Procedurele fouten woningproject Bruinisse in kaart gebracht Vijf jaar kunst op school KRUISWERK Hogere straf geëist voor veroorzaken van zwaar ongeval Omwonenden naar Raad van State ove natuursteenbedijf ui Vernietiging voorbereidingsbesluit bouw Manhuisstraat Zierikzee Keuring caravans Vergadering Vekabo in Meliskerke SLAPEN KUN JE LEREN GEMEENTE DUIVELAND an onze Haagse redactrice DEN HAAG - Door procedurele fouten van de gemeente Zierik zee zal er een nieuw besluit moeten komen dat de bouw van 39 woningen voor ouderen aan de Manhuisstraat in Zierikzee mogelijk maakt. Daardoor loopt het project zeker enkele weken vertraging op en moeten omwonenden nog een keer de hele bezwaarprocedure doorlo pen. Dit bleek vrijdag tijdens een zit ting van de Raad van State in Den Haag. Staatsraad J. de Vries bemerkte gisteren tijdens de zitting dat de gemeente pro cedurele fouten had gemaakt. Door een te late afronding van de bezwaarprodecure moet de voorbereiding opnieuw gebeu ren. Staatsraad De Vries kondig de aan dat hij het voorberei dingsbesluit voor de bouw van de woningen zal vernietigen. Als de gemeente Zierikzee een BRUINISSE - De afdeling Dui- veland van de vereniging Veilig Verkeer Nederland (VVN) houdt zaterdag 3 april een veiligheids keuring voor caravans. Dat ge beurt bij caravanbedrijf Bruinis- se, Dorpsweg 21 in Bruinisse. Het tarief varieert van 35 tot 50 gulden per caravan. WN-leden kunnen gratis terecht. Geïnte resseerden kunnen telefonisch een afspraak maken op nummer 01113-1882. MELISKERKE - De afdeüng Walcheren van de Vereniging Kamperen bij de Boer houdt donderdag 18 maart om 19.30 uur een ledenvergadering in Ons Huis te Meliskerke. Na het huis houdelijk gedeelte houdt de Veerse burgemeester A. H. den Boon, tevens voorzitter van het Piketteam, een inleiding. Na hem spreekt mevrouw ir P. L. Lijnse over de kwaliteitsaspec ten van het kamperen bij de boer. nieuw besluit neemt, kunnen de omwonenden opnieuw hun be zwaren bij de Raad van State kenbaar maken. Een aantal bewoners van de Manhuisstraat en omgeving in Zierikzee was gisteren naar de Raad van State in Den Haag ge komen om te voorkomen dat er 39 woningen voor ouderen in hun straat worden gebouwd. Zij konden ter zitting alvast hun be zwaren kwijt, maar zullen dat over een aantal weken opnieuw moeten doen. Dan zal het nieu we besluit van de gemeente weer ter discussie staan. Privacy De bewoners vrezen dat zij een deel van hun uitzicht moeten missen. Bovendien vinden zij het moderne gebouw niet pas sen in het historische centrum van Zieikzee. Volgens de woord voerder van de bewoners zal hun privacy in de toekomst worden geschaad. „Vanaf de tweede of derde verdieping van het ge bouw kunnen de toekomstige bewoners zonder meer in de om ringende tuinen en huizen kij ken". Het zonlicht zal door het gebouw voorgoed uit de huiska mers van de omliggende wonin gen verdwijnen. De bewoners van de Manhuis straat zijn bovendien van me ning dat ze een beetje om de tuin zijn geleid door de gemeente. „Toen ik mijn huis kocht, zou er volgens het bestemmingsplan op de plaats van de oude school eventueel een parkeerplaats ko men." Volgens de bezwaarma kers wordt ook de toegestane hoogte van de bebouwing met twee meter overschreden. Ten slotte maakten de bewoners ook bezwaar tegen de gekozen ver snelde procedure (artikel 19). Groot tekort Volgens de gemeente is wel de gelijk terecht een versnelde pro cedure toegepast om de bouw vergunning aan de woning bouwvereniging af te geven. De gemeente wees er gisteren op dat de toekomstige bewoners van de gewraakte huizen er bij gediend zijn als de gehele bouw- procedure doorgaat. Volgens de gemeente is er in Zierikzee een groot tekort aan woningen voor ouderen. Juist in de binnenstad zijn deze huizen hard nodig, om dat ouderen daar langer zelf standig kunnen blijven functio neren. De Manhuisstraat ligt van een medewerker WESTERSCHOUWEN/DEN HAAG - De Haagse procureur- generaal mr E. Myjers heeft vrijdag een werkstraf van hon derd uur geëist tegen de 24-jari- ge A. M. uit Westerschouwen, die een kleine vier jaar geleden een ernstig ongeluk in zijn woonplaats veroorzaakte. De aanklager vroeg het Haagse ge rechtshof bovendien het rijbe wijs van de man voor de duur van twee jaar in te trekken. De man raakte op 2 april 1989, na teveel alcohol gedronken te heb ben, zijn controle over het stuur kwijt. In een poging om een be tonnen buis (een duiker) langs de kant van de weg te ontwijken, sloeg de auto over de kop. De medepassagier van verdachte werd daarbij uit de auto geslin gerd en liep zwaar lichamelijk letsel op. De rechtbank in Mid delburg veroordeelde de man, na een grondige reconstructie van het ongeval, al tot twee jaar ontzegging van de rijbevoegd heid. Daarnaast kreeg de man een werkstraf van tachtig uur en een geldboete van duizend gul den. Zondag 14 maart 1993 Nederlands-Hervormde Kerk. Bruinisse 10 ds. Haasnoot. 17 ds. Smit; Burgh 10 ds. Ten Have; Dreischor 10 kand. Boersma; Eikerzee (Scharendijke) 10 dhr. v. d. Tempel; Haamstede 10 ds. Smit, 19 ds. Haasnoot; Kerkwer- ve 11 ds. Pannekoek; Nieuwer- kerk 10 ds. Klip, 17 ds. Speel man; Oosterland 10 dhr. Rouw, 11.30 zondagsschool, 18 ds. Rouw; Ouwerkerk 10 A. Otten; Renesse 9.30 ds. Stap, 19 avond gebed; Serooskerke 10 ds. v. Weelden. 19 ds. Cazander; Sir- jansland 10 en 18.30 ds. Boer; Zierikzee: Gasthuiskerk 18.30 kand. Schipper. Grote Kerk 10 ds. De Boo; Vrijzinnige Gem. Zierikzee 9.30 ds. Sperna; Zon- nemaire '10 ds. Buijs. Gereformeerde Kerk. Brou wershaven 9.30 en 18.30 ds. Wis- selink (HA); Bruinisse 10 ds. Gootjes. Haamstede 10 ds. Lin- gen. 19 ds. Gootjes; Nieuwer- kerk/Oosterland 10 ds. Klip, 17 ds. Speelman: Scharendijke 10 en 19 kand. Francke; Zierikzee 10 dr. Jobsen, 18.30 ds. Lingen. Gereformeerde Gemeente. Haamstede 10 leesdienst, 14.30 ds. v. Stuyvenberg. Oud-Gereformeerde Gemeente. Bruinisse 10 en 17 leesdienst; Oosterland 9.30, 14 en 18 lees dienst. Christelijk-Gereformeerde Kerk. Haamstede 10 dienst, 17 ds. Dijkstra; Kerkwerve 10 ds. Kok, 18 ds. Korving; Zierikzee 10 en 18 ds. Oosterbroek. Gereformeerde Gemeente in Ne- derlarid. Bruinisse 10 en 17 lees dienst; Nïeuwerkerk 9.45 en 15.30 leesdienst; Zierikzee 10 en 18 leesdienst. Leger des Heils. Zierikzee 10 sa menkomst. Rooms-Katholieke Kerk. Haam stede 11.30 eucharistieviering; Zierikzee zat. 19 en zon. 9.30 eu charistieviering. Pinkstergemeente. Zierikzee (Meelstraat) 10. woensd. 20 sa menkomst. voor deze voorziening zeer gun stig. Binnen loopafstand be vindt zich de Poststaat waar het voorzieningencentrum voor on der meer ouderen is gevestigd. Verder speelt ook de verwachte Rijksbijdrage voor dit project een belangrijke rol. Als de wo ningen voor 31 december 1995 gereed zijn, kan de gemeente re kenen op een subsidie. Als die datum niet wordt gehaald, kan de gemeente de bijdrage van het Rijk wel vergeten. Volgens de gemeente komt er in dat geval een einde aan de bouw. Zierikzee beschikt niet over voldoende middelen om het project zelf te financieren. De gemeente wil van de huidige bebouwing van het terrein aan de Manhuisstraat (een schoolge bouw) af. omdat het 'log en lelijk' is. „Het is al jaren geleden dooi de scholengemeenschap verla ten en is nu geheel afgesloten. Het pand bleek te vandalisme- gevoelig." van onze verslaggever BRUINISSE - Toeristen en andere zoekenden hoeven niet bang te zijn dat ze de weg kwijtraken in Bruinisse. Naast openbare platte gronden bij de toegangen tot het dorp en lokale deskundigen op elke straathoek, is opnieuw een richtinggevend project op touw gezet. Het resultaat, een nieuwe plattegrond, werd vrijdag feeste lijk gepresenteerd op het plaatselijke VVV-kantoor. Present waren vertegenwoordigers van gemeentebestuur en VW. Deze instanties hadden samen het initiatief genomen en daarvoor was het ook wel de hoogste tijd. Een eerder gemaakte plattegrond was ernstig verouderd als gevolg van de stormachtige ontwikkelin gen die de gemeente de laatste jaren heeft doorgemaakt. Het dorp kreeg nieuwe buurten, wegen en bedrijventerreinen. Wie kennissen in een nieuwbouwhuis in Riekusweel wilde opzoeken, kon op de oude kaart zoeken tot hij een ons woog. Ook de villawijk Greve- lingenhout heeft de laatste jaren in hoog tempo vorm gekregen. Staat een weg wel op de oude kaart, dan blijkt het soms al evenmin goed: wachten op de veerboot Anna-Jacobapolder-Zijpe is tegen woordig een zinloze bezigheid. Ging die weg. de route over de Phi- lipsdam kwam erbij. De belangrijkste doelgroep zijn de toeristen. Voor hen belangrijke zaken als surf- en zwem- en 'spartel'stranden, jeugdherberg, zwem bad en ander vertier zijn daarom duidelijk in kaart gebracht. Achter op worden ze nog eens uitgebreid toegelicht. De Philipsdam voert uiteraard niet op de eerste plaats naar Flipland, maar naai- Bergen op Zoom. De man tekende tegen dit von nis hoger beroep aan, omdat hij zijn rijbewijs voor zijn werk en voor de verzorging van zijn va der niet kan missen. Tijdens de zitting van het gerechtshof be toogde zijn advocaat mr B. van Leeuwen dat het openbaar mi nisterie en de rechtbank de toe dracht van het ongeval verkeerd hebben beoordeeld. Zij meen den dat de bestuurder tijdens het ongeval tegen de duiker was gebotst, terwijl dat volgens de advocaat niet onomstotelijk was aangetoond. De advocaat vond dat een juridische fout, waardoor verdachte voor het veroorzaken van het ongeval vrijgesproken moest worden. Voor het geval het gerechtshof toch een straf wilde opleggen, moest in ieder geval de periode waarin de man zijn rijbewijs moet inleveren ingekrompen worden. Ter compensatie had zijn cliënt er geen bezwaar tegen een langere werkstraf opgelegd te krijgen, aldus de verdediger. De procureur-generaal kon er maar weinig begrip voor opbren gen dat de bestuurder in hoger beroep was gekomen. Uitspraak over dertien dagen. De jubileumtentoonstelling in Galerie Galerij in de Professor Zeemanschool. ZIERIKZEE - Kunst kijken op school. Galerie Galerij in de re gionale scholengemeenschap professor Zeeman in Zierikzee viert het eerste lustrum. Initia tiefnemer Jolian Everaers, do cent Franse taal, organiseert nu vijf jaar exposities van zowel leerlingen als landelijk beken de kunstenaars in de gangen van de school. Dit wordt mo menteel gevierd, met een ten toonstelling die bestaat uit hoogtepunten van de afgelopen jaren. Leerlingen laten kennismaken met kunst. Dat is kortgezegd de doelstelling van Everaers. Hij vindt het belangrijk kinderen met iets oorspronkelijks in aan raking te brengen. „En dat is in dit geval kunst. Leerlingen kij ken al genoeg naar domme spel letjes op tv. Ik probeer ze te be wegen eens ergens anders naar te kijken." Belangrijk vindt hij wel dat dit op vrijwillige basis gebeurt. Het laatste dat hij wil. is de kinderen iets opdringen. „Het is net waar je voor kiest. Ik wil de leerlingen niet nadrukkelijk op de kunst werken wijzen. Als ze ergens wat meer over willen weten, kunnen ze naar me toe komen en dan geef ik ze alle uitleg die ze wil len." In praktijk gebeurt dit nauwe lijks. Leerling Ellen Priester (6 vwo) geeft aan wel graag meer informatie over de exposities te willen krijgen, maar vindt dat iets dergelijks in de les moet ge beuren. „Nu interesseren die tentoonstellingen mij niet zo. Ik snap vaak niet wat de bedoeling van de kunstwerken is. Ik weet zeker dat als ik er meer van af zou weten, ik er met heel andere ogen naar zou kijken." Klasgenote Leontine Kakebeke is het met haar eens. „Nu loop ik gewoon overal langs, zonder er op te letten. Als je me zou vra gen, wat er hangt, weet ik het niet. Een lustrum? Nee, daar weet ik niets van af." Volgens deze beide leerlingen wordt nauwelijks naar de expo sities gekeken. Leontine: „Ik kom niet op school om naar kunst te kijken. Ik heb wel wat beters te doen. Als er morgen niets meer zou hangen, zou ik het niet missen." Ellen kijkt af en toe. „Soms hangt er wel eens wat leuks; dan kijk ik wel. Zoals laatst bijvoorbeeld tijdens een tentoonstelling over varkens." VVV Bruinisse werkt samen met Schouwse Kust van onze verslaggever BRUINISSE - De VVV van Brui nisse heelt een samenwerkings overeenkomst gesloten met de VVV Schouwse Kust. Dit was nodig, omdat de eerste volgens de nieuwe indeling de S-status krijgt en dan is aansluiting no dig bij een VVV met de A-status. De Bruse VW had al eerder te kennen gegeven in het kader van de nieuwe classificatie een band te willen met de collega's in Westerschouwen. Die hebben als enige op Schouwen-Duive- land de A-stuatus gekregen. Meteen toen dat duidelijk werd, hebben de Bruénaren hun kans gegrepen. Voor de VW Schouwse Kust is gekozen omdat deze in de eigen regio ligt en de werkwijze, met het accent op toerisme, van de twee op elkaar aansluit. Voor diensten die de medewerkers in Bruinisse niet zelfstandig kun nen verlenen, doen zij voortaan een beroep op hun nieuwe part ner. van een medewerker DEN HAAG/NIEUWERKERK - Omwonenden hebben bij de Raad van State bezwaar ge maakt tegen de nieuwe hinder wetvergunning voor Timmer man Natuursteen bv in Nïeu werkerk. Drie omwonenden stellen dat ze veel overlast on dervinden van het lawaai dat wordt gemaakt en van het stof dat soms vrijkomt bij het be werken van steen. Het gemeen tebestuur stelt echter dat in de vergunning voldoende voor schriften zijn opgenomen en dat controles bij het bedrijf geen aanleiding hebben gegeven die voorschriften te verscherpen. Volgens de gemeente hebben de omwonenden ook nooit klach ten geuit bij de gemeente. Bewo ner A. Dubois liet daarop weten dat hij wel tien keer naar een ambtenaar heeft gebeld en dat die ook geluidmetingen is ko men doen. De ambtenaar die gis teren op de hoorzitting bij de Raad van State aanwez wist van die telefoontjes niets af. „U kunt voortaa; een briefje naar de get sturen, zo werkt dat t; maal", adviseerde Raai State-rechter mr J. Huls omwonenden. Volgens directeur M. D man van het natuursteen kan het stof dat op de tui beien in de buurt beland; goed afkomstig zijn van weg. In een ambtelijk adv. het ministerie van VROM 1 Raad van State staat ov; dat beperkingen zouden c ®e('n worden opgelegd aan het; en frezen van steen op fc tenterrein. Dit zou hoog, kwartier per dag toeg moeten worden. Verder volgens dit advies de rac. ^ees, in het bedrijf aanstaan n van ten hoorbaar zijn. van De beslissing van de Rj; *ens State over de vergunning f16' r voorschriften wordt waan lijk over twee maanden b gemaakt. 13 en 14 maart 1993 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Zierikzee: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: A.W. Audier, Noordgouwe, tel. 01112-1480. Spreekuur van 11.00-11.30 uur. Sehouwen-Westhoek/Brou- wershaven: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: L. A. M. Bruel en J. J. Roth. zat. Dijkstraat 32. Scharendijke. zon. Markt 32, Brouwershaven, tel. 01119-1280. Spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Nieuwerkerk en Oos terland, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: A. Dorrestein. Dorpsweg 5. Bruinisse, tel. 01113-2120. betal je o kens. Je V irovi :ircu Tandartsen: H. A. Boom- de Keizer, énen banweg 14. Burgh-Haaqcentr 01115-3103. irendi Spreekuur 16.30-17.30 uurpieni A Al. 1 ïow Apotheken: Apotheek 'Zierikzee', D;aanb tel. 01110-12906, geopend: ten 09.00-12.30 uur en van jduik] 17.30 uur. Zo. van 12.00-11 en 18.00-18.30 uur. ullei Wijkverpleging: Schouwen-Duiveland: 01100-51177. Dierenartsen: (vanaf zat. 09.00 uur): let Buth, Haamstede, tel. parr 2254. iedo foto Pieter Honhoff Gwen van Haperen uit 4 vwo kijkt wel regelmatig naar de ten toongestelde kunstwerken. „Ik ben. denk ik, wel een van de wei nigen. Ik vind het heel goed dat de school dit soort dingen orga niseert. Het is ook leuk. Als je door de gangen loopt, kun je al tijd wat lezen of bekijken." Volgens Everaers speelt het de coratieve aspect inderdaad ook een belangrijke rol. „Op deze manier is de gang op een aardige manier gevuld." Hij denkt dat de Professor Zeeman één van de weinige scholen in Nederland is, die dat op deze wijze doet. "Het project is uniek. Ik heb nog nooit gehoord dat een andere school iets dergelijks organiseert." Hij hoopt met het initiatief te be reiken dat de stap naar het mu seum voor de leerlingen wat ge makkelijker wordt. „Ik weet niet of dat lukt. Ik heb natuurlijk niet met een vast publiek te maken. De meeste leerlingen weten pas na vier of vijf jaar wat er aan de hand is. Tegen die tijd zijn ze ook bijna van school af en moet je met de brugklassen weer hele maal overnieuw beginnen. De jubileumtentoonstelling duurt tot en met vrijdag 7 mei en is op maandagmiddagen van 14.30 tot 15.30 uur ook toeganke lijk voor mensen van buiten. Een cursus die u kan helpen wanneer u slecht slaapt. Goes Cursus Start cursus Tijd Acht bijeenkomsten in het Gezond heidscentrum 'Magnolia', Magnolia 55 te Goes. Woensdag 14 april 1993 19.30 tot 21.00 uur. Cursusleidster Mevrouw P. van Rossen. Burgh-Haamstede: Cursus Acht bijeenkomsten in het wijkge- bouw, Serooskerkseweg 2a te Burgh-Haamstede. Start cursus Donderdag 8 april 1993. 'Tijd 19.30 tot 21.00 uur. Cursusleidster mevrouw V Monteban. Kosten: 47,50 voor leden van het Kruiswerk en 67,50 voor niet-leden waarvan 15,00 bij inschrijving moet worden voldaan. Informatie en aanmelding voor de cursus: Kruisvereniging Rondom de Oosterschelde, telefoon: 01100-49200. litsti lat i iet enoi luis adei ïu g eeft BEKENDMAKING Goedkeuring bestemmingsplan Bij besluit van 26 januari 1993. nr. 93590/16. dir. II.RO, hebben Gedeputeerde Staten van Zeeland het, door de gemeenteraad van Duiveland op 2 juli 1992 vastgestelde, bestemmingsplan 'Bedrij venterrein Nieuwerkerk' gedeeltelijk goedge keurd. Goedkeuring is onthouden aan een deel van de plankaart en aan een deel van de voorschriften. Ten aanzien van het goedgekeurde deel van de plankaart en van de voorschriften hebben Gede puteerde Staten verklaard dat een en ander niet- onherroepelijk is. Het besluit van Gedeputeerde Staten en het be stemmingsplan liggen met ingang van 19 maart 1993, gedurende een maand, voor een ieder ter in zage ter gemeentesecretarie. Gedurende genoemde termijn kunnen zij die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot Gedeputeerde Staten hebben gewend, be roep bij de Kroon instellen tegen de goedkeuring van de niet-onherroepelijke gedeelten van het be stemmingsplan 'Bedrijventerrein Nieuwerkerk'. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder die bezwaren heeft tegen de onthouding van goed keuring door Gedeputeerde Staten. Het gemotiveerde beroepschrift moet worden ge richt aan H.M. de Koningin en worden ingediend bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Nieuwerkerk, 3 maart 1993. De burgemeester van Duiveland, A. Bergshoeff VW-informatrice Conny Oorenbeek toont de nieuwe plattegrond van Bruinisse. foto Pieter Honhoff

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 46