Verkeerskennis 55-plussers Weldoen door Vermaak brengt stuk in Clinge PZC StfGek DINSDAG 16 MAART 1993 z 12 Commissie Sluis wil inzicht in plannen voor privatisering Schoolschaakkampioenen Voorlopig nog geen fietspad van Borssele naar 's-Heerenhoek KOV huldigt trouwe onderwijsbondsleden I Veilig Verkeer Nederland geeft opfriscursus van onze verslaggever AXEL - De afdeling Sas van Gent/Axel van Veilig Verkeer Nederland (VVN) gaat in het ka der van het jaar van de ouderen in de gemeenten Sas van Gent en Axel een opfriscursus voor 55 plussers verzorgen. Bovendien wil VVN in haar voorlichtings campagnes veel aandacht schenken aan rijden onder in- Raad van State akkoord met vergunning voor compostbedrijf van onze Haagse redactrice DEN HAAG Het compostbe drijf Sanderse BV in Hulst krijgt een vergunning. De afde ling voor de geschillen van be stuur van de Raad van State verbindt aan de komst van het bedrijf wel enkele voorwaar den. Zo moet de compost worden af gedekt en mag het materiaal niet hoger dan vier meter wor den opgeslagen. Bovendien moet eventuele verontreiniging direct worden gemeld bij de ge meente en dient deze zo snel mo gelijk te worden opgeruimd. Een aantal omwonenden was bij de Raad van State in beroep ge gaan tegen de aan het bedrijf af gegeven vergunning. Volgens de omwonenden is het terrein ver ontreinigd door een vorige vuil- stort op die grond. Door de komst van Sanderse BV zou het terrein niet gesaneerd kunnen worden. Verder vrezen zij dat de bestaande verontreiniging door de komst van de inrichting zal toenemen. Gedeputeerde staten hadden het aannemingsbedrijf Sander se BV uit Axel een vergunning voor tien jaar verleend. Die ver gunning maakt het Sanderse BV mogelijk om tien jaar lang aan de Stellestraat in Hulst snoei- hout, berm- en slootmaaisel en boomschors te verwerken tot compost. De Raad van State is van me ning dat een sanering van de be staande verontreiniging buiten de aangespannen procedure staat. Voor de nieuwe inrichting stelt de Raad enkele voorwaar den. vloed en veiligheid in het ver keer. Regiovoorzitter A. P. Apers van de afdeling Sas van Gent/Axel van VVN legt uit dat met het voorlichtingsplan gestreefd wordt naar een mentaliteitsve randering van de deelnemers aan het verkeer. „Bij het uitwer ken van ons werkschema heb ben we gezocht naar activiteiten die de deelnemers aan het ver keer aanspreken", zegt Apers ..Bovendien moesten we goed re kening houden met de financiële haalbaarheid van het één en an der. Achteraf bleek er door de steun van onder meer de ge meenten, de Werkgroep -25% en het Regionaal Orgaan Ver keersveiligheid Zeeland iROZV) veel mogelijk te zijn." „Omdat 1993 het jaar van de ouderen is leek het ons een goede zaak om een aantal activi teiten voor 55 plussers organise ren", zegt secretaris mevrouw M. Hemelsoet van de afdeling Sas van Gent/Axel van WN. ..Ons belangrijkste project op dat ge bied is de cursus 'veilig deelne men aan het verkeer voor 55 plussers'. Ouderen kunnen mee doen aan drie theoriemiddagen. Bovendien kunnen ze deelne men aan een rijvaardigheidstest van een uur die wordt afgeno men door J. van Aert die van be roep rij-instructeur is. De prakti sche rit is geen examen. Iedere deelnemer krijgt wel een bewijs of certificaat. De eerste prakti sche cursus wordt op 29 maart in Concordia in Westdorpe gehou den en als die een succes wordt komen ook de andere kernen van de gemeenten Axel en Sas van Gent aan de beurt." Verder gaat de afdeling Sas van Gent/Axel van VVN in het cam pagnejaar 1993 veel aandacht aan jongeren besteden. „Voor de Optreden van 't Kliekske en Ambras HULST - De volksmuziekgroep 't Kliekske en Ambras verzor gen zaterdag 27 maart een op treden in het gemeenschapscen trum Den Dullaert. De uit Bel gisch Vlaanderen afkomstige muzikanten van het Kliekske zijn reeds twee keer eerder te gast geweest in Den Dullaert. Het viertal brengt oorspronke lijke volksmuziek en virtuoos spel op talloze oude instrumen ten ten gehore. De Zeeuws Vlaamse groep Am bras geniet een groeiende popu lariteit in de regio. De groepen verzorgen in Den Dullaert één gezamenlijke voorstelling om dat ze beide oude zeemansliede ren laten klinken. De voorstel ling in Den Dullaert begint om 20.15 uur. van een medewerkster SLUIS - Burgemeester en wet houders van Sluis moeten eerst aangeven wat zij verstaan on der privatiseren voordat de commissie maatschappelijke zorg een standpunt inneemt. Dat bleek maandagavond tij dens de vergadering van die commissie waarin het uitvoe ringsschema van de sportnota behandeld werd. Het college denkt aan het privatiseren van het tennispark De Zwieper en de sportvelden in Sluis. H. Masclee (D'66) vroeg zich af of het college het haalbaar acht dat er nog dit jaar geprivatiseerd wordt, L. Kamphuis (CDA) stel de dat het college nogal makke lijk over privatiseren denkt. Ook A. Basting (Pvda) wilde wel eens weten wat de consequenties van privatiseren voor de sportver enigingen zijn. Wethouder A. Oosterling gaf aan dat dit jaar het gemeenschaps centrum 't Zoute Vestje gepriva tiseerd wordt. ..Met de tennis vereniging hebben we morgen (dinsdag) een gesprek over een aantal wensen die zij hebben. Ook privatiseren zal aan de orde komen. Ik moet dan toch weten hoe de commissie denkt over privatiseren", vond wethouder Oosterling, die meende dat ver enigingen niet ten onder mogen gaan aan privatiseren. „We heb ben geen enkele ervaring met privatiseren en zullen het per vereniging moeten bekijken", gaf hij toe. Op een zwembad hoeft men in Sluis voorlopig niet te rekenen. De plannen die er met camping de Meidoorn waren om eventu eel samen met de gemeente een kinderbad aan te leggen kun nen, volgens Oosterling, voorlo pig worden vergeten. Masclee merkte op dat met de fusie van Aardenburg en Sluis de gemeen te automatisch een zwembad ter beschikking heeft. „Met alle lus ten en lasten", besefte de demo craat. Basting vond zelfs dat het zwembad in Aardenburg een eerste prioriteit verdient. Oosterling had niet veel zin om nu al over investeringen te pra ten voor het bad in Aardenburg. „Ook daar moeten aanpassin gen plaatsvinden. Ik heb begre pen dat daar zo'n twee ton mee gemoeid is." Het uitvoerings schema voorziet voor dit jaar on der meer in de aanleg van een jeu de boulesterrein en een trim baan. leerlingen uit het basisonderwijs gaan we fietskeuringen, ver- keerspoppenkasten. voorstellin gen en ouderavonden organise ren op scholen in Axel en Sas van Gent", zegt Apers. „De scho lieren uit het voortgezet onder wijs proberen we te bereiken met voorlichtingsdagen op de middelbare scholen in Hulst, Terneuzen en Oostburg. Daarbij zullen we gebruik maken van vi deobanden. Ook de politie heeft haar medewerking aan die voor lichtingsactiviteiten op school toegezegd." WN wil bovendien de gevaren van het rijden onder invloed aan de orde stellen. Jongeren zullen daarvoor in de disco's benaderd worden. Verder wordt op 19 en 20 juni in Sas van Gent vanuit een speciaal ingerichte bus voorlich ting gegeven over drankgebruik in het verkeer. Diezelfde bus zal ook tijdens de Mosselfeesten in Philippine worden ingezet. Op het terrein van letselpreven tie en veiligheid gaat WN Sas van Gent/Axel meedoen aan de landelijke/regionale autogordel campagne die in oktober, en no vember wordt gehouden. Boven dien is het de bedoeling voor lichtingsactiviteiten te organi seren over beveiligingsmiddelen als autogordels, kinderzitjes en bromfietshelmen. Politie betrapt 55 hardrijders HULST - Bij snelheidscontro les liepen zondagmiddag 55 be stuurders tegen de lamp. Op de Gentsevaait in Kapelle- brug passeerden 497 voertuigen de controlepost. Door 27 be stuurders gebeurde dit. met te hoge snelheid. De hoogst geme ten snelheid bedroeg 75 kilome ter tërwijl slechts 50 kilometer is toegestaan. Op de Absdaalseweg in Hulst drukten acht van de 98 chauf feurs te hard op het gaspedaal. Ook op dit weggedeelte be draagt de maximum toegestane snelheid 50 kilometer. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 77 ki lometer. Op Rijksweg N60 passeerden 195 auto's de camera. Twintig bestuurders reden te hard. De hoogst geregistreerde snelheid bedroeg 76 kilometer terwijl het maximum op 50 kilometer is ge steld. van een medewerker WILHELMINADORP - Za terdag speelden tweeëntwin tig jeugdteams om aliet ba sisscholenkampioenschap van Zeeland, dat met mede werking van de schaakver eniging Goes door de Zeeuw se Schaakbond georgani seerd werd. De titel ging uit eindelijk met grote over macht naar het eerste team van de openbare basisschool Oostburg, dat alle matchpun- ten binnenhaalde. Behalve de eerste plaats voor het eerste team was er ook een ereplaats (derde) voor het tweede team van de openbare basisschool Oostburg. Dit team bleef echter op een ach terstand van zes matchpun- ten, evenals de Vlissingse Scholen Vereniging en De Wa rande, die beide minder bord- punten hadden dan het twee de van Oostburg. De persoonlijke scores van de leden van het kampioens team waren indrukwekkend: de eerste-bord-speler Paul Verhey haalde de score van negen punten uit negen wed strijden, net als zijn teamge noot Koen Leenhouts, Peter van de Linde leverde slechts één half puntje in en Thijs de Neve één punt. Eindstand: 1. Openbare basisschool Oost burg. IS punten. 34 1/2 bordpun- ten, 2. Pieter Louwerse School (Souburg). 14 punten, 22 1/2 bord- punten, 3. Openbare basisschool Oostbürg 2.12 punten, 22 1/2 bord- punten, 4. Vlissingse Scholen Ver eniging. 12 punten, 21 1/2 bord- punten. 5. De Warande. 12 punten, 20 1/2 bordpunten, 6. Van Dale- school (Sluis), 11 punten, 20 bord- punten, 7. Sint Josefschool (Eedei, 10 punten, 21 bordpunten. 8, Het Honk (Kapelle). 9 punten. 19 1/2 bordpunten. 9. Binnen de Veste 1 (Zierikzee). 9 punten. 18 1/2 bord punten. 10. Casembroot (Sint An- naland), 9 punten. 18 1/2 bordpun ten. Het winnende schaakteam van de openbare basisschool Oostburg: v.Ln.r. Paul Verhey, Peter van der Linde. Koen Leenhouts en Thijs de Neve. foto Willem Mieras. CLINGE - Toneelgroep Weldoen door Vermaak uit Clinge brengt zondag 21, maandag 22 en zon dag 28 maart het toneelstuk 'Jongens van de koop vaardij' in zaal De Troubadour te Clinge. De op voeringen waren uitgesteld in verband met ziekte van één van de hoofdrolspeelsters. Het stuk is geschreven door Rosita Peters en gaat over liefdesverwikkelingen rond twee zeemannen. AXEL Blijspel - Na twee succesvolle optredens in Hulst brengt de Hulster toneelvereniging Ca- mere van Rhetorica De Transfi guratie zaterdag het blijspel 'Een zoen van miss urk' in het cultureel centrum De Halle op de planken. De mannelijke rol len worden vertolkt door Julien Janssen. Reggie Buijsrogge, Ar nold van Cauteren. Rob Kroes en Martijn Erpelinck. Voor de damesrollen tekenen Jenny Janssen-van de Wiele, Marieke Weemaes-de Witte. Inge Lensen- Falck, Coosje van Eekelen en Ivonne Vermandel-Wauters. De regie is in handen van Piet Var- wer. Hij wordt geassisteerd door Ivonne Vermandel-Wauters. De voorstelling in De Halle begint om 20.00 uur. 3RESKENS Toernooi - De omnisportver- ?niging 'De Kombuis' houdt za terdag 27 maart een tafeltennis toernooi voor recreanten. Het toernooi wordt gehouden in de gymzaal aan de J. H. van Dale straat te Breskens. De aanvang is 18 uur. Deelnemers kunnen zich tot 20 maart aanmelden bij Adrie de Lobel in Breskens en Erwin Cornelis in Hoofdplaat. Op zaterdag 10 april houdt de vereniging een gemengd-dubbel- badmintontoernooi in de gym zaal. Dit toernooi begint even eens om 18 uur. Aanmelden kan tot 3 april bij Adrie de Lobel en Marleen Heijens beiden in Bres kens. Bromfietser bij botsing gewond TERHOLE - Bij een aanrijding tussen een bromfiets en een per sonenauto in Terhole is maan dagmorgen de bromfietsbe stuurder D. de B. uit Hengstdijk aan een been gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde doordat de bromfietser op de kruising van de Havendijk met de Hul- sterweg geen voorrang verleen de aan de personenauto, be stuurd door B. B. uit Terhole. De bromfiets en auto werden aan zienlijk beschadigd. van een medewerker DEN HAAG/BORSSELE - Voorlopig zal het geplande fietspad tussen de Monsterweg en de Hollestelleweg langs de weg van Borssele naar 's-Hee- renhoek niet worden aange legd. Dat heeft de Borselse ge meentewoordvoerder J. P. van den Berge maandag gezegd tij dens een hoorzitting van de Raad van State in Den Haag. Voor de aanleg van het fietspad is in 1989 door de gemeente een bestemmingsplanwijziging doorgevoerd, die door de provin cie is goedgekeurd. Inwoners van Ovezande hebben beroep in gesteld bij de Raad van State, waarin zij de bestemmingsplan wijziging aanvechten. Zij zou den grond moeten afstaan voor het fietspad en zien dat niet zit ten. Bovendien zou het fietspad te breed worden, waardoor er te veel inbreuk zou worden ge maakt op hun privacy. Het fietspad zou aangelegd moe ten worden omdat nogal wat kinderen gebruik maken van de weg. Zij zitten in Goes op school. Er wordt vrij hard gereden over de weg. Vlak nadat besloten was het fietspad aan te leggen, deden zich een paar jaar terug enkele dodelijke ongevallen voor op de Drieweg in Heinkenszand. Toen besloot de gemeente de Drieweg te verrijken met een fietstunnel. Het geld dat aanvankelijk be stemd was voor het fietspad langs de weg naar Goes is daai aan opgegaan. De gemeente weet nu niet waar de 1.8 miljoen gulden voor de aanleg van het fietspad vandaan gehaald zou moeten worden. Gemeentewoordvoerder Van den Berge denkt dat het pad ooit wel eens aangelegd kan worden en daarom wil hij dat de bestem- mingsplaewijziging gehand- van een medewerker ZUIDDORPE - Tijdens een feestelijke bijeenkomst van de kring basisonderwijs afdeling Zeeuws-Vlaanderen van de Ka tholieke Onderwijsvakorgani satie KOV, zijn maandagavond in zaal Onder de Linde achttien jubilarissen gehuldigd. De trouwe vakbondsleden kregen een speldje en een oorkonde van voorzitter drs C. van Overbeek van de KOV. De 85-jarige mevrouw E. Vael uit Sint-Jansteen is al 65 jaar lid van de bond, zij stond 43 jaar voor de klas in Heikant. Mevrouw G. de Rijk kan terugzien op 60 jaar lid maatschap. Vijf KOV-leden zijn 50 jaar lid. Van Overbeek onder scheidde hiervoor mevrouw J. Freijser, mevrouw A. de Beleir- de Rijk. de heer D. Weemaes. Mevrouw Y. d'Hooghe en me vrouw G. Lansu. Veertig jaar lid waren de heer A. van Damme, de heer J. Steijns. de heer J. van Maasakker, de heer J. Everaert en mevrouw J. Willemse-Verha gen. Drie leden betalen al 30 jaar contributie en drie 25 jaar. Apparatuur uit auto's gestolen in Terneuzen TERNEUZEN - In Terneuzen zijn in het afgelopen weekeinde op verschillende plaatsen auto's opengebroken. Op de Schelde- kade gingen de daders er met een radio-cassetterecorder van door. Uit auto's die geparkeerd stonden op de Lange Rekse- straat, de Schoolweg en de 2e Verbindingsstraat werden de autoradio's weggenomen. Uit een mobiele kraan aan de Duits landweg werd een portofoon met accu-lader ontvreend. Na het officiële gedeelte verte Ed Steijns een aantal streek: halen. GROEDE Concert - De muziekver- ging 'Groede' geeft zaterdas maart een concert in Gr« Gezien de goede ervaringen; vorige jaren met de akoest van de Nederlandse hervoit kerk in Groede heeft men nieuw voor deze ruimte geko; De muzikanten hebben in wintermaanden een heel me repertoire ingestudeerd. Opi programma staan behalve K sieke stukken van G. F. Han en Henry Purcell ook de cha-c cha, czardas, calypso en sait Voorafgaand aan het conctr er een kort optreden jeugdgroep onder leiding vat rigent R. de Cock. De aanvan 19.30 uur. TERNEUZEN Mulisch - De Terneua Mulisch-fan Gert-Jan Be stelt een deel van zijn parafei lia van en over de auteur tent. in de openbare bibliotheek de Oostkant in Terneuzen. Ir. trines van de bibliotheek zijn der meer eerste drukken van kele boeken, dichtbundels, neelstukken en politieke schriften van de hand van lisch te zien. Een single en eer waarop de stein van de po; laire schrijver zijn te horen, breken niet. Ook een a£ nummers van het tijdsein Randstad - waarvan Muls met anderen als Claus en Virö noog de redactie voerde - ligt te kijk tot en met 15 april. Muziek van Dolf Brouwer speelt een belangrijke rol, waarbij Frans Ivens begeleidt op accordeon. De regie is in handen van Alois Weemaes. De rollen worden vertolkt door Bennie Stienen, Dorty Ivens. Piet van Geertruij. Linda Weemaes, Manjella van Goethem, Maijo de Wree. Edy Pauwels en Mark de Wree. Dc uitvoeringen beginnen elke dag om 20 uur. haafd blijft, zodat direct met de aanleg begonnen kan worden als er weer geld is. De Raad van State gaat nu beoordelen of aan een gebied zo lang een bestemming mag wor den gegeven, die het in feite niet' heeft. Uitspraak over enkele weken. Uitvoeringen De Waterlanders gaan niet door WATERLANDKERKJE - De uitvoeringen van toneelvereni ging De Waterlanders op 26 en 27 maart in het Dorpshuis van Wa terlandkerkje gaan niet door. Het blijspel is uitgesteld tot na de zomer (de precieze datum is nog onbekend) in verband met ziekte van de hoofdrolspeelster. Het laatste beetje is nu op veel was er te verduren. Het kaarsje is nu opgebrand gedoofd zijn alle vuren. Voor wie het aangaat is het niet erg die heeft genoeg geleden loei voor hen die ik achterliet. Vaanvel en wees tevreden. Bedroefd om zijn heengaan en dankbaar dat een verder lijden hem bespaard is gebleven, geven wij u kennis dat na een liefdevolle verzorging in ver zorgingshuis 'Bachten Dieke', van ons is heenge gaan onze lieve vader en schoonvader JAN VAN HOEVE weduwnaar van Dina Tollenaar in de leeftijd van 91 jaar. Terneuzen: H. C. Vaal-van Hoeve Th. Vaal Terneuzen, 15 maart 1993. Correspondentieadres: Stijn Streuvelstraat 29, 4532 CC Terneuzen. De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag IS maart om 14.15 uur op de algemene plaats te Hoek. Vooraf zal een rouwdienst worden gehouden ie 'Bachten Dieke', Koninginnelaan 2. Terneuzen. aanvang 13.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in 'Bachten Dieke'. Voor hen die geen rouwkaart hebben ontvangen en toch de rouwdienst en de begrafenis wensen bij te wonen, is deze advertentie als uitnodiging bedoeld. Waarom al dat vechten Waarom al die smart Hij wilde hier niet weg Hij ivilde bij ons zijn De strijd was oneerlijk en geheel niet terecht Hij ivilde graag nog verder Maar hij verloor het gevecht. Met droefheid in ons hart, maar dankbaar votf alles wat hij voor ons heeft betekend, delen wij- mede dat toch nog onverwacht, zacht en kalmis heengegaan, mijn lieve man en onze zorgza® vader CESAR PETRUS EDUARDUS VAN DAMME echtgenoot van Anny Thuy op de leeftijd van 68 jaar. Terneuzen: A. van Damme-Thuy Kloetinge: Christian van Tilborg-van Dam® Ray van Tilborg Koewacht: Ineke van Damme Jaap Visser Zeedorp: Marina van Damme Johnny Bakker 4537 RS Terneuzen. 14 maart 1993. Dokweg 36. De uitvaartdienst, waartoe u wordt uitgenodigd- zal plaatsvinden op donderdag 18 maart om 10.$! uur in de Triniteitskerk te Terneuzen. waarnad: begrafenis zal plaatsvinden op de Zuiderbegraa.- plaats, Terneuzen. U wordt vriendelijk verzocht donderdagmorgen tijdig aanwezig te zijn. Gelegenheid tot condoleren in de aula van IK' crematorium na de begrafenis. Mochten wij zijn vergeten u een rouwbrief te zen- bo den, gelieve u deze advertentie als zodanig te be schouwen. ■de Veilig Verkeer Nederland begint weer een opfriscursus voor ouderen in het verkeer. foto Peter Nicolaï De spelers van Weldoen door Vermaak tijdens de repetitie voor het toneelstuk 'Jongens van de koop vaardij' foto Oscar van Beest Mevrouw E. Vael (1) en mevrouw G. de Rijk werden gehuldigdvi hun 60-jarig en 65-jarig KOV-lidmaatschap. foto Peter Nio

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 26