Koevermans is crisistijd te boven Johan Bruyneel verrast Jalabert Ijshockeyers starten met winst: 15-1 Zeeuwse tennissers in actie op toernooi Drie teams in indoortennis naar titel Pleidooi voor een profploeg binnen de wielerbond sport 31 el )avis Cup tegen Spanje inspireert de invaller voor Krajicek MZ-spelers overwegen zaterdag niet te spelen VRIJDAG 26 MAART 1993 iRCELONA (GPD) - Jaren- gj ng hoorde hij thuis in het rij- ïvan Nederlandse tennistop- irs. Krajicek, Siemerink, 'DeGjarhuis, en dan kwam altijd V/s» naam van Mark Koever- rdaS ans. Maar gaandeweg raakte ;ler^ jzijn vaste stek in het kwartet yijt. Eltingh nam zijn plaats cn zelfs de veteraan Schapers eed hem op de wereldrang- jst stiekem voorbij. Van Mark 9 mi oevermans werd weinig meer ■nomen, jtgerekend op een moment dat lien zich afvragen of Koever- ians nog wel kan tennissen, laat hij er ineens weer. De Rot- rdammer treedt vanmiddag in als tweede enkelspeler in de avis Cup-wedstrijd tegen „Ci- n bur; lor is-Jan Koole Ie grote favoriet cop] an onze triathlonmedewerker j IERIKZEE - Floris Jan Koole :n' it Middelburg is zondagmor- me(l( in de te kloppen man op de eer- iCru[ |e Run-Bike-Run op en om het Een portpark Bannink te Zierik- ee. Mits Floris Jan Koole geen efi ast krijgt van zijn knieblessure g0 al er alleen strijd zijn voor de ■j, iieede plaats op de 7 km lopen, chs! )km fietsen en 3,5 km lopen die ui tg imorgens 10.00 uur met ruim 50 •0l(e leelnemers van start gaat op de g] üerikzeese kunststotbaan. oor de overige ereplaatsen ko nen in aanmerking de Zeeuwen jaak de Kok uit Lewedorp, Idriaan Janisse uit Westkapel- en Ron Magnee uit Vlissin- en. Vanuit Goeree Overflakkee omt de tegenstand van Bert I roegindewey, Erik Peeman, en Irve Hoogzand. Iiieo van Hal uit Middelburg en Frans Daalman uit Breskens, Diet terug van een trainingsstage ip Gran Canaria, geen elkaar, iet als vorig jaar weer op een iportieve manier te lijf met een ichte voorkeur voor de overwin ning voor Frans Daalman. de vrouwen komen Edith Ge- ds uit Zierikzee, Marian de *'3 Jonge uit Goes en Nicole v. d. Schelde uit Middelburg aan de vi itart, 'roni De sprint Run Bike Run over 3,5 to lopen, 15 km fietsen en 1,9 tai lopen met 20 deelnemers start eveneens om 10.00 uur. kan nog worden ingeschre- i in de kantine van Delta Sport. gril Spanje. Na de openingswed strijd Paul Haarhuis-Sergi Bru- guera komt Koevermans in Bar celona in het strijdperk tegen Carlos Costa. Door het afhaken van Richard Krajicek zijn de schijnwerpers weer eens op 'De Koef gericht. De verloren zoon staat te pope len om het volk te laten zien dat hij terug is en de critici te bewij zen dat hij nog niet mag worden afgeschreven. „Deze wedstrijd komt eigenlijk als geroepen," zegt de gravelspecialist. „Nu móet ik het laten zien. Ik ben een poosje uit beeld ge weest. Ik heb een paar goed uit slagen nodig om er weer bij te horen. De Davis Cup leent zich er voor. Ik ben een vechter en in dit soort wedstrijden mag altijd meer dan in een normaal toer- nooi." De Nederlandse driekleur werkt bij Koevermans als een rode lap op een stier, dat bewees hij in het verleden. Het Oranje-gevoel is bij geen ander zo nadrukkelijk aanwezig als bij hem. Koever mans: „Het gekke is ook dat ik de enige binnen de groep ben, die blij is met deze uitwedstrijd in Spanje. In Nederland hadden we binnen gespeeld, op een an der oppervlak, en was ik nooit in de basis gekomen." De vraag is of dit weekeinde niet te veel wordt verwacht van Mark Koevermans. Hij is de laatste ja ren flink in de versukkeling ge raakt en kon ook de afgelopen maanden niet aantonen dat de vormcrisis voorbij is. Terwijl zijn collega's de grote toernooien af werkten, stond Koevermans in de laaggewaardeerde Challen gers ergens in Argentinië of Noord-Afrika te knoeien tegen de nummer 350 van de wereld of lager. Zelfs op dat niveau was hij niet meer dan een gewone mee loper. Weemoed Mark Koevermans denkt dan ook met weemoed terug aan be tere tijden. Ooit was hij de num mer 37 van de wereld. In 1990 nog won hij in Athene zijn eerste Grand Prix. Hij was daarmee de eerste Nederlander sinds Tom Okker en een mooie carrière lag in het verschiet. Maai- 'Koning topspin' scoorde niet meer en gleed af naar een bedenkelijk ni veau. Inmiddels staat hij 155-ste op de wereldranglijst. Het profmilieu viel hem zwaai-. Koevermans staat bekend als een levensgenieter. Hij mag Eurosport: 08.30-01.30: diverse spor- Jen .00-18.00 NED 3: Davis Cup: tenni- Senkelspelen Spanje-Nederland van- ait Barcelona. 13.05-14.00 RTL 4: Match Barend en Van Dorp. 15.20-16.50 BBC 2: Sport on Friday: badminton vanuit Wembley, een vooruitblik op de 139ste boatrace lussen Cambridge en Oxford en voet baloverzichten. 17.00-17.15 Did 2: Sport Heute. 17.05-17.10 Did 1: Sportschau-Tele- gram. 18.45-19.15 RTL Sport. 19.30-20.00 BRT 1: Sport. "1.00-22.00 BRT 2: Sportavond. 32.15-22.30 Ned 3: Studio Sport Jour naal. 1,30-22.55 BRT 1: Sport. 22.45-23.15 Did 2: Die Sport-Repor tage: Bundesligavoetbal en Davis- cup tennis in Moskou. 23.25-23.50 Did 1: Sportschau: Bun desligavoetbal (VfL Bochum-FC Nürnberg en Bayer Uerdingen-Wer- der Bremen). 00.00-01.15 Ned 3: Studio Sport: paar- desport (World Cup dressuur in Den Bosch) en een samenvatting van de ijshockey-interland Nederland-Roe- menië. Jeugdatleten vervolgen strijd om NK van onze atletiekmedewerker DEN HAAG De Zeeuwse jeug datleten kunnen zondag aan staande hun op 22 februari afge broken indoorkampioenschap pen voortzetten op de Houtrus- tindoorbaan in Den Haag. Dooi breuk van het glazen dak heb ben de deelnemers vijf weken moeten wachten op het vervolg van hun kampioenschap waar door Karin Bastian en Danielle van Cadsand van Sporting Wal cheren geen heil meer zagen in deelname. Anjolie Wisse van AV'56 maakt op de 800 meter meisjes B met een persoonlijk record van 2.11.76 een goede kans op een van de ereplaatsen. Edwin de Leeuw van AV'56 loopt bij de jongens A de 3000 meter terwijl zijn clubgenoten Cindy de Leeuw op de 200m en Belia Verbeem op de 1500 meter de Zeeuwse kleuren verdedigen. Voor Atletica komen Jildau van Dieren op de 400 meter meisjes A en Emiel Roodenburg op pols- stokhoog en kogelstoten jon gens A aan de start. Delta Sport heeft met Ramses Bekkenk op de 1500 meter een sterke troef bij de jongens B. Ivor Landburg komt uit op de 60 meter jongens A en het hink- stapspringen terwijl Renate van de Hoek de 400 meter meisjes moet afwerken. naast het tennis ook graag stap pen. Hij geeft het zelf toe: hij leef de niet meer voor zijn sport. „Ik heb eën moeilijk periode gehad. Mijn verkering ging uit, ik train de niet meer en genoot van an dere dingen in het leven. Het kwam mijn tennis niet ten goede. Dat is voor mij funest, want ik ben juist een speler die zich voor honderd procent op tennis moet concentreren, an ders gaat het mis." Hij verhuisde in de crisistijd zelfs van zijn vertrouwde coach Frits Don naar Henk van Hulst. Een tijdelijke 'vlucht', inmiddels is hij weer terug op het oude nest. „Ik werk nu weer keihard en speel voor mijn gevoel lekker. Maai- ik moet een achterstand goedmaken. Ik heb me bewust toegelegd op graveltoernooien. Ik ben geen allrounder, die ook indoor veel ATP-punten scoort. Daarom wordt het hoog tijd dat ik weer eens een klapper maak." Voor het Nederlandse team is het te hopen dat de oude Koe vermans dit weekeinde in Barce lona opstaat. Hij begint vanmid dag tegen Costa, de nummer 12 op de wereldranglijst. Dat lijkt op papier een kansloze affaire voor de Nederlander. Te meer omdat Costa (net als Bruguera) in zijn woonplaats en op zijn ge liefde ondergrond in Vall d'He- bron speelt. De 24-jarige gravel- bijter, die vorig jaar doorbrak en twee grote toernooien won (Es- toril en Barcelona), staat als een van de besten te boek op de tra ge ondergrond. „Dat klopt allemaal," zegt Koe vermans, „maai- wij zijn de un derdog en kunnen het die jon gens heel lastig maken. Tenslot te won ik bij de Olympische Spe len op deze baan van Bruguera." De loting van de wedstrijd: Vrij dag 12.00 uur: Bruguera-Haar- huis, gevolgd door Costa-Koe- vermans. Zaterdag 14.00 uur: Casal/Sanehez-Haarhuis/El- tingh. Zondag 12.00 uur: Costa- Haarhuis, gevolgd door Bru- guera-Koevermans. Mark Koevermans (links) werd gisteren op de baan in Barcelona door Stanley Franker onder handen genomen. EINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse ijshockeyers oefenen ge woon door. Aan de volgens Van Wieren gebrekkige voorberei ding van Oranje werd een dag extra toegevoegd. Op de ope ningsdag van het wereldkampioenschap in de B-poule won Oranje moeiteloos van China, dat een gewillig sparringpartner was: 15-1 (5-0 7-0 3-1). Door dat voorziene resultaat heeft de formatie van bondscoach Van Wieren alleen de leiding. Dank zij een beter doelsaldo dan Groot Brittannië, Denemarken en Japan. De Britten verrasten op de eerste dag door Polen met 4-3 te verslaan. Nederland-China 15-1 (5-0 7-0 3-1). 2. Berteling 1-0. 8. De Kort 2-0, 13. Li vingston 3-0,15. Versteeg4-0,17. Herckenrath 5-0,25. Hartogs 6-0,26. Herc- kenrath 7-0,29. Hille 8-0,31. Van den Thillart 9-0,34. Janssen 10-0, 37 Har togs 11-0, 39. Van Gerwen 12-0, 44. Sun 12-1, 55. Houben 13-1, 57. Hartogs 14-1. 58. Krüger 15-1 Scheidsrechter: Johansson (Zwe). Toeschouwers: 400. Strafminuten: Nederland 6, China 8. Polen-Groot-Brittannie 3-4 (0-1 2-1 1-2). Denemarken-Bulgarije 5-1 (2-1 3-0 0-0). 11. Japan-Roemenië 8-1 (2-1 2-0 4-0). Programma vandaag: Chind-Polen, Roemenië-Neder land. n. Adri van der Poel valt ziek uit in de Catalaanse week PALAU DE PLEGAMANS (ANP) - Laurent Jalabert was gisteren door ONCE vooruitge schoven als winnaar van de vierde etappe van de Catalaan se Week. Zijn ploeggenoot Jo han Bruyneel was hem te snel af. De Spanjaard Inaki Gaston behield de leiding in het alge meen klassement. De vierde rit kwam veertig kilo meter voor het einde, tijdens een beklimming, op gang. Op de Al to de Estenalles scheidden 35 coureurs zich van het peloton af. Onder hen Bruyneel, Jalabert, de klassementstoppers en de Nederlander Gert-Jan Theunis- se. Jalabert was de beste sprin ter in de groep, maar kreeg op vijftien kilometer van de streep pech. Bruyneel wachtte op de snelle Fransman en bracht hem terug in de omvangrijke kopgroep. De Belg liet het alleen niet op de sprint aankomen. Terwijl zijn medevluchters de snelle Jala bert nauwlettend in de gaten hielden, waagde Bruyneel in de slotkilometer een uitval. De Belg hield enkele meters voor sprong over. Theunisse werd ze vende. Afwezig waren donderdag de Duitser Remig Stumpf, die een dag eerder bij een val zijn sleu telbeen brak, de met griep kam pende Italiaan Franco Chioc- cioli en de Nederlander Adri van der Poel. De Nederlander voelde zich eveneens ziek. De uitslag van de vierde etappe Llo- ret de Mar-Palau de Plegamans: 1. Bruyneel (Bel) 180 km in 4.38.13, 2. Jalabert (Fra) 0.02, 3. Bolts (Dui), 4. Montoya (Spa), 5. Anderson (Aus), 6. Bordonali (Ita), 7. Theunisse (Ned), 8. Mauri (Spa). 9. Murguialday (Spa), 10. Giovannetti (Ita), 12. Gaston (Spa), 73. Voskamp 3.51,76. De Vries, Basketbalclubs in eredivise gaan samenwerken DEN BOSCH (ANP) - De acht clubs in de eredivisie basketbal bij de mannen hebben de Fede ratie Eredivisie Basketbal clubs (FEB) opgericht. Een nau were samenwerking op organi satorisch en commercieel ter rein is het doel. De FEB wil meehelpen de basis van het topbasketbal in Neder land te verbreden. Het eerste succes is al binnen, met Buckler werd een gemeenschappelijk publiciteitscontract afgesloten. De nieuwe organisatie beoogt een evenwichtige positie ten op zichte van de Nederlandse Bas ketbal Bond (NBB), zonder een splitsing na te streven. 125. Van Poppel 14.34, 126. Jakobs. Niet gestart: Van der Poel. Algemeen klassement: 1, Gaston 19.11.56, 2. Cubino (Spa), 3. Delgado (Spa), 4. Gelfi (Ita) 0.18,5. Delia Santa (Ita), 6. Dufaux (Zwi), 7. Gusmeroli (Ita), 8. Camargo (Col), 9. Hampsten (VSt), 10. Jalabert 0.25,11. Theunisse, 56. De Vries 5.05, 65. Voskamp 6.52, 126. Jakobs 57.14, 130. Van Poppel 1.07.17. Ronde van Normandië voor ama teurs, vijfde etappe Fiers - Tessé la Madeleine: 1. Van Steen (Ned) 147 km in 3.29.10, 2. Knaven (Ned), 3. Weismann (Dui), 4. Pelcat. (Fra), 5. Klemavitsioes (Lit), 29. Den Braber 0.10,37. Thebes, 56. Kil, 76. Pasquino. Algemeen klassement: 1. Mallet (Fra) 13.29.22, 2. Kil (Ned) 0.47, 3. Seis (Bel) 0.52, 4. Weismann, 5. Pontier (Fra) 1.24, 9. Knaven 2.36, 23. Van Steen 4.19, 40. Pasquino 5.23,44. Den Braber 5.49, 64. Thebes 9.55. De Italiaan Federico Ghiotto is zijn overwinning in de zesde en laatste etappe van de Ronde van Valencia kwijtgeraakt. De ren ner uit de formatie Eldor werd bij de dopingcontrole positief bevonden. In de urine van Ghiotto werden sporen van het verboden middel cafeïne aangetroffen. Ghiotto wacht een voorwaardelijke schorsing van drie maanden. van onze tennismedewerker GOES - De traditionele voorbe reiding op de landelijke tennis- competitie krijgt morgen en zondag via het Audi/van Strien-toernooi haar beslag. Op het vertrouwde tapijt van Sportcentrum Schelde Interna tional te Goes proberen overwe gend Zeeuwse duo's, gerenom meerd zowel als modaal, dan namelijk weer hun mogelijkhe den uit. Onderverdeeld in de catego rieën B, C en D komen ze deels twee volle dagen in aktie. Alle tweetallen duelleren aanvanke lijk volgens poulesysteem; de sterkste gaan vervolgens over naai- de respectievelijke hoofd toernooien, waar verlies onher roepelijk uitschakeling tot ge volg heeft. Uiteraard is door de toemooileiding gebruik ge maakt van de mogelijkheid tot plaatsing. Deze luidt als volgt: H.D.-B, poule A: 1. R. van de Broek/T. van Rijthoven. Poule B: 1. S. Carpentier/J. Verstrae- ten. Poule C: 1. R. Maandag/J. Thore- D.D.-B, poule A: 1. C. Cijvat/K. Bou- man. Poule B: 1. M. Kodde-Cijsouw/ A. Schothorst. Poule C: 1. M. Groen- leer/M. Steffen. G.D.-B, poule A1 K. Bouman/S. Carpentier. •Poule B: 1 L. Sigmond/R. van de Bróek. Poule C: 1. A. Schothorst/R. Maandag. Poule D: 1. C. Cijvat/J. Verstraeten. H.D.-C1, poule A: 1. J. Grevink/S. Linnen- bank. Poule B: 1. P. van Driel/M. Jongsma, Poule C 1, F. Schouw/J. Oranje. D.D.-C.1, poule A: 1. L. Ter- wiel/I. van Leersum. poule B: 1. A. Hartog/M. Ganseman. G.D.-Cl, poule A: 1. E. Grootenhuis/ S. Linnenbank. Poule B: 1. F. Jon- kers/R. van Housselt. Johan Bruyneel rijdt als winnaar over de finish in de vierde etappe, foto EPA van onze tennismedewerker VLISSINGEN - In de districts- indoortennis competitie zijn al een paar beslissingen gevallen. Drie daarvan hadden betrek king op een kampioenschap. TV Goes, Kapelle en De Schelde 6 verzekerden zich van de titel. Duiveland, MLTC en De Schel de 4 degraderen. De uitslagen: Poule A: Hulster Am bacht l-Sluiskil 1 6-6. P. Verstrae- ten-K. van den Akker 11-9; M. de Brouwer-P. Cortvriendt 8-2; N. de Koster-J. Zegers 2-15: J. L. Deltour- H. Jansen 7-8; P. Verstraeten/M. de Brouwer-K. van den Akker/H. Jan sen 12-7; N. de Koster/J. L. Deltour-P. Cortvriendt/J. Zegers 9-12. Poule B: Souburg 2-DOS 1 0-12. J. de Lange-P, Visser 5-11; A. Bakx-K. Kruyt 5-13; E. den Broeder-F. van de Velde 6-10; R. Marijs-H. Tijssen 4-14; J. de Lange/E, den Broeder-P. Vis- ser/H. Tijssen 8-11; A. Bakx/R. Ma- rijs-K. Kruyt/F. van de Velde 6-12. SJEF 1-MLTC 1 10-2. T. van Heel- sbergen-K. Latuheru 16-3; J. Trap- man-R. Oreel 13-4; P. Baas-A. Mil joen 6-7; C. van Kampen-M. Doele- man 12-2; T. van Heelsbergen/C. van Kampen-K. Latuheru/R. Oreel 10-6; J. Trapman/P. Baas-A, Miljoen/M. Doeleman 13-3. T. V. Goes 1-Schouwen Duiveland 2 6-6. M. Wisse-J. Otte 7-8: S Dikker-C. Folmer 7-10; T. Melissen-J, C. van de Stigchel 7-8; A. de Pagter-J. Volkeri 12-4; M. Wisse/S. Dikker-J. Otte/C. Folmer 11-9; T. Melissen/A. de Pag- ter-J. C. van de Stigchel/J. Volkeri 14-5, Poule C: Tebo 1-Dauwendaele 110-2. T. Verkooyen-M. Minheere 9-4; W. Jongepier-J. Bish 9-4; W. de Kok-S. van Marion 9-7; L. Geus-D. Groot Koerkamp 11-7; T. Verkooyen/W. de Kok-M. Minheere/S. van Marion 6-9; W, Jongepier/W. de Kok-J, Bish/D. Groot Koerkamp 8-6. Bij de gemengde équipes kon Kapelle de kampioensvlag uit steken. Verdiend, want de Beve landers trokken vijf maal in suc cessie de volle winst naar zich toe. De uitslagen: Poule B: MLTC 4-de Schelde 4 8-4. J, de Kam-R. van de Eijk 7-6; F. Probert-G. Mc. Gillavry 9-5; N. Vinkoert-L. Verhage 7-7; A van Belzen-D. Brasser 7-5; J. de Kam/F. Probert-R. van de Eijk/G. Mc. Gillavry 5-8; N. Vinkoert/A. van Belzen-L. Verhage/D. Brasser 7-7, Poule C: Animo 3-de Schelde 5 0-12. M. de Bokx-A. J, de Looff 3-11; E. van HEERENVEEN (ANP) - Talent volle amateurs moeten door de wielerbond als betaalde krach ten onder contract worden ge nomen. Zodoende kunnen be- loftvolle renners in twee jaar een plaats binnen het profpelo ton afdwingen en heeft de bond een middel om potentiële geld schieters te interesseren. Vooz- itter Joop Atsma van amateur sectie van de KNWU deponeer de dat plan gisteren in Heeren veen bij de presentatie van de nationale selecties. De amateurwereld is in bewe ging. De samensmelting van amateurs en profs op grote titel- toernooien is nog slechts een kwestie van tijd. De Koninklijke Nederlandse Wielren Unie moet zich tijdig bezinnen over die ont wikkeling, is de mening van voorzitter Joop Atsma van de amateursectie. Atsma pleitte in Heerenveen voor de creatie van een prof- ploeg binnen de KNWU. „De bond moet talentvolle amateurs onder contract nemen en ze twee jaar de tijd geven een plaats in het profpeloton te veroveren." Atsma ziet dit als oplossing voor de stagnerende doorstroming naar de profs, waar wegens de economische recessie steeds minder arbeidsplaatsen be schikbaar zijn, en de internatio nale plannen beide takken te verenigen. Vooral dat laatste plan bezorgt de amateurs veel kopzorgen. Voor geldschieters wordt het dan minder interessant deze tak te ondersteunen. „Je moet spon sors wel wat te bieden hebben", meent Atsma. „Dat kan met een talentvolle profploeg." De KNWU heeft een dubbele doelstelling. „Het promoten van de wielersport in de breedte en het creëren van een goed top sportklimaat. Het laatste bete kent amateurs opleiden voor grote kampioenschappen. Maar met open evenementen zullen de profs voornamelijk de voor keur krijgen", verwacht Atsma. De kosten van de door hem ge- propagandeerde opzet zijn rela tief laag. „De KNWU beschikt al over een professionele begelei ding. „Coaches, wagenpark en materiaal is allemaal beschik baar. Het budget bedraagt nu al ongeveer een miljoen gulden. Dat hoeft met het contracteren van talentvolle amateurs niet zoveel meer te worden." De samenstelling van de nationale wielerploegen in 1993 is als volgt: Amateurselectie: Leon van Bon (Apeldoorn), Michael Boogerd (Den Haag), Richard Groenendaal (St. Mi chielsgestel). Steven de Jongh (Grootschermer), Koos Moerenhout (Achthuizen), Roger Smeets (Elsloo). Rik Reinerink (Harbrinkhoek). Coach: Piet Hoekstra. Baanseleetie: Dirk-Jan van Hame ren (Utrecht), Jan Hordijk (Mijnshee- renland). Jurgen Denekamp (Zut- phen). Coach: Eric Geserick. Juniorenselectie: Willem-Jan van den Broek (Veghel). Johan Bruinsma (Westerborki, Wally Buurstede (St. Willebrord), Robert Koppers (Den Haag), Tom Nijkamp (Diepenheimi, Charles Overgaag ('s-Gravenzande), Pieter Vries (Anna Paulowna). Coach: Egon van Kessel. Vrouwenselectie: Lenie Dijkstra (Joure), Petra Grimbergen (Rijns burg), Ingrid Haringa (Hoofddorpi. Leonlien van Moorsel (Boekei), Da- niële Overgaag Cs-Gravenzande i. Astrid Schop (Amsterdam), Elsbeth Vink (Wijk en Aalburg). Coach: Frans van Diepen Tyson misdraagt zich ook in de gevangenis INDIANAPOLIS (SID) - De bok ser Mike Tyson blijft zich ook in de gevangenis misdragen. De voormalige wereldkampioen in het zwaargewicht verzet zich tegen de bewakers en trekt zich weinig aan van de huisregels. Zo telefoneert de Amerikaan buiten de toegestane tijdstip pen om. Tyson is in de bewaarinrichting van Indianapolis voor enkele da gen verbannen naar een isoleer cel wegens wangedrag. Zijn cel straf van zes jaar, opgelegd na dat hij schuldig was bevonden aan de verkrachting van een jon ge vrouw, werd met dertig dagen verlengd. Het ontslag van Tyson uit de gevangenis wordt thans in april 1995 verwacht. van onze tafeltenïïismedewerker MIDDELBURG - Voor het he renteam van Roskam/MZ is het aftellen begonnen. Vier wed strijden scheiden de ploeg van het eind van het seizoen in de eerst divisie. Vandaag (vrijdag) zal moeten blijken met welke spelers MZ deze laatste wed strijden speelt. Jan-Henk Bomhof, Rini Kasse en Mark Hackenberg zullen waarschijnlijk zaterdag niet spe len, naar aanleiding van uitspra ken die voorzitter Peter Slagter deze week deed in de PZC. Peter Slagter, die gisteravond niet be reikbaar was voor commentaar, zal vandaag mededelingen doen over welke ploeg zaterdag aan treedt. In de komende wedstrijden moet de door interne twisten ge plaagde vereniging proberen om de dreigende degradatie af te wenden. Of die poging een kans van slagen heeft, valt echter nog te bezien. Morgen neemt Ros kam/MZ (in welke samenstelling dan ook) het op tegen Red Stars uit Venray. Die ploeg zal met grote cijfers verslagen moeten worden, hetgeen een vrijwel on mogelijke opgave is. De uitwed strijd tegen de Limburgers ging met 12-6 verloren. De dames van 't Zand hebben zaterdag weinig te verliezen te gen Hoonhorst, dat in de nieuwe Zandkuil op bezoek komt. Het. Overijsselse team staat niet al leen fier bovenaan in de le divi sie, maar verkeert ook in een uit stekende vorm. De laatste twee wedstrijden werden door Hoon horst in 10-0-zeges omgezet, wat tot gevolg had dat het kam pioenschap nauwelijks nog ge mist kan worden. Voor 't Zand geldt dus slechts de opdracht de te verwachten ne derlaag zo klein mogelijk te hou den. In de eerste wedstrijd hield 't Zand de schade beperkt tot 7- 3. De drie tegenpunten kwamen toen alle op naam van Renate Louws, die het gehele trio Tanck, Broekhart en Kiekebos het nakijken gaf. Van Louws mag een herhaling van die pres tatie niet direct verwacht wor den. maar deze keer moet ook Julia Salamony in staat kunnen zijn een partij te winnen. Badminton Parijs. Open Franse titelstrijd. Man nen, enkelspel, eerste ronde: Bruil (Ned)-Ricardo (Por) 15-0 15-3, Edwin van Daim (Ned)-Gallel (Fra) 15-7 15- 6. Hall (NZe)-Van Dijk (Ned) 3-15 15-8 15-9, Hendrawan (Ino)-Kuijten 15-8 15-9, Mainaky (Inol-Van Soerland (Ned) 15-7 15-9. Desjardins (Can)-Leu- nissen (Ned) 14-18 15-4 15-8. Vrouwen, enkelspel, eerste ronde: Glebbeek (Ned)-Hore (Eng) 11-1 11-5, Hoogland (Ned)-Albrecht (Zwi) 11-5 11-4, Gibson (Sch)-Meijer (Ned) 11-4 11-4. SÖndergaard (Den)-Trouerbach (Ned) 11-3 11-0, Dubbel, eerste ronde: Trouerbach/Glebbeek-Villars/Carrel (Zwi) 15-12 15-9. Biljarten de Zeijst-K, Kats 4-11; M. van de Plasse-S. van Dierendonck 2-7; J, Lauret-E. van de Waay 3-10; M. de Bokx/E. van de Zeijsl-A, J. de Looft/ K. Kats 6-11; M_ van de Plasse/J. Lau- ret-S. van Leeuwen/E. van de Waay 0-14. Hulster Ambacht 1-Kapelle 1 2-10. G. Vroegop-G. van Poecke 8-5; M. Pluijmers-P. van Poecke 11-4; M. Ganseman-S. van Dierendonck 8-2; S. Vroegop-N. Verstraeten 1-12; G Vroegop/M. Pluijmers-G. van Poec- ke/P. van.Poecke 10-7; M. Ganse- man/S. van Eenennaam-S. van Die- rendonck/N. Verstraeten 7-6. Poule D: Drive 2-de Stoof 2 6-6. N. Stellenaar-E Sanders 4-7. A. de Mey-J. Rempt 8-8: M. K. Poppe-C. Huibregtse 10-3: M. Boddaert-I. Rempt 10-4; N. Stellenaar/A. de Mey-E. Sanders/J. Rempt 4-11; M. K. Poppe/M. Boddaert-C. Huibregtse/I. Rempt 7-8. Kessel. Grand Prix driebanden: Eer ste ronde' Wijnen-Uytdewilligen 50- 37 (50 beurten); tweede ronde: Habra- ken-Arkesteijn 50-31/37, Van Uum- Van Beek 50-43/59, Wittens-Tijssens 50-44/62, Gieskens-Wijnen 50-35/52, Van der Smissen-Lorist 50-24/47, Van Cromvoirt-Kuijt 50-36/49, Nieuwen- burg-Valentijn 50-40/32, De Kleine- Hölscher 50-29/41. Paardesport Den Bosch. Indoor Brabant. Natio naal springconcours, eerste wed strijd voor NHS Dunhill Trophy, 1,50 m, na barrage: 1. Van der Vleuten/ Olympic Baltazar 0-33,57, 2. Van den Ent/Richy 0-34,70. 3 Hendrix/Ara- bian 0-35,24, 4. Bril/Barber 0-35,26, 5. Lansink/Easy Jumer 0-35,58,6. Voorn /Goldano 3-41,38, 7. Peeters/Damiro L 3-44,27. 8. Eras/American Dream 3- 49,92, 9. Geerink/Marpe Chery 4- 33.20.10 Willemsz Geeroms/Papillon 4-34,70. Internationaal springconcours, ta bel A, 1,40 m: 1. Vangeenberghe (Bel) Avontuur 0-49,09, 2. Le Jeune (Bel) Pay Day 0-49,16, 3. Smith (GBn Clover 0-50,14. 4. Lindemann (VSt) Poor Richard 0-52,14. 5. Tomura (Jap) North Croft 0-53,38. 6. Van de Pol (Ned) Elena 0-53,62, 7. Zoer (Ned) Olympic Cordillo 0-53,88, 10. Eras (Ned) American Dream 0-56,09. 11. Ehrens (Ned) GT Roelofs L 0-57,03, 12. Ehrens/GT Macho KB 0-57,39.13. Van der Vleuten (Ned) Ravenna 0- 59,21, 15. Raymakers (Ned) Rapoetin Z 0-61,50. Skiën Eindstand wereldbeker afdaling. Mannen. Na tien wedstrijden: 1. Hemzer (Zwi) 527 punten, 2. Skaardal (Noo) 427,3. Besse (Zwi) 366.4. Assin- ger (Oos) 360, 5. Mahrer (Zwi) 343, 6. Girardelli (Lux) 331, 7. Ortlieb (Oos) 27", 8. Trinkl (Oos) 264. 9. Perathoner (Ita) 256, 10. Rzehak (Oos) 255. Vrouwen. Na negen wedstrijden: 1. Seizinger (Dui) 604 punten, 2. Hausl (Dui) 323, 3. Lee-Gartner (Can) 294, 4. Haas (Oos) 291, 5. Pace (Can) 285, 6. Vogt (Dui) 283, 7. Merle (Fra) 280, 8. Cavagnoud (Fra) 271, 9. Bournissen (Zwi) 258, 10. Zurbriggen (Zwi) 255. Tennis Houston. Vrouwen, 700.000 gulden. Tweede ronde: Ignatieva (Rus)-Ca- priati (VSt/2) 2-6 7-6 (9-7) 6-2, Marti nez Spa/3)-Papadaki (Gri) 6-1 6-0. Derde ronde: Hack (Dui)-Halard (Fra 18) 2-6 6-2 6-3, Novotna (Tsj/4)-Mart,i- nek Dui) 6-3 6-2. Voetbal Spanje. Burgos-Atletico Madrid 0-2. EK spelers tot 21 jaar: Reggio Cala bria: Italië-Malta 3-0 (2-0). 39. Panuc- ci 1-0, 40. Favalii 2-0, 75. Muzzi 3-0. Toeschouwers: 7000.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 31