Zulle en Breukink houden stand Ik zou slagen bij PSV, zeker weten T Zanoli getekend door het verleden Aanval Rominger in Parijs-Nice afgeslagen k9.ï MARSEILLE (ANP) - Tony Ro minger loste zijn belofte in, maar het uiteindelijke resul taat van zijn vroege aanval op de Mont Ventoux was gisteren aan het slot van de zesde etappe van Parijs-Nice nihil. Het witte leiderstricot van Alex Zülle ra felde een beetje tussen Sarrians en Marseille, waar Mario Cipol- lini zijn derde ritzege in Parijs- Nice boekte, maar sporen van slijtage waren nog nauwelijks waar te nemen. Zulle behield de eerste plaats en Breukink de tweede in het alge meen klassement, maar de ploegmakkers van het tweetal dienden net als woensdag op weg naar Saint Etienne weer tot het uiterste te gaan. „Niet nor maal meer hoe vandaag is ge koerst. We waren er echter op voorbereid, dat bij de beklim ming van de Mont Ventoux ge probeerd zou worden ons te los sen", vertelde Breukink. „Ik ben zelden zo vroeg in het seizoen zo op de proef gesteld." Rominger had donderdag al aangekondigd het regime van zijn landgenoot en Breukink te willen ontmantelen. De voorma lige winnaar van „De Koers naar de Zon" hield woord. Na twintig kilometer gaf de Helveet het sein tot een frontale aanval op de he gemonie van Zülle en Breukink. Aan de voet van de Mont Ven toux kreeg hij gezelschap van Ernstige val Charly Mottet MARSEILLE (ANP) - Charly Mottet is minstens twee maan den uitgeschakeld. De kopman van de Histor-ploeg van Peter kwam vrijdag in de zesde etappe van Parijs-Nice ernstig ten val. Op ongeveer vijftig ki lometer van de finish tuimdelde hij in een gevaarlijke bocht in het dorpje Eguilles van zijn fiets. De onfortuinlijke renner kwam met zijn rug terecht op een paal tje. De eerste diagnose in het zie kenhuis van Aix-en-Provence was dat de 30-jarige Fransman een breuk had opgelopen aan de bovenkant van zijn dijbeen. Hij wordt zaterdag geopereerd. Er wordt ondermeer een ijzeren pin in het dijbeen geplaatst. Volgens de artsen zou hij na twee weken voorzichtig op de rollen de trai ning kunnen hervatten. onder anderen Armstrong, Hampsten en Lance, die met slechts een halve minuut achter stand de grootste bedreiging vormde voor Zülle. In totaal volgden negen coureurs Romin ger. Geen paniek Breukink en Zülle verloren in de beklimming naar het Chalet Reynard beiden ruim twee mi nuten op het kopgroepje. Toch was volgens de Nederlandse kopman van ONCE geen mo ment sprake van paniek ge weest. Logisch, want na de top restten nog 160 kilometer. „In deze tijd van het jaar verteer ik steile cols zoals de Mont Ven toux nog niet zo goed", verklaar de Breukink.Ik was alleen met Zülle, de rest van de ploeg bleef achter. Echt ongerust zijn we niet geweest." "Na de duik bleven drie van de tien koplopers vooruit. Lance. Kvalsvoll en Armstrong. Het drietal verwierf een maximale voorsprong van drie en een hal ve minuut, maai- werd op tien ki lometer voor de eindstreep inge lopen. „De ploeg heeft wel gas moeten geven. Parijs-Nice is nog niet beslist, want zaterdag (van daag) wacht ons opnieuw een moeilijke rit,besefte Breukink. „Breukink en Zülle maken lang geen sterke indruk op mij. Zij blijven overeind dank zij het ploegenspel en de hulp van de formaties met de sprinters," schamperde Rominger na de fi nish in Marseille, waar Nelissen en Capiot opnieuw door Cipol- lini naar het tweede plan werden verwezen. Tirreno De Italiaan Giovanni Fidanza won gisteren de derde etappe in de Tirreno-Adriatico. Hij ver sloeg in de massasprint de Belg Vanderaerden uit de ploeg van Jan Raas, wiens renners zich ak- tief toonden in de slotfase van de rit. De Deen Skibby uit de ploeg- Priem bleef gemakkelijk leider. De beste sprinters zijn op het ogenblik elders aan het werk en daarvan kon de meestal voor een ereplaats strijdende Gio vanni Fidanza profiteren. Na 184 overwegend trage kilometers van Ferentino naar Avezzano was het voor de 27-jarige Ita liaan zijn vijfde zege in zijn vijfde seizoen als beroepsrenner. De laatste dateerde alweer van drie jaar terug: een etappe in de Giro d'Italia van 1990. Zijn equipe kon enig succes in derdaad best gebruiken, nadat voor de tweede achtereenvol gende keer een solo van kopman Gianni Bugno mislukte. Op 4 ki lometer van de eindstreep sprong de wereldkampioen weg, maar hij kon niet uit de greep blijven van het op hol geslagen peloton. Vijftien kilometer eerder had de Nederlander Rob Mulders een soortgelijke poging onderno men, eveneens vergeefs. „Raas vond dat we donderdag onder maats hadden gepresteerd: 25 man weg en niet één van ons daarbij. Daarom moesten we vandaag wat proberen. Toen een groepje met Louis de Koning werd ingehaald, ging ik er van door", lichtte Mulders toe. Ook Mulders kwam niet weg en in de spurt werd ook de laatste troef van de WordPerfect-ploeg verslagen. Eric Vanderaerden begon zonder steun aan de eind sprint. „Het was prettig geweest, als ik nog een ploegmaat in de buurt had gehad om me in goede positie te loodsen. Nu kwam ik af en toe in de wind te zitten en dat kost kracht. In de afdaling van de laatste heuvel passeerde ik Maassen nog, maar die kan hele maal niet dalen, dus die was ik snel kwijt." Voor de andere Nederlandse ploeg, die van Priem, bleek het geen enkel probleem de leiders trui van Skibby te verdedigen. De TVM-renners hoefden er ook weinig moeite voor te doen. Priem gokte erop dat de Italia nen het veld wel gesloten zouden houden en kwam in deze etappe niet bedrogen uit: „Wij gaan ons niet, zoals die Duitsers gisteren, kapot rijden voor die trui. En wie niet sterk is, moet slim zijn, niet waar?" Murcia Jean-Paul van Poppel heeft bij aankomst van de vierde etappe van de Ronde van Murcia tever geefs gejuicht. In de rit van Mur cia naar Torreguera bleek de Ne derlandse sprinter bij nader in zien de Belg Jo Planckaert een fractie te hebben moeten laten voorgaan. Van Poppel was kwaad. Hij dacht dat diskwalificatie van Planckaert op zijn plaats was ge weest. „Hij drong mij in de hek ken." Parijs-Nice. Zesde etappe, Sarrians - Marseille: 1 Cipollini (Ita) 192 km in 4.58.34 (gem: 38,584 km/ui, 2. Nelissen (Bel), 3. Capiot (Bel). 4. BafQ (Ita), 5. Saitov (Rus). 6. Veenstra (Ned), 7. Moncassin (Fra), 8. Lehnert (Dui). 9. Capelle (Fra). 10. Francois Simon (Fra). 26. Zülle iZwi), 31. Van Orsouw, 38. Verhoeven. 39. Breukink. 43. Nij- dam. 49. Alcala (Mex), 54. Voskamp, 64. Cordes, 78.Lance (Fra). 87. Ber nard (Fra), 103. Rominger (Zwi), 105. Armstrong (VSt), 116. Talen. 132. Schurer 22.23, 133. Hanegraaf. 134. Ludwig (Duit, 140. Zuijderwijk, 141. Hoffman. 146. en laatste Canzonieri (Ita). Opgave: Mauleon (Spa), Rous (Fra). Mottet (Fra), Carter (VSt). Niet vertrokken: Hundertmarck (Dui). Algemeen klassement: 1. Zülle (Zwi) 20.57.06, 2. Breukink 0.04, 3. Moreau (Fra) 0.08.4. Colotti (Fra) 0.09.5. Hod ge (Aus) 0.14. 6. Herminio Diaz-Za bala (Spa) 0.16, 7. Bezault iFrai 0.31 8. Lance. 9. Capelle 0.33. 10. Gouve nou (Fra) 0.49. 67. Voskamp 3.01. 82 Veenstra 4.05, 90. Cordes 7.15,95. Nij- dam 15 06, 108. Van Orsouw 16.40. 123. Talen 20 17. 126. Verhoeven 21 04.133. Schurer 38.38.134. Ludwig 38.47. 135. Hoflman 39.07, 136. Hane graaf 39.27. 141. Zuijderwijk 43 07. 146. en laatste Quevedo (Spa) 46.40 Tirreno-Adriatico. Derde etappe, Ferentino - Avezzano: 1. Fidanza (Ita) 181 km in 5.15.05. 2. Vanderaer den (Bel), 3. Zanini (Ita). 4. Bartoli (Ita.i, 5. Baldato (Itai. 6. Zabel (Dui), 7. Sörensen (Den). 8, Martinello (Itai, 9. Citterio (Itai, 10. Spruch (Pol). 26. Theunisse. 30. Rooks. 58. Den Bak ker. 68. Van der Akker. 70. De Vries. 71. Mulders. 91. Maassen, 93. Van Aert,95. Adrie van der Poel. 101. Dek ker. 104. De Koning. 121. Koerts 2.00. 123. Pieters 2.48,145. en laatste Nelis sen 5.45. Algemeen klassement: 1. Skibby (Dem 15.38.21. 2. Fondriest (Ita) 0.01. Mario Cipollini (midden) wint in de sprint opnieuw van de Belg Danny Nelissen (rechts). 3. Tchmil (Mol) 0.04. 4 Delia Santa (Ita). 5. Argentin (Ita). 6. Chiurato (Ita) 0.05. 7. Bartoli (Itai. 8. Rebellin (Ita) 0.06, 9 Zabel (Duii, 10 Rooks (Ned). 39. Adri van der Poel 0.13, 43. Den Bakker, 59. De Vries 1.28. 73. De Koning 1,53. 81. Theunisse 3.53, 92. Maassen, 94. Van Aert, 108. Mulders 7.44, 118. Van den Akker 11.24, 125. Pieters 14.12.135. Nelissen 20.49.138. Dekker 23.57, 145. en laatste Koerts 34.35. Ronde van Murcia. Vierde etappe, Murcia - Torreguera: 1. Jo Planc kaert (Bel) 128 km in 3.02.06. 2. Van Poppel (Ned.i, 3. Stumpf (Duii. 4. Gue- nestxea iSpai. 5. Coello iSpai. 6. Man- zoni (Itai. 7. Wust(Dui). 8 Van Peteg- hem (Bel). 9. Magalhaes i.Brai, 10. De Clercq (Bel). 53. Bouwmans. 68. Nij- boer, 79. Induraïn, 88. Jakobs. Algemeen klassement: 1. Galarreta (Spa) 16.35.43. 2. Fernandez (Spai. 3 Torres (Spai, 4. Ridaura (Spat, 5. Eki- mov (Rus). 6. Gainetdinov (Rus). 7. Alvara Gonzaelz (Spa), 8 Nevens (Bel). 9. Arsenio Gonzalez (Spa), 10. Carcia Camacho iSpai. 23. Bouw mans, 45. Nijboer 3.39.88. Van Poppel 27.21,96. Jakobs 27.49. Loodzware proef voor duursporter van onze triathlonmedewerker DEN HAAG Een zevental Zeeuwen doet dit weekeinde mee aan de Holland-vierkamp. Deze oudste combinatie van duursporten in Nederland is toe aan haar 17e editie. Voor de gro te vierkamp (87 km fietsen door het Westland, 40 km schaatsen op de overdekte Uithof. 3 km zwemmen en 25 km lopen over strand naar Hoek van Holland) valt de belangstelling landelijk gezien wat tegen. Slechts 52 deelnemers hebben zich aangemeld voor dit lood zware programma. Onder hen Henk Kasper uit Wemeldinge die voor de 15e keer meedoet en Peter Rotte uit Middelburg die voor de 10e keer van start gaat. Sjaak Sinke uit Vlissingen is voor de 6e keer deelnemer. Rini IJzelenberg uit Hansweert en Ronald van Hijfte uit Oost burg completeren de Zeeuwse afvaardiging op de langste af stand. De korte editie van de Holland vierkamp is met 225 deelnemers het meest in trek bij de duur- sporters. Onder hen twee debu tanten: Lex Schroots en Pieter Bezemer beiden uit Middelburg. Zij zullen deelnemen aan 43 km fietsen, 20 km schaatsen, 1,5 km zwemmen en 15 km lopen. Peter Bosz blijft de spelverdeler van zijn eigen carrière van onze verslaggever Henri van der Steen BARENDRECHT (GPD) - Hij is intelligent, zeer welbe spraakt, succesvol. Speler van Feycnoord, op de lijst bij PSV, international. En dus een ge wild man voor interviewers. Gesprekken met Peter Bosz worden echter vlakker, hij geeft het zelf toe. Bosz kletst, met talent voor de retorica, maar wat voort. Draait behen dig om de heetste brijen heen, stuurt verslaggevers met inte ressante flauwekul het bos in. Het journaille, vindt hij, be staat uit papegaaien en kan maar het best ten eigen nutte worden gebruikt. Dus begint Bosz over het harde werken van Witschge als hij zelf wordt geprezen en haalt hij er leeftijd, onervarenheid en knappe ac ties uit het verleden bij als naar de vormcrisis van Taument. wordt geïnformeerd. Die Peter. Want hij heeft wel degelijk een genuanceerde mening over de voetballerij. Over het beleid van Feyenoord, over het imago van PSV, natuurlijk ook over het verschil tussen Taument en Blinker. En over de topper van vandaag, Feyenoord-PSV. Hij lacht minder dan René van der Gijp. Hij heeft wel meer geld op de bank staan dan Van der Gijp. Een ernstig man. Pe ter Bosz. spelverdeler van zijn eigen carrière. Hij wel. Liet zich geen oor aannaaien indertijd en stapte op bij Vitesse. Hoefde toen ineens maar 25.000 gulden te kosten en buitte die onaf hankelijkheid optimaal uit. Via RKC en Toulon nu bij Feyenoord. Hij ligt nu goed in de markt. Bosz is zakenman. Liefhebber Bosz is ook liefhebber. Sterker: Bosz is een freak. Dinsdag: kij ken naar het tweede elftal. Za terdag: langs de lijn bij de lan delijke jeugd, 's Avonds vaak hij NAC, uit en thuis. „Dan rijd 'k rustig naar Heerenveen of Alkmaar om John Lammers te zien. Was ik niet bevriend ge weest met John, dan ging ik wel ergens anders kijken. Ik vind het leuk, naar een wed strijdje gaan." ■Dat Feyenoord indertijd belde vond je ook leuk. Maar niet zo teuk om voor driejaar te teke- "e/i. zoals Feyenoord wilde. Bosz: „ik koos heel bewust voor twee jaar. M'n contract 'ooptnu af, ik ben 29. Ik was er van overtuigd dat ik zou sla gen. Dan heb je dus twee moge lijkheden: verlengen of weg. Bij verlenging zou ik dan sowieso vooruit gaan in salaris, voor an dere clubs maakt het uit of je 29 bent of 30. Dat luistert nauw, het is een psychologische fac tor in het spel van transfers." -Je bleek de beste aankoop sinds mensenheugenis. Bosz: „Dat werd beweerd. On zin. Kijk eens hoe De Wolf vorig jaar presteerde. Ik heb me wel verbaasd bij Feyenoord. Ieder een had me vooraf gewaar schuwd en zelfs ontraden naai' Feyenoord te gaan. Niet doen!" Uitdaging „Ik zag de uitdaging en was er van overtuigd dat het beter zou gaan. Maar ja, dat hebben er voor mij al 20 gedacht. Het liep echter. Eerst met Dorjee als trainer. Met hem hebben we echt heel plezierig gewerkt. Het was een complete verras sing toen werd aangekondigd dat hij niet zou verlengen, het ging zó goed." -Zo goed dat PSV interesse voor je kreeg. Bosz: „PSV en Peter Gerards hebben gepraat. Peter is mijn zaakwaarnemer en vriend, nog van bij RKC. Later hebben Ruts en Van de Herik nog eens gesproken. Wim Jansen zei: 'Denk maar niet dat ze je voor drie of drie en een half miljoen kunnen meenemen'. Zo'n me dedeling brief ik dan door aan Gerards, die legt dat neer bij Ploegsma en dan is er een pat stelling. Zo gaat het spelletje. Er is nooit een bod geweest van PSV." -Bij PSV geven ze inmiddels toe een fout te hebben gemaakt door Wouters niet te kopen. Bosz: „Met Wouters was nooit gebeurd wat nu is gebeurd. Ik ben een geweldige fan van Jan, een zeer goeie voetballer. Hij staat te boek als werker, maar hij kan een poepie voetballen... Het zegt alles dat Wouters slaagt in de Bundesliga, met zijn loopvermogen." Details „Toen ik voor het eerst mee ging met het Nederlands elftal, naar Engeland, hebben we de hele nacht op zijn kamer zitten kletsen. Ik wilde alles van Cruijff weten, die was net weg bij Ajax. Ik vrat alles wat Jan vertelde. Over de details van Cruijff, hoe je moet staan als je aangespeeld wordt; niet pal met je gezicht naar de bal, maar een beetje van opzij, voor de voortzeting. Cruijff was een maand weg en Wouters betrap te zichzelf erop dat hij het weer verkeerd deed." doen. Zo was hij ook als speler, heb ik begrepen. Naai- buiten is hij rustig, bij Feyenoord gaat er nu pas iets in de openbaarheid als Van de Herik en J ansen vin den dat het kan. Geen minuut eerder." -Hoe bespeel jij zelf de media? Bosz: „Als tegen mij wordt ge zegd dat Taument uit vorm is, zeg ik niet dat het dit seizoen inderdaad niks is met hem. Dan begin ik te vertellen over zijn leeftijd, dat elke jonge spe ler een terugslag krijgt na een mooie periode en zo voort. Be gin vorig seizoen werd Witsch ge wekelijks de grond in ge boord. Weer geen inbreng, pas sief, vlak. Scholten idem. Die is nu met Kiprich ineens de popu lairste Feyenoorder." Kentering Peter Bosz: „Ik denk dat het heel belangrijk is de pers te bespelen." „PSV had Wouters moeten ko pen. Wouters is een absolute persoonlijkheid in het veld. Hij en Van Tiggelen. dat scheelt hoor, Kieft erbij. Maar ja. de re denering is dat Wouters 31 is, toch een paar müjoen kost, sa laris moet hebben. Foutje. Dat geld verdient een speler als Wouters altijd terug. PSV had nota bene het voorbeeld van Lerby bij de hand! Gillhaus naar Vitese, prima deal. Aan een man als Gillhaus kun je je geen buü vallen." -Verwacht je overigens alsnog een bod van PSV. straks? Bosz: „Ik houd er geen reke ning meer mee. Zeg Linskens trouwens even dat ik nu pas 29 ben, hij dacht vorig jaar al dat het zover was. Ach. ze hebben Ingesson gekocht. Een echte PSV'er, ja. Ik weet het niet. is Ingesson de man voor PSV? Buitenlander hè, als je die haalt moet-ie echt met kop en schouders boven anderen uit steken." „Of ik bij PSV zou slagen? Ik slaag overal. Ik ben een gemak kelijke jongen, pas me aan. Ik zou absoluut slagen bij PSV. zeker weten. Ik begrijp PSV overigens niet. Die mensen praten zich al jaren een min derwaardigheidscomplex aan. Onzin. Ze zijn zes op zeven keer kampioen geworden. Deze competitie stonden ze een heel eind voor op Ajax, terwijl Ajax de lof kreeg. Onvoorstelbaar. En constant gezeik daar, ze houden het nest niet schoon." -Voetbal is een praatsport. Bosz: „Voor de pers. Maai- je ziet wat er van komt als je er een praatsport van maakt. Ca meraploegen voor de deur als Westerhof naai- buiten komt. 'En, Hans. wat heb je tegen Ro- mario gezegd?' Gênant. Ik denk dat het heel belangrijk is de pers te bespelen. Je hebt één goeie journalist en tien pape gaaien, die ene moet je bespe len. Dan gaat de rest hem na praten en gaat de bal rollen. Al dat gezeur over het midden veld van PSV. ze hebben toch geen ballen-elftal! Er moet ver spijkerd worden, maar dat geldt ook voor Ajax en Feye noord. Maar wat zie je: overal wordt wereldvoetbal gespeeld, behalve bij PSV. als je de kran ten gelooft. Wij kwamen in Eindhoven met 1-0 achter en werden even helemaal van de mat gespeeld. Uiteindelijk wordt het nog 1-1 en wat lees je de volgende dag: volop kritiek op PSV. Wij kwamen er goed van af. beter dan PSV en beter dan we eigenlijk verdienden." -De Rotterdamse sportpers wordt beter bespeeld? Bosz: „Ik denk het wel, ja. En Wim Jansen kan alles voor zich houden, dat is heel knap. heb ik in twaalf jaar nooit meege maakt. Er is bij ons rust in de tent, dankzij Jansen. Het beeld over hem. van lief en aardig, dat beeld klopt niet. Hij scheldt je de kolere, zoals ik het Van Hanegem nooit heb horen „In die tijd kwamen ze voor in terviews allemaal bij mij. Dus begon ik over Witschge, dat die zich de kolere werkte en dat ik dankzij hem... En zo voort. Langzaam zag je een kentering in de opinievorming. Anders om heb ik het ook meege maakt, dat De Wolf lovend over mij was in interviews. Dan groei je een meter, hoor." -Het is de boel belazeren. Bosz: „Ach, nee hoor, ik noem het overdrijven, de zaak wat aandikken, je spiegelt het wat anders voor. Maar het is geen liegen." -Overdrijf eens wat over Tau ment. Bosz: „Nou, het is natuurlijk wel waar, van die leeftijd en die terugval en zo. Maar je moet in derdaad erkennen dat Tau ment meer heeft dan Blinker, terwijl Blinker verder is in zijn ontwikkeling. Taument komt nooit los van zijn tegenstander, nooit. Blinker wel. Die schakelt ook sneller over bij balverlies. Ik heb trouwens voor het sei zoen voorspeld dat Blinker een Oranje-kandidaat zou worden. Het is dat ineens Overmars op kwam. anders had Blinker te gen Turkije gedebuteerd, denk ik. De laatste weken doet Regi het trouwens niet goed. Dat is anders dan slecht, hè. Niet goed." -Verder alles kits bij Feye noord? „Perfect." -Dan word je kampioen. Bosz: Wij worden geen kam pioen. normaal gesproken. Daar zijn we niet goed genoeg voor. Maar gelukkig gaan be rekeningen in de voetballerij niet op. Misschien dat PSV weer in elkaar zakt als wij snel scoren, wie weet." BAARLE HERTOG (GPD) - „Omdat er na een halfjaar zon der salaris toch weer wat ver diend moest worden", tekende Michel Zanoli vorig weekend een contract met Jos Elen. Elen is ploegleider van de marginale formatie 'Van Griensven Auto maten' en verschaft een zestal renners tegen een minimum loon de status van professional. Zanoli moet dus diep gevallen zijn en de wanhoop nabij. Het geen de nu 25-jarige renner uit Baarle Hertog (Bel) ook wel toe wil geven. „Je moet toch wat? En als er niks anders is... Er moet brood op de plank. En die club van De Cauwer kwam niet van de grond. Het is trouwens de be doeling dat ik maar even bij Elen rij. Ik kan tussentijds weg. Staat in een clausule. Een paar goede uitslagen en ik zit bij een betere ploeg. Dan willen ze me wel weer hebben..." Hetgeen je je kunt afvragen. Want de faam van Zanoli is hem vanuit de Verenigde Staten, waar hij bij Coors Light en Moto rola het grootste deel van zijn vierjarige profcarrière sleet, naar Europa vooruit gesneld. Geen 'grote' ploegleider die zijn handen wenst te branden aan een renner die de naam heeft zijn knuisten niet altijd op het stuur te houden. Vers in het geheugen liggen nog de uit de States overgewaaide tv- beelden uit de Tour du Pont van afgelopen jaar mei. toen Zanoli de Amerikaan Davis Phinney voor het oog van de camera's een optater verkocht. Incident Het incident zou voor Zanoli fa tale gevolgen hebben. Vergeten waren ineens diens 21 overwin ningen op voornamelijk Ameri kaanse bodem, waaronder de open titel van de VS in '91. Tot. het nulpunt gedaald was ook de populariteit die Zanoli niet al leen had opgebouwd op de fiets, maai- ook, perfect Engels spre kend. in reclamespotjes op de tv voor Coors Light. Michel Zanoli, in '86 wereldkam pioen bij de junioren, werd in de ban gedaan. Eerst in de VS. later dus ook in Europa, getuige zijn huidige situatie. Z'n staat van dienst als sterke finisher (mo menteel 138.5 FICP-punten) ten spijt. Direct na de Du Pont Tour nam de ploegleiding van Moto rola (Jim Ochowicz) discipli naire maatregelen. Twee weken werd het salaris ingehouden, vervolgens werd de Nederlander buiten de ploeg gehouden en kon hij ook de Giro vergeten. Bij die ellende bleef het niet. Toen Zanoli weer kon gaan rijden ver wondde hij zichzelf aan een stuk glas, en werd hij, middels een heuse dagvaarding wegens het in diskrediet brengen van zijn sponsor, in de VS een 'gezocht' persoon. Tot een echte rechtzaak is het niet gekomen door een schik king tussen Ochowicz en Zano- li's manager André Boskamp. Maar die schikking had wel tot gevolg dat Zanoli de laatste maanden van vorig jaar geen sa laris meer bijgeschreven kreeg en zijn doorlopende contract voor '93 kon vergeten. Boskamp: „Ik heb me heel intensief met hem bezig gehouden, maai- eer lijk gezegd is de motivatie om Zanoli ergens goed onderdak te krijgen verdwenen. Door zijn houding heeft die jongen zichzelf uit de markt geprijsd. Zonde, maar waar. Dat-ie nu zijn toe vlucht heeft moeten nemen tot de ploeg van Elen, heeft hij zich zelf te verwijten." Genoegen Het genoegen is kennelijk we derzijds. Ook Zanoli is uitgeke ken op Boskamp. Dat blijkt als de coureur praat over de zojuist afgeronde 'onderhandelingen' met Elen. „Heb ik alleen gedaan. Zoals Boskamp ook niet betrok ken is geweest bij de contacten die ik had met De Cauwer. Ik denk dat hij niet lang mijn ma nager meer is. Maar ik ga hem nu publiekelijk niet zwart zitten maken. Dit regelen wij tweeën netjes. Ik ken hem tenslotte al een jaar of tien." Zondag maakt Zanoli zijn ren tree in het profpeloton in de Om loop van het Waasland. Daarna staan koersen als Gent-Wevel- gem, de E3 Prijs Harelbeke en de Brabantse Pijl op het program ma. 'Van Griensven-Elro' pro beert ook in de Driedaagse van De Panne binnen te komen. De punten van Zanoli helpen Jos Elen bovendien aan een plaats in de top veertig van de FICP-ploegenstand zodat hij ge rechtigd is zijn kandidatuur te stellen voor de Gold Race. Mi chel Zanoli: „Alles bij elkaar is het natuurlijk een goede zaak voor die ploeg. Ze weten dat ik uiterst gemotiveerd ben. dat ik me wil revancheren en in de kij ker wil rijden. Daar hebben zij dan baat bij en ik ook. als het voor mij een opstapje betekent naar een betere ploeg. Dan snijdt het mes van twee kanten. En dat ik er volledig uit zou lig gen in het peloton, moet ik nog zien. Ik heb Post of Raas nog nooit horen zeggen dat ze me om dat geintje in de States niet wil len hebben. Ach jongen, die zaak daar is verschrikkelijk opgebla zen." Van Schie start op 3000 meter DEN HAAG (ANP) - Schaatsster Lia van Schie mag komend weekeinde van de KNSB bij de wereldbekerfinale in Heeren veen starten op de 3000 meter. Ze zal op dat onderdeel niet wor den begeleid door vrouwen- coach Henk Gemser, met wie de breuk niet meer te repareren lijkt, maai- door oud-trainer Eg- bert van 't Oever die tegenwoor dig bij de KNSB belast is met planning en organisatie. Deze oplossing is donderdagavond bedacht door de BC-langebaan, in overleg met de betrokkenen en met Ard Schenk als contact persoon. Charisius praeses BCK DEN HAAG (ANP) - Jan Chari sius is door het bondsbestuur van de KNSB benoemd tot voor zitter van de begeleidingscom missie kernploegen. De Fries, die in het verleden al vier jaar in de BCK zitting had, volgt Ard Schenk op. sport op tv I I I I I i i li i li i M I I I i i i ZATERDAG 08.30-20.00 EURO: met o.a. skiën, au tosport. kunstrijden op de schaats, Noordse combinatie skiën. 09.45-10.50 Did 1: Sport extra: WK In- door Atletiek vanuit Toronto. 10.50-13.00 Did 1: Worldcup skiën m1 v. 13.15-18.15 BBC 1: Grandstand: met o.a. voetbaluitslagen. 14,00-17.30 Ned 3: Studio sport: World Cup schaatsen voor vrouwen en mannen in Heerenveen en WK kunstrijden op de schaats in Praag. 15.35-17.55 Did 2: Sport extra: WK handbal vanuit Malmö in Zweden (Duitsland-Ruslandi en WK kunst schaatsen op de schaats vanuit Praag, kur voor vrouwen. 17.25-L7.55 Did 1: Sportschau. 17.40-18.40 BBC 2: WK kunstrijden op de schaats in Praag. 19.15-19.50 Did 1: Sportschau: Bun- desliga-voetbal. 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 19.30-20.30 BRT 2: Sport extra atle tiek. WK indoor vanuit Toronto, sa menvatting. 20.00-20.15 BBC 2: Sport. 20.00-22.00 EURO: Atletiek: Indoor WK in Toronto, live 22.00-23.00 EURO: Handbal: WK in Zweden 22.00-23.20 Did 2: Das aktuelle Sport- Studio magazine met o.a. Bundes liga-voetbal. 22.15-22.45 Ned 3: Studio sport met o.a. samenvatting Feyenoord-PSV 22.20-22.40 BBC 1: Sport. 22.30-23.00 BRT I: Sport op zaterdag. 23.00-01.00 EURO: Boksen en autop- sport. 23.20 00.20 BBC 1: Match of the day: Premier league voetbal. 00.00-00.15 Ned 3: WK indooratletiek: in Toronto. 01.00-04.45 EURO: Atletiek: Indoor WK in Toronto, live. 01.10-05.00 Did 2: Sport extra: WK in- door-atletiek vanuit Toronto. ZONDAG 08.30-18.00 EURO: Zondag üve: met autosport (GP Zuid-Afrika voor Fl- wagensi. aerobics, skiën, kunstrijden op de schaats. Noordse combinatie skiën en wielrennen. 11.30-13.00 Ncd 2: TV sport: sportma- gazine. 12.00-12.30 RTL h-: Anpfiff Extra: voetbal, Europacup (vooruitblik). 12.25-15.00 RTI. 4: Sport: autosport (verslag van de grand prix Formule 1 die wordt verreden op het circuit van Kyalami in Zuid-Afrika), tevens een vooruitblik op het komende auto- en motorsportseizoen. 12.30-13.15 BRT 1: Sportmiddag. 12.30-15.00 RTL Formel 1 - re port: verslag van de Grote Prijs van Zuidafrika voor Formule l-wagens vanaf het circuit van Kyalami. 12.55-15.00 BBC 2: Sunday grand stand: autosport (Grand Prix van Zuid-Afrika voor Fl-wagens vanuit Kyalami). 12.55-17.00 BRT 2: Sport extra. 15.05-17.00 Did 1: ARD-Sport extra: paardesport en kunstrijden. 15.30-18.10 BBC 2: Sunday grand stand 16.00-18.00 Ned 3: Studio sport: World Cup schaatsen voor vrouwen en mannen in Heerenveen en WK kunstrijden op de schaats in Praag. 16.30-17.00 Super: Sports special. 17.05-18.15 Did 2: Die Sport-Repor tage: met o.a. Bundesliga-voetbal, WK indoor-atletiek vanuit Toronto. WK handbal vanuit Malmö. Parijs- Nice en Worldcupfinale schaatsen vanuit Heerenveen. 18.00-22.45 BRT 2: Sport extra: recht streekse reportage van het WK in door-atletiek vanuit Toronto. 18.10-18.35 Ned 3: Studio Italia met Italiaans competitievoetbal. 18.10-18.40 Did 1: Sportschau. 18.10-19.10 BBC 2: Rugby special: magazine met vandaag o.a. Courage Club kampioenschappen (Bath- Waspsi. 18.45-20.00 Ned 3: Studio sport. 19.00-22.30 EURO: Atletiek: Indoor WK in Toronto, live. 19.10-19.25 BBC 2: Atletiek WK In- door vanuit Toronto. 19.30-19.45 BRT 1: Sport. 19.45-20.30 BRT 1: Sportweekend. 19.50-19.58 Did 1: Sportschau-Tele- gramm. 20.55-21.35 BBC 2: Atletiek: WK In- door vanuit Toronto. 22.30-22.50 BRT 1: Sport. 22.30-00.30 EURO: Autosport: GP Zuid-Afrika. 22.55-23.55 RTL sport: voetbal, sport programma met daarin aandacht voor de Belgische, Duitse. Spaanse en Engelse voetbalcompetitie. 23.15-00.15 Did 1: Sport extra: WK In- door Atletiek vanuit Toronto. 23.25-23.30 Did 2: Sport am Sonntag. 23.58-00.43 Ned 3: WK indooratletiek in Toronto.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 53