PZC Theater Antigone speelt Vlaamse versie Oom Wanja kunst cultuur 28 Puzzels Dorrestijn Van der Naait EMM Bluesette Mode Miles De Pompe Neil Simon Whiteleather Markus Passion Balkan John White 't Kliekske Maccus Passion Papillon Berini's 't Beest Neil Simon Jeugdcircus Sim Bolus Orgelconcert Kamermuziek Mannenkoor Fles Merchants Yvonne Stalpop Emmy Ver hey Barking Dogs Crosshead Koffieconcert John White Rodi Dean Gekleurd Kameroen Dorrestijn Symfonie Kruimels Galama Watchman VRIJDAG 26 MAART 1993 VRIJDAG Vijf vrouwen staan op het toneel in het stuk Puzzels van Jenni fer Rogers, dat vanavond (vrijdag) te zien is in de Concertzaal in Zierikzee (20.00 uur). De vrouwen zijn familie van elkaar en vormen drie generaties. De problematiek ligt besloten in het zinnetje: vrienden kies je, fami lie heb je. De speelsters zijn Henriëtte Tol, Marijke Veugelers, Mary-Lou van Steenis, Fréderique Huydts en Elly Weller. Shi- reen Strooker regisseerde. Hans Dorrestijn beheerst vanavond (vrijdag) het podium van de Stadsschouwburg in Middelburg met zijn nieuwe cabaretpro gramma Na regen komt Dorrestijn (20.30 uur). De meest uiteenlopende onderwerpen worden door Dorrestijn, die zelf tekst en muziek schreef, aan elkaar geregen. Fred Florus- se deed de regie. Het theaterprogramma Volg de pijlen van Reinder van der Naait staat vanavond (vrijdag) in het Vestzaktheater in Vlissin- gen (20.30 uur). De voorsteling bestaat uit absurde verhalen, vreemde geluiden en ontmoetingen met gekken en genieën. De muziekvereniging EMM geeft vanavond (vrijdag) het jaar lijkse zaalconcert in dorpshuis De Zandput in Serooskerke De Cotton Club in danstheater Cosmo in Vlissingen wordt van avond (vrijdag) opgeluisterd door het orkest Bluesette (21.00 In De Piek in Vlissingen vindt vanavond (vrijdag) de try-out plaats van de combi-show Ludi's Mode Miles Browning Band (22.00 uur). Het geheel wordt aangekondigd als een pikant erotisch spekta kel van leer, lingerie en suede, in bonte kleuren voor het voetlicht gebracht door een half dozijn modellen. De Afrikaanse band Novo Show treedt vanavond (vrijdag) op in café De Pompe in Goes (22.00 uur). De toneelvereniging Heer Hendrik speelt vanavond (vrijdag) de komedie Hoofdstuk Twee (Chapter Two) van Neil Simon in het Heer Hendrikhuis in 's-Heer Hendrikskinderen (20.00 uur). De regie was in handen van Willem Kröll. De Amerikaanse rockabilly-formatie John Whiteleather and the Kingrats speelt vandaag (vrijdag) in de Walk Inn in Vlissin gen (22.00 uur). Dit optreden is het eerste van de Amerikanen in Nederland. De band is afkomstig uit Los Angeles en bestaat sinds 1989. De Kin grats spelen, rock roll, blues en rockabilly. ZATERDAG De Markus Passion van Georg Philip Telemann wordt zaterdag avond uitgevoerd in de Grote Kerk in Terneuzen (20.15 uur). De uitvoerenden zijn het kamerkoor Vocalitas uit Terneuzen en de solisten Carolien de Meyer (sopraan), Lieve Maertens (mezzo sopraan). Hugo Vanheertem (tenor), Jan van der Crabben (bari ton), Paul Meeusen (bas), Ignard Ditewig (bariton, evangelist) en Kees van Nieuwenhuizen (bas, Christus). Instrumentaal dragen een barok-ensemble met authieke instrumenten en Jos Verpoor ten (continuo) bij. Dirigent is Arie Karreman. Deze passie wordt zondag 28 maart herhaald in de Collegekerk in Sint Niklaas (16.00 uur). De Balkan folk-formatie Deniz zorgt zaterdag voor een unplug ged optreden in het café van De Piek in Vlissingen (22.00 uur). De uit drie leden bestaande groep weet modern en traditioneel geluid met elkaar te mengen. Zo wordt gebruik gemaakt van een saz, een viersnarig Turks instrument. John White's Big Band geeft zaterdagavond een concert in het Zuidlandtheater in Terneuzen (20.00 uur). Dit orkest van top-amateurs staat onder leiding van Johan de Witte. Medewerking verlenen de Belgische jazz-zangeres Patricia Dee en haar landgenoot Eddy Baete op clarinet. Volksmuziek voert zaterdag de boventoon in Den Dullaert in Hulst met optredens van 't Kliekske en Ambras (20.15 uur). Zowel de Vlaamse volksmuziekgroep 't Kliekske als de Zeeuws- Vlaamse groep Ambras heeft dit seizoen zeemansliederen op het repertoire staan, een uitgelezen gelegenheid beide voorstellingen te combineren. De theatergroep Maccus brengt zaterdagmiddag Ik ken geen neushoorn op de planken van het Ledeltheater in Oostburg (14.00 uur). Deze tragi-komische voorstelling gaat over een opstand tegen de knellende banden van het altijd-alles-moeten-weten en is ge schikt voor kinderen in de leeftijd van 6 tot 12 jaar. De Christelijke Oratorium Vereniging Goes brengt zaterdag de Johannes Passion van J. S. Bach ten gehore in de Grote Kerk in Goes (20.00 uur). Medewerking verlenen Elma van de Dool (sopraan), Myr-a Kroese (alt), Harry Geraerts (evangelist), Alex Vermeulen (tenor aria's), Math Dirks (Christus), Frans Kokkelmans (bas aria's), het Dordts kamerorkest en Janny Dieleman op continuo. Izaak Ruissen dirigeert. Het Middelburgse musical- en operettegezelschap Groep Papil- Ion brengt zaterdag de jaarlijkse Weense avond in de Concert en Gehoorzaal in Middelburg (20.00 uur). Er staan operette-melodieën op het programma van Emmerich Kalman en Paul Linck en de musical komt aan bod met Kiss me Kate en Cabaret. Voorts worden populaire liedjes uit Berlijn an no 1930 gezongen. De muzikale leiding ligt bij Jaap Edel, Johan Bodrij deed de regie en Lia Sorber de choreografie. Het oer-Rotterdamse duo De Berini's staat zaterdagavond op de planken van de Meulvliet in Tholen (20.15 uur). Annie op bas en Harrie op ukelele brengen hun nieuwe program ma Groeten uit Rotterdam. De Amerikaanse groep The New Bomb Turks is zaterdagavond te beluisteren in 't Beest in Goes (22.00 uur). Het kwartet wordt gezien als nieuwe geweldenaars aan het front van de punk(garage)rock. Aan het optreden van de Amerikanen gaat The Kliek uit Amsterdam vooraf. Scène uit Nonkel door het Vlaamse Theater Antigone. Anton Tsjechov omschreef zijn to neelstukken altijd uitdrukkelijk als komedies. Dat moet hij gedaan heb ben in de wetenschap dat zijn karakters de tragedie van het menselijke bestaan uitbeelden. Maar omdat zijn proces van uitbeelden niet van relativering en hu mor ontbloot is, kon Tsjechov zijn stuk ken met enig recht omschrijven als 'ko medie'. De ondertiteling zelf werkt al komisch als je zojuist een serie on vruchtbare menselijke verhoudingen aan je voorbij hebt zien trekken. Theater Antigone (uit Kortrijk) is erin geslaagd om in Nonkel zowel het komi sche als het tragische aspect van Tsje chov een plaats te geven. Deze Vlaam se, tijdloze versie van Oom Wanja be hoort tot het mooiste van dit toneelsei zoen. Nonkel is een expressieve, een ge comprimeerde, een heel indringende versie van het originele toneelstuk, in een bewerking van Bob Snijers. De spe lers zijn Hans Royaards, Anouk David, Bert André, Christel Domen, Dries Smits, Eddy Brugman, Ria Verschae- ren en Mieke Verheyden. Zelden ziet men zulk fantastisch toneel spel, gevoed door een intelligente maar niet al te nadrukkelijke regie. Nonkel sleept je mee, het stuurt je sympathie en als de antipathieke professor aan het eind van de voorstelling beweert te we ten hoe de mens moet leven, weet de toeschouwer twee dingen heel zeker. Ten eerste: hoe de mens moet leven; en ten tweede: die professor snapt daar geen bal van. En dan heeft Tsjechov, dwars door de Vlaamse bewerking heen, zijn werk toch weer gedaan. Hij heeft ons de tra gedie van ons leven voorgespiegeld en hij heeft ons belachelijk gemaakt om dat we zulke bespottelijke pogingen tot verbetering ondernemen. Open ruimte In Nonkel wonen acht heel verschillen de mensen in één huis. De eerste mense lijke fout is al, dat men denkt dat zoiets goed kan gaan. Daarom heeft regisseur Ignace Cornelissen gewerkt met één open ruimte waarin de spelers meer dere locaties uitbeelden. Soms wordt er simultaan gespeeld en dat heeft dan een sterk dramatische of juist komische uitwerking. In Oom Wanja zijn de mensen niet de baas, maar de emoties. Daarom gaat het ook fout tussen die mensen. Sonja is de jonge erfgename van een landgoed, maar je zou haar ook de erfgename van al het goede in de mens kunnen noe men. Deze zuivere Sonja voelt een in tense hartstocht voor een al wat oudere dokter die teert op zijn laatste restje er otische potentie. De dokter kijkt het hopeloos verliefde, maai' niet al te knappe meisje eens aan en zegt: 'Het enige wat mij nog interesseert is schoonheid'. Die schoonheid wordt in Nonkel verte genwoordigd door de bloedmooie Hé- lène, getrouwd met een oude egoisti- sche professor, de vader van Sonja. Ze vormen samen een absurd paai', een monsterverbond van wederzijdse ambi tie, het toppunt van onvruchtbaarheid. Hélène heeft intussen de grootste moeite om zich Sonja's knappe oom Jan van het lijf te houden. Het komt tot een kortstondige vrijage tussen de dok ter en de mooie Helena, maar uiteinde lijk keert een ieder op zijn oude, een zame post terug. De mens doet met de liefde wat hij met de schepping ook al niet laten kan: hij vernietigt wat hij niet maken kan. Dirk Willem Rosie Nonkel is dinsdag 20 april te zien in de Prins van Oranje in Goes en ivoensdag 28 april in het Zuidlandtheater in Terneuzen. Toneelgroep Maccus speelt Ik ken geen neushoorn zaterdag in het Ledeltheater in Oostburg. foto Ben van Duin De toneelvereniging Heer Hendrik speelt zaterdag de komedie Hoofdstuk Twee (Chapter Two) van Neil Simon in het Heer Hen drikhuis in 's-Heer Hendrikskinderen (20.00 uur). Een doos vol kruimels, met Ingeborg Elzevier en Carol van Her- wijnen, donderdag te zien in Bergen op Zoom. foto Jan Swinkels cio concerteren zaterdagavond in de Grote Kerk in Zierikzee (20.00 uur). Uitgevoerd worden werken van Johan Sebastiaan Bach. Poppentheater Sim Bolus vertelt zaterdagmiddag het verhaal Joris en Reuzeneus voor kinderen vanaf 5 jaar in het Ambachts centrum in De Hollandse Hoeve in Goes (14.30 uur). Het Goese jeugdcircus Hogerop is zaterdagmiddag te gast in het dorpshuis in Driewegen (14.00 uur). Dit optreden door en voor kinderen maakt onderdeel uit van het kindei'thfc&tex'kwartaal in de gemeente Borsele. Organist Henk G. van Putten geeft zaterdag een concert op het Batz-Witte-orgel in de hervormde kerk in Kapelle (20.00 uur). Het ZWN Mannenkoor .treedt zaterdag op in De Meiboom in Krabbendijke (20.00 uur). Het uit 25 buschauffeurs bestaande koor brengt een afwisselend programma van twintig liederen, onder leiding van dirigente Riet Westerweel. Edo Zijl is te horen als solist en de begeleiding is in handen van pianiste Marcela Simons. Het Middelburgs Theater geeft zaterdag de voorlaatste voor stelling van Yvonne, prinses van Bourgondië van W. Gombro- wicz in het Minitheater in Middelburg (20.30 uur). De laatste mogelijkheid om Yvonne te zien, is zaterdag 10 april. De band heeft Parijs als domicilie en speelt, zoals het presberichl meldt, 'het betere dronkemanslied' en was vorig jaar ondermeer te zien op het Straatfestival in Vlissingen. De muziek laat zich omschrijven als punkachtige folk, in de stijl van The Pogues, Ma. no Negra en Cropdusters. Crosshead treedt zaterdag op in jongerencentrum Brogum Zierikzee (23.00 uur). Deze vijfmansformatie speelt blues en rock 'n' roll. ZONDAG Het ensemble Consortium Vocale Mobile uit Brugge geeft zon dag een koffieconcert in de raadzaal van het stadhuis in Sluis (11.00 uur). Het gezelschap zingt fragmenten uit opera's van W. A. Mozart. John White's Big Band geeft zondag een concert in het Zuid landtheater in Terneuzen (11.30 uur). De Tilburgse formatie Rodi Dean treedt zondag op in Bar Ame rican in Middelburg (15.30 uur). Rodi Dean vindt de inspiratie in de muziek van Texaanse bands als Omar and the Howlers en The Fabulous Thunerbirds en speelde in het voorpogramma van The Black Crowes en Chris Spedding. Het repertoire omvat naast eigen werk, nummers Stevie Ray Vaughan, Lonnie Mack en Willie Dixon. Het Festival Cultureel Gekleurd begint zondagmiddag onder meer met een Open Dag in De Stoelemat in Bergen op Zoom (14.00 uur). Op het programma staan Afrikaanse workshops, Turkse volks dans, Marokkaanse, Antilliaanse en Turkse muziek. Voorts zijn er exposities. WOENSDAG Het Nationaal Ballet van Kameroen is woensdagavond te zien in de Stadsschouwburg in Middelburg (20.00 uur). De groep brengt een afwisselend spektakel dat traditie en moder ne choreografie mengt. Onder meer staat een levendige illustra tie op het programma van het boek van Francis Bebey, dat door Cultureel Gekleurd vertaald en uitgegeven wordt. Het cabaretprogramma Na regen komt Dorrestijn is woensdag avond te zien in het Zuidlandtheater in Terneuzen (20.00 uur). Zie ook vrijdag. DONDERDAG Het Nieuw Vlaams Symfonie Orkest concerteert donderdag in de Grote Kerk aan de Noordstraat in Terneuzen (20.15 uur). Onder leiding van dirigent Patrick Peire worden werken ge speeld van Haydn, Vaughan-Williams, Rossini en Wagner. Het toneelstuk Een doos vol kruimels van Neil Simon is donder dag te zien in de Stadsschouwburg De Maagd in Bergen op Zoom (20.15 uur). Het stuk gaat over angst en eenzaamheid en het verlangen naar een beetje warmte en menselijk contact. In de hoofdrollen spelen Ingeborg Elzevier en Carol van Herwijnen. Gees Linnebank re gisseerde. Bavo Galama brengt zijn cabaretsolo De straat, de straat don derdagavond in de Stadsschouwburg in Middelburg (20.00 uur) Hard-folk en countrysongs staan donderdagavond op het pro gramma van The Watchman in het Vestzaktheater in Vlissingen (20.30 uur). Achter The Watchman gaat de gitarist/songschrijver/zanger Ad van Meui's schuil. VERWACHT VRIJDAG 2 APRIL: Vlaamse cabaretiers, Zuidlandtheater Ter neuzen (20.00 uur) Introdans, schouwburg Middelburg (20.00 uur) Nieuw Vlaams Symfonie Orkest, Concertzaal Middelburg (20.00 uur) Busi Mhlongo Twassa, De Piek Vlissingen (22.00 uur) Jack Spijkerman, De Maagd Bergen op Zoom (20.15 uur) Eénakterfestïval ZCA, Concertzaal Zierikzee (20.00 uur) ZATERDAG 3 APRIL: Matthaus Passion, St Baafskerk Aarden burg (14.00 uur) Eénakterfestival ZCA, Concertzaal Zierikzee (14.00 en 20.00 uur) Jack Spijkerman, De Maagd Bergen op Zoom (20.15 uur) Introdans, Zuidlandtheater Terneuzen (20.00 uur) Simon van Trirum, Midgard Middelburg (22.00 uur) Salon-orkest Sofa, De Zaete Yerseke (20.30 uur) Basera's solo circus, Jeugdsoos Lewedorp (14.00 uur) Gospel Impuls Zeeland, Concertzaal Middelburg (19.30 uur) Culturele Dag, Prins van Oranje Goes (13.00 uur) Theatergroep Delta, Zeeuwse Bibliotheek Middelburg (14.00 uur) Black Umfolosi, Ledeltheater Oostburg (20.00 uur) ZONDAG 4 APRIL: Busi Mhlongo Twassa, Porgy Bess Ter neuzen (13.00 uur) Eénakterfestival ZCA, Concertzaal Zierikzee (14.30 uur) Cuadro Flamenco, De Maagd Bergen op Zoom (14.30 uur) MAANDAG 5 APRIL: Karin Bloemen, Zuidlandtheater Terneu zen (20.00 uur) Youp van 't Hek, schouwburg Middelburg (20.00 uur) DINSDAG 6 APRIL: Youp van 't Hek, schouwburg Middelburg (20.00 uur) WOENSDAG 7 APRIL: Youp van 't Hek, schouwburg Middel burg (20.00 uur) Surinaamse verhalen, Zuidlandtheater Terneuzen (15.00 uur) Hoofdstad Operette, Prins van Oranje Goes (20.00 uur) DONDERDAG 8 APRIL: Youp van 't Hek, schouwburg Middel burg (20.00 uur) Hoofdstad Operette, Concertzaal Zierikzee (20.00 uur) Christiaan Bor (viool), Godfried Hoogeveen (cello) en Pascal De- voyon (piano) tredef» zaterdagavond op in de Kloveniersdoelen in Middelburg (20.00 uur) Op uitnodiging van de Stichting Kamermuziek Zeeland spelen zij de piano-trio's opus 99 en opus 100 in Es van Schubert De uit Den Haag afkomstige groep Flesh Merchants treedt zater dag op in Bar American in Middelburg (20.30 uur). Het voorprogramma wordt verzorgd door het eveneens uit Den Haag afkomstige trio Durango. Deze band speelt in de stijl van The Ramones. Concertzaal Zierikzee 20.00 uur TONEELSTUK "PUZZELS" 26,00 (passen 121,00) Stadsschouwburg Middelburg 20.30 uur HANS DORRESTIJN Nog een zeer beperkt aantal kaarten 120,00 (passen I 16,00) in voorverkoop verknjgbaar! wo Stadsschouwburg Middelburg 20.00 uur 31 HET NATIONAAL BALLET VAN KAMEROEN 120,00; JTK/CJP/Pas 65 116,00; jeugd l/m 12 jaar 110,00 In de Botte Hommel in Bergen op Zoom vindt zaterdag het eve nement Stalpop plaats (21.00 uur). Tijdens Stalpop - dat in het teken staat van 'wat ruigere alterna tieve muziek' - treden op: God Nose en Snakepiss. Violiste Emmy Verhey en het Ensemble Camerata Antonio Lu- De Engels/Franse band The Barking Dogs treedt zaterdag op in jongerencentrum De Klomp in Ovezande (21.30 uur). Stadsschouwburg Middelburg 20.00 uur BAVO GALAMA 118,00 (passen f 14,50) De theaterlijn (01180) 11511dag en nacht aktuele informatief I Tenzij anders vermeld voorverkoop Middelburg a/d Stadsschouwburg.l Goes/Vlissingen/Zierikzee bij de VVV's ter plekke. I Telelonisch reserveren Middelburg 01180-11500, Goes; 01100-15154,1 Vlissingen: 01184-12345, Zierikzee (van 19-20 uur): 01110-12192

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 28