Streven naar centrale vestiging Bezwaren ontsluitingsplan Den Osse bij gs toegelicht Verantwoordelijkheid voor eigen daden inzien Raad Aardenburg eist niet langer vertrek wethouder Karin in concert: cocktail van grote en kleine gevoelens streek Streekarchivariaat versnipperd en tekort aan ruimte VRIJDAG 26 MAART 1993 14)5 van onze verslaggever ZIERIKZEE - Het streekarchi variaat voor Schouwen-Duive- land en Sint Philipsland in Zie- rikzee puilt uit. Omdat de reser vecapaciteit praktisch op is, wordt het een vrijwel onmoge lijke opgave het archiefmate riaal systematisch op te bergen, staal in het verslag over 1992. Ruimere huisvesting zou drin gend nodig zijn. De situatie wordt zorgwekkend Café protesteert tevergeefs tegen aanscherpen geluidsnormen van een medewerker DEN HAAGA'LISSINGEN - De gemeente Vlissingen mag de ge- luidsvoorschrïften voor café Snookey aan de Vredehoflaan in Vlissingen aanscherpen. Dit is het gevolg van een uitspraak van Raad-van-State-rechter G. Veringa. De eigenares J. Malie paard probeerde via een rechts zaak bij de Raad van State te voorkomen dat ze de muziek in haar café zachter moet zetten. De rechter verklaarde haar we gens formele fouten niet-ont- vankelijk. Café Snookey ligt onder een aantal appartementen in een slecht geïsoleerd pand. Volgens de gemeente is de situatie niet alleen voor de omwonenden, maar ook voor de café-eigena resse zeer vervelend. In het café staat de muziek al vrij zacht, maar nog wordt in de bovenlig gende appartementen de ge luidsnorm overschreden. De ge meente vindt dat café Snookey eigenlijk goed moet worden geï soleerd. Zolang dat niet gebeurt, moet de muziek beduidend zachter. Volgens Maliepaard is de mu ziek in Snookey nog nauwelijks hoorbaar wanneer ze aan de ei sen van de gemeente moet vol doen. Ze is bang dat dit haar klanten zal kosten. Rechter Veringa heeft zich, door Maliepaard niet te ontvangen in haar beroep, niet inhoudelijk over deze zaak uitgesproken. genoemd want daadwerkelijke stappen zijn nog niet in zicht. Weliswaar bestaan plannen, maar de uitvoering daarvan lijkt nog ver verwijderd. Dit betekent dat moet worden gewoekerd met de ruimte. Plaats maken KLOETINGE Geslaagd -Margreet Smit. af- komsitg uit Kloetinge. is aan de Erasmus Universiteit in Rotter dam afgestudeerd als meester in de rechten. voor het een betekent vaak het weghalen van het ander. Een mogelijke oplossing is be nutting van de op te knappen pakhuizen tegenover het stad huis en de panden op de hoek Melkmarkt-Maarstraat. gren zend aan het stadhuiscomplex. Daar kunnen dan ook de spullen worden ondergebracht die nu nog worden bewaard op vijf an dere locaties. Naast de centrale vestiging in Zierikzee. zijn er namelijk nog altijd archieven in de gemeente huizen van Westerschouwen, Brouwershaven, Bruinisse, Sint Philipsland en Duiveland. In het laatste is ook het archief van Middenschouwen en het Water schap Schouwen-Duiveland on dergebracht. Versnipperd Gevolg van deze verspreide lo caties is dat de medewerkers van het archivariaat veel op en neer moeten rijden en kampen met versnipperde werktijden, omdat de werkuren over de ver schillende vestigingen moeten worden verdeeld. Dit benadeeld de toegankelijkheid, omdat de hele verzameling niet vanuit één Muziekavond - Twee fanfa res uit Goes, Vooruit en het jeugdkorps van Euphonia. ge ven vrijdag 2 april een concert in de sportzaal aan de Maurits- straat in Waarde. De gezelschap pen zullen naast de eigen optre dens ook gezamenlijk een aantal muziekstukken ten gehore bren gen. Het optreden begint om 19.30 uur. locatie raadpleegbaar is. Nadeel is wel. dat gebruikers voortaan altijd naar Zierikzee moeten. De wens van het archivariaat tot centralisatie staat los van de vraag of er een gemeentelijke herindeling komt. Gesproken wordt daarom slechts van de verlangde overgang van 'stree karchivariaat' naar 'streekar chief, een naam die wijst op de ene. centrale vestiging van de huidige gemeenschappelijke re geling. Of deze ooit het predi kaat 'gemeentearchief krijgt, is een andere zaak. Ervaringen met Watchers Halt-bureau positief Coördinatrice Nel van Welsum van het Haltbureau Walcheren: „Het kwartje moet vallen bij een kind: het moet zijn eigen verant woordelijkheid voor zijn daden inzien." foto Ruben Oreel van onze verslaggeefster MIDDELBURG - Alternatieve afdoening van straf voor jonge ren tussen de 12 en 18 jaar: werken om het goed te maken en de aangerichte schade ver goeden aan het slachtoffer van hun praktijken. Voor sommi gen. ook in de politiekorpsen en zelfs voor ouders van overtre ders, is dat een te zachtmoedig, typisch Nederlands verschijn sel. Pubers die op Walcheren winkeldiefstallen plegen, rui ten ingooien, auto-antennes af breken of brievenbussen slo pen, krijgen sinds twee jaar een kans om aan de rechter te ont komen door op een andere ma nier hun daad goed te maken. Het blijkt te werken: de kinde ren die sinds augustus 1991 bij het regionaal Halt-bureau Wal cheren zijn geweest, ziet de poli tie maar zelden terug. Jongeren die hun Halt-verplichting niet nakwamen zijn er evenmin ge weest. Komende weken moeten de ge meenten op Walcheren beslissen of het Halt-experiment een vas te voorziening wordt. Het Open baar Ministerie en de politielei ding steunen Halt van harte: het bureau neemt hen een hoop werk uit handen. Halt heeft ook de steun van de colleges van b en w van de gemeenten. Zij hopen dat Halt bijdraagt aan de pre ventie van jeugdcriminaliteit en vandalisme. Het Haltbureau Walcheren in Middelburg draait met een full time coördinator en een mede werkster voor negentien uur in de week. Tussen 1 mei vorig jaar en afgelopen maandag. 22 maart, kreeg Halt in Middelburg 144 jongeren binnen. Coördina tor Nel van Welsum verwacht dat dit aantal 1 mei nog groeit tot 160. Dat is twee keer zoveel als in het eerste jaar. „De afgelo pen weken zijn er niet zoveel jon geren door de politie naar ons doorverwezen vanwege de druk te met de politie-reorganisatie. Met 160 zaken zitten we redelijk aan het maximum", meent Van Welsum. „Wordt het drukker op het bureau, dan moeten er meer medwerkers komen. De norm van het landelijke Halt-bureau is 100 cliënten per medewerker. Daarbij komt het werk van de preventie- en voorlichtingscam pagnes, de onderwijsprojecten op de scholen en de contacten met politie, justitie, bedrijven, gemeenten en andere hulpin stellingen." Gesprekken Ze vindt de gesprekken met de jongeren voor en na de werkpe riode van groot belang. „Het kwartje moet vallen bij zo'n kind. Het moet zijn eigen verant woordelijkheid voor zijn daden inzien. Weten dat de maatschap pij bepaalde regels heeft. Zo'n kind moet het kromme inzien van redenaties als: als ik iets pik is dat niet zo erg, maar als een van onze verslaggever AARDENBURG - Het conflict tussen de oppositie en coalitie in de Aardenburgse gemeente raad is bijgelegd. De raadsmin- derheid eist niet langer het ver trek van wethouder R. A. J. van de Wijnckel (CDA). De fracties van D66. PvdA, VVD en Lijst Rammelaere grepen donder dagavond een handreiking van de wethouder aan om de ruzie naar aanleiding van de kwestie Heerendreef bij te leggen. Van de Wijnckel gaf toe dat hij (en met hem de meerderheids- Faillissement graanbedrijf Nieuwvliet van onze verslaggever NIEUWVLIET - Het Nieuw- vlietse bedrijf Hamelink Gra nen BV is door de rechtbank in Middelburg failliet verklaard. Het bedrijf zag geen kans de openstaande schuld van 900.000 gulden aan leveranciers te vol doen. Het faillissement is door de directeur zelf aangevraagd. De twee personeelsleden (een vrachtwagenchauffeur en een administratrice) is ontslag aan gezegd. Volgens curator mr H. M. den Hollander hebben bei de medewerkers inmiddels een andere betrekking gevonden. Het faillissement van de groot- en exporthandel in granen en erwten is een direct gevolg van de ingezakte markt. De in 1991 opgerichtte onderneming be schikte over een te kleine finan ciële buffer om de tegenslag op te kunnen vangen, aldus Den Hollander. De BV is een zusterbedrijf van het in Maldegem gevestigde Ha- gradel. Het Belgische filiaal is eveneens failliet verklaard. Kassa gestolen uit bedrijfspand PHILIPPINE - Inbrekers heb- >en in de nacht van woensdag >p donderdag uit een bedrijfs- >and aan de Waterpoortstraat n Philippine een kassa gestolen net daarin enkele honderden ,-uldens aan wisselgeld. Ze ver- chaften zich toegang tot het >and, eigendom van L. S. uit loek, na het vernielen van een uit. S. deed onderdag aangifte iij de politie. fracties CDA en Gemeentebe langen) te hard van stapel is ge lopen met het verkoopplan van de 4,5 hectare gemeentegrond aan een projectontwikkelaar. Van de Wijnckel en zijn collega W. F. van Helden (Gemeentebe langen) raakten daardoor niet alleen in conflict met de opposi tie, maar joegen eveneens burge meester mr E. F. Jongmans te gen zich in het harnas. Belooft Van de Wijnckel geen beter schap, dan kan hij maar beter vertrekken, zo was eind vorige maand nog de stellingname van D66, PvdA en WD. „Wellicht zijn we wat te resul taatgericht bezig geweest", al dus de wethouder. Staatssecre taris De Graaff-Nauta (Binnen landse Zaken) stuurde het colle ge van Aardenburg vorige maand een brief, waarin zij in duidelijke bewoordingen haar onvrede uitsprak over de be stuurlijke gang van zaken in de Kikkerstad. Het college toog daarop naar Den Haag voor een persoonlijk onderhoud. „De scheidsrechter heeft ge meend een gele kaart te moeten uitdelen. Ik denk dat dit gebaar redelijk hard is aangekomen. Zowel binnen het college, als bij de raad. Of de brief nu wel of niet terecht was doet er niet toe. We zullen het moeten accepteren. Daarnaast moet het in ons elftal mogelijk zijn dat de spelers elk aar corrigeren als het fout gaat. Wat dat betreft hou ik me aanbe volen", verklaarde Van de Wijnckel. Raad Duiveland eerder klaar dan de koffie van onze verslaggeefster NIEUWERKERK - Een rap ver gadertempo kan de gemeente raad van Duiveland niet ont zegd worden. De koffie moest nog worden ingeschonken toen burgemeester A. Bergshoeff de raadsvergadering gisteravond, donderdag, acht minuten na aanvang afsloot. Alle zestien agendapunten waren in dat tijdsbestek onder de hamer ge weest. Zonder slag of stoot werden de voorstellen door de raad aange nomen. Onder meer werd inge stemd met de wijziging van de bestemming van een woning aan de Kerkring in Nieuwer- kerk. De bijbehorende schuur willen de bewoners verbouwen tot een klein pension. De Dirksweg in Brouwershaven. Nu nog een polderweggetje. Straks, een verbrede en verkeersdrukke ontsluitingsroute naar recreatie park Den Osse. foto Pieter Honhoff van onze verslaggeefster BROUWERSHAVEN - Omwo nenden van de Dirksweg in Brouwershaven protesteerden donderdag tijdens een hoorzit ting van gedeputeerde staten tegen het gerfteentelijke plan voor een nieuwe ontsluitings route naar recreatiepark Den Osse, over de Dirksweg. Deze polderweg krijgt als het plan doorgaat, in het jaar 2000 naar verwachting dagelijks drie- tot vierduizend motorvoertuigen te verwerken. Omwonenden zijn bang dat de verbrede, rechte Dirksweg auto mobilisten zal uitnodigen tot veel te hard rijden. Voor fietsers, v/andelaars en joggers wordt de Sporthuldiging - Inwoners en verenigingen van de gemeen te Axel die opmerkelijke presta ties op sportgebied hebben gele verd worden op maandag 29 maart gehuldigd. De bijeen komst wordt gehouden in het cultureel centrum De Halle en begint om 19.30 uur. situatie op de weg daardoor le vensgevaarlijk. vond J. L. Ge luk. bewoonster van een pand aan de Dirksweg. Zij stelde dat toen zij in 1985 aan de Dirksweg kwam wonen, niets bekend was over een toekomsti ge ontsluitingsroute. „Destijds was het een rustig polderweg getje. Maar wat ons straks te wachten staat, is behoorlijk an ders. Dan hoor ik voortdurend auto's langs m'n huis razen." Het verkeer van Den Osse rijdt nu nog via de Schouwse Dijk en door een deel van Brouwersha ven naar de Delingsdijk. In de vierde herziening van het be stemmingsplan buitengebied wordt deze route bevrijd van verkeersoverlast. Het plan behelst dat de Schouw se Dijk voor gemotoriseerd ver keer wordt afgesloten. De Blan- kersweg en Dirksweg zouden de verkeersstroom moeten overne men. Beide worden daarom ver breed en tevens wordt een nieuw stuk weg naar de Delingsdijk aangelegd. Zo onstaat voor snel verkeer een vlottere ontsluiting en wordt Brouwershaven ont- Sluipverkeer Burgemeester L. N. Labruyère verklaarde tijdens de hoorzit ting dat de ontsluitingsroute een eind moet maken aan de ver keersknelpunten in de kern Brouwershaven. Hij zei het in dat verband ook noodzakelijk te vinden de Schendersweg af te sluiten, om zo sluipverkeer naar Brouwershaven te voorkomen. Dit vond hij belangrijker dan de bezwaren van bewoners van de ze weg, die zich ontevreden toon den dat zij door de afsluiting in de toekomst moeten omrijden. Hij pleitte voor snelle besluit vorming door gs. Dan zou in ie der geval op korte termijn kun nen worden begonnen met de uitvoering van het eerste deel van het ontsluitingsplan, name lijk een verbinding tussen Dirks weg en Delingsdijk. Woonbond in Borsele weigert huurverhoging BORSELE - De afdeling Bor sele van de Nederlandse Woon bond zal een huurverhoging van meer drie procent weige ren. De leden gingen tijdens de donderdag gehouden algemene ledenvergadering unaniem ak koord met een voorstel van die strekking van het afdelingsbe stuur. De weigering geldt zowel de so ciale als de particuliere sector. De huurders zijn de drastische huurverhogingen meer dan beu, zo bleek tijdens de vergadering. Huurders van woningen met veel klachten zullen worden ge wezen op het recht om elke vorm van huurverhoging af te wijzen. De afdeling riep alle huurders in de gemeente Borsele op een huurverhoging van meer dan drie procent te weigeren. volwassene pikt, dat kan niet", geeft ze als voorbeeld. Werkadressen vinden waar een jongere de opgelegde uren kan volmaken is absoluut geen pro bleem, zegt de coördinatrice. Bedrijven, winkels en instellin gen ls de gemeente en asielzoe kers- en bejaardencentra werken enthousiast mee aan Halt. Bij een fors deel van de Haltbureau-jongeren gaat het om winkeldiefstal. In 43 van de 109 gevallen, constateert de Halt-coordinatrice uit haar pa pieren. Zo'n driekwart van de jongeren komen via de politie van Middel burg en Vlissingen bij Halt bin nen. Voor de plattelandsge meenten op Walcheren is van be lang dat zij voor hun subsidie geld - één gulden per inwoner per jaar - resultaten zien. De burgemeesters van de platte landsgemeenten dringen er bij de politie in hun gemeenten op aan om de pakkans voor jonge ren te vergroten. „In de steden is de pakkans groter dan op het platteland", weet Nel van Wel sum. Zij vindt de verhouding tussen jongeren uit de stad en het platteland bij Halt niet scheef. „Verschillende factoren spelen mee. De aard van de over treding bijvoorbeeld. Is die te ernstig, dan houdt de officier van justitie die zaak in eigen hand. En een jongere uit Aagte- kerke die in Middelburg iets doet komt via de Middelburgse politie bij ons terecht." GOES, PRINS VAN ORANJE 'Karin in concert', programma van Karin Bloemen, met Marjolijn Touw en Arthur Schlemper. Orkest o.l.v. Martijn Breebaart itoetsen), met Marnix Bxisstra (gitaar). Norbert Gelpke basgitaaren Jat Jai Vos (slagtoerk). Kostuums en decor van Jan Aamtzen. Regte van Fred Flo- russe. door Willem Nijssen Karin Bloemen is een van de weinige groten die het zich kan permitteren om onder de show terloops nog even een van de japon gevallen lintje op te ra pen. Of om een beetje hees op de planken te staan - zonder ex cuus, maar ook zonder nadruk - en toch in haar klasse te zingen. Een vrouw kortom met uitstra ling. Ze exploiteert die ook wel, maar op een sympathieke ma nier, en maakt daarmee een aangenaam, licht verteerbaar programma. 'Karin in concert' is een liedjes programma, dat nauwelijks aan elkaar gepraat wordt en deson danks de indruk wekt van een cabaret. De serieuzere nummers worden ook voortdurend afge wisseld met persiflages en met mild-kritische liedjes als het fraaie, scherpe 'Zuid-Afrika' (van Jeroen van Merwijk). Karin Bloemen dartelt samen met 'vaste medewerkster' Marjolijn Touw en met Arthur Schlemper luchtig door die medley heen. Dan is ze een wandelende kwinkslag, maar even later - in een lied als 'I am changing' - kan ze weer bloedernstig zijn. Hoe wel? Je weet het eigenlijk nooit zeker. Natuurlijk beschrijf ik hiermee een artieste die op z'n minst te gen het levenslied en zijn am biance aanleunt. De serieuze nummers zoals 'Yuri' (gezongen door Marjolijn Touw) hebben al lemaal die fraaie, brede, licht sle pende begeleiding en teksten waarvan je je moet afvragen in welke duistere-sentiment-lagen die weerklank vinden. „Helden zijn pas helden na hun dood" of „Soms sneeuwt 't in de zomer, soms is de regen rood." Wordt hier ons onderbewuste collectieve angst- of schuldge voel inzake bv. Joegoslavië aan gesproken? Ik heb nooit zo veel op met het aanboren van die ge voelens. Geef mij maar de momenten waarop met zoveel mogelijk scherp mogelijk de draak gestJoEL ken wordt. Gelukkig is Kar wd Bloemen daarin ook een fanta voc tische meesteres. 'Soundmix' e.D een nummer waarin niet allei jkin dat verschijnsel op de hak won ;-ve genomen, maar ook artiestena j0r< Billy Holliday (vooral zij!) rde« Frank Sinatra werkelijk schitt i$. rend worden gepersifleerd. Hf hoogtepunt op dat vlak viel o: eslc middellijk na de pauze. In een vreselijke uitdossing pruiken en pluimen e poepkleuren - worden motowt er*k< zangeressen als The Suprems aU geïmiteerd. Het Beatleslied mething in the way she movi (George Harrison) zou door Jo örink zijn vertaald. Wat er zongen wordt weet de zangere-: SC be S AMI Cru Alg die eerder al elk BAD HOTElJicH' wanhopig voorbij gereden absoluut niet. Met een uitgestrti. ken gezicht zingt ze een veina krachte tekst vol schutting woorden. Dat is Karin Bloemei op haar best. Er zitten drie, vier medleys in show - van soul tot soap. Alsctc dat hét medium is van Karir Bloemen. Omdat het haar mt dium is. Diversiteit bij elkaari^ houden, met een knipoog, wie weet in welke richting. In een kleurrijk optreden bekent Karin Bloemen zelf helemaal s kleur; vol overgave stort ze in een hoogstpersoonlijke cock- terd; tail van grote en kleine, van ge meende en geveinsde, van ont blote en doorgeprikte gevoelens. Wat- vooral overkomt, is de dy namiek en het plezier waarmee dat gebeurt. Wandeltocht - De Sport Vereniging Aagtekerke houdt morgen, zaterdag, voor de zes tiende maal de SVA-wandel- tocht. Deelnemers kunnen kie zen uit de afstanden 5. 10. 15 25 kilometer. Startpunt is ver enigingsgebouw Amicitia. De start voor de 25 kilometer is tus sen 12.00 en 13.00 uur, voor de 15 kilometer tussen 13.00 en 14.00 uur en voor de 5 en 10 kilometer tussen 14.00 en 15.00 uur. \CH' QifTZC ie nr 24 IC it :-.BL i. BC CAR °EA1 tock lDXJ 0RY i, DL nrRc Üllap ON 2 ;be£ Bres isinki IPPI ngko: IC IN zo JI SLG1 Orl ialifE - weekenddiensten STK II 1 1 II II II II II 1 II li 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 ige a 27 en 28 maart 1993 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Goes/Kloetinge: vrij. 18.00-zat. 19.00 uur: M. J. Kooiman, van Hogendorplaan 6, Goes, tel. 01100-14450. Goes/Kloetinge: zat. 19.00-zon. 23.00 uur: R. Posthumus. M. Smallegangesbuurt 38a, Goes, tel. 01100-30318. Spreekuur 10.00-10.30 en 17.00- 17.30 uur. Wolphaartsdijk,'s-H. Arends- kerke, Heinkenszand,Nieuw- dorp, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: D. P. van Driel, Vermetstraat 23,'s-H. Arendskerke.tel. 01106- 1202. Heinkenszand e. o. vrij. 17.30- ma. 08.30 uur: C. T. Miermans, Kloetingseweg 3, 's-H. Abtsker- ke, tel. 01103-2089. Hansweert, Schore en Yerseke, vrij. 18.00-zon. 22.00 uur: L. Breukers, Hansweert, tel. 01130-81344. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00- 17.15 uur. Kruinïngen, Krabbendijke, Waarde en Rilland-Bath, vrij. 19.00-zon. 22.00 uur: C. I. Ris- seeuw. B. Vogelaarstraat 2a. Kruiningen, tel. 01130-81566. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00- 17.15 uur. Driewegen, Borssele, Hoede- kenskerke, 's-Gravenpolder, Ovezande, 's-Heerenhoek: W. J. Kronenberg. Molenstraat 15. Hoedekenskerke. tel. 01103- 1747. Kapelle en Wemeldinge, vrij. 19.00-zon 23.00 uur J. K. L. Eek- hardt, Wemeldinge, tel. 01192- 1438. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00- 17.15 uur. Noordbeveland: Kortgene, Co- lijnsplaat, Kamperland en Wis- sekerke: H. L. N. van der Veen, Wissekerke, tel. 01107-2565. Spreekuur 11.00-11.30 uur. Tandartsen: Zuid- en Noord-Beveland: R. F. Smit. Turfkade 3, Goes, tel. 06- 52771398. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Apotheken: Geopend zat. 8.30-17.30 en zon. 10.00-11.30 en 16.00-18.00 uur. De Zeeuwsche Apotheek, Grote Markt 10. tel. 01100-15255. Dierenartsen: Goes, 's Gravenpolder, Kapelle, Kruiningen en Krabbendijke. B. J. Boer. Schuitweg 1, s Gra venpolder, tel. 01103-3050. Spreekuren zat, 08.00-09.00 uur (in Goes, Kapelle en 's Graven polder). Goes, Heinkenszand en Noord- Beveland: H. van Dijk. Simons- wei 2, Heinkenszand, tel. 01106- 1290 bgg 01100-20656. Biezelinge: R. H. G. Aalfs. Hoofdstraat 2, tel. 01102-41783. Spreekuur zat. 10.00-11.00 uur. Yerseke e.o. Mevr. L. Huiskes- Cornelisse en S. Verhoeven, Mo lenlaan 24, Yerseke, tel. 01131- 2756. Wijkverpleging: Voor geheel Noord- en Zuid-Be veland via tel. 01100-51177. Verloskundigen: Goes: Vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: Mw. Y. Oyevaar, van Hogen dorplaan 24. tel. 01100-32698. Huisartsen: Stavenisse, St. Maartensdijk, St. Annaland en Scherpenisse: D. Panis, St. Maartensdijk, tel. 01666-2400. St. Philipsland en Nieuw Vosse- meer, vrij 18.00-zon. 23.00 uur: A. van Doesburg. St. Philips land, tel. 01677-2500. Poortvliet, Oud-Vossemeer, Tholen en Scherpenisse: R. P. Kale, Molensingel la. Tholen, tel. 01660-2542. Dierenartsen: Tholen: W. Brons, tel. 01662- 2596. Weekendspreekuur op Kalfsdamseweg 2 te Poortvliet. Zat. van 8.30-9.00 uur en in Tho len van 11.00-12.00 uur op Boter- mark 10. Wijkverpleging: Tholen en St. Philipsland: Tel. bergi V400 S460 5(425 blad; 0(250 H/op «1 6f 32-3 om 1 )mko: ddel ers 5. 145; k 15( 0/350 l; pi i0/600 eikl. Huisartsen: Zierikzee: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: A. W. van Geer. Zierikzee. tel. 01110-12080. Spreekuur van 11.00-11.30 uur. Schouwen-Westhoek/Brou wershaven: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: G. van Beek-Verbeek en J. Ph. P. Stenger, Burghseweg 54. Haamstede, tel. 01115-1861 Spreekuur van 11.30-12.00 urn en van 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Nieuwerkerk en Oos- terland, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: M. v. d. Berg. Weth. van Klinkenstraat 10. Nieuwerkerk, tel. 01114-1810. Tandartsen: R. C. A. Backer. Poststraat 14, Bruinisse, tel. 01113-2666. Spreekuur 16.30-17.30 urn; Apotheken: Apotheek 'Zierikzee'. Dam 18, tel. 01110-12906, geopend za. van 09.00-12.30 uur en van 16.30 - 17.30 uur. Zo. van 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging: Schouwen-Duiveland: Tel. 01100-51177. Dierenartsen: (vanaf zat. 09.00 uur): E. Won- dergem, Zonnemaire, tel. 01112- 1880. 9000 ïddel rooi r IS tal ilo oor A nit ■gec. (i pi loerr ens i an roen xtra ver c el et ivisfï ngre grol eetl Igrj lont, eetl ka; the liep laah erde ',ook cht aklc ijne) iieti iroei m. 1 'nde 02 iji ;erat tasil oe e \ieui .aat chai

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 34