4 Verzet tegen mestopslag Sluiskil LEDEREN KLEDING KUNT U NOG OP UW GEMAK GAAN WINKELEN NA HET JOURNAAL VAN 8 UUR...? Ja ZAAMSLAG: ZAAMSLAG: Sturm Auto M PZC Geharrewar rond gebruik Drees bij naamgeving straat Zandstraat massaal tegen komst van een windturbine SLECHTS 1 DAG LIQUIDATIEVERKOOP van streek 12] Buurtbewoners blijven verweer bieden GEMEENTE HULST netwerkbeheerder m/v bij aankoop van één stuk 30% korting WAAR: HOTEL TERMINUS WANNEER: in ZAAMSLAG kunt u op donderdag 11 en vrijdag 12 maart nog gezellig 'mode-winkelen' tot 11 UUR 'S AVONDS! Kleine plaats, groot aanbod; bekend om z'n modezaken en z'n gezelligheid! U bent van harte welkom, speciaal op 11 en 12 maart, van 9.00 's morgens tot 11 uur 's avonds bij: Dees Textiel en Interieur Van Fraeijenhove Maison Magdalena Sabina Damesmode Van Westen Mannenmode interieurmode schoenenmode exclusieve mode damesmode eigentijdse mannenmode altijd gratis parkeerruimte voor de deur WOENSDAG 10 MAART 1993 van onze verslaggever SLUISKIL - De inwoners van Sluiskil blijven zich mei hand Toneelstuk - Toneelgroep Camere van Rhetorica uit Hulst zet op zaterdag 20 maart vanaf 20.00 uur het blijspel 'Een zoen van miss Urk' op de planken. In het toneelstuk wordt een tante opgevoerd die op haar oude dag besluit haar restaurant-bedrijf te schenken aan een van haar beide neven. Eduard of Gerard. Tante gaat een week bij Gerard logeren om te zien of hij wel in staat is samen met zijn kinderen een groot bedrijf te runnen Zij komt daarmee in een situatie te recht die bol staat van de komi sche verwikkelingen. en tand verzetten tegen de voor genomen vestiging van een mestopslagplaats van het be drijf Mestac op het Kanaalei land bij Sluiskil. Wethouder L. E. M. Marquinie (economische zaken) verklaarde dinsdag dat het Sasse college over enkele weken een beslissing over de vergunningaanvraag van Mes tac neemt. Daarbij zullen ook de bezwaarschriften van onder meer de Stichting Welzïjnsraad Sas van Gent en het Contactor gaan Sluiskil in overweging ge nomen worden. „Het is onmogelijk dat de stan koverlast van Mestac door aller lei technische maatregelen zo danig beperkt kan worden dat aan de wettelijke normen wordt voldaan", meent secretaris M. Vereecken van de Stichting Wel- zijnsraad Sas van Gent. „De nieuwe vestiging wordt name lijk op vijftig meter afstand van de woonwijk Kanaalzicht ge bouwd. Ook als b en w van Sas van Gent de bezwaarschriften naast zich neerleggen en toch een vergunning verlenen aan Mestac kunnen we dus met een redelijke kans op succes verweer blijven bieden." De tegenstanders van de komst Bekeuring voor 70 hardrijders AXEL - De politie Zeeuwsch- Vlaanderen voerde dinsdag drie snelheidscontroles uit: één in Vogelwaarde en twee in Axel. In de Bossestraat in Vogelwaarde passeerden tijdens de controle 136 voertuigen. Er werden 23 overtredingen geconstateerd. De hoogst gemeten snelheid be droeg 82 kilometer per uur. Ter plaatse is de maximumsnelheid 50 kilometer. Op de Buthdijk in Axel (maximumsnelheid 80 kilo meter) passeerden 559 voertui gen de controle-apparatuur van de politie. Er werden 44 overtre ders 'gesnapt'. Hoogste snel heid: 118 kilometer. In de Vaart- wijk in Axel werden 3 van de 167 passerende voertuigen geno teerd. Ook hier is de maximum snelheid 80 kilometer. Hoogst gemeten snelheid' 100 kilome ter. van Mestac naar Sluiskil maken zich niet alleen zorgen over stan koverlast. Ook bij het lozen van afvalwater en de uitstoot van het broeikasgas methaan wor den vraagtekens gezet. Vereec ken: „Bovendien houdt de mest- coöperatie de mogelijkheid open om 24 uur per dag te draai en. De omwonenden zullen dan zeker geconfronteerd worden met geluidsoverlast." Buurtbewoner en gemeente raadslid voor Terneuzen W. Goethals beklemtoont eveneens dat de inwoners van Sluiskil zich met hand en tand zullen blijven verzetten tegen de komst van de mestopslagplaats. „De protes ten beperken zich niet tot de be woners van Kanaalzicht. Heel Sluiskil is tegen de vestiging van het bedrijf gekant. Mestac kan dus grote problemen vernach ten als ze haar plannen doorzet." De mestopslagplaats in Zuidzande. foto Oscar van Beest Eind 1993 beschikt de gemeente Hulst over een nieuw kantoor met een netwerk. Daarom ontstaat binnen kort de behoefte aan een Tot de voornaamste taken behoren: Opzetten, plannen en beheren van de communica tie-infrastructuur. Doordachte procedures en tools opstellen en im plementeren. Operationeel houden van het netwerk, beheer van de kwaliteit, bewaken van het gebruik netwerk, als mede het zorgdragen voor de beveiliging. Installatie- en wijzigwerkzaamheden. Gebruikers ondersteunen (incl. helpdesk). Zorgen voor het beheer van data alsmede docu menteren. Beheer van communicatie met P4000-minicompu- ter. Vervangen P4000-systeembeheerder PC-beheer. Functie-eisen: Een opleiding op HBO-niveau, dan wel MBO-ni- veau aangevuld met AMBI-modules. Enige jaren ervaring met netwerken, PC's en be heer minicomputer (bij voorkeur Philips/Digital). Kunnen werken in teamverband. Bereid zijn flexibel te werken. Salaris: Afhankelijk van opleiding en ervaring. Het salaris wordt aan de hand van functiewaardering na een in- werkperiode van eén jaar definitief vastgesteld. Als indicatie geldt maximaal 4.580,- bruto per maand (salarisniveau 8), waarbij ingevolge de rege ling bezoldigingsbeleid een uitloopmogelijkheid aan wezig is. Inlichtingen: Nadere inlichtingen over deze functie kunt u verkrij gen bij de heer R. Neefs, coördinator informatievoor ziening en automatisering, telefoon 01140-89180. Sollicitaties: Belangstellenden kunnen binnen 10 dagen na het ver schijnen van deze advertentie schriftelijk hun sollici tatie sturen aan het college van burgemeester en wet houders van Hulst, postbus 49, 4560 AA Hulst. van onze verslaggever ZANDSTRAAT - De inwoners van Zandstraat hebben grote bezwaren tegen de voorgeno men bouw van een windmolen door Delta Nutsbedrijven NV op het terrein van het schakel station Westdorpe. In een aan getekende brief aan de gemeen te hebben de inwoners van het buurtschap laten weten dat de komst van een molen naar Zandstraat niet wenselijk is omdat deze geluidsoverlast en visuele vervuiling met zich meebrengt. Tijdens de commissievergade ring ruimtelijk beleid van de ge meente Sas van Gent dinsdag middag probeerde J. J. M. de Rijk uit Zandstraat de commis sieleden ervan te overtuigen dat er genoeg redenen zijn om van de bouw van een molen in het buurtschap af te zien. „Zo'n molen doet zonder meer afbreuk aan het woongenot in Zandstraat", verklaarde De Rijk. „Het landschap wordt er door de komst van een molen ze ker niet aantrekkelijk op. Bo vendien blijkt uit een rapport van Delta Nutsbedrijven NV dat de geluidsbelasting van de mo len de gestelde grenswaarde overschrijdt. We kunnen er dus vanuit gaan dat onze huizen in waarde dalen als die turbine er echt komt. Alle buurtbewoners hebben daarom hun handteke ning op een lijst gezet uit protest tegen de komst van de turbine." Alle inwoners Drie weken geleden hadden de commissieleden nog unaniem ingestemd met de bouw van een windmolen in Zandstraat, maar door de protesten van de bewo ners sloegen ze toch aan het twij felen. „Toen we het groene licht voor de bouw van de turbine ga ven gingen we ervan uit dat slechts éen bewoner bezwaar had", verklaarde het onafhanke lijke commissielid M. V. Wee- maes. „Maar nu blijkt dat het om alle inwoners van Zand straat gaat moeten we de zaak toch nog maar eens goed bekij ken." Ook het CDA-raadslid R. A. R. de Mul pleitte voor het in acht nemen van de nodige voorzich tigheid. „We kunnen beter eerst samen met de bewoners alle voor- en nadelen op een rijtje zet ten en pas daarna een beslissing nemen", aldus De Mul. Burgemeester ing. J. M. H. M. van Rest zag echter geen aanlei ding om de windturbine op nieuw diepgaand te behandelen tijdens de commissievergade ring en wees erop dat er voor de bewoners nog voldoende moge lijkheden komen om bezwaar aan te tekenen. Van Rest: „Wan neer we als gemeente moeten gaan beslissen over het verlenen van een vergunning voor de bouw de molen kunnen de inwo ners nog altijd een bezwaar schrift indienen. Bovendien is het zo dat we niet eens een ver gunning afgeven als bij het in richten van de windturbine niet aan de gestelde milieu-eisen wordt voldaan." o.l.v. Italia Leather Wear. Collectie 92. Lederen en suede Jacks va. 198.-298.-398.-498.-598.-698.- Steeds 2de jack in dezelfde prijsklasse S j voor maar 1 gulden. Info tel. 04920 - 22923 STATIONSPLEIN 1, GOES DONDERDAG 11 MAART VAN 10.00-17.30 UUR SLUIS - Wat heeft Drees met Sluis te maken? Op die vraag wilde het Sluise CDA-raadslid T. Tas dinsdagavond antwoord in de commissie Vrom. Het ging om de naamgeving van een straat in het plan Oost. Er wer den in het voorstel enkele sug gesties gedaan, zoals het voort zetten van historische namen (het groot Kasteel of de Leuge naar) of van het vernoemen naar beroemdheden die een band hebben met Sluis Jacob van Loostraat of naar de mede samensteller van hel Van Dale woordenboek. J. Manhave- straat). De PvdA-fractie kwam op haar beurt met het voorstel om de straat te vernoemen naar de staatsman Dr Willem Drees en zo de lijn van het vernoemen van politici en staatslieden door te zetten. Tas zag niet in wat Drees te maken heeft met Sluis., ben niet jaloers of zo, maai zijn naast Hans Wiegel (wj naam aan een plein in Sluis bonden is) ook nog twee and' mensen die mee hebben gewg aan het zelfstandig blijven Sluis in 1970," aldus Tas. doelde op de heer Tolman van CHU. J. Boogaard (PvdA) stoorde^ aan de opmerkingen van „Drees heeft voor heel Ned 7 land wat betekend", legde uit. Wethouder J. du Fo (VVD) had geen moeite mei naam Drees. „Ik zou niern anders weten die aanvaardt» is voor alle partijen." aldus Fossé die memoreerde dat PvdA-fractie die wens al een had uitgesproken. „Ik heb tq beloofd dat ik niet zou dwaia gen als zich een mogelijk!» zou voordoen", aldus de wethi der. 1/ Merk' Mercedes-Benz Type: 190 E 2.0 Kleur: rookzilver Interieur: zwart Bouwjaar: jan. '88 Kenteken: SK-29-VD Km-stand: 79.000 Garantie: 9 maanden 100% Prijs: 40.500.- Extra's: centrale vergrendeling warmte werend glas, metallic lak Merk: Mercedes-Benz Type: 200 Kleur: parelmoergrijs Interieur: blauw Bouwjaar: jan. '89 Kenteken: TX-57-ND Km.stand: 35.970 Garantie: 9 maanden 100% Prijs: ƒ44.500,- Extra's: warmtewerend glas centrale vergrendeling, metallic lak Merk: Mercedes-Benz Type: 300 diesel (automaat) Kleur: parelmoergrijsmetallic Interieur: blauw stof Bouwjaar: 1989 Kenteken: TX-29-BG Km.stand: 117.000 Garantie: 9 maanden 100% Prijs: ƒ62 500.- Extra's: schuifkanteldak, centrale ver grendeling, warmtewerend glas, hoofd steunen achter, ABS remsysteem Merk: Mercedes-Benz Type: 200 D Kleur: Impalametallic Interieur: beige stof Bouwjaar: 1988 Kenteken: SR-41-GJ Km.stand: 138.000 Garantie: 9 maanden 100% Prijs: 46.500,- Extra's: centrale vergrendeling, warmte werend glas, 2 elektrische ruiten Merk: Type: Kleur: Interieur: Bouwjaar: Kenteken: Km.stand: Garantie: Prijs: Mercedes-Benz 250 D automaat zilvergrijsmetallic blauw stof 1988 TK-71-JB 109.000 9 maanden 100% 47.500,- Extra's: centrale vergrendeling, warmte werend glas Merk: Mercedes-Benz Type: 190 D Kleur: rookzilvermetallic Interieur: zwart stof Bouwjaar: 1990 Kenteken: XZ-05-NY Km.stand: 104.000 Garantie 9 maanden 100% Prijs: 42.500,- Extra's: vijfversnellingsbak, centrale v grendeling, warmtewerend glas Merk: Mercedes-Benz Type: 230 E Kleur: blauwzwart Interieur: Karozwart Bouwjaar jan. '91 Kenteken: ZB-45-JT Km.stand: 34.142 Garantie: 9 maanden 100% Prijs: 76.500,- Extra's: warmtewerend glas, metallic lak, centrale vergrendeling, sportiine. Deze auto's staan in de vestiging Bergen op Zoom Bremstraat 50 4621 HV Bergen op Zoom telefoon 01640-52880 Bredaseweg 225-227 4705 RN Roosendaal telefoon 01650-57400 dP m w

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 26