Integraal verkeersplan Borsele Fotoboek brengt vroeger tijden Yerseke tot leven Reimerswaal wil uitsluitend klein windmolenpark Krappe meerderheid steunt uitbreiding camping Colijnsplaat Anatevka hoeft nog lang niet de zolder op streek Onderzoek in vijf Borselse kernen als basis voor beleidsplan Inbrekers aan de haal met CD-spelers Statenleden PvdA-fractie debatteren in Middelburg B= VRIJDAG 12 MAART 1993 van onze verslaggeefster HEINKENSZAND/TILBURG - Studenten van de Nederlandse Hogeschool voor Toerisme en Verkeer uit Tilburg onderzoe ken de verkeersveiligheid in vijf Borselse kernen. Half mei brengen zij verslag uit aan het dagelijks gemeentebestuur. Op basis van de uitkomsten maken b en w medio dit jaar een ver- keersveiligheidsplan voor de hele gemeente. Voor het onderzoek zijn vijf re presentatieve dorpen in de Zak van Zuid-Beveland uitgekozen, te weten: 's-Heerenhoek, Hein- kenszand, 's-Gravenpolder, Le- wedorp en Hoedekenskerke. „We hebben alle kernen op grond van overeenkomsten in groepjes ingedeeld. Daaruit heb ben we een selectie gemaakt", aldus chef J. M. Leendertse van het bureau civiele techniek en landmeetkunde. Hij is overtuigd van de noodzaak van een totaalplan. ..De belang stelling voor verkeerskeersvei- van onze verslaggeefster KORTGENE - Camping Ori- sant bij Colijnsplaat mag uit breiden. De gemeenteraad van Kortgene ging donderdagavond met de kleinst mogelijke meer derheid akkoord met de uitbrei ding. Op een veldje bij de huidi ge camping mogen 26 zomer huisjes komen. De raadsleden van PvdA, Gemeentebelang en Kiesvereniging Noord-Beve land stemden tegen. Camping Orisant ligt in de Paar- dekuup. een karakteristieke in laag aan de noordkust van Noord-Beveland. De tegenstem mers vinden dat de camping daar nooit had mogen komen en dat uitbreiding al helemaal niet kan worden toegestaan. Halver wege de jaren tachtig leverde de vestiging van de camping grote commotie op. Het gemeentebe stuur onder leiding van de toen malige burgemeester E. Hoo- gendijk-Van Duijn drukte de camping door met het argument dat Colijnsplaat een economi sche impuls nodig had. Grote bezwaren kwamen des tijds en ook nu weer van de Zeeuwse Milieufederatie (ZMF). Het natuurgebiedje zou niet mo gen worden aangetast door er een recreatiebedrijf te vestigen. De vergroting die het bedrijf nu wil. kwam gisteravond tóch door de raad omdat het slechts een kleine uitbreiding betreft. Bovendien heeft de provincie de bezwaren van de ZMF verwor pen. Meerdere raadsleden spra- VLISSINGEN - Bij een inbraak in een woning; aan de Schuit- vaartgracht in Vlissingen zijn woensdagavond tussen 20.15 en 22.40 uur een CD-speler en een portemonnee met enkele hon derden guldens ontvreemd. De inbreker(s) verschaften zich toegang door de achterdeur te forceren. Van een woning in de Sottegem- straat werd tussen 16.45 en 21.25 uur een keukenraam geforceerd. Daar gingen onbekenden even eens met een CD-speler aan de haal. Dezelfde avond werd tussen 19.00 en 20.30 uur ook ingebro ken in een huis aan Doornen burg. Onbekenden braken de achterdeur open en haalden de woning overhoop. De bewoners missen een map met nog te beta len rekeningen. De Vlissingse politie heeft de drie zaken in onderzoek. Vol gens een politiewoordvoerder waren er geen aanwijzingen dat de zaken iets met elkaar hadden te maken. van onze verslaggever MIDDELBURG - De Partij van de Arbeid in de staten van Zee land houdt maandagavond 22 maart een debat over werkgele genheid en economie. Aanlei ding vormt het sociaal-econo misch beleidsplan 1993-1997 van de provincie. Economie-gedeputeerde D. J. P. Bruinooge. districtsbestuurder M. L. Strous van de de FNV in Zeeland en leden van de PvdA- statenfractie zullen enige onder werpen uit het beleidsplan be handelen. Na iedere spreker is gelegenheid vragen te stellen. Nadat alle sprekers aan het woord zijn geweest volgt een fo rumdebat. Punten van gesprek zijn onder meer: provinciaal industriebe leid, een provinciale financie- rings- en ontwikkelingsmaat schappij. de gevolgen van de in ternationalisering voor econo mie en arbeidsmarkt en de inzet van de provincie voor zoge noemde kansarme groepen op de arbeidsmarkt. De bijeenkomst heeft plaats in hotel Arneville in Middelburg en begint om 19.45 uur. Geslaagd - Mevrouw R. E. Verhage-de Wispelaere uit Hoek is aan de Modevakschool in Ros malen geslaagd voor het exa men tailleuse. ken overigens schande van het treurige aanzien dat de camping nu biedt. Wethouder J. de Looff- De Wild beloofde de raad dat de eigenaar van de camping nog eens dringend zal worden gewe zen op de verplichting het ter rein met groen te omzomen. Petitie De inwoners van Colijnsplaat maken zich grote zorgen over de gevaarlijke toestand die is ont staan na het verdwijnen van de tolhuisjes bij de Zeelandbrug. Een vertegenwoordiger van de ondernemersvereniging bood voorafgaand aan de raadsverga dering 999 handtekeningen aan, vergezeld van een petitie waarin aandacht wordt gevraagd voor de veiligheid. Schoolkinderen moeten de weg oversteken om de bushalte te bereiken, dat is Colijn vooral een doorn in het oog. Er wordt op de kruising te genwoordig erg hard gereden, stellen de actievoerders. „Het zou toch jammer zijn als er eerst een slachtoffer moet vallen voor er iets aan wordt gedaan." Burgemeester T. Vogel nam de handtekeningen in ontvangst. Hij beloofde zowel met de pro vincie als met de busmaatschap pij ZWN te zullen praten om aan dacht te vragen voor de gevaar lijke situatie. De gemeente heeft eerder al gepleit voor stoplich ten, maar kreeg nul op het rer kest. Vogel maakte gisteravond duidelijk dat hij niet veel hoop heeft de provincie wat dat be treft te kunnen vermurwen. ligheid groeit. Dat blijkt wel bij het opstellen van dorpsplannen. Steeds vaker vragen burgers ons maatregelen in hun straat te ne men. Als we zo'n verzoek bin nenkrijgen, nemen we meestal ad hoe besluiten. Door op voor hand een beleid uit te stippelen voor heel Borsele, komt daar een einde aan." Functie Een belangrijke taak van de vijf onderzoekers uit Tilburg is te bepalen wat voor functie straten hebben: of ze een doorgaande route zijn met veel verkeer of een rustige straat in een woonwijk. Daarnaast geven de tweedejaars studenten suggesties om de ver keersveiligheid in de dorpen - indien nodig - te vergroten. „Bij die voorstellen houden we reke ning met de wensen van de inwo ners en het karakter van een ge bied", legt docent verkeerskun de P. Arts uit. „In een oude wijk valt bijvoorbeeld een verkeers drempel uit de toon. Door een paar bomen te planten, kun je ook de snelheid van automobi listen indammen." Borsele neemt het onderzoek heel serieus, verzekert bureau chef Leendertse. „We gaan er ze ker iets mee doen." Anderzijds: „Alle voorgestelde maatregelen tegelijkertijd uitvoeren is onmo gelijk. De financiële middelen zijn beperkt. We moeten priori teiten stellen." Inwoners van de gemeente krijgen volgens hem voldoende mogelijkheden om te reageren op het verkeersveilig- heidsplan. „Als het plan klaar is, volgt een inspraakronde." In het onderzoek naar de verkeersveiligheid in vijf Borselse kernen wordt onder meer aandacht be steed aan de functie van de straat, of het een doorgaande route betreft, zoals deze doorgaande weg in Lewedorp, ofwel een rustige straat. foto Willem Mieras 13 en 14 maart 1993 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Goes/Kloetinge: vrij. 18.00-zat. 19.00 uur: J. A. v. d. Werff. Wijn gaardstraat 51, Goes, tel. 01100- 27451. Goes/Kloetinge: zat. 19.00-zon. 23.00 uur: F. van Peer, Oostsin gel 132. Goes, tel. 01100-15306. Spreekuur 10.00-10.30 en 17.00- 17.30 uur. Wolphaartsdijk,'s-H. Arends- kerke, Heinkenszand, Nieuw- dorp, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: D. P. van Driel, Vermetstraat 23,'s-H. Arendskerke,tel. 01106- 1202. Heinkenszand e. o. vrij. 17.30- ma. 08.30 uur: C, T. Miermans, Kloetingseweg 3, 's-H. Abtsker- ke. tel. 01103-2089. Hansweert, Schore en Yerseke, vrij. 18.00-zon. 22.00 uur: A. J. de Wijs, Zeeburg 1, Yerseke, tel. 01131-3520. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00- 17.15 uur. Kruiningen, Krabbendijke, Waarde en Rilland-Bath, vrij. 19.00-zon. 22.00 uur: J. D. Elzin- ga, Krabbendijke, tel. 01134- 1544. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00- 17.15 uur. Driewegen, Borssele, Hoede kenskerke, 's-Gravenpolder, Ovezande, 's-Heerenhoek: W. J. Kronenberg, Molenstraat 15, Hoedekenskerke, tel. 01103- 1747. Kapelle en Wemeldinge, vrij. 19.00-zon 23.00 uur M. B. Rie- meijer, Kapelle, tel. 01102-41264. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00- 17.15 uur. Noordbeveland: Kortgene, Co lijnsplaat, Kamperland en Wis- sekerke: W. J. Klein Wassink, Colijnsplaat, tel. 01199-5304. Spreekuur 11.00-11.30 uur. Tandartsen: Zuid- en Noord-Beveland: J. A. ten Haaf, v. Hallstraat 2. Goes, tel. 06-52771398. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Apotheken: Geopend zat. 8.30-17.30 en zon. 10.00-11.30 en 16.00-18.00 uur. Apotheek Voorstad, Van Dus- seldorpstraat 1, tel. 01100-27104. Dierenartsen: Goes, 's-Gravenpolder, Kapelle, Kruiningen en Krabbendijke. W. L. Verboom. Alexanderstraat 46, Kapelle, tel. 01102-42486. Spreekuren zat. 08.00-09.00 uur (in Goes, Kapelle en 's Graven polder). Goes, Heinkenszand en Noord- Beveland: H. van Dijk, Simons- wei 2, Heinkenszand, tel. 01106- 1290 bgg 01100-20656. Biezelinge: R. H. G. Aalfs, Hoofdstraat 2, tel. 01102-41783. Spreekuur zat. 10.00-11.00 uur. Yerseke e.o. Mevr. L. Huiskes- Cornelisse en S. Verhoeven, Mo lenlaan 24, Yerseke, tel. 01131- 2756. Wijkverpleging: Voor geheel Noord- en Zuid-Be veland via tel. 01100-51177. Verloskundigen: Goes: Vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: Mw. Y. Oyevaar, van Hogen- dorplaan 24, tel. 01100-32698. Huisartsen: Stavenisse, St. Maartensdijk, St. Annaland en Scherpenisse: J. H. E. Janssen, St. Maartens dijk, tel. 01666-4126. St. Philipsland en Nieuw Vosse- meer, vrij 18.00-zon. 23.00 uur: A. van Doesburg, St. Philips land, tel. 01677-2500. Poortvliet, Oud-Vossemeer, Tholen en Scherpenisse: R. C. de Smalen, Molenvlietsestraat 11, Tholen, tel. 01660-2016. Dierenartsen: Tholen: W. Brons, tel. 01662- 2596. Weekendspreekuur op Kalfsdamseweg 2 te Poortvliet. Zat. van 8.30-9.00 uur en in Tho len van 11.00-12.00 uur op Boter- mark 10. Wijkverpleging: Tholen en St. Philipsland: Tel. 01100-51177. van onze verslaggever Frank Balkenende YERSEKE - Van friet hadden de Yersekenaren wel eens ge hoord. De mosselkwekers die hun waar naar België ver scheepten, wisten dat de Vla mingen patatten in kokend os- sevet wierpen. Maar Yerseke at ze gekookt, tot Janus Kooij tegenover de rooms-katho- lieke kerk een frituur instal leerde. Zijn cafetaria bestond uit een oude stuurhut, waarin hij friet èn oliebollen bakte. Met oudjaar kreeg ieder kind een gratis bol. De Yersekena ren Henk Waverijn (67) en Ma- rinus Moerland (71) hebben er nog een foto van. En die komt, samen met honderdzestig an dere kiekjes, in een prenten boek over Yerseke. Want: „Er is hier zoveel gesloopt en gesa neerd. Je moet alles mieters goed vastleggen, anders weet je niet meer hoe het was." Amateur-historicus Waverijn sloeg de handen inéén met Moerland, die duizend kaarten en ruim vijftienhonderd dia's van Yerseke bezit. Zeven we ken lang flipte elke woensdag avond de projector in huize Moerland aan en bekeek het duo wéér tweehonderd dia's. Volgens de samenstellers is het geselecteerde beeldmateriaal nog nooit gepubliceerd. Wave rijn: „Ik denk 98 procent van de foto's. Dat maakt het boek interessant, temeer omdat we voor uitgebreide bijschriften zorgen. Van vrijwel alle perso nen op de prenten hebben we de naam boven water gekre gen." Geheugen Het laatste is vooral te danken aan Moerland, die een geheu gen als een olifant heeft. Hij schrijft dat toe aan zijn beroep. „Ik ben altijd kolenboer ge weest. Vanaf mijn dertiende jaar ging ik langs de deuren. Dan ken je vrijwel iedereen. Bovendien vallen veranderin gen in het dorpje snel op. Als ik hoorde dat er weer iets zou worden gesloopt, ging ik direct met m'n camera op pad." Beide heren betreuren dat er zoveel van de Yersekse historie is verdwenen. De oude loodsjes langs de Molenpolderdijk, het Schuttershof, het Varkens straatje, de molen aan de Dam straat, de school aan de Kerk- hoekstraat en zo kunnen ze nog wel even doorgaan. Het boek wordt dan ook een 'senti mental journey', een melan cholieke reis door het Yerseke van 1900 tot nu. In de taxi van Moerlands vader (foto één) ma ken de heren een, beslist niet chronologisch, ritje door de Yersekse dreven. Via de Zand- Janus Kooij, de eerste frietbakker van Yerseke, deelde met oudjaar gratis oliebollen uit. Slager Tramper maakte vlak voor Pasen de dorpelingen lekker door een slachtrijpe os door de straten te voeren. dijk, langs enkele hoeven naar de mosselloodsen van Jan Prins, waar vrouwen de noeste arbeid even staken voor de fo tograaf. Ontmanteld De molen aan de Langeviele, de straat waar Kooij frituurde, werd in 1942 ontmanteld. Wa verijn: „Tja, gewoon afgebro ken, de modernisering. Tegen woordig geven ze kapitalen uit om zo'n ding in stand te hou den." Vervolgens naar de Vier- straat, waar de oude huizen evenals Moe Neele niet meer zijn. Tijdens de mobilisatie '14- '18 schillen meiskes piepers voor soldaten, vlakbij bij de plek waar juffrouw Koos later het kleuterschooltje zal bestie ren. In 1933 laat de Belze Marie -ja, ze kwam uit België" - een manufacturenzaak bouwen. Rijwielhandelaar De Wee ad verteert in die tijd nog op rijm. Paasos Slager Tramper, gevestigd aan de Noordzandstraat, pakt het handig aan. Tegen Pasen troont hij een dikbevleesde os door de straten, in de hoop dat de toeschouwers het water in de mond loopt. „Op het dorp sprak men van de paasos". weet Waverijn nog. Concurrent Blok aan de Damstraat be dient zich van soortgelijke praktijken. Een bord tegen de gevel meldt trots dat zijn var kens, die voor de etalage schar relen, 'de eerste prijs hebben gewonnen te Rotterdam'. In 1913 herdenkt de Damstraat met een erepoort hoe honderd jaar geleden het Franse juk werd afgeworpen. Waverijn en Moerland trekken de al lang gesloopte zijstraatjes in, bekij ken de vroegere molen, het mo lenaarshuis en het oude man huis aan de Damstraat en ko men op de Dam 'den Breejen' tegen. „Dat was de sterkste man van 't dorp." Zo gaat het nog tachtig foto's door, met een zekere weemoed. Suikerbieten in de haven, een schip dat bij eb aan een meer paal bungelt, Yersekse jon gens die tijdens de oorlog in de Duitse schelpdiercultuur moesten werken, maar ook re cente veranderingen zoals de afbraak van het bankgebouw aan het Kerkplein waarvoor een modem pand is terugge keerd. Verder veel groepsfo to's. „Je moet", geeft Waverijn glimlachend toe, „ook een beetje aan de klandizie den ken." Het boek ligt in augustus in de boekhandel en zal ongeveer ze ventig gulden kosten. De sa menstellers pijnigen zich mo menteel de hersenen over een passende titel. van onze verslaggever KRUININGEN - Reimerswaal staat welwillend tegenover een windparkje in de Hogerwaard- polder ten oosten van de Kree- kraksluizen. Wel moet onder zocht worden in hoeverre de turbines de vogels in het nabij gelegen Markiezaatsmeer - een stiltegebied - storen. De Rei- merswaalse commissie volk huisvesting, ruimtelijke orde ning en milieu (vrom) is una niem tegen grootschalige wind energie op het gemeentelijk grondgebied. Ook windmolens in de groenstrook tussen het spuikanaal en de Schelde-Rijn- verbinding is voor de commis sie, de SGP uitgezonderd, on aanvaardbaar. De commissieleden volgden donderdag het college in zijn reactie op de provinciale con cept-Beleidsnota Windenergie. Daarin zijn elf locaties opgeno men waar forse windmolenpar ken kunnen komen. In Reimers waal gaat het om de Frederica- polder (250 hectare) en een groot gebied rondom het Schelde- Rijnkanaal (800 hectare). Het voornaamste bezwaar van het dagelijks gemeentebestuur is de omvang en de plaats in het land schap. Het vreest voor een enor me horizonvervuiling. Alleen het zuidelijk deel van de Anna Mariapolder tegen de Belgische grens is voor b en w acceptabel. Met de Antwerpse industrie als décor springen de zestig meter hoge turbines daar minder in het oog. De commissie onderschrijft dit standpunt. De aanvraag van Delta Nutsbedrijven voor de bouw van 43 turbines in het grensgebied zal dan ook vrijwel zeker worden gehonoreerd. Onmogelijk De meerderheid van de commis sie vrom is ook tegen windmo lens tussen het spuikanaal en de Schelde-Rijnverbinding. Het Delftse ingenieursbureau Ener gy Connection, dat dit jaar op de strekdammen bij de Kreet; sluizen 29 windturbines plaatsen, peilde een tijdje k of Reimerswaal voelt voor breiding in zuidelijke riet; Op grond van dit princip- zoek maakte de gemeente de aanleg direct planoloe onmogelijk, omdat het bes mingsplan windmolens it groenstrook toeliet. De te wenst niet overvallen te, den door allerlei ontwik gen, was het argument. Burgemeester A. Verbreert te donderdag duidelijk da; college op die stek absa geen windmolens wil. Zeeland inrijdt, zie je eenscl van windmolens. Het is fraai. Ik geef toe dat er ooka spanningsmasten staan, die zijn minder massaal windmolens. We moeten beeld daar niet verergeren SGP heeft geen moeite me; bines in de groenstrook, staatkundig gerefonr.-. raadslid A. van Stee heeft e der geen geheim van gec dat windmolens de recrea: ontwikkeling van de Hal- Zuid-Beveland kunnen bt meren. De SGP is bijvoorb ook tegen het racecircuit i Anna Mariapolder. Wel komt de Hogerwaardp: onder voorwaarden in aan king voor windenergie. Den der sluit aan op het windps de Kreekraksluizen. Verbre weten dat hij deze plaats ginsel niet afwijst, omdatd; lens aansluiten bij het kraksluizencomplex, dat; kere zin een industrieel ulte heeft. Qua landschapsbek doen turbines in de H: waardpolder naar zijn se niet zoveel kwaad. Groot teken is in hoeverre de zoev rotorbladen de stilte in en: het Markiezaatsmeer venï WD'er I. Vogelaar vroeg daarbij af of alleen de men; mag hebben van geluid e: vogels altijd worden „Daar moeten we eens oc zoek naar doen." MIDDELBURG, STADSSCHOUWBURG 'Anatevka', naar het verhaal van Sjalom Aleichem, door Het Konink lijk Ballet Vlaanderen, met o.a. Nolle Versyp, Hilde Vanhulle, Daan van den Durpel, Victor van Swaay en Ward de Ravet. Kostuums van Erna Siebens, decor van Karina Lambert. Muzikale leiding Max Smeets, cho reografie van Danny Rosseel. Regie: Walter Eysselinck. door Willem Nijssen Kunst is in hoofdzaak emotie" is een uitspraak éie net zo min gelijk heeft als al le andere aforismen over het on derwerp. Maar hij zit er net zo goed maar nauwelijks naast. Een voorstelling die met alle beschikbare middelen voorna melijk op gevoelens inspeelt, kan daarom heel goed in de buurt komen van een koester- bare herinnering. Met name ge beurt dat, als er zuinig wordt omgesprongen met effect. En dat is in de musical 'Anatevka' inderdaad en gelukkig spaar zaam gebruikt. De naam en het verhaal mogen wel tot de allerbekendste wor den gerekend, en dat terwijl de musical nog niet eens zó oud is: 1964. Het verhaal is ouder, en speelt begin deze eeuw op het Russische platteland. Er zijn minstens drie hoofdthema's te onderscheiden: de tragiek van de joodse diaspora, de spanning tussen traditie en vernieuwing en het onveranderlijke lot van een doorsnee, eenvoudig, eerlijk, hardwerkend mens. Het succes van 'Anatevka' is voor een deel te danken aan de knappe verwe ving van deze drie thema's in één verhaal, voor een ander deel aan een aantal mooie liederen (met als bekendste en meest her kenbare: 'If I were a rich man'.) Die thema's zijn zo alledaags als de voorjaarsgriep. waar vrijwel geen medicus voor uit de bol zal gaan. Evengoed weet het virus steeds weer velen te vellen. Wie nog een beetje gewone senti mentaliteit in zijn lijf heeft (ik hoor bij die groep), valt voor elke degelijke en bescheiden 'Ana tevka'. En solide en ingetogen fs de vertolking van Het Konink lijk Ballet Vlaanderen. Het doordachte, draaibare de cor weet met weinig middelen steeds een net weer andere sfeer raak te treffen. De kostuums zijn gul eh rijk aan folkloristische motieven. Weliswaar wordt daarmee enigszins onbe schaamd geappelleerd aan bijna discriminerende oerbeelden van 'dé jood' en 'dé Rus'. Maar we kwamen ook niet voor een ge nuanceerd betoog over rassen- gelijkheid. Wat emotie betreft, zijn we er meteen mee thuis. En dat geldt evenzeer voor de over dadig neerdwarrelende sneeuw aan het slot. Gemakkelijk mooi, maar trefzeker als een archety pe: het is winter geworden in het leven van Tevye en al de zijnen, en straks zal het weer lente zijn. De voorstelling heeft een mooie cadans. Scènes wisselen elkaar vlot genoeg af en zijn toch ruim uitgespeeld. De liederen vallen meestal vrij natuurlijk op hun plaats in de dialoog. Er is een mooi evenwicht tussen het soe pel en fluwelig spelende o:i en de net niet té geoefender stemmen. Elk woord van dei teksten was daardoor te staan, en dat mag ook wek geroemd worden. De rollen') ren met rijke variatie bezet: mimi echt van elkaar verschil dochters, drie andere vrijers Tevye-met-de-blanke-pit IN: Versyp) en veel schilderad 'voetvolk'. Dé hoogtepunten van de m cal hadden alle aandachti de gekregen van de choree fie. Een schitterende I dans op het feestje in de d: kroeg, een altijd weer fas rende 'flessendans' op de: loft van de oudste dochter' tel. En daar tussendoor i weer sierlijke stemming: den - vooral als het t liep met veel volk - in eens sprookjesachtige belichting Een 'Anatevka' kortom, die degelijk trekken vertoont een overgeërfd familiestuk je alleen om die reden al fl van de hand zult doen. Door Koninklijk Ballet Vlaand: toch wel zodanig glanzende; poetst, dat hij beslist nog: naar de zolder hoeft. Hij mooi en te dierbaar om air- het stof te komen. ('Anatevka' ivordt ook voci- vrijdag, nog gespeeld is Stadsschouwburg te Md burgen zal op 19 en 20 moe zien zijn in het Zuidlandih in Temeuzen.) VW Middelburg werkt samen me Noord-Beveland van onze verslaggever MIDDELBURG - De Noord-Beveland in Wisse ke werkt vanaf vandaag.' dag, officieel samen niet de' van Middelburg. De besir van de beide vereniging: dertekenden donderdag menwerkingsovereenkornS Het kantoor in Middelbur? gaan fungeren als A-ka"' het kantoor in Wisseut krijgt de S-status. De ovf komst is een uitvloeisel v* nieuwe structuur die de lijke organisatie van VIF jaar invoerde. De A-status vervangt de VW-ï-status. Het kantod Middelburg is verplicht steuning te geven aan S-s* ren en aan folderuitgiftef- in de regio. De S-kantore'; ven de normale VVV-di®' verzorgen, zoals toeristisch formatie en routekaarten. De komende tijd staan voorzitter H. Bogaert vs VW in Middelburg ooks* werkingsovereenkomsten de kantoren in ZierikzeeA en Yerseke op stapel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 38