Danny Blind voorop bij Ajax Spartak - Feyenoord op de tocht VC Vlissingen is weer op de goede weg Europa Cup PZC Rottier bewijst gelijk van Ekker {uxerre-trainer Guy Roux speelt hardnekkig de underdog sport 15 FOOTSCAN adidas "\Ajan DINSDAG 16 MAART 1993 s-ll disterdam/wassenaar spd/ANP) - Danny Blind gaat v pjn team vanavond letterlijk m figuurlijk voor in de strijd. J pt aanvoerder van Ajax is be- i, «jj'bepaalde risico's te nemen' hit) m) vanavond de Amsterdam- oeti Krs ten koste van het Franse luxerre in de halve finales te {f-- wdsen. Ajax moet in eigen ju een 4-2 achterstand weg- w erken. v; uind en Bergkamp werden gis- in Wassenaar uitgebreid Beiden werden irlpeelklaar bevonden. Berg- 1 ynp heeft geen last meer van enkel. Blind, twee wedstrij- aan de kant met een ham- iingblessure, kon de trainin- pX) in Wassenaar gemakkelijk sia oigen. ..Ik kan spelen", gaf de E- suw te kennen. „Er staat nog Wé ?i wat spanning op de spieren, bardaar is mee te leven." meespelen van het duo pi önd en Bergkamp betekent tl de zogenaamde 'as' op echts één plaats moet afwij- eo.Wim Jonk bleef met een en- dblessure in Amsterdam ach- i Technisch directeur Louis a Gaal toonde zich blij met de Eetbaarheid van zowel Blind Is Bergkamp. Maar de teeh- 1,11 ijch directeur hield zijn opstel- ügvoorzich. „Ik ben er nog niet it", liet hij weten. ff )jidelijk is dat Ajax met twee chte vleugelspitsen gaat spe- Overmars op rechts en Da- ais aan de linkerkant. Jonk fordt- waarschijnlijk vervangen MrAlflen. Volgens Guy Roux, iltainer van Auxerre, maakt het to Eemaal weinig uit wie er bij a": jax spelen. „Overal waar er pders vertrekken moet het sys- tm worden aangepast", meld- 1 èRoux bij de persconferentie 2& ihet Olympisch Stadion. „Hier (OENSDAG 17 MAART bij SPORTHUIS jongepier langeviele 35, middelburg 01180-12514 mg Zeeland een Lokeren 'KC2 tg hinfj Mei 'LISSINGEN - Jong Zeeland wei! telt vanavond (dinsdag) weer wedstrijd in de internatio- ilecompetitie. De selectie van each Wies van Avermaete peelt in Lokeren tegen de be- ilten van die Belgische ploeg iq 5.30 uur) en heeft nog wat goed maken. Enkele maanden ge- las« den in Hoek werd Jong Zee- 'nl' ind bij vlagen weggespeeld »orde Belgen: 0-6. mg Zeeland is niet compleet, ant Marcel Kole (Goes) heeft !9,}( fep, Peter Willemse (Kloetin- liep een beenblessure op af- aptfi ilopen zaterdag tegen Beve- erto nders, Steven Seedo (Middel- erg) raakte zondag geblesseerd iRamses Jacobsen en Ruud de roe van RCS zitten in het tjmpisch stadion bij Ajax-Au- W »l beschikbaar in Lokeren zijn: OEE mo van Gremberghe (Axel). Eric itland (AZW), Edwin Held (Goes), msbperi Jan de Smet (Hoek), Robin en Pieter van de Neut van ;nrb tetinge, Pascal van de Berg (Mid- D\> itmrg), Wilfred Schipper (Oostka- 2; to, Danny Gabrielse (RCS), Ale- ?H3 ader Rijckaert (Sluiskil), Jimmy ïhfl ikert (Vlissingen), Hubert van de (Terneuzen) en Erwin Nelis- ifflerikzee). ort; Dl (haak bond 'i lelt rebellen Jtimatum Paid 1ZERN (Reuter) - Nigel Short aku! iGary Kasparov krijgen tot 23 Dö' "rtde tijd hun plannen voor a eigenzinnige organisatie tode finale om de wereldtitel J5] trekken. Dat heeft het be- 4.6 lar van de internationale jo) tobond FIDE maandag Ld uklaard. IH gelopen maand lieten de Brit •KRus weten de finale buiten FIDE om te willen houden. Ze &n dat de schaakbond niet I li hun (financiële) wensen 11 voldaan. 5 Short en Kasparov bij hun Krip blijven, laat de FIDE 'Timman en Anatoli Karpov öe wereldtitel strijden. Zij toren in de kandidatenmat- e van Short. *1*50 Ned 2: De Heilige Koe: 11* "-D motorsportmagazine 'IdO Jf19-1» RTL Sport. *10-00 BRT 1: Sport. "'•45 Ned 3: Live: UEFA-Cup- ■W-AJ Auxerre. ni«wOOBRT2: sPort- Wij *22.00 BBC 1: A question of terJ quiz M- vjp" Ned 3: Sportjournaal, ft. f "-55 BRT 1: Sport. L' - t- ired passen de spelers zich aan het systeem aan. Dat is het grote mysterie van Ajax." Hij stal zo weer de harten van de Amster dammers. Vanavond probeert Guy Roux zelfs een halve finale plaats te stelen. De paniekverhalen van Guy Roux over de blessures bij Au xerre blijken in het weekeinde overtrokken te zijn geweest. Bij aankomst in Amsterdam ont brak slechts één speler van de Franse ploeg. Dat was Bonalair, in het eerste duel met Ajax in valler. Met Prunier, Mazzolini en Guer- reiro ging het alweer een stuk be ter, zo werd gemeld in het spe lershotel achter de golfbaan van Purmerend. Het drietal zal dins dagavond in het uitverkochte Olympisch stadion van de hoofdstad zeer waarschijnlijk in actie komen. „In dat opzicht ben ik vrij optimistisch", sprak Roux. Desondanks weigert de Franse Dennis Bergkamp ekeningen uit na de maandagtraining. De Ajacied heeft geen last meer van zijn enkel. foto Ruud Hoff trainer te geloven in serieuze kansen van zijn formatie, die zich toch weet gesteund door een voorsprong van 4-2. „Hoe we daaraan zijn gekomen, begrijp ik nog steeds niet", riep Roux. al 32 jaar actief bij Auxerre. „Het was een wonder. In mijn ogen blijft Ajax de absolute favoriet. Het ontbrak er nog maar net aan dat Roux zich afvroeg wat zijn ploeg dinsdagavond in Amster dam heeft te zoeken. „Mijn elf tal", zei de oefenmeester, „heeft sinds de winterstop in de compe titie nog maar drie punten ge haald Daarnaast zijn we uitge schakeld in het bekertoernooi. Kortom, het draait niet. De wed strijd tegen Ajax. twee weken geleden, was voor ons een uit schieter. Daardoor schat ik de kans. dat we verder komen, op dertig procent. Vooraf had ik ei genlijk helemaal niet geloofd in onze mogelijkheden." Auxerre kwam afgelopen don derdag voor de laatste keer in actie. Bij Caen werd verloren, 1- 2. „We hebben dat duel vooruit gespeeld om de jongens een paar dagen extra rust te geven", ver klaarde Roux. „Ajax deed het zaterdag tegen RKC (2-1) echter ook vrij rustig aan. De ploeg bleek het vermogen te hebben op beslissende momenten toe te slaan. Ook in dat opzicht zijn ze veel verder dan wij." MOSKOU (GPD) Met duizenden hakten ze er gisteren op los, de soldaten van het leger in het Olympische Le- nin-stadion van Spartak Moskou. Kosten noch moeite werden gespaard om het reusachtige onderkomen van de Russische landskampioen en bekerhouder te ont doen van een decimeters dikke ijs- en sneeuwlaag. Of het voldoende is om Feyenoord morgenavond te kun nen laten aantreden voor de kwartfinale van het Eu ropa Cup Il-toernooi zal waarschijnlijk tot het laatste moment een vraag blijven. Feyenoord houdt er al voorzichtig rekening mee dat het zijn verblijf in de Russische hoofdstad met 24 uur zal moeten verlengen. De UEFA-reglementen schrijven im mers voor dat een wedstrijd één dag wordt uitgesteld wanneer het veld door weersomstandigheden onbe speelbaar is. In het ergste geval wordt de wedstrijd hele maal afgelast en moet Feyenoord terugkeren naar Ne derland. Precies hetzelfde overkwam Ajax vijfjaar gele den in het Europa Cup n-toernooi tegen Malmó. De Am sterdammers dienden toen anderhalve week later op nieuw naar Zweden te vliegen, waar het veld inmiddels was ontdooid. Feyenoord wacht voorlopig met spanning af hoe de Zwitserse UEFA-waarnemer en de Franse scheidsrech ter Quiniou zullen oordelen over de 'schaatsbaan' van Spartak Moskou, waarop volgens manager Fred Blan- kemeijer van Feyenoord moeiteloos 'rondjes van vieren dertig' konden worden gereden. Tegen de tijd dat de ar biter en de UEFA vanavond in het stadion aankomen, zal de grasmat geheel vrij zijn van de hardnekkige 'ijs- koek'. Maar wat Quiniou dan aantreft, zo was gister avond na de vele inspanningen van het leger al te zien, is een glibberige, bruine, half bevoren blubberbak waarop geen grasspriet is te vinden. „Het is volstrekt belachelijk," foeterde hulptrainer Geert Meijer, „dat men er nog steeds vanuit gaat dat we op zo'n veld moeten spelen. Ik heb er eigenlijk geen woorden voor. De UEFA maakt zich vreselijk druk om de veiligheid in de stadions en grijpt in bij de geringste hoeveelheid vuurwerk, maar over de sportieve omstan- Walcherse amateurclub rekent langzaam maar zeker af met verleden van een medewerker VLISSINGEN - De voetbalver eniging Vlissingen klimt lang zamerhand uit het dal. Finan cieel zit Vlissingen weliswaar nog steeds met een erfenis van een mislukt profavontuur op gezadeld, maar onder leiding van voorzitter Rinus ten Haaf wordt keihard gewerkt om de zondagclub weer gezond te maken. Ook op het sportieve vlak heeft Vlissingen de goede weg ingeslagen. De ploeg, die twee seizoenen terug degra deerde naar de eerste klas af deling, heeft via een kam pioenschap of het behalen van een periodetitel nog steeds uitzicht op promotie naar de vierde klas KNVB. Daarna is er wellicht nog meer mogelijk, omdat Vlissingen over een ploeg met toekomst beschikt. Jan Kapelle, een Vlissinger in hart en nieren, was twee jaar geleden al trainer van de ama teursector ten tijde van het profvoetbal in de Scheldestad. Terwijl het profvoetbal steeds meer op een wankele basis kwam te staan, konden de Vlis- singse amateurs ook geen stand houden in de vierde klas KNVB. „Onze amateurs wer den toen regelmatig ingepikt. Zij moesten in het C-team spe len, terwijl die jongens voor dat niveau niet eens capabel wa ren. We zijn pas op de laatste competitiedag gedegradeerd. We haalden zelfs een periodeti tel. Die goede serie was vooral te danken aan Arold Back, die enkele wedstrijden voor het einde van de competitie ons team kwam versterken. Zijn inbreng bleek achteraf net te laat", herinnert de 45-jarige werknemer van De Schelde zich nog maar al te goed. Daarna volgde een onopval lend seizoen in de afdeling. Dit jaar heeft Vlissingen echter al le kans om de eerste klas te ontstijgen. Afgelopen zondag werd de topper tegen Robur na een hectische slotfase met 3-1 gewonnen. „Dat kwam niet zonder geluk tot stand, maar we zijn daardoor nog in de race voor het kampioenschap en de periodetitel. We krijgen van de concurrenten Philippine (uit) en Graauw thuis). Er staat een prima spelersgroep, die blessu res en schorsingen kan opvan gen. Elke week gaan er drie ta lentvolle A-junioren mee: Roe- pesh Bagola, Marciano Seedo en Raymond Gabriëlse. Zij spelen op een hoog niveau in de landelijke tweede divisie. Deze jeugdspelers kunnen Jan Kapelle: „Nu staan er weer echte vrijwilligers klaar bij Vlissingen." foto Ruben Oreel daardoor gemakkelijk worden ingepast", concludeert Kapel le. Goede tijden De oud-speler van Vlissingen denkt nog wel eens met wee moed aan de tijd van Kees Ver munt. Toen speelde Vlissingen in de hoofdklas en Kapelle had de tweede selectie onder zijn hoede. „Vervolgens is het fout gaan. Betaald voetbal spelen is heel mooi mits de uitvoering klopt. Bij VCV Zeeland moest plotseling iedereen betaald worden. Als er door een mede werker een spijker in de muur werd geslagen, moest er geld op tafel komen. Het was een complete chaos. Nu staan er weer echte vrijwilligers klaar. Zij laten de club niet in de steek. De organisatie binnen de vereniging is perfect en la ten we dat zo houden." Jan Kapelle hoopt met Vlissin gen eerherstel te behalen. „De jeugd doet elk jaar ervaring op. maar ik zou graag willen dat er bij een eventuele promotie twee geroutineerde krachten bijkomen. Beslist niet meer, maar wel graag spelers die voorheen bij- Vlissingen heb ben gespeeld. Deze selectie heeft toekomst, mits ze in tact blijft. We trekken bij thuiswed strijden voor dit niveau zo'n 300 tot 400 toeschouwers. Dat betekent toch dat de stad Vlis singen voetbalminded is. Daarom ben ik blij dat we weer op de goede weg zijn", zegt de hoofdtrainer van de Vlissingse amateurs. Topscorers Elftal van de Week Frank Hemelsoet (Hoek) Hassan Elilali (Tholense Boys Jan de Rijke (Middelburg) Alex Hoogendoorn (Tholense Boysi Reinco Geschiere (Serooskerke) Leo Kayser (Hoek) Geert Bouwman (Middelburg) John van der Have Serooskerke Pieter den Hollander Serooskerke Jos van Bremen Kloe tinge Bert Riemens fSerooskerkei Eerste klas zaterdag: 1 Faust van de Meer (Exc. Maassluis) 22,2 Hans Zwaan (Katwijk) 15, 3 Martin Steenvoorden (Quick Boys) 13, 4 Fred Kanbier (Quick Boys). Edwin Otle (Quick Boys), Wim Schilfout (DOVO). Kees Krayenoord (Kat wijk), allen 10. Tweede klas zaterdag: 1 Jaap Ken- se (ASWH), John van Leeuwen (SHOi beiden 14. 2 Jean-Paul Mar- tinot (SHO) 13. 3 Arjo den Dekker (Kloetinge), Ronald Zuydwegt (Kloetingei. Leon van Elzakker (Tholense Boys), Theo Vermaat (SHO). allen 11. Derde klas zaterdag: 1 Jacob van den Berge (Bruse Boys) 17,2 Johan Tuin (Veere). Johan Vxsseren (Zwa- luwe), beiden 12.3 Wilfred Schipper (Oostkapelle) 11. 4 Roedi West- straete Cs Heer Arendskerke) 10. Vierde klas zaterdag: 1 Paul Bom (SSV'65> 19.2 Ronald Bun (SSV'65) 12.3 Ron Dagevos (Wemeldinge) 11, 4 Marcel Verwei (Colijnspl. Boys). Marcel Astroh (Dauwendaelei. bei den 10. Eerste klas zondag: 1 Nick Rutten (Gemerti 13. 2 Arthur Hooyen (De Valk) 11. 3 Mario Roks (Rood Wit) 10. Tweede klas zaterdag: 1 John van Kleef (VES'35) 16. 2 Corné Diele- man (TAC/BWB) 13, 3 John Akker mans (Doskoj 12, 4 Rinaldo Mat- thijsse (Roosendaal). Frans de Ley (Boeimeer) beiden 11.5 Frank Goe- degebuure (Goes). John Bakx (Steenbergen), Jaap Razenberg (Terheyden). allen 10. Derde klas zondag: 1 Carlo Blom- maert (HW'24) 17.2 Harm Rietjens (HW'24) 15. Vierde klas zondag: 1 Boudewijn van Craenenbroeck (Clinge) 20, 2 Jacky Lambert (Koewacht) 15. 3 Paul van der Hooft (Sluiskil) 14, 4 Wemer Bisschop (Steen) 13, 5 Je roen Navarro (Steen) 12, 6 Danny Magi to (Zierikzee) 11. Zeeuwse topscorer 1 Boudewijn van Craenenbroeck (Clinge) 20,2 Paul Bom (SSV'65) 19. 3 Carlo Blommaert (HW'24), Jacob van den Berge (Bruse Boys) beiden 17, 4 Harm Rietjens (HW'24), Jac ky Lambert (Koewacht), beiden 15. 5 Paul van der Hooft (Sluiskil) 14, 6 Wemer Bisschop (Steen) 13, 7 Jo han Tuin (Veere), Ronald Bun (SSV'65), Jeroen Navarro (Steen) allen 12.8 Ronald Zuydwegt (Kloe tinge). Arjo den Dekker (Kloetin ge), Leon van Elzakker (Thol. Boys), Wilfred Schipper (Oostka pelle), Ron Dagevos (Wemeldinge), Danny Magito (Zierikzee) allen 11. De cijferwaarderingen zijn als volgt: Serooskerke (uit tegen Vitesse Delft): Edward Jongepier 7, Reinco Geschiere 7, Marco Dieleman 7, Re- né Koster 6, Pieter den Hollander 8, Kees-Pieter Geschiere 7, Marco Jonker 7, Jaap van de Velde 7, John van der Have 8, Bert Riemens 7, Re- né Geschiere 6. Hoek (thuis tegen Katwijk): Wim Verpoorte 8. Jack Scheele 7. Frank Hemelsoet 7. Leo Kayser 7. John Alleman 5. Marino de Bie 6, Adriaan Nieuwenhuyse 5. Wim Zoe- tewey 6. Arjan Tollenaar 6, Os mund Ogali 6, Antoin Thoen 5. Arnemuiden (thuis tegen SSC): Henk van Sabben 7. Jos Poortvliet 6. Adrie van Belzen 7. Dies van de Ketterij 6, John Crucq 6, Jacco Moerdijk 5. Nico-Jan Boogaard 6, Jacco Oosterling 5. Jacco Schroe- vers 6, Noak van Belzen 6, Adrie Reynhoudt 6. Ronnie van Belzen (inv.) 5. Bevelanders (thuis tegen Kloetin ge): Erik Versluis 6. André Tange 5. Leo Wilderom 6. Leon de Bruine 6, Jacco Balkenende 5, Mark van Ley- den 7, Jan Geene 6, Marcel van Strien 5. Ko Brand 5. Kees de Haze 6, John de Vries 6. Cherry Strating Kloetinge (uit tegen Bevelanders): Peter Noordijke 7. Jurriaan Mac- cow 6. Jan-Kees de Bruine 6. John ny Kole 7. John Bentschap Knook 7. Peter Willemse 7, Robin Mo- reauw 6, Pieter van de Neut 7, Jos van Bremen 7, Rien de Bruine 6. Gerard Visser 7 Tholense Boys (uit tegen NSW): Alex Hoogendoorn 9, Johan Schot 6, John Nieuwkoop 5, Ben Schot 6. Leon van Elzakker 7, Erik Nieuw koop 6. Hassan Elilali 8. Erik van Elzakker 6. Rini Potappel 6. Adriaan Moerland 6, Leendert de Graaf 7 Middelburg (uit tegen Rood Wit): Jaap Pijnenburg 8. Ron van Dam 7. Steef de Rijke 6, Adrie Belfroid 6. Ruud Corré 6, Johan Molenaar 6, Piet Baan 6, Geert Bouwman 8. Jan de Rijke 7, Paul Schipper 6. Ri chard Verwei 6. Steven Seedo (inv. 6 Goes (thuis tegen Terheyden): Hans van Tilburg 6, Leen Koster 6. Richard Lefinse 6, Frank de Bie 5. Wim Sabander 7, Erik Wiens 5. Car los de Jonge 5, Ron Krijger 6, John Vette 6, Edwin Held 5, Frank Goe- degebuure 5, Hugo Crucq (inv.) 6. Europa Cup 1 Poule A: Poule B: Ol. Marseille-CSKA Moskou IFK Göteborg-PSV Glasgow Rangers-Cl. Brugge AC Milan-FC Porto Stand: Stand: Ol. Marseille 3 12 0 4 6-3 AC Milan 3 3 0 0 6 7-1 Glasgow R. 3 12 0 4 4-3 Göteborg 3 2 0 1 4 4-5 Club Brugge 3 1113 2-4 FC Porto 3 0 1 2 1 2-4 CSKA Moskou 3 0 12 1 1-3 PSV 3 0 1 2 1 4-7 Bekerwinnaars Woensdag: Parma-Sparta Praag(0-0) Sp.Moskou-Feyenoord(1-0) St. Boekarest-Antwerp(0-0) Donderdag: Atl. Madrid-Olympiakos(1-1) UEFA-Cup Dinsdag: .Ajax(Ned)-AJAuxerre(Fra)(2-4) Woensdag: Juventusdta)-Benfica(Por)(1-2) Donderdag: BorussiaDortmund(Dui)-ASRomadtai(0-1) - Paris Saint Germain (Fra)-Real Madrid (Spa)(1-3) digheden rond een Europa Cup-wedstrijd maakt me mand zich druk." Russische journalisten beweren dat Spartak de wed strijd in het uiterste geval wil verplaatsen naar het on derkomen van rivaal Torpedo Moskou. Dat is de enige club in Rusland, die over een verwarmd veld beschikt. De publieke belangstelling zal ook daar niet groot zijn. De Moskovieten kunnen de voetbalstadions amper be reiken, 3500 roebel (een half weekloon) neertellen om twee uur op bevroren en besneeuwde tribunes plaats te nemen is een andere reden die hen weghoudt. Als het duel onverhoopt toch naar een latere datum ver plaatst zou worden, heeft. Feyenoord daar ook om an dere redenen vrede mee. De selectie is door de blessures van Henk Fraser, Errol Refos en Peter Bosz, die beiden te veel hinder ondervinden om morgenavond te kunnen spelen, en de afwezigheid van John van Loen (niet speel gerechtigd) al behoorlijk uitgedund. In Moskou zijn tot overmaat van ramp Jozsef Kiprich en Ulrich van Gobbel door griep geveld. Beide spelers bleven gisteren de hele dag onder de dekens. KEY BISCAYNE (ANP) - Hugo Ekker heeft gelijk gekregen. De Amsterdamse coach kondigde begin dit jaar tijdens de Austra lian Open in Melbourne aan dat een overwinning van één van zijn pupillen Stephanie Rottier of Miriam Oremans op een ver tegenwoordigster uit de top slechts een kwestie van tijd zou zijn. Beide speelsters maakten die profetie in Key Biscayne De negentienjarige Rottier won zondagavond laat in de tweede ronde met 6-4 6-4 van de als twaalfde geplaatste Francaise Julie Halard en zette een dag la ter ook de Letse Larissa Neiland- Savtsjenko opzij: 6-2 7-6. Ore mans maakte maandagmiddag nog meer indruk. De twintigja rige slagersdochter uit Berlicum won in de derde ronde met 7-5 5-7 6-2 van de als zevende geplaat ste Duitse Anke Huber. Het Ne derlandse duo plaatste zich daarmee bij de laatste zestien van het bij de vrouwen met 1.75 Toestand van Skibby stabiel ANCONA (ANP) - De rennerska ravaan in de Tirrcno-Adriatico is maandag voor de zesde etap pe vertrokken zonder Jesper Skibby. De Deen uit de ploeg van Cees Priem kwam zondag ernstig ten val in de massaspurt van de vijfde etappe. In het ziekenhuis van Ancona werd zondagavond een lichte hersenbloeding geconstateerd. Bovendien liep hij een scheurtje in de schedel op, een lichte her senschudding, schaafwonden en bloeduitstortingen. Skibby moet nog 48 uur ter observatie in het hospitaal verblijven. Zijn toestand is stabiel. Operatief in grijpen wordt nog niet overwo gen. Indien zich binnen twee et malen geen wijzigingen voor doen in de situatie, wordt de Deen woensdag uit het zieken huis ontslagen. Met Skibby verdween ook Jans Koerts. neo-prof uit de formatie van Jan Gisbers, uit de etappe koers. Porto Recanati (Ita). Tirreno-Adria- tico. Zesde etappe. Recanati - Porto Recanati: 1. Raab (Dui) 165 km in 4 08 28 (gem. 41.052 km/ui, 2 Baldato (Ita). 3. Zanini (Ita), 4 Martinello (Ita). 5 Strazzer (Ita), 6. Fldanza (Ita). 7 Molinari (Ita). 8. Danny Nelissen (Ned). 9. Ghirotto (Ita). 10 Konisjev (Rus). Klassement: 1 Fondriest (Ita) 29.40.26. 2 Tsjmiel (Mol) op 0.08. 3. Delia Santa (Ita) 0.09. 4 Chiurato (Ita) 0.10, 5 Rebellin (Ita) 0.10. 6 Elli (Ita) 0.14. 7. Zabel (Dui) 0.16. 8. Volpi (Ita), 9 Bólts(Dui), 10 Sheffer (Kaz). miljoen gulden gedoteerde toer nooi. Oremans en Rottier zijn. sinds zij eind vorig jaar de stage bij Jong Oranje afbraken en met Ekker in zee gingen, met spron gen vooruit gegaan en met stip de top honderd binnengedron gen. Tegen routiniers als Con- chita Martinez en Arantxa San- chez-Vicario kwamen ze nog iets tekort, al was de winst van een set al veelbelovend te noemen. Op de Australian Open over kwam dat beiden tegen Marti nez. Oremans toonde toen tegen Frazier en Reinach aan vorde ringen te hebben gemaakt. Begin deze maand werd de pro gressie voortgezet in Indian Wells. Rottier maakte korte metten met de met veel bomba rie teruggekeerde vroegere top per Tracy Austin (die in de eer ste ronde van Key Biscayne op nieuw bij lange na niet was opge wassen tegen de Zeeuwse) en verloor pas in de halve finales van de Zuidafrikaanse Coetzer. na Oremans in de kwartfinales bedwongen te hebben. Richard Krajicek won in zijn eerste op treden voor het toernooi in het met tien graden veel te koele Florida met 7-5 3-6 6-3 van de Duitser Bernd Karbacher. In de derde ronde staat de als tiende geplaatste Hagenaar opnieuw tegenover een Duitser, Carl-Uwe Steeb. Paul Haarhuis won in de tweede ronde in drie sets van de als vijftiende geplaatste Rus Alexander Volkov. Key Biscayne. 5,5 miljoen gulden. Mannen, tweede ronde: Agassi (VSfr 8) - Krickstein (VSt) 7-5 6-0. Forget (Frayi3) - Witsken (VSt) 6-3 7-5. Boetsch (Fra) - Spadea (VSt) 6-4 6-7 6- 1Tarango (VSt) - Tsjerkasov (Rus) 6- 2 6-2. Haarhuis (Neci) - Volkov (Rus/ 15)4-6 6-3 6-3. Krajicek (Ned/10) - Kar bacher (Dui) 7-5 3-6 6-3, Steeb (Dui) - Adams (VSti 7-5 3-6 7-5. Courier (VSt II) - Black (Zim) 6-2 6-2, Edberg (Zwe/ 3) - Lavalle (Mex) 6-4 6-3, Thome (VSt) - Ferreira (ZAfrl 1)6-16-1. Kulti (Zwe) - Engel (Zwel 7-5 6-4. Woodforde (Aus) - Mezzadri (Zwi) 6-1 6-3, Tsjes- nokov (Rus) - Holm (Zwe/16) 1-6 6-1 6- 3, Rosset (Zwi) - Delaitre (Fra) 6-4 6-4. Ondruska (ZAf) - Chang VSt/7) 7-5 6- 1Stoltenberg Ausi - Emilio Sanchez (Spa) 6-7 6-4 6-3. Vrouwen, tweede ronde: Rottier (Ned) - Halard (Fra/12) 6-4 6-4, Farina (Ita) - Sawamatsu (Jap/15) 1-6 7-5 6-1, Durie Gbr i - Cecchlni Ita 16-4 6-7 6-1 Neiland-Savtsjenko (Let) - Gilde- meister Peri 6-3 6-3, Hy (Can) - Segal (Isri 7-5 6-3, Mary Joe Fernandez (VSt /5) - Demongeot (Fra) 1-6 7-5 6-2, Ke- lesi (Can) - De Loane (VSt) 6-3 6-1. Zvereva (Rus/14) - Rinaldi (VSt) 7-6 7- 6. Derde ronde: Oremans (Nedi - Hu ber (Dui/7) 7-5 5-7 6-2, Rottier (Ned) - Neiland-Savtsjenko (Let) 6-2 7-6, Graf (Dui/1) - Arendt (VSt) 6-1 6-0. Sanchez Vicario (Spa/2) - Grossman (VSt) 6-0 6-2. Sabatini (Arg/3i - Van Rensburg (ZAf) 6-2 7-5. Jackson-Gar rison (VSbl 1- Durie iGBr» 6-1 3-6 6-0, Tauziat tFra/8i - Gigi Fernandez (VSt) 6-1 6-4. Date iJap/16) - Zruba- kova (Tsj) 5-7 6-1 6-1. Handbal WK mannen. Hoofdronde. Groep A (Halmstad): Zwitserland - Egypte 26- 23 (12-9), Spanje - Roemenie 20-16 <11- 7). Frankrijk - Tsjechië/Slowakije 26- 18 (13-7). Stand: 1. Spanje 3-5, 2. Frankrijk 3-4. 3. Zwitserland 3-4. 4 Roemenië 3-2. 5 Egypte 3-2. 6. Tsje- chie/Slowakjje 3-1 Groep B (Stockholm) Rusland - Hongarije 29-22 (15-10). Duitsland - IJsland 23-16 110-5». Zweden - Dene marken 23-20 (13-9). Stand: 1 Zwe den 3-6.2 Rusland 3-5.3. Duitsland 3- 4,4 IJsland 3-2.5 Denemarken 3-1.6. Hongarije 3-0. Troostronde (Eskilstuna): Oosten rijk - Verenigde Staten 31-19 114-12). Noorwegen - Zuid-Korea 30-28 (13- 11). Skiën Sierra Nevada (Spa). Wereldbeker mannen. Afdaling: 1. Assinger (Oos) 1.55.64, 2 Mahrer (Zwi) 1.55.65. 3 Tnnkl (Oos) 1.55.71. Stand WB afda ling: 1. Heinzer 494 pnt„ 2 Skaardal (Noo) 338, 3. Besse (Zwi) 307 Stand WB algemeen: 1. Girardelli 1205, 2. Aamodt822,3 Heinzer 722. Hafjell (Noo). Wereldbeker vrou wen. Reuzenslalom: 1. Meier (Dui) 2.22,06. 2. Ertl (Dui) 2.22.10. 3 Seizin- ^br 2.22,75. Stand WB reuzenslalom: 1. Wachter 325. 2 Merle 320. 3. Ertl 212 Stand WB algemeen: 1. Wachter 1110, 2. Seizinger 1016, 3. Merle 886 Sportprijsvragen Lotto 10: eerste prijs: 2 winnaars, elk bruto f. 500.000,00; tweede prijs: 1 winnaar, bruto f. 71 236,30. derde prijs: 189 winnaars, elk f. 565.30: vier de prijs: 6.329 winnaars, elk f. 16,80: vijfde prijs 78.597 winnaars, elk f. 5.00 Cijferspel 10: zes cijfers goed: geen winnaar: vijf cijfers goed: 1 winnaar; vier cijfers goed 20 winnaars: drie cij fers goed 241 winnaars. 2 cijfers goed 2.299 winnaars. Voetbal Zeist. Geschorst voor een wedstrijd: Bosz (Feyenoord). Mulder (Telstar). Kemkens iTOP), Buimer, Hansma en Van der Vegt (FC Zwolle). Engeland: Crystal Palace - Chelsea 1-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 15