Regilio Tuur krijgt zijn gelijk herstructurering Klas Ingesson definitief naar PSV ipollini toont onnavolgbare eindsprint Voetbalclubs voor Volleyballers VVS buigen voor WC tynamic Squash wint van rivaal Squashzzy Nieuwe manager zet bokser snel op spoor van wereldkampioen d a V O W f) W van onze verslaggever amendementsvoorstel h.. dp kosten hoeer ziin „OTTERDAM (GPD) - Zijn 110- :a£ |nalje als 'number one conten- jer1, als eerste uitdager van jffiC-wereldkampioen Azumah Velson, kwam voor Regilio ^nurin menig opzicht als geroe id „Misschien", zei de bokser leren bij aankomst in Rotter- waar hij op dinsdag 23 maart zijn Europese titel verde digt tegen de Italiaan Michele U Fratta, „heb ik de vorige geer niet voldoende duidelijk 'n-i j.unnen maken waarom ik naar ""V andere manager ben over kapt. Soms schieten woor- is jjj te kort en heb je keiharde fei Rijzen nodig om mensen te ffl tverluigen. Welnu, een beter be- jijsdan deze nominatie had ik me niet kunnen wensen." Het mag inderdaad opmerkelijk heten dat nog geen anderhalve maand, nadat Stan Hoffman de plaats had ingenomen van Bill Bikoff, een van de machtigste boksbolwerken ter wereld - de World Boxing Council - Tuur twee plaatsen liet opschuiven in de rankings. De Europese kampioen wilde gisteren niet zover gaan om die promotie volledig op het conto van Hoffman te schrijven. „Zul ke dingen zijn nooit afhankelijk van één aspect. Ik heb natuur lijk tegen Yoma een goede partij gebokst, dat heeft ongetwijfeld ook meegeholpen. Maai- om in het boksen op dit niveau te krij gen wat je verdient, daar komt meer voor kijken dan simpelweg vaneen medewerker Js ij [UGHT - De volleyballers van int: [VS'92lijken in het landelijke Wï ^toernooi eindelijk hun (hs i«rdere gevonden te hebben. overwinningen op Odul- ai thus, Dynamo, Ever Ready, Ek en DOS verloor de Vlis- efepgse tweede divisieploeg gis- iren in Vught met 3-0 van eer- ledivisionist WC. De setstan- eg jen waren 15-12,15-11 en 15-5. •eelt ;ne ys-trainer/coach Jos Wester- 14 fKle vond dat zijn ploeg niet Èt kansloos ten onder was ge- .n^fcan tegen WC. „In de eerste en stede set hebben we kansen aad. Die hebben we helaas éetgegrepen." WS'92 kwam slecht uit de start- e Kt lokken tegen WC. De ploeg uit haal 'ught die in de eerste vier com- 91} etitiewedstrijden slechts één mt pakte maar daarna alle edstrijden won, kwam snel op en ll-3-voorsprong. WS krab- elde daarna terug, maakte zes elpoints ongedaan, maar est de set toch met 15-12 aan IC laten. ide tweede set draaide VVS invankelijk beter. De 'service ',H is beter verzorgd en de passing beter. Bij een 10-9-voor- mng keerden de kansen ech- WS slopen steeds meer uien in de ploeg terwijl bij WC alles lukte: 15-11. (derde set was een formaliteit. Alleen Timo Dijkgraaf zag nog regelmatig kans het sterke Vughtse blok te passeren. Na 2-0 was het een eind gebeurd: 5-15. Volgens Jos Westerweele zijn de kansen voor WS bijna verke ken: „We mogen volgende week geen enkele set verliezen. Dat zal heel erg moeilijk worden. Rob Lantsheer zag het allemaal nog somberder in. „Dit was een heel sterke tegenstander. Ik zie eigenlijk geen perspectieven meer. We moeten er volgende week gewoon een leuke wed strijd van maken." de beste of de sterkste te zijn. Daar heb je mensen voor nodig, die op het juiste moment de juis te deuren voor je openen." Regilio Tuur wil niets liever dan wereldkampioen worden. Dat is zijn droom. „En ik wil alles doen wat in mijn vermogen ligt om die droom te verwezenlijken. Ik zou mezelf naderhand niet graag het verwijt maken, dat mijn missie is mislukt omdat ik dingen heb nagelaten. Daartoe reken ik ook het nemen van vervelende be slissingen." Dat de relatie met zijn manager- van-het-eerste-uur danig is ver stoord. laat zich raden. Tuur zegt daar niet echt hartzeer van te hebben. Hij houdt ook vol dat Bikoff meer blaam treft dan hij. Voor Stanley Leonard Hoffman (61was dit gisteren het moment om zijn gezag te laten gelden. De man met het modieuze staartje greep de microfoon en zei dat het afgelopen moest zijn. Tuur noemt Michele La Fratta, de Italiaanse kampioen, zesde op de Europese ranglijst, 'een vervelende tegenstander', die hij zeker niet zou hebben gekozen als hij het zelf voor het zeggen had. „Hij is wat de Amerikanen onor thodox, onberekenbaar. Hij doet voortdurend dingen, die je niet verwacht. Waarom ik dan toch tegen hem boks? Omdat m'n management het wil. Dit soort tegenstanders houdt me alert. Ik moet niet enkel tegen jongens boksen, die mij er goed uit laten zien. Dan ga ik straks nog denken dat ik Tarzan ben." Op last van, alweer, Stan Hoff man weigerde Tuur in te gaan op vragen over zijn naderende ont moeting met Azumah Nelson. „Eerst moet dit zijn afgehan deld," aldus de voormalige pla tenbaas. ..daarna praten we ver der." Hetzelfde geldt voor de ver plichte titelverdediging eind mei, begin juni - tegen de offi ciële EBU-uitdager. de Wel shman Floyd Havard. Voorals nog is Tuur niet van plan zijn Eu ropese titel op te geven om een aanval te doen op de troon van 'The African Warrior', zoals de bijna 35-jarige Azumah Nelson wordt genoemd. Regilio Tuur verdient met het gevecht van dinsdag over een week 250.000 gulden, de hoogste gage die ooit in Nederland aan een bokser is betaald. Promotor Aad Westerlaken heeft het er graag voor over, maar moet nog maai- afwachten of hij uit de kos ten komt. In totaal bedragen die zo'n zes ton. de 35 mille voor La Fratta inbegrepen. Westerlaken heeft uitgerekend dat hij 5000 toeschouwers nodig heeft, maar te vrezen valt dat de recht streekse televisie-uitzending van de hoofdpartij er niet toe zal bijdragen dat Ahoy' even vlot volstroomt als op 3 december bij het EK-duel Tuur-Yoma. Oefenvoetbal VLISSINGEN - De eerste voet balselecties van Zeeland Sport en Nieuwland hebben gisteren in een oefenduel gelijkgespeeld: 2-2. Voor Zeeland Sport scoor den: Martin van Huizen en Da niel van Rijswijk. Voor Nieuw land scoorde Michel van Gestel en Erwin Maas. Zwaarvedergewieht Regilio Tuur: „Ik wil alles doen vermogen ligt om wereldkampioen te worden." hsg 17, li efc ;lli fes Meervoudig Zweeds international is eerste versterking landskampioen EINDHOVEN ANP/GPD) - De overgang van Klas In gesson van KV Mechelen naar PSV is definitief. De meervoudig Zweedse international ondertekent maandag een contract voor drie jaar. Gisteren bereikte manager Ploegsma van de lands kampioen een principe-akkoord met de middenvel der. „Beide partijen zullen de gesloten overeenkomst zorgvuldig bekijken. Staat alles naar wens op papier, dan worden maandag de handtekeningen gezet", ver klaarde Ploegsma. De manager verwacht geen pro blemen meer. „Maar zekerheid heb ik pas als alles is getekend." Eerder al bereikte PSV overeenstemming met John Cordier, voormalig geldschieter van KV Mechelen, over het transferbedrag. De oud-voorzitter van de voormalige Belgische topclub bezat de eigendoms rechten van de Zweed. KV Mechelen wilde de interna tional wel kwijt, omdat de speler zwaar op de begro ting drukte. Ingesson is de eerste versterking voor PSV voor het volgende seizoen. Trainer Wersterhof ziet in hem de ideale man om fysieke kracht aan het middenveld toe te voegen. Daaraan ontbrak het de lijstaanvoerder uit Eindhoven vooral bij internationa le wedstrijden, zo vond de trainer. Klas Ingesson toon de zich zeer tevreden met zijn contract. „Kan niet be ter. Ja. Italië misschien, maar dat is momenteel te hoog gegrepen voor me. Te veel buitenlanders ook, te veel Hollanders, haha." Zijn plaats bij PSV is bepaald in de as. „Ik heb een gesprek gehad met trainer Westerhof. Mijn enige eis was dat ik centraal op het middenveld kom te spelen. Westerhof wil me daar ook hebben. Mochten er proble men zijn, dan ga ik heus wel links op rechts spelen, maar het liefst toch centraal." Volgende week gaat de Zweed op zoek naar woonruimte. Niet in Eindhoven zelf. „Ergens buiten. Ik ben geen stadsmens." uperioriteit van Italiaanse renner frustreert Capiot m 1ISON-LA-ROMAINE (ANP) - a' tai Capiot vloekte, Wilfried (lissen vervloekte zichzelf. nieuw waren de sprinters iit opgewassen tegen de onna- tljbare eindrush van Mario ipollini. De Italiaan schreef sieren de vijfde etappe van lint Etienne naar Vaison-Ia- imaine met drie fietslengten fSj n be m jH130 BBC 2: Sport on Friday: ïunstnjden op de schaats in a WK atletiek en een terugblik FA Cup voetbal. «1.00 Did 1: Sport Extra: WK Vrijden op de schaats in Praag. *■17.15 Did 2: Sport Heute «1.10 Did 1: Sportschau-Tele- «5.15 RTL Sport. «100 BRT 1: Sport. «M5 Did 1: Sport Extra: WK taidbal (Zuid-Korea-Duitsland) •S kunstrijden op de schaats in a «2.05 BRT 2: Sport. «130 Ned 3: Sportjournaal. «255 BRT 1: Sport. «1.15 Did 2: Die Sport-Repor- met Bundesligavoetbal en ijs- !J. «150 Did 1: Sportschau: Bun- Ijpetbal. «125 Ned 3: Studio Sport WK ■atletiek in Toronto en WK dijden op de schaats in Praag was zijn tweede triomf in Parijs Nice. De rit over 210,2 kilometer had een tumultueus slot. Op ander halve kilometer van de finish in het vorig jaar september door een verwoestende overstroming getroffen toeristenplaatsje in de Vaucluse, waarbij 35 mensen om het leven kwamen, verbrokkel de een valpartij het peloton. Alex Zülle en Erik Breukink ble ven weliswaar overeind, maar verloren wel elf seconden op Francis Moreau, die sinds don derdag de Zwitser tot acht se conden is genaderd en het ver schil met Breukink tot vier redu ceerde. De perikelen van de klasse mentsrenners waren Cipollini een zorg, Capiot en Nelissen eveneens. Slechts de superiori teit van de Italiaan frustreert Capiot. Verleden jaar versperde hij de renner van Priem in Parijs- Nice ook drie keer de weg naar een dagprijs. In deze editie al twee keer. „Het is om dol van te worden. Ik had een goede positie, maar na de bocht voor de finish versnelde hij en het was alsof ik weer stil stond", mopperde Capiot. Voor Wilfried Nelissen was het dit seizoen de eerste keer dat hij het rechtstreekse duel met de Italiaanse krachtpatser aan ging. En verloor. Maandag in Ne- vers kon de winnaar van de Om loop Het Volk zich niet in het ge woel mengen omdat zijn achter wiel in de finale blokkeerde. „Ik heb te lang getwijfeld welk wiel ik zou pakken, dat van Ludwig of Cipollini? Dat was achteraf niet zo slim. Dat scheelde twee, drie meter", gaf Nelissen toe. Tirreno De tweede rit in de Tirreno- Adriatico heeft Maurizio Fon- driest zijn derde seizoenwinst opgeleverd. In de sprint klopte de Italiaanse wielrenner Jesper Skibby. De Deen mocht als troost de leiderstrui aantrekken, omdat de Duitser Zabel acher- stand opliep. De Nederlander Steven Rooks handhaafde zich in de voorste gelederen. De vorm geeft hem hoop voor de klassie kers. De beslissing in de rit van Fiuggi naar Isola del Liri viel na 115 ki lometer. In de afdaling van de 487 meter hoge 'Boville Ernica' brak het peloton in stukken door een tempoversnelling van de Italiaan Moreno Argentin. Tot dan hadden de renners zich rustig gehouden en had de jonge Duitse leider Erik Zabel nog en kele bonificatie-seconden weten te behalen in een tussensprint. De twee extra seconden zouden de Duitser niet baten, toen de strijd echt ontbrandde. Met nog 60 kilometer te gaan kwamen 22 man voorop, van wie Skibby uit de ploeg-Priem en de Italianen Argentin en Fondriest de voor- naamsten waren. Even later slo ten nog drie man aan: wereld kampioen Bugno, zijn landge noot Gusmeroli en Steven Rooks. Grote afwezige in de groep van 25 was leider Zabel. Zijn ploeg staakte de achtervolging toen de winnaar van woensdag het tempo van zijn ploegmaats niet meer kon volgen. De koplopers kregen een maximale voor sprong van 52 seconden, maar die slonk in het zicht van de fi nish tot slechts zeven tellen, doordat de ploeg van Sörensen, de winnaar van de vorige Tir reno, het tempo omhoog joeg. In de slotfase probeerden Bugno en Giovanetti beurtelings nog alleen aan te komen, maar het werd uiteindelijk een overwin ning voor Fondriest. De man die in 1987 bijna toevallig wereld kampioen werd - in de sprint re den Bauer en Criquielion elkaar in de wielen - is na twee jaar bij Peter Post weer terug in Ita liaanse dienst. Het doet hem blijkbaar goed, want hij won al etappes in de Ruta del Sol en in de Siciliaanse Wielerweek. De nieuwe leider is de in de sprint door Fondriest verslagen Jesper Skibby. Het was een schrale troost voor de Deen uit de ploeg van Cees Priem: „Twee dagen achterelkaar tweede, daar baal ik van. Het is wel leuk zo'n trui. maar ik had toch liever de etappe gewonnen." Parijs-Nice. Zesde etappe, Saint Etienne - Vaison-la-Romaine: 1 Ci pollini (Itai 210.2 km in 5.27.09 (gem: 38,551 km/u). 2 Nelissen (Bel). 3. Ca piot (Bel). 4. Capelle (Frai. 5 Magnin (Fra), 6. Ludwig (Dun, 7. Sciandri ilta), 8. Bafli (Ita). 9. Olano (Spai. 10. Veenstra (Ned). 11 Schurer (Ned), 12. Gouvenou (Fra>. 13. Jalabert (Fra). 14. Lino (Fra). 15. Abdoesjaparov (Oez), 19. Nijdam, 21. Moreau (Fra). 31. Van Orsouw, 35. Hanegraaf 0 11. 39. Alcala (Mex). 40. Coraes. 46. Zülle (Zwi). 48. Hoffman. 51. Verhoeven. 60 Rominger (Zwi), 74. Voskamp, 85. Bernard (Fra), 103. Breukink, 140. Zuijderwijk 3.22, 146. Talen. 151. en laatste Wauters 6.19. Opgave: Bruy- neel (Bel), Earley (Ier), Baguet (Bel). Algemeen klassement: 1. Zülle 15.58.32, 2, Breukink 0.04, 3. Moreau 0.08, 4. Colotti (Fra) 0.09, 5. Hodge (Aus) 0 14. 6. Herminio Diaz-Zabala (Spa) 0.16. 7. Bezault (Fra) 0.31, 8. Lance (Fra), 9. Capelle 0.33, 10. Gou venou 0.49, 11. Brochard (Fra) 1.09, 12. Robin (Fra) 1.15, 13. Rominger 1.16, 14. Jeker (Zwi), 15. Jarmann (Zwi) 1.21.19 Alcala 1.32.23. Bernard 1 39. 69. Voskamp 3.01, 85. Veenstra 4 05,93 Cordes 7.15.99. Nijdam 15.06. 108. Schurer 16.15. 115. Van Orsouw 16.40. 118. Hoffman 16.44, 124. Hane graaf 17.04,138. Talen 20.17,140. Zuij derwijk 20 44, 142. Verhoeven 21.04. 151. en laatste Reiss (VSt). Tirreno-Adriatico. Tweede etappe, Fiuggi - Isola Liri: 1 Fondriest (Ita) 179 km in 4.50.45. 2. Skibby (Den), 3. Tchmil (Mol). 4. Bartoli (Ita), 5. Pier- domenico (Ita). 6 Bottaro (Ita). 7. Rooks (Ned), 8. Bolts (Duit, 9. Rebel- lin (Ita). 10. Spruch (Pol). 36 Adrie van der Poel 0.07, 65. Theunisse, 75. De Vries, 82. Maassen, 100. Den Bak ker. 102 Van Aert. 109 De Koning, 114. Van der Akker 7 38,119 Mulders, 122. Nelissen, 126. Pieters, 139. Dek ker 13.33,147. en laatste Koerts 22.11. Algemeen klassement: 1. Skibby 10.23.16. 2. Fondriest 0.01, 3. Tchmil 0.04, 4. Delia Santa (Ita), 5. Argentin (Ita), 6. Chiurato (Ita) 0.05, 7. Bartoli (Ita) 0.06. 8. Rebellin (Ita). 9. Volpi (Ita), 10. Rooks, 31. Van der Poel 0.13. 49. Den Bakker, 59. De Vries 1.28, 74. De Koning 1.53, 89. Theunisse 3.53, 96. Maa'sen, 100. Van Aert. 110. Mul ders 7 44. 117. Van der Akker 11.24, 124. Pieters, 129. Nelissen 15.04, 143. Dekker 23.57, 147. en laatste Koerts 32.35. Ronde van Murcia. Derde etappe. Murcia - Molina: 1. Gutierrez (Spa) 195 km in 5.19 19.2. De Clercq (Bel), 3 Ekimov (Rusi, 4. Fernandez (Spa). 5. Goessens (Bel), 6. Peers (Bel). 7. Coel- lo (Spa), 8. Torres (Spa), 9. Martinez Costa (Spa), 10. Stephens (Aus). 36. Bouwmans 54 Nijboer, 89. Van Pop- pel 14.14, 91. Jakobs Algemeen klassement: 1 Galaretta (Spa) 13.33.37. 2. Torres (Spai. 3. Ri- daura (Spa). 4. Fernandez. 5. Garcia Camacho (Spai. 6. Ekimov (Rust. 7 Gainetdinov (Rusi. 8. Alvaro Gonza lez (Spai. 9. Arsenio Gonzalez (Spa). 10. Blanco Villar (Spa). 25 Bouw mans, 46 Nijboer 3.39.90. VanPoppel 27.21,98. Jakobs 27 49. medewerkster P|ÜZEN Het eerste he- tan van Dynamic Squash Gissingen heeft een bel ang list geboekt op Squashz- '3üMiddelburg. In het bela- %l wisten de Vlissingers 'w(rtuigende zege van 5-0 te waarmee zij hun kop- verstevigden. Door het '1% verlies van Squashz- 'Eie eerste herenpoule van ZWN-squashcompetitie Middelburgse heren 4 achter Dynamic Jtaeede herenpoule was het ^erenteam van SCRC uit ^daal oppermachtig. Zij *o beide thuiswedstrijden :>Gvan Yellow Dot II uit en 4-1 van Center uit Middelharnis. Het !t?am van Karmel uit Ber gen op Zoom wist eenvoudig te winnen van Squashzzy III uit Middelburg met 4-1. High Five I uit Goes kwam in de derde herenpoule uit tegen im poneren tegen het ijzersterke viertal uit Goes en verloren alle partijen. Bij de dames was het eerste team van Dynamic Squash favo riet. Zij wisten thuis de Karmel I en Yellow Dot I te verslaan met 5-0 wat hun eerste plaats opde ranglijst oplevert. Uitslagen, herenpoule I: Squashzzy li-Center Sports I 4-1: A. Sinke-G. Stougje 0-3. H. Kasteleïn-H, v. d HOek 3-0; R. Florusse-M. Pronk 3-1. Squashzzy Ü-Yellow Dot 11-4: A. Sin- ke-R. de Lijzer 1-3: M. Kastelein-E. van Waes 0-3: R. Florusse-J. P. v. d. Becke 0-3; W. Mulder-M. Loumen 3-0. Center Sports I-Yellow Dot I 0-5: G. Stougje-R. de Lijzer 0-3; H. v. d. Hoek-E. van Waes 0-3: M. Pronk-J. P. v. d. Becke 0-3; H. v. d. Hoek-E. van Waes 0-3. Dynamic Squash I- Squashzzy 15-0: D. Kayser-J. W. Rou- wendal 3-1; S. Donaldsen-J. Hoogen- boom 3-1; T. Steiger-R. J Provoost 3-0: P. Smallegange-K. Smet 3-1. He renpoule 2, Squashzzy IH-Karmel I 1-4 E J. de Wolf-R. Oerlemans 1-3: P Nas-M. Vissers 1-3: M. Kikkert-H. van Meer 3-1, R. Smulders-P. Mens 0-3. SCRC I-Yellow Dot II5-0: R. Jansen- P. van Hee 3-2; A. van Ginneken-S. Langeraart 3-2; S. Verlijsen-J. Velt huis 3-2. Yellow Dot H-Cehter Sports II 4-1: P. van Hee-T. Lugtenburg 3-0; S. Langeraart-R Lugtenburg 3-1: J. Velthuis-P. Peeman 3-0. SCRC I-Cen ter Sports II 4-1: R. Jansen-T. Lug tenburg 3-1; A. van Ginneken-R. Lugtenburg 3-1; S. V*erlijsen-L. Pee man 3-2; K. Mangal-A. Fish 0-3. He renpoule 3, Yellow Dot III-Karmel III0-5: A. v., Bommel-M. van Lamme ren 1-3; A. Nees-W. Steeman 0-3; J Jansen van Roosendaal-B Warde naar 0-3; A. Jansen van Roosendaal- H Takke 0-3. Yellow Dot III- Squashzzy IV 1-4: A. van Bommel-R. Burger 3-1; A. Nees-P. Pruyssers 1-3: J. Jansen van Roosendaal-F. van de Wege 0-3, A. Jansen van Roosen- daal-D. Pijs 0-3. Karmel Ill-Squashz- zy IV 2-3: R. Burger-M. van Lamme ren 1-3: P. Pruyssers-W. Steeman 0-3. F. v. d Wege-B. Wardenaar 3-1: D. Pijs-H. Takke 3-2. Center Sports III- Dynamic Squash n 4-1: S. van Veen- P, Eltingh 3-2: R. v. d. Wetering-F. Bosman 3-2; M. Vermeer-E. Penning 3-2; I. Foliant-R. v. d. Plasse 2-3 High Five I-Dynamic. Squash II5-0: F. Kei- zers-D Elting3-0. J. Gelok-E. Bosma 3-0; A. Koole-E. Penning 3-0: R. Zan- der-R. v. d. Plasse 3-0. Center Sports Ill-High Five I 1-4: S. van Veen-F. Keizers 0-3: R. v. d. Wetering-J. Ge- lok 0-3: M. Vermeer-A. Koole 0-3: I. Foliant-R. Zander 3-2. Damespoule: Yellow Dot I-Karmel I 4-1: L. van Glansbeek-R. Hertel 3-0; P. Cauwels-L. v. d. Hoff 3-0; A de Waal-I. de Groot 0-3; S. Leenhouts-G. v. d. Burch 3-0. Dynamic Squash Yel low Dot I 5-0: A. Suykerbbuyck-L. van Glansbeek 3-0; M. L. Maasdam- P. Cauwels 3-0: L Cattoir-A. de Waal 3-0; E. Jansen-S. Leenhouts 3-0. Dy namic Squash I-Karmel 15-0: A. Su.v- kerbuyck-R. Hertel 3-0; M. L. Maas- dam-L v. d. Hoff 3-0; K. Cattoir I de Groot 3-0: E. Jansen-G. v. d. Burch 3- KAPELLE - De buitengewone algemene ledenvergadering van de KNVB afdeling Zeeland heeft zich gisteravond 'unaniem achter de herstructurerings plannen van de voetbalbond ge schaard. Het is nog maar de vraag of het Zeeuwse ja zoden aan de dijk zet. want een peiling vooraf heeft geleerd, dat twaalf van de twintig afdelingen zich tegen de plannen zullen keren. Belangrijkste verandering in de nieuwe opzet is dat de twin tig afdelingen moeten opgaan in acht districten. Het Utrechtse onderzoeksbu reau AEF. die de KNVB heeft doorgelicht, heeft geconclu deerd dat de huidige bondsorga- nisatie niet meer van deze tijd is. Vernieuwing van het KNVB-ap- paraat is noodzakelijk om in de toekomst flexibeler, slagvaardi ger en doelmatiger te kunnen werken. De KNVB moet klant gerichter worden, waardoor de clubs zich nauwer verbonden gaan voelen met de bond. Dat laatste is volgens AEF niet het geval. Een waarheid als een koe. want de meeste club-af gevaardigden, die gisteren pre sent. waren in De Vroone te Ka- pelle, maakten de indruk nau welijks te weten, waarom het ei genlijk gaat. De kritische noten kwamen voornamelijk van Jo- han Quaars (lid van de finan ciële commissie van de afdeling) en in mindere mate van Hans Lander (Middelburg) en Johan Kroon (Dauwendaele). De overi ge aanwezigen onderscheidden zich vooral als ja-knikkers, die het positieve advies van het af delingsbestuur zonder slag of stoot overnamen. Duidelijkheid In grote lijnen zijn de herstruc tureringsplannen overigens te accepteren, maar op diverse punten die gisteren aan de orde kwamen, zaten addertjes onder het gras. De enige, die daar kond van deed. was - zoals aangehaald - Johan Quaars. Het commissie lid uit Philippine wilde op twee punten meer duidelijkheid. De toekomstige bestuurlijke orga nisatie en enkele aanbevelingen van de werkgroep financiën wa ren volgens Quaars niet com pleet of onduidelijk. Zo wenst Quaars dat het nieuw te vormen districtbestuur zelf een voorzitter kiest en niet - zo als voorgesteld - een persoon voordraagt bij de algemene ver gadering in Zeist, die vervolgens de beslissing neemt. Ook vindt Quaars, dat de districtsvergade ring zelf een eigen begroting en jaarrekening moet kunnen sa menstellen. Lander, één van'de weinige Zeeuwse clubbestuur ders die zich heeft verdiept in het AEF-rapport, stond hem bij. De rest van de vergadering stemde braaf in met dit amende mentsvoorstel op vergaderings- punt 8.2, waardoor dit werd aan genomen. Ook kwam Quaars met een aan vulling. Op het punt 8.6, waarin de kosten van de herstructure ring aan de orde komen, vroeg de Zeeuws-Vlaming om een evenredige bijdrage per lid, zo dat niet de rijke afdelingen straks voor het grootste deel van de kosten opdraaien. Joop Jans- sens, penningmeester van het 'Zeister' overkoepelende ama- teurbestuur, stemde daarin toe, maar dat was voor Quaars niet genoeg. Hij kwam met het volgende amendementsvoorstel: „Zodra de kosten hoger zijn dan vier miljoen gulden moet 'Zeist' mee betalen. Ook het behoud van de salarisschalen van het - huidige - zittende bondspersoneel moet worden teruggebracht in de één malige invoeringskosten van de reorganisatie." Een slimmig heidje. want daardoor over schrijden de kosten de eerder ge noemde vier miljoen gulden en moet ook de overkoepelende bond over de brug komen. Het voorstel werd unaniem aange nomen. Vermogen Joop Janssens. met de Zeeuwse amateursectiebestuurder Jan Schaalje te gast op de afdelings vergadering. prees Quaars. om dat hij zich zo goed had verdiept in de materie. Zo had Quaars als enige opgemerkt dat het eigen vermogen van de KNVB, zoals onlangs gepresenteerd, met 850.000 gulden kan worden op gevoerd. Dat bedrag was im mers op de balans twee keer af gevoerd: als afschrijvingskosten van het meubilair en als invoe ringskosten voor de herstructu rering. „We hadden het gezien, maar jij bent de eerste buiten staander. die ons erop wijst", zei Janssens. Al met al waren de Zeeuwse clubvertegenwoordigers .giste ren twee uur en tien minuten kwijt voor de vergadering. „Het moet zeker vijfjaar geleden zijn. dat we ooit eens een langere ver gadering hebben gehad", zei Wim Jagt. Ook dat zegt veel over de betrokkenheid van de clubs bij het bondswerk. Lammers afwezig in openingsrace JOHANNESBURG (ANP/SIDl Jan Lammers lijkt zich bij zijn terugkeer in de formule 1 in een wespennest gestoken te hebben. De Zandvoortse coureur kocht zich voor dit jaar in bij de Britse renstal March, waarvoor hij eind vorig jaar al twee Grote Prijzen reed. March schittert zondag tij dens de openingsrace op het cir cuit van Kyalami (ZAf) echter door afwezigheid. Het Duitse persbureau SID meldde gisteren dat March zich voor de Grand Prix van Zuid- Afrika heeft teruggetrokken we gens financiële problemen. Wiersma houdt kans na remise SURHUISTERVEEN (ANP) - Oud-wereldkampioen Harm Wiersma heeft zijn deel van de driekamp van de kandidaten- match ter uitdaging van we reldkampioen Tsjizjov afgeslo ten,met remise tegen Rob Clere. Hij is daardoor afhankelijk van de laatste parij, tussen de Wit- Rus Baljakin en Clere. Alleen Baljakin kan hem nog achterha- len. Clere verspeelde met de punten- deling tegen Wiersma zijn laat ste kans. Hij was in het duel met zijn landgenoot slechts gebaat bij winst. Wiersma stuurde ech ter aan op remise en ging alle ri sico's uit de weg. „Ik had niet an ders verwacht", sprak een te leurgestelde Clere naderhand. Surhuisterveen. Beslissingsdric- kamp kandidaten WK. achtste ron de: Clere (Ned) - Wiersma <Ned) 1-1. Stand: 1. Wiersma 6-7, 2. Baljakin (WRui 5-5, 3. Clere 5-4. Kunstrijden Praag. WK, ijsdansen, stand na tweede dag: 1. Oesova/Sjoelin (Rus) 1,0. 2. Gritsjoek/Platov (Rus) 2,0, 3. Krilova'Fedorov (Rus) 3.2, 4 Rah- kamo/Kokko (Fïm 3.8. 5. Moniotte/ Lavanchy iFra> 5.4, 6. Calegari/Ca- merlengo (Ita) 5.6. 7. Ramanova'Ja- rosjenko lOek) 7.0, 8. Mrazova/Sime- cek (Tsj) 8.0. WK kunstrijden. Eindstand man nen: 1. Browning iCan) 1.5. 2. Stojko (Can) 4,5. 3 Oermanov (Rus» 4.5, 4. Mitchell (VSt) 6.0, 5. Candeloro (Fra) 8.0. 6. Davis (VSt) 9,5. 7. Millot (Frai 10,0. 8. Kagiyama (Jap) 11,5. 9. Gheorghe (Roe) 16.0. 10. Christensen (Can) 17,0. Zeilen Takapuna (NvvZ). Wereldkampioen schappen Laser, eerste wedstrijd: Mannen: 1. Burfoot (GBr). 2. Johan- son (Fin). 3. Barker (NvvZ). 9. Van Kempen, 13. Zielhuis. 70. Brandt. 72. Heerlien Vrouwen: 1. Ellis (Aus). 2. Brouwer (Nedi. 3. Nevierov (Ita). 5. Bollweg. 8. Verbeek. Spanje. Inhaalwedstrijd: Oviedo - Cadiz 2-1. Handbal Halve finale NHV-beker (m): Aals meer - ESCA 25-24 n.v. 17-17 na regu liere speeltijd. 20-20 na eerste verlen ging). Sittardia - BI Wit 19-22. Goteborg. WK. mannen: Groep C: IJsland - Hongarije 25-21 111-8), Ver enigde Staten - Zweden 32-16113-9). Stand: 1. Zweden 2-4, 2. Hongarije 2- 2.3. IJsland 2-2,4 Verenigde Staten 2- 0. Tennis Zaragoza. Mannen. 325.000 gulden: Tweede ronde: Thoms (Dui) - Gus- tafsson (Zwe/2) 6-4 7-6. Göllner (Duii - Wuyts (Bel/6) 7-6 6-4, Roig (Spa/7) - Cunha-Silva (Pon 6-2 7-6, Damm (Tsj) - Simian <Fra/5) 6-3 6-3, Svens- son (Zwei - Altur iSpa) 7-6 6-2. Dubbelspel, eerste ronde: Baur/ Riglewski (Dui) - Oosting/Norval ♦Ned/ZACi6-3 6-4. Volleybal Voetbal Mario Cipollini wint de vijfde rit van Parijs-Nice. fotoEPA re 2-1. Wereldkampioenschap onder 20: Sydney, groep A: Rusland - Colom bia 3-1 (2-0). Cameroun - Australië 2-0 :i-0). stand: Rusland 3-4. Australië 3-4, Ca meroun 3-2. Colombia 3-2. Groep B: Uruguay - Duitsland 2-1 «1- 0). Ghana - Portugal 2-0 (2-0). stand: Uruguay 3-5. Ghana 3-4. Duitsland 3-3. Portugal 3-0. Melbourne, Groep C: Engeland - Tur kije 1-0 (1-0). Zuid-Korea - Verenigde Staten 2-2 1- 1). stand: Engeland 3-5, Ver Staten 3-3, Z.Korea 3-3, Turkije 3-1 Adelaide, Groep D: Brazilië - Noor wegen 2-0 (0-0). Mexico - Saudiarabië 2-1 (0-1). stand: Brazilië 3-5. Mexico 3-4, Sau- diAr. 3-2, Noorwegen 3-1 Frankrijk, competitie: Caen - Auxer- Athene. Europa Cup landskampioe nen. mannen, halve finales: Ravenna (Ita) - Zellik (Bel) 3-1 15-6 5- 15 15-12 15-7), Parma (Ita) - Olympia- kos Piraeus iGri) 3-1 (15-7 15-6 14-16 15-8). Finale (vrijdag): Panna - Ravenna: i derde plaats: Olympiakos - Zel lik Schaken Linares. Grootmeesterstoernooi, elf de ronde: Kasparov (Rus) - Gelfand (WRu) 1-0, Joesoepov (Rus) - Karpov <Rusi 0-1, Kramnik (Rusi - Anand (Indl) 1/2 - 1/2, Kamsky (VSt) - Ivantsjoek (Oek) af gebroken. Ljubojevic (Joei - Sjlrov (Let) 0-1, Barejev (Rus) - Beljavski (Oek) 1-0, Salov (Spa) - Timman (Ned) 1/2 -1/2. Stand: 1. Kasparov 8 1/2, 2. Karpov 7 1/2, 3. Anand. Sjirov 7, 5. Kramnik 6. 6. Salov 5 1/2,7. Barejev. Timman 5,9. Ivantsjoek 4 1/2 l, 10. Beljavski 4 1/2, 11. Kamsky 4 1. 12. Gelfand, Joesoepov 4, 14. Ljubojevic 3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 15