Zulle en Breukink houden stand Ik zou slagen bij PSV, zeker weten Zaalvoetbalteams hoofdklas op schot Aanval Rominger in Parijs-Nice afgeslagen Competitie bandstoten voor teams MARSEILLE (ANP) - Tony Ro- aingcr loste zijn belofte in, „aar het uiteindelijke resul- J3l van zijn vroege aanval op Me Mont Ventoux was gisteren Li het slot van de zesde etappe van Parijs - Nice nihil. Het witte leiderstricot van Alex Zulle ra felde een beetje tussen Sarrians «Marseille. waar Mario Cipol- jini zijn derde ritzege in Parijs- boekte, maar sporen van slijtage waren nog nauwelijks naar te nemen. Kille behield de eerste plaats en ireukink de tweede in het alge- jeen klassement, maar de loegmakkers van het tweetal lenden net als woensdag op Knaar Saint Etienne weer tot t[ uiterste te gaan. „Niet nor mal meer hoe vandaag is ge perst. We waren er echter op oorbereid. dat bij de beklim- ling van de Mont Ventoux ge scheerd zou worden ons te los- gn", vertelde Breukink. „Ik ben glden zo vroeg in het seizoen zo ipde proef gesteld." lominger had donderdag al angekondigd het regime van ijn landgenoot en Breukink te ien ontmantelen. De voorma re winnaar van „De Koers naar eZon" hield woord. Na twintig Jftünmeter gaf de Helveet het sein juteen frontale aanval op de he- gmonie van Zülle en Breukink. Aan de voet van de Mont Ven- jjux kreeg hij gezelschap van Ernstige val Charly Mottet MARSEILLE (ANP) - Charly üoltet is minstens twee maan- |<n uitgeschakeld. De kopman p de Histor-ploeg van Peter Piist kwam vrijdag in de zesde etappe van Parijs-Nice ernstig ten val. Op ongeveer vijftig ki lometer van de finish tuimdelde lij in een gevaarlijke bocht in ié dorpje Eguilles van zijn fieli. Se onfortuinlijke renner kwam ;zp rug terecht op een paal- ;De eerste diagnose in het zie- ïuis van Aix-en-Provence [ras dat de 30-jarige Fransman [aibreuk had opgelopen aan de lenkant van zijn dijbeen. Hij It zaterdag geopereerd. Ei ndt ondermeer een ijzeren pin het dijbeen geplaatst. Volgens artsen zou hij na twee weken omchtig op de rollen de trai- Bg kunnen hervatten. onder anderen Armstrong, Hampsten en Lance, die met slechts een halve minuut achter stand de grootste bedreiging vormde voor Zülle. In totaal volgden negen coureurs Romin ger. Geen paniek Breukink en Zülle verloren in de beklimming naai- het Chalet Reynard beiden ruim twee mi nuten op het kopgroepje. Toch was volgens de Nederlandse kopman van ONCE geen mo ment sprake van paniek ge weest. Logisch, want na de top restten nog 160 kilometer. „In deze tijd van het jaar verteer ik steile cols zoals de Mont Ven toux nog niet zo goed", verklaar de Breukink, Ik was alleen met Zülle. de rest van de ploeg bleef achter. Echt ongerust zijn we niet geweest." .Na de duik bleven drie van de tien koplopers vooruit. Lance, Kvalsvoll en Armstrong. Het drietal verwierf een maximale voorsprong van drie en een hal ve minuut, maar werd op tien ki lometer voor de eindstreep inge lopen. „De ploeg heeft wel gas moeten geven. Parijs-Nice is nog niet beslist, want zaterdag (van daag) wacht ons opnieuw een moeilijke rit, besefte Breukink. „Breukink en Zülle maken lang geen sterke indruk op mij. Zij blijven overeind dank zij het ploegenspel en de hulp van de formaties met de sprinters," schamperde Rominger na de fi nish in Marseille, waar Nelissen en Capiot opnieuw door Cipol- lini naar het tweede plan werden verwezen. Tirreno De Italiaan Giovanni Fidanza won gisteren de derde etappe in de Tirreno-Adriatico. Hij ver sloeg in de massasprint de Belg Vanderaerden uit de ploeg van Jan Raas, wiens renners zich ak- tief toonden in de slotfase van de rit. De Deen Skibby uit de ploeg- Priem bleef gemakkelijk leider. De beste sprinters zijn op het ogenblik elders aan het werk en daarvan kon de meestal voor een ereplaats strijdende Gio vanni Fidanza profiteren. Na 184 overwegend trage kilometers van Ferentino naar Avezzano was het voor de 27-jarige Ita liaan zijn vijfde zege in zijn vijfde seizoen als beroepsrenner. De laatste dateerde alweer van drie jaar terug: een etappe in de Giro d'Italia van 1990. Zijn equipe kon enig succes in derdaad best gebruiken, nadat voor de tweede achtereenvol gende keer een solo van kopman Gianni Bugno mislukte. Op 4 ki lometer van de eindstreep sprong de wereldkampioen weg. maar hij kon niet uit de greep blijven van het op hol geslagen peloton. Vijftien kilometer eerder had de Nederlander Rob Mulders een soortgelijke poging onderno men, eveneens vergeefs. „Raas vond dat we donderdag onder maats hadden gepresteerd: 25 man weg en niet één van ons daarbij. Daarom moesten we vandaag wat proberen. Toen een groepje met Louis de Koning werd ingehaald, ging ik er van door", lichtte Mulders toe. Ook Mulders kwam niet weg en in de spurt werd ook de laatste troef van de WordPerfect-ploeg verslagen. Eric Vanderaerden begon zonder steun aan de eind sprint. „Het was prettig geweest, als ik nog een ploegmaat in de buurt had gehad om me in goede positie te loodsen. Nu kwam ik af en toe in de wind te zitten en dat kost kracht. In de afdaling van de laatste heuvel passeerde ik Maassen nog, maar die kan hele maal niet dalen, dus die was ik snel kwijt." Voor de andere Nederlandse ploeg, die van Priem, bleek het geen enkel probleem de leiders trui van Skibby te verdedigen. De TVM-renners hoefden er ook weinig moeite voor te doen. Priem gokte erop dat de Italia nen het veld wel gesloten zouden houden en kwam in deze etappe niet bedrogen uit: „Wij gaan ons niet, zoals die Duitsers gisteren, kapot rijden voor die trui. En wie niet sterk is, moet slim zijn, niet waar?" Murcia Jean-Paul van Poppel heeft bij aankomst van de vierde etappe van de Ronde van Murcia tever geefs gejuicht. In de rit van Mur cia naar Torreguera bleek de Ne derlandse sprinter bij nader in zien de Belg Jo Planckaert een fractie te hebben moeten laten voorgaan. Van Poppel was kwaad. Hij dacht dat diskwalificatie van Planckaert op zijn plaats was ge weest. „Hij drong mij in de hek ken." Parijs-Nice. Zesde etappe, Sarrians - Marseille: 1. Cipollini (Itai 192 km in 4.58.34 (gem: 38.584 km/u), 2. Nelissen (Bel), 3. Capiot (Bel), 4 Bafli (Ita), 5. Saitov (Rus). 6. Veenstra (Ned). 7. Moncassin (Frai, 8. Lehnert (Dui). 9. Capelle (Fra). 10 Francois Simon (Fra). 26. Zülle (Zwi). 31. Van Orsouw, 38. Verhoeven, 39 Breukink, 43. Nij- dam, 49. Alcala (Mex). 54. Voskamp. 64. Cordes. 78.Lance (Fra). 87. Ber nard (Fra), 103. Rominger (Zwi). 105. Armstrong (VSt). 116. Talen. 132. Schurer 22.23, 133. Hanegraaf, 134. Ludwig (Dui). 140. Zuijderwijk. 141. Hoffman, 146. en laatste Canzonieri (Ita). Opgave: Mauleon (Spa), Rous (Fra), Mottet (Frai, Carter (VSt). Niet vertrokken: Hundertmarck (Dui). Algemeen klassement: 1. Zülle (Zwi) 20.57.06, 2. Breukink 0.04. 3 Moreau (Frai 0.08,4. Colotti (Fra) 0.09,5. Hod ge (Aus) 0.14. 6. Herminio Diaz-Za- bala (Spai 0 16. 7. Bezault (Frai 0.31, 8. Lance. 9 Capelle 0.33, 10. Gouve- nou (Fra) 0.49, 67. Voskamp 3.01. 82. Veenstra 4.05. 90. Cordes 7.15, 95. Nij- dam 15.06, 103. Van Orsouw 16.40, 123. Talen 20.17. 126. Verhoeven 21 04.133. Schurer 38.38,134. Ludwig 38.47. 135. Hoffman 39.07. 136. Hane graaf 39.27, 141. Zuijderwijk 43.07, 146. en laatste Quevedo (Spa) 46.40. Tirreno-Adriatico. Derde etappe, Ferentino - Avezzano: 1. Fidanza (Ita) 181 km in 5.15.05, 2. Vanderaer den (Bel), 3. Zanmi (Ita). 4. Bartoli (Ita), 5. Baldato (Itai. 6. Zabel (Dui). 7. Sörensen (Den). 8. Martinello (Ita). 9. Citterio (Itai, 10. Spruch (Poli, 26. Theunisse, 30. Rooks. 58 Den Bak ker. 68. Van der Akker, 70. De Vries, 71. Mulders, 91. Maassen. 93. Van Aert, 95. Adrie van der Poel. 101. Dek ker. 104. De Konmg. 121. Koerts 2.00, 123 Pieters 2.48.145. en laatste Nelis sen 5.45. Algemeen klassement: 1. Skibby (Den) 15.38.21. 2. Fondriest (Ita) 0.01. Mario Cipollini (midden) winl in de sprint opnieuw van de Belg Danny Nelissen (rechts). foto EPA 3. Tchmil (Mol) 0.04, 4. Delia Santa (Ita), 5. Argentin (Itai, 6. Chiurato (Ita) 0.05, 7. Bartoli (Ita), 8. Rebellin (Ita) 0.06, 9. Zabel (Dui), 10. Rooks (Ned). 39 Adri van der Poel 0.13, 43. Den Bakker, 59 De Vries 1.28. 73 De Koning 1.53. 81 Theunisse 3.53. 92. Maassen, 94. Van Aert, 108. Mulders 7.44, 118. Van den Akker 11.24, 125. Pieters 14.12.135. Nelissen 20.49, 138. Dekker 23.57, 145 en laatste Koerts 34.35. Ronde van Murcia. Vierde etappe. Murcia - Torreguera: 1 Jo Planc kaert (Bel) 128 km in 3.02.06, 2. Van Poppel (Ned), 3. Stumpf (Dui), 4. Gue- nestxea(Spa). 5. Coello(Spa), 6. Man- zoni (Itai, 7. Wust(Dui). 8. Van Peteg- hem (Bel), 9. Magalhaes (Bra), 10 De Clercq (Bel). 53. Bouwmans, 68. Nij- boer. 79. Indurain, 88. Jakobs. Algemeen klassement: 1. Galarreta (Spai 16.35.43. 2. Fernandez (Spat. 3 Torres (Spa), 4 Ridaura (Spai, 5. Eki- mov (Rus), 6. Gainetdinov (Rusi, 7. Alvara Gonzaelz (Spa). 8. Nevens (Bel), 9. Arsenio Gonzalez (Spa), 10. Carcia Camacho (Spai. 23. Bouw mans. 45. Nijboer 3.39.88. Van Poppel 27.21,96. Jakobs 27.49. Loodzware proef voor duursporter van onze triathlonmedewerker DEN HAAG Een zevental Zeeuwen doet dit weekeinde mee aan de Holland-vierkamp. Deze oudste combinatie van duursporten in Nederland is toe aan haar 17e editie. Voor de gro te vierkamp (87 km fietsen door het Westland, 40 km schaatsen op de overdekte Uithof, 3 km zwemmen en 25 km lopen over strand naar Hoek van Holland) valt de belangstelling landelijk gezien wat tegen. Slechts 52 deelnemers hebben zich aangemeld voor dit lood zware programma. Onder hen Henk Kasper uit Wemeldinge die voor de 15e keer meedoet en Peter Rotte uit Middelburg die voor de 10e keer van start gaat. Sjaak Sinke uit Vlissingen is voor de 6e keer deelnemer. Rini IJzelenberg uit Hansweert en Ronald van Hijfte uit Oost burg completeren de Zeeuwse afvaardiging op de langste af stand. De korte editie van de Holland vierkamp is met 225 deelnemers het meest in trek bij de duur- sporters. Onder hen twee debu tanten: Lex Schroots en Pieter Bezemer beiden uit Middelburg. Zij zullen deelnemen aan 43 km fietsen, 20 km schaatsen, 1.5 km zwemmen en 15 km lopen. Peter Bosz blijft de spelverdeler van zijn eigen carrière van onze verslaggever Henri van der Steen id \W BARENDRECHT (GPD) - Hij intelligent, zeer welbe spraakt, succesvol. Speler van Feyenoord, op de lijst bij PSV, international. En dus een ge wild man voor interviewers. Gesprekken met Peter Bosz worden echter vlakker, hij geeft het zelf toe. Bosz kletst, met talent voor de retorica, maar wat voort. Draait behen dig om de heetste brijen heen, stuurt verslaggevers met inte ressante flauwekul het bos in. Het journaille, vindt hij, be staat uit papegaaien en kan maar het best ten eigen nutte worden gebruikt. Dus begint z over het harde werken Witschge als hij zelf wordt geprezen en haalt hij er leeftijd, onervarenheid en knappe ac ties uit het verleden bij als naar de vormcrisis van Taument wordt geïnformeerd. Die Peter. Want hij heeft wel degelijk een genuanceerde mening over de voetballerij. Over het beleid 'an Feyenoord, over het imago van PSV, natuurlijk ook over iet verschil tussen Taument en Blinker. En over de topper van vandaag, Feyenoord-PSV. Hij lacht minder dan René van der Gijp. Hij heeft wel meer 'P de bank staan dan Van der Gijp. Een ernstig man. Pe ter Bosz, spelverdeler van zijn sgen carrière. Hij wel. Liet zich leen oor aannaaien indertijd en stapte op bij Vitesse. Hoefde [oenineens maar 25.000 gulden je kosten en buitte die onaf hankelijkheid optimaal uit. "ia rkc en Toulon nu bij feyenoord. Hij ligt nu goed in de markt. Bosz is zakenman. Liefhebber fezisook liefhebber. Sterker: -iseen freak. Dinsdag: kij- hen naar het tweede elftal. Za- todag: langs de lijn bij de lan delijke jeugd, 's Avonds vaak hijNAC, uit en thuis. „Dan rijd rustig naar Heerenveen of •ïlkmaar om John Lammers te 'en. Was ik niet bevriend ge- 'ïest met John, dan ging ik ?el ergens anders kijken. Ik •tod het leuk. naai' een wed- ^ijdje gaan." Vut Feyenoord indertijd belde 'jndje oo/c leuk. Maar niet zo *üom voor driejaar te teke- 'm. zoals Feyenoord wilde. Jtoö: „Ik koos heel bewust ;°°r twee jaar. M'n contract :,1Ptnu af, ik ben 29. Ik was er- vtn overtuigd dat ik zou sla- Dan heb je dus twee moge ndheden: verlengen of weg. Bij verlenging zou ik dan sowieso vooruit gaan in salaris, voor an dere clubs maakt het uit of je 29 bent of 30. Dat luistert nauw, het is een psychologische fac tor in het spel van transfers." -Je bleek de beste aankoop sinds mensenheugenis. Bosz: „Dat werd beweerd. On zin. Kijk eens hoe De Wolf vorig jaar presteerde. Ik heb me wel verbaasd bij Feyenoord. Ieder een had me vooraf gewaar schuwd en zelfs ontraden paar Feyenoord te gaan. Niet doen!" Uitdaging „Ik zag de uitdaging en was er van overtuigd dat het beter zou gaan. Maar ja, dat hebben er voor mij al 20 gedacht. Het liep echter. Eerst met Dorjee als trainer. Met hem hebben we echt heel plezierig gewerkt. Het was een complete verras sing toen werd aangekondigd dat hij niet zou verlengen, het ging zó goed." -Zo goed dat PSV interesse voor je kreeg. Bosz: „PSV en Peter Gerards hebben gepraat. Peter is mijn zaakwaarnemer en vriend, nog van bij RKC. Later hebben Ruts en Van de Herik nog eens gesproken. Wim Jansen zei: 'Denk maar niet dat ze je voor drie of drie en een half miljoen kunnen meenemen'. Zo'n me dedeling brief ik dan door aan Gerards, die legt dat neer bij Ploegsma en dan is er een pat stelling. Zo gaat het spelletje. Er is nooit een bod geweest van PSV." -Bij PSV geven ze inmiddels toe een fout te hebben gemaakt door Wouters niet te kopen. Bosz: „Met Wouters was nooit gebeurd wat nu is gebeurd. Ik ben een geweldige fan van Jan. een zeer goeie voetballer. Hij staat te boek als werker, maar hij kan een poepie voetballen... Het zegt alles dat Wouters slaagt in de Bundesliga. met zijn loopvermogen." Details „Toen ik voor het eerst mee ging met het Nederlands elftal, naar Engeland, hebben we de hele nacht op zijn kamer zitten kletsen. Ik wüde alles van Cruijff weten, die was net weg bij Ajax. Ik vrat alles wat Jan vertelde. Over de details van Cruijff, hoe je moet staan als je aangespeeld wordt; niet pal met je gezicht naar de bal, maar een beetje van opzij, voor de voortzeting. Cruijff was een maand weg en Wouters betrap te zichzelf erop dat hij het weer verkeerd deed." doen. Zo was hij ook als speler, heb ik begrepen. Naar buiten is hij rustig, bij Feyenoord gaat er nu pas iets in de openbaarheid als Van de Herik en Jansen vin den dat het kan. Geen minuut eerder." -Hoe bespeel jij zelfde media? Bosz: „Als tegen mij wordt ge zegd dat Taument uit vorm is, zeg ik niet dat het dit seizoen inderdaad niks is met hem. Dan begin ik te vertellen over zijn leeftijd, dat elke jonge spe ler een terugslag krijgt na een mooie periode en zo voort. Be gin vorig seizoen werd Witsch ge wekelijks de grond in ge boord. Weer geen inbreng, pas sief. vlak. Scholten idem. Die is nu met Kiprich ineens de popu lairste Feyenoorder." Kentering „PSV had Wouters moeten ko pen. Wouters is een absolute persoonlijkheid in het veld. Hij en Van Tiggelen. dat scheelt hoor, Kieft erbij. Maar ja, de re denering is dat Wouters 31 is, toch een paar miljoen kost. sa laris moet hebben. Foutje. Dat geld verdient een speler als Wouters altijd terug. PSV had nota bene het voorbeeld van Lerby bij de hand! Gillhaus naar Vitese, prima deal. Aan een man als Gillhaus kun je je geen buil vallen." -Verwacht je overigens alsnog een bod van PSV. straks? Bosz: „Ik houd er geen reke ning meer mee. Zeg Linskens trouwens even dat ik nu pas 29 ben, hij dacht vorig jaar al dat het zover was. Ach, ze hebben Ingesson gekocht. Een echte PSV'er, ja. Ik weet het niet, is Ingesson de man voor PSV? Buitenlander hè, als je die haalt moet-ie echt met kop en schouders boven anderen uit steken." „Of ik bij PSV zou slagen? Ik slaag overal. Ik ben een gemak kelijke jongen, pas me aan. Ik zou absoluut slagen bij PSV. zeker weten. Ik begrijp PSV overigens niet. Die mensen praten zich al jaren een min derwaardigheidscomplex aan. Onzin. Ze zijn zes op zeven keer kampioen geworden. Deze competitie stonden ze een heel eind voor op Ajax, terwijl Ajax de lof kreeg. Onvoorstelbaar. En constant gezeik daar. ze houden het nest niet schoon." -Voetbal is een praatsport. Bosz: „Voor de pers. Maar je ziet wat er van komt als je er een praatsport van maakt. Ca meraploegen voor de deur als Westerhof naar buiten komt. 'En. Hans, wat heb je tegen Ro- mario gezegd?' Gênant. Ik denk dat het heel belangrijk is de pers te bespelen. Je hebt één goeie journalist en tien pape gaaien, die ene moet je bespe len. Dan gaat de rest hem na praten en gaat de bal rollen. Al dat gezeur over het midden veld van PSV. ze hebben toch geen ballen-elftal! Er moet ver spijkerd worden, maar dat geldt ook voor Ajax en Feye noord. Maar wat zie je: overal wordt wereldvoetbal gespeeld, behalve bij PSV. als je de kran ten gelooft. Wij kwamen in Eindhoven met 1-0 achter en werden even helemaal van de mat gespeeld. Uiteindelijk wordt het nog 1-1 en wat lees je de volgende dag: volop kritiek op PSV. Wij kwamen er goed van af, beter dan PSV en beter dan we eigenlijk verdienden." -De Rotterdamse sportpers wordt beter bespeeld? Bosz: „Ik denk het wel, ja. En Wim Jansen kan alles voor zich houden, dat is heel knap, heb ik in twaalf jaar nooit meege maakt. Er is bij ons rust in de tent, dankzij Jansen. Het beeld over hem, van lief en aardig, dat beeld klopt niet. Hij scheldt je de kolere, zoals ik het Van Hanegem nooit heb horen „In die tijd kwamen ze voor in terviews allemaal bij mij. Dus begon ik over Witschge, dat die zich de kolere werkte en dat ik dankzij hem... En zo voort. Langzaam zag je een kentering in de opinievorming. Anders om heb ik het ook meege maakt, dat De Wolf lovend over mij was in interviews. Dan groei je een meter, hoor." -Het is de boel belazeren. Bosz: „Ach, nee hoor, ik noem het overdrijven, de zaak wat aandikken, je spiegelt het wat anders voor. Maar het is geen liegen." -Overdrijf eens wat over Tau ment. Bosz: „Nou, het is natuurlijk wel waar, van die leeftijd en die terugval en zo. Maai'je moet in derdaad erkennen dat Tau ment meer heeft dan Blinker, terwijl Blinker verder is in zijn ontwikkeling. Taument komt nooit los van zijn tegenstander, nooit. Blinker wel. Die schakelt ook sneller over bij balverlies. Ik heb trouwens voor het sei zoen voorspeld dat Blinker een Oranje-kandidaat zou worden. Het is dat ineens Overmars op kwam. anders had Blinker te gen Turkije gedebuteerd, denk ik. De laatste weken doet Regi het trouwens niet goed. Dat is anders dan slecht, hè. Niet goed." -Verder alles kits bij Feye noord? „Perfect." -Dan word je kampioen. Bosz: ..Wij worden geen kam pioen, normaal gesproken. Daar zijn we niet goed genoeg voor. Maar gelukkig gaan be rekeningen in de voetballerij niet op. Misschien dat PSV weer in elkaar zakt als wij snel scoren, ivie weet." MIDDELBURG/GOES - Het team van Parbo/Groenendijk heeft in de hoofdklas zaalvoet bal in de regio Walcheren/Beve land de formatie van El Toro II een forse 19-6-nederlaag toege bracht. Tot aan de tweede helft kon El Toro nog redelijk bijblij ven maar daarna volgde een spelletje prijsschieten voor de GoesA'lissingse combinatie. Parbo/Groenendijk is leider Jongepier Sport tot op één punt genaderd maar de nummer twee in de rangschikking heeft wel een wedstrijd meer gespeeld dan de koploper. SVSW '72 leverde een goede prestatie door Feest huis/De Snack in eigen huis naar een 4-5-nederlaag te spelen. Ro- sario verloor met 6-7 van Schin kel Assurantie en blijft de hek- kesluiter van de hoofdklas. Parbo/Groenendijk-El Toro 19- 6: El Toro had maar vier spelers en ook een coach ontbrak. Parbo /Groenendijk nam die nume rieke minderheid van de tegen stander in het begin wat te licht op. Op de helft van het eerste be drijf stonden de partijen nog op gelijke hoogte (3-3). Daarna ging Parbo/Groenendijk serieuzer spelen. Met de rust stond de Goes/Vlissingse combinatie met 7-4 voor en in de tweede helft werd El Toro volledig weggetikt. Ramon Dahoe en Lesley Does burg hadden met elk vijf treffers het grootste aandeel in de Parbo- zege. De overige doelpunten wa ren van Dennis Adam (4x), Frank Mohansingh (2x>, Bud Aschman (2x) en Mark Vermaas. Rien de Bruine, Jacco Honingh en Mark de Groote <4x) schoten voor El Toro raak. Feesthuis/De Snack-SVSW '72 4- 5: Een attractieve en spannende partij. De eerste helft domineer den de bezoekers (1-4) maar in het tweede gedeelte kwamen de Goesenaren goed terug. Enkele minuten voor tijd was de voor sprong van SCSW gereduceerd tot 4-5. De gelijkmaker hing in de lucht maar SVSW hield de ge lederen gesloten. John Beuns en Marco Koole scoorden beiden twee keer voor de thuisclub. Martin Daalhuizen. Rob Baljeu (2x) en Theo Davidse <2x) scoor den voor SVSW '72. Rosario-Schinkel Assurantie 6- 7: Het gaat er voor Rosario steeds somberder uitzien om zich in de hoofdklas te handha ven. De hekkesluiter moest deze week in eigen huis een 6-7 verlies incasseren tegen Schinkel As surantie. Er was overigens vol doende spanning tijdens de wed strijd maar de bezoekers trok ken toch aan het langste eind. De SVSW-zege werd veilig ge steld door John Steijns (4x), Robbert Ayal (2x) en John Saya. Shennon Braafhart (3x), Hassan Achekhlaf (2x) en Fred Koelma schoten voor Rosario raak. tand: 1 Jongepier Sport 17-28, 2 Par bo/Groenendijk 18-27, 3 Kloetinge 17-22, 4 Feesthuis/De Snack 19-21, 5 El Toro II 18-20, 6 Schinkel Assuran tie 18-17, 7 SVSW '72 18-14. 8 Biezen- trappers 16-13,9 Kats 17-13,10 Slage rij De Waard 17-8,11 Rosario 17-7. Kloetinge twee winstpunten in mindering. Programma: maandag 15 maart, sportcentrum Goes: 21 15 uur Bie- zentrappers - Kloetinge: sporthal Reimerswaal: 21.00 uur Slagerij De- Waard - Kats. Regionale eerste klas Walcheren: Jong Ambon - Verenigde Spaarbank 4-4, EPZ - Welsinge 6-4, Weslkapelle - Jong Ambon 4-8. Stand: 1 Windhoek II 19-28, 2 Jong Ambon I 20-28, 3 Verenigde Spaar bank 20-24. 4 Sinar 20-23, 5 SC Torna 20-23. 6 Tah Xin/Da Xin/Blauw Wit 20-22. 7 EPZ 21-22. 8 Sport Profile 20- 19. 9 Bijou Lederwaren 20-17. 10 Weslkapelle 20-15. 11 VAW I 19-9. 12 Welsinge 19-8. Programma: woensdag 17 maart, sporthal Baskensburg. Vlissingen: 19.25 uur Sport Profile - EPZ. 21.15 uur VAW - Bijou Lederwaren, 22.10 uur Westkapelle - Sinarwoensdag 17 maart, sporthal Nassaulaan, Mid delburg: 21.00 uur Welsinge - SC To- Oemoemenoe voor cruciaal rugbyduel VLISSINGEN Morgen, zon dag, speelt Oemoemenoe voor de tweede keer in vijf dagen te gen Dukes uit Den Bosch. Afge lopen woensdag versloegen de Middelburgers de Brabanders in een bekerduel met 8-3. Die uitslag gaf geen juist beeld van de ware krachtsverhouding, want Oemoemenoe kreeg legio kansen en gaf de driekwartlijn van Dukes geen schijn van kans. Oemoemenoe-trainer Henny Zandbergen staat niet te lang stil bij de bekerwinst op Dukes: „Dukes was kennelijk niet op volle sterkte, maar bij Oemoe menoe bleven Peter Kruuyk en Jan Albregtse uit voorzorg bui ten de lijnen. Die spelen zondag gewoon mee en bovendien heb ben we dan pas écht het thuis voordeel". Woensdag moest Oemoemenoe wegens het ontbreken van een lichtinstallatie op sportpark de Nadorst nog uitwijken naar het veld van RCC in Roosendaal. Oemoemenoe moet het zondag opnieuw stellen zonder interna tional Arno Seybel. die een schorsing van drie weken boven het hoofd hangt na te zijn wegge stuurd in de uitwedstrijd tegen USRS. Het meespelen van routi nier Bob Fuchs, die in het beker duel met Dukes uitviel met een handblessure, is onzeker. Bij winst komt Oemoemenoe naast Dukes, dat tot nu toe 6 punten behaalde uit 6 duels. Oemoeme noe behaalde 4 punten uit 5 duels. Het cruciale duel begint om 14.30 uur op de Nadorst in Middelburg. KWADENDAMME - In de pe riode van 15 maart tot 20 mei wordt in het biljartdistrict Wal cheren/De Bevelanden de com petitie bandstoten voor teams gehouden. Zevenentwintig teams van achttien verenigin gen uit het district schreven daarvoor in, een groeiend aantal in een competitie die vier jaar geleden met 21 ploegen van start ging. Competitieleider Gerald Doene uit Kwadendamme heeft de deelnemende teams onderge bracht in drie poules van negen. Alle ploegen ontmoeten elkaar één keer. sport op tv mill1 I ZATERDAG 08.30-20.00 EURO: met o a, skiën, au tosport. kunstrijden op de schaats, Noordse combinatie skiën. 09.45-10.50 Did 1: Sport extra WK In- door Atletiek vanuit Toronto. 10.50-13.00 Did 1: Worldcup skiën m/ v, 13.15-18.15 BBC 1: Grandstand: met o.a. voetbaluitslagen. 14.00-17.30 Ned 3 Studio sport: World Cup schaatsen voor vrouwen en mannen in Heerenveen en WK kunstrijden op de schaats in Praag. 15.35-17.55 Did 2: Sport extra WK handbal vanuit Malmö in Zweden (Duitsland-Rusland) en WK kunst schaatsen op de schaats vanuit Praag, kür voor vrouwen. 17.25-17.55 Did 1: Sportschau. 17.40-18.40 BBC 2: WK kunstrijden op de schaats in Praag. 19.15-19.50 Did 1: Sportschau: Bun- desliga-voetbal. 19.30-20.00 BRT 1: Sport 19.30-20.30 BRT 2: Sport extra: atle tiek, WK indoor vanuit Toronto, sa menvatting. 20.00-20.15 BBC 2: Sport. 20.00-22.00 EURO: Atletiek: Indoor WK in Toronto, live. 22.00-23.00 EURO: Handbal WK in Zweden. 22.00-23.20 Did 2: Das aktuelle Sport- Studio: magazine met o.a. Bundes- liga-voetbal. 22.15-22.45 Ned 3: Studio sport met o.a samenvatting Feyenoord-PSV. 22.20-22.40 BBC 1: Sport. 22.30-23.00 BRT 1: Sport op zaterdag. 23.00-01.00 EURO: Boksen en autop- sport. 23.20-00.20 BBC 1: Match of the day: Premier league voetbal. 00.00-00.15 Ned 3: WK indooratletiek: in Toronto 01.00-04.45 EURO: Atletiek Indoor WK in Toronto, live 01.10-05.00 Did 2: Sport extra: WK in- door-atletiek vanuit Toronto. ZONDAG 08.30-18.00 EURO: Zondag live: met autosport (GP Zuid-Afrika voor Fl- wagens). aerobics, skiën, kunstrijden op de schaats. Noordse combinatie skiën en wielrennen 11.30-13.00 Ned 2: TV sport sportma- gazine. 12.00-12.30 RTL AnpfifT Extra: voetbal, Europacup (vooruitblik). 12.25-15.00 RTL 4: Sport: autosport (verslag van de grand prix Formule 1 die wordt verreden op het circuit van Kyalami in Zuid-Afrika), tevens een vooruitblik op het komende auto- en motorsportseizoen. 12.30-13.15 BRT 1: Sportmiddag 12.30-15.00 RTL - Formel 1 - re port: verslag van de Grote Prijs van Zuidafrika voor Formule 1-wagens vanaf het circuit van Kyalami 12.55-15.00 BBC 2: Sunday grand stand autosport (Grand Prix van Zuid-Afrika voor F1-wagens vanuit Kvalami) 12.55-17.00 BRT 2: Sport extra. 15.05-17.00 Did 1: ARD-Sport extra: paardesport en kunstrijden. 15.30-18.10 BBC 2: Sunday grand stand. 16.00-18.00 Ned 3: Studio sport: World Cup schaatsen voor vrouwen en mannen in Heerenveen en WK kunstrijden op de schaats in Praag. 16.30-17.00 Super: Sports special. 17.05-18.15 Did 2: Die SporURepor- tage: met o.a. Bundesliga-voetbal. WK indoor-atletiek vanuit Toronto, WK handbal vanuit Malmö, Parijs- Nice en Worldcupfinale schaatsen vanuit Heerenveen. 18.00-22.45 BRT 2: Sport extra recht streekse reportage van het WK in door-atletiek vanuit Toronto. 18.10-18.35 Ned 3: Studio Italia: met Italiaans competitievoetbal. 18.10-18.40 Did 1: Sportschau. 18.10-19.10 BBC 2: Rugby special: magazine met vandaag o.a. Courage Club kampioenschappen (Bath- Wasps) 18.45-20.00 Ned 3: Studio sport. 19.00-22.30 EURO: Atletiek: Indoor WK in Toronto, live 19.10-19.25 BBC 2: Atletiek: WK In- door vanuit Toronto. 19.30-19.45 BRT 1: Sport 19.45-20.30 BRT 1: Sportweekend. 19.50-19.58 Did 1: Sportschau-Tele- gramm. 20.55-21.35 BBC 2: Atletiek: WK In- door vanuit Toronto. 22.30-22.50 BRT 1: Sport. 22.30-00.30 EURO: Autosport GP Zuid-Afrika. 22.55-23.55 RTL sport: voetbal, sport programma met daarin aandacht voor de Belgische, Duitse, Spaanse en Engelse voetbalcompetitie. 23.15-00.15 Did 1: Sportextra: WK In- door Atletiek vanuit Toronto. 23.25-23.30 Did 2: Sport am Sonntag. 23.58-00.43 Ned 3: WK indooratletiek in Toronto. Peter Bosz: „Ik denk dat het heel belangrijk is de pers te bespelen. foto GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 35