'24 op drempel tweede klas Titelkansen Steen geslonken Sluiskil eenvoudig langs Corn Boys Jo Blommaert pakt titel bandstoten SDO bedwingt leider Oostburg ;A Favoriet zegeviert in weede klas Hulst Üol clubkampioen Zeeuws-Vlaanderen Dames Spui onderuit tegen Kloetinge 2 sport ulster ploeg haalt fors uit tegen Virtus: 5-0 Han Moens flint Irimkoers Koploper in het zaalvoetbal Oostburg boekt overwinning MAANDAG 8 MAART 1993 meen medewerker IJLST - Voor de trouwe aan- igvan HVV '24 is het aftellen de overtuigende overwin- jg (5-0) op concurrent Virtus isteren begonnen. Met nog vijf rcuzjrtdstrijden voor de boeg heeft ders de formatie van Paul Telussa var,: K> verliespunten minder dan Moerse Boys, SC Gastel en Al liance en zeven minder dan Vir- lu5. Normaal gesproken is er dan ook geen vuiltje meer aan de lucht, vooral omdat de ploeg eindelijk lijkt te hebben afgere- ieen medewerker t nu :r^ 5LVISKIL - Hans Moens schreef isteren de ouverture van het jg., 7eeuws-Vlaamse trimseizoen diov' °Pzijn naam- De renner uit Vo gelwaarde was de rapste van «kopgroep van drie man. it-gii lek-: kend met een maandenlange vormcrisis. HVV '24 trad gisteren in de top per tegen Virtus aan met een sterk gewijzigde achterhoede. Jurjen Swiers en Jean-Claude Everaert ontbraken wegens een schorsing en bovendien kon Marlon van der Goes (werk) niet van de partij zijn. De diverse om zettingen leidden in het eerste kwartier nogal eens tot misver standen in de achterste linie. Dat leverde Virtus verschillende mogelijkheden op, maar evenals eerder in Zevenbergen wisten de Brabanders geen raad met de kansen. Het was dan ook enigszins tegen de verhouding in dat HW'24 de score opende. Een door Werner Blackaert vlot en slim genomen vrije trap werd door Angelo Ver- braeken uitstekend tot bij Harm Rietjens verlengd, die vervol gens binnen tikte: 1-0. Het bleek de ommekeer in de wedstrijd. De thuisploeg stond vanaf dat mo ment in verdedigend opzicht veel minder ruimte toe en slaag de er met een grote werklust in om de Brabantse opbouw reeds vroeg te ontregelen. Nadat scheidsrechter Fleerakkers een treffer van Gino van de Broecke had geannuleerd, zat HW '24 voor rust al op rozen. Angelo Verbraeken schoot in de dertig ste minuut van buiten het straf schopgebied onhoudbaar bin nen (2-0) en vijf minuten later scoorde Carlo Blommaert op aangeven van Harm Rietjens zijn zestiende competitietreffer: 3-0. Beter tegenspel Na de hervatting was de thuis club veel minder in balbezit dan het laatste half uur van de eerste helft. Het moet gezegd dat Vir tus in die fase beter tegenspel bood. maar de bezoekers slaag den er niet in om tegen te scoren. Dat was voor HW '24 wegge legd. Harm Rietjens zorgde in de 55e minuut na een aantal korte combinaties met een handig bal letje over de uitgelopen doelman voor 4-0. Ruim tien minuten voor tijd ging Carlo Blommaert het strafschopgebied binnen, werd licht aangetikt en kreeg tot verbazing van iedereen een strafschop. Dennis Rietjens deed vervolgens een strik om dat cadeautje van de scheids rechter: 5-0. rtig j gel aantal deelnemers aan deze '°ön («istrijd viel overigens behoor- Jflbi yk tegen. Slechts vijftien ren- ieis kwamen een rugnummer ifhalen. Na de nodige schermut- elingen kwamen uiteindelijk jrie renners aan de leiding. Kaast Hans Moens waren dat Karei Warnier en Sjaak Rom- oenj ïwéa den; - ------ SUS jl Een speler van Hoofdplaat (links) wordt op de hielen gezeten door een speler van Steen. foto Oscar van Beest Hoofdplaat voor eigen publiek sterkste: 3-0 Dit trio werkte voorbeel- lig samen en bleef ondanks een egenreactie van onder meer Cor erplanke buiten schot. eenn jverigens zal Hans Moens latei- weer terug keren bij de Jmateurs. „Ja zeker. Over twee naanden zodar er weer meer eent' redstrijden komen vraag ik op- lieuw een licentie als amateur lan Dit zijn leuke trainigswed- Irijden", aldus Hans Moens na ijn overwinning in Sluiskil. In Ie spurt bleef Moens Sjaak -rc% iommers en Karei Warnier ïthS oor. 1 Hans Moens. Vogelwaar- Ie; 2 Sjaak Rommers, Rilland-Bath; Karei Warnier, Hulst. 4 Cor Ver- Janke, Biervliet; 5 Ko Tolhoek, Yer- eke; 6 Mare Roelens. Belgie; 7 Willy Feber. Hoek; 8 Honky Pieters, leikant; 9 Huib Slabbekoorn, Ka- lelle; 10 Jaap Weststrate, Goes. HOOFDPLAAT - Een in vergelijking met de eerste helft van de competitie onthutsend zwak spelend Steen zag gisteren de kampioenskansen in de vierde klas danig -slinken. Het verloor in Hoofdplaat met 3-0 en wordt daardoor afhankelijk van de resultaten van koploper RCS. Steen speelde dus zeer matig, maar daar moet on middellijk aan worden toegevoegd dat het de pech had dat een gemotiveerd Hoofdplaat een ijzersterke partij op de mat legde. Met Mark Boeckhout, goed voor alle drie de doelpunten, als match-winnaar. Hoofdplaat, na de winterstop beneden verwachting presterend, stond er gisteren weer. De mouwen werden opgestroopt, het collectief overheerste, ondanks het ge mis van een aantal vaste krachten. Mogelijk een gevolg van de disciplinaire maatregelen die tegen enkele spe lers waren genomen na interne strubbelingen. Hoe dan ook, trainer Henk Ottens had niet te klagen over de inzet van zijn spelers. Steen-trainer Paul Kouijzer was blij dat hij elf min of meer fitte spelers in het veld kon brengen. Door schor singen en ziekte ontbraken nogal wat gevestigde namen, onder wie de gevaarlijke spits Jeroen Navarro. Zijn ver vanger Ahmed Baly werkte hard, maar kon nimmer overtuigen. Zoals heel Steen in gebreke bleef. De verdediging haperde regelmatig, waarbij vooral Ed win Hofman op links een erg zwakke schakel bleek. Het middenveld werd door Hoofdplaat, waar zeker in de eer ste helft een opvallende rol was weggelegd voor een zwoegende Marco van Waes, compleet overheerst. Aan vallend was Steen gewoon onmachtig. Tot verwondering van de toeschouwers zette Hoofd plaat de wedstrijd al vlug naar zijn hand. Dat resulteerde in verschillende kansen, waarvan er maar één werd ver zilverd. Uit een knappe voorzet van Richard Capello opende Mark Boeckhout de score. Verdiend, want Hoofdplaat had al voor rust meer afstand moeten en kunnen nemen. De eerste minuten van de tweede helft zorgden voor de beslissing omdat Hoofdplaat in een mum van tijd uitliep tot 3-0. Na een razendsnelle uitbraak van Peter Catsburg mocht de fysiek sterke Boeckhout zijn tweede doelpunt aantekenen. Binnen enkele minuten was het dezelfde speler die voor 3-0 zorgde. De nuttig spelende Rudie Thomaes brak uit, de overigens goed keepende Theo de Bot blunderde en Boeckhout hoefde slechts binnen te tikken. Daarmee was de wedstrijd gespeeld. De kampioenskan didaten probeerden wel pressie uit te oefenen, maar kwamen ondanks een aantal kansen niet tot scoren. Ge luk moet afgedwongen worden en dat was er voor Steen deze keer niet bij. Bovendien bleef Hoofdplaat ook in de tweede helft net een stapje sneller en feller dan de bezoe kers. Henk Ottens. die Hoofdplaat door de overwinning op een veilige plaats op de ranglijst zag belanden, was uiter aard meer dan tevreden. „Ik heb eindelijk weer een Hoofdplaat gezien dat wenste te knokken voor het resul taat." Daarmee snoerde hij ook binnen zijn team de cri tici de mond die het niet altijd eens waren met de speel wijze zoals Ottens die voor ogen heeft. Verliezend trainer Paul Kouijzer bleef realistisch en sportief. „Natuurlijk is dit een tegenvaller. Maar Hoofd plaat heeft gewoon verdiend gewonnen. Het gemis van een aantal spelers kun je als excuus aanvoeren, maar een feit is dat we minder spelen dan in het begin van de competitie." Toch geeft Kouijzer de moed niet op. „Er zijn nog tien punten te verdienen. Die moeten we bin nenhalen, daarna zien we wel wie bovenaan staat." oneen medewerker 1ÜLST - In de tweede klas van lezaalvoetbalcompetitie in het ayon Hulst handhaafde DLC ijn voorsprong op de achter- rolgers. DLC wees Bilderbeek mei 4-2 terug. De Ruijter (twee- Ie op de ranglijst met drie pun ten achterstand en een wed- itrijd meer gespeeld) en Para dijs (derde) zegevierden even- <ns. Met nog vijf wedstrijden voor de «eg en op papier geen moeilij- «r programma dan de concur- enten blijft DLC dan ook de be- mgrijkste kandidaat voor het ampioenschap. Onderaan de mgiijst boekte Wolschendorf ite Corner een overwinning. De loeghoefde er niet voor in actie e komen, omdat Meerpaal geen tam op de been kon brengen. Ie uitslagen: Bilderbeek- DLC 2-4, an der Poel/Ros Beyaart- Nekcer- -aniiStuntmarkt 5-3: De Kroon- De ajter 5-8; De Reizende Man- GTI1- l WolschendorttThe Corner- Meer- salö-O (reglementair). stand: DLC 19-33: De Ruijter 20- tParadijs 19-29; GTI 19-26: ING 19- 26; Van der Poel/Ros Beyaart 19-21; Meerpaal 20-19; Bilderbeek 20-16; Neckermann/Stuntmarkt 20-15; De Reizende Man 20-12; Den Dullaert 19- 10; De Kroon 19-9; Wolschendor&The Corner 19-6. Regioklas dames Met nog twee wedstrijden te gaan en de onderlinge confron tatie nog in het verschiet gaven de teams van Biezentrappers/ Gerka en Engelhard elkaar za terdag in de regionale zaalvoet balklas voor damesteams niets toe. Biezentrappers/Gerka ver sloeg Heyndrickx met 6-3 en En gelhard kwam met de hakken over de sloot tegen AZWZ: 5-4. In de B-klas zegevierde De Bruintjes met 5-1 tegen Johan de Block. Frituur Felix bevestig de de goede vorm door een 7-3 overwinning op Van Jole/Peters Cleaning. De stand in de A-klas: Biezentrap pers/Gerka 14-23, Engelhard 14-22; Dolf Schoot 13-19; Heyndrickx 14-18: AZWZ 14-10. B-klas: De Bruintjes 14- 14. Frituur Felix 14-14; Johan de Block 14-10: Van Jole/Peters Clea ning 14-6; Disco Love 13-0 ^onze wielermedewerker l-UISKIL - Peter Mol is er van ;trtuigd: de wv Zeeuws- handeren moet in staat zijn Khte plaatsen voor de fïnale- tdslrijden in de strijd om de 'cmotiecompetitie. De nieuwe jobkampioen van de vereni- ®$:„We hebben kwaliteit vol gde om dat te bereiken. Ik hjfel daar geen moment aan." f de wv zeeuws-Vlaanderen -'Ier ook daadwerkelijk aan fslotreeks van wedstrijden zal *lnemen is nog maar de vraag. tTlS jaar kwam Mol nog uit ':r de ploeg van Casba Swift. in de topcompetitie uit- „Ik heb toen heel Neder- moeten door kruisen om te de wedstrijden deel te ne- Daar had ik geen zin in. Als E ons zouden plaatsen dan Kt dat weer en daar heb ik, als Krlijk moet zijn, weinig trek ^odenken er ook een paar an- 'ren over. Daarom: we hebben ploeg ervoor om die finale- vrijden te halen maar of we t ook wijlen is een andere ^8", aldus Mol na het beha van de clubtitel van zijn ïwe vereniging. heeft Peter Mol dus een ^je terug gedaan. Bij Zeeuws- Vlaanderen denkt hij zijn ei kwijt te kunnen. „Ik ga me in ie der geval optimaal inzetten voor de vereniging. Vooral omdat we een aantal wedstrijden in eigen regio kunnen rijden voor de pro motiecompetitie. Daarin moe ten we scoren. Verder rijden we een aardig Belgisch programma en zal ik me verder richten op de Zeeuwse criteria", aldus Mol, die clubkampioen werd door onder anderen John-Paul van de Ameele en Patrick van Passel te kloppen in de spurt. Overigens was Peter Mol zondag verontwaardigd dat opnieuw de zelfde renners als vorig jaar de toon aangaven. „Van Hayman wist ik dat die sterk was. Die heeft veel getraind, tenminste hij is dikwijls gesignaleerd op de fiets. Verder bijna allemaal de zelfde gezichten als de laatste ja ren. Dat is toch geen goede ont wikkeling". meende Mol. die echter een uitzondering wilde maken voor de van de trimmers overgekomen Adrie Knuyt en voor Guillaume de Punder. ,De Punder spurtte goed mee voorin en Knuyt is toch een paar maal gedemarreerd. Vooral hij maak te een sterke indruk", stelde Mol. Sasse ploeg maakt zwakke indruk van een medewerker SAS VAN GENT - De derby Corn Boys-Sluiskil moest gis teren voor de thuisploeg de eerste aanzet worden voor handhaving in de vierde klas se. Na de 0-3 nederlaag verleg de trainer Hans Radt gemaks halve die doelstelling naar de plaatselijke ontmoeting tus sen RIA en Corn Boys en het treffen met Lebo. Vóór aanvang van het duel was Radt nog tamelijk opti mistisch: Hij baseerde dat op het feit dat zijn elftal in de laat ste wedstrijden had laten zien het niveau van de vierde klas se aan te kunnen. „We hebben een periode van aanpassing nodig gehad. Deze jonge ploeg komt vooral routine tekort. Vanaf vandaag gaan we echter voor het behoud", zag de Boys trainer het allemaal wel zitten. Hans Radt moet wel heel erg zijn geschrokken van de uit stekende start, waarmee Sluiskil in het eerste kwartier uitpakte. Over de vleugels liep Sluiskil bij herhaling de zwak ke thuisverdedigers eruit en het creëerde daarmee kansen voor Arno Zweegers en Martin van de Bossche. Die leverden echter alleen gevaarlijke si tuaties en corners op. Geen doelpunten. Daarop moest precies een kwartier worden gewacht. Toen kwam de voor zet van Van de Bossche, die door de hele thuisverdediging werd gemist, waardoor Paul van der Hooft bij de tweede paal slechts hoefde te knik ken: 0-1. Geen verklaring Op dat moment, was al duide lijk dat gewacht kon worden op de tweede goal. De zwakke Boys-verdediging kreeg nooit greep op de aanvallen van zijn m 'W Spelmoment uit Corn Boys-Sluiskil. gasten en in het middenveld miste de thuisploeg steeds duidelijker een spelbepaler. Het was daarom des te ver wonderlijker dat Sluiskil na een klein half uur de greep op de wedstrijd kwijt geraakte. „Het gebeurt ons meer dat we de controle op de wedstrijd verliezen. Vraag me niet hoe dat komt, ik heb er geen ver klaring voor", zei Sluiskil-trai ner Eddy van der Hooft in zijn nabeschouwing. Tegen deze tegenstander kon dat overigens zonder schade op te lopen. Corn Boys heeft de beste mensen wel in de spits staan, maar Martin Dhaene werd door Adrie Meijer flink op de huid gezeten en als Dhaene al eens een persoon lijk duel won kreeg hij geen steun. En omdat ploegen in nood meestal ook geen geluk hebben, werden de schaarse goede momenten van de thuis ploeg ook niet beloond: De in zet na een fraaie solo van Pas cal van der Vliet werd van de lijn getrapt, de knal uit de re bound van Gerben Steijaert kwam via de lat terug het veld Na in het tweede part de aan vallende onmacht nog wat te hebben benadrukt werd Corn Boys door Paul van der Hooft tenslotte definitief onderuit gehaald. De Sluiskil-spits, die zelfs sprintjes won van Corn Boys' laatste man Johnny Moes <en daarmee aangaf dat Radt daar een verkeerde man heeft staan) stuurde met een foto Oscar van Beest simpele voetbeweging Van de Bossche weg. Die werd door Moes gepakt, waarna Van der Hooft zelf vanaf de stip doel man Mutsaars kansloos liet: 0- 2. Com Boys wist zich versla gen, sputterde amper nog te gen en hielp zijn opponent door die houding aan het der de doelpunt En weer stond Paul van de Hooft aan de basis daarvan: Hij zette Benny Boeijan vrij voor Mutsaars. Die stompte het schot van de Sluiskil-middenvelder voor de voeten van Paul van Koute- ren: 0-3. ..Goed voor onze klas sering in de derde periode. Want daar gaan we voor", be sloot Eddy van der Hooft. Col lega Hans Radt heeft andere zorgen. van een medewerker HULST - Na een zinderend slot is Jo Blommaert kampioen tweede klas bandstoten van het district Zeeuwsch-Vlaanderen geworden. Blommaert bleef Piet de Koeijer dankzij een be ter gemiddelde voor. Bij het ingaan van de slotronde, in Hulst, kwamen nog twee spe lers in aanmerking voor de titel: Jo Blommaert en Piet de Koeij er. Dat juist dit duo overbleef mocht na het eerste weekeinde overigens een verrassing heten. Immers. Kees Wissel was dit kampioenschap overdonderend van start gegaan. Uit de eerste vier ronden haalde de Terneuze- naar de maximale score. Daarna haperde de machine van Wissel en kon hij meteen een streep door zijn goede bedoelingen ha len. Het verlies in de zesde ronde tegen Jo Blommaert schakelde Wissel definitief uit. Die partij was overigens de mooiste uit het hele toernooi. Vooral Blom maert schitterde daarin met on der meer een serie van eenen twintig. In vijftien beurten maakte hij toen de 75 punten vol; Wissel bleef op 55 steken. In de slotronde won Jo Blom maert vrij eenvoudig van Char les Reijns met 75-52. Daardoor moest Piet de Koeijer winnen van Kees Wissel om zich kam pioen te mogen noemen. Daarin slaagde hij niet (71-75) waardoor Jo Blommaert als kampioen ge huldigd werd. Blommaert zal daardoor deelnemen aan de ge westelijke finale die van 26 tot en met 28 maart in café Den Ouden Arend in Sint Jansteen wordt gehouden. De eindstand: 1 Jo Blommaert <HBC- Troubadoers) 11-3.02-21; 2 Piet de Koeijer (SBC) 11-2.81-16; 3 Kees Wis sel (Concordia) 10-3.07-19; 4 Charles Reijns (Steense Carambole) 7-2.31- 17; 5 Romain Goethals (Hof van Eede) 6-2.24-17; 6 George Roets (ABC) 5-2.35-14; 7 George Mahu (Ons Vermaak) 3-2.27-14; 8 Staf de Baerde- maecker (De Smickeli 3-2.07-16. van een medewerker OOSTBURG - In het recrea tieve zaalvoetbal in Oost burg zorgde staartploeg Omnisport/De Boemerang voor een surprise door met 3- 2 van Veteranen te winnen. Hierdoor werd Stekelinck, dat volgens de verwachtin gen met 2-5 van Albert Heijn verloor, naar de laatste plaats verwezen. Leider Oud Sluis handhaafde de onbedreigde koppositie moeiteloos door winst op Temboys. In poule B deed De Block on derin goede zaken door een verrassende 4-2 winst op At tent Boys. Het middenmoot- duel tussen Delta Nuts en De Kombuis werd een royale 9-4 winst voor De Kombuis. In poule C verloor leider Bon Ami een punt door het gelij ke spel tegen De Zwart. Pe trus Paulus kwam daar door langszij door de moei zame 6-5 winst op het laagge klasseerde JJ Opties. De Wolf ontworstelt zich lang zamerhand van de laatste plaats. Nu werd WOD/Saint Pierre een puntendeling ont futseld. Uitslagen: Poule A: Stekelinck- Albert Heijn 2-5; Temboys-Oud Sluis 3-6; Omnisport/De Boeme rang-Veteranen 3-2. Poule B: Attent Boys-De Block 2- 4; Delta Nuts-De Kombuis 4-9. Poule C: Bon Axni-De Zwart 5-5: De Rode Leeuw-Van de Sande 5- 3; De Wolf-WOD/Saint Pierre 3-3; JJ Opties-Petrus Paulus 5-6: Chez Renee-Riemens 0-5. Standen: Poule A: Oud Sluis 14- 25: Albert Heijn 14-19; Traas 13- 17, Chris Francke 13-17: OBS De Jonge 13-16: Rabo 12-11; Vetera nen 14-8. Temboys 12-7: Omni sport/De Boemrang 13-6: Steke linck 14-6. Poule B La Porie d'Or 13-26: Mynders 12-16; ABN/Amro 13- 16; Attent Boys 14-15. Gemeente Oostburg 12-14: De Kombuis 13- 12. Delta Nuts 13-11; De Block 13- 9: Telepost 13-6. Van Looy 12-3. Poule C: Petrus Paulus 13-22: Bon-Ami 13-22; WOD'Saint Pier re 13-14; De Rode Leeuw 13-14; Riemens 13-14: Van de Sande 12- 12: De Zwart 13-12: De Wolf 14-7; Chez Renee 13-6: JJ Opties 12-5 KNV'B-klasse In de KNVB-competitie zijn de teams na de eerste ronde opgedeeld in twee klassen van zes. waar met een scho ne lei wordt begonnen. In de hoogste poule behaalde De Frietstal. winnaar in de eer ste ronde, een benauwde 3-2- overwinning op De Zee meeuw. Vooruit deed het heel wat overtuigender door De Dik ke van Dale met 7-4 kansloos te laten. Ook Erasmus kende een goede start door met 6-3 van Verduin te winnen. In poule B haalde 't Populie renhof het net. (2-1) tegen Maitre Jean. De Ruysscher en Bron deelden de punten: 4-4. Uitslagen. Poule A: Erasmus- Verduin 6-3; Vooruit-De Dikke van Dale 7-4; De Frietstal-De Zeeumeeuw 3-2 Poule B: Maitre Jean-'t Populie renhof 1-2; De Ruysscher-Bron 4- van onze voetbalmedewerker TERNEUZEN - Leider Oost burg verspeelde gisteren in Lamswaarde in de tweede klas van het afdelingsvoetbal een punt (0-0) tegen SDO. Het punt verlies had echter geen gevol gen, omdat de naaste concur renten Renesse en Hulsterloo tegen elkaar ook gelijk (1-1) speelden. Het onderaanstaande Groede pakte de strohalm dankzij een 3-2-overwinning op Hansweertse Boys. Sluis won met 3-1 van Domburg, terwijl Terhole een 2-0 nederlaag op ei gen veld leed tegen Noorman nen. Schoondijke-Kwadendamme ging niet door, omdat een ge sprongen waterleiding het veld onder water had gezet. In de za terdag tweede klas deelden ZSC en Spui de punten (1-1) en Cad- zand verloor met 3-1 de uitwed strijd tegen Borssele. SDO-Oostburg 0-0: Een terechte uitslag. De thuisclub speelde on danks vier invallers een goede wedstrijd. Oostburg kon aanval lend geen vuist maken. De beste kans was nog voor SDO, maar het schot van Mark Staal trof de paal. Groede-Hansweertse Boys 3-2: Een knappe overwinning. Groede en Hansweertse Boys ontliepen elkaar in het veld nau welijks, maar de Zeeuws-Vla mingen waren alerter in de af werking. Steven de Winter zette eerst Hansweertse Boys op een 0- 1 voorsprong, maar Mark Triou en Kees van Baal bogen nog voor de rust de achterstand om in een 2-1 voorsprong. Toen Ar no Franqioudalcis de gelijkma ker (2-2), leek dit ook de eind stand te worden. Alex Gokke forceerde voor Groede de beslis sing: 3-2. Renesse-Hulsterloo 1-1: Beide ploegen waren aan elkaar ge waagd. Ludo Dielis schoot voor de rust Hulsterloo naar een 0-1 voorsprong. Na rust probeerde Renesse meer druk uit te oefe nen. Dit resulteerde uiteindelijk in de toch wel verdiende gelijk maker (1-1). Sluis-Domburg 3-1: Op de 3-1- winst valt niets af te dingen. Sluis na rust sterker. In de eerste helft was er sprake van een even wichtige partij. Rudi van Wul pen scoorde na een kwartier het openingsdoelpunt voor Sluis: 1- 0. Vlak daarop maakte Tonnie van Iersel gelijk (1-1), maar ze ven minuten voor rust zorgde Bale Francis voor 2-1. In de tweede helft een sterker Sluis. Een kwartier voor tijd nam Francis met zijn tweede treffer alle twijfels weg: 3-1. Terhole-Noormannen 0-2: De thuisclub was gehandicapt door het ontbreken van enkele basis spelers. Terhole kon niet in zijn spel geraken, terwijl Noorman nen de wedstrijd volledig naar zijn hand kon zetten. De doel punten vielen voor en na de pauze. ZSC-Spui 1-1: Voor rust wqs ZSC sterker, maar in de tweede helft was Spui de betere ploeg. In beide fases vielen ook de doel punten. Na een half uur zette Adrie de Jonge ZSC op een 1-0- voorsprong, maar een kwartier voor tijd trok Piet Ruijtenburg de stand verdiend gelijk: 1-1. Borssele-Cadzand 3-1: Een goede start van Cadzand. maar het kon aanvallend weinig uit richten. Bovendien viel topsco rer Angelo Martele na een kwar tier geblesseerd uit. Een minuut later scoorde Borssele via Harry van de Dries 1-0, maar halver wege kwam Cadzand via een kopbal van Peter Pleyte na een voorzet van Henk de Lijser op gelijke hoogte: 1-1. Tien minu ten voor rust keek Cadzand we derom tegen een achterstand, toen Wim Mol Borssele op een 2- 1 voorsprong zette. In de tweede helft was Cadzand helemaal on fortuinlijk. Nadat de wissels wa ren gebruikt moest eerst Henk de Lijser met een gebroken neus uitvallen en later verliet ook Pe ter Pleyte het wedstrijdtoneel. In de slotfase bepaalde Mol de eindstand op 3-1 TERNEUZEN - De hoogst spe lende Zeeuws-Vlaamse teams in het damesvoetbal hadden een minder succesvol weekend. De leidende tweedeklasser Temeu- zense Boys liet tegen het sterke Wit Rood Wit een punt liggen 1- 1). Hoek verspeelde in de hoog ste Zeeuwse klas eveneens een punt tegen Veere. Spui stelde duidelijk teleur door met 1-2 van Kloetinge 2 te verliezen. Tweede klas Wit Rood Wit-Terneuzense Boys 1-1: Trainer Wim Paauw van Terneuzense Boys toonde zich na afloop niet ontevreden over de uitslag. „Die ploeg uit Den Briel is één van de sterkste teams in deze klas. We hebben een punt verspeeld, maar ach teraf ben ik blij met het punt dat we hebben gewonnen." De 'Boys' waren de eerste helft dui delijk sterker, maar misten scherpte. De thuisclub kwam op voor sprong toen een afstandsschot door keepster Karin Pijpelink werd gelost. Wit Rood Wit was zo in de wolken met deze treffer, dat het vergat vanaf de aftrap te verdedigen. Wanda Zegers profi teerde dankbaar, slalomde langs alles en iedereen en zorgde voor de gelijkmaker. Derde klas Hoek-Veere 1-1: In de eerste helft kwam Veere zegge en schrijve een maal voor het.doel van Hoek. Een situatie waar wel direct uit werd gescoord. Hoek was veel sterker, maar miste en kele kansen. Uit een voorzet van Lonneke Rammeloo wist Clau dia Jonkman de gelijkmaker te produceren. Hoek. dat gewoon had moeten winnen, bleef de be tere ploeg maar kwam niet meer tot doelpunten. Kloetinge 2-Spui 2-1: In een ui termate slechte eerste helft stel de een door blessures en ziekte verzwakt Spui teleur. Twee maal mislukte aan Spui-kant de buitenspelval, waaruit Kloetin ge beide keren scoorde. In de tweede helft was Spui veel ster ker, maar door goed verdedigen van Kloetinge kwamen de be zoeksters niet verder dan een doelpunt van Jacqueline 't Gil de. Mede omdat de vleugels on voldoende werden gebruikt, ble ven de kansen die er kwamen on benut.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 25