Nieuw dorpshuis nog onzeker Doorkijkje blijft bewaard Paar Wolse-Geuze 65 jaar getrouwd Proefproces over fietsenjacht Goes Parkeerruimte in Haamstede met 70 plaatsen uitgebreid Schoolschaakkampioenen Voorlopig nog geen fietspad van Borssele naar 's-Heerenhoek Polaroid, Wethouder laat voor Colijnsplaat goedkoper alternatief onderzoeken Camera partyfilm van onze verslaggeefster COLIJNSPLAAT - Het is nog steeds onzeker of Colijnsplaat een nieuw dorpshuis krijgt. Wethouder J. de Loofl'-de Wild is doende de plannen waar het verenigingsleven van Colijns plaat eind vorig jaar mee Raad van State akkoord met vergunning voor compostbedrijf van onze Haagse redactrice DEN HAAG - Het compostbe drijf Sanderse BV in Hulst krijgt een vergunning. De afde ling voor de geschillen van be stuur van de Raad van State verbindt aan de komst van het bedrijf wel enkele voorwaar den. Zo moet de compost worden af gedekt en mag het materiaal niet hoger dan vier meter wor den opgeslagen. Bovendien moet eventuele verontreiniging direct worden gemeld bij de ge meente en dient deze zo snel mo gelijk te worden opgeruimd. Een aantal omwonenden was bij de Raad van State in beroep ge gaan tegen de aan het bedrijf af gegeven vergunning. Volgens de omwonenden is het terrein ver ontreinigd door een vorige vuil- stort op die grond. Door de komst van Sanderse BV zou het terrein niet gesaneerd kunnen worden. Verder vrezen zij dat de bestaande verontreiniging door de komst van de inrichting zal toenemen. Gedeputeerde staten hadden het aannemingsbedrijf Sander se BV uit Axel een vergunning voor tien jaar verleend. Die ver gunning maakt het Sanderse BV mogelijk om tien jaar lang aan de Steilestraat in Hulst snoei- hout, berm- en slootmaaisel en boomschors te verwerken tot compost. De Raad van State is van me ning dat een sanering van de be staande verontreiniging buiten de aangespannen procedure staat. Voor de nieuwe inrichting stelt de Raad enkele voorwaar den. kwam, 'door te lichten'. Zij ver wacht over enkele weken een beslissing te kunnen nemen. D. de Pree (bestuurslid van de stichting De Brug, die het oude dorpshuis beheerde, en raadslid voor de Kiesvereniging Noord- Beveland) vindt dat de knoop zo snel mogelijk moet worden doorgehakt: „Wat je ook kiest, het wordt eind van het jaar voor het klaar is, en dat is eigenlijk al veel te laat." De wethouder heeft het plan in middels door de Centrale Dienst Gemeentewerken laten bekij ken. Die dienst constateerde dat het alternatief toch iets duurder zal uitvallen dan de geraamde één miljoen. Het maakt boven dien nogal verschil of de ge meente al of niet de btw over de nieuwbouw terug zal kunnen vorderen. De Looff: ..Dat scheelt twee ton." De Pree vindt dat de wethouder het antwoord op die vraag allang had moeten heb ben. De Pree: „Die kwestie geldt ook voor het duurdere plan." ten zou de Marijkeschool - na een grondige verbouwing - ook dienst kunnen doen als dorps huis. vond de commissie. Een groep mensen uit Colijns plaat bedacht een goedkoper plan voor nieuwbouw, dat door de raadsleden van de Kiesver eniging Noord-Beveland en Ge meentebelangen in de gemeen teraad werd ingebracht. Een kleiner gebouw, waar verschil lende clubs van dezelfde ruimte gebruik maken, hoeft volgens de alternatieve plannen maar één miljoen te kosten. Wethouder De Looff beloofde het alternatief op haalbaarheid te toetsen. „Een heel nieuw gebouw is na tuurlijk het mooist." Ontslag Er heerst, inmiddels al geruime tijd onduidelijkheid rond het Colijnsplaatse dorpshuis. Het oude dorpshuis, het gebouw De Brug aan de haven, werd in het voorjaar van 1992 verkocht door de toenmalige wethouder' G. Kraaijeveld. Hem werd door de gemeenteraad te haastig en ei genmachtig handelen verweten, waarna hij de eer aan zichzelf hield en ontslag nam. De raad ging uiteindelijk wél akkoord met de verkoop van het gebouw. In het najaar oordeelde de com missie financiën van de gemeen te Kortgene dat een nieuw ge bouw neerzetten te duur zou zijn. Het prijskaartje van 1,6 mil joen gulden stond de raadsleden niet aan. Met wat passen en me- RILLAND Lenteconcert - De muziek vereniging Rillandia en de plaatselijke zangkoren The Re vivals, het Interkerkelijk Kooi en het Rooms-Katholiek Da meszangkoor geven zondag 21 maart een gezamenlijk lente concert in de Nederlandse Her vormde Kerk. De aanvang van het concert is 15.30 uur. Na af loop krijgen de bezoekers een kopje koffie. Leerling-stratemakers bezig met de verfraaiing van de hoek Ring-Weststraat in Haamstede. foto Pieter Honhoff van onze verslaggever BURGH-HAAMSTEDE - De hoek Ring-Weststraat in Haam stede moet een gezellig oord worden. De plek, die vrijkwam na de sloop van een bakkerij, wordt niet opnieuw volgebouwd. Ge meente en buurt waren het namelijk eens: hier is een te mooi doorkijkje ontstaan. De locatie wordt nu opgetuigd met in sierlijke patronen gelegde klinkerbestrating, leilinden, bankjes en een afdak voor als het regent. Tegelijk is de gelegenheid te baat genomen de bocht in de weg iets te verleggen. De gemeente vond dit nodig omdat ze niet geheel tevreden was over het verloop ervan. Dat kon vloeiender, luidde het oordeel. Het werk wordt uitgevoerd door leerlingen van de Stichting Praktijkopleiding Grond-, Water-, Spoor- en Wegenbouw (kort weg SPG). regio Noord- en Midden-Zeeland, te Goes. Onder toe zicht van een docent en onder supervisie van de gemeente wor den de voorzieningen aangebracht. van een medewerker WILHELMINADORP - Za terdag speelden tweeëntwin tig jeugdteams om ahet ba sisscholenkampioenschap van Zeeland, dat met mede werking van de schaakver eniging Goes door de Zeeuw se Schaakbond georgani seerd werd. De titel ging uit eindelijk met grote over macht naar het eerste team van de openbare basisschool Oostburg, dat alle matchpun- ten binnenhaalde. Behalve de eerste plaats voor het eerste team was er ook een ereplaats (derde) voor het tweede team van de openbare basisschool Oostburg. Dit team bleef echter op een ach terstand van zes matchpun- ten, evenals de Vlissingse Scholen Vereniging en De Wa rande, die beide minder bord- punten hadden dan het twee de van Oostburg. De persoonlijke scores van de leden van het kampioens team waren indrukwekkend: de eerste-bord-speler Paul Verhey haalde de score van negen punten uit negen wed strijden. net als zijn teamge noot Koen Leenhouts. Peter van de Linde leverde slechts één half puntje in en Thijs de Neve één punt. Eindsland: 1. Openbare basisschool Oost burg, 18 punten, 34 1/2 bordpun- ten, 2. Pieter Louwerse School (Souburg), 14 punten, 22 1/2 bord- punten, 3. Openbare basisschool Oostburg 2.12 punten, 22 1/2 bord- punten, 4. Vlissingse Scholen Ver eniging, 12 punten, 21 1/2 bord- punten. 5. De Warande, 12 punten, 20 1/2 bordpunten, 6. Van Dale- school (Sluis), 11 punten, 20 bord- punten. 7. Sint Josefschool (Eede). 10 punten, 21 bordpunten, 8. Het Honk (Kapelle). 9 punten, 19 1/2 bordpunten, 9. Binnen de Veste 1 (Zierikzeei, 9 punten, 18 1/2 bord punten. 10. Casembroot (Sint An- naland), 9 punten. 18 1/2 bordpun ten. Het winnende schaakteam van de openbare basisschool Oostburg: v.l.n.r. Paul Verhey, Peter van der Linde, Koen Leenhouts en Thijs de Neve. foto Willem Mieras. van onze verslaggeefster SHEER ARENDSKERKE - Met z'n vieren in één trou- wauto. Zo gingen Leendert Pie ter Wolse en 'zijn' Adriana Cor nelia Geuze destijds naar het stadhuis in Wissenkerke. Het paar trad tegelijkertijd met de zus van de bruid in het huwe lijk. Op 14 maart 1928 - 'wat was het schitterend weer'-zeiden ze ja tegen elkaar. Gisteren (maan dag) vierden de heer en me vrouw Wolse hun 65-jarig huwe lijksfeest. De bruidegom (85 jaar) komt oorspronkelijk uit Kortgene. Hij werkte tot zijn pensionering in de landbouw. Daarnaast was Leendert Wolse jarenlang ge meenteraadslid in Kortgene en ouderling in de Nederlands her vormde kerk. Zijn vrouw (in 1908 geboren in Poortvliet) werkte voor haar huwelijk in de huis houding en hielp daarna gere geld een handje mee in een plaatselijke horecagelegenheid. Het echtpaar woont sinds zes weken in het zorgcentrum Poel- wijck te 's-Heer Arendskerke. Daarvoor verbleven de bruid en bruidegom in een aanleunwo- van een medewerker DEN HAAG/BORSSELE - Voorlopig zal het geplande fietspad tussen de Monsterweg en de Hollestelleweg langs de weg van Borssele naar 's-Hee renhoek niet worden aange legd. Dat heeft de Borselse ge meentewoordvoerder J. P. van den Berge maandag gezegd tij dens een hoorzitting van de Raad van State in Den Haag. Voor de aanleg van het fietspad is in 1989 door de gemeente een bestemmingsplanwijziging doorgevoerd, die door de provin cie is goedgekeurd. Inwoners van Ovezande hebben beroep in gesteld bij de Raad van State, waarin zij de bestemmingsplan- RENESSE Renessedag" - In het dorps centrum van Renesse wordt za terdag 22 mei de Renessedag ge houden, met een grote braderie rommelmarkt. Het evenement wordt georganiseerd door de Ne derlands-hervormde kerk, de SV Renesse en muziekvereniging Luctor et Emergo. wijziging aanvechten. Zij zou den grond moeten afstaan voor het fietspad en zien dat niet zit ten. Bovendien zou het fietspad te breed worden, waardoor er te veel inbreuk zou worden ge maakt op hun privacy. Het fietspad zou aangelegd moe ten worden omdat nogal wat kinderen gebruik maken van de weg. Zij zitten in Goes op school. Er wordt vrij hard gereden over de weg. Vlak nadat besloten was het fietspad aan te leggen, deden zich een paar jaar terug enkele dodelijke ongevallen voor op de Drieweg in Heinkenszand. Toen besloot de gemeente de Drieweg te Verrijken met een fietstunnel. Het geld dat aanvankelijk be stemd was voor het fietspad langs de weg naar Goes is daar aan opgegaan. De gemeente weet nu niet waar de 1.8 miljoen gulden voor de aanleg van het fietspad vandaan gehaald zou moeten worden. Gemeentewoordvoerder Van den Berge denkt dat het pad ooit wel eens aangelegd kan worden en daarom wil hij dat de bestem mingsplanwijziging gehand haafd blijft, zodat direct met de aanleg begonnen kan worden als er weer geld is. De Raad van State gaat nu Uitspraak over enkele weken. Bromfietser bij botsing gewond TERHOLE - Bij een aanrijding tussen een bromfiets en een per sonenauto in Terhole is maan dagmorgen de bromfietsbe stuurder D. de B. uit Hengstdijk aan een been gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde doordat van onze verslaggeefster BURGH-HAAMSTEDE - Het parkeerterrein achter de rooms- katholieke kerk in Haamstede, nabij het centrum, wordt met 70 plaatsen uitgebreid. Het college van burgemeester en wethouders stelt voor de plaat sen niet te asfalteren, maar op het terrein een slakken- of puin- verharding aan te brengen. Dit omdat het goedkoper is en om dat het om een voorziening gaat die alleen 's zomers gebruikt hoeft, te worden. In de stille win termaanden is er in Haamstf parkeerruimte genoeg. an c Het is de bedoeling dat het] rein vóór de zomer gereed commissie openbare vergadert donderdag over plan, waarvan de uitvoering geveer een ton gaat kosten, commissie vergadert don:er?' dagavond na een ingeke v raadsvergadering over het !nk schikbaar stellen van een lp"1 diet voor de randweg rond nesse. De raadsvergadering gint om 19.30 uur. fei .'er s' van onze verslaggever GOES - Een inwoner van Goes wil via een proefproces een eind maken aan de 'fietsenjacht' door de gemeentepolitie in het Goese stationsgebied. De ge meenteraadsfractie van Groen Links verleent de Goesenaar daarbij rugdekking. Groen Links in Goes ergert zich al ge ruime tijd aan het optreden van de gemeentepolitie: met enige regelmaat worden bij het NS- station fietsen verwijderd die niet in een klem of in de rijwiel stalling staan. Groen Links vindt dat onjuist, omdat in de directe omgeving van het sta tion te weinig stallingsmoge lijkheden zijn. Eind vorig jaar al wilden de raadsleden van Groen Links zélf een proefproces uitlokken. Om zo'n proefproces te kunnen voe ren was de medewerking van de burgemeester (hoofd van de plaatselijke politie) nodig. Waar nemend-burgemeester H. Flik voelde er echter niets voor de Groen Links-raadsleden op de bon te laten slingeren. Volgens het Groen Links-raadslid A. van Oosten zat er daarom niets an ders op dan te wachten op een klacht van een fietser over de 'weghaalpraktijken' van de poli tie. Die klacht ligt er nu. Eind de cember nam de politie een fiets mee van een scholier die z'n wiel niet in een klem had gi De jongen kreeg z'n fiets pasfcdf rug na betaling van een b ring. De vader van de schriel besloot hiertegen, na ove met een advocaat, in beroejers gaan. :ht late In een ondersteunde brief at officier van justitie te Mie lIS burg noemt de fractie van G; Links een aantal argume: gj. waarom de politie onjuist et hebben gehandeld. Vol; rel Groen Links is sprake vanc |ue macht: de raadsfractie hul het standpunt dat 'in rede heid niet verlangd kan won es°( dat fietsers hun vervoermü )m in een klem zetten, zolange voldoende vrije klemmen schikbaar zijn en de fiets keerkelder vol is'. Groen Links verwijst in det 2l aan de officier van justitie: een vergelijkbare kwestie |r( twee jaar geleden in Den H: e[ Daar sprak de kantonrechte kele foutparkeerders vrij. Er zijn inmiddels plannen v ree een uitbreiding van het aa: flaa fietsklemmen in het stations m bied. Maar Groen Links con ianz teert, dat de gemeente Gok erb de Nederlandse Spoorwegen dusver in gebreke zijn geble rich door niet tijdig te zorgen i and voldoende parkeergelegen: let voor fietsers. erh ree Het echtpaar Wolse-Geuze wordt verwelkomd in de recreatiezaal met een gezongen 'Lang zullen ze leven!'. foto Pieter Honhoff ning in Kortgene. Door de slui ting van het plaatselijke bejaar denhuis, moesten ze verhuizen. De heer en mevrouw Wolse heb ben twee kinderen en vijf klein kinderen. Samen met hun fami lie vieren ze komende vrijdag hun briljanten huwelijksfeest te gelijkertijd met de 86ste verjaar dag van de bruidegom. Gisteren kreeg het paar alvast een voor proefje. De Goese loco-burge meester W. G. van de Ree bracht felicitaties over van de koningin en de gemeente Goes. Daar naast kwamen bewoners en per soneel van Poelwijck hen maan dagmorgen geluk wensen. beoordelen of aan een gebied zo lang een bestemming mag wor den gegeven, die het in feite niet heeft. de bromfietser op de kruising van de Havendijk met de Hul- sterweg geen voorrang verleen de aan de personenauto, be stuurd door B. B. uit Terhole. De bromfiets en auto werden aan zienlijk beschadigd. gemeente Borsele Op woensdag 17 maart vergadert de commissie Financiën in het gemeentehuis iri Heinkenszand om 14.00 uur. ledereen is welkom. De agenda is als volgt: - voorstel tot vaststelling en kredietvotering voor uitvoe ring van het plan tot verbetering van de riolering in Ovezande - voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de bouw van eemdorpshuis in Baarland -voorstel tot wijziging van de verordening afvalstoffen heffing 1993 en verordening reinigingsheffingen 1993 - voorstel tot instemming tot een hogere onttrekking aan het speeltuinfonds dan geraamd in de gemeentebegro ting 1993 - voorstel tot sanering gemeentelijke reserves Aansluitend vergadert de commissie Algemene Zaken. De agenda is als volgt: -voorstel over de opheffing van de commissie Midden- en Kleinbedrijf - voorbereiding gecombineerde commissievergadering Goes-Borsele op 30 maart - bespreking van de concepten: samenwerkingsovereen komst openbare veiligheid Zeeland, convenant interge meentelijke bestuurlijke coördinatie bij grootschalige ongevallen en (dreigende) rampen (coördinerend bur gemeester). begroting samenwerkingsovereenkomst. -behandeling brief van 12 maart van de emancipatie commissie - Havenschapaangelegenheden - stand van zaken cultuurverandering - stand van zaken glastuinbouw - Zekatel. partyprijsJ129r- nu met unieke geld terug garantie FOTO Goes Middelburg ^^^^HOORE Grote Markt7 Lange Geere 28 's-Gravenhofplein8 etb ilsc

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 18