Hulst zet sportmaand alleen voort -,1 Anderlecht nu al zeker van de titel Busch stuwende kracht van Voorwaarts Bedrijfsvolleybal met verzwakte teams Protest na topduel hoofdklas zaalvoetbal Verwachtingen van een Zeeland Sportmaand' bleken te hoog gegrepen IJosVSét EE© Amerikaanse wil boksen Strenge controle op lijm bij WK tafeltennis van onze verslaggever René Hoonhorst HULST - Zeeland had vorig jaar een sportmaand. De hele maand mei in het teken van de topsport in de provincie. Voor de Zeeuwen dé kans om kennis te maken met (inler)nationale topsporters en relatief onbe kende sporten. En tegelijker tijd een prachtige gelegenheid om mensen van elders naar Zeeland te lokken. Niet alleen voor het bezoeken en/of deel nemen aan sportevenementen, maar ook om hen de schoon heid van de provincie voor te spiegelen. Kortom... een ideaal huwelijk tussen sport en (toe ristische) commercie. Het moest welhaast een fantas tische traditie worden, waarbij Zeeland het toeristisch voor seizoen zou verlengen. De sep- tember-cultuurmaand had het naseizoen al een flinke impuls gegeven. Zeeland zou met een beetje geluk vijf maanden per jaar 'vol' kunnen zijn. zoals oud gedeputeerde De Voogd enkele jaren geleden - tot grote schrik van professionele toeristen trekkers - opmerkte. De ver wachtingen bleken echter veel te hoog gespannen. Mede door de houding van de provinciale overheid overi gens. De provincie sponsorde de Zeeuwse Sportmaand twee jaar geleden met 100.000 gul den. De organiserende Zeeuw se Sportraad en Provinciale VVV hadden om het dubbele gevraagd. Toen de eerste edi tie, in elk geval begin juni nog, als succes was aangemerkt, hoopten de organisatoren in 1992 wel twee ton te krijgen. In november bleek echter dat ge deputeerde staten er vanaf za gen. Zeeland kon het geld wel beter gebruiken: wat sport be treft voor een 'topsportcen trum' in Middelburg. Hoewel er nog voor jaren promotiemate riaal in de kasten van de Sport raad lag (en waarschijnlijk ligt), werd een veelbelovend jaarlijks evenement in de kiem gesmoord. Sportgala De gemeente Hulst, toch niet de meest kapitaalkrachtige ge meente in de provincie, wilde zich daar niet bij neerleggen. Als het niet provinciaal kon dan moest er in elk geval op lo kaal niveau een sportmaand mei blijven bestaan. Vorig jaar kwam het mooi uit dat Hulst het Zeeuwse Sportgala binnen de gemeentegrenzen had. Op 15 mei werd in gemeenschaps centrum Den Dullaert de Mid delburgse triatleet Floris-Jan Koole tot Zeeuws sporttalent van het jaar gekroond. Rond het groots opgezette gala had Hulst vorig jaar een aantal sportwedstrijden georgani seerd. Bij een paar van die wed strijden traden Hulster vereni gingen aan tegen verenigingen van (net) 'over de grens', maar de meeste festiviteiten waren toch voornamelijk op de eigen inwoners afgestemd. De Hul ster verenigingen en de Hulster bestuurders merkten echter wel dat de sportmaand leefde. Dus werd toen al besloten dat het niet bij één keer mocht blij ven en werd er hard gewerkt aan het programma van dit jaar. Elk wat wils Dat de 'harde labeur wordt be loond, staat voor sportwethou der Ben Picavet echter twee maanden van te voren al vast. Vijftien sportmanifestaties zul len de Hulster Sportmaand in het geheugen van velen griffen, verwacht hij. Het programma biedt elk wat wils; passief en actief, kijken en deelnemen. De Reynaertstad heeft het Zeeuws kampioenschap voor basis scholen binnengehaald. Op het terrein van HW. dat dit jaar opnieuw furore maakt en waar schijnlijk volgend jaar weer in de tweede klasse uitkomt, duelleren de tien rayonkam pioenen om de provinciale be ker tussen 28 april en 12 mei. De acht beste Zeeuwse biljar ters betwisten de eer in het Scheldetop-biljarttoemooi in biljartcafé De Smickel. De vijf duivenverenigingen uit de ge meente doen mee aan de spe ciale vlucht Etampes (Frank- rijki-Hulst; de schuttersvereni gingen De Mollen uit Nieuw- Namen en Berkerijs uit het Vlaamse Keerbergen houden een tweekamp; op de velden van de voetbalverenigingen Graauw en Steen worden inter nationale toernooien gehou den (in Sint Jansteen zelfs twee. waarvan één voor vetera nen) en de zaalvoetballers kun nen in Den Dullaert aan de bak. Een internationale wallenloop, op poten gezet door Sint Aloy uit Graauw; twee amateur-wie- leretappes, waaronder de slote tappe van het Zeeuws-Vlaams Wielerweekend en een zwem- marathon in zwembad De Drie hoek zullen ongetwijfeld tot de meeste enerverende evene menten horen. Maar de klap per van de maand wordt de au torally door de polders tussen Graauw en Nieuw-Namen, ver wachten de 'sportambtenaren' in het gebouwtje aan de Korte Bellingstraat. Rally De enthousiaste wethouder Pi cavet: „Een rally met landelij ke uitstraling. We hebben met de organisatie van de Interna tionale Vierhouten Pallets Ral- lysport afgesproken dat we ook voor de volgende jaren in aan merking willen blijven komen om een wedstrijd te organise ren. De organisatoren waren zeer tevreden dat alles zo goed geregeld kan worden met de mensen die in het rallygebied wonen." Picavet is zeer tevreden over de medewerking van de inwoners van de gemeente. Niet alleen voor de 'rally-bewoners' in het buitengebied, maar ook voor de Hulster sportverenigingen heeft hij niets dan lof. „Zonder de inzet van de clubs en de be reidheid hun accommodaties beschikbaar te stellen was het nooit gelukt." Voorsprong van koploper groeit Johan Boskamp. van een medewerker TERNEUZEN - De spanning in de top van de Belgische voet balcompetitie is volledig ver dwenen. Anderlecht, dat zelf blijft.vvinnen, ziet de concurren tie wekelijks punten verspelen, waardoor de voorsprong nu al tot acht punten is opgelopen. Bovendien heeft Anderlecht ook nog eens een wedstrijd min der gespeeld dan de overige ploegen. Kortom: het kam pioenschap kan de ploeg van trainer Johan Boskamp in feite niet meer ontgaan. Sinds Boskamp als opvolger van Luka Peruzovic aan de slag is ge gaan. hebben de spelers weer plezier in het voetbal gekregen, zo lijkt het. Mare Degrijse gaf de ze week nog het verschil aan tus sen de huidige en de vorige trai ner. „Datis precies 40 meter", gaf De grijse aan. „Peruzovic liet ons achterin spelen, terwijl Bos kamp vindt dat we zo veel moge lijk op de helft van de tegenstan der moeten spelen. We moeten nu zelf het spel maken." Club Brugge lijkt na een zwakke periode weer op de goede weg te zijn. Nadat de ploeg afzakte naai de negende plaats in de klasse ring zijn er plotseling weer uit zichten op hernieuwde deel name aan Europees voetbal. In de ploeg van Club Brugge is met name Franky van der Eist de laatste weken een klasse apart. Morgen (zaterdag) Brugge thuis tegen De stand: Anderlecht Stand.Luik Waregem Club Brugge Antwerp RWDM 25 9 KVMechelen 24 12 24 19 25 14 25 12 25 12 25 12 Beveren AA Gent Lierse Charleroi Club Luik 25 Racing Genk 24 25 11 25 10 25 10 speelt Club Lokeren. 4 1 42 58-19 6 5 34 47-29 6 7 30 61-35 6 7 30 37-24 4 9 28 46-38 10 6 28 35-28 3 9 27 35-26 5 9 27 33-31 7 8 27 36-31 5 10 25 36-35 7 9 25 38-37 7 10 23 34-50 10 8 22 26-27 Cercle Brugge 25 Germ.Ekeren 24 Boom 25 Lokeren 25 Lommei 25 8 11 20 48-57 5 12 19 38-46 4 16 14 33-74 7 15 13 21-44 4 17 12 29-60 Voorzitter, ex-speler en trainer steekt veel vrije tijd in basketbal van onze basketbalmedewerker AXEL - De stille werkers zijn in de sport onmisbaar. Dick Busch is het schoolvoorbeeld. De 41-ja- rige Axelaar offert al jaren zijn vrije tijd op voor het basketbal. Hij was tot vorig jaar nog actief als speler bij Stonedunkers, eer der was hij vele jaren spelver deler van het team van Voor waarts. Bij deze vereniging be gon hij dit seizoen als trainer van de dames. Behalve die acti viteiten stak Busch ook Stone dunkers de helpende hand toe, nadat daar trainer Luc Dierickx was overleden. Dick Busch geeft nu training aan twee jeugdgroepen (kadet- ten en junioren) van Stonedun kers, maar de coaching laat hij voorlopig aan een ander over. Behalve trainer is hij ook al enige tijd voorzitter van Voor waarts. De Axelse vereniging heeft in Dick Busch en Rinus Sijs zijn trouwste leden, want zij waren er al bij vanaf de oprich ting: twintig jaar geleden. „Toen was de basketbalclub nog onderdeel van een omniumver eniging. Zo'n jaar of zes geleden zijn we zelfstandig verder ge gaan. Het ledenbestand is weer op peil. Er is altijd een soort golf beweging geweest. Vooral bij de jeugd is er weer volop belang stelling voor basketbal. De meis jes spelen in de categorie mini's. Daarboven gaapt nog een gat, hoewel de jonge meisjes alvast meetrainen bij de dames om enigszins aanvulling te krijgen. Bij de jongens hebben we in de leefdtijdscategoriën van 9 tot en met 16 jaar een prima bezet ting", vertelt de voorzitter/trai ner. Scheidsrechter Busch is inmiddels ook al vijf tien jaar actief als scheidsrech ter. Bijna wekelijks fluit hij nog zijn partijtje. De coaching van het damesteam staat echter voorop. „Als deze wedstrijden gelijktijdig vallen, dan kies ik voor het coachen. Het trainer schap is me voor honderd pro cent meegevallen. Ik zou er al leen aan beginnen als het sys teem veranderde, want ik vond dat ze te statisch speelden. Dat is ook gebeurd", verzekert Busch. De geroutineerde dames zagen het eerst niet zitten, maar stap ten tenslotte over de drempel. Ze waren jaren een andere speel wijze gewend geweest. Voor waarts werd niet voor niets gek scherend 'het team van de huis vrouwen' genoemd. Het was on der de nieuwe trainer dan ook af zien geblazen. De conditionele aspecten werden zwaarder, want Dick Busch introduceerde Dick Busch heeft nog de stille wens om ooit weer eens een herenteam te beginnen bij Voorwaarts. foto Oscar van Beest het man-to-man systeem, dat veel energie, snelheid en kracht kost. „Er waren dames bij die zich af vroegen waaraan ze waren be gonnen. Moet dat nou. zeiden ze in het begin. Maar diezelfde da mes zijn later omgeslagen. Bij nader inzien begrepen ze dat de speelwijze succes kende. Twee weken geleden nog kwamen ze doodmoe en bezweet de kleed kamer in na een wedstrijd, maar ze hadden hun jongere tegen stander wel met een punt ver schil geklopt", complimenteert Busch zijn team. Benaderd Vorig jaar hing het voortbestaan van het damesteam nog aan een zijden draad. Drie dames wilden overschrijving aanvragen naar Scheldesport in Terneuzen, dat enige versterking voor de hoofd klas goed kon gebruiken. Busch: „Ze zijn benaderd door Schelde sport, maar ik heb ze kunnen te genhouden. Ik besefte dat ons clubje dan gevaar zou lopen. Terneuzen heeft in de regio hier toch al een aantrekkingskracht. Het is eigenlijk wel zonde, dat er afbraak wordt gedaan aan de kleinere clubs." De basketbalvereniging Voor waarts heeft 50 spelende leden. „We mogen niet klagen", vindt Busch, die zelf twintig jaar gele den door Rinus Sijs werd ge vraagd (beiden zitten in het ba sis-onderwijs). Hij heeft er geen spijt van gehad. Het was tevens het sein om zelf het basketbal te beoefenen. Wel betreurt hij ach teraf dat hij zo laat is begonnen. „Ik miste de basisvormen. Ik heb mezelf bepaalde technieken aangeleerd. Het duurde enkele jaren, voordat ik dat onder de knie kreeg. Ik ben vorig jaar van wege rugklachten bij Stonedun kers gestopt. Bovendien wilde ik de jeugd een kans geven." Dick Busch is tevreden over Voorwaarts. „Rinus Sijs doet fantastisch werk bij de jeugd. Hij krijgt daarbij de hulp van twee ouders: Flip van Haelst en Jo van Waesberghe. Het dames team is elke wedstrijd gemoti veerd. En ik hoop dat de ouderen zo lang mogelijk doorgaan, zo dat we voorzichtig de jeugd kun nen inpassen." Een stille wens van Dick Busch is om in de toekomst weer een herenteam op de been te bren gen. ^van onze volleybalmedewerker TERNEUZEN - De tweede helft van de voorjaarscomeptitie van het Terneuzcnse bedrijfsvolleybal begon deze week niet echt overtui gend. Vakanties en griep waren er de oorzaak van, dat een aantal ploegen onvolledig aan de start kwam. Dat was in de hoogste klas het geval bij Stunt Markt, dat slechts met vijf spelers aantrad en evenals in de heenronde met 1-2 van Broodje Ben verloor (10-15,17- 16, 6-9). Bij Dow-Dees stonden aanvankelijk twee ploegen van vijf spelers tegenover elkaar. Toen de zesde man van Dees zich in de eerste set nog meldde, besefte Dow al gauw dat er niets te halen viel (7-15,8-18, 5-15). De Pooter meldde tevoren al geen ploeg op de been te kunnen bren gen voor het degradatieduel tegen Lichtland 2. De reglementaire 0-3 nederlaag kost het team waarschijnlijk zijn plaats in de hoogste klas. In de overige klassen vielen de goede prestaties van Beldo en PTT/ Post op en stoomt Deltan na promotie uit 2B waarschijnlijk in één ruk door naar een kampioenschap in 2A en promotie naai- IB. In 3A is VC Notabene na de promotie nog ongeslagen en bovendien de enige Bevobo-ploeg met het maximale aantal punten. De uitslagen: Stunt Markt-Broodje Ben 1-2: Dow-Dees 0-3; Zeevla-Scharmga 1 0-3; V.& V.-PTT/Post 1-2; De Pooter-Lichtland 2 0-3 (regl.t. Neelemans- Scharmga 2 1-2; Dees 2-ING Bank 1-2. Deltan 2-Dow 3 3-0; Beldo-Dow 2 3-0; NHI-Aster 1-2; Scharmga 3-VC Notabene 0-3; Lichtland 4-WM 3-0 (regl Del tan 1-De Hoop 2-1Havenschap-URS 3-0; Voorwaar ts/Wim de Waal-Deltan 3 2- 1. De standen: IA: Dees 7-19. Lichtland 6-17; Stunt Markt 7-12; Broodje Ben 7-10; Dow 7-7; Lichtland 2 7-6; De Pooter 7-3 IB: V.&V. 7-14. Scharmga 1 7-13; PTT/Post 7-13; Scharmga 2 7-10; Neelemans 7- 9. Zeevla 7-9; PSV 6-3. 2 ADel tan 7-14ING Bank 7-12Dow 2 7-11Beldo 7-11: Dees 2 7-10De Hoop 7- 9; Rabobank 6-7. 2B: Gemeente 6-12; PSV 2 7-12; Philips 7-12: NHI7-11; Aster 7-10; Deltan 2 7-7: Dow 3 7-6. 3A: VC Notabene 7-21; Havenschap 7-13: Scharmga 3 7-11, Lichtland 3 6-10; VC Schelde 6-9; ABN/Amro 6-6; URS 7-0. 3B: Lichtland 4 7-15; Bliek Vos 6-13: B.& S 6-12, Voonvaarts/Wim de Waal 7- 12: Gemeente 2 6-8; VVM 7-5; Deltan 3 7-3. Bekerkader in Kloosterzande KLOOSTERZANDE - De belangstelling voor het toernooi bekerkader in het biljartdistrict Zeeuwsch-Vlaanderen liet de laatste jaren nog al te wensen over. Het was geen uitzondering- dat slechts drie of vier spelers zich aanmeld den, waardoor er kunst grepen moesten worden uitgehaald om toch nog een acceptabel deelne mersveld op de been te krijgen. Voor dit jaar kreeg de wedstrijdlei der, Jo Leeraert, wel vol doende inschrijvingen. Dit weekeinde strijden in Kloosterzande maar liefst twaalf spelers om de hoogste eer. Wedstrijdleider Paul de Kort van het organise rende GBC kan de orga nisatie wel aan: „We heb ben al meer grote toer nooien georganiseerd. Ook bekerkader hebben we al een keer of drie eer der gehouden. Hét kost ons alleen wat meer tijd. We hebben een systeem ontwikkeld, waardoor de spelers toch maar drie dagen in actie komen." De twaalf deelnemers (aanvankelijk waren het er zelfs dertien maar Bram de Kraker heeft zich alsnog afgemeld) die voor dit toernooi hebben ingeschreven, zijn in twee poules van zes man inge deeld. De spelers die in poule A zijn ingedeeld hebben inmiddels al een paar partijen gespeeld. Vandaag (vrijdag) komen alleen de spelers uit poule B in actie, terwijl de overige poulewedstrij den op zaterdag zullen worden gespeeld. Op zondag worden de kruisfinales en de plaat singswedstrijden ge speeld. Johnny Rottier, Theo Platjouw en Louis Dallin- ga behoren tot de favorie ten voor de eindzege. Het toernooi wordt echter op handicap gespeeld, waar door verrassingen uiter aard niet zijn uitgesloten. De poule-indeling is als volgt: Poule A: Theo Platjouw (300). Louis Dallinga (300). Jacq de Maat (150), Piet Cor- nelis (150), Marijn Gelder land (150) en Robert van Ste- vendaal (150). Poule B: Johnny Rottier (300), Koos Zwanink (200), Cor Verlinde (200), Piet de Koeijer (200). Dyon Berg mans (150) en Herman Cor nells (150). Het complete programma voor ko mend weekeinde: Zaterdag (20.00): Standard Luik- Club Luik, Lierse-Cercle Brugge, AA Gent-Waregem, Anderlecht-Racir.g Genk. Charleroi-RWDM, Club Brug- ge-Lokeren. Zondag (15.00):, Germinal Ekeren- Beveren. Boom-KV Mechelen, Lom- mel-Antwerp. van onze voetbalmedewerker TERNEUZEN - De zaalvoetbal topper tussen Broodje Ben/De Ridder en De Kombuis in de hoofdklas regio Zeeuwsch- Vlaanderen eindigde na een te hard duel in een terechte pun- tendeling: 3-3. Met dit resultaat behouden de Terneuzenaren in de slotfase van de competitie een punt voorsprong op De Kombuis. Die zekerheid is er niet helemaal. Na afloop namelijk tekende De Kombuis protest aan, omdat Broodje Ben na het uitvallen van hun doelman in strijd met de KNVB-reglementen een in valler van de tribune in de sport hal 't Zwaantje haalde. De partij werd daardoor even stilgelegd. Het incident werd op het wed strijdformulier vermeld, maar in hoeverre dat van invloed zal zijn op het resultaat dat zal nog moe ten blijken. Wel stond vast dat Broodje Ben het initiatief in de eerste helft be kroond zag met twee doelpun ten van Bert Wilting. Toen na rust De Kombuis allengs sterker werd, konden doelpunten voor de ploeg uit Kloosterzande niet uitblijven. Via twee treffers van Dave van Overmeeren en een doelpunt van Sjef Pouwels werd de stand omgebogen tot 2-3. Uit eindelijk forceerde André de Regt voor de thuisclub de ver diende gelijkmaker: 3-3. De overige concurrenten Van der Gucht- (5-10-nederlaag tegen Terneuzen) en Het Bonte Hert (7-5-verlies tegen Racing White) zijn nagenoeg kansloos voor de titel. Onderaan neemt de spanning toe: IZV won met 6-5 het degra datieduel tegen Cambrinus en Churchill Lions boekte een be langrijke 6-4 winst tegen Grens- vrienden. Koster Dey kwam niet opdagen voor de wedstrijd tegen Bleyen- bergh/Vajo. De Axelse ploeg zou zich, notabene vijf wedstrijden voor het einde voor de competi tie, hebben teruggetrokken uit de hoofdklas. Cambrinus-IZV 5-6 - Een span nende wedstrijd. Hans Bakker (2), Wim Sinke (2) en Danny Op peneer scoorden voor Cambri nus. Mark van Troost (2), Carlo Picavet (3) en Lars Strijdonck zorgden voor de winst van IZV in dit belangrijke duel om de on derste plaats. Churchill Lions-Grensvrienden 6-4 - De ploeg uit Oostburg was dit keer bij de les en dat leverde meteen twee winstpunten op. Benno Pladdet (2), Werner Co- rijn (2), Theo de Smet en Erwin van Steenbergen maakten het halve dozijn treffers. Bij Grens- vrienden namen Luc Rombout (2), Jacky van Nieulande en Pe ter de Vlieger de doelpunten voor hun rekening. Racing White-Het Bonte Hert 2 7-5 - De onbetwiste uitblinker was Peter Teirlinck met vijf doelpunten voor Racing White. Jimmy Broos voegde daaraan twee treffers toe. Ondanks een evenwichtige wedstrijd kwam Het Bonte Hert niet verder dan doelpunten van Wim Verdoorn (2), Jurgen Verbraeken (2) en Jo han van Westen. Sporting'88/De Ruyter-Vervaet 5-6 - In de slotfase nam de span ning nog toe, maar Vervaet kon net aan de goede kant van de score blijven. De ploeg uit Hulst kent dit seizoen geen degrada tieproblemen. Dit keer waren Tom de Smit (3), Peter de Kort (2) en Jochem Vervaet de doel puntenmakers. Voor Sporting scoorden Mirko Tomic (3) en J er- ry van Toor (2) de doelpunten. Van der Gucht-Terneuzen 5-10 - Beide teams speelden zonder wissels. Van der Gucht sloot de eerste helft nog in zijn voordeel (4-2) af, maar na rust sloeg Ter neuzen toe. Robbie Vermast (5) en Peter Vermast (4) waren bij zonder goed op schot. Johnny de Lijzer scoorde de overige treffer. Bij Van der Gucht, waarbij Ron nie Goossens op halve kracht speelde, verzorgden Jan de Vis- ser (3) en Marcel Verdunnende produktie. De stand in de hoofdklas regio: Broodje Ben/De Ridder 22-36 üft 66), 2 De Kombuis 22-35 (146-89) Het Bonte Hert 2 22-32 137-82), 4 Va der Gucht 22-32 (148-103), 5 Temet zen 22-21 (112-126). 6 Racing Whik 20-20 (134-117). 7 Vervaet 22-19 (&j 113). 8 Koster Dey 20-18 (90-118), t Bleyenbergh Vajo 20-17 (82-90). i; Churchill Lions 22-15 (121-129), Sporting'88/De Ruyter 22-15 (92-I2li 12 Grensvrienden 22-15 (92-136). 15 IZV 22-14 1107-163), 14 Cambrinus22- 13 (90-122). Eerste plaatsen Rinse van Etten HULST - De Hulster Rinse va Etten heeft tijdens kampioen schapswedstrijden van de ijs. club Eindhoven de marathonèi de lange baanwedstrijden op zijn naam geschreven. Aand? marathon op de ijsbaan in Eind hoven namen 30 schaatsers van af 16 tot en met 39 jaar deel.Di 18-jarige Van Etten eindigde met een voorsprong van ées ronde op de rest van het c mersveld als eerste. De marathon werd verreder. over 50 ronden. Tijdens het lar ge baan kampioenschap verbe terde Rinse van Etten drie per soonlijke records. Op de 500 me ter klokte hij 41,9 seconden. R- is een verbetering van het ouce record met 0,6 seconden. De 10!: meter legde Van Etten af ir 1.23.3 minuut. Het oude recorc stond op 1.27 minuut. Bij de 150! meter kwam Rinse van Ette over de streep in een tijd v; 2.08.2 minuut. Ook hier was tr ruim 2 seconden sneller dan zij; vorige beste prestatie op dezeai stand. Naast deze drie afstander werd nog een drie kilometer ver reden. Hierover deed de Zeem 4.38.3 minuut. Op alle afstanöes eindige Van Etten in de eategc- rie A-junioren als eerste. De 16- jarige Inge van Etten nam bij de dames deel aan het marathon- kampioenschap. Zij eindigde in deze race over 25 ronden als tweede. Zevende Nacht van Sluisse Toren van een medewerkster SLUIS - De schaakvereniging De Sluisse Toren houdt voordt zevende achtereenvolgend) keer een schaaknacht. De» wordt vrijdag en zaterdag is het gemeenschapscentrum 'l Zoute Vestje aan de Hoogstraal te Sluis gehouden. Aan het eve nement nemen een kleine 3D schakers deel. Iets minder dan vorig jaar. Volgens organisator Frank van den Neste is dal If wijten aan het samenvallen van de Nacht en het snelschaakkani' pioenschap. Tijdens de schaaknacht worden er 12 ronden gespeeld. De tijd per persoon per partij is IS minuten. Na elke ronde is er een pauze van 10 minuten. Na df vierde en achtste ronde wordt een half uur gepauzeerd. De eer ste ronde begint om 21.30 uur. Aan het eind van de schaak- nacht, zaterdagmorgen rond kwart over zes, krijgen de nemers een ontbijt aangeboden Daarna wordt de einduitslag be kend gemaakt en volgt de prijs uitreiking. Voor iedere deelne mer is er een herinnering die ge maakt is door beeldend kunste naar Jozef van Mierlo. tt<cc«ec«-«-cc«-ecec«««c«- MERKBANDEN l bij ons het laagst in prijs Informeer vrijblijvend yC'SINDS 1910 VERTROUWD VAKMANSCK"; S Fred, van Eedenstraat 1 ÏTERNEUZEN Tel. 01150-13456 S Hof te Zandeplein 17 v KLOOSTERZANDE "Tel. 01148-14)2 -»-»»»»»»>»»»»»»" SEATTLE (SID) - De zestien-jarige Jennifer McCleery heeft de hul; van de rechtbank in Seattle ingeroepen om als bokser te words erkend. De Amerikaanse bokst onder de naam „Dallas Malloj maar de reglementen van de Internationale Federatie verbiedt) vrouwen in de ring. Het verzoek van McCleery wordt gesteund door de Amerikaans groepering die strijd voor gelijke rechten voor mannen en vrouwe- „Ik houd van deze sport, hoop ooit nog eens Olympisch kampioen- te worden. Het is mijn recht partijen te boksen." McCleery, afkomstig uit het stadje Bellingham op 130 kilometer stand van Seattle, trainde de afgelopen maanden vijf keer per wel Een verzoek aan de Amerikaanse bond lid te kunnen worden van ft amateurclub werd afgewezen. Daarom stapte ze naar de rechter. LONDEN (Reuter) - De deelne mers aan de wereldtitelstrijd tafeltennis moeten goed oppas sen welke lijm ze gebruiken op de bats. Officials zullen in Góte- borg snuivend de gebruikte substantie onderzoeken. Ver keerde lijm betekent diskwali ficatie. In de Zweedse stad, waar het evenement van 11 tot 23 mei plaatsvindt, zullen verrassings controles worden uitgevoerd. In de trainingshal en bij de wed strijden. In het plakmiddel mo gen volgens de laatste verorde ningen van januari geen te sterk ruikende of chloorstoffen wc den gebruikt. Met die middelen kan de sptf de snelheid van de bal bij dec? slag beïnvloeden. Uit het punt van de gezondheid 5- sommige gebruikte oplossing- verboden. „Als tafeltennis grotere sport wil worden, roc het in elk geval een g sport zijn", verklaarde voorzitter Ichiro Ogimura aanleiding van de maatregel" De tafeltennissers kunnen menteel kiezen uit zev goedgekeurde lijmstoffen. Wethouder Ben Picavet is enthousiast over de medewerking van de verenigingen. „Zonder de inzet van de clubs was het nooit gelukt." foto archief PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 52