Benauwde winst Stormvogel Unieke prestatie amazone Debbie Rijn BC Vlissingen aan de leiding Toernooizege Cees den Boer Joop Schuit bevestigt zijn klasse Geslaagde rentree Joris van Strien Koss op ranglijst net voor Zandstra Kantebeen niet met Hooman naar WK sport 14 Jan Kees Mol zet Vlissingse koploper in laatste minuut op winst Den Exter maakt naam waar Groenewoud selecteert gestopte voetballer Superliga Europees basketbal Bronzen medaille voor Ryan Verplanke DINSDAG 16 MAART 1993 van onze waterpolomedewerker VLISSINGEN - De mannen- ploeg van Storm vogel/VSB be haalde een moeizame 4-5-winst in Gouda tegen GZC. De vrou wen van Stormvogel verloren met 3-4 van WZV. De vrouwen van Schelde werden geklopt door ZPB/Profus 2 (5-6) en de mannen klopten Breda met 8-6. De mannen van Ganze versloe gen Die/Heygrave: 7-11. GZC-Stormvogel 4-5: De Storm vogel nam in de eerste periode een 0-2-voorsprong door doel punten van Jan Kees Mol en Frank Leijnse. In het begin van de tweede bracht Patrick Vader de Vlissingers op 0-3. Uit een man meer situatie scoorde GZC 1-3. De ploeg uit Gouda speelde snel en omdat beide partijen veel balverlies leden, ging het spel snel heen en weer. In de der de periode kwam GZC terug tot 2-3. maar Pim Bekkers bepaalde het verschil weer op twee: 2-3, waarna de Vlissingers twee maal een man meer situatie onbenut lieten. Daardoor kreeg GZC weer hoop. Doelman Ko Me- ASTEN - Simon den Exter maakte zijn naam weer eens waar tij dens een sterk bezet concours in het Brabantse Asten. In het zadel van Golan schreef de ruiter uit Kortgene de nationale rubriek 1.40 meter op zijn naam. In het basisparcours wisten zich twintig van de ruim zeventig combi naties voor de beslissende barrage te plaatsen. Den Exter. als tweede starter in de beslissende race, hield met de tienjarige ruin ook in de tweede ronde het strafblad blank. In 34.42 seconden stuurde hij de vos door de finish. Een tijd waar naar later bleek iedereen, ook de nationale toppers, zich stuk op zou bijten. Arnold Boerekamps. van de bekende stal Zangersheide, finishte als tweede. Bert Romp, lid van de Olympische equipe, greep het brons. Met de ruin Bonaza ging Simon den Exter in een jachtparcours als vijftiende door de finish. Een resultaat waar de Noord-Bevelander zich dik tevreden mee was. chielsen hield zijn ploeg op de been, maar zag GZC in de laat ste minuut toch op gelijke hoog te komen 4-4. Zeven seconden voor tijd besliste Jan Kees Mol het duel echter in Vlissings voor deel: 4-5. Stormvogel-WZV 3-4: De jeug dige vrouwenploeg toonde be terschap tegen WZV. Na een 0-1 achterstand in de eerste periode namen de Vlissingse vrouwen in de derde periode een 2-1-voor- sprong. WZV kwam sterk terug in de laatste periode en nam weer een 2-4-voorsprong. Storm vogel kwam nog terug tot 3-4, maar miste in de slotfase enkele goede kansen. Doelpunten Stormvogel: Loes Bek kers (2) en Tessa Simon. Scheldc-ZPB/Profus 2 5-6: In de eerste periode nam ZPB een 0-1- voorsprong, maar Schelde kwam in de tweede periode sterk terug: 1-1 via Mar tine Koster. Daarna nam ZPB opmeuw de leiding: 1-2. Goed waterpolo van Schelde leverde via Sophie Hooymaayers en Marousca Wijf fels een 3-2-voorsprong op. ZPB kwam in de laatste seconde op gelijke hoogte: 3-3. Ondanks dat Rowena Witkamp op dubieuze wijze voor de duur van de wed strijd het veld moest verlaten, nam Schelde opnieuw de leiding 4-3 door een treffer van Sandra Lambert. Een venijnig ZPB liep echter weer naar 4-5. Schelde kwam nog één keer terug door Pascal Bakker, maar in de laat ste minuut grepen de gasten de winst. Schelde-Breda 8-6: Na een gelijk opgaande eerste periode (2-2) trok Schelde het duel in het tweede speldeel naar zich toe: 5- 3. Breda kwam in het begin van de derde periode op gelijke hoogte (5-5), maar zag de thuis club vervolgens opnieuw af stand nemen: 7-5. Breda kwam in de laatste periode terug tot 7- 6. maar uiteindelijk trok Schel de aan het langste eind. Doelpunten Schelde: Cees van Hou- welingen (5). Maarten de Pooler (2) en Marcel Kappendijk. Ganze-Die/IIeygrave 11-7: De mannen van Ganze kwamen in de eerste periode tegen Die/Hey grave met. 0-1 achter. Ook in de tweede periode kon Ganze. dat tweede staat in de tweede klasse district, niet imponeren: 2-2. Het duurde tot halverwege de derde periode eer de Ganze ploeg ging draaien. Na een 2-3-achterstand werd in vlot tempo een 8-3-voor- sprong genomen en was de wed strijd beslist. In een matige laat ste periode deed Die/Heygrave nog iets terug: 11-7. Doelpunten Ganze: Arco Wagen voort (4). Piet Schop en Bram van der Leden (beiden 3) en Rob Jansen. LEIDEN (GPD) - Bondscoach Ron Groenewoud van het natio nale amaleurteam heeft voor zijn selectie een speler opgeroe pen die vier maanden geleden is gestopt met voetballen. Leide- naar Joop Tegelaar kreeg en kele dagen geleden een uitnodi ging voor een oefenwedstrijd met de nationale ploeg. In no vember '92 echter zette de aan valler al een punt achter zijn voetballoopbaan bij zaterda geersteklasser Noordwijk. Bij de KNVB ontkent men dat er sprake is van een vergissing. Groenewoud weigert commen,- taar te geven op de selectie. Ook wil hij niet ingaan op de vraag of hij op de hoogte was van het feit dat de speler aan het begin van het huidige voetbalseizoen een punt achter zijn carrière had ge zet. De bondscoach laat alleen weten dat hij op 7 april, als de voorlopige selectie een oefen duel afwerkt, 'vanzelf wel ont dekt of Tegelaar nog fit genoeg is'. De speler in kwestie moet harte lijk lachen om de uitnodiging. „Het is niet te geloven. Het zal toch geen vergissing zijn? Ik ben inmiddels drie kilo te zwaar, maar heb nu weer een doel om aan te werken. Dat wordt weer trainen geblazen. Ja, natuurlijk ga ik op die uitnodiging in. Je zal er straks maar twee in de krui sing leggen in die oefenpot. Dan ga je nog mee voor een buiten landse trip ook," zegt de 23-ja- rige Tegel aar, die na een avon tuur bij Haarlem terugkeerde in het amateurvoetbal. Tegelaar kwam in zijn jeugd re gelmatig uit voor nationale se lecties. „Als je bij de KNVB in het bestand zit. ga je er kennelijk nooit meer uit", lacht hij. van onze biljartmedewerker NIEUWERKERK - Biljarter Joop Schuit van het district Walcheren/De Bevelanden heeft gisteren in Nieuwerkerk het jaarlijkse driebanden- toernooi van de drie Zeeuwse districten op zijn naam ge bracht. In de slotpartij ver sloeg de Vlissinger Cees Wis sel van het district Zeeuwsch- Vlaanderen met 2-1 (9-15, 15-8 en 15-7). Ook vorig seizoen, toen dit toernooi in Rilland werd ge houden. ging de overwinning naai- Schuit. In café De Mee- baal in Nieuwerkerk bevestig de de Vlissinger zijn aparte klasse in dit gezelschap dus nog eens. Een voorsprong van vier punten en een verschil van 0.207 in moyenne liegen er niet om. Al dient ook gezegd dat Cees Wissel zich uitste kend verdedigde. Met Joop Schuit, Richard Pankow en Tonny van Iwaarden kwam de Zeeuws-Vlaming door de eer ste selectie in de twee poules. Waarna wedstrijdleider Paul Bodbijl besloot om de vier in plaats van kruisfinales een normale competitie te laten spelen. Daar gooiden Schuit en Wissel hun tegenstanders los en moest de slotpartij tussen de twee favorieten de toernooi- winnaar leveren. Hoewel be langrijk achter in gemiddelde had Cees Wissel toch kansen op de eindzege omdat het aan tal gewonnen sets prevaleerde boven het algemeen gemiddel de. De opgave om alle drie sets te winnen bleek echter toch wat teveel gevraagd: Wissel won wel de eerste set 15-9 in 16 beurten), maar moest de twee de (8-15 in 16 beurten) en de derde (7-15 in 10 beurten) aan Schuit laten. Die had overi gens maar één gewonnen set nodig om ongeslagen toer nooi winnaai- te worden.* De eindstand in Nieuwerkerk (punten, gewonnen sets, moyenne. hoogste serie): 1. Joop Schuit. Wal cheren/De Bevelanden 12-12-0.987- 9; 2 Cees Wissel, Zeeuwsch-Vlaan- deren 8-10-0.780-8: 3. Rinus Pan kow. Schouwen-Duiveland 6-9- 0.855-9. 4 Tonny van Iwaarden, WDB. 6-8-0.798-6: 5. Eddy van Goe- them. ZV1.6-7-0 721-7; 6. Piet Koek, WDB. 6-6-0.760-5, 7. Richard de Bruin. SD 2-4-0.685-5, 8. Piet- Jan- se. WDB. 2-3-0.563-3 De finalisten in Nieuwerkerk, Joop Schuit (links) en Cees Wissel, foto Pieter Honhoff Zeeuwse komt tien punten te kort voor nationale titel ERMELO - Debbie Rijn leverde tijdens het nationaal KNF (Ko ninklijke Federatie van Lande lijke Rijvereniging) dressuur- kampioenschap een uitsteken de prestatie. De zeventienjarige amazone uit Kruiningen werd in de middenklasse met de pony Flaming Star reserve-kam pioen. Een resultaat dat in deze hippische discipline nooit eer der door een Zeeuwse combina tie werd bereikt. Debbie Rijn moest met haar 363 punten slechts vier punten toegeven op de Gelderse kampioene Dorien Reverdink met Igor van de Ha- melandse Ruiters. VLISSINGEN - De vrouwen van BC Vlissingen hebben de kop positie in de hoofdklasse be reikt via een verrassende over winning op Braggarts. De man nen van BC Vlissingen verloren van Virtus. Braggarts-BC Vlissingen 44-48: Braggarts wisselde de gehele wedstrijd zone- en man-to-man verdediging vlot af. Bij vlagen hadden BC Vlissingen moeite met deze wisselingen. Zo werd in de eerste helft te vaak de moei lijkste pass gezocht. Bij rust had de thuisploeg een kleine voor sprong 30-26. Na de hervatting was BC Vlissingen niet bij de les. Na tien minuten had de Heerlen- se tegenstander de voorsprong vergroot tot 38-28. Deze kloof werd door een tweetal drie-pun ters van Ilse Caljouw 11 punten) verkleind. Vervolgens bracht de sterk verdedigende Vlissingse ploeg Ietje Boerma (10 punten) in stelling brengen. De achter stand werd omgebogen in een 44- 45-voorsprong. die in de slotfase niet meer uit handen werd gege ven. Door deze knappe overwin ning is BC Vlissingen met Agon Breda koploper in de hoofdklas se. BC Vlissingen-Virtus 76-87: Ti- telkanidaat Virtus kon zich te gen Vlissingen geen puntverlies veroorloven. De mannen van BC Vlissingen kwamen in de elfde minuut op een 22-19-voor sprong, maar halverwege leidde Virtus 33-37. Deze marge kon BC Vlissingen niet verkleinen. Na een 67-71-achterstand in de vijf tiende minuut kon de thuisclub de voorsprong in de slotfase uit bouwen. Vossenbcrg-Smokkelhoek 85- 50: Smokkelhoek begon zwak. Aanvallend liep het niet tegen de man-to-man verdediging van Vossenberg. Na 23-11 in de elfde minuut gingen de vrouwen bij een 32-25-stand. In de tweede helft bleef Smokkelhoek aan vankelijk redelijk volgen - in de tiende minuut was de stand 44- 34 - maar toen Vossenberg hier na een felle verdediging over het hele veld neerzette, viel er voor Smokkelhoek geen eer meer te behalen. Meisjes De meisjes junioren van BC Vlis singen zijn er net niet in ge slaagd de finale van de netionale beker te bereiken. Vorige week wonnen de Vlissingse meisjes in Amstelveen met 36-39 van Pi ranha's. In de thuiswedstrijd leidde BC Vlissingen (28-23). maar in de tweede helft sloeg Pi ranha's toe: 47-57. Daarmee haalde het de finale. Jammer voor de Zuid-Beveland- se combinatie dat het jury-rap port niet eensluidend was. Door twee van de drie juryleden werd Rijn met de pas vier-jarige ruin op de eerste plaats gezet. Hannie Noordermeer uit Brummen zag het kennelijk anders, zij plaatste de Zeeuwse op de vijfde plaats. Een verschil van tien punten met haai' collega's kostte Deb bie Rijn naar later bleek de titel. Debbie Rijn: „Ik kan niet zeggen hoe blij ik was met die tweede plaats. Vooraf teken je voor zo'n resultaat, maar als ik het nu be kijk zeg ik: er had meer ingeze ten." Mariska de Kroo van het Vlis singse Scheldestad veroverde met Roxanne in deze categorie de veertiende plaats. De score van 53.33 procent was zeker niet onverdienstelijk voor de ama zone uit Nieuw- en St Joosland. Uitslagen paarden klasse ZZ 1 Inge Fokker/Darwin, Gunterstei, 65.67%: 14 Liesbeth van de Velde/Alonso. Z- Bev., 57.00%: 22 Elles Kole/Bonanza, Z-Bev, 55 33".. M: 1 Marjolein Ge- vaert/Marius. Koggeruiters. 62.83%; 23 Lianne Wielemaker/Elstar, Schel destad, 53.83%; 26 Noud Loos/Fleur, Paardebloem, 51.00% Pony Z; 1 Jan van Kooten/Windekind, West Sticht- se Ruiters lütr.i. 67 47'..; 17 Leonie Huibregtse/Boy, Vroonruiters. 56.06%. 19 Wendy Moelker/Frede- rick. Paardebloem. 55.05%. M: 1 Do rien Reverdink/Igor. Hamelandse Ruiters (Gldi, 61 17"..; 2 Debbie Rijn.' Flaming Star. Vlaandertse Ruiters. 60.50%.. 14 Mariska de Kroo/Roxan- ne. Scheldestad. 53.33%. Debbie Rijn: zilver op NK. fotoarchief PZC Overweldigende belangstelling voor motorcross MSV De Uitlaat van onze motorsportmedewerker VLISSINGEN - De eerste mo torcross van de MSV De Uitlaat kan al worden bijgeschreven als een van de mooiste wedstrij den van het seizoen '93. Een groot aantal deelnemers meld de zich aan de start in Vlissin- gen-Oost, met in alle klassen bijzonder felle duels. De wed strijden werden verder geken merkt door het feit dat een aan tal crossers na een lange afwe zigheid weer aan de start stond. Vooral Joris van Strien onder scheidde zich door zijn come back in de gecombineerde klas se met een overwinning te vie ren. Bij de recreatieklasse stonden maar liefst meer dan veertig crossers achter het starthek. Op vallende man in deze klasse was Floor van Dommelen die na ja ren weer terug op de motor stap te en zich direct met de strijd om de kop bemoeide. In de eerste manche wist hij rondenlang het commando te voeren voor favo riet Willem van de Berg. Halfweg moest Van Dommelen buigen voor Van de Berg. „De techniek is er nog wel maar de conditie laat nog veel te wen sen over", verklaarde hij na af loop. De tweede manche begon met een enorme valpartij direct na de start waarbij Van de Berg als voornaamste slachtoffer. Als laatste kwam hij terug in de baan en wist zich na een enorme inhaalrace terug te vechten naar de vijfde plaats „Ik denk dat ik nu de manche van mijn leven heb gereden, om vanaf een veer tigste plaats terug te komen naar de top vijf is toch nog al wat", aldus een tevreden Van de Berg. Ook in de gecombineerde 125cc/ superklasse onderscheidden zich twee weer teruggekeerde crossers, die zich met de strijd om de top bemoeiden. Joris van Strien (125cc) en Jean Pierre de Bleyser (superklasse) lieten bei den zien dat ze na een lange af wezigheid nog steeds met de besten mee kunnen. Van Strien moest in beide manches in de slag met Arno Ruttinger. Na zeer felle duels ging de winst in de eerste manche naar Ruttin ger. maar in de tweede manche pakte Van Strien de overwin ning. De Bleyser leverde in de superklasse felle strijd met on der andere Thomas Adriaanse, Kees den Hollander en Ad Geld of. Vooral bij de start toonde De Bleyser dat de klasse er nog steeds is. Beide keren wist hij vanuit een verschillende start positie kopstart te pakken. „Een kwestie van het gas er ophou den". verklaarde de Absdale- naar na afloop. Na enkele ron den aan de leiding te hebben ge reden moest hij echter door con ditiegebrek tegen het einde een stapje terug. De winst ging in de eerste manche naar Kees den Hollander en in de tweede man che toonde Adriaanse zich de sterkste. De 80cc werd een walk-over voor Casper Ovaa die een klasse te sterk was voor zijn concurren ten. De 60cc werd gewonnen door Twan van Liere. Uitslagen: 60cc le en 2e manche: 1 Twan van Liere. 2 Yoeri van Liere 80ce le en 2e manche 1 Casper Ovaa, 2 Rutger Bimmel, 3 Stef Goetheer. 125ccsuperklasse: le manche: 1 Ar no Ruttinger il25cc). 2 Joris van Strien 125cc). 3 Kees den Hollander. 4 Jean Pierre de Bleyser. 5 Thomas Adriaanse, 6 Ad Geldof, 7 Martin van de Weele (allen superkl.), 8 Wim Moerdijk (125cc). 10 Johan Schelle- man (superkl 2e manche. 1 Van Strien. 2 Ruttinger, 3 Adriaanse. 4 De Bleyser, 5 Den Hollander. 6 Geldof, 7 Arjo Verhage (125cc>. 8 Marijn Lam- pio 125cc>, 9 Van de Weele, 10 Schel- ïeman. Ree le manche: 1 Willem van de Berg. 2 Floor van Dommelen, 3 Jan Bouten, 4 Hans Witte, 5 Richard Kerkhove. 2e manche: 1 Bouten. 2 Van Dommelen. 3 Ron Doppegieter, 4 Witte, 5 Van de Berg. van onze biljartmedewerker MIDDELHARNIS - Biljarter Cees den Boer van de vereni ging De Wig uit Renesse is de laatste weken in vorm. Nadat hij eind februari het districts kampioenschap tweede klas bandstoten al op zak stak, zette hij zondag in de slotpartij ook de eindstrijd vierde klas kader 38/2 van het district Schouwen- Duiveland naar zijn hand: door de 100-67-overwinning in op Piet Vijverberg ging hij in de fi nale over die tegenstander naar de toernooizege. Het kadertoernooi in café Zaaij- er in Middelharnis werd 'ge maakt' door vier spelers: met Cees den Boer lieten routinier MUENCHEN (Reuter) - Met in gang van het seizoen 1996/97 zal in het Europese basketbal een superliga gevormd worden. Aan die competitie zal door 24 clubs worden deelgenomen. Die clubs zullen maximaal 24 wed strijden per seizoen spelen. Dat heeft de FIBA (wereldfede ratie) in Munchen besloten na een tweedaagse zitting. De offi ciële beslissing valt op 22 mei op het FIBA-congres in Oslo. maar dat is een formaliteit. De FIBA heeft een commissie geformeerd die de 24 clubs zal selecteren. De nationale kampioenen van de aangesloten bonden komen als eerste in aanmerking. De clubs zullen naar sterkte wor den ingedeeld. Er worden pro- motie- en degradatieregelingen van kracht. Het aantal wedstrij den wordt hooguit 24. omdat de clubs ook normaal zullen uitko men in de nationale competities. De FIBA wil op 22 mei de volle dige kalender van het Europese basketbal onder de loep nemen. Overwogen wordt het Europese bekertoernooi voor bekerwin naars en de Korac-Cup (EC III) samen te voegen. Het EK 1995 voor mannen wordt gehouden in Piraeus, in de sport hal Vreden en Vriendschap. De vrouwen strijden in dat jaar in Tsjechië om de Europese titel. Piet Vijverberg, William Rf. meeus en Henk Reede zien al mentaal wat meer in huis fe hebben dan de rest. Die moes het van uitschieters hebben. Ze als Hans van Dongen, die hoogste toernooiserie 51 op lijst bij mocht schrijven en Jat Berrevoets. die met een moyen- ne van 4.96 tevreden terugked op die prestatie. Maar om d> toernooizege deden ze niet met Daar kwamen de echte toernooi spelers voor in beeld. Cees den Boer is zo'n man. Ee sterke finisher ook. En een vech ter. Iemand die zich pas gewon nen geeft na de laatste carait bole. Daaraan dankte hij winst in een 'verloren' partij tf. gen Joop Koot. Na een 99-6-. voorsprong kreeg Koot tal mogelijkheden op de zege. Mas Koot faalde. En nadat Cees at; Boer over de streep was gegaa: miste hij ook de nabeurt en ve loor: 99-100. De meest opmerkt lijke partij van het toernooi e een wel heel erg benauwde snapping voor de latere naar. Cees den Boer haalde in A finale tenslotte ook het put: achterstand op Piet Vijverben weg: 100-67 in 17 beurten wa goed genoeg voor het kampioen schap. De eindstand in Middelharnis: Cees den Boer. De Wig 13-5.12-31; Piet Vijverberg. Phoenix 12-4 96-35 3. William Remeeus. 11-5.35-41. Henk Reede. Witte van HaemslaS 11-4 69-33: 5 Jan Berrevoels. Rens se 9-4.96-25; 6. Ruud de Bruin 0ï Dutch 7-3.96-26. 7 Hans Berrevws Onder Vrienden 5-4 49-35; 8 Hs% van Dongen. De Poedel 4-4 16-51:1 Joop Kool. Onder Vrienden 0-3.99-35 PSV zonder Giga Popescu EINDHOVEN (ANP) - PSV zal dinsdag voor zijn vierde wee strijd uit de Champions Leapt zonder vrije verdediger Giga Po pescu naar Göteborg vertrek ken. De Roemeen heeft te veel hinder van een blessure die hij zaterdagavond opliep, vroeg ij de wedstrijd tegen Feyenoord De selectie van PSV, dat twee weken geleden op eigen veld mei 1-3 van IFK Göteborg verloor, bestaat voor het tweede duei met de Zweden uit: Van Breuke- len, De Ron. Van Aerle, Van Tig- gelen. Van der Gaag, Koeman, Vanenburg, Linskens, Numait Hoekstra, Romario, Kieft, Fi ber, Heintze, Klomp en Kalusha. van onze zwemmedewerker DORDRECHT - In het tweede deel van de nationale zwem- kampioenschappen in Dor drecht, hebben de Zeeuwse deelnemers het beduidend slechter gedaan dan vorig weekeinde. Alleen Ryan Ver planke van Scheldestroom en de Vlissingse Maartje van Keu len presteerden goed. Ryan Verplanke behaalde in haar jaargang op het onderdeel schoolslag brons en Maartje van Keulen zwom op twee nummers persoonlijke records. Op de vlin derslag zwom zij zelfs de limiet voor deelneming aan de natio nale zomerkampioenschappen. Vlinderslag Melanie Bos, die zich wil specia liseren op de vlinderslag, kwam op dat onderdeel bij de senioren tot een 13e en laatste plaats. In de B-finale tikte ze als vierde aan. Op de rugslag kwam zij in het totaalklassement niet ver der dan een 37e plaats. Ook Eelco van Gemert was onte vreden over zijn prestatie op de 100 meter vrije slag. Hij had zich geplaatst met een tijd van 53.0, maar in Dordrecht kwam hij niet verder een 37e plaats in de te leurstellende tijd van 54,38. „Hoe het komt. weet ik niet want de vrije slag ging de laatste tijd juist zo goed. Ik was minder ge spannen dan vorige week, maar wellicht niet voldoende gecon centreerd. Mijn keerpunten lie pen niet zoals het moet." Uitslagen De resultaten van de Zeeuwen: wou wen. 100 meter vlinderslag, jaargang 1980: 5 Maartje van Keulen (STV). 1.12.41; 6 Sandra Temmerman <ZVS) 1.15.49; 7 Marlie Braber (STV) 1 16.61 jaargang 1977; 6 Ryan Verplanke (ZVS) 1.09.14; senioren: 13 Melanie Bos (LUC) 1.0664 (B-finale 4e in 1 06.74); 100 meter schoolslag: jaar gang 1980: 10 Sandra Temmer- mamZVS) 1.26.54; jaargang 1977; 3 Ryan Verplanke (ZVS) 1.15.21 (B-fi- nale 6e in 1.15.97); 200 meter vrije slag jaargang 1980: 9 Marlie Braber (STVi 2 22; 100 meter rugslag: jaargang 1980: 8 Sandra Temmerman(ZVS) I 12.39; jaargang 1978: 21 Inge Mi- chielsentZVS) 1.12.62; jaargang 1977: II Laura van de Kreeke (ZVS) 1 10.94; senioren: 11 Melanie Bos (LUC) 1.09.08; 200 meter wisselslag jaargang 1980 10 Maartje van Keu len (STV); 11 Sandra Temmerman (ZVS) 2.43.75; mannen: 100 meter vrije slag senioren: 16 Eelco van Ge- mprt (STVi 54.38. HEERENVEEN (ANP) - Johann- Olav Koss zal het Olympische seizoen waarschijnlijk ingaan als de beste schaatser aller tij den. De Noor passeerde dit weekeinde tijdens de wereldbe kerfinale Falko Zandstra op de ranglijst. De voorsprong van Koss op de Europese en wereld kampioen bedraagt 0,125 punt. Dat is een verschil van 1,25 se conde op de vijf kilometer. Zandstra werd na het Europese kampioenschap in Heerenveen de eerste Nederlandse ranglij staanvoerder sinds Hans van Helden 1977). Voor aanvang van het nu vrijwel verstreken sei zoen was Koss eerste. Door zijn wereldrecord op de 5000 meter maakte de Noor een sprongetje. Afgezien van Zandstra is Neder land met nog drie schaatsen vertegenwoordigd in de tien. Dat zijn Rintje Ritsma (zes de), Thomas Bos (achtstei Bart Veldkamp (negendei, Al leen Bos verbeterde dit seizoen geen van zijn records. Bij de vrouwen versterkte Gun- da Niemann haar leidende tie. Met 7.14,71 benaderde df Duitse het wereldrecord var: Yvonne van Gennip uit 1988 tol op 58-honderdste seconde. Op de lijst is de Nederlandse nor steeds derde. Europees kam pioene Emese Hunyady uit Oos tenrijk maakte door twee verte teringen een sprong van de ne gende naar de vijfde plaats. SASSENHEIM (ANP) - Frits Kantebeen zal Mirjam Hooman niet begeleiden tijdens de we- reldkampioenschapppen tafel tennis, half mei in Goteborg. De coach ziet om financiële rede nen van de trip af. „Dat besluit", zei Kantebeen gisteren, „heb ik twee a drie maanden geleden genomen in overleg met Mirjam. Zondag heb ik in Scheemda aan Vlieg (bondscoach) medegedeeld, dat het voor negentig procent vast staat dat ik niet van de partij ben." Het motief voor de beslissing ligt in het financiële vlak. Kante been zou Hooman privé verge zellen zonder enige geldelijke compensatie van de bond (NTTB). „Het evenement is mij te kostbaar. Voordat ik aan de buurt kom in het individuele toernooi, loop ik daar al een week nutteloos rond voor het landentoernooi. Als het toernooi bijvoorbeeld in Belgie zou wor den gehouden, had ik overwo gen wel te gaan, maar Zweden is mij te duur." Keuzes Kantebeen moet keuzes maken. „Ik heb een bepaald budget voor het tafeltennis. Het WK is inte ressant, maar winnen kan Mir jam daar niet. De laatste acht is een wereldprestatie, maar meel is een utopie. Mij gaat het om winnen. In dit geval geef ik liever mijn geld uit aan een toernooi dat Mirjam kan winnen, dan aan het WK waarin zij hooguit de kwartfinales kan halen. Tafel tennis is al geen vetpot en als ik naar Goteborg zou gaan, moet er aan het einde van het jaar gek' bij." De afwezigheid van de Sassen heimer in Zweden heeft gee; raakvlak met opmerkingen vas Bettine Vriesekoop, zondag n< afloop van de nationale To; Twaalf in Scheemda. Die sugge reerde dat de sfeer in de vro* wenploeg beter zou zijn zonde» Kantebeen en dat Vlieg H» man zou moeten verbieden haa privë-coach mee te nemen. Hf lijkt er nu op dat ik eieren voflf mijn geld kies", beseft Kans been. „Maar ons besluit stai echt al maanden vast. Opnie kingen van Vriesekoop of dan ook spelen daarin geen en kele rol." „Ik heb me nog nooit iets aange trokken van al die intriges in« tafeltenniswereld en zal dat ooi nooit doen. Iedereen mag 3| gen wat hij of zij wil. Over imp imago bij het grote publiek te- ik me nooit zorgen gemaakt. B wil Mirjam beter laten spelend zolang zij progressie boekt, te: ik tevreden." Hooman toonde zich gistel- gekwetst over speculaties date zonder Kantebeen tot betflt prestaties in staat zou zijn. is belachelijk", aldus de nim mer vier van Europa. ..Ik te- vier jaar geleden gekozen vo» Kantebeen en sta volledig^ ter die keuze. Hij is een gte. steun voor mij, hij geeft mij vertrouwen en ik ga met nee door. Ik wil tafeltennissen!J mijn manier. Dat is met Fn-' Kantebeen als coach."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 24