feyenoord verkoopt huid duur PZC Rob de Vos verlaat Delta Sport udoka De Kok tesluit te stoppen Sensationeel slot elt Real Madrid Waardig afscheid volleyballers VVS 24 sport 25 H Spartak Moskou knokt zich naar halve finale VRIJDAG 19 MAART 1993 >erd'an onze verslaggever 'hiM tercel van der Kraan bkt Zani de "P ïdat ■De iijcj I0SKOU Boris Jeltsin klap- zijn handen bijna stuk. Nie- iand minder dan de president ande Russische republiek was v rgistcravond. voor het oog van ito c'e Amerikaanse en andere and uitenlandse cameraploegen, •tuige van hoe Spartak Mos- Feyenoord uit het Europa li-toernooi liet tuimelen, eltsin bleef, kennelijk geboeid idë' oor het bikkelharde gevecht in et slecht verlichte stadion van e jjj orpedo Moskou, tot de laatste doe: unuut zitten. Daardoor zag de ;r 't] ilitieke leider ook hoe Feye- nun oord pas in de slotfase de gêna nt I }Uap kreeg toegediend (3-1) én 3n V at Ulrich van Gobbel ten koste iden311 een rode kaart FJ°dor Tsje- Jufc nkov een gooi gaf. rs ie Rotterdammers verkochten dde' on huid duur na een week vol }je^ itberingen en voor UEFA-be- ippen genante vertoningen. mje' aar een halve finaleplaats een leek toch te ver buiten hun be- k, al was de hoop op een stunt ren de Russische kampioen en 1 terhouder na de gelijkmaker i Jozsef Kiprich in de eerste elft bijna een uur lang aanwe- l oordat Ed de Goey zijn ploeg de vroege 1-1 met schitteren- reddingen in de race hield, ist Feyenoord dat één treffer ig voldoende zou zijn om de pnBhaje te overleven. De oey bleef bij alle belegeringen het Rotterdamse doel over- Jnd. plukte zelfs op wonder- l larlijke wijze de ballen weg voor de voeten van verdediger Dmitri Khlestov, die kort na rust dwars door het hart van de Feyenoord-defensie kliefde. Op de vrije trap van Andrej Piat- nitsky had de Oranje-internatio nal een krappe tien minuten voor het einde evenwel niet vol doende antwoord. Uit de re bound kon Igor Lediakhov de stand naar 2-1 tillen. Op dat mo ment was de strijd eigenlijk al beslist. Het derde Spartak-doel- punt, in de 90e minuüt. was slechts goed voor de statistiek. Schamen hoefde Feyenoord zich niet. In beide ontmoetingen met de Russische toploeg hield de formatie van Van Hanegem en Meijer zich prima staande. De minieme hoeveelheid kansen die Spartak weggaf en de wijze waarop foutjes werden afge straft gaven echter aan waarom de Rotterdammers zich interna tionaal (nog) niet tot de top mo gen rekenen. „Het is een heel slimme ploeg", vond Willem van Hanegem. „Ik heb bewondering voor de ma nier waarop de Russen het steeds afmaakten." En Geert Meijer: „Spartak scoort uit en thuis bijna altijd. Dan weet je dat je zelf minimaal twee keer moet scoren om door te komen. Dat zat er dit keer niet in voor ons." Volgens de technische staf van Feyenoord hadden de hectische dagen die voorafgingen aan het EC-duel de ploeg niet nadelig beïnvloed. Meijer en Van Hane gem bezochten met het elftal op de dag van de wedstrijd nog wel het stadion van Torpedo. „Om toch even te zien op wat voor veld er uiteindelijk gespeeld zou worden. We hebben tegen de spelers gezegd dat ze die hele toestand van woensdag uit hun hoofd moesten zetten en dat een dag extra rust zelfs de reden moest zijn om tot een explosie te komen", verklaarde Meijer. Die uitbarsting bleef enigszins achterwegel ook al omdat Feye noord al vroeg in de wedstrijd op achterstand werd gezet. Valeri Karpin profiteerde in de zeven de minuut van de vrijheid die hij in het strafschopgebied kreeg: 1- 0. Daarbovenop kwam het ver lies van Arnold Scholten. die bij een ongelukkige val zijn elle boog zwaar blesseerde en in Moskou zelfs naar het zieken huis moest worden gebracht. Met Dean Gorré op zijn plaats verloor Feyenoord de gewenste 'body' en 'power' op het midden veld. De schrik Onder aanvoering van John de Wolf, die zich niet liet intimide ren door schoppende en slaande Russen, knokte Feyenoord zich terug. De Wolf was bij vrije trap pen en hoekschoppen de schrik van de Spartak-defensie. „Ze waren doodsbang voor hem. Hij werd gedekt als een korfballer. Eén keek er naar zijn gezicht, een ander ging hem in de weg lo pen. Soms hield hij drie man be zig. Daar hadden anderen bij Feyenoord eigenlijk van moeten profiteren", vond Geert Meijer. De fysieke kracht van De Wolf, die menige Spartak-speler tegen de kleffe grasmat deed gaan. was Fjodor Tsjerenkov in de slotfase blijkbaar te veel. De venijnige aanvaller haalde bij een scher mutseling voor het doel van Ed de Goey plotseling uit naar de Feyenoorder. De Wolf: „Ik kreeg een dood schop van achteren. Ed de Goey en Ulrich van Gobbel vlogen ver volgens bovenop die Rus. Het Kor. poster naar ,atelmond Sport ELMOND (ANP) - Adri Koster QSrft. Drdt met ingang van 1 juli 1 luwe trainer van Heb lort. De 38-jarige oefenn^ ird dit seizoen weggestn la JC. Koster tekende v abantse eerste-divisiedub n tweejarige verbintenis. De leuwse oefenmeester was ook beeld als assistent van Jan uh ikerbij Willem II. Bij Helmond De lort werd trainer Henk Rayer ilangs ontslagen, hij was eer- risla ir dit seizoen betrokken in een il met VVV-collega Frans Kör- Helmond Sport wordt tot t einde van dit seizoen geleid d S[ lor Louis Coolen. te vlodi e Sp: huw' ïKae Ifbrel 3p; Pc; >nk T FC Vee: AM- Rob Witschge van Feyenoord (links) en Patlitski van Spartak Moskou snel len naar de bal. was een gekke situatie. Door ons is hij eigenlijk niet geslagen, al raakte de scheidsrechter en de grensrechter even van de kaart Die grensrechter was helemaal de weg kwijt, die stond te trillen op zijn benen." Ruud Heus had al eerder kennis gemaakt met de intimidatiepo gingen van de Russen. „Het was een keiharde wedstrijd. Die spits sloeg mij drie tanden door m'n lip en brak een stukje van m'n boventand af. Wraak nemen kon ik niet omdat ik al snel een gele kaart opliep. Ik kon niet het ri sico lopen dat we met tien man verder moesten", sprak Heus. bij wie het bloed na afloop uit de lip pen bleef stromen. De beste man bij Feyenoord was naast John de Wolf opnieuw Ul rich van Gobbel. Dat hij voortij dig de kleedkamer moest opzoe ken. was triest voor de donkere Brabander. Van Gobbel bewees dat hij met zijn snelheid op dit moment elke spits van interna tionale klasse de baas kan zijn. Dmitri Radtsjenko is een aan valler die door vele buitenlandse club wordt gevolgd, maar tegen Van Gobbel had hij geen schijn van kans. De Wolf: „Het is jammer dat we het net niet hebben gered. In de rust geloofde iedereen dat we nog zouden winnen. Maai" in de tweede helft bleek dat we te veel kracht hadden verspeeld. Ach teraf heeft de nederlaag in Rot terdam ons de das omgedaan. Als we daar gelijk hadden ge speeld. waren we een ronde ver der gekomen. Daarvan ben ik overtuigd. Het is te hopen dat we in de competitie geen schade op lopen. want met Schol ten zijn we weer een speler kwijtgeraakt. We verliezen er gemiddeld één per week." Kwartfinales, tweede wedstrijd: Spartak Moskou (Rus) - Feyenoord (Ned) 3-1 (1-1). 7 Karpin l-o", 14 Ki prich 1-1.82. Lediakov 2-1. 90. Radts jenko 3-1 Scheidsrechter: Quiniou (Fra). Toeschouwers: 15.250 Rode kaart: 85. Van Gobbel (Feyenoord) en Tsjerenkov (Spartak Moskou) na handgemeen. Gele kaart: Onopko, Piatnitski (Spartak Moskou), Blin ker, Heus (Feyenoord). Eerste wed strijd: 0-1, Spartak Moskou naai" hal ve finale. Atletico Madrid (Spa) - Olympïakos Piraeus (Gri) 3-1 (1-0). 10. Manoio 1-0. 58. Manoio 2-0, 59. Tsaloughidis 2-1, 67. Alfaro 3-1 Scheidsrechter: McCluskey (Scho). Toeschouwers: 42.000. Eerste wedstrijd 1-1. Atletico Madrid naar halve finale. Eerder geplaatst voor halve finales: Parma (Ita) en FC Antwerp (Bell. !N IIAAG (ANP) - Irene de heeft besloten haar judo- ipbaan te beëindigen. „Ik heb gevoel dat ik niet meer voor eerste plaats vecht", ver- lai'de De Kok (27) gisteren or RTL-4. Kok eindigde als derde tij- Ma; nsde Olympische.Spelen van rcelona. Onlangs werd de .abantse bij de Masters in nchen opnieuw derde. De p'P( )k stopte al eerder. „Ik mis de drevenheid die er vroeger wel Deze beslissing is definitief, sschien was het beter geweest (tbesluit onmiddellijk na Bar- mate nemen." de Catalaanse hoofdstad ging Kok voor goud, zij werd ge- rongen met brons genoegen te men. Na het Olympisch toer- »i heeft de halfzwaargewicht tcon oit meer een internationale t RoS dstrijd gewonnen. een lange strijd, die zich voor- de mat afspeelde, werd Kok ingeschreven voor de ard(|ympische Spelen. De Judo- Nederland hield heel lang rege Oo vast aan de Axelse Marion van Dorssen, die al ruim voor de Spe len was genomineerd. Voorbereiding De Kok verscheen pas op de mat toen de Olympische voorberei ding in volle gang was. Ruim twee jaar had zij de judomat ge meden. Tijdens een emotioneel verlopen EK in Pamplona be sloot (1988) besloot de Tilburgse te stoppen. Eind 1990 gaf zij haar trainer en vertrouwensman Pe ter Ooms te kennen, dat zij mee wilde doen aan het eerste echte Olympische judotoernooi voor vrouwen. In haar negentien jaar omspan nende carrière werd De Kok drie keer Europees kampioene. Zij veroverde twee keer de wereldti tel. Enige maanden geleden, tij dens het EK landen in Oosten rijk. verklaarde ze haar loop baan met een wereldtitel in Ha milton (Can) te wilen besluiten. Die titel gaat dus niet naar De Kok. „Je moet er eens mee op houden", zei ze gisteren. IJS (ANP/Rtr) - Paris St trmain heeft zich in tien anzinnige minuten verze il van een plaats bij de laat- :U1,[ Wer van het toernooi om de -Sb PA-beker. De Franse club 01? [am tegen Real Madrid door doelpunten in de slotfase op 4-1. Net voldoende om de rie'. derlaag van 1-3 in Madrid 0: Ed le maken. In de slotsecon- van het duel, dat vijf minu- blessuretijd telde, kopte Spi' dediger Kombouare de be idende 4-1 binnen, fdssia Dortmund schakelde •ton sfeervolle wedstrijd AS (na uit: 2-0. Eerder hadden xerre (Fra) en Juventus (Itai al geplaatst voor de halve fi- n.?: es. pMadrid leek gisteren in Pa- op weg naar de halve finales nor? 1 de UEFA-beker. De Spaan- Ploeg had in tachtig minuten ijits één treffer geïncasseerd. |kwam na 33 minuten van de R35lrde.vo,le Afrikaan Weah. hield die stand tot de 80e mut overeind. Ginola zorgde echter voor 2-0. waarmee (isSG zeker was van de halve zoet Jlc- He.L* Spanjaarden gooiden na de •Ueóftde tegentreffer alles op de il Het resultaat was een He doelpunt voor de Fransen. twee minuten voor het einde van de Braziliaan Valdo. De Hon gaarse arbiter Puhl liet daarna lang doorspelen. Die extra tijd benutte Zamorano om voor Real een verlenging af te dwingen. Tenminste, dat meenden de Spanjaarden na de 3-1 van de Chileen. De verlenging kwam er niet. In de laatste aanval van de avond dook stopper Kombouare plotseling voor het Spaanse doel op. Zijn succesvolle kopbal zette het stadion opnieuw op zijn kop. Borussia Dortmund sloeg tegen AS Roma twee keer toe. De Duitsers, die voor een vol huis een achterstand van 0-1 moes ten goedmaken, scoorden via Schulz kort voor rust en Sippel er direct na. Kwartfinales, tweede wedstrijd: Borussia Dortmund (Dui) - AS Roma (Ita) 2-0(1-0). 41. Schulz 1-0.47. Sippel 2-0. Scheidsrechter: Krondl (Tsj). Toeschouwers: 35.800. Gele kaart: Schulz (Bor. Dortmund). Michailo- vitsj. Giannini (AS Roma) Eerste wedstrijd 0-1. Borussia Dortmund geplaatst voor halve finales. Paris SG (Fra) - Real Madrid (Spa) 4- 111-0). 34. Weah 1-0,81. Ginola 2-0.89. Valdo 3-0,90. Zamorano 3-1.90. Kom bouare 4-1 Scheidsrechter: Puhl (Hom. Toeschouwers: 45.000. Eerste wedstrijd 1-3. Paris SG geplaatst voor halve finales. Eerder geplaatst voor halve finales: Auxerre (Fra) en Juventus (Itai. Trainer van Zierikzeese handbalvereniging zal het wereldje missen van onze verslaggeefster Edith Ramakers ZIERIKZEE - Rob de Vos ver laat Delta Sport aan het einde van dit seizoen. De reden van het vertrek van de trainer is niet dal de Zierikzeese hand- balploeg in de eredivisie slechts een wedstrijd heeft ge wonnen of dat De Vos uitgeke ken is op handballen. „Ik zal het wereldje missen", verzucht hij. „Maar handbal len kost zestig procent van mijn vrije tijd. Mijn twee kin deren gaven seintjes dat ze mij thuis misten. Met vieren zijn we tot de conclusie gekomen dat dit mijn laatste seizoen bij Delta Sport is", zegt De Vos aan de vooravond van de laat ste competitiewedstrijd tegen Hermes en anderhalve week voor de degradatie play-offs. De 40-jarige Middelburger heeft zich zich zeven jaar lang ingezet voor Delta Sport. On der zijn leiding klom de Zierik zeese handbalploeg op van de derde divisie naar de eredivi sie. „Die promotie vorig jaar was geweldig. Ook dit jaar in de eredivisie pikt niemand ons meer af. Hoe vreemd dat mis schien ook voor een buiten staander klinkt, omdat die al leen maar op de resultaten af gaat. Het is een geweldige er varing om tegen teams als V en L en E en te spelen of te zien hoe Wil Jacobs of Job Ha- grijze individueel een hele ver dediging gek kunnen maken." Jeugd Rob de Vos wil, om de leegte die gegarandeerd volgend jaar ontstaat, zijn handbalkennis overbrengen op jeugd. „Mijn zoon en dochter spelen bij EMM, Ik zou me voor kunnen stellen dat ik daar. maar ook bij andere clubs, trainingen voor jeugdteams ga verzorgen. Het handballen wil ik niet he lemaal loslaten. Daarvoor heb ik te lang zelf gespeeld en in het vak gezeten." Zijn kwaliteiten als coach heeft hij bij Delta Sport waar gemaakt, In zeven jaar is de club uitgegroeid tot een sterk collectief en blonk Delta Sport vooral vorig seizoen uit in snel le combinaties. Een blik op de huidige ranglijst leert dat de eredivisie vooralsnog te hoog lijkt gegrepen. „We zijn heel matig gestart. We hebben de hardheid in de eredivisie on derschat. Delta Sport werd vaak verweten te lief te spelen en toch kregen we legio straf fen tegen. Het gebrek aan er varing heeft tegen ons ge werkt. We grepen verdedigend Delta Sport-trainer Rob de Vos: we zullen tot het einde knokken om in de eredivisie te blijven. foto Pieter Honhoff te laat in, we waren te afwach tend. Die speelwijze werd snel ler door een arbiter afgestraft dan een geroutineerde eredivi siespeler die pakt en door pakt." Laatste kans Voor De Vos en zijn spelers wacht nu de degradatie play off. Delta Sports laatste kans om volgend seizoen nog in de eredivisie uit te komen. „Op 28 maart beginnen we uit tegen UDSV. de kampioen van de eerste divsie B. Een week latei- krijgen we de Gezellen op be zoek. de nummer een van de eerste divisie A. Ik hoop dat te gen die twee lijstaanvoerders duidelijk zal worden dat we dit jaar meer dan ooit geleerd hebben", zegt de gymnas tiekleraar aan het Agrarisch Opleidings Centrum te Goes. De Vos verwacht dat zijn spe lers het op kunnen brengen de play-off als een nieuwe compe titie te zien. „Het zelfvertrou wen van de meeste spelers heeft onder de nederlagen ge leden. Logisch, het is een zwa re competitie geweest, We ga ven ons meestal volledig, maar gingen dan toch weer zonder punt naar huis. Dat werkt frustrerend. Het seizoen kan kleur krijgen als we in de play-off nummer één of twee worden." In de nacompetitie. met uit- en thuiswedstrijden, aast Delta Sport op een verlenging in de eredivisie. Op 15 april moet be slist zijn welke twee teams zich volgend seizoen nog ere- divisionist mogen noemen. Naast Delta Sport, UDSV en de Gezellen completeren Olympia (de enige ploeg die te gen Delta Sport een nederlaag leed). Hellas en Hermes of Swift het zestal. „Als Hermes zaterdag van ons verliest (20.00 uur in De Onderdak te Zierikzee). dan zou Swift bij winst de degradatie-strijd kunnen ontlopen. Hermes ligt ons beter dan Swift-Amhem. Met die wetenschap zullen we zaterdag ook gemotiveerd aan het duel tegen Hermes begin nen." Twee Polen Met De Vos hebben ook Bert Nuyens en Bert de Vos al te kennen gegeven volgend sei zoen niet meer in de eerste se lectie te handballen. Jaco Vleeshouwer heeft aangege ven minder te willen trainen. Hij wacht nog af hoe Delta Sport uit de play-off te voor schijn komt „Bert en Bert wil len net als ik meer tijd aan hun gezin geven, maar ze zullen dit seizoen tot het einde knokken. Het spelen in de eredivisie is een uitdaging en een gewel dige ervaring, maar je moet er veel tijd in willen en kunnen steken." Het bestuur van Delta Sport buigt zich over een opvolger van Rob de Vos. Het ligt voor de hand dat de huidige tweede trainer. Nico Franke uit Ber gen op Zoom. Rob de Vos' plaats inneemt. „Ik hoef me daar gelukkig niet mee te be moeien. Dat is een bestuurs- kwestie. Binnenkort zal het besuur de beslissing wel be kend maken", zegt Rob de Vos. Met het wegvallen van Bert de Vos en Bert Nuyens is het noodzakelijk dat Delta Sport versterking zoekt. „Ik kan al vertellen dat Erik Leij- bers Olympia misschien vol gend seizoen verruilt voor Del ta Sport. Het is een jongen met veel kwaliteiten. Het bestuur is ook bezig met twee Polen. Of zij echt naar Zierikzee komen om te wonen, werken en hand ballen. is nog maar de vraag. Als we in de eredivisie blijven, is hun komst dichtbij." Voor Rob de Vos zou lijfsbe houd in de eredivisie het mooi ste afscheidscadeau zijn. „Nog een jaartje eredivisie? Dan ga ik nog aan mijn beslissing twij felen. Nee", laat hij er snel op volgen. „Ik ben zeven jaar trai ner geweest bij Delta Sport, het is voor de vereniging ooki eens gezond als er een ander voor de groep staat, al was het een moeilijke beslissing." Een aanvaller van WC (12) test het tweemansblok uit van VVS'92. foto Pieter Honhoff GOES - De volleyballers van WS'92 namen gisteren op waardige wijze afscheid van het landelijke bekertoernooi. De Vlissingers zegevierden in een boeiend en twee uur ver gend duel met 3-1 van WC, waarmee de formatie van Jos Westerweele sportieve genoeg doening kreeg. Het bleek echter niet genoeg om de in Vught op gelopen achterstand (3-0) onge daan te maken. VVS'92 mocht gisteren een kleine drie kwartier hoop koes teren op een sensationeel resul taat. Gebrand op een overwin ning begonnen de Vlissingers ge dreven om de in Brabant opgelo pen grote achterstand teniet te doen. Die intentie leverde tegen de goede eerste divisionist een enerverende beginfase op. waar in de Zeeuwen onder aanvoering van de bekeken scorende Rob Lantsheer en de brutale Timo Dijkgraaf de één klasse hoger spelende tegenstander met de rug tegen de muur zette. Dat leidde tot een vlot verkre gen 6-2-voorsprong. Daarna kreeg WC meer greep op de thuisclub, die naarmate de eer- Bekerduel vervroegd ROTTERDAM (GPD) - Het duel tussen Feyenoord en Ajax voor de kwartfinale van de strijd om de KNVB-beker wordt zo goed als zeker woensdag 31 maart om vijf uur 's middags ge speeld. De politie van Rotter dam heeft alleen dan voldoende manschappen ter beschikking. De NS moet formeel nog wel toe stemming geven. Viscaal vier jaar langer bij Gent GENT (ANP) - Eric Viscaal zet zijn voetballoopbaan voort bij AA Gent. De Nederlandse spits verlengde gisteren zijn contract bij de Belgische eerste-klasser met vier seizoenen. De huidige verbintenis van Viscaal zou aan het einde van de competitie af lopen. Viscaal, die via PSV, Beveren en Lierse in 1990 bij Gent belandde, wekte verbazing met zijn con tractverlenging. De 24-jarige spits kende dit seizoen veel pro blemen met de inmiddels ontsla gen trainer René Vandereycken. Hij liet diverse keren weten bij Gent te willen vertrekken. Club Brugge toonde de laatste weken serieuze belangstelling voor de Nederlander. ste set vorderde blokkerend minder vat had op de sterke Bra bantse aanval. Niettemin slaag de WS'92 er halverwege de eer ste set in de geslonken voor sprong opnieuw uit te bouwen tot een marge van vier punten (12-8). Met een ruime overwin ning in het vooruitzicht stokte het ritme echter opnieuw. WC hield het hoofd koel en daardoor in de eerste set de schade be perkt (15-13). De bezoekers haalden boven dien vanaf het tweede bedrijf met een goede servicedruk de angel uit de Vlissingse aanval. Mede daardoor konden de Bra banders in die set de bakens ver zetten en hun benodigde set winst pakken. Van 7-5 werd het 7- 13 en hoewel een verbeten vech tend WS'92 daarna nog even te gensputterde. stelde WC zijn fi naleplaats veilig: 11-15. Nadien bleek hoe belangrijk de uitslag van de eerste ontmoe ting in Vught uiteindelijk was. Beide coaches brachten al hun wisselspelers in het veld en hoe wel de vele omzettingen het ni veau niet ten goede kwamen, gingen de twee ploegen wel vol uit voor de winst. De thuisclub serveerde zijn publiek vervol gens een lekker toetje en boekte twee keer achter elkaar een overwinning: 15-10 en 15-13. Scherpe tijden Van de Kreeke en Van de Wielen VLISSINGEN - Arjaan van de Kreeke en en Leon van de Wie len hebben goed gepresteerd bij schaatswedstrijden in Den Haag. Op De Uithof stelden beide Zeeuwen hun persoonlijk record op de tien kilometer vele seconden scherper, Van de Wie len vestigde een record van 15 minuten en 40,20 seconden, ve teraan Arjaan van de Kreek fi nishte in een tijd van 15.55.44. Marlie Braber in nationale ploeg VLISSSINGEN - Marlie Braber van de Stormvogel uit Vlissin- gen is opgenomen in de natio nale jeugdzwemploeg die van 15 tot en met 19 april in Luxem burg zal uitkomen op interna tionale jeugdzwem wedstrij den. Ze zal voor Nederland star ten op de 100 en 200 meter vrije slag. Zij is tevens uitgenodigd voor de centrale training in Amersfoort waarvan de eerste training plaats vindt op 26 en 27 maart. Tennis Key Biscayne (VSt). 5.5 miljoen gul den. Mannen, derde ronde: Courier VSV1- Pernfors (Zwe) 6-0 6-3. Vierde ronde: Korda iTsj/5i - Raoux (Fra) 6-4 6-4. Edberg <Zwe/3) - Forget (Fra (Fra /13> 6-2 6-4. Washington (VSV14) - Kulti (Zwei 7-5 7-6. Patrick McEnroe (VSt) - Rosset (Zwi) 4-6 7-6 6-0. Kraji- cek (Ned/10) - Agassi (VSV8) 6-2 7-5. Krajicek in kwartfinale tegen win naar Sampras (VSt) - Medvedev (Oek). Dubbelspel, eerste ronde: Krajicek Siemerink (Ned) - Fitzgerald/Krone- mann (Aus/VSt) 7-6 6-3. Vrouwen, dubbelspel, eerste ronde: Jensen/Rottier (VSLNed) - Driehuis' Novelo (Ned/Mex) 6-2 2-6 6-0, Reinach /Demongeot iZAf/Frai - Oremans/ Ritter (Ned/Oos) 6-3 6-1. Casablanca. 350.000 gulden. man-* nen, achtste finales: Schalier (Oos> - Göllner (Duii 6-2 6-1, Strelba (Tsj) - Antonitsch (Oosi 7-6 6-3. Davin Argi- Baur (Dui) 6-0 6-1. Skoff (Oosi - Fon- tang iFra) 7-6 6-1 Paardesport (ZKo) - Lin (Chi) 12-10 11-4. Tang (ZKo)-Timur(Indo) 11-4 11-5. Susan- ti (Indo) - Magnusson (Zwei 11-8 12- 11, Lim (Zwei - Jaroensiri (Thai 7-11 11-4 11-2. Mannen, dubbelspel, eerste ronde: Axelsson/Jonsson (Zwei - Michels; Bruil(Ned) 18-17 15-3. Vrouwen, dubbelspel, eerste ronde: Da vies-Groves lEngi - Hoogland/Mei link (Nedi 15-11 15-9. Squash Vale do Lobo. Open Portugese titel strijd, mannen, kwartfinales: Mars hall (Engt - MeadsiEng) 15-7 15-4 15-6, Norman (NZei - Hill (Ausi 10-15 15-13 15-8 15-5, Khan (Pakt - Van der Wath (ZAf) 15-9 14-15 15-3 15-10. Eyles i.Ausi - Adarraga (Spa) 15-12 15-12 15-5. Skiën Livigno (Ita). WB freestyle, biickel- piste. Mannen: 1. Brassard iCam 26.66. 2. Grospiron (Frai 25.90. 3. Mo ra n (VSt) 25.75. Vrouwen: 1 Hattestad (Nooi 25.06. 2. Marciandi (Ita) 24.98, 3. Gilg (Fra) 24.86. Parijs. Dressuur: 1 Rolhenberger (Dui) Ideaal 1622 pnt. 2. Capelmann iDui) Cyprus 1562. 3. Werth iDuii Fa- bienne 1558. 4. Van Grunsven (Ned) Olympic Cocktail 1527. 5. Uphoff (Dui) Grand Gilbert 1520. Voetbal Badminton Londen, All England. Mannen, derde ronde: Stuer-Lauridsen (Den) Per- madi (Indo) 15-4 17-14. Arbi (Inde - Hall (Eng) 15-11 15-9. Rashid Sidek (Mal) - Olsson (Zwei 15-7 12-15 15-11. Wiranata (Indo) - Kim (ZKo) 18-15 15- 8. LiU (Chii - Susanto (Indo) 15-3 15-5. Vrouwen, derde ronde: Smith (Engi - Berg i Den) 11-5 11-8. Ye (Chi) - Abdul lah (Sin) ll-O ll-l, Lee (ZKo>- Martin (Den) 11-5 11-1. Kusumarwardhani (Indo) - Yao (Chi) 11-3 11-6. Bang Tunis. Oefenwedstrijd. Tunesië - Zwitserland 0-1 i0-0). 87. Knup 0-1. Sportprijsvragen Den Ilaag. Midweekiotto 10a. Eerste prijs ijpoti: geen winnaar: tweede prijs: drie winnaars, ieder 20.193,50 bruto; derde prijs: 22 winnaars, ieder 4.130.50 bruto, vierde prijs: 1925 win naars. ieder 47.20; vijfde prijs: 42.343 winnaars, ieder 5.00. Verwachte jackpot volgende Lrek- king: 1.2 miljoen gulden. Cijferspel 10a (vaste prijzen). Zes cij fers goed: twee winnaars; vijf goed: drie winnaars: vier goed" 22 win naars; drie goed: 189 winnaars: twee goed: 1762 winnaars.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 25