Vandaag vonnis blokkade Solvay Onderzoek moord oud-advocaat vast Rijontzegging en dienstverlening voor drankrijder Platform: stop papierverspilling f Kemphanen vangen bot bij politierechter Westkapelle wil bouw van 34 koopwoningen Sas van Gent toneel brandweerwedstrijd Oud-stadsarchivaris gemeente Vlissingen 4 vecht zijn ontslag aa if f Boete 1000,- voor fietsen onder invloed provincie 1; Greenpeace beslist na uitspraak over voorzetting acties bas mar de jager :g Veiling kijkdagen VRIJDAG 26 MAART 1993 van onze verslaggever ANTWERPEN - De blokkade van de toegangswegen naar en op het terrein van het Antwerp se chemiebedrijf Solvay wordt niet voor vanmiddag, vrijdag, opgeheven. Of actievoerders van Greenpeace daarna de kade en het spoorwegtracé zullen verlaten, is dan overigens nog de vraag. De milieu-organisatie wacht de uitspraak van de Ant werpse rechtbank af en beslist daarna of de actie wordt voort gezet, meldde campagneleider M. Besieux donderdag. Voor de Antwerpse rechtbank van eerste aanleg diende don derdagmorgen een kort geding dat Solvay tegen Greenpeace had aangespannen. De raads man van Solvay. M. van Passel. vroeg rechtbankvoorzitter M. Bax direct uitspraak te doen. Maai- mevrouw Bax wilde de ver- Deltaband uit Vlissingen bij opening Antwerpen '93 VLISSINGEN - Drumfanfare Deltaband uit Vlissingen is een van de 35 korpsen die morgen (zaterdag) de opening van 'Ant werpen '93 Culturele Hoodstad van Europa' zullen opluisteren. Zij zullen een streetparade ver zorgen over een parcours van on geveer vier kilometer. Na afloop zal samen met enkele honder den muzikanten het Hymnus Antverpiae gespeeld worden. Dit nummer is speciaal voor de ze opening geschreven door de Belgische componist Jan van der Roost. De festiviteiten duren van 14.00 tot 17.00 uur. schillende standpunten, samen met twee collega-rechters, eerst nog eens bestuderen en wijst niet eerder dan vanmorgen von nis. Van Passel vroeg de rechter de blokkade met onmiddellijke in gang op te heffen, zo nodig met hulp van de 'openbare macht' (de rijkswacht). Er staan Green peace genoeg juridische proce dures ter beschikking om tegen de chloorproduktie van Solvay te ageren, betoogde Van Passel. De advocaat voegde er overi gens aan toe dat Solvay zich keurig aan alle rijksregels houdt en dat het bedrijf dus niets te verwijten valt. In een gerechte lijke uitspraak over acties bij Tessenderlo Chemie, vorig jaar, werden de toenmalige activitei ten van Greenpeace 'para-mili tair' en 'onverantwoord' ge noemd, memoreerde Van Pas sel. Schade Naast het vertrek van de actie voerders eiste Van Passel ook dat de rechtbank een deskun dige aanstelt om de 'schade te ramen'. Per uur dat de blokkade voortduurt zou Greenpeace 100.000 Belgische francs (zo'n 5500 gulden) moeten betalen, scherpte Van Passel een eerdere eis aan. Advocaat J. van de Vy- ver van Greenpeace voelde zich nauwelijks geroepen om op Van Passels eisen in te gaan. Hij be perkte zich tot de mededeling dat de vordering 'ongegrond' was en merkte daarnaast op dat de dagvaarding aan de verkeer de adressant was gericht. De Belgische afdeling van Green peace werd gedaagd als eige naar van het actieschip Solo. Maar het schip behoort juridisch toe aan de overkoepelende Greenpeace-organisatie. Volgens campagneleider Be sieux moet die fout in de dag vaarding al genoeg zijn voor de Advertentie ook 's maandags na 1-3,00 uur geopend kerkplein 57 kapelie 01102 43810 van een medewerkster MIDDELBURG - Verschil van mening" over het eigendom van een strook grond van luttele de cimeters breed deed twee huur lieden in Ellemeet als kempha nen tegenover elkaar staan. Zij probeerden de zaak voor de Middelburgse politierechter uit te vechten, J. S. (75) als verdach te en M. J. de V. (60) als schade- eisende partij. Het pleit werd niet beslecht. De V. plantte vorig jaar op het omstreden stukje bessestrui- ken, rabarber en wat potplan ten. Zijn buurman, in de veron derstelling dat De V. zijn grond op die manier annexeerde, rukte in de nacht van 1 op 2 oktober de jonge aanplant met wortel en tak uit en gooide die in de aanpa lende tuin. De V. deed daarvan aangifte, met het gevolg dat S. zich donderdag voor de rechter moest verantwoorden voor ver nieling. Politierechter mrB. J. R. P. Ver hoeven zat met het probleem dat nog niet was uitgezocht van wie het reepje tuin nu eigenlijk was. Als de grond van S. was, zou hij automatisch ook eigenaar ge worden zijn van de door De V. ge- van onze verslaggeefster WESTKAPELLE - Westkapelle wil de komende drie jaar 34 nieuwe woningen bouwen. Daarvan moeten er 18 vallen in de gesubsidieerde koopsector (premie A) en 16 in de vrije- koopsector. De woningbouw is nodig om vooral jonge inwo ners en beginners op de woning markt aan huizen te helpen. Aan nieuwe sociale huurwonin gen heeft Westkapelle tot 1997 geen behoefte. Dat staat in het woningbbuw- programma van de gemeente. De gemeenteraad van Westka pelle vergadert donderdag 1 april over het voorstel. De hui zen moeten gebouwd worden in het nog open liggende gebied benoorden 't Hout. De afgelopen twee jaar is in het dorp geen nieuwbouw gepleegd. Het woningbouwprogramma moet goedgekeurd worden dooi de provincie Zeeland, die op grond van de aanvragen door de gemeenten het ministerie van rechter om Solvay's eisen af te wijzen. Het Terneuzense binnem vaartschip Savanna III ligt nog steeds aan de kade, maar Green peace legt het schip niets in de weg, verklaarde Besieux. „Het schip mag op elk moment weg. Het zout dat nog aan boord is. mag van ons zelfs worden gelost. Alleen mag het niet direct in het produktiesysteem van Solvay worden gebracht. We blokkeren de boel tenslotte om de chloor produktie te frustreren." Tot de directie van 'Solvay schriftelijk toezegt de produktie van chloor af te bouwen, blijven de actievoerders van Green peace paraat, zei Besieux strijd lustig. van onze verslaggeefster MIDDELBURG - Het onder zoek naar de moord op de Bigge- kerkse oud-advocaat M. A. Ter- woert, zit volgens een woord voerder van de politie vast. Ter- wocrt werd in de nacht van 5 op 6 maart in zijn woning in Klein Valkenisse met een steekwapen om het leven gebracht. Op dit moment werken nog tien leden van het Recherchebij standsteam (RBT) aan de zaak. De beloning van 25.000 gulden geldt nog steeds, want de 'gou den tip' is nog altijd niet binnen gekomen. Wel heeft nader on derzoek uitgewezen dat op de vooravond van de moord, vrij dag 5 maart, omstreeks 21.00 uur op de Vroonweg in de omgeving van de woning van het slachtof fer een metallic groene Mazda 323, oud model, is gezien. De au to reed op dat moment in de richting van de Klaassesweg, de B-weg tussen Vlissingen en Zou- telande. Verder is uit het onder zoek gebleken dat naast de reeds vermiste goederen ook het kentekenbewijs deel I en II van de auto van het slachtoffer uit de woning verdwenen zijn. Het slachtoffer bezat een Suzuki Swift met het kenteken ZT-50- YT. Ook het giropasje van Ter- woert (rekeningnummer 313453) wordt vermist. Tv-programma De politie hoopt dat de uitzen ding van het televisieprogram ma Opsporing Verzocht op 5 april om 20.25 uur op Nederland 1, waarin aandacht wordt be steed aan de zaak, tot meer in formatie over de moord zal lei den. Wanneer dit niet het geval is, wordt, het RBT afgeslankt tot plante gewassen, omdat die, één geheel vormend met de grond, als onroerend goed beschouwd worden. In dat geval kon S. geen vernieling van andermans spul len verweten worden. Eeuwigheid „Het gaat hier om een civiel ge schil dat in het licht der eeuwig heid van betrekkelijk gering be lang is", stelde de politierechter. „U moet daarmee naar de kan tonrechter of de notaris gaan. Of u moet het kadaster laten ko men om de grens te laten vast stellen. Maar dat kost meer dan de honderd gulden schadever goeding die De V. heeft geëist." S. verweet De V. de kadaster paaltjes te hebben verwijderd. S. bood ter zitting aan dat De V. de strook voor een gulden van hem mocht overnemen, waarop deze reageerde met: „Dan moet ik mijn eigen grond kopen." De rechter vond het aanbod van S. dusdanig acceptabel dat hij de hoofdige heren liet weten bijna zijn portemonnee te willen trek ken. Hij maakte een eind aan de klucht door S. vrij te spreken, omdat niet vaststond dat hij De V.'s eigendommen had vernield. Van schadevergoeding kon dus ook geen sprake zijn. VROM laat weten hoe het con tingent voor nieuwe woningen de komende jaren over de Zeeuwse gemeenten verdeeld moet worden. In het programma staat ook ver meld voor hoeveel huizen de ge meente de komende jaren verbe teringssubsidies wil uitgeven. In Westkapelle verwacht de ge meente dat de zestien woning wetwoningen van de Woning stichting Walcheren aan de Julianastraat binnenkort aan verbetering toe zijn. Daarnaast verwacht de gemeente per jaar twee aanvragen voor subsidie voor particuliere huurwoningen. Op de agenda van de raadsver gadering staat verder de samen werkingsovereenkomst tussen de Walcherse gemeenten voor het regionaal Haltbureau Wal cheren. De raad moet beslissen of hij ook na 1 mei verder wil gaan met deze alternatieve stra- fafhandeling voor jonge ovetre- ders. De regeling kost Westka pelle per jaar 2.400 gulden. De openbare raadsvergadering begint donderdag 1 april om 20.00 uur in het gemeentehuis. van onze medewerker SAS VAN GENT - De vrijwillige brandweer van Sas van Gent en het Algemeen Brandweer Wedstrijd Comité (ABWC) houden zater dag 3 april in de straten van Sas van Gent brandweerwedstrijden voor twintig Zeeuws-Vlaamse korpsen. De korpsen worden inge deeld in drie banen en krijgen tijdens de wedstrijden een bepaalde tijd om een vuur te blussen en een aantal slachtoffers uit hun benar de positie te redden. Een jury wijst door middel van een puntensysteem drie prijswin naars aan, die in het najaar mogen meedoen aan de gewestelijke brandweerwedstrijden. Het korps Sas van Gent mag zelf niet aan de wedstrijden meedoen, maar is zaterdag 27 maart van de partij bij wedstrijden in Marieker- ke. De brandweerdag in Sas van Gent gaat om 9.00 uur van start. Rond 15.30 uur is de prijsuitreiking door burgemeester J. M. H. M. van Rest en 's avonds is er in de Vlaanderenhal een feestavond met medewerking van het dansorkest Shoestring. drie rechercheurs die zich nog enige tijd met het onderzoek zul len bezighouden. Mocht het onderzoek alsnog vastlopen dan wordt de zaak voorlopig afgesloten. Het RBT gaat er niet vanuit dat de inzittende(n) van de gesigna leerde Mazda 323 iets met de moord te maken hebben maar verzoekt de inzittende(n) of mensen die dit voertuig ook op het genoemde tijdstip gezien hebben, contact op te nemen met het politiebureau Zoutelan- de, telefoon 01186-1610. van onze verslaggever MIDDELBURG - De oud-stads archivaris van de gemeente Vlissingen, C. II. J. Peters, heeft donderdag zijn gedwongen ont slag aangevochten voor het ambtenarengerecht in Middel burg. Hij is per 1 april 1991 ont slagen, omdat Peters volgens de gemeenteraad niet meer func tioneerde. Hel conflict dat uit eindelijk in een ontslag 'door ei gen schuld' uitmondde, was ontstaan naar aanleiding van de reorganisatie van het ge meentelijk apparaat. Peters kreeg geen wachtgeld, maar een uitkering die 1 oktober dit jaar afloopt. Peters kan niet worden verwe ten dat hij niet meer kon func tioneren. De schuld ligt niet bij de voormalige archivaris, maar bij de gemeente die koste wat kost de door Peters gewraakte reorganisatie wilde doorvoeren. Daar kwam het betoog van Pe ters' advocaat mr C. J. de Wit in het kort op neer. Peters was het niet eens met de positie die hij als stadsarchivaris binnen de nieuwe gemeentelijke structuur zou krijgen toegewezen. Het Vlissingse gemeente-archief was een zelfstandige dienst. Pe ters was diensthoofd en zodanig direct verantwoording schuldig aan het college van b en w. Zo hoort het ook volgens de Ar chiefwet, aldus Peters. De ar chiefdienst is na de reorganisa tie opgegaan in de sectie welzijn. De archivaris en zijn dienst boet ten daardoor aan zelfstandig heid in. Peters had dat voorzien. Hij hamerde in besprekingen met zijn chefs steeds op de wet telijke taken die een archivaris heeft. Zij kwamen er echter niet uit wat die taken precies zijn, waarna de standpunten zich ver hardden. De reorganisatie is 1 september 1990 doorgevoerd. Peters was dat jaar al drie maanden ziek thuis geweest vanwege de peri kelen. Naai- zijn zeggen liet de gemeente in die tijd niets van zich horen. De werk verhop gen tussen Peters en een m werker waren inmiddels ooi; nig verstoord. Peters verwei medewerker de kant van hel lege van b en w te hebben g zen. Toch bleef hij na 1 sepi f ber 1990 actief, 'in de hoopf. het allemaal zou meevallen'. was niet het geval. Het con !L escaleerde in een schorsing tp, 21 december 1990. B en woni den Peters 7 januari 1991 tie 1 gang tot het stadhuis i maart volgde zijn ontslag, W. Arendse, ambtenaar neelszaken bij de gemeentel singen, ging niet diep op dei in. Zo'n honderd stukken zj aan het ambtenarengef overlegd. Arendse constate dat de archivaris genoeg voegdheden had gekregen! zijn wettelijke taken waar tel ken. De wettelijke taken zijp] beheer van de archiefbefl plaats en inspectie op nog F overgebrachte, nieuwe an 1 ven. De behandeling van de zaak: ters vond pas drie jaar nai plaats, vanwege een reorgai tie bij justitie; een rechtszin kon vorig jaar juli niet doorg Is Peters het slachtoffer gei'13 den van de reorganisatie gemeente Vlissingen of heeft zichzelf slachtoffer gemai Dat is de centrale vraag. Het ambtenarengerecht binnen drie wekpn uitspraai fILl Advertentie 26 - 27 - 28 maart van 11.00 tot 18.00 u. Houtkaai 5A, Middelburg. van een medewerkster MIDDELBURG - De 41-jarige M. van O. uit Vlissingen is don derdag door de politierechter in Middelburg tot duizend gulden boete veroordeeld voor fietsen onder invloed. Bij Van O. werd een alcoholgehalte van 930 mi crogram (2.10 promille) gecon stateerd. Doordat hij in februa ri vorig jaar tegen een gepar keerde auto viel, die daardoor lichte schade opliep, werd de politie erin gemengd. De deuk is intussen al vergoed. Van O. kreeg al diverse keren boetes opgelegd voor hetzelfde misdrijf. Vorig jaar werd hij dooi de rechter bovendien naar de al cohol-ver keerscursus (ave) ver wezen. „Dat heeft dus niet ge werkt", stelde officier van justi tie mr C. van Ginkel mismoedig vast. „Blijkbaar niet", beaamde Van O. en hij accepteerde zonder tegenspraak de boete, 250 gul den minder dan de eis. De 22-jarige H. J. S. uit Sint-An- naland raakte zijn rijbewijs di rect kwijt, toen hij met drank op achter het stuur werd betrapt tijdens een ritje van het café naar huis, een paar honderd me ter verderop. De politie stelde bij hem een alcoholgehalte van 1045 microgram (2.35 promille) vast. Hij was een gewaarschuwd man, want in 1991 was hij ook veroordeeld voor rijden onder invloed. Van dat vonnis hing hem nog drie maanden rijont zegging voorwaardelijk boven het hoofd. Hij ging dus in de proeftijd opnieuw in de fo Ook in zijn geval had de lie niets uitgehaald. Gewoonte De reclassering noemde S.i gewoontedrinker die niet a de gevolgen nadenkt. Dati voor de officier reden om eenl se straf te eisen: twee weken vangenisstraf, een jaar rije zegging, met aftrek van de dat het rijbewijs al ingevordi is, en tenuitvoerlegging van voorwaardelijke ontzegging, Zijn advocaat, mr E. M. Moi voerde aan dat S. 'geen manifi te alcoholproblemen' heeft, zou alleen in het café uit de hz lopen. Zijn cliënt, die als chaj feur door het vex-lies van zijm bewijs in de WW is terechtgej men, zou volgens hem zo ss mogelijk weer aan het werk ra ten. „Thuis in de WW zittend) hem geen goed; hij moet werki en volwassen worden", aldusi raadsman. De woorden van mr Moes mistl hun uitwerking niet. S. verte tenslotte opgelucht met een ot zegging van een jaar waarvan! helft voorwaardelijk, met deb paling dat hij in de eerste neg maanden van de proeftijd op landbouwvoertuigen magi den. In plaats van de geëiste vangenisstraf moet hij veert uur onbetaald werk verrichte De officier waarschuwde datl de politie van Tholen zal inlid ten over het feit dat S. voorloj alleen mag meedoen aan hi langzame verkeer. van een medewerkster MIDDELBURG - De politie rechter in Middelburg heeft de 49-jarige P. van der M. uit Zou- telande tot een jaar rijontzeg ging en veertig uur dienstverle ning veroordeeld voor rijden onder invloed met een promil lage van 2.55 (gelijk aan 1120 mi crogram). Hij was het daar niet mee eens, omdat in zijn proces verbaal stond dat de uitslag van de bloedproef hem schriftelijk was toegezonden, terwijl dat niet het geval was. Van der M. was op 25 oktober vo rig jaar in Grijpskerke gepakt en moest direct zijn rijbewijs aan de politie overhandigen. Op 5 no vember werd hij opgebeld door een politieman, die de laatste hand aan het proces-verbaal leg de. Op de vraag of hij de uitslag van de bloedproef al had gehad, ant woordde Van der M. ontken nend. De agent deelde hem die vervolgens mee. Van der M. zou volgens eigen zeggen geantwoord hebben dat, hij de uitslag wel zou afwachten. De politieman bevestigde op de zitting onder ede dat hij tijdér dat telefoongesprek het prorai lage had bekend gemaakt. Standje Officier van justitie mr C. va Ginkel gaf' de politieman standje omdat hij na het opiffl ken van het proces-verbaal d zaak niet goed had nagelezei Dan zou hij op de standaard® over de schriftelijke toezendin gestuit zijn. Overigens vereistdi wet geen schriftelijke kennisgf ving; wèl dat 'de uitslag van bloedproef zo spoedig mogelijl aan de verdachte wordt meege deeld'. Eerder had Van der M. aanhou ding van de zaak gevraagd on het bloedmonster, dat op het ge rechtelijk laboratorium was derzocht, opnieuw door een on afhankelijk laboratorium te la ten bekijken. Vervolgens onder nam hij niets om het tegenon derzoek, dat voor rekening van de verdachte komt, te laten uit voeren. Het vonnis was conform de eis. Op de rijontzegging wordt de tijd dat het rijbewijs ingevor derd is geweest in mindering ge bracht. Het actieschip Solo van Greenpeace speel t een belangrijke rol in de blokkade van het chemieconcern Solvay in Antwerpen. Meer actie gemeenten nodig tegen ongevraagd drukwerk van onze verslaggever GOES - Het Zeeuws Platform Duurzame Ontwikkeling vraagt de gemeentebesturen een actie te beginnen tegen ongevraagd reclamedruk werk. Zo'n actie kan een 'speerpunt' vormen in een ge meentelijk beleid om de pa pierstroom in te dammen, al dus het platform. Dat is extra belangrijk, nu de oud-papier- prijs is gekelderd. Met de ac tie haakt het platform ook in op de totstandkoming van een landelijke code voor de ver spreiding van ongevraagd drukwerk. De gemeenten zijn benaderd via een zogenaamd 'briefadvies', onder het mot to: goede raad is duurzaam. In het advies wijst het Zeeuws Platform erop dat bij de pro duktie, verspreiding en ver werking van ongevraagd re clamedrukwerk sprake is van verspilling en ernstige milieu belasting. Terugdringen van de stroom betekent minder af val en is goed voor het milieu. Uitgaande van 20 kilogram on- geadresseerd reclamedruk werk per Zeeuws huishouden per jaar en 120.000 bezorga dressen in de provincie, gaat het in 1993 om 2.400.000 kilo gram papier in Zeeland. Wordt er niks gedaan, dan groeit dat tot ruim 5.000.000 kilogram in het jaar 2000. De produktie van papier kost veel hout en er is veel energie en water voor nodig. Bij het proces komen chemische af valstoffen vrij. Het Rijksinsti tuut voor Volksgezondheid en Milieuhygiëne schat dat onge veer 38% van het papier herge bruikt wordt. Ophaalsysteem Nederland geldt als kampioen inzamelaar van oud papier. Het landelijk inzamelgemid- delde ligt op 35 kilogram per inwoner per jaar. Zeeland scoort hoger dan het landelijk gemiddelde. Vanouds wordt oud papier ingezameld door verenigingen, scholen en in stellingen. Door een sterke te- Per jaar ontvangt een Zeeuws huishouden ongeveer 20 kilogram ongeadresseerd reclamedruk werk. foto Willem Mieras rugval van de oud-papierprijs kan het vrijwillige ophaalsys teem slechts in stand worden gehouden door subsidies van de gemeenten. Alle 30 Zeeuwse gemeenten verstrekken een garantiesub sidie voor de inzameling van oud papier. De hoogte ver schilt per gemeente; de subsi die bedroeg tot voor kort vijf tot acht cent per kilo. De Zeeuws-Vlaamse gemeenten besloten onlangs voor een pe riode van drie maanden een netto-kiloprijs te garanderen van 12, cent. Naar schatting is in 1991 in Zeeland 16.337.000 kilo oud papier ingezameld; gemiddeld 46 kilo per inwoner. Domburg is met 75 kilo per in woner koploper; Sluis staat met 15 kilo per inwoner onder aan. De inkoopprijs van oud papier is sinds begin dit jaar door de papierindustrie vastgesteld op één cent per kilo. Voor het afleveren van oud papier door verenigingen vraagt de handel (Zeeuwse Oud Papier Cen trale) sinds februari vijf cent. De kosten voor de gemeenten lopen sterk op, zonder dat de verenigingen hiervan profite ren. De prijs van oud papier wordt gedrukt door kartelvor ming. Als reactie hierop heeft de Vuil Afvoer Maatschappij (VAM) met enkele grote ge meenten een coöperatie opge richt om zelf oud papier op te halen en te verwerken. Ook in Zeeuwsch-Vlaanderen wordt in deze richting gedacht. Het Zeeuws Platform stelt dat de verwerking van oud papier tot kringlooppapier of andere papier- en kartonprodukten duidelijke milieuvoordelen heeft boven het gebruik van hout als grondstof. Preventie, het terugdringen van het pa- pierverbruik, verdient veruit de voorkeur-, betoogt het plat form. „Zeker als er sprake is van verspilling, zoals bij onge vraagd drukwerk." Veel pa pier komt in het huishoudelijk afval terecht. In Zeeland is in 1991 zo'n 40.000 ton 'restpa- pier' (exclusief verpakkingen) gestort, tegenover een herge bruik van 15.000 ton. Verwerking Die papierafvalstroom kost geld (inzamelen, storten): in totaal gaat het in heel Zeeland om ongeveer één miljoen gul den. Bij een netto-garantie prijs wordt op dit moment ook de oud-papierhandel nog eens gesteund met 50 gulden per ton. Uitgaande van een aan bod van 2.400 ton ongeadres seerd reclamedrukwerk in 1993 en een gemiddelde van 50 gulden aan stortkosten of sub sidies voor verenigingen, is met de verwerking van dit pa pier een bedrag van 120.000 gulden gemoeid. Beperken van het ongewenste drukwerk levert niet alleen milieuvoor deel op, maar ook zeer aan zienlijke financiële besparin gen. Het Zeeuws Platform Duur zame Ontwikkeling acht een actievere opstelling van de ge meenten tégen ongewenst re clamedrukwerk zeer gewenst. Daarvoor zijn verschillende mogelijkheden, waaronder voorlichting en verspreiding van stickers. Het platform maakt een 'stickerstand': een marktkraam met informatie over (oud) papier en reclame drukwerk. Gemeenten kun nen de stand gebruiken op markten, braderiën en andere publieksevenementen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 12