HVV stort zich nu op de beker Jaren '60 waren voor IJzendijke topjaren Hoek voelt zich sterker worden Sepp Vermeulen doet een aanval op uurrecord in De Braakman Koploper Bevobo ook met invallers veel te sterk: 3-0 Biljarters in Hoek spelen om de titel Johnny van Cadsand wil zijn talent in de bergen ontwikkelen Voetbalprogramma met inhaalwedstrijden Jubileumviering IJzendijke van onze voetbalmedeweker TERNEUZEN - Met in de mees te klassen nog" drie volledige speeldagen op het programma wordt het komende weekeinde op last van de KNVB vooral be nut voor het spelen van een aan tal inhaalwedstrijden. HVV'24 speelt zaterdag in de vierde ron de van de bekercompetitie te gen het tweede elftal van RBC. Voor de competitie worden in de vierde klas van het zondag voetbal Lewedox-pse Boys-Ria W en Corn Boys-Walcheren ge speeld. HVV'24 was het duel met RBC 2 liever ingegaan met de weten schap dat de titel in de derde klas van het zondagvoetbal al binnen was, maai' na het 1-1 ge lijkspel in eigen huis tegen Zun- dert moet het nog enig geduld uitoefenen. „De beslissing kan niet snel genoeg vallen", zei mid denvelder Peter van Dorsselaer deze week. „Tegen Zundert zat er behoor lijk wat spanning op de wed strijd. We begonnen goed, maar al bij de eerste tegenslag vielen we ver terug. Voor de wedstrijd tegen RBC zou het goed zijn ge weest, als we het kampioen schap al binnen hadden ge haald. Dan hadden we de wed strijd onbevangen kunnen in gaan." Dat laatste is een vereiste om opnieuw een ronde verder te ko men, meent Van Dosselaer. „Ik ken RBC 2 niet", licht hij toe, „maar ik vind niet dat we er te genop moeten kijken. Tenslotte hebben ze AZW ook maai" moei zaam uitgeschakeld. Veel reden om bang voor RBC te zijn is er daarom niet." HVV - dat zich eerder van Zaam- slag, Terneuzense Boys en Yer- seke ontdeed - kan voor het be kerduel terugvallen op een com plete selectie. Op Jean-Paul de Keyzer na natuurlijk. Vierde klas In de vierde klas van het zondag voetbal staat zondag de bezet ting van de laatste plaatsen cen traal. Bij de enige twee wedstrij den, die op het programma staan, zijn ook de vier laagstge- klasseerde ploegen betrokken. Corn Boys, dat zondag" een be langrijke 3-1 overwinning boek te op Lewedorpse Boys, kan thuis tegen Walcheren opnieuw een belangrijke stap in de rich ting van lijfsbehoud zetten, hoe wei Walcheren met onderschat mag worden. Trainer Hans Radt („van Lewedorpse Boys hebben we verdiend gewonnen, omdat we veel beter speelden dan twee weken terug tegen Ria") rekent er op dat dat laatste niet zal ge beuren. Ria - dat na de 3-1 overwinning van Corn Boys op Lewedorpse Boys - niet meer dan een water kansje heeft om de degradatie te ontlopen, staat zondag voor de opgave om Lewedorpse Boys (uit) te verslaan. Thuis werd het eerder dit seizoen 2-0 voor de Westdorpenaren, die nadien echter maanden op een volgen de overwinning moesten wach ten. Alleen als de concurrenten consequent blijft Verliezen en Ria alles wint blijft de club vier de klasser. In het meest ongun stige geval degradeert de ploeg echter zondag al. Het programma: Zaterdag: Forste klas Vitesse Delft- Hoek Zondag: Beker: HVV'24 RBC 2 uno gelijk zaterdag, Vierde klas: Corn Boys Walcheren en Lewedorpse Boys-Ria W Kerste klas afdeling: IJzendijke Jong Ambon» Philippine Zeeland Sport, Vlissingen Graauw, Ouwerkerk- Biervliet en Aardenhurg-Hontenisse. De volgende oefenwedstrijden wor den gespeeld: Zaterdag: AZW Axel en Zaamslag Koewacht. Zondag: Tcrncu/en-MKTOen ODIO Steen, Vogelwaarde-Breskons. Dick Buitelaar kijkt peinzend over het veld tijdens de thuiswedstrijd tegen Quick Boys. Hij weet als geen ander dat er vanaf zaterdag gewonnen moet worden. foto Oscar van Beest Volste vertrouwen in uitwedstrijd tegen Vitesse Delft van onze voetbalmedewerker HOEK - Voor de voetbalclub Hoek is de wedstrijd tegen Vitesse Delft morgen (za terdag) van kapitaal belang. Na twee op eenvolgende nederlagen tegen Katwijk en Quick Boys is de zaterdag eersteklas ser gebrand op een goed resultaat. Bij een overwinning zijn de vooruitzichten op behoud een stuk beter, maar verliezen de Zeeuws-Vlamingen in Delft, dan blijft de degradatie dreigend aanwezig. Zo ver mag Hoek het volgens Geertjan de Smet niet laten komen. De 23-jarige lin kermiddenvelder baseert zijn optimisme op de laatste thuiswedstrijd tegen topper Quick Boys. Toen leek de ploeg van trai ner Dick Buitelaar op weg naar een gelijk spel, maar die illusie werd Hoek in de laat ste minuut door de Katwijkers ontnomen. „De groep heeft toch weer zelfvertrouwen. We moeten daarom tegen Vitesse voor de winst gaan. Het is al even geleden, maar volgens mij zijn we in de eerste wedstrijd ook niet minder geweest. Alleen, zij wisten te scoren." De Smet kampt al enkele maanden met een liesblessure. Dat was ook de reden, dat de Westdorpenaar in de versukkeling geraakte. Tegen Quick Boys was hij weer helemaal terug met enkele prima acties. „Ik speelde door die blessure niet goed. De Belgische sportarts Martens heeft me tij: dens de winterstop medicijnen en een in jectie gegeven. Op zijn advies ben ik door gegaan. Zelf wilde ik ook graag, maar als het niet goed gaat, dan ga je vanzelf sim peler voetballen." „Ik ben", zegt De Smet, „eigenlijk nog niet voor 100 procent fit. maar ik durf nu weer akties te maken. Vorige week voelde ik dat het al goed ging, met Jong Zeeland te gen Lokeren. Tegen Quick Boys had ik ook vertrouwen. Ik merkte het al tijdens de warming-up." Door de terugkeer van de geschorsten Jos Kayser en John Alleman wordt het weer dringen binnen de selectie van Hoek. Ht is aan trainer Dick Buitelaar om de sterkste elf in het veld te sturen. 11 m wê Voetbalclub bestaat 75 jaar en kijkt terug in de historie van onze medewerker Peter van Kouteren IJZENDIJKE - Het is nu ruim dertig" jaar geleden, maar het roept bij velen in IJzendijke nog altijd prettige herinneringen op. De plaatselijke voetbalclub speelde al jaren in de tweede klas van de afdeling en werd plotseling versterkt door de komst van drie spelers van bui tenaf. Betaald werd er nog niet in die tijd, maar hun komst zorgde wel voor een sportieve injectie. Het werden topjaren voor IJzendijke, dat drie keer achter elkaar kampioen werd en promoveerde naar de derde klas. IJzendijke viert dit jaar het 75- jarig bestaan en speelde nooit meer zo hoog. Het eerste elftal kwam diverse keren een paar jaar achtereen in de vierde klas uit, maar vertoefde meestal in de hoogste klasse van de afdeling Zeeland. Daarin neemt IJzendij ke na de degradatie van vorig seizoen een klassering in de mid denmoot in. Arsène van den Hemel, die voor het eerste jaar de voorzittersha mer hanteert, beseft dat de club de afgelopen jaren door een dal is gegaan, maar blikt optimis tisch vooruit. IJzendijke heeft een florerende jeugdafdeling en mag zich nog steeds verheugen in een ledengroei van onderaf. Het kan evenwel nog vele jaren duren, voordat de club het afde lingsniveau ontstijgt. Historie Arsène van den Hemel (67) raak te vele jaren geleden zijdelings bij het voetballen betrokken, omdat zijn zoons zich als lid aan meldden. Zo heel veel weet hij dus niet van de historie van de club. „Zoals het in die dorpen gaat, is er altijd een golfbewe ging geweest in de prestaties", vertelt hij. „We zijn in 1982 als af delingsclub nog eens reserve kampioen van Nederland ge weest, nadat we kampioen van de afdeling Zeeland waren ge worden. Maar aan het begin van de j aren zestig had IJzendij ke de beste ploeg die er ooit is ge weest." Die opleving tekende zich af, na dat de gebroeders De Wolf zich uit Vlissingen in IJzendijke had den gevestigd. Bert de Wolf stond in het doel, Theo de Wolf was een pijlsnelle rechtsbuiten en Jan de Wolf een veel scorende spits. Zonder dat er een echte trainer was, werd rond die spe lers een kampioenselftal gefor meerd. Herman Wijffels, Nico Schilders, Arnold Corijn, Bennie en Harry Neve, Johan Martens, Theo Vermeide, Guust van de Wijnckel, Fred Mollet en Hannie van Opdorp wonnen vele wed strijden op rij en bezorgden de supporters onvergetelijke da gen. Veel publiek „Het was natuurlijk nog in een tijd dat er ontstellend veel pu bliek langs de lijn stond", herin nert Jan de Wolf zich. „Voetbal was toen nog een belevenis. Ie dereen keek er naai- uit. Er werd geen cent betaald en iedereen zorgde zelf voor zijn kleding. Het was gewoon geinig. Ze hadden er alles voor over. We waren elke dag om een uur of half zeven met een kern van zes, zeven man op die voetbalwei te vinden. Daar door konden we anderhalf uur blijven lopen. We hadden in we zen geen probleem, met welke club dan ook." Jan de Wolf zelf tekende voor een groot deel van de produktie. „Ik scoorde ontstellend makke lijk met mijn hoofd. Hoe onze Theo ze ook aangaf: mijn timing was dusdanig, dat ik de helft van de doelpunten binnenkopte. Ze zeiden wel eens: Jan, jij kunt veel harder koppen dan schie ten. Dat was nog zo ook. Het was de tijd van absurde uitslagen. We speelden bijvoorbeeld tegen Steen, wonnen met 9 of 10-1, en dan hadden ze nog mazzel dat ze een doelpunt maakten. De men sen vonden het grandioos. Dat is ook niet zo vreemd. De andere spelers trokken zich aan ons op. Aanwijzingen namen ze gewoon aan. Dat is nou eenmaal zo als het goed gaat." IJzendijke zag later Ronnie van Poucke naar Anderlecht ver trekken, teerde in bestuurlijk opzicht ruim vijftig jaar op de fa milie van Guust Neijssen en be noemde aan het eind van de ja ren zeventig de eerste officiële trainer: Johan Hendriks uit Vlis singen. Daarna verzorgden ach tereenvolgens Wilftïed Bogaert, Cor van de Velde, Paul Steyaert en de huidige oefenmeester Ed dy van de Berghe de training. Maar kort voor het 75-jarig jubi leum kreeg IJzendijke vele te genslagen te verwerken. Frans Sudijn, die zo'n twintig jaar voorzitter was en veel voor de vereniging betekende, bedankte nog niet zo lang geleden en met hem vertrokken nog vier be stuursleden. Drie jaar geleden werd de accommodatie ingrij pend gewijzigd, omdat na het sluiten van het gemeentelijke zwembad het Mauritshof werd gerealiseerd. De voetbalclub moest daarvoor een groot stuk van het oefenveld afstaan en was genoodzaakt om twee jaar lang in Schoondijke te trainen. Vele spelers vertrokken (vooral naar Breskens en Hoofdplaat) en als gevolg daarvan degra deerde het eerste elftal aan het eind van vorig seizoen naar de afdeling. „We hebben het er de laatste paai- jaar niet zo best afge bracht", draait Arsène van den Arsène van den Hemel is dit jaar voorzitter geworden. „We hebben met IJzendijke betere tijden gekend, maar we staan er niet slecht voor." foto Peter Nicolai IJZENDIJKE - Met een receptie in het Jeugdgebouw aan de Koninginnestraat in IJzendijke opent de jubilerende voet balvereniging morgen (zaterdag) de festiviteiten rond het 75-jarïg bestaan. De receptie, die om 16.15 uur begint, wordt om 15.30 uur vooraf gegaan door een officieel gedeelte, waarin verschillende sprekers het woord zullen voeren. Daarnaast staan in sportief opzicht diverse wedstrijden en toernooien in het teken van het jubileum: Maandag 12 april (Tweede Paasdag):Wedstrijd van een En gels jeugdteam tegen een uit de jeugd van IJzendijke samen gesteld elftal. 15 mei: Toernooi voor D-, E-, en F-pupillen. 22 mei: Toernooi voor C-junioren. IJzendijke Al- Terneuzen BI. Beloften Cercle Brugge- Jong Zeeland. 29 mei: Toernooi lagere elftallen. 30 mei: Toernooi met deelneming van clubs die eveneens reeds 75 jaar bestaan. 25 augustus: Voetbaldag met medewerking van Gerrie en Ar nold Mühren. 28 augustus: Toernooi voor damesteams. Wedstrijd van Scheldesport wordt voor de 24e keer gehouden HOEK - Voor de 24e keer houdt Scheldesport uit Terneuzen morgen (zaterdag) de Braakma- nuurloop. Het te kloppen wed strijdrecord staat al 13 jaar op naam van Johan de Vlieger met 18.150 nieter. Met Sepp Vermeu len aan de start is er een kans dat dat parkoersrecord sneu velt. Al bijna een kwart eeuw oud staat de Braakmanuurloop van Scheldesport op de atletiekka- lender. Het uurtje lopen tegen de klok in het Braakmanbos blijkt nog steeds aan te slaan. Het wedstrijdrecord leek jaren lang onaantastbaar. In de elfde editie liep Johan de Vlieghei- welgeteld 18.150 meters bij elk aar in de zestig minuten tussen het start- en het eindschot. Sinds 1981 hebben al velen een aanval op dat record gedaan, maar de pogingen waren altijd tot mislukken gedoemd. Hans van der Griendt was er twee jaar geleden nog het dichtst bij, maar ook de Hoekse atleet sneuvelde op een paar honderd meter. Vorig jaar was de hoop gevestigd op Sepp Vermeulen. De Schelde- sporter zat toen volop in de voor bereiding op de marathon van Rotterdam en moest uiteinde lijk verstek laten gaan. Als alles naar wens verloopt is Vermeulen er morgen (zaterdag) echter wel bij. De Zeeuwse crosskampioen is herstellende van de griep en zal zich pas vandaag" (vrijdag) tes ten om te kijken hoe hij ervoor staat. Hij laat er echter geen en kele twijfel over bestaan dat hij, TERNEUZEN - In de hoogste klas van het Terneuzense be- drijfsvolleybal (Bevobo) had den titelkandidaten Dees en Lichtland het deze week gemak kelijk. Dees veegde Lichtland 2 in minder dan geen tijd met 3-0 van de vloer (15-3, 15-9, 1-6) en Lichtland deed ongeveer het zelfde met hekkesluiter De Pooter. De 3-0 zege van Lichtland (twee keer 15-7 en 15-3) werd wel door een gelegenheidsploeg neerge zet. Niet minder dan vier inval lers (Dick Maters, Johan Due- rink, Lucien Speleman en Henk van de Brink) moesten worden opgeroepen omdat de eerste se lectie door blessures en griep was geteisterd. Dow-Broodje Ben, de derde wed strijd in de hoogste klas. ging om en om naar een 2-2 eindstand (15- 4.10-15,15-6 en 2-11). In 1B, waar V.& V., PTT Post en Scharmga strijd leveren om het kampioen schap en de promotie naar de hoogste afdeling, won V.& V. het cruciale duel tegen Scharmga met 2-1. PTT Post lijkt de enige ploeg die nog dwars kan liggen. De uitslagen: Lichtland-De Pooter 3- 0: PSV-Neelemans 0-3: ING Bank-De Hoop 2-1: Gemeente-PSV 2 2-1; Dow- Broodje Ben 2-2: V.& V.-Scharmga 2- 1: Rabobank-Dow 2 0-2; Philips-NHl 1-2; Dees-lichtland 2 3-0: PTT Post- Scharmga 2 3-0: VC Schelde-Scharm- ga 3 2-1: Voorwaarts/Wim de Waal- Gemeente 2 0-3: VC Notabene-Licht- land 3 3-0; ABN/Amro-URS 3-0; B.& S.-Lichtland 4 2-1: Deltan 3-WM 0-3. Standen: IA. Dees 9-25: Lichtland 8- 21: Stunt Markt 8-14; Broodje Ben 9- 12; Dow 8-9: Lichtland 2 8-6: De Poot er 8-3, 1B: PTT Post 9-17; V.& V. 8-16; Scharmga 1 9-16, Neelemans 8-12; Zeevla 8-11Scharmga 2 8-10; PSV 8- 4. 2A: Deltan 8-16; ING Bank 9-16: Dow 2 9-14: Beldo 8-12; Dees 2 8-11; De Hoop 8-10: Rabobank 8-8. 2B: PSV 2 9-15: Gemeente 8-14; Phi lips 8-13: NHI 9-13: Aster 8-11, Deltan 2 8-10; Dow 3 8-9. 3A: VC Notabene 8-24; Havenschap 8- 15; Scharmga 3 9-15; Lichtland 3 8-13; VC Schelde 8-12; ABN/Amro 8-12; URS 9-0. 3B: Lichtland 4 9-19; Bliek Vos 7- 16; B.& S. 8-15: Voorwaarts/Wim de Waal 8-12; Gemeente 2 8-11: VVM 9- 10; Deltan 3 9-3. HOEK - Het is alweer enkele ja ren geleden dat er werd gestre den om het persoonlijk biljart- kampioenschap van Hoek. Pro blemen binnen de organisatie en een tegenvallende deelname lagen aan die stopzetting ten grondslag. Dit jaar hebben de voorzitters van de plaatselijke biljartclubs, DOS en De Molen hoek, samen besloten deze titel strijd weer nieuw leven in te blazen. Vanaf vandaag (vrijdag) wordt in café De Molenhoek het finale- toernooi gespeeld. Mede-organi sator Nico Kalden vindt dat dit kampioenschap, waar dit jaar in totaal vierentwintig spelers zich voor aanmeldden, een aanzet moet worden naai- een kam pioenschap van bijvoorbeeld Groot Terneuzen. Kalden: „We hebben al contac ten met de BFTS (Biljartfedera tie Terneuzen Stad) gehad om dit kampioenschap uit te brei den. Wij, in Hoek, denken daar bij inderdaad aan een kam pioenschap van Groot Terneu zen. Elke kern van de gemeente organiseert bijvoorbeeld dan zijn eigen kampioenschap en de winnaars daarvan kunnen dan strijden om het kampioenschap van Groot Terneuzen." Zover is het echter nog niet. In Hoek hebben de plaatselijke clubs alvast een voorzet gege ven. „Voorwaarde om deel te ne men was dat men in Hoek woont en lid is van een biljartclub. Waar deze club gevestigd is, was niet belangrijk." Er wordt op handicap gespeeld en na de voorwedstrijden heb ben acht spelers zich geplaatst voor de finale, die vandaag (vrij dag) om 19.00 uur in café De Mo lenhoek in Hoek van start gaat. Zaterdag wordt er vanaf 14.00 uur gespeeld, de slotpartijen worden op vrijdag 2 en zaterdag 3 april gespeeld. De volgende spelers hebben zich voor deze finale geplaatst (tus sen haakjes het aantal te spelen caramboles): Wim van de Velde (44), Kees Stuy (42), Guiljam Broekhoven (40), Benjamin Klaassen (39), Freddy Elve (27). Marco Potvlieger (38). Johan Coppens (35), Arie Zwart (23). Hemel niet om de waarheid heen. „Vroeger waren de spelers natuurlijk veel meer dorpsge bonden. Ik ben eens naai" Bres kens wezen kijken en daar liepen zeven jongens van ons te voet ballen. Toen er een paar jaar ge leden zo veel ervaren mensen uit het bestuur verdwenen, heb ik dat een beetje op me genomen. Het was bepaald niet mijn be doeling om voorzitter te worden, maar het is me min of meer opge drongen." „Ik heb", zegt hij, „heel veel in het verenigingsleven gezeten en dan kun je nogal wat af. Maar er zijn dingen die soepeler kunnen worden afgehandeld dan zo'n overname. Het geeft heel veel zorgen om alles in het werk te stellen om de harmonie te bewa ren. Dat is belangrijk, want als het goed gaat, dan werkt dat van laag tot hoog door in een vereni ging. We hebben nu zeven man in het bestuur en kunnen er ei genlijk nog wel een paar gebrui ken. We komen handen en voe ten tekort, maar met kunst- en vliegwerk iukt het." „We prijzen ons hoog dat we zo veel jeugd hebben. Als we naai clubs in de buurt kijken, dan staan we er voortreffelijk voor. We hebben 42 senioren voor drie elftallen en negentien dames. Maar er is geweldig veel jeugd. Er zijn zo'n negentig jeugdspe lers en we hebben een flink aan bod van jeugdleiders. Erg veel jongens die zelf voetballen, be geleiden en trainen de jeugd. Kwaliteit kun je niet altijd aan trekken. Daarom mikken wij in de toekorpst op onze jeugd." Johnny van Cadsand. foto Oscar van Beest als hij voldoende fit is. een se rieuze aanval op het record van De Vlieghei- zal doen. „Ik weet dat ik het moet kunnen verbete ren." Bij de dames dateert het wed strijdrecord van 1985. Trijnie Smeenge had toen aan een uur genoeg om 13.900 meters bij elk aar te lopen. De Braakmanuurloop - voor at leten en trimmers - gaat morgen (zaterdag) om 14.30 uur van start. Tegelijkertijd is er een trimloop over 7 kilometer. van onze wielermedewerker OVERSLAG - De Zeeuws- Vlaamse wielrenners barsten dit jaar van de ambities. Met na me de amateurs die uitkomen in een landelijke sponsorselectie amateurs (Isa) willen zich in de komende wedstrijden bewij zen. Dat geldt ook voor Johnny van Cadsand. De sinds enkele weken in het Belgische Over slag wonende Van Cadsand heeft daarvoor het bergachtig terrein uitgekozen. In wedstrij den met veel klimwerk is hij in de eerste jaren van zijn ama- teurtijd tot de beste prestaties gekomen. Johnny van Cadsand heelt dan ook een aantal buiten landse etappekoersen op »het programma staan. Het wielerjaar 1992 is voor John ny van Cadsand bijna helemaal in het water gevallen. Tot twee keer toe kreeg de renner, die uit komt voor de ploeg van Impac Thijs, last van een longontste king, waardoor hij nauwelijks aan de bak kwam in grote wed strijden. De Zeeuws-Vlaming wil zich dit jaar revancheren. Na zijn eerste jaar bij de ama teurs, waarin hij bijvoorbeeld winnaar werd van het jonge- renklassement in de Midi Libre voor amateurs, kwam er de te leurstelling van vorig jaar over heen. „Ik heb bijna niets gepres teerd. Mijn beste resultaten be haalde ik nog op de baan, toen ik als invaller mocht meedoen. In de topcompetitie zit ook een baanwedstrijd. Ik werd derde in de puntenkoers. waardoor ik toch nog punten haalde voor de ploeg", vertelt Van Cadsand, die vorige week weer door een ziekte werd geveld. Daardoor moest hij week de eer ste wedstrijd van de topcompe titie. De Woudenomloop in Dok- kum, mjssen. Op zich treurde Van Cadsand daar niet zo om. Erger vond hij het dat daardoor de voorbereiding op de eerste belangrijke wedstrijden stag neerde. Volgend weekend (3 en 4 april) staat immers de eerste grote krachtmeting van het sei zoen op het programma: de Hel van 't Mergelland. Voor de eerste keer is deze wed strijd over twee dagen uitge smeerd en moet er dankzij een overstap naar België gedurende die twee dagen behoorlijk wor den geklommen. „Ik hoop weer op kl achten te zijn om te kunnen presteren. Die klimkoersen lig gen me het beste." Van Cadsand zal dan ook dit jaar voornamelijk worden inge zet in een aantal buitenlandse etappewedstrijden, waarin ge klommen moet worden. Begin mei is hij weer van de partij in de Midi Libre. „Dat is een belangrij ke wedstrijd voor een amateur die prof wil worden. Daar zijn een aantal cols in van 'buiten ca tegorie'. De ploegleiders van de profploegen volgen die wed strijd nauwgezet." Daarnaast staat deelname aan een meerdaagse in Oostenrijk en aan de Ronde van het Zwarte Woud op het lijstje van Van Cad sand. Ook voor de topcompeti tie moet hfj een paar keer aan de start verschijnen. „Ik wil verder ook op het Nederlands kam pioenschap goed rijden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 45