeantwoord- „Marion heeft zich nauwelijks meer laten zien na de Spelen. Die heeft heel veel geleden onder deze affaire en menselijk gesproken vind ik dat best erg. Aan de andere kant denk ik wel eens: knok toch 'ns terug, bijt van je af, maar dat zit er kennelijk niet in bij haar. Het lijkt allemaal 'n beetje langs haar heen te gaan en daarom weet ik niet of ze blij is dat ik nu stop. Ik moet nog zien of ze zelf wel doorgaat. En wat de bond betreft: het dilemma was al weg. De Kok of Van Dorssen, dat pro- SS* i. lil Irene de Kok hij de huldiging na het veroveren van de bronzen medaille te Barcelona. bleem bestaat niet meer, en het komt ook niet meer terug. Al leen, van Peter Ooms zijn ze na tuurlijk nog niet af. Die heeft Monique van der Lee nog." De Olymische spelen komen nog even ter sprake. „Het was even leuk, het vertrek van Schiphol, de drukte in Barcelona, al die nationaliteiten bij elkaar in dat dorp. Maar ik was er om te pres teren. Meelopen in het défilé rijmde niet, vond ik, met alles wat ik ervoor had gedaan. Ik wil de me op de wedstrijd concen treren en toen die achter de rug was, viel het doel van m'n komst weg en had ik het eigenlijk wel gezien. Het is toch gek: bij een WK staat iedereen altijd op scherp, maar bij de Spelen kij ken ze veel te veel om zich heen. Het is er leuk, gezellig, lekker eten, strandje voor de deur. vol op zon. Misschien zijn er daarom wel zo veel mislukkingen, ja. Het bereiken van de Spelen op zich is voor velen het hoogste goed. niet het presteren helaas. De helft hoort er dan ook niet thuis, als je het mij vraagt, en dat is zonde, want het kost handenvol geld." „Ik geef toe, het is moeilijk om het hoofd erbij te houden, met al die tralala. Je moet dan wel 200 percent gemotiveerd zijn. Maar- ik zou een hekel aan mezelf heb ben gekregen als ik me er ook aan had overgegeven. Relative ren? Dat doe je later maar. Het enige dat telt is winnen." Dat lukte dus niet. Net niet, houdt De Kok nu nog vol. In de halve finales struikelde ze ietwat onfortuinlijk over de Japanse Tanabe. Meer dan brons zat er toen niet meer voor haar in. „Ik baalde wel," herhaalt ze. „Ja, maar het is toch een Olympische medaille, zei iedereen, en dat na- datje er zolang uit bent geweest. Maar ik was nog nooit blij ge weest met een derde plaats en ik kon het nu met de beste wil van de wereld ook niet zijn. Pas toen ik terug was in Nederland en ie dereen het fantastisch scheen te vinden, toen dacht ik: kom, mis schien moet ik er dan ook maar blij mee zijn." Achteraf had ze toen beter met een kunnen stoppen. Maar juist omdat ze zo'n goed gevoel had overgehouden aan haar optre den in het Palau Blaugrana, pakte ze de draad weer op, ging ze naai- het EK voor landen teams, naar Fukuoka en ten slotte ook naar München. „Ik ben achteraf blij dat ik naar München ben gegaan. Ik wilde zeker weten dat het over was." MOSKOU (AFP) - De Russische schaakbond betreurt het be sluit van de Internationale Schaakfederatie (FIDE) om we reldkampioen Gary Kasparov (Rus) en zijn uitdager Nigel Short (GBr) het recht te ontne men om de wereldtitel te spe len. De bond heeft echter wel be grip voor de stap. Het tweetal, dat de wedstrijd in eigen beheer had genomen, kreeg dinsdag van de FIDE te horen dat van erkenning geen sprake kon zijn. In een verklaring die aan het Franse persbureau AFP werd ai- gegeven, zegt Evgeni Bebtsjoek, voorzitter van de Russische bond. „het besluit te betreuren maar er begrip voor te kunnen opbrengen". ..De FIDE had geen andere keus. Ook was er geen al ternatief. Er is gehandeld con form de internationale regle menten." Bebtsjoek verklaarde dat Rus land actief lid zal blijven van de internationale federatie. ,,Wij hebben de FIDE ingelicht dat Kasparov geen overleg met ons heeft gevoerd." De voorzitter heeft zijn bemid deling aangeboden om het con flict uit de wereld te helpen. Bebtsjoek zei in zijn verklaring- dat zijn actie wordt ondersteund door alle schakers van Rusland inclusief de oud-wereldkam pioenen, Michael Botwinnik. Vassili Smyslov en Anatoli Kar- pov. Cafeïne vrije koffie smaakt toch ook goed? van een medewerker SAS VAN GENT - Het Terneu- zense zaalvoetbalteam Maas Af bouw heeft na de 7-3 overwin ning tegen Corn Boys de tweede promotieplaats in de eerste klas regio Zeeuwsch-Vlaanderen voor het grijpen. Omdat concur rent Philippine tegen kampioen Sporthuis De Cocq met 6-1 on deruit ging, nemen beide teams met evenveel punten de tweede plaats in. Alleen voor Philip pine is de competitie afgelopen, terwijl Maas Afbouw nog een wedstrijd tegoed heeft tegen Terneuzen Bonded Stores. In Sas van Gent behaalde Maas Afbouw een regelmatige over winning (3-7) tegen het laagge klasseerde Corn Boys/Ran- schaert. Via doelpunten van Ho ward Volcke (3), Mark Cornelis- sen, Jan Cornelissen, Leo Zegers en Franklin de Kunder werd de thuisclub naar een kansloze ne derlaag gespeeld. Tom Hende- rieckx nam de productie van Corn Boys voor zijn rekening. Onderaan speelde HKC zich de finitief in veiligheid dankzij een 3-2 overwinning tegen De Pooter /Triangel. Hans Stoffijn, Mark de Feijter en routinier Teun Bril scoorden de Terneuzense doel punten. Voor De Pooter nam Ro bert de Meijer beide treffers voor zijn rekening. Het 'onderonsje' tussen Terneu zen Bonded Stores en De Groote Slock werd met een 3-3 gelijk spel afgesloten. AZWZ verloor met nipte cijfers (4-5) van Kees Mechielsen. AZWZ-Kees Mechielsen 4-5 (2-3) - Danny Declercq (2i, Jaap Buijze, Ed Jansen voor AZWZ. John de Ritter (3), Simon van Hoeve, Dick Buijze voor Kees Mechielsen. Terneuzen Bonded Stores-De Groo te Slock 3-3 (0-3) - Peter Koole (2), Mi chel van der Walle voor Tem. Bond. Stores. André de Regt (2i, Michel Hulsman voor De Groote Slock. Sporthuis De Cocq-Philippine 0-1 (1- 0) - Tonnie Buzeijn (3), Harry Rie- mens, Jurgen de Rooze, Mario Ccir- thals voor Sporthuis De Cocq. Mar- nix Schieman voor Philippine. De stand in de eerste klas regio: 1 Sporthuis De Cocq (kampioen) 21-40 (180-43). 2 Maas Aibouw 21-33 (117- 71), 3 Philippine 22-33 (119-76), 4 Kees Mechielsen 21-30 (91-70), 5 Het Bonte Hert 3 21-20 96-1176 AZWZ 21-18 (95- 109), 7 Dow 21-17 (89-110). 8 Tern. Bonded Stores 21-15 (73-99), 9 De Groote Slock 20-14 (67-94), 10 HKC 21- 14 (77-109), 11 De Pooter/Triangel 21- 9 (105-139). 12 Com Boys/Ranschaert 21-9(76-159). an onze verslaggever lans Reismann LMSTERDAM - Hij had zijn be- lenkingen en het dilemma was root. Maar na enkele dagen an wikken en wegen heeft Jan 'imman de knoop doorgehakt, lij is bereid in te gaan op het oorstel van de FIDE, de inter- iationale schaakfederatie, om en match te spelen tegen Ana- oli Karpov met als inzet de we- eldtitel. De oud-wereldkam- t veli ioen uit Moskou heeft Timman ;i tmiddels laten weten dat hij er et zo over denkt, an Timman had aanvankelijk ;eegr rote aarzelingen om 'ja' te zeg en tegen het plan van FIDE- resident Florencio Campoma- die Timman en Karpov eeft gevraagd de plaatsen in te emen van wereldkampioen Ga- y Kasparov en diens uitdager ligel Short. Het tweetal had ich in een onmogelijke positie emanoeuvreerd door de strijd m de wereldtitel in eigen be- jeer te nemen. Tot afgelopen Jinsdag hadden de 'rebellen' re ian de FIDE de tijd gekregen 000 jm eieren voor hun geld te kie- 30-13jen. Dat gebeurde niet, waarop pampomanes en de zijnen het |uo uitsloten van verdere deel- ese^eming aan de strijd om de we- 'ildtitel. 4. Ai^ls geen ander beseft Jan Tim- an dat de status en de sportie- je waarde van een WK-match issen hem en Karpov betrekke- bo jjk zijn. Kasparov werd en vordt algemeen als de enige en r ichte wereldkampioen be is jjXhouwd. „Hij is natuurlijk ook rstraje beste," beaamt de Amster- Aiiammer onomwonden. Eerder ëldinjeze week verklaarde hij wel te- -jen Karpov te willen spelen, '1' bi Jmaar om aan zo'n vervangende erin jveekamp de wereldtitel te ver- 3399 inden, zou een onsmakelijk ne- .00 ueneffect betekenen," zo voegde jij er letterlijk aan toe. B Andere gedachten 01 ijlaar hij is op andere gedachten Jekomen. Timman, gisteren: „Ik gr pn tot het inzicht gekomen dat lak pets mij belemmert deze twee- lamp als een WK-match te er- tennen. Iedereen weet natuur- lS Ijk dat het een surrogaat-match 35 J; ik hoef niemand het tegen- leel proberen wijs te maken. tnm!aar v°lgens de reglementen is p' geen andere keus en is deze (plossing ook een volkomen lo- c 4x4Ösche. De FIDE heefteen cyclus div (m de wereldtitel georgani- :erd, die niet is voltooid. Regle mentair kan dat niet. Nu wordt ."le cyclus in ieder geval wel afge- j GJoten op een wijze die overeen- 3ijomstig de reglementen is. Ik jan mijn match tegen Karpov r turjtet anders zien dan als een lo- ;ept. fsch verlengstuk van het voor- nl. tt. afgaande. Ik heb de afgelopen dagen van vele kanten adviezen gekregen en stuk voor stuk zei den de mensen, collega's, vrien den en bekenden, me: je moet het doen. Dat heeft ook een rol gespeeld in mijn besluitvor ming." „Daarbij," zegt Timman, „vraag ik me af wat de status is van een tweekamp tussen Kasparov en Short. Wat stelt die match nog voor nu deze buiten de FIDE om wordt georganiseerd? Daar kun je net zo goed vraagtekens bij plaatsen. Je kunt verder gaan en ook Bobby Fischer als de enige en echte wereldkampioen be schouwen. Tenslotte heeft hij zijn titel evenmin in een match verloren. Kasparov is zijn status op een soortgelijke wijze ontno men." Tijdens het toernooi in Linares, dat volgde op de kandidatenfi- nale Timman-Short in het Spaanse San Lorenzo de El Es- corial en dat voor de Amster dammer al even teleurstellend verliep als de tweekamp tegen het voormalige Britse wonder kind, heeft FIDE-president Campomanes Timman en Kar pov al gepolst over hun bereid heid een 'alternatieve' WK- match te spelen. Timman: „Kar pov en ik zaten op dezelfde golf lengte. Hij was ook in principe bereid te spelen. De zaak was toen alleen nog heel onduidelijk. Nu er klaarheid is gekomen, neemt Karpov hetzelfde stand punt in als ik." De chaos in de internationale schaakgemeenschap gaat Tim man aan het hart. „Maar mis schien levert het toch nog iets goeds op als er twee matches om de wereldtitel worden gehou den. Dat kan voor het schaken nooit slecht zijn," aldus Tim man, die tot het laatste moment rekening heeft gehouden met een compromis. „Ik ben er lang vanuit gegaan dat een match van mij tegen Karpov daar mo gelijk toe zou kunnen bijdragen. Maar met Kasparov zijn abso luut geen zaken te doen." 'Een volstrekte schurk,' heeft Neerlands sterkste schaker de wereldkampioen eens genoemd. Nigel Short bleef daar niet bij achter, gezien zijn uitlating: 'Hij is een Aziatische despoot'. En amper een maand geleden merk te Short in de Sunday Telegraph met betrekking tot Kasparov nog op: 'He is like a baboon (ba viaan).' Des te verwonderlijker is dat de twee elkaar in zo'n roerende eensgezindheid hebben gevon den. Zeker zo opmerkelijk is dat Short het initiatief heeft geno men tot de oprichting van de PCA, de Professional Chess As sociation, die tot op dit moment nog altijd uit twee leden (Kaspa rov en Short dus) bestaat. Tim man spreekt van 'een heel on doordachte actie.' „Van Kaspa rov kon je dat verwachten. Hij is nu eenmaal iemand die alles wil dicteren. Ja, geld en macht, daar draait alles om, daar hoef ik niets aan toe te voegen. Maar Kasparov heeft zijn mogelijkhe den duidelijk overschat. Hij heeft zichzelf op een zijspoor ge rangeerd. Misschien is dat ook wel het beste. Het was toch al ho peloos met hem samen te werken. En je ziet wat er van komt als je aan zijn grillen bent overgeleverd. Ik heb in het verle den ook wel eens tegen de FIDE en met name tegen Campoma nes geageerd, maar in dit geval kies ik duidelijk hun zijde. De FIDE heeft correct gehandeld." Verbaasd De houding van Nigel Short, met wie hij door de jaren heen een uitstekende relatie heeft onder houden, heeft Timman op z'n zachtst gezegd verbaasd. „Ik weet niet wat hem heeft bezield. Sinds de tweekamp in San Lo renzo de El Escorial heb ik geen contact meer met hem gehad. Short verwijt de FIDE dat deze buiten hem om de match aan Manchester heeft toegewezen, maar dat verhaal klopt niet, want Short had zijn secondant Kavalek als zijn vertegenwoor diger afgevaardigd. Hij heeft dus geen recht van spreken. Ik kan Shorts gedachtengang niet goed beoordelen, maar ja, het is zijn zaak, niet de mijne. Ik moet wel zeggen dat ik enorm in hem ben teleurgesteld. Naar ik heb begre pen, heeft Nigel het er toch ook moeilijk mee, psychisch gezien. Hij zal niet hebben voorzien dat zijn actie zo veel negatieve reac ties tot gevolg zou hebben." Timman kan zich nauwelijks voorstellen dat de PCA ('daar weet ik verder niets van af) een succes wordt. „Ik hoop op een mislukking." Short verklaarde deze week vol goede moed te zijn en hij zei er op te rekenen dat de collega-grootmeester zich bin nen afzienbare tijd bij de PCA zullen aansluiten. 'Het is logisch dat ze eerst de kat uit de boom willen kijken.' Het ontlokt Tim man slechts een meewarige glimlach. „Wat een onzin." De nieuw opgerichte organisatie noemt de Amsterdammer kort en krachtig: 'niks'. „Het heeft geen basis." Hij vindt het een goed idee om alles in het werk te stellen de belangenvereniging- van grootmeesters, de destijds door Bessel Kok opgerichte GMA, nieuw leven in te blazen. Pikante noot is dat Short vorig jaar Timman als voorzitter van de Grand Masters Association is opgevolgd. „Maar ik heb begre pen dat Short zijn functie inmid dels heeft neergelegd. Ik weet niet of ik het voorzitterschap weer op me zal nemen - dat heb ik trouwens niet voor het zeggen maar ik wil me er in welke func tie ook sterk voor maken de GMA weer op poten te zetten. Ze heeft in ieder geval een enorme basis, want nagenoeg alle groot meesters zijn er lid van." Vooralsnog heeft Timman ande re dingen aan zijn hoofd: de ko mende match tegen Anatoli Karpov, van wie hij in de finale van de vorige cyclus in Kuala Lumpur zo smadelijk verloor (2 1/2-6 1/2). „Er zijn toen nogal wat zaken mis gegaan. En laatst te gen Short was ik ook niet in m'n beste doen. Dit wordt een mooie kans op revanche. Het wordt in ieder geval een interessante match. Of er sponsors voor zul len zijn te vinden? Dat weet ik niet, maai- ik ben hoopvol ge stemd." Maar de hamvraag is natuurlijk: zal de winnaar zich als de we reldkampioen beschouwen? Jan Timman kan een glimlach niet onderdrukken. „Een penibele vraag. Het mag dan als een sur rogaat-match worden be schouwd, het betekent toch de officiële afronding van een FI- DE-kampioenschap. Ik zie het zo: cafeïne vrije koffie smaakt toch ook goed?" ZEIST (ANP) - Loeffen van Vi tesse is voor zes wedstrijden ge schorst, waarvan twee voor waardelijk, vanwege het meer malen spuwen naar een tegen stander na afloop van het duel met het tweede elftal bij Cam- buur Leeuwarden. Brouwer van Cambuur kreeg vijf duels, waarvan twee voorwaardelijk. Vanwege zijn zevende gele kaart had hij al een straf van een wedstrijd te pakken. Spits Van Roon van AZ is voor vier wedstrijden uitgesloten. Hij zag afgelopen weekeinde de rode kaart nadat hij een speler van De Graafschap had geslagen. Over Veenhof van FC Gronin gen, die zondag in de wedstrijd Sparta - Groningen uit het veld werd gestuurd, is nog geen straf uitgesproken. De zaak is nog in behandeling bij de tuchtcom- missie. De schorsingen: Zes duels (twee voorwaardelijk, proeftijd eert jaar): Loeffen (Vitesse). Vijf duels (twee voorwaardelijk): Brouwer (Cambuur Leeuwarden). Een wedstrijd: Hoogma en Kool (FC Twente), Van Gastel en Vincent (Willem II), Linskens (PSV), Meulendijk (FC Den Bosch), Brouwer (Cambuur). Van Wat- turn (Dordrecht). Huizingh (FC Groningen), Devilee en Tau- ment (Excelsior), Coolen en Kemna (Heracles), Trentelman (De Graafschap), Tevreden (Tel star), Van Geenen (TOP) en Ver- berne (Helmond Sport). Jan Timman: Short heeft geen recht van spreken. MIDDELBURG - De bridgewed- strijd voor dames in het Zeeuw se district van de bridnd gaf een zeer opmerkelijke uitslag te zien. Voor het vaststellen van de kampioen moest een ver- volgwedstrijd worden gespeeld tussen Zuid en Midden/Noord, met het schema Howell 8 met 27 spellen. De uitslag: 1 dms. Aronson-Den Haag 96, 2 Parent-Schoolmees- ter 94, 3 Baggen-Mast en Beze- mer-Verstoep 88, 5 De Vlieger- Weststrate 84, 6 v. d. Wielen-v. Waterschoot 81, 7 Hamelink-v. Leeuwen 77.8 Aerssens-Minet 64 mp. Na de bereikte eindstand in de afdelingen werden bonuspun- ten toegediend: dms. De Vlieger- Weststrate 12, Baggen-Mast en Aerssens-Minet 8 en Bezemer- Verstoep 4 mp. Eindstand: 1 dms. De Vlieger-West- strate. Baggen-Mast en Aronson-De Haag 96, 4 Parent-Schoolmeester 94, 5 Bezemer-Verstoep 92. 6 Hamelink- V. Leeuwen 84,7 v, d. Wielen-v. Water schoot 81, Aerssens-Minet 72 mp. Drie paren eindigden derhalve als eerste. Na loting door de voorzitter van het district wer den als kampioenen aangewe zen de dames Baggen-Mast. Voor de viertallencompetitie in het district Zeeland zijn wed strijden gespeeld in de hoofd klas (negende zitting) en in Zee land Zuid: de zesde en laatste zitting. De uitslag in de hool'dklas: Reimers- waal I-Br. kring 68 11-19, ABC I- Lamswaarde 116-14, Zierikzee I-ABC II19-11, Reimerswaal I-ABC II10-20, ABC II-ABC 118-12, ABC I-Br. Kring 68 24-6, Br. Kring 681-Reimerswaal I 1 2-18. Tussenstand: 1 Br. Kring 168 155, 2 Zierikzee I 150, 3 ABC II 136, 4 Rei merswaal I en ABC I 115, 6 Lams- waarde 103 wp. ABC I en n hebben één wedstrijd minder gespeeld. Zeeland zuid eerste klas uitslag: Axel I-Hulst I 14-16, BSO I-Luctor H 13-17. Tweede klas: BSO II-Aardenburg 04- 25, Axel II-Luctor III 11-19 Derde klas: Hulst II-Luctor V 16-14, Luctor IV-Axel III 02-25. Eindstanden eerste klas: 1 BSO 1106 (promoveert), 2 Luctor II en Hulst I 87, Axel I 80 winstpunten (degra deert). Tweede klas: 1 Axel II 117 (promo veert), 2 Luctor III 114, 3 Aardenburg 94, 4 BSO II 25 (winstpunten) degra deert. Derde klas: 1 Hulst II 128 (promo veert), 2 Axel m 101. 3 Luctor V 88, 4 Luctor IV 37 winstpunten. van onze atletiekmedewerker HEERLEN - De Zeeuwse deelnemers aan het Neder lands kampioenschap voor ambtenaren hebben zich op de twaalf kilometer cross uitstekend geweerd. Bij de veteranen Ib behaalde Job Matthijsen een bronzen plak in 45.28. Hans Boste laar veroverde bij de vete ranen IIb een vierde plaats in 52.57. Adrie Flipse was de sterkste Zeeuwse senior met een elf de plaats in 43.32 voor Kees de Kraker die in 43.55 de twaalfde plaats voor zich op eiste. Harold Duvekot finish te in 58.09 voor Wim Dinge- manse in 59.46 en Dolf te Paske in 64.30. Simon Mal- jaars werd negentiende bij de veteranen I in 48.13 voor Wim Kramer die in 48.37 op de eenentwintigste plaats binnen liep. Addy Balthazar veroverde als enige Zeeuwse dame een achtiende plaats in 35.48 over de 6 kilometer voor ve teranen I.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 53