Oranje-sfeer inspireert Haarhuis Bomhof en Hackenberg stoppen bij MZ Oranje-fans moeten inbinden Ietje Boerma gaat voor de titel met de BC Vlissingen Delgado wint tijdrit en eindklassement Davis cup-team gaat voorlopig gelijk op met Spanje: 1-1 Ijshockeyers naar winst fan onze verslaggever lob van der Zanden IARCELONA - De Nederlandse ennisploeg" heeft de mogelijk- leid op een stunt in de eerste onde van het toernooi om de lavis Cup opengehouden. In ,en oer-Hollandse sfeer, toege- uicht door uitzinnige Oranje- ans, werd gisteren na de twee mkels in Barcelona een hoopge- 'ende 1-1 stand bereikt. De ver assende overwinning van Paul laarhuis op Sergi Bruguera (6- 4-6, 4-6, 6-3, 6-2) werd welis- aar gevolgd door een neder- aag van Mark Koevermans te en Carlos Costa (7-5, 3-6,1-6,1- I), maar de vorm en de moraal •an de Oranje-equipe beloven •eel voor de komende dagen. IINDHOVEN (ANP) - Voorlopig schaatsen de Nederlandse ijs- lockeyers nog op schema. Ook Ie tweede wedstrijd in het we- eldkampioenschap voor B-lan- den won de selectie van bonds- loach Larry van Wieren. Tegen iet vooraf al als zwak betitelde loemenië werd het 4-2. Dat aan de overwinning van 15-1 egen de Chinezen op de ope ningsdag weinig waarde ge- ïecht diende te worden, bewe- ;en de Polen vrijdag tijdens de iêi'ste wedstrijd. De Oosteuro- jeanen maakten gehakt van iappere krabbelaarsuit Azië. Met liefst 21-1 versloeg Polen de dreumes. De Spanjaarden zijn allesbehal ve gerust op een goede afloop te gen Nederland, dat als underdog naar Barcelona afreisde. Om de thuisploeg nog meer te frusteren gaat bondscoach Stanley Fran ker vanmiddag waarschijnlijk ook nog 'goochelen' met de dub bel. Gisteravond verklaarde Franker dat hij overweegt om het ingeschreven duo Haarhuis/ Eltingh te wijzigen. Dat mag tot 13.00 uur, een uur voor aanvang van het cruciale treffen dat be paalt welke land met een voor sprong de zondag ingaat. Niet bepaald een ondergeschikte partij dus. Franker heeft diverse opties en op de Spaanse tv maakte men al de Nederlandse dubbel Koever- mans/Eltingh bekend. Dat lijkt WK B-poule, tweede dag: Nederland Roemenië 4-2 (1-02-12-0). 15. Speel 1- 0, 21. Herckenrath 2-0, 26. Zaharia 2- 1, 34. Gliga 2-2, 41. Livingston 3-2,44. Hartog's 4-2. Scheidsrechter: Droera- renko (Oek). Toeschouwers: 400. Straftninuten: Nederland 10, Roeme nië 8. China - Polen 1-21 (0-7 0-8 1- 6).Scheidsrechter: Stuiver. Toe schouwers: 100. Strafminuten: China 6, Polen 8. Stand: Nederland 22004 19-3 Japan 1 1 0 0 2 8-1 Denemarken 1 1 0 0 2 5-1 Gr-Brittanië 1 1 0 0 2 4-3 Polen 2 1 0 1 2 24: 5 Bulgarije 10 0 10 1-5 Roemenië 2 0 0 2 0 3-12 China 2 0 0 2 0 2-36 Progrmmna vandaag: Denemarken- Groot-Brittannië, Bulgarije-Japan. de minst voor de hand liggende optie. Hoewel Franker nog ver stoppertje speelde en geen na men wenste te noemen, werpt hij misschien wel een geheim wa pen in de strijd in de persoon van Jan Siemerink, al ontkende hij dat met klem. De Rijnsburger werd woensdag opgeroepen als vervanger voor de zieke Richard Krajicek en leek vooral voor spek en bonen naar Spanje te zijn gekomen. De linkshander heeft wel oren naar een optreden met bijvoorbeeld zijn oude dubbelpartner Jacco Eltingh. „Ik vind de baan snel en hard, gek genoeg is er weinig ver schil met hardcourt. Ik wil en kan spelen," zei de 22-jarige re serve. Vijfsetter Haarhuis gaf al aan dat hij best een rustdag wil. Met een zware vijfsetter in de benen (hij stond vier uur op de baan) lijkt het de 27-jarige Brabander raadzaam om een dag bij te komen. „Dat is zeker te overwegen," aldus de man die Nederland op een 1-0 voorsprong zette. „Ik ben erg moe en de vraag is hoe ik me za terdag voel. Jan en Jacco zou den kunnen spelen, dat zou mij ten goede komen voor het enkel spel van zondag." Het Spaanse duo Sergi Casal/Emilio Sanchez is in elk geval gewaarschuwd. Dat is de Spaanse ploeg toch wel al. want de Nederlanders blijken op het rode gruis opvallend goed uit de voeten te kunnen. Omdat de thuisploeg al weken traint op de baan en de Nederlanders (op Koevermans na) van het hard court-circuit komen, waren de verwachtingen voor Frankers ploeg niet te hoog gespannen. Maar Paul Haarhuis speelde 's middags erg sterk tegen de num mer 16 van de wereld: Sergi Bru guera. Na een slecht begin (0-3) kwam de 27-jarige Brabander (ATP- ranking 50) knap terug en pakte de eerste set door zes games op rij te scoren. In de tweede liet hij op 4-4 vele kansen onbenut en werd gebroken. Het leek het be gin van het einde, want de 22-ja- rige Bruguera won de tweede en derde set met 6-4. Na de korte pauze echter knokte de degelijke Haarhuis zich over tuigend naar de overwinning in een partij die door de harde wind meer spannend dan goed te noe men was. Hij sleepte er met 6-3 een vijfde set uit en hield in te genstelling tot de Spanjaard zijn zenuwen in bedwang in de fi nale: 6-2. Koevermans De verrassende Hollandse ope ning' leek aanvankelijk een ver volg te krijgen met Mark Koe vermans. De gravelbijter uit Rotterdam die via de Davis Cup zijn geschonden imago weer wil oppoetsen speelde in de eerste set voor zijn doen werelds tennis en won: 7-5. Het was te veel ge vraagd om dit niveau vast te houden. Carlos Costa (nummer twaalf van de wereld) nam langzaam het initiatief over. De met een fluwelen backhand gezegende Barcelonees trok uiteindelijk aan het langste eind en bracht de balans in evenwicht: 3-6,1-6,1- 6. „Na de eerste twee sets kon ik het tempo niet meer bijbenen," zei de verliezer. De winnaar van de vanmiddag te spelen dubbel zit goed. Bij een eventuele nederlaag hoeft Ne derland nog niet te wanhopen. Haarhuis is boordevol zelfver trouwen en kan tegen Carlos Costa opnieuw pieken. En Bru guera zit niet lekker in zijn vel. Zeker niet als hij aan de over kant van het net Koevermans ziet opduiken. Daar verloor hij in zes partijen al vier keer van. Spanje-Nederland 1-1. Bruguera- Haarhuis 3-6 6-4 6-4 3-6 2-6. Costa- Koevermans 5-7 6-3 6-1 6-1. BARCELONA (GPD) - De Spaanse politie heeft natuurlijk nog nooit van Thialf gehoord. Daarom wisten ze zich gisteren geen raad met de invasie van Hollandse supporters die de vallei van Hebron in Barcelona even op stel ten zetten. Ze maakten van het tennisstadion- netje een soort Heerenveen, maar lang duurde het niet, want de veiligheidsagenten grepen Toen na de overwinning van Paul Haarhuis een Oranje-polonaise over de tribunes trok, vonden de dienders het welletjes. Het moest af gelopen zijn met het lawaai en het geloop over de voornamelijk lege stoeltjes. De brave 'ten- nishooligans', die voor een sfeerrijk decor zorg den, moesten inbinden. Anders zouden er har dere maatregelen komen. Daarbij werden in het stadion alle bierpompen onmiddellijk ge sloten. Hoewel de tweehonderd supporters, die de 2000 Spanjaarden op de tribune volledig over vleugelden, de feestvreugde niet lieten beder ven, was het na de boodschap veel stiller in Vall d'Hebron. De tennisbond had alles in het werk gesteld om een Thialf-sfeertje te creëren in Barcelona. Dat lukte, dus maar gedeeltelijk. De KNLTB liet 200 supporters overkomen. Het waren voorna melijk studenten uit Groningen die gesubsi dieerd door de bond naar Spanje waren geko men. Paul Haarhuis bezorgde zijn team gisteren in de eerste partij een 1-0 voorsprong Tafeltennisteam moet competitie afmaken met twee invallers van onze verslaggever Frits Bakker MIDDELBURG - Jan-Henk Bomhof en Mark Hackenberg hebben met onmiddellijke in gang bedankt als spelers van het eerste team bij de tafelten nisclub MZ uit Middelburg. De twee spelers hebben per 1 april het lidmaatschap opgezegd. Ze reageren daarmee op uitlatin gen die voorzitter Peter Slagter deze week heeft gedaan in de PZC. Roskam/MZ moest giste ren pijlsnel op zoek naar twee spelers, die vandaag (zaterdag) de competitiewedstrijd tegen Red Stars spelen. Jan Steijn en Peter Slagter zijn de vervangers voor Bomhof en Hackenberg. Rini Kasse zou aanvankelijk ook stoppen. Hij bleek op het laatste moment weer inzetbaar. Dat geldt ook voor Peter Roeland. MZ speelt vanavond (zaterdag om 18.00 uur) in De Slaghvaert de thuis wedstrijd in de eerste divisie te gen Red Stars. Voorzitter Slagter: „Bomhof en Hackenberg zijn inderdaad ge stopt. Voor die twee moeten we invallers opstellen. Dat zijn in principe spelers, die het niveau niet aankunnen. Jan Steijn was bereid om in te vallen. En ik speel zelf ook. We hebben Koen de Vries nog gevraagd, maar hij kon helaas niet." Bomhof en Hackenberg willen niet al te diep ingaan op de on verkwikkelijke affaire. „We heb ben een spreekverbod", zei Rini Kasse, die eerst ook zou stop pen, maar uiteindelijk nog wel bereid bleek om vandaag te spe len. Mark Hackenberg gaf alleen toe: „Ja, wij hebben het lidmaat schap bij MZ opgezegd. Dat is een beslissing die we samen heb ben genomen. Verder heb ik geen commentaar." Het spreek verbod hadden ze zichzelf opge legd. Donker hoekje Voorzitter Slagter werd donder dagavond laat van het besluit van Bomhof. Hackenberg en (toen ook nog) Kasse op de hoog te gebracht. „Ik heb gehoord, dat ze in een donker hoekje van de zaal hebben beraadslaagd. Daaruit is de beslissing geko men dat ze niet meer spelen. Ik heb onmiddellijk Peter Roeland benaderd, want hij staat volle dig buiten het conflict. Hij wilde zaterdag alleen spelen als we een representatief team op de been konden brengen." Daar zag het eerst niet meer naar uit. Peter Slagter: „Rini Kasse zou eerst ook bedanken voor MZ. Dat had dan weer bete kend, dat ook Peter Roeland niet zou spelen. Daarom hebben we met die jongens gesproken. We moesten snel iets regelen. Ri ni Kasse wilde dus nog wél. Dan speelde Roeland ook. We moes ten alleen nog twee invallers op trommelen." De uitkomst van het gesprek met Rini Kasse was verrassend. Slagter zei gistermiddag: „Ik hoop dat hij is over te halen." Kasse reageerde: „Nee hoor, ik speel niet meer." Maai- later liet hij zich overhalen. Over Jan- Henk Bomhof en Mark Hacken berg waren geen twijfels. Hac kenberg resoluut: „Wij komen niet meer in aktie voor MZ." Met Peter Roeland werd vervol gens snel een akkoord bereikt. Slagter: „Peter had gezegd: als Rini Kasse meedoet, ben ik ook bereid te spelen. Dat was dus al een opening. Ik heb tegen Peter ook gezegd: doe nu eens wat je zelf wil. Laatje niet voor het kar retje van anderen spannen." „Met Rini Kasse was het eigen lijk ook zo", vervolgt Slagter. „Hij was een beetje de dupe ge worden van de negatieve publi citeit van het team. Maai- mijn uitlatingen waren meer gericht tegen Bomhof en Hackenberg. Kasse traint gewoon en is nog ambitieus. Hij heeft alleen de verkeerde kant gekozen. Voor Bomhof dus, het type van de 'born loser'." Roeland zei na het bedanken van zijn medespelers: „Ik sta volledig buiten het conflict. Het is moeilijk voor mij om partij te kiezen, omdat ik te weinig ach tergronden ken. Ik moet zeggen dat de sfeer tussen de spelers ZATERDAG 08.30-01.30 Eurosport: diverse spor ten. 13.15-18.15 BBC 1: Grandstand. 14.00-17.30 Ned 3: Studio Sport: ten nis (Davis Cup-wedstrijd Spanje-Ne derland), paardesport (World Cup dressuur in Den Bosch) en wielren nen (verslag van 't Criterium Interna tional). 15.00-17.00 Did 3: Sport 3 extra. 17.25-17.55 Did 1: Sportschau. 19.15-19.50 Did 1: Sportschau: met Bundesliga-voetbal 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 20.00-20.30 Did 3: Sport im Westen. 20.25-20.40 BBC 2: Sport. 22.05-23.25 Did 2: Das aktuelle Sport- Studio: magazine met o.a. Bundes- voetbal en Davis Cup-tennis Rusland-Duitsland) -22.30 BBC 1: Sport, 22.15-22.45 Ned 3: Studio Sport, 22.30-23.00 BRT 1: Sport op zaterdag. ZONDAG 08.30-01.30 Eurosport: diverse spor ten 11.30-13.00 Ned 2: TV sport: maga zine, 12.15-14.45 BRT 2: Sport extra: sa menvatting van het WK-veldlopen Voor junioren in Amorbieta, recht streeks verslag van het WK-veldlo pen voor vrouwen, rechtstreeks ver van het WK-veldlopen voor mannen en wielrennen (samenvat ting van de E3-prijs van Harelbeke). 12.30-13.15 BRT 1: Sportmiddag. 12.47-14.15 Did 2: Sport extra: skiën, wereldbeker-finale vanuit Are in Zweden (slalom voor vrouwen en mannen). 13.00-15.00 RTL 4: Sport: autospor, herhaling van de Grand Prix voor motoren in Australië en een samen vatting van de Indycar Australië die Wordt verreden op het circuit Queensland. 13.55-15.00 BBC 2: International ath letics: verslag van het WK Cross Country voor vrouwen en vanuit Amorbieta. Spanje. 13.55-18.00 Ned 3: Studio sport: ten nis om de Davis Cup in Barcelona (Spanje-Nederland), paardesport (World Cup dressuur in Den Bosch), WK ijshockey in Eindhoven (Neder- land-Bulg-arije) en wielrennen (Crite rium International). 15.30-16.15 BBC 2: Ski Sunday: maga zine, vandaag de afdaling voor vrou wen en mannen vanuit Are, Zweden. 15.55-18.15 Did 2: Sport extra: met o.a. Bundesligavoetbal, Davis Cup- tennis (Rusland-Duitsland) en WK Veldlopen vanuit Amorbieta in Spanje. 16.15-19.10 BBC 2: Rugby special: magazine, vandaag De Cathay Paci fic Hong Kong Bank Sevens; Wasps- Northampton. 16.30-17.00 Super Sports Special. 17.30-19.45 RTL 4: Sport: Formule 1, live reportage van de Grand Prix van Brazilië op circuit Interlagos. 17.30-20.15 RTL Formel 1: Grote Prijs van Brazilië voor Formule 1-wa- gens vanuit Sao Paulo. 18.00-19.30 BRT 2: Sport extra: auto sport (rechtstreeks verslag van de Grote Prijs van Brazilië voor For mule 1-wagens vanaf het Interlagos- cireuit van Sao Paulo). 18.10-18.35 Ned 3: Studio Italia: Ita liaans competitie-voetbal 18.10-18.40 Did 1: Sportschau. 18.45-20.00 Ned 3: Studio sport. 19.30-19.45 BRT 1: Sport. 19.45-20.30 BRT 1: Sportweekend. 19.50-19.58 Did 1: Sportschau-Tele- gramm. 21.53-22.00 Did 2: Sport am Sonntag: met o.a. Bundesliga-voetbal. 22.00-22.35 BBC 2: Grand Prix: ver slag van de GP van Brazilië voor Fl- wagens. 22.30-22.50 BRT 1: Sport. 23.10-00.10 RTL 4: Sport: voetbal, aandacht voor de Belgische, Duitse, Spaanse en Engelse voetbalcompeti tie. 00.35-01.10 RTL iFormel 1: High lights, Grote Prijs van Brazilië voor Formule 1-wagens vanuit Sao Paulo, hoogtepunten. Jan-Henk Bomhof speelt van Beest rintig jaar voor MZ en is nu met onmiddellijke ingang gestopt. foto Oscar goed was. Wij hadden onderling geen problemen. We hebben ook niet echt slecht gespeeld, zoals het nu wordt voorgesteld. MZ is alleen slecht gestart. Daarna heeft iedereen naar zijn eigen vermogen gespeeld." Ups en downs Peter Roeland betreurt het ver trek van zijn teamgenoten. „Met Jan-Henk Bomhof heb ik zeven, acht jaar samen in een team ge speeld. We hebben ups en downs gehad. Maar we hebben veel punten gehaald voor MZ en dus ook voor veel publiciteit ge zorgd. Daarom is het jammer, dat het zo moet lopen." Voor Jan-Henk Bomhof is MZ een gesloten boek. Hij heeft er twintig jaar getafeltennist. „Het is triest", reageert hij gelaten. „Natuurlijk doet het pijn, als je zo lang bij die vereniging hebt gespeeld. ïk heb geen zin in reac ties. De voorzitter heeft gespro ken. Hij schijnt dat namens heel het bestuur te hebben gedaan." Wat hij verder gaat doen, weet Bomhof nog niet. „Ik geef een paai- keer per jaar training bij de afdeling. Dat blijf ik doen. En misschien kijk ik ook wel uit naar een andere club." MZ, dat in de eerste divisie in de gradatienood verkeert, zal zich nu zeker moeten neerleggen bij de onvermijdelijke terugval. Pe ter Slagter: „We waren toch wel gedegradeerd. En nu? We moe ten de competitie gewoon uit spelen. Ik ben blij dat Rini Kas se is teruggekeerd op zijn be sluit. En dat Peter Roeland blijft spelen. Voor de rest zullen we het moeten aanvullen met goed willende amateurs." Oefenwedstrijd VLISSINGEN - Zaterdagder deklasser Kapelle speelt van daag (zaterdag) op eigen veld een oefenwedstrijd tegen Dau- wendaele. Het duel begint om 14.30 uur. BARCELONA (ANP) - Met de eerste plaats in een bochtige en heuvelachtige tijdrit over twaalf kilometer rond het Olympisch Stadion heeft Pedro Delgado zijn eindzege van de Catalaanse Week bekroond. De 32-jarige Spanjaard gaf op de Montjuich zijn naaste belagers Inaki Gaston en Laudelino Cu- bino geen schijn van kans. Delgado, vijf jaar geleden win naar van de Tour de France, deklasseerde op de vijfde en laatste dag van de dertigste Ca talaanse Week zijn tegenstan ders. De Fransman Dufaux was nog de beste. Hij verloor tien se conden, Cubino veertien secon den, Gaston ruim een minuut. Gert-Jan Theunisse startte niet. Tijdens de ochtendrit kwam hij enige kilometers voor de streep ten val. De Duitse neoprof Stef- fen Wesemann zegevierde nadat eerst Jean-Paul van Poppel abu sievelijk als ritwinnaar in Molin de Rei was gehuldigd. De fotofi nish wees anders uit. Vijfde etappe: Palau de Plegamans - Mol ins de Rei. 1. Wesermann (Dui) 61 km in 1.24.25, 2. Van Poppel (Ned), 3. Verstrepen (Bel), 4. Baffi (Ita), 5. Wil- lems (Bel), 6. Rodriguez (Spa), 7. Gon zalez Salvador (Spa), 8. Olano (Spa), 9, Bontempi (Ita). 10. Fontanelli (Ita), 76. Jakobs 1.49, 115. Theunisse, 116. De Vries, 117. Voskamp. Montjuich, zesde etappe, indivi duele tijdrit. 1. Delgado (Spa) 12 km in 16,38, 2. Dufaux (Zwi) 0.10. 3. Cu- van onze verslaggever VLISSINGEN - Haar leven wordt beheerst door één grote liefde. Letterlijk. Ze speelt in het eerste team bij de club waar ze ook penningmeester is. De vrije uren die overblijven, vult ze op met het trainen van drie jeugdteams. Daarnaast assis teert ze de trainer van de Zeeuwse selectie en begeleidt de 29-jarige Vlissingse de jeugd van rayon Zuid. En in de wei nige vrije tijd die dan nog rest, praat en beslist ze mee over het beleid van Marathon's jeugdaf deling. Tenslotte neemt ze zo nu en dan de fluit ter hand. Zo zien de dagen van Ietje Boer ma (BC Vlissingen) er uit buiten de baas zijn tijd. De administra tief medewerkster is dan ook he lemaal gek van 'haar' spelletje: basketbal. De bezieling van Boerma voor het basketbal is niet aangeboren. Het zit wel in de familie. Want haar drie broers besloten al eerder te gaan bas ketballen bij Marathon. Ze probeerden al vrij snel om haar over te halen ook te gaan basketballen. Maar Ietje Boer ma had andere interesses. „Ik turnde en zat bij de padvinderij. Dat vond ik leuk! Basketbal in teresseerde me niet. Nee. ik ging zelfs bijna nooit naar mijn broers kijken totdat..." Totdat zij ge hoor gaf aan de 'smeekbedes' van haar broers en zich als 18-ja- rige aanmeldde bij Marathon. „Ik werd ingedeeld bij de junio- •ren. Maar na een halfjaar train de ik al mee met het eerste team." Kort daarop presteerde zij het om in haar eerste jaar in het hoogste team te debuteren. Een talent. „Nou, ik ben één meter 87 groot en dat is in het damesbas ketbal lang. Mijn lengte is de re den dat ik zo snel naar het eerste ging", aldus een bescheiden Boerma. Terugkijkend op haar entree bij Marathon komt de Vlissingse tot de conclusie, dat ze eerder naai- haar broers had moeten luisteren. „Ik vind het jammer dat ik zo laat ben begonnen met basketballen. Daardoor mis ik een stuk basis. Ik kon en kan dat aardig compenseren door mijn inzet en karakter. Alhoewel mijn techniek de laatste jaren wel be ter is geworden." Blessure Dat komt onder meer door ht ge ven van trainingen, door haar in zet tijdens wedstrijden én... Boerma is leergierig. „Je let op je teamgenoten en je tegenstand sters. Als ik bijvoorbeeld ie mand op de training een linkse lay-up zie maken, wil ik dat zelf ook leren. En dan ga ik oefenen totdat ik het onder de knie heb." Daarbij speelt ook mee dat ze trainster van enkele miniteams is. „Je moet de oefeningen wel kunnen voordoen aan de jeugd." Tenslotte speelt in het verhaal van haar toegenomen techni sche bagage haar schouderbles sure van zes jaar geleden mee. „Dat is iets dat ik niemand toe wens", kijkt Boerma met ge mengde gevoelens terug op deze donkere periode in haar car rière.. Een tijd die echter voor de rechtshandige Zeeuwse ook een andere kant kende. „Mijn schouder was uit de kom geschoten en daarom mocht ik een half jaar niks met rechts doen. Nou, toen ben ik maar met links gaan spelen!", verklaart ze haar tweehandige techniek. Die blessure overigens speelt haar sinds eind vorig seizoen weer parten. Boerma: „Nu probeer ik met krachttraining die schouder sterker te maken. Ik heb name lijk geen zin om me opnieuw aan die schouder te laten opereren. Dan ben ik weer zes maanden uit de roulatie. En ik wil gewoon doorgaan!" Ook al omdat BC Vlissingen een riant uitzicht heeft op promotie naar de eerste divisie. Met nog vijf wedstrijden te spelen staan de dames op kop. Vandaag (za terdag) ontvangt ELBC in Etten- Leur BC Vlissingen. Samenvoeging De Basketbal Combinatie Vlis singen ontstond vier jaar gele den door het samengaan van Marathon Vlissingen en Basket bal Vereniging Souburg. Vol gens de ambitieuze Boerma een noodzakelijke fusie. „De eerste teams van die clubs speelden op hetzelfde niveau, maar zaten aan het eind van hun sportieve mogelijkheden. Dankzij de sa menvoeging kwamen de beste en meest gemotiveerde spelers samen. En dat was bij de dames hard nodig. Om de sportieve prestaties te verbeteren." Voor andere hobbies heeft ze geen tijd. Maar dat zal niemand verbazen. En haar burgelijke staat? „Ongehuwd", waar Boer ma onmiddellijk aan toevoegt: „Daar heb ik ook geen tijd voor!" Jong Zeeland tegen jeugd Dordrecht'90 MIDDELBURG - Maandag avond speelt de selectie van Jong Zeeland weer een wed strijd in de internationale com petitie. De succesvolle formatie van coach Wies van Avermaete treft dan op het hoofdveld aan de Irislaan in Vlissingen Dor drecht '90. Die ploeg staat met twee punten onderaan de rang lijst (Jong Zeeland heeft acht punten). De wedstrijd begint maandag avond om half acht en wordt ge floten door Alwin Don. met de grensrechters Dies van Belzen en Roel van de Bovenkamp. De selectie bestaat uit: Menno van Gremberghe (Axel). Eric Wiel- and (AZVV), Edwin Held en Mar cel Kole van Goes, robin Mo- reauw. Pieter van de Neut en Pe ter Willemse van Kloetinge, Pas cal van de Berg en Steven Seedo van Middelburg, Wilfred Schip per (Oostkapelle), Danny Ga- briëlse en Ramses Jacobsen van RCS, Alexander Ryckaert (Sluiskil), Jimmy Kikkert (Vlis singen) en Erwin Nelissen (Zie- rikzee). De volgende wedstrijd van Jong Zeeland is op dinsdag 13 april in het Belgische Boom. Biljarten Ivessel. Grand Prix driebanden: Tweede ronde: Arnouts-Van de Ven 50-34/43, Jaspers-Van Pruijssen 50-23 /26, Van de Looy-Jean-Paul de Bruijn 50-1.3 (32 beurten). Derde ronde: De Jong-Gieskens 50-32 (47), Van der Smissen-Van Uum 50-40 (33), Burg- man-Wittens 50-32 (53), Velthuis-De Kleine 50-42 (33), Van Bracht-Habra- ken 50-30 (29), Jaspers-Van Crom- voirt 50-34 (39). Van de Looy-Belder- bos 50-48 (47). Arnouts-Nieuwenburg 50-42 (35). Paardesport Den Bosch. Indoor Brabant. Dres suur eerste onderdeel World Cup fi nale: 1. Theodorescu (Dui) Ganime- des 1707 punten (72,64 procent), 2. Rothenberger (Dui) Ideaal 1648 (70,13), 3. Werth (Dui) Fabienne 1624 (69,11), 4. Lavell (VSt) Gifted 1602 (68,17), 5. Capellmann (Dui) Cyprys 1569 (66,77), 6. Bartels-De Vries (Ned) Olympic Courage en Laus (Ita) L'ie- benberg 1537 (65,40). Springen: Internationaal concours, 1,40 in, na barrage: 1. Raymakers (Ned) Raspoetin Z 0-31,93, 2 Van der Vleuten (Ned) Olympic Baltazar 0- 32,07, 3. Bril (Ned) Barber 0-33,01, 4. Robert (Fra) Sissi DeLande 0-34,02,5. Tebbel (Dui) Rapunzel 0-34,17,8. Van der Schans (Ned) Chief 0-37,83. Davis Cup, wereldgroep, eerste ron de: Melbourne: Australië-Verenigde Sta ten 2-0. Masur-Gilbert 6-3 6-7 6-4 6-2, Woodforde-Wheaton 3-6 7-6 6-4 6-4. Calcutta: India-Zwitserland 1-1. Paes-Hlasek 7-5 6-1 6-2, Krishnan- Rosset 6-7 6-4 3-6 6-7. Moskou: Rus land-Duitsland 0-2. Tsjerkasov- Steeb 6-4 6-1 4-6 6-7 4-6, Olhovsky- Stich 5-7 1-6 6-1 5-7. Modena: Italië- Brazilié 2-0. Nargiso-Oncins 7-5 6-2 6- 3, Camporese-Mattar 7-6 4-6 6-2 6-1. Wenen. Oostenrijk-Frankrijk 0-2. Skoff-Boetsch 2-6 (i-7 1-6, Antonitsch- Forget 4-6 2-6 3-6. Kalmar: Zweden- Cuba 2-0. Edberg-Pino 6-2 6-2 6-2, Kulti-Tabares 6-3 6-0 4-6 6-3 Aarhus: Denemarken-Tsjechië 0-1 Carlsen- Novacek 6-7 4-6 1-6. Zone Europa- Afrika, groep 1, eerste ronde. Honga- rije-Finland 1-1. Zone Azië-Oceanië. groep 1eerste ronde. Indonesië-Fili- pijnen 1-1, Hongkong-Japan 0-2, Thailand-Pakistan 2-0. Voetbal Schaatsen Beijing. WK shorttrack. Mannen, 1500 m: 1. Gagnon (Can) 2.30.22. 2. Kim (Zko) 2.40,43. vrouwen, 1500 m: 1. Lambert (Can) 2.39.42,2. Chun (Zko) 2.39,66. bino (Spa) 0.14, 4. Hampsten (VSt) 0.16, 5 Geffi (Ita) 0.19, 6. Mauri (Spa) 0.21, 7. Montoya (Spa) 0.22, 8. Jala- bert (Fra) 0.39,9. Gonzalez (Spa) 0.44, 10. Chozas (Spa) 0.46, 28. Voskamp 1.12. 52. De Vries 1.56, 109. Jakobs 3.58,112. Van Poppel 4.03. Eindklassement: 1. Delgado 20.12.34, 2. Cubino 0.14, 3. Dufaux 0.28. 4. Hampsten 0.34, 5. Geffi 0.37, 6. Mauri 0.46, 7. Montoya 0.57, 8. Jalabert 1,04, 9. Gaston (Spa) 1.06, 10. Gonzalez 1.09, 59. De Vries 8.50. 63. Voskamp 9.53, 1.18. Jakobs 1.01,51. 121. Van Poppel 1.11.20. Ski Eerste divisie: WV - ADO Den Haag 6-1 (3-1). 16. Babangida 1-0, 23. Graef 2-0, 37. Derïx 3-0, 41. Meijer 3-1, 54. Verberne 4-1,71. Graef 4-1,79. Denx 6- 1. Scheidsrechter: Schaap, toeschou wers: 3482, Rode kaart: Valk (twee keer geel - ADO). Gele kaart: Stam (ADO). Heerenveen - NAC 2-2 (0-1). 25. Van Hooydonk 0-1, 74. Ten Voorde 1-1, 83.Lokhoff 1-2,90. De Visser 2-2 (straf schop). Scheidsrechter: Van der En- de, toeschouwers: 11.500. Gele kaart: De Jong (Heerenveen), Brood (NAC). Duitsland: VCL Bochum - FC Nüm- berg 4-0, Bayer Uerdingen - Werder Bremen 0-2. Super-G vrouwen in Aare (Zweden): 1 Seizingen Dui) 53,07,2. Maier (Oos) 53,21, 3 Compagnoni (Ita) 53,31. Eindstand Super-G-wereldbeker na 6 wedstrijden: 1. Seizinger 371, pnt, 2. Maier 356, 3. Merle 326. 4. Wachter 313. 5. Eder 263. Super-G mannen: 1. Aamodt (Noo) 1.07,43, 2. Mader (Oos) 1.07,49, 3. Heinzer (Zwi) 1.07,49. Eindstand Su- per-G na zeven wedstrijden: 1. Aam odt 420 pnt. 2. Mader 307, 3. Heinzer 301, 4. Thorsen 294, 5. Girardelli Lux) Wielrennen 216. Ronde van Normandië voor ama teurs. Zesde etappe rond Tesse-la- Madeleine; 1 Boussard (Fra) 160 km in 3.46.14. 2. Ciplijaoekas (Lit), 3. Sö- rensen (Den). 7. Van Steen 1.14, 8. Den Braber, 13. Knaven, 26. Thebes, 49 Pasquino, 60. Kü. Algemeen klassement: 1. Mallet (Fra) 17.15.36, 2. Kil 0.47, 3. Seis (Bel) 0.52, 10. Knaven 2.36, 24. Van Steen 4.19, 40. Pasquino 5.23, 44. Den Bra ber 5.49, 62. Thebes 9.35.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 37